Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110851) szekra


szekra
őstag

Köszi a gyors válaszokat. A sárga gyulladt ki. Akkor kicsit megnyugodtam, holnap rátöltök és reméljük a legjobbakat.

(#110852) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

G4 ablaktörlő: jó 1:1 a Bosoko Flat, vagy kell a Multi készlet? Most utóbbi van, de előtte meg rendes Aero volt fent, de a boltban nem volt készleten anno. Most inkább mellécsapnám az olajcserés rendeléshez :) A jelenlegi lapátok közül az egyik a közepe tájékán csíkot húz kb. új kora óta, illetve szeretnek csikorgó hangot hallatni, nem csak száraz szélvédővel - ez általános? :F

(#110853) Ace owner


Ace owner
addikt

Ez a fajta bánásmód illetve a popcorn progi biztosan jót tesz a technikának :DD

Galaxy Fold 4

(#110854) TaaT válasza szekra (#110845) üzenetére


TaaT
veterán

VW 501.01 előírásnak megfelelő 10W40-es olaj már mehet bele.

molnarpeter: Mehet az alap Bosoko, ha még U kampós kar van a kocsin.

Give them hell Ukraine!

(#110855) TaaT válasza Bdanyy (#110813) üzenetére


TaaT
veterán

Mintha korábban írták volna hogy érdemes kicsit korábban cserélni. :K

Give them hell Ukraine!

(#110856) molnarpeter válasza TaaT (#110854) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gyárilag is Aero, akkor megy a Bosoko Flat :R (Múltkor környéken vettünk, és csak Multit tudtak adni, előtte meg az volt, amivel vettük a kocsit.)

(#110857) TaaT válasza molnarpeter (#110856) üzenetére


TaaT
veterán

Ha gyárilag ilyen [link] akkor arra nem megy fel az U profil lapát :B

Give them hell Ukraine!

(#110858) K Norbi


K Norbi
addikt

Tegnap majdnem elsírtam magam a Tesco parkolóba, kb 5 percig szerencsétlenkedett egy srác a zsír új VW passat-al ahol szó szerint 2 cm volt a két autó között de a barom beáll! De kiszállni nem tudott egyem a lelkét.. Én meg röhögtem. :C ájjj no problem
Round 2! Kiállt keresett egy másikat 10 méterrel arrébb, ahol sikeresen beparkolt majd épp mikor lefékezett hallottam egy kisebb koccanás szerű hangot. ;] A másik autónak finoman neki gurult ;] kész Perfekt parkolás!!! Aztán kb úgy szált ki és sompolygott el az autója mellet mintha egy műfasz a seggébe lenne, természetesen a másik autós be nem száll, max az anyós oldalról ha bemászik! Nagyon degradált birkák az emberek. Bírom azokat a jó madarakat akik minden áron beparkolnak bármi áron] ha kell neki mennék a másiknak, vagy meghúzzák nem számít. Ezek a pro pilóták olyan parkoló helyekre is bemerészkednek ahol szinte lehetetlen kiszállni az autóból vagy úgy rááll a másikra hogy ő teszi azzá másnak a beszállást! Ez a faj különösen hülye mert
1a bevásárlóközpont bejárati ajtóhoz minél közelebb legyenek!:DDD
2 drága tündérbogarak nem bírnak 150méterrel arrébb parkolni!
(ahol teli van üres helyekkel)
3 a vársárlás alatt bizony akár 20 kört is szédelegnek 1 órán keresztül, ha kijönnek akkor már a + 150 méter sok!! Ennyit nem gyalogolhatnak..

[ Szerkesztve ]

(#110859) FoLey-v válasza K Norbi (#110858) üzenetére


FoLey-v
addikt

Zsír új jogsival és nagy autóval nekivág? ;] Eléggé szerencsétlen lehetett a gyerek és hogy ment át a vizsgán? Én amikor voltam Cegléd Tescoban akkor kerestem egy szép nagy üres helyett ha 200m-t is kellett gyalogolnom akkor is. :D

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#110860) Morris válasza K Norbi (#110858) üzenetére


Morris
veterán

Azért ezek kva áruházak is csinálhatnának szélesebb parkoló helyeket.

