Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) siti


siti
senior tag

izé help:
adott 1.6 a3, 2000-es régi 8szelepes benzines.
a múltkor előzéskor kedves delikvens rámgyorsított, én meg nem hagyom magam cimszón visszakapcsoltam, odaléptem, de mivel alapvetően kimélem az autót, 5000 felett sose volt a fordulat, fél szem most is figyelt, de a vas megfogott és 5000-nél mintha leszabályozott volna.

utána ki is próbáltam, 3-asban 5000es fordulatnál hirtelen megáll a tudomány, kb 50-100-at ingadozva ugrál a fordulat. üresben persze kipörg hatezer valameddig.

tudjam rá hogy ez van, vagy valami komolyabb baj lehet a motor tájékán?
két olajcsere között benyel már 2l-t, de ezt nem fognám rá a kopásra.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#10152) VR6-Fan válasza siti (#10151) üzenetére


VR6-Fan
veterán

na most vagy 50e-n ként cserélsz olajat, vagy szimplán kb kuka a motor, de egy generál nem ártana neki.

ha a kopástól eltekintek akkor lelehet "kormosodva".

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#10153) ÉM


ÉM
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek. Egy 5-ös golfban szeretném a fedélzeti komputer nyelvét átállítani. valaki meg tudná mondani, hogy tudom ezt megtenni? Sajnos csak olasz kezelés útmutatóm van hozzá. Esetleg ha valaki tudja, hol lehet ilyet magyar nyelven beszerezni, azt is megköszönném!

(#10154) siti válasza VR6-Fan (#10152) üzenetére


siti
senior tag

15e-ként kap olajat, meg 3-4ezrenként fél liter frissítést (mint a szervíz pack a vindóznak)
lehúzógyűrűre már gyanakodtunk egyszer, de ilyenkor mindig jönnek nekem a 12liter olajat evő 25éves opellel, hogy minek ezt szétszedni még? csak 2 liter...

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#10155) tomcsi23 válasza siti (#10154) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mennyi van benne?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10156) VR6-Fan válasza siti (#10154) üzenetére


VR6-Fan
veterán

hát 15e-nként 2 liter baromira nem normális, az opel, ez meg VW (audi).

édes apámnak is szög ugyanez a motor van a kocsijában közel a 200e-hez egy gramm olajat nem eszik.

és ott már nem csak az olaj lehúzoknál szökhet el (füstől kéken mi?), hanem a tömítéseknél is.

15e-s csere periodúst meg leredukálhatod 8-10e-re főleg generál után.

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#10157) siti válasza tomcsi23 (#10155) üzenetére


siti
senior tag

132e van benne, óra szerint. 45e-el vettem 5évesen, 5év alatt toltam bele 87-et, reálisan nézve talán 160-200e körül lehet.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#10158) DeadMeat válasza VR6-Fan (#10156) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nem normális?Haverék borája ua motorral 1000km/ fél lityit evett,szerviz azt mondta rá,gyári adatokon belül van.A mostani 5-ös szintén a 8 szelepes változat 1000/litert eszik,ugyan ezt mondták rá.... :U Márkaszervíz rulez.......

Esetleg benzinszűrő eltömődés?Nekem csinált ilyet miatta,talán pillangószelep pucolás? :B

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#10159) tibi666 válasza DeadMeat (#10158) üzenetére


tibi666
senior tag

lol, a vw "technika".

(#10160) DeadMeat válasza tibi666 (#10159) üzenetére


DeadMeat
veterán

Még mindíg olcsóbb mint amit a 300D kombi mergájukra költöttek. :K 2milla volt az összes,csak hogy menjen az autó.A ötös csak az olajat eszi..... És javítanám 16 szelepes nem 8.
Előfordul,attól még nem minden mega szar,és nem minden vw eszi az olajat.Az enyim pl 15k km alatt evett 2dl olajat. vw technika..... :U

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#10161) tibi666 válasza DeadMeat (#10160) üzenetére


tibi666
senior tag

nem tudom milyen 300d az, de utána tuti menni fog. :)
figyelj, egy gyártó nem csinálhatna ilyen olajzabáló motorokat. az opel ecotecről ugyanez a véleményem.

ettől függetlenül biztos jó a vw, de azért ezekre a motorokra nyugodtan mondhatom, hogy lol, a vw "technika".

(#10162) DeadMeat válasza tibi666 (#10161) üzenetére


DeadMeat
veterán

végül is jó érzés lehet 1x milláért megvenni egy autót,aztán rákölteni még 2 millát,csak hogy menjen....... aztán óriási bukóval eladni,majd egy kisebb,roszabb autót venni,csak azért mert az megy :U igy engedd meg nekem is,hogy én is ugyan ezt mondjam a mercire :R
[link] ilyen volt,mint ez,csak vaj színű volt a bele.

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#10163) tibi666 válasza DeadMeat (#10162) üzenetére


tibi666
senior tag

ez volt 1x milla?
mikor?

aki lúzer, az lúzer, így járt.

[ Szerkesztve ]

(#10164) Kickass


Kickass
őstag

par nappal ezelott eszrevettem h a frissen feltoltott fagyallo szepen eltunt a tartalybol, rohadjon meg gondoltam, vhol elfolyik de nem am gyorsan hanem szepen lassan, na hamar meglett a problem, repedt volt a tartaly, ok csere

hozza fater csere utan kinyitjuk rohadjon meg a valton meg egy ket helyen megint van valami folyadek, hat a termosztatnal ossze volt kokanