Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#213451) Pikaa válasza simonjoe (#213446) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Akkor én pont jót kaptam el, vagy nem tudom.. Gyári Win10 van a laptopon, mikor telepítettem a vcdst, akkor kikapcsoltam a tűzfalat, utána majd vissza. Semmi gondom vele!

(#213452) simonjoe válasza MunezXBK (#213450) üzenetére


simonjoe
őstag

A szürke van, vagy már az új fekete?

#213451Pikaa:
Működik már rendesen, úgy ahogy leírtam.

Joe

(#213453) Morris válasza MunezXBK (#213448) üzenetére


Morris
veterán

Mi pénz egy ilyen ketyere és melyiket éri meg megvenni?

(#213454) MunezXBK válasza simonjoe (#213452) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

NextGen, fekete.

(#213455) MunezXBK válasza Morris (#213453) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1-2 alkalomra egyiket sem, arra VCDS jóval gazdaságosabb.

(#213456) simonjoe válasza MunezXBK (#213454) üzenetére


simonjoe
őstag

...veszed minden évben a licenc-eket meg a krediteket?
Ha jól tudom, az újnál már nincs kredit gyűjtés és végtelen hozzáférés. :F

Joe

(#213457) MunezXBK válasza simonjoe (#213456) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ultimate csomag, nem kell hozzá kredit.

(#213458) Dot


Dot
őstag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hol kell beállítani (melyik fehér imbusz csavart kell milyen irányba tekerni) a led2 baloldali fényszórón, hogy balrább világítson?
Sokan villogtattak, pedig látszatra időben kitakart.
Végül az előttem menő kisteherautón láttam, hogy a bal oldalát végig refizte..

Kellemes ünnepeket!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#213459) imyourfriend válasza Dot (#213458) üzenetére


imyourfriend
őstag

[link] a második képen a hatszögletű imbusz alakú csavarral lehet szabályozni a magasságot. Ráér akkor javaslom kérdezd meg egy műszaki bázison mennyiért állítják be. 2015 O3 xenont 3ezer forintért állították be decemberben mikor vittem műszakira.

(#213460) bitpork válasza Dot (#213458) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha mátrix akkor nem vagyok benne biztos hogy ennyivel meg lesz oldva, ellenben el lehet bszni rendesen.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#213461) Morris válasza MunezXBK (#213455) üzenetére


Morris
veterán

Akkor te mire és hogyan használod?

(#213462) bitpork válasza Morris (#213461) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Csávó nyáron átállította a belső kárpit színét!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#213463) Tom1939 válasza BigBlackDog (#213407) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja, ezt már én is halottam többször hogy a kodiaq mivel nagy nehéz autó csak nedves DSG-vel jön. Ami persze megerősíti azt hogy a 250nm szabály sem teljesen megbízható. VW konszernél simán lehetséges hogy vannak még kivételek (jó lenne ilyet találni kamiq-nál az 1.5 tsi mellé, kerékméret, klíma típus, voodoo ráolvasás extra nekem mindegy...).

[ Szerkesztve ]

(#213464) Morris válasza bitpork (#213462) üzenetére


Morris
veterán

Géniusz a srác :D

(#213465) tibbike01 válasza Tom1939 (#213463) üzenetére


tibbike01
őstag

Nekem annó azt mondta egy Skoda értékesítő, hogy alvázszám alapján tudja megmondani milyen dsg van az adott autóban, mert raknak olajosat és szárazat is, de akkor ő ezt úgy értette, hogy akár típuson belül is.

(#213466) BigBlackDog válasza tibbike01 (#213465) üzenetére


BigBlackDog
veterán

De jó hír. :D Ehhez képest az én általam megtalált értékesítő lazán lezárta a kérdésemet, hogy ugyan csak a kéziváltós, 115 lovas dízel van a katalógusban, de az automata is ugyanaz, 300 nm van ott is.

(#213467) MunezXBK válasza Morris (#213461) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én több autón is használom, diagra is, meg mindenre is.

(#213468) Tom1939 válasza tibbike01 (#213465) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszi! Tudnál küldeni egy elérhetőséget hozzá? Csevegnék vele ha komolyra fordul (szerintem kamiq 1.5 tsi esetén nincs olajos DSG, de messze vagyok azért attól hogy bármiben biztos legyek VW-nél, és egy olajos DSG+1.5 tsi eldöntené könnyen lehet a kérdést).

