Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) MPowerPH válasza DeadMeat (#10050) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jó, akkor máshogy fogalmazok. :) Egy olyan autóban, amiben egy 3.0TDi motor van, navigáció DVD -vel, meg kutyapöcse extra 4milláért, abban már cink hogy hátul kis tekerős kallantyú van.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10052) DeadMeat válasza MPowerPH (#10051) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ismétlem,engem nem zavarna.Nem az ablakleeresztő szerkezet miatt jó/szép/megbízható,ect akármeik autó.Szóval nem érdekel na.Ha meg valaki emiatt neadjisten lenéz beszól kiteszem az autóból. :U
de mint mondtam nem vagyunk egyformák :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#10053) MPowerPH válasza DeadMeat (#10052) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, ezek szerint nem. :D

Don't Tread On Me

(#10054) VR6-Fan válasza MPowerPH (#10051) üzenetére


VR6-Fan
veterán

utólag beszereltetni, ha tényleg ezen kivűl minden kitételednek meg fele az autó :U ?

vagy az degradáló?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#10055) MPowerPH válasza VR6-Fan (#10054) üzenetére


MPowerPH
félisten

Inkább költséges. :U Találni egy bontott panelt hozzá, előre-hátra. Kábelezés és persze a két motor. :U Anno mikor az autómban elromlott a motor, 28k volt bontva egy másik.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10056) VR6-Fan válasza MPowerPH (#10055) üzenetére


VR6-Fan
veterán

mert, bontottan, mit nem lehet beszerezni egy 3-4 éves kocsihoz :U ?

és én úgy vagyok vele hogy inkább keresek 6hónapig két ablak emelőt mint autót ha amúgy meg van a "tökéletes".

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#10057) tomcsi23 válasza VR6-Fan (#10056) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ja, abban mondjuk egyetértek, hogy egy tízmillkás kocsiban ne legyen már kurbli. Az más kérdés, hogy ez egy a4, alsó-közép kategória, 1,6-os motorral is akár, így extra. Egy a6-a8-ban már talán más a helyzet. Szintén hazánkra jellemző ez a spórolás: dvd legyen benne, de hátul jó a kurbli is. :U
Az én szaromba is széria volt, de az az FR verzió miatt. Nem lenne baj, ha kurblis lenne, de jobb így. :D

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10058) MPowerPH válasza tomcsi23 (#10057) üzenetére


MPowerPH
félisten

De az 1.6 az egy mezei elsőkerekes gép... Egy 3.0TDi meg quattro, és presztízs... Nem fér a fejembe.

Don't Tread On Me

(#10059) VR6-Fan válasza MPowerPH (#10058) üzenetére


VR6-Fan
veterán

sry a dupláért.

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#10060) VR6-Fan válasza MPowerPH (#10058) üzenetére


VR6-Fan
veterán

aztán ha quattro lenne a mezei 1,6-os akkor már ott se férne bele a hátul tekerős ablak :U :DDD ?

a lényeg ha találtál egy olyan gépet ami bejön és meg is fele csak tekerős hátul simán vedd meg, lesz abba hátul elektronyos hátul ha az annyira fontos neked.

no meg nem azon rinyálnék ha már találtam egy olyan kocsit ami tetszik, hogy az első túlaja miért rendelt bele minden extrát kb csak pont nem a hátsó villanyt. :U

de persze lehet én látom túl gyakorlatiasan a kérdést.

szvsz a 3l-s dájázel nem volt egy hűde exkluzív motor az A4-ben, mondjuk valami V8-as vagy S-RS-s kocsiról beszélnénk akkor engem is idegesítene egy ilyen probléma de egy 3l-s dizelnél nem ez lenne a legnagyobb gondom.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#10061) DeadMeat válasza VR6-Fan (#10060) üzenetére


DeadMeat
veterán

:K +1

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#10062) tomcsi23 válasza VR6-Fan (#10060) üzenetére


tomcsi23
veterán

Valahogy megbarátkoznék a gondolattal, ha az RS4-emben hátul kurblis ablak lenne. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10063) VR6-Fan válasza tomcsi23 (#10062) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ugye-ugye ;]

különben is az villany ablak plusz súly :U

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#10064) MPowerPH válasza VR6-Fan (#10060) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nah.
Az A4 -es motorpaletta.(csak az A4) Én azért írtam ezt, mivel a 3.0TDi a diesel erőforrások csúcsa volt.
Diesel:
1.9 PD TDI
2.0 PD TDI
2.5 V6 TDI
3.0 V6 TDI

Benzin:
1.6
1.8 T
2.0
2.0 T FSI
2.4 V6
3.0 V6

Magyarul, az a 3.0 -ás TDi az egyik csúcsmotor volt. Ez meg is látszik, mert nagyon kevés van belőle. Az összes közül ezzel a motorral volt a legdrágább az A4 -es.(S4-RS4 az nem A4 -es)
1.6 -hoz meg tudtommal nem lehetett quattro -t rendelni. :)

Majd csak megtalálom az igazit. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10065) tibi666 válasza MPowerPH (#10064) üzenetére


tibi666
senior tag

szerintem szard le a kurblis tekerőt, neked úgyis elektromos, az utas le van szarva. ha meg pampog, nyomsz egy kövér gázt, és úgyis elhallgat.

