Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109901) K Norbi válasza Mágus2 (#109900) üzenetére


K Norbi
addikt

hmmm az elég sok! akkor le is tettem róla.

(#109902) TaaT válasza Mágus2 (#109900) üzenetére


TaaT
veterán

A gravitációs leengedéshez képest? :)

Give them hell Ukraine!

(#109903) Mágus2 válasza TaaT (#109902) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Kiszívtam, utána kivettem a leeresztőt. Onnan még 7deci lejött.

[ Szerkesztve ]

(#109904) TaaT válasza Mágus2 (#109903) üzenetére


TaaT
veterán

Hát akkor ez nem sokat ér. :o

Give them hell Ukraine!

(#109905) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Magi, az mitől lehet, hogy amikor a valtom kettesben van akkor egy pici surrogo hangot hallok a kulissza felől és amikor picit megfogom a kart és úgymond hátrébb húzom akkor a surrogas abbamarad? kikophatott a kulissza? vagy hibát követtem el azzal, hogy olajcserenkent kb bewd40eztem picit? láttam, hogy írtad a zsirzast gondoltam nem árt neki a wd sem, vagy ez is annak a jele lehet, hogy elfogyott a kuplung és nem olyan "feszes" a szerkezet, hogy minden rendben legyen? mert tényleg az az érdekes, hogy amikor picit hátrébb tartom a kezemmel elhallgat teljesen az egész, szóval olyan mintha valami kis gumi vagy valami kopott volna meg ami ott kellene, hogy tartsa, de gondoltam megkerdezlek téged, titeket hát ha tudtok rá valami ötletet mondani

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#109906) Morris válasza zsolt19900 (#109905) üzenetére


Morris
veterán

A wd40 petróleumot tartalmaz. A kenés pillanatában valóban ken, de rövid időn belül kiszárad a felület. Szóval csak ennyire jó a wd40... :(

(#109907) zsolt19900 válasza Morris (#109906) üzenetére


zsolt19900
őstag

akkor próbáljam meg zsírral? van otthon valami kék bardis zsírom

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#109908) freaghill


freaghill
őstag

Srácok kéne egy kis help.
Passat b2 1.6D féklámpakapcsoló hol található? Képpel kéne, ha lehet.

(#109909) harcikoca


harcikoca
senior tag

Üdv, ehez a cooler csőhöz kellene nekem 2 o gyűrű, de nem találom a cikkszámát. Valaki tudja, hogy hol keressem? A cső száma: 3B0145828G

AMD+Ati powee'R

(#109910) Mágus2 válasza freaghill (#109908) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A fékpedál tövénél.

(#109911) freaghill válasza Mágus2 (#109910) üzenetére


freaghill
őstag

Köszönöm szépen!

(#109912) molnarpeter válasza harcikoca (#109909) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha szimpla O-gyűrű, minta alapján szerintem tudnak adni, én olajállót kérnék. Ha összetettebb, akkor nem szóltam :)

(#109913) Morris válasza molnarpeter (#109912) üzenetére


Morris
veterán

Nem szimpla.
Speciális. Meg lehet próbálni simával, hátha... :U

(#109914) Mágus2 válasza harcikoca (#109909) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

[link]

3C0145117F a vastagabb és 3C0145117 a vékonyabb végére.

Morris spéci gyűrű, nem lehet simával helyettesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#109915) harcikoca válasza Mágus2 (#109914) üzenetére


harcikoca
senior tag

Köszi szépen! A vicc az, hogy a 2 o gyűrű majdnem annyiba kerül mint egy egész új cső mindenestöl...

AMD+Ati powee'R

(#109916) Mágus2 válasza harcikoca (#109915) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez tényleg csak vicc :U Az egész új cső 100 euró körül van, a két gyűrű meg. [link] [link] 8 euró. :Y

[ Szerkesztve ]

(#109917) Morris válasza Mágus2 (#109914) üzenetére


Morris
veterán

Igen, én sem helyettesítettem volna. Csak a gyári!! :K

(#109918) ACAB95


ACAB95
tag

Üdv
Adott egy Audi A4 B6, utólagos xenon szett van benne és bezavar a rádióba. Jelenlegi rádióm egy Sony cdx 2000. Ha kicserélném egy Pioneer MVH-180UB -ra jobb lenne a vétel, nem zavarna be annyira? Másik autóm egy Fiat Brava abban Pioneer van és szebben szólt, mint annak idelyén xenon szett előtt az Audiban a Sony. Köszönöm a tanácsokat!