[ Szerkesztve ]

(#213469) Corsa02 válasza Tom1939 (#213468) üzenetére


Corsa02
őstag

1.5Tsi-hez nincs olajos DSG, ez tuti, nem akarom bántani az értékesítőket, de felkészültségük tragikus nagyon sok esetben. Régebben volt az 1.5 Tsi Karoqban és Kodiaqban 4x4-es kivitelben, ott volt DQ381 olajos. Minden 2 kerék hajtású DQ200 már.

The Truth Is Out There --->

(#213470) Tom1939 válasza Corsa02 (#213469) üzenetére


Tom1939
őstag

Sajna egyetértek, én is így tudom, de a remény hal meg utoljára. 4*4-et is vennék ezért de az meg nincs Kamiqban.

(#213471) Corsa02 válasza Tom1939 (#213470) üzenetére


Corsa02
őstag

Jaja ott nincs, Kamiqban nincs olajos, sajnos ez fix :(
Olyan motor sincs benne ami 250Nm felett lenne...
Ha akarod és nem sűrgős lekérem neked január első hetében, hogy konkrétan milyen motorokkal és milyen váltókkal készül az aktualis széria.

The Truth Is Out There --->

(#213472) Tom1939 válasza Corsa02 (#213471) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszönöm, igen érdekelne és egyáltalán nem sürgős. Ha jól tudom facelift van éppen és egy dolog ami még segít a "száraz" DSG-nek életben maradni az az etsi (indulások egy része elektromos és így tehermentesíti dugóban pl.), de az jelenleg még szintén nincs.

(#213473) rasotamas válasza imyourfriend (#213431) üzenetére


rasotamas
veterán

Na akkor lehet kár volt megrendelni, ha nem teljes értékű, mert OBD Eleven-öm van. Pont injektor értékeket akartam vele nézni, meg pár okos dolgot felprogramozni.
Jó lenne már egy hátsó DRL-t bekapcsolni pl. ami nem megy OBD11-gyel.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#213474) dozó válasza rasotamas (#213473) üzenetére


dozó
tag

Miért nem az OBD Eleven-hez vettél pár kreditet? ha csak kis dolgokra kell.

(#213475) MunezXBK válasza rasotamas (#213473) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Gyere bandázni és ránézünk. OBDeleven is működik VCDS-ként.

(#213476) imyourfriend válasza rasotamas (#213473) üzenetére


imyourfriend
őstag

DRL-t be lehet kapcsolni vele, úgy általánosságban jó dolog mert sok funkció bekapcsolható youtuberól és minden izzót, csatornát szinte külön lehet állítani. Mikor LED-es volt az autó akkor jó hasznát vettem hisz tudtam állítani fényerőt, meg beállítani hogy ne dobjon hibát pl hátsó rendszámtáblánál. Apróság pl de lehet állítani az ülésfűtés hőmérsékletét, pl. jó ahhoz is ha hátsó kamerát szerel be valaki az autóba és kódolnia kell. Van sok egyéb, nekem már ezekért megérte gombokért beszerezni ha eredeti kell azt helyszínen szerelőnél tudok kérni.

(#213477) rasotamas válasza dozó (#213474) üzenetére


rasotamas
veterán

Van vagy 200 kreditem.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#213478) rasotamas válasza imyourfriend (#213476) üzenetére


rasotamas
veterán

Úgy tudom csak Golfhoz van hátsó DRL bekapcsolás vele.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#213479) MunezXBK válasza rasotamas (#213478) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

One clickre gondolsz?

(#213480) dozó válasza rasotamas (#213477) üzenetére


dozó
tag

Akkor miért nem használod fel őket? One click app- ban 10 kreditbe kerűlnek a dolgok, kivéve 1- 2 dolgot ami 100 kredit, video in motion, mirror link in motion. A Scandináv DRL bekapcsolás 10 kredit.

(#213481) MunezXBK válasza dozó (#213480) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csak az övéhez nincs One click app.

(#213482) imyourfriend válasza rasotamas (#213478) üzenetére


imyourfriend
őstag

Korábban leírtam O3-hoz, de ugyanúgy működik Golfnál Passatnál sőt még az Audi szekereinél is: meg kell találni melyik világítás channelen van amit be akarsz állítani hátsó DRL-nek, O3 halogén esetén Jobb hátul van féklámpa, két oldalsó w5w izzó + ködlámpa alul, ezekből ködlámpát nem tartom célszerűnek nekem 2 w5w van beállítva. Lehet a féklámpát is 15-20%-os erősségen ez már egyéni preferencia kérdése. Megtalálta az ember a megfelelő channelt hozzá és van egy üres funkció rajt (ami jellemzően mindig van) akkor lehet neki adni egy fényerőt és egy Daytime Running Light funkciót mint az első menetfényeknek.