(#10066) tomcsi23 válasza MPowerPH (#10064) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jó, hát ebből is látszik, hogy a motor is csak egy opció. Vagy ilyennel rendeled, vagy olyannal. :B
3.0 -ás TDi az egyik csúcsmotor volt. Ez meg is látszik, mert nagyon kevés van belőle. - persze, mert kevesen tudták kifizetni. S erre jön még rá bónuszban a hátsó ablak. Olyan meg még kevesebb volt, aki azt is ki tudta fizetni. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10067) MPowerPH válasza tibi666 (#10065) üzenetére


MPowerPH
félisten

:DDD :DDD :DDD

Jó, hát mondtam gy szélsőséges esetet. Csak ebbe még tempomat sincs...pedig jó lenne. Szemközti parkolóban áll. Fekete bőr, faberakás. Bixenon, kanyarkövetős. Szal tényleg minden van ott, csak nincs multikormány(így tempomat) meg kurblis. De szervízkönyves, 88k km -el, 4.200.000Ft -ért odaadná.
De fura nekem...hogy lehet így megválasztani az extrákat. :DDD

tomcsi23: jah, szegény csórikám ott spórolt ahol lehetett. :DDD Ment bele a drága diesel moci, meg a DVD mer az vagány. A hátul ülőkön meg spórolt. :DDD (szívesen megnézném, mennyi volt a felára ennek ;] )

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10068) tibi666 válasza MPowerPH (#10067) üzenetére


tibi666
senior tag

éppen multikormányt is be lehet építeni utólag.

(#10069) MPowerPH válasza tibi666 (#10068) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, rákérdeztem. Ürge azt mondta, 130k lenne tempomattal együtt. :U +az ablakemelő. :U 200k -s tétel bőven megvan így egyben.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10070) tibi666 válasza MPowerPH (#10069) üzenetére


tibi666
senior tag

hagyd már az ablakemelőt. legalább egyedi lenne az autó.
egyébként a múltkor linkeltem ide neked egy a6 2.7 biturbot, az jobb vétel lenne. :DDD

(#10071) tomcsi23 válasza MPowerPH (#10069) üzenetére


tomcsi23
veterán

200-ért beülök neked hátra, azt húzogatom az ablakokat, ahogy akarod. :DDD

(#10072) BMW001: hát nézd meg azt a szomszéd járgány. Inkább venném "cikire" a hátsó ablakokat, minthogy szívjak egy 130e km-nek beállított, valójában min 2x ennyit futott kocsival, ha bekrepál ez-az rajta.
Amúgy padlózva el is felejtenéd a hátsó ablakokat. :P

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10072) MPowerPH válasza tibi666 (#10070) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, de nem akarok A6 -ot. :P Meg benyásat se. :P Traktor rulz. ;]

tomcsi23: Ez LOL.
Jóvanna... :B Bogaras vagyok, és vannak dolgok amik zavarnak, idegesítenek. Ez is közéjük tartozik.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10073) tibi666 válasza MPowerPH (#10072) üzenetére


tibi666
senior tag

jó a traktor, de egy benzines turbó sem lehet rossz, én is azt veszek, kövesd a példám. :P

(#10074) MPowerPH válasza tibi666 (#10073) üzenetére


MPowerPH
félisten

Könnyű neked, traktorból ülsz át. :P Én most kipróbálom a sötét zörgős oldalt is. ;] És azt a 100k -t pluszban inkább egy chipre költöm. És akkor már nem lesz probléma az a +súly se. :DDD

Don't Tread On Me

(#10075) Kickass válasza MPowerPH (#10069) üzenetére


Kickass
őstag

mar bocs de szerintem annyira folosleges dolgon porogsz egyebkent, egyreszt ugyis vagy futesz vagy klimazol az autoban, plane hosszabb utakon ergo nincs ablak lehuzva, ha megis akkor meg nem fog letorni a keze senkinek ha kicsit lejjebb kell tekerni az ablakot

masreszt ha 4 milkas autora van della akkor azt a 150-200at mar ne sajnald arra a par + dologra ;]

mondom ezt en ugy h a 10 eves fel millas seatban van hatso elektromos ablak :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10076) MPowerPH válasza Kickass (#10075) üzenetére