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#109919) bitpork válasza ACAB95 (#109918) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Te most komolyan ilyen vagy, vagy csak csinálod?!
A választ megkaptad már, de nem érdekel? Attól hogy mostmár 5. alkalommal teszed fel a kérdést, a tény nem változik: az utólagos szenon szetted nem jó, ráadásnak még illegális is. Igen még Szlovákiában is, lásd Mágus2 erre adott válaszát, aki szintén ott él.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109920) Mágus2 válasza bitpork (#109919) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A megoldás is ott volt a válaszokban,mert valaki linkelte, hogy le kell testelni azt a kínai szart, de ha csak író módban van, úgy nehéz lesz. ;)

(#109921) kk831228 válasza bitpork (#109919) üzenetére


kk831228
addikt

Hát jah... :R Linkeltem egy pár megoldást,de úgy latom hiába... :B Én is kínlódtam vele egy ideig, de nem lett jó, inkább kisobtam a csába...

Mágus2 : Akkor se biztos hogy jó lesz... :R :N Csak egy lehetőség...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#109922) MunezXBK válasza bitpork (#109919) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Megkérdezte a hifis topikban is. :D

(#109923) kaszaking


kaszaking
tag

Esetleg valakinek egy Wólksvagen tarcpórter? :D

(#109924) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok!

Adott egy Golf5 tsi. Szilenteket kell cserélni. Ne kövezzetek meg
érte, de nem tudom hogy ez micsoda. ..
Hány db kell belőle? Mi a javasolt márka?
A szerelő, erősített szilentet javasolt. Ilyen szaknyelv, szakkifejezések esetén
megakad a némettudásom, de visszakérdezve is erősített szilentet mondott.
Gondolom futómű állítás kell utána, ugye?

Mégegy kérdés. Váltóban olajat javasolt cserélni? Preferált márka?

Köszönöm előre is.

® visions created with passion

(#109925) bitpork válasza Uzmany (#109924) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!
Motorkód nélkül nehéz konkrétat mondani (gyáriszám)
A szilentek a futómű alkatrészeit hivatottak a bódéhoz és egymáshoz csatlakoztatni, a bennük lévő gumma segítségével nyelve a rezgést és mozgásokat. Kikopáskor elállítódik a futómű és elnyalja a gumit. Az erősített, drágább, de jobban bírja időben az azonos terhelést. Igen, nem árt egy állítás is a csere után.

A váltódról nem írtál semmit, pedig csak ennek tudatában lehet megmondani a csereciklust. Bármilyen olaj jó bele, ami teljesíti a gyártó előírásait.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109926) FrankMonzano


FrankMonzano
őstag

Sziasztok! A gyari Vw Golf IV Beta radio kepes 6 hangszoro meghajtasara? Jelenleg 4 gyari van elol, hatul csak a masik 4 helye van. Gondolkozom, hogy betegyek 2 gyarit az ajtoba, de irtak, hogy a Beta nem hajt meg 6 hangszorot. Errol tudunk valamit?

[ Szerkesztve ]

(#109927) ACAB95 válasza kk831228 (#109921) üzenetére


ACAB95
tag

Bocs az én hibám nem olvastam el figyelmesen hsz -eket. Köszönöm a javaslatokat...

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#109928) bitpork válasza FrankMonzano (#109926) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A beta , mint minden gyári magnó, alapból 2x2 kimenettel rendelkezik. A jobb installációkban, az első 4 db (2 magas fent a műszerfalon vagy a nyitónál és az ajtóban lévő mély/közép oldalanként csak egynek minősül! Tehát neked, most elől csak két kimenet van használva. Ha nagyot tévedek a többiek kijavítanak :)
Amennyiben az előkészítés megvan az autódban gyárilag, más dolgod nem van, mint betenni a magas és mély/közepeket. Ha nincs meg gyárilag a kábelezés, akkor sincs vész, de akkor ott a teljes belit ki fogod pakolni a kocsinak mire rendesen kábelezel és gyári erősítőt is betákolod.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109929) Mágus2 válasza bitpork (#109928) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Igen, a 2x2 kimenet stimmel, csak 1 kimenet 1 pár hangszórót jelent, egy mély-közép és egy magas, ahogy említetted. ;)

Az ajtóba csak egy kéteres kábel megy, az ágazik 2x2 felé, a magashoz vezetőn van egy ellenállás. Nem atomerőmű.

A beta rádió meg tud hajtani 4 ajtónyi hangszórót, ha csak mély-közép és magas kell minden ajtóba.

[ Szerkesztve ]

(#109930) Mágus2 válasza TaaT (#109904) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mondjuk, jó vele leüríteni a tankot, ha félte tankoltak. :K

bitpork De.

[ Szerkesztve ]

(#109931) bitpork válasza Mágus2 (#109929) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én is ezt írtam, nem?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109932) FrankMonzano válasza bitpork (#109928) üzenetére


FrankMonzano
őstag

+ Magus2, koszonom a gyors es reszletes valaszokat :).