(#213483) F-ECT$


F-ECT$
titán

Az előző autóm egy Corolla volt, aminek a szerviz könyvében részletesen le volt írva, hogy a 15e, 30e, 45e, stb szervizeken mit kell cserélni / átnézni a szokásos olaj és szűrő cseréken túl. Van ilyen részletes leírás egy Golf VII kombi 1.4 TSI-hez is valahol?

Dive ever, work never.

(#213484) szabzoltan1 válasza imyourfriend (#213482) üzenetére


szabzoltan1
csendes tag

Ezt ~Én nem értem. Régota szeretném, hogy hátul is világitson a lámpa.,ha a drl van bekapcsolva, de még embert sem találtam aki nekem ezt megcsinálná. 😠
Dél-Alföld vonzáskörzet(Szeged) a szekér pedig Vw passat b7.

(#213485) tibbike01 válasza F-ECT$ (#213483) üzenetére


tibbike01
őstag

Dehogy van! Vidd el szervízbe, amikor a fedélzeti írja és ott megcsinálnak mindent, amire szüksége van az autónak. Ez megy manapság.
De általánosságban elmondható, hogy gyertya 60k, vezérlés 160k.

(#213486) imyourfriend válasza szabzoltan1 (#213484) üzenetére


imyourfriend
őstag

Szentgotthárd az ország másik végében van így megpróbálom leírni inkább:

[link] ez egy világítás kiosztás,

Leuchte 20 bal hátsó féklámpa
Leuchte 21 jobb hátsó féklámpa
Leuchte 22 3. féklámpa kombinál a csomagtérajtóban van
Leuchte 23 bal hátsó parkolólámpa
Leuchte 24 jobb hátsó parkolólámpa
Leuchte 25 rendszámtáblavilágítás
Leuchte 26 bal hátsó ködlámpa
Leuchte27 jobb hátsó ködlámpa

Ebből számomra a két hátsó parkolólámpa kellett azokat állítottam be Daytime Running Light / Tagfarlicht / Menetfénynek.

[link] a linken Leuchte2SL ami bal első menetfény látszik, hogy be van állítva Tagfarlicht funkció E 2-höz. Ez azt jelenti, hogy az E funkciónál a bal első izzó a tompított mellett menetfény lesz!

[link] Leuchte2SL szintúgy, itt a GH 2-nél ad neki értéket, hogy milyen erősen világítson. Neuer Wert és Übernehmen-el átnevezi, ezt vcds felhasználónak tudnia kell.

Ezzel a bal első menetfény kapott egy menetfény funkciót és egy fényerőt, de ezt el lehet rontani könnyű szerrel mert be lehet állítani indexnek, féklámpának, tolatólámpának vagy aminek szeretné az ember és ha egy pék kódolja annak nem lesz jó vége. :)

Hozzátéve nem ismerem a B7 lámpakiosztását, [link] ilyen a szekér akkor a linken találod.

Leuchte 23 és Leuchte 24 lesz a parkolólámpája.

Kódolás szempontjából ez annyit jelent, Leuchte23SL-t és Leuchte24SL-t kell kódolni és egy üres funkciót választani hozzá, pl F-et választ menetfénynek akkor EF-nek a fényerejét kell kódolni.

Remélem sikerült érthetően leírni.

[link] a videóban pl +2 féklámpát ad hozzá B7-hez hasonló elven.

[ Szerkesztve ]

(#213487) Dot válasza imyourfriend (#213459) üzenetére


Dot
őstag

Szóval akkor az 1. képen képen lévővel kell balra állitani (videó alapján is talán az) (magasság most jó).
Nyáron állitattam be VW-nél 9030Ft-ért (akkor csak a magasságot állították ennyiért).

#213460 bitpork ha elbaszom amúgy is mehetek állattatni. :D

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#213488) szabzoltan1 válasza imyourfriend (#213486) üzenetére


szabzoltan1
csendes tag

Á. Ez szerintem(eddigi tapasztalataim szerint) esélytelen.
Ily3n videót má rsokat néztem és a probálkozások az elelyén elakadtak.
A 31347 es Kódot sem fogadja el. :W :W

(#213489) imyourfriend válasza szabzoltan1 (#213488) üzenetére


imyourfriend
őstag

Így kódoltam pedig, esetleg nem lehet hogy 2017 utáni az autó és ekkor változtattak a biztonsági rendszeren ezért a kínai vcds-el nem működik? Szerelő akihez hordod használ vcds-t?

