Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110551) Danex válasza FoBCRaistlin (#110549) üzenetére


Danex
addikt

Szegény gumin meg folyik le a szilikon :N

(#110552) bmwsan válasza TheProb (#110545) üzenetére


bmwsan
senior tag

Elsore oké.
DE kicsit jobban megnézve az elso lökös elég gatyán áll, illetve a hutorácsa alatt a motorházteto is elég rozsdás/rohad. Utolsó képen jól látszik mind a ketto.
Lehet törve volt, ha szakszeruen lett javítva, nem kapott nagyot, a nyúlványok renben vannak ,nem korrodáltak, akkor oké.

Ennyi pénzért szerintem oké, ha csak ez a baja, de sztem a fékek tuti le vannak kopva, meg akad rajta még egy két dolog.

Szerencsére nem drága hozzá semmi sem, a motor nagyon jó. Tuningot is bírja a motor, ha a motorban meg van a 100-105LE még, illetve ténlyeg renben van. Akkor 130LE/300Nm-re egy rendes muhelyben simán megírják.

[ Szerkesztve ]

(#110553) brumi1024 válasza footy (#110550) üzenetére


brumi1024
veterán

"- Ez az alap és a tesztelők valami preparált példányt kapta."

Ebben lehetne valami, de focvissal hasonló véleményen voltunk, és nem preparált példányunk van/volt.

(#110554) Qru válasza Mágus2 (#110546) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sok rövid távos út és közben araszolás városban + klíma. Az 1,8 TSI ilyen körülmények között elvolt 20 literből is (gondolom azért mert hamarabb bemelegedett).

Ettől többet még nem sikerült kihoznom belőle amúgy. :D

#nincsbennetarcsi

(#110555) footy válasza brumi1024 (#110553) üzenetére


footy
addikt

A tietek bluemotion vagy nem? 130(140 óra szerint)-nál meg kell emelni a hangerőt beszélgetéshez? Nálatok melyik zaj a domináns? (szél, futómű, motor)

[ Szerkesztve ]

(#110556) MunezXBK válasza bmwsan (#110552) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De elég szűkös a kerete, még az átírás is necces.

(#110557) kisza25 válasza Qru (#110554) üzenetére


kisza25
félisten

Omg én eddig 8,4 es plafont mentem és már akkor idegbeteg voltam, hogy sokat zabál a vas :B

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#110558) brumi1024 válasza footy (#110555) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem BMT. Nem kell megemelni a hangerőt a beszélgetéshez normális pályán, és egyértelműen a gumi gördülési zaja/szélzaj (sebességtől függően) a domináns. A motort alapjáraton nem lehet hallani kikapcsolt szellőztetéssel sem.

[ Szerkesztve ]

(#110559) TheProb


TheProb
veterán

És erre mit mondotok?

Az ára tükrözi kb a látottatak, ha tényleg csak külsőre van baja akkor megérheti kicsit rendbe rakatni? Máshogy kérdezem, a keretemen belül rendbe lehetne rakni?

(#110552) bmwsan: Motorház rohadásra, meg a többire amit említettél arra mekkora összegre kell gondoljak? Chippelés az max későbbi móka lenne.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#110560) Qru válasza kisza25 (#110557) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó ez egy nagyon-nagyon extrém eset. Amúgy jól eszik, nem rég toltam vele egy 1000 km-es autópályás menetet kerek 6 liter lett a fogyi. Ez az autó pályára való nem városba.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#110561) kisza25 válasza Qru (#110560) üzenetére


kisza25
félisten

Az enyém meg pályán eszik a legtöbbet, ez 4 személy 140-150-es tempóban történt, de ez itt off

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#110562) MunezXBK válasza TheProb (#110559) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Forgalomból kivont, külföldi okmányokkal.

www.kalkulatorlap.hu-n számolgass.

(#110563) TheProb válasza MunezXBK (#110562) üzenetére


TheProb
veterán

Ah, tényleg... Ezt a kalkulátort mire írod? Átírással tisztában vagyok.