MPowerPH
félisten

"mondom ezt en ugy h a 10 eves fel millas seatban van hatso elektromos ablak"

Igen... :) Megveszem, és akkor vigyem az autót egyből csináltatni...igazából ahhoz nincs kedvem és időm se, meg türelmem túrni hozzá bontott kormányt meg motorokat. :N

Don't Tread On Me

(#10077) VR6-Fan válasza MPowerPH (#10067) üzenetére


VR6-Fan
veterán

én most mennék megvenni azt a 88k km-set a helyedben.

nem egy évre veszed a kocsit gondolom akkor nem kell egyből bele a az ablak, szépen veszel egy multi kormányt kiheverted meg chipelteted, majd kb a vételtől számított fél éven belül veszel bele villanyt hátra.

szerintem tűrhető kompromisszum azért cserébe hogy van egy makula autod, és tudod inkább elszorom fél év alatt azt a 300k-t részletekben rá mint egyben mondjuk egy csigára és 3 porlasztó csúcsra.

mert kurblival temponat meg chip nélkül megy az autó, de turbo nélkül 3 hengerrel nem :U

turni hozzá cuccot kb annyi hogy egy héten keresztül rászánsz fél órát az életedből még átnézed a netes hirdetéseket. :U

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#10078) szállitó


szállitó
senior tag

üdv mi lehet a baj ? mentünk az autopályán elhegyta az erö az autót (felcia 99es) azota furán megy alapjáraton pl lámpánál erössen vibrál az auto mintha egy varrógép lenne úgy ráz... motor? vezérlés? jó lenne legalább sejteni mi lehet a gond ne verjen át a szerelő ha eljut az auto odáig.

[ Szerkesztve ]

(#10079) prmcsk válasza szállitó (#10078) üzenetére


prmcsk
addikt

A gyújtás bármelyik eleme, enyhébb, ha kábel, pipa, gyertya...
Ha osztófejes akkor még rotor, vagy fedél...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#10080) prmcsk válasza szállitó (#10078) üzenetére


prmcsk
addikt

Még lehet persze bármi, ami az üzemanyag ellátásban szerepet játszik. AC., szennyeződés a karbiban, fúvóka eltömődés, szorulás, stb...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#10081) rob210 válasza szállitó (#10078) üzenetére


rob210
nagyúr

A feliciáknál széria felszereltség ez a hiba.
A folytószelep tisztitása után visszaáll a kocsi az eredeti állapotába.:D

Renault power

(#10082) szállitó válasza rob210 (#10081) üzenetére


szállitó
senior tag

köszönöm a segítséged remélem ez lesz a hiba mindenesetre brutál a motor rángása hihetetlen hogy egy vagy több henger hiba ilyet okozhat.

(#10083) szállitó válasza prmcsk (#10080) üzenetére


szállitó
senior tag

neked is köszi, gondolom ha ez a gond nem kerül sokba ésgyorsan meg is lesz a javítás...

(#10084) rob210 válasza szállitó (#10082) üzenetére


rob210
nagyúr

A folytószelep tisztítást te magad meg tudodcsinálni otthon.
Leveszed a légszűrőházat. és már szinte takaríthatsz is:-D
Valahol volt ehhez képes illusztráció megpróbálom megkeresni.
Havernak is ez volt a baja.
Dadogott a kocsi mint a barom, és nem volt benne erő.
Akkor olvastam utánna a dolognak.

Illetve egy fontos dolog még hangozzon el.
Benzines a kicsike ugye?

Mert, hogy ebből már diesel is volt azon meg más a helyzet.
:C :R

Renault power

(#10085) rob210 válasza szállitó (#10083) üzenetére


rob210
nagyúr

[link]

Megtaláltam remélem ez megoldja a gondodat, ha nem akkor máshol kell keresni a hibát, de ez az első,mert mint mondtamez tipus hiba, sajnos.
Bár szerencsére a feliciában már nem sok ilyen van.
:R

Renault power

(#10086) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Rossz leírni, de nem vagyok vele tisztában én se ez milyen következményekkel jár.
Barátomnak van egy 1.6 -os Golf IV -ese. Kötelező szervizt halogatta már egy ideje, pontosan 10.000km -el tolta el az ékszíjcserét. Ma elszakadt... :(
Ugye akkor ez most kuka? :U A pech, hogy most akarta eladni az autót, a szervizt is azért tolta.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10087) prmcsk válasza MPowerPH (#10086) üzenetére


prmcsk
addikt

A hf.-et mindenképpen le kell venni és leltár...Ha a dugattyú teteje nem tört át és a vezérmű tengely körül is minden rendben, akkor "csak" a szelepszárak görbültek.
Ez a legolcsóbb.