(#110861) Mágus2 válasza Morris (#110860) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

2,5 méter a standard hely, a paszuly még éppen hogy befér, de mondjuk egy Teddy, vagy Domi méretű állattal már bajok lehetnek.

(#110862) bitpork válasza Morris (#110860) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem az áruházon hanem a jogszabályi környezeten múlik. Még mindig a hetvenvalahányban megadott méretek alapján kell felfesteni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#110863) Typhoon47 válasza Morris (#110860) üzenetére


Typhoon47
őstag

Vicc, szélesebb autókkal nem tudok úgy megállni, hogy kényelmesen tudjak ki-be szállni. Mindig le kell húznom a kocsi oldaláról a retket, mert ugye vigyázunk, hogy a másikra ne kúrjuk rá ...stb.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#110864) K Norbi válasza Morris (#110860) üzenetére


K Norbi
addikt

Egyet értek! :R

bitpork te miket nem tudsz :D :D

[ Szerkesztve ]

(#110865) Danex válasza FoLey-v (#110859) üzenetére


Danex
addikt

Az a baj, hogy aki egy Suzuki swift-en tanul és otthon egy nagyobb kocsija van az szépen meglepődik majd a parkolásnál.

Én is VW Polo Classic (1999)-en tanultam (legalább hajaz a szedánra), ahhoz képest a Jetta most fél méterrel hosszabb és 15 cm-rel szélesebb. A parkolást kb újra kellett tanulnom, mert amit a Polo-n simán betekertem egyenesre, ott a Jetta még ferde és ugye fél méterrel kevesebb van kiegyenesíteni.

Csak valószínűleg a gyerekkel szemben nálunk nem kolbászból van a kerítés, szóval inkább sétálok, belejavítok kettőt és beparkolok jól, hisz ha necces a dolog akkor a 200ezres autó is nagyon szépen leveri az ajtóról a festést.

(#110866) bitpork válasza Typhoon47 (#110863) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hah, nem ok nélkül szoktam , majdnem egyedüliként a bevásárlóközpontok legtávolabbi végébe állni. Már a passattal sem tudtam elférni sehol, de azóta csak a lábbaltörölgetés és kínlódás volt-van velük.

(#110864) K Norbi : volt róla több tóthálkár cikk is :) [link1] [link2]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#110867) knuckle válasza Danex (#110865) üzenetére


knuckle
aktív tag

még vidéken piacnapon volt egy érdekes eset, ahol én akkor éppen parkolóőr státuszban voltam.
a hölgy egy kispolákkal! (tehát nem nagyobb mint egy közepes szappantartó) nemigen tudott beállni egy olyan helyre ahol a Ducato egy körből Y-nal kijön-bemegy...
aztán mikor már nagyon sokan nézelődtek, és nem jutottak se be se ki a parkolóból az emberek, felajánlottam hogy beállok neki a parkolóba, mert így elszáradnak a zöldségek is mire leparkol, és ugye még meg sem vette őket .... :D

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#110868) -v- válasza bitpork (#110862) üzenetére


-v-
addikt

Amerikaban kiraly, ott van hely .. ott mar regen is nagy autokkal jartak :D

(#110869) Morris válasza Mágus2 (#110861) üzenetére


Morris
veterán

Ez az, hogy éppen. Ami azt jelenti, hogy ha mellém állnak, akkor kb 98%, hogy rámbssza az ajtót.
A golf-al múltkor megjártam. Pedig szabályosan parkoltam, még hely is volt és mégis rábszta az ajtót. Hiába vártam meg a nőt. Egyik pillanatban tagadta, utána meg segíteni akart, hogy az ismerőse karosszéáriás.