Most hívtam fel a kereskedőt ezzel kapcsolatban. Hát nem volt egy élmény beszélgetés..., kérdeztem (volna) a hibáiról, de hát hebegett-habogott össze-vissza...
-Milyen műszaki, használatot befolyásoló hibái vannak az autónak?
-Hogy-hogy milyen baja, mire gondol?
-Most mondtam el. Ami az autó használhatóságát, haladását befolyásolja.
-De mi? Futómű, motor? Nem látok bele a motorba én sem. Mentem vele egy kicsit, "nagy papucsok" miatt (fingom sincs az mi) kicsit "húz" az autó. A gumik kopottak. A hátsó ülés egy helyen ki van égetve.

Kb ennyit tudtam kiszedni belőle... Nem tetszik nekem, hogy fogóval kell kiszedni belőle az infót... Ettől független azt mondta h elvihetem állapotfelmérésre, ha meglesz még péntekig, mert most mennek érte Szombathelyről vagy honnan.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#110564) MunezXBK válasza TheProb (#110563) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De ez még mindig sok a zsebednek, már írtam párszor.

Van max. 8 kilód és 750-ért nézel autót? Átírás, szerviz, esetleg gumik vagy épp akksi miből lesz?

(#110565) Mágus2 válasza TheProb (#110563) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

nagy papucs: a kerekekre gondol. Ebben a méretben természetesen csak lekopott gumival lehet. :Y

[ Szerkesztve ]

(#110566) TheProb válasza MunezXBK (#110564) üzenetére


TheProb
veterán

Mert olcsóbban nem láttam még ilyet se.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#110567) Qru válasza kisza25 (#110561) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem off mert VAG. :D

Fix 150-nél 6,7-et kér, ott 6.-ban pont 2900-at forog. Ha betartom a 130-at akkor elvan 6 literből.

#nincsbennetarcsi

(#110568) kisza25 válasza Qru (#110567) üzenetére


kisza25
félisten

ez nem a vag, hanem a kia azért off, a VAG olyan jól fogyaszt, hogy még tankolni sem kellett ;]
megnéztem 312Km mentünk vele eddig és 1/2 felett van 1 vonallal, ez végig folyamatosan megy lefele? vagy azt csinálja mint a skoda fabia, hogy 500km az 1/2 aztán 150 a tankolásjelzőig?
G4-nek mekkora a tankja?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#110569) MunezXBK válasza TheProb (#110566) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A hsz. második felére nincs válasz? :))

(#110570) Petrowiczki


Petrowiczki
csendes tag

Sziasztok!

A minap a VW Golf 2-esem elkezdte bepárologtatni a hűtő vizet az utastérbe.
Én a fűtő radiátorra tippelek hogy esetleg kilikadhatott csak nem tudom hol keressem illetve hogy lehet e más gond is ami ilyen csodálatos ködgépet tud produkálni.

Autó

VW Golf 2 1990 5 ajtós 1.3 cm3 benzines

(#110571) focvis válasza brumi1024 (#110558) üzenetére


focvis
veterán

Kb. ugyanez itt is.

(#110572) TaaT válasza Petrowiczki (#110570) üzenetére


TaaT
veterán

Egy kis segítség. [link]

Give them hell Ukraine!

(#110573) robi baggio


robi baggio
tag

ÜdVW!

Csalós dízelek figyelem!

Valaki kapott már levelet a Porsche hungáriától, csaló dízel ügyben?
Én kaptam kb 2. hónapja (Ausztria / VW), annyit írtak a levélben, h majd tájékoztatnak, és a verda biztonságos.Kint is dolgozom/ lakom.
Kíváncsi lennék majd a 2.0TDi tulajok véleményére, h szoftver update után (elvileg januártól indul), mik a tapasztalatok, fogyasztás-teljesítmény.
Bár nem hinném, h tényleg javítana a káros anyag kibocsájtáson, akkor eddig miért csaltak?!
Az Én 1.6 TDi-s motorom (Passat Variant BMT) gondját, sem hiszem, h egy rezonátor cső a MAF előtt és egy sw update megoldja.
Így 105LE, városban és pályán is pont elég.Ha ebből még veszít 5-10%-ot, az bizony már baj lenne.
Eleinte új befecskendezőkről,részecskeszűrőről és adblue rendszerről beszéltek.
Tud valaki esetleg per társulásról?Nem jön be nekem ez a hazudozós huzavona. :R

http://www.personenschutz-robert.at

(#110574) Danex válasza robi baggio (#110573) üzenetére


Danex
addikt

Ha nem lesz kötelező akkor valószínű nem viszem vissza mókolásra az autót, nem hiszem, hogy egy passziv légterelő elem annyit javítana, szoftveresen meg visszaengednek még 4szer annyi füstöt a motorba vagy mi?