(#213490) szabzoltan1 válasza imyourfriend (#213489) üzenetére


szabzoltan1
csendes tag

2014-es az autó. A szerelőm nem vcds t használ hanem valami mást, annak most nem jut a neve az eszembe.

(#213491) imyourfriend válasza szabzoltan1 (#213490) üzenetére


imyourfriend
őstag

Esetleg valaki a csoportból a környékeden, van itt pár embernél vcds és szintúgy lehet kódolni kínaival is.

(#213492) szabzoltan1 válasza imyourfriend (#213491) üzenetére


szabzoltan1
csendes tag

Van itthon vcds nekem is. Millió videót is megnéztem, de sajnos nem fogadja el a kódot.
Bár ha valaki hozzáértő lenne a közelben a csoportból az lenne a leg jobb.

(#213493) Mágus2 válasza Dot (#213458) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Tudtommal felesleges állítani ha a diaggal nem teszed tanuló modba és nem mented a helyzetét beállítás után. Max 1 beindításig lesz csak jó. ;)

(#213494) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
Hosszú hsz lesz, remélem lesz, aki elolvassa :B
Hamarosan (kb fél éven belül, ahogy találok egy megelelő példányt) autó vásárlásra kerül a sor és ehhez kapcsolódóan szeretnék tanácsot/megerősítést kérni.
Több típus/márka átbogarászása után a VAG csoportra szűkítettem a listát, igy a milyen autót vegyek topikot átugranám és itt kérnék tipus/motor ajánlást.
Cél: Minél fiatalabb, kevesebbet futott, a következő 5-6 évre és 100-120e km-re megbízható autó, amire a kopó dolgokon, tervezhető karbantartásokon kívül nem lesz gondom, azt is minél alacsonyabb költségekkel. Min. 500l csomagtartó, lehetőleg kombi. A mostani T-jet Bravonál legyen csendesebb, menjen legalább így, de inkább kicsit jobban (120 ló, 200Nm, 1260kg) és hosszú utakon is legyen kényelmes.
Keret: kb 20k +-5k Eur.
Felhasználás: jellemzően napi 2x7km ingázás, időnként rövidebb távok, megállásokkal, ezen kívül hosszú, 4-500km-es etapok évente többször, jellemzően pályán. Összesen évi kb. 20e km.

Hosszas nézelődés, olvasgatás után a legmegjobb jelöltnek a Golf 7/Leon 5p kombi, esetleg Octavia, 1.5 TSI 150Le trió tűnik, manuál váltóval. Sajna a Golf8 és társai nem igazán győztek meg, félek tőlük, a sok érintős vezérlővel sem tudok megbarátkozni, pedig ugyanezért a pénzért nagyon keveset futott, újabb (2021-es) példányok is vannak belőlük. Passat feleslegesen nagy, SUV-ot nem szeretnék, ha van kombi is.
2020-as, utolsó évjáratból keresnék valamit, de ezekből már inkább csak DSG-vel szerelt példányok vannak, ritka a manuál. Nincs szükségem automatára, de ha nincs más, valószínűleg ellennék vele és ha találok egy kevesebbet futott példányt, azt gondolom, engem még kiszolgálna a száraz is és biztosan megszeretném.

Dízelből (2.0) sokkal nagyobb a választék ennyi pénzért de azt a rövid távok és az ablue-val járó plusz macera miatt elvetettem.
A 130 lovas Tsi papír szerint annyira nem győzőtt meg, és valószínűleg a változó geós turbóval is hamarabb lenne gond.