Több kérdés is van. Mennyire volt gyenge az a szij, az elszakadáskor (milyen ellenállást fejtett ki abban a pillanatban) és hogy mennyit forgott a motor ? A leltár eredménye ezektől függhet, mert azt már feltételezni sem merem, hogy úgy van megkonstruálva a motor, hogy szakadás esetén a dugó nem veri el a szelepsort. (a szeleptányér helye ki van marva a dugattyú tetőből)

Régen volt jópár ilyen tipus...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#10088) VR6-Fan válasza MPowerPH (#10086) üzenetére


VR6-Fan
veterán

az ékszij, nem a vezérműre gondolsz Te? :U

prmcsk:a sok szelepeséknél általába így van, de az opel így is sikeresen elhajtogatta mind a 16 szelepet (F-astra 1,4 emlékeim szerint)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#10089) attrax válasza MPowerPH (#10086) üzenetére


attrax
aktív tag

Ha visszaolvasol nekem ugyanez lett a gondom.Szíj ledarálódott indításkor.Kb 200k-ba fog fájni!! 11db szelepem görbült el! Pedig egy deka hangot nem produkált(ütődés,csörgés)
De az milyen,hogy ismerősöm 1,4 F-astrája 800km futott az új szíjjal ami elszakadt...

Unterschreiben

(#10090) attrax válasza prmcsk (#10087) üzenetére


attrax
aktív tag

Azzal,hogy kimarták a dugót vesztettek a sűrítésből,drágult az előállítás és persze kevesebb autó ment tönkre ami lássuk be nem üzlet...

Unterschreiben

(#10091) MPowerPH válasza VR6-Fan (#10088) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem reggel csak ennyit mondott, de igen...a vezérműre gondolt és én is arra gondoltam.

Don't Tread On Me

(#10092) szállitó válasza rob210 (#10085) üzenetére


szállitó
senior tag

köszönöm ez nagy segítség, benzines, remélem holnap még világosban érek haza és megejtem a dolgot...

(#10093) Kickass


Kickass
őstag

ma elojott reggel az a hiba amit nepiteleten mar olvastam az autoval kapcsolatban, ingadozott az alapjarat a kb 800as helyett 1000-1500 kozott ingadozott, lehet nekem is a befecskendezo rendszer van elkoszolodva, remelem legalabbis, mondtam faternak meg az autoszerelo havernak hogyha szetszedik es cserelik a levegoszurot (is) nezzek meg a pillangoszelepet mert szerintem az elozo tulajai boven leszartak az ilyesmit, hat ugy tunik fater se vett komolyan, most szedhetik szet megint :D

(#10094) VR6-Fan válasza Kickass (#10093) üzenetére


VR6-Fan
veterán

folytó szelep leszerel, fék tisztitóval kimos, de a nem sokkal fentebb linkelt skodás modszar 1:1-ben alkalmazható nálad is :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#10095) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

[link]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#10096) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

2005ös, Skoda - Fabia

Az órát hogy kell beállítani? :)

Valamint az normális jelenség, hogy minden leállítás után, elfelejti az átlagfogyasztást??
Annak nem az lenne a lényege, hogy folyamatosan mérje?

üdv

(#10097) DeadMeat válasza werszomjas (#10096) üzenetére


DeadMeat
veterán

jobbra-balra tekergeted a pöcköt.Benyomni nem kell.Az átlag fogyasztás meg egy óra után nullázódik,ha a kocsi nem mozdul,motor nem jár.De ha váltasz a 2. képre,ott megmarad az átlagfogyi.(ablaktörlő karon alul van a pöcök,amivel váltani tudsz)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#10098) tomcsi23 válasza werszomjas (#10096) üzenetére


tomcsi23
veterán

Pontosabban nem tekergeted, hanem elfordítod. Egyik irányba a perceket, másik irányba az órát állítja. Az aktuális adatokat meg 2 óra után "felejti el" szerintem. De nekem nincs fábiám. :P
mod: jaigen, egy útnak veszi a 2 órán belüli megszakítást. Van az összes átlag, ami (nálam legalábbis) 10e km vagy 100 óra fordulóként nullázódik.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10099) DeadMeat válasza tomcsi23 (#10098) üzenetére


DeadMeat
veterán

Tekerem,fordítom egyhüjeség :DDD Ugyis csak addig bírja tekerni amig fordítani is :P

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#10100) tomcsi23 válasza DeadMeat (#10099) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ha a juzernak azt mondod, tekergetni, akkor fogja tudni tekergetni is. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.