Mert ha cserélnek benne amúgy drága alkatrészeket újra még meg is gondolja az ember, de így...

(#110575) TaaT válasza robi baggio (#110573) üzenetére


TaaT
veterán

Európában csalós szoftver nélkül is megfelelnek az emissziós normáknak, viszont csaló szoft nem lehet az autóban akkor sem ha azzal is jó a kibocsátás.

Ha azt írják hogy kötelező visszavinni akkor visszaviszed és IJ. Ha nem, akkor tojsz rá magasról és tovább gyilkold a fókabébiket, mint minden más dízel az utakon.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#110576) VR6-Fan válasza Petrowiczki (#110570) üzenetére


VR6-Fan
veterán

a boxba lévő két hőterelő lapot is vond be valami hőálló anyaggal ;)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#110577) TheProb válasza MunezXBK (#110569) üzenetére


TheProb
veterán

Én se kaptam reagálást a seat-os hsz-re.

De ha ennyire választ vársz - bár már egyszer tuti leírtam - , ha nem találok normális kocsit akkor kénytelen leszek minimálisan bővíteni a keretet. És mivel nem nagyon látok olyan verdát ami az optimális árban lenne, így kénytelen vagyok feljebb is nézelődni.

De akkor kérdezek még, ezek már "csak" 700ba kerülnek -alku, melyiket lenne érdemes megnézni? (közelség szerint listázom őket)

1.
2.
3. (csak 3 ajtós)
4.

Továbbá mi az oka annak, hogy Polo-kat senki se említett még? Ahogy hallom abban még kettős tömegű sincs.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#110578) robi baggio válasza TaaT (#110575) üzenetére


robi baggio
tag

Az a baj, h az 1.6 TDi nem használ csaló szoftvert, viszont ezek a motorok alapból nem teljesítik a normákat.
Ezért nem hiszem, h egy rezonátor cső beépítése, megoldaná a problémát.Én mindenképpen peren gondolkozom, ha érdekel a tudatos környezetvédelem, ha nem, akkor is átverték a vásárlókat.Ergo az átalakítás után, már nem ugyanaz az autó lesz, amit vettem.A másik pedig az értékcsökkenés.

http://www.personenschutz-robert.at

(#110579) MunezXBK válasza TheProb (#110577) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mert nem megfelelőeket nézegetsz. Továbbá nincs leszűkítve a kör, van benne 1.6 benya, 1.9TDI. Ráadásul utóbbiból olyat is nézegetsz, amiben 425.000km van bevallottan. Még mindig nem értem, hogy esetleges szerviz, hogy fog beleférni a keretbe?

(#110580) bitpork válasza TheProb (#110577) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne abból indulj ki hogy mennyi a szerinted optimális ár. A piac nem így működik :N
Azzal se számolj hogy majd jól megalkudod. Ha műszakilag és külsőségeiben jó egy autó, akkor az nem fog beleférni a keretedbe. Az olcsóbbakkal, pedig minden körülmények között többet kell törődni. Olyan használt-de még új se- autó nincs amire nem kell költeni. A kérdés minden esetben csak az, hogy milyen ütemezéssel és egyszerre mennyit.

A "classicus" 1.9 TDI a 90-110Le-vel ilyen árfekvésben már motorikusan gyengélkedni szokott. Ami nem problémás, az talpon elrohadt, vagy ha ez sem, akkor meg nem eladó, pont az időtállósága miatt. Gyakori ezeknél a turbó rossz állapota, az adagoló szivárgása és a kíméletlen üzemeltetés miatti kompresszió probléma. Csak olyat vállalj be, aminek az előéletét első kézből ismered!