(#110870) tresh válasza knuckle (#110867) üzenetére


tresh
addikt

Azért a ducato g*ci jól fordul ;)

(#110871) lenko válasza K Norbi (#110858) üzenetére


lenko
aktív tag

Pont ezért állok hátrébb pl. egy Tesco parkolóba, és ott is 2 helyet elfoglalok(gondolom most én vagyok a bunkó autós), mert a sok idióta ha már all ott valaki hátrébb is késztetést érez, hogy mellém álljon, akkor is ha még mellettem van 3-4 másik üres hely. Így meg biztosan elkerülöm az ajtórányitást.
Múltkor egy lakótelepi parkolóban álltam, pont visszaértem a kocsihoz, és egy pár száll ki a kölökkel, persze, hogy 3 ajtós civiccel, a nagy budiajtót kibaszták, nézem, ott a nyoma az enyémen, vészes nem volt, még a letörölhető fajta, de azért leteremtettem őket, mondom sosem értettem az ilyen fajta embereket, hogy ha már a saját tulajdon nem számít, a másét miért kell tönkretenni? Hebegett habogott, hogy megtéríti, én meg indultam az utamra...

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#110872) knuckle válasza tresh (#110870) üzenetére


knuckle
aktív tag

jaja :D és persze méretben is közel "hasonló" :D

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#110873) TaaT válasza lenko (#110871) üzenetére


TaaT
veterán

"Tesco parkolóba, és ott is 2 helyet elfoglalok(gondolom most én vagyok a bunkó autós)"

Úgy-úgy ;] [link]

Give them hell Ukraine!

(#110874) K Norbi válasza TaaT (#110873) üzenetére


K Norbi
addikt

Nincs ezzel semmi gond, én megértek mindenkit aki így parkol. :C :R Régen én is így parkoltam, csak egyszer visszahallottam mert ez egy kis város ahol élek hogy össze lesz törve a golfom ha így folytatom a parkolást. :((
És vannak tényleg olyan gyengeelméjű emberek hogy megteszik mert őket meg ez zavarja.

[ Szerkesztve ]

(#110875) do3om válasza TaaT (#110873) üzenetére


do3om
addikt

Na itt nem igen volt más lehetőség, mindenki így állna be.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#110876) molnarpeter válasza TaaT (#110857) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Értem, akkor Multi kell, ugye? :)

(#110877) FoLey-v válasza TaaT (#110873) üzenetére


FoLey-v
addikt

Ezért már felkerült volna a miabonyunk parkolj hülyén rovatunkba. ;]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#110878) TaaT válasza do3om (#110875) üzenetére


TaaT
veterán

Amikor beálltam jobbról balról nem volt senki, a többiek hozzám igazodtak, nekik is kényelmesebb volt így. :)

molnarpeter: Valszeg az F212 adapter kell majd neked, de ez csak tipp. :) [link]

FoLey-v: Mondjuk ez nem olyan kreténség mint a keresztbeparkolás 2helyre. :)

Give them hell Ukraine!

(#110879) molnarpeter válasza K Norbi (#110858) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tescoban én is mindig családi helyre állok, és ez még csak G4 kombájn (G3-on tanultam vezetni). Dupla helyre még nem álltam, de teljesen jogos, csak sokaknak nem esik le, hogy mindenkinek jobb így (ha nincs dugig a parkoló). Ott már hiába nyomják az automata parkolósegédeket, ha kiszállni már nincs hely :F

TaaT: Perpill Multi van fent, feltételezem-remélem, ugyanez az adapter benne lesz :R

[ Szerkesztve ]

(#110880) Qru


Qru
MODERÁTOR

Európában januárban kezdi a javítást a VW: [link]

#nincsbennetarcsi

(#110881) K Norbi válasza Qru (#110880) üzenetére


K Norbi
addikt

Mekkora veszteség lesz már nekik ez a buli..

(#110882) TaaT válasza K Norbi (#110881) üzenetére


TaaT
veterán

Azt majd meglássuk a végén. :)

Give them hell Ukraine!