(#109933) Cheesy válasza MunezXBK (#109841) üzenetére


Cheesy
őstag

Hát biza' az figyel ott. Mi az oka, hogy ezt még Te sem vállalod?
Akkor cserés?

www.vakbelmutet.hu

(#109934) MunezXBK válasza Cheesy (#109933) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Annyira kemény a polikarbonát, hogy 1 óra csiszolás után is alig van nyoma.

(#109935) Kiskokó válasza Kiskokó (#109807) üzenetére


Kiskokó
veterán

Na senki semmi ?
Csak szerintem hülyeség vagy most ez mi ? :O

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#109936) Mágus2 válasza Kiskokó (#109935) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Figyu, nem értem mit akarsz. Igen, szerintem dob rajta néhány lovat, de ha az a kérdés, hogy megéri-e, akkor a válasz nem. Mire tudnál felhasználni +7-9 lovat? Amire nem elegendőek a meglévők, arra az a néhány amit ezzel nyernél, szintén kevés lesz. Ha versenyezni akarsz, ne egy 2 tonnás marhát válaszsz hozzá, hanem valami kicsi és könnyű autót, ha meg nem versenyre kell, akkor nem a csendes üzem és a megbízhatóság a fő szempont? Mire jó az hogy bőg és pár lóval erősebb? Nekem fontosabb, hogy csend van az autóban. :U

Lassan fel kellene nőni, vagy csak én vagyok már túl öreg ezekhez az ötletekhez?

bmwsan Több gyanúsítottam is van. Kettőstömegű, kikopott vezérmű tengely és elkopott főtengely csapágyak, kopott féltengelyek, rossz chip, motortartók. Kb ebben a sorrendben valószínűség szerint.

[ Szerkesztve ]

(#109937) bmwsan


bmwsan
senior tag

Sziasztok!

Adott egy 2006-os Passat B6 Variant BXE (@130LE).

A hiba jellege 1800-2000 között nagyobb gyorsításnál enyhén remeg az autó.
Elsonek arra gondoltam, hogy a 130LE miatt csúszhat meg a kuplung, de mivel a fordulatszám szépen lassan emelkedik, nem ugrál, így ezt kizártam. Illetve a kuplunszettben és a kettosben is csak 40e km van.
Inkább 5. sebességben tapasztalom, nem olyan vészes, de azért lehet érezni

Így a gyanúm a tartóbakokra terelodott. Esetleg más ötlet?
(Olvastam olyat is, hogy esetleg ha vezélés nem jól van megírva, akkor a kipufogógáznak nincs lehetosege/ideje távozni megfeleloen :F )

@: illetve ki milyen ablaktörlo lapátokat ajánlana az autóhoz, kinek mi jött be? (sajnos nem garázsos kocsi)

Elore is köszi! :R

(#109936) Mágus2:én is így vagyok vele, dízel az legyen csendes, ha valaki pedig sportos hangot szeretne , arra jobb választás a benzines autó egy igényes, nem uvolto kipufogó rendszerrel.

(#109939) 7600 GS: Köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#109938) Cheesy válasza MunezXBK (#109934) üzenetére


Cheesy
őstag

Tehát csak a csere jöhet szóba jól értem?

www.vakbelmutet.hu

(#109939) 7600 GS válasza bmwsan (#109937) üzenetére


7600 GS
addikt

illetve ki milyen ablaktörlo lapátokat ajánlana az autóhoz, kinek mi jött be?

Bosoko

(#109940) Morris


Morris
veterán

Mostanában nagyon szép, csendes hangja van a motornak. Még hidegen is. kb 2 hete volt olajcserém, használati mód ugyanaz mint eddig. Üzemanyag szintén.
Mi változhatott? :U

(#109941) Mágus2 válasza Morris (#109940) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Középfül gyulladás? Nálam sokat javított a motor hangon anno. :Y :DDD

(#109942) Kiskokó válasza Mágus2 (#109936) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hát ez az, én is úgy tudtam hogy pár lóval lesz csak jobb nem 20-al
Nem akarok versenyezni meg semmi csak érdeklődtem.

Kicsit izgat a téma mert gondolkoztam már valami nagyon Lightos kipuff rendszeren de 1, annyit nem is költenék rá, 2 mindegyik túl hangos nekem.

ennek tudatában viszont lehet levágatnám a francba, egy cső kifelé meg a végére a Faceliftes A6 króm vég és tadá.