A polo 1,4 benyáiról sokaknak voltak rossz tapasztalatai. A dízelek felárát kevesen fizették meg a kisebb kategóriában.

Esetleg lehet tenni egy próbát költségmentes irányba japán vonalon, de családbomban csak rossz tapasztalatok voltak azzal is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#110581) TaaT válasza robi baggio (#110578) üzenetére


TaaT
veterán

Ja, az egyhat lehet más. :B

Give them hell Ukraine!

(#110582) Qru válasza kisza25 (#110568) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A szintet mutatja nem a megtehető távot. Szóval folyamatosan.

55 liter (4motion esetében 62 l) ha a tágulásit nem töltöd meg nyállal.

#nincsbennetarcsi

(#110583) Plague666 válasza footy (#110550) üzenetére


Plague666
tag

Köszi a választ a többieknek is, és neked is.

Az enyém nem bluemotion, de szerintem ugyanazt halljuk akkor. Kipróbáltam anyósülésről, behajolva a műszerfal alá, stb, én is a kerékjárati ívet hallom, pedig sértetlenek a borítások, törve nem volt. Hátul ülve a hátsó kerékjárati ívet vélem szintén hallani. Dettó ugyanez a téma, hogy ajnározták, pedig nem azért annyira nem csendes. Az enyém ráadásul benzin, még motorhangom sincs, csak egy elfojtott morgolódás, így jobban hallom az út zaját.
Nem mondanám elviselhetetlennek, de kétlem, hogy ez kategóriája leghalkabb autója.

(#110584) K Norbi válasza Qru (#110582) üzenetére


K Norbi
addikt

A varázspöcök :C :C Szerintem nem jó teli pumpálni a tágulásit is, a cikkben azt bezzeg nem említik hogy bizony káros is lehet, mert a haveromnak kiakadt a tankmutató úgy teli tankolta a Seat-ot.
A vége az lett hogy kikellet szedni az AC-t

[ Szerkesztve ]

(#110585) footy válasza brumi1024 (#110558) üzenetére


footy
addikt

Nalam bugas(valamilyen melyfrekvencias) jellegu a hang,de a motort(hajtaslancot) kizarnam mert ha kinyomom a kuplungot nem valtozik a karaktere. A szellozes nalam 1es fokozaton megy vagy ki van kapcsolva,szoval az is kiesik. A szelzaj is elegge a hatterben van,egyreszt mert inkabb a bugas dominans masreszt mintha kevesebb is lenne miota par hete glicerinnel bekentem az osszes kedert es hagytam nyitott ajtoval beszivodni egy napig. Miota fennt van a teli szett egy fokkal jobb, a nyari contival viszont elegge fos.
Amire meg gondolni tudok,hogy az a szakasz ahol en jarok elegge fos (betonos?) es ez az ok.

robi baggio
A tarsulas engem is erdekelne, mert az en autom is erintett a csalasban. En is kaptam levelet a porsche ausztriatol, de semmi fix nem volt benne csak hogy erintett vagyok es a tovabbiakrol majd tajekoztatnak.

Plague666
Tavasszal irok egy beszamolot miutan felkentem a zajcsillapitot.

[ Szerkesztve ]

(#110586) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

Mági: Múltkor írtam hogy fűtés problémám van ,aztán arra jutottunk hogy lehet termosztát probléma...

Na vettem egy utángyártott termosztátot... Kivettem a gyárit és az utángyártott nem fekszik fel rendesen a műanyag házba... Meg amúgy is olyan gyenge fos az a kis rugó a termosztát kis tányérja alatt a gyárihoz képest... :( Így visszaraktam a gyárit... Előtte kifőztem ,és tökéletesen nyit/ zár... Nincs rés közte stb. :N :C

Levettem a fűtőradiátor csöveit , mindkét irányba kinyomattam slaggal...

Jelenség : Felmelegszik a motor, alapjáraton langyos levegőt nyom, üresbe 1200-őn tartom a fordulatot elkezd fűteni rendesen ,a motor hőfok ilyenkor minimálisan visszaesik. Óra szerint 90-alá egy vonallal max.

Na most ha kicsit nagyobb gázt adok, kb 1800-ig, akkor elkezd hülni a fűtés, a motor hőfok viszont megy vissza 90- felé...