(#110883) tresh válasza knuckle (#110872) üzenetére


tresh
addikt

Csak egy picit nagyobb a kispóknál mi a baj vele ? ;]

(#110884) knuckle válasza tresh (#110883) üzenetére


knuckle
aktív tag

nem is a ducatoval volt baj, hanem hogy akkora helyen a kispolákos néni nem volt képes beparkolni :D

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#110885) cool13 válasza K Norbi (#110881) üzenetére


cool13
őstag

A múlt héten arról cikkeztek, hogy jól mérték az értékeket, ezért csak 36000 autót kell visszahívni ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#110886) tresh válasza knuckle (#110884) üzenetére


tresh
addikt

Gyere a róna utcába itt ez mindennapos a tv2 előtt mindig itt szerencsétlenkednek a plasztik picsák :D Múltkor egy lupoval nem tudott beállni párhuzamosan elénk, majd kiálltak a merőleges parkolóból és oda előrefelé sikerült 2ikra beállni ;]

(#110887) knuckle válasza tresh (#110886) üzenetére


knuckle
aktív tag

:C zsírOS :D
gondolom a körme, karma vagy valami hasonló baromság zavarta a vezetésben, és ezért nem sikerült ;]

[ Szerkesztve ]

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#110888) tomcsi23 válasza knuckle (#110887) üzenetére


tomcsi23
veterán

A telefon szokta őket zavarni általában. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#110889) vargalex válasza tresh (#110886) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Na, egy közeli topictárs. :) Én a Róna közben lakom.

Alex

(#110890) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Minitalálkozó keretein belül kerültünk egyet do3om kollégával Kassán. A leggyengébb 1.6TDI CR(66kw) golf nem egy erőgép, de teljesen élhető autó. Emelkedőkön azért hármasban sem kellett félni, hogy kilő a gép, de azért elvisz a maga módján mindenhová. :K

Majdnem rábeszélt egy kis kábelezésre, de erős voltam. :DDD

bitpork Ködlámpa, meg hangszóró, de le kell venni a kormányt, hagytuk inkább a fenébe. ;]

[ Szerkesztve ]

(#110891) bitpork válasza Mágus2 (#110890) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A kanyarfény? :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#110892) do3om válasza Mágus2 (#110890) üzenetére


do3om
addikt

Örültem hogy találkozhattunk :R
Az automata központi már jó, vagyis nem jó mert végre kiiktattuk ;]

Kábelezéssel meg majd kiderül mi lesz, találkozás előtt így képzeltelek el, ezért gondoltam hátha még belefér:

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#110893) Mágus2 válasza bitpork (#110891) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ilyen ködben nem állok neki ködlámpát szerelni. :D Viccen kívül, az orrunkig sem láttunk. ;)

(#110894) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Sracok! valami budoskocsog benyomta a csomagterjatom. Es fel tenyernyi teruleten behorpadt. Azt meg lehet javitani vakumos kihuzassal? Mennyibe kerulhet kb? Van valakinek erre a mutetre kontaktja Bp-n?

I humbly and respectfully decline™

(#110895) tomcsi23 válasza Magnum_ (#110894) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nekiugrott egy fa? ;]
Fényezés sérült? Fotó?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#110896) Magnum_ válasza tomcsi23 (#110895) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem serult a feny. Lovok majd fotot.

I humbly and respectfully decline™

(#110897) tresh válasza vargalex (#110889) üzenetére


tresh
addikt

Kicsi a világ rónába dolgozok és kb 5 utcával arrébb lakok (fűrész u.) :D Majd akkor csapunk egy mini talit :DDD

(#110898) !Overdose! válasza tresh (#110897) üzenetére


!Overdose!
őstag

Beszállok én is. A tengerszem utcában dolgozok.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#110899) szekra


szekra
őstag

Hali! Olaj lampa mar nem vilagit, adtam neki enni, remelem ezzel megusztam. Azert olajcsere lesz majd, mar megerett. Mas: most meg a motorhiba jelzo lampa gyulladt fel. Neha elalszik, neha kigyullad. Ez barmi lehet ugye? Menjek el minnel gyorsabban kiolvastatni a hibakodot vagy meg azert kozlekedhetek vele?

(#110900) tresh válasza !Overdose! (#110898) üzenetére


tresh
addikt

Te se vagy messze :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.