Mivel ebbe a keretbe már belecsúsznak 2020 utáni Passat GTE-k is (meg sok Cupra Phev is, de azokat skippelném) alacsony (<60k) futással, így nézegetem azokat is. A Passat méretére nincs szükségem, de Golf GTE nincs kombiban. A FL-es, nagyobb akksis szinte egész héten kiszolgálna csak villanyüzemben és kevésbé szívnám a fogam, amikor csak 1 km-re ugrunk el vele télen, hosszabb távokra meg ott lenne a TSI. Viszont félek a bonyolultabb technikától, ezen kivül macerás lenne vele a parkolás, igy is centizős a parkolóhelyem. A töltés elvileg munkahelyen megoldható, de van nyilvános töltő is 10perc sétára. Otthon jelenleg nem megoldható a töltés, max 25 méteres hosszabbitón keresztül, amin 3 szomszéd hajtana át rendszeresen. Garázs nincs, csak fedett beálló.
Mekkora taposóakna lehet egy 2020-21-es Passat GTE az 1.5 TSI-hez (manuál/DSG) képest, hasonló, max 50-60k km-el?
Az 1.5 TSI hogy birná hosszabb távon ezeket a pár km-es távokat (jellemzően télen, hidegben, amikor nincs kedve bringázni az embernek).
Jól gondolom, hogy a Golf7/Leon3/Octavia3 trióból az Octavia van a sor végén minőség szempontjából? Ránézve egy O3 alap, Ambition üléseire a hideg is kiráz. A Bravo sport üléseiben egész napos utakat is gond nélkül bírok, ez alá nem adnám semmiképpen.

Ti mit vennétek ilyen felhasználásra? :R

.

(#213495) jookomak válasza 426os (#213494) üzenetére


jookomak
őstag

Szia!
Eurót írtál, melyik ország?
Féloff elmélkedés: nem gondolkoztál lízingben? Kb ugyanannyira jöhet ki 5 évre, mintha most megvennéd kp-ra, aztán a tervezett élettartam után eladod, viszont cserébe új autóban ülsz.

(#213496) Corsa02 válasza 426os (#213494) üzenetére


Corsa02
őstag

1,5Tsi vehető bármelyik teljesítményosztályban. Nem betegágy.

Az 1.4 Tsi a Gte-ben is jó, ott az akku és nagyfeszültségű rendszer lehet inkább a gyengébb láncszem.

Nálam a sorrend inkább 7.5 Golf / Octavia majd a végén a Leon. Egyiket sem alapfelszertséggel és akkor nincs gond az üléssel sem.

The Truth Is Out There --->

(#213497) focvis válasza 426os (#213494) üzenetére


focvis
veterán

A végső következtetés igénye nélküli gondolataim.

1. Golf és társa VS. Passat
Újszerű autó esetén egy Golf&Co. jobban tartja az értéket egy Passatnál. Olcsóbb gumizni. A normál karbantartás megegyezik, hiszen a technika is megegyezik alattuk, mindegyik MQB.

2. Motor / PHEV
Engem frusztrált az állandó töltési kényszer (Volvo D6), ugyanakkor mást ez nem biztos, hogy zavar.
Az eddig olvaottak alapján elég jól sikerült az 1.5 TSI. 2.0 TSI-t hajtok, napi 2x9 km, 2 hetente hosszabb utak, időnként simán van 1-2 kilométeres is, eddig bírja.

(A VTG turbó nem pont a 150 lovas 1.5-ben van? Nem vagyok biztos benne.)

3. Minőség
A Golf a legjobb, de a többi se kutya. Talán a Leon picivel az Octavia felett áll, gyakrabb a jó ülés, szép kárpit (Alcantara). Nekem bejön a Seatok sportos futómű hangolása.

(#213498) Corsa02 válasza focvis (#213497) üzenetére


Corsa02
őstag

Az EA211 Evo- nál a 130Le-nél van VTG és 150Le -nél nincs. EA211 Evo2-nél már csak VTG van. :)

The Truth Is Out There --->

(#213499) focvis válasza Corsa02 (#213498) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm! (Csak a logikát nem értem, hogy miért pont a gyengébb volt a VTG-s.)

(#213500) yodamester10 válasza 426os (#213494) üzenetére


yodamester10
őstag

Hi!
4 év Golf GTE használat után én sok mindenben elégedett vagyok vele,dízel kombi Honda után váltottam rá.Amit utálok benne,hogy szinte mindig leállítja a benzin motort,lehet orvosolni de nem akartam még.A Golf csomagtartója tényleg kicsi és írtad,hogy nem tudnád tölteni otthon ami így már necces.A jelenlegi utcai töltő árak mellett olcsóbb menet közben tölteni benzinnel és közben haladsz is.Én soha nem töltöttem és nem is fogom pénzért kivéve itthon mert az mindennap kell.264 ezernél járok 9 éves lesz,amit kell megkap/megkapta.Szerencsére most csak úgy járok vele.Itt egy téli fogyasztás adat,hozzáteszem én sokat városozok ezért is vettem.lehetne még kevesebb is de szeretem néha kergetni GTE módban ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.