A motor hőfok minimális ingadozása természetes szerintem, mivel amikor belül forró levegőt nyom akkor ugye a motor hűlik valamennyit, amikor meg belülre langyosodik a hőfok akkor a motor is visszaáll 90 közelébe... :U

Fűtésvégig folyamatosan max-ra van állítva...

Szerinted...?? :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#110587) kisza25 válasza Qru (#110582) üzenetére


kisza25
félisten

thx :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#110588) Dot válasza Qru (#110543) üzenetére


Dot
őstag

Igen, úgy hogy azért nyomtam neki. Szerintem Te is ekkor ültél benne :D

Aztán csak városba utána 12,3 és 11,3.
Ez utóbbi között igencsak a benya a difi, a 12,3 vpower 95 nitro a 11,3 maxmotion 95.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#110589) Mágus2 válasza kk831228 (#110586) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Még mindig szar a termostat. Nem utángyártott szarokat kell venni hanem wahlert. Nyit,zár,de korán nyit. Nem lenne szabad mozognia a mutatónak semerre. Ha mozdul,akkor 80fok alá esik vissza, ami sok.

[ Szerkesztve ]

(#110590) Qru válasza Dot (#110588) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kb ennyit evett a B5.5 1,8T nálam is. Mondjuk a hangját imádtam, olyan szépen fütyült a turbó, hogy most is nosztalgikusan emlékszem rá vissza. És volt karaktere, 3000 fölött szépen felépült a nyomás aztán volt ott nyomás. :D

#nincsbennetarcsi

(#110591) TheProb válasza bitpork (#110580) üzenetére


TheProb
veterán

Munkatársamnak 1,4-es TDI Polo-ja van, azt mondja annyira "igénytelen", hogy gyakorlatilag csak tankolnia kellett eddig, meg 1-2 pár ezer forintos dolgot cseréltetni.

Szóval akkor szerintetek mennyiért kéne max autót néznem? 600? Annyiért már tényleg nem kapok semmi értelmeset vagy mégis? Lehet jobban járok, ha még gyüjtögetek...

(#110579) MunezXBK: Az már a 800k kereten kívül van, de első hónapban nem tudnék rá nagyon max 100k-nál többet szánni.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#110592) kk831228 válasza Mágus2 (#110589) üzenetére


kk831228
addikt

Na negpróbálom akkor a wahlert... :R Szerintem, nem csak az lesz a probléma, de hátha... ;)

Köszönöm a választ!!

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#110593) Dot válasza Qru (#110590) üzenetére


Dot
őstag

Jövőhéten szabadságon vagyok, ha Fehérvár vagy Agárd környékén jársz szólj aztán megyünk 1 kört :D
Csak hozd a bluetooth-os "kiolvasót" :DDD

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#110594) MunezXBK válasza Dot (#110593) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mehetünk. Légtömegmérő a helyén, most már normális megy. :D

(#110595) Qru válasza Dot (#110593) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tényleg hogy halad a gép gatyába rázása?

Hát szezonon kívül nem járok arra sajnos. :(

#nincsbennetarcsi

(#110596) brumi1024


brumi1024
veterán

Ez csak szerintem néz ki nevetségesen? Főleg a mintának vett RS 130-hoz képest. Ezek mellett egészen mókás felárat kérnek az autóért, mert ez egy 1. generációs R8 az aktuális árának duplájáért.

[ Szerkesztve ]

(#110597) harcikoca


harcikoca
senior tag

Egy ilyen vagcom kábellel tudok hibát törölni passat b5.5-ben?

AMD+Ati powee'R

(#110598) brumi1024 válasza harcikoca (#110597) üzenetére


brumi1024
veterán

Szerintem igen.

(#110599) Brumi˘ válasza harcikoca (#110597) üzenetére


Brumi˘
addikt

Tudsz. :K

(#110600) knuckle válasza brumi1024 (#110596) üzenetére


knuckle
aktív tag

mint egy kismalacnak olyan kis bénán feltúrt az ormánya, amúgy kis kecseske, nem lenne vele baj, na meg a színe...na az .. :DDD nem írom le ;] :DD

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.