Majd ha egyszer lesz rá időm meg kedvem lehet belevágok

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#109943) Mágus2 válasza Kiskokó (#109942) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

De, ha megyegyeztünk, hogy nem éri meg, Te mégis levágnád, akkor miért kérded :F

zsolt19900 Ott feladtam, amikor tanácsoltam, hogy ne írasd meg, mert csak a baj lesz vele, erre megírták úgy, hogy szétvágta az IC-t és megette az új kuplungot... Az az IC ha gyári hibás, akkor cserélik gariban, mert szétvágja az első pár ezer km alatt, nem 15 évesen, amikor már szőrösödnek a golyók, egy új kuplung minimum 200 000km-t kibírt, Te mennyit is mentél vele? :Y

[ Szerkesztve ]

(#109944) Cheesy válasza 7600 GS (#109939) üzenetére


Cheesy
őstag

Ráadásul itt most akciósak is. Szerintem én is rendelek.
Vagy van ajánlottabb webshop?

www.vakbelmutet.hu

(#109945) Mágus2 válasza zsolt19900 (#109905) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Inkább ne akard tudni, hogy mitől lehet, de a következő kuplungozáshoz szerezz egy jó váltót is.

(#109946) Morris válasza Mágus2 (#109941) üzenetére


Morris
veterán

Nagyon remélem, hogy nem az. ;] :DDD
Egy különbségről tudok. Az előző olaj még nem titanium fst volt. Ez most az!

[ Szerkesztve ]

(#109947) MunezXBK válasza Cheesy (#109938) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem. Foncsorozás is, de látni kéne élőben.

(#109948) tresh válasza Mágus2 (#109943) üzenetére


tresh
addikt

Ez van ha pék írja a gépet :U Nem tudom ki írta de egy normális emberke úgy kezdi hogy megkérdi mit szeretne mi a konfig, majd diagra teszi és megnézi mit tud az autó milyen értékeket produkál. Aztán 99%ba visszaküld egy a4-es hiba listával hogy ha ez meg van akkor gyere és tárgyalunk róla.. vagy lehet én gondolom rosszul, nálam már a minden fel van újítva ki van cserélve csak a turbón agyalok (semmi baja a mostaninak de ha már íratom csak teszek egy nagyobbat ) és utána viszem egy kis csiszolásra. No meg 150 lónál nem írnám feljebb mert egy minek kettő avval tartós is marad a gép :) (ja igen hogy ez 300ezrembe van és nincs kész mert a turbó még 200k lesz min...) 40k ért meg megírnák a sarkon aminek sajnos ezek az eredményei..

(#109949) Mágus2 : egy mezei log is amit anno te tanácsoltál nekem annyi hibára derít fényt hogy öröm nem nézni :) Ha már csak arra ránézne a barátunk és nem eszetlenül elkezdené feltolni a naftát/levegőt + a turbónyomást lehet nem hullana ki az első sarkon.. havernak is írta valami pék a gépet.. majd nem értették mi a baj hogy egy kalapsz*r nincs nyomás hol van üzemanyag hol nincs stb...meg kérdeztem hogy adagoló háznyomást megnézték e mennyi? a válasz >> avval nem szokott gond lenni.. szétszedtem haverral és öröm volt nem nézni hogy volt sza*rá kopva.. majd kapott egy full felújított adagolót és jé minden helyre állt. Jah hogy a porlasztó cserét a barátunk pl egy ki be teszem címszóval le tudta azt már nem is részletezem... én pl sehol se vagyok a te dízeles tudásodhoz de amiket leírsz, mondasz azokból már jobban ismerem a tdi-m mint aki 20éve ezt szereli és ő a falu szakija... :))

[ Szerkesztve ]

(#109949) Mágus2 válasza tresh (#109948) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A nem pék úgy kezdi, hogy megméri padon, aztán hazaküld, hogy keresd meg valahol a hiányzó 20 lovat a gyári értékig, ha azok megvannak, gyere vissza... ;)

[ Szerkesztve ]

(#109950) VR6-Fan válasza tresh (#109948) üzenetére


VR6-Fan
veterán

200k azért sok turnyóra, haver srácnak 110 volt a GT15, most jár vele olyan 170le-nél, egy 190 van becélozva, reméljük meg is lesz :)
csak elfogyott neki a 10x3.0, 0.26 úgy néz ki elég lesz, most jön majd az ac+két gázolaj szűrő, de lehet 10x3.1 vagy épített 11x3.1 lesz.
szóval ha turbot akarsz akkor legalább 0,24-et vegyél de inkább 0,26, ha jól emlékszem AFN-ed van az 10x3.1 van, az 170-180le-ig 0,26-al kényelmes.

jah igen szinte füst mentes a cucc (lévén elfogy a kaja neki :DDD ) 1800-4800-ig megy a szekér, elég kellemes egy G2-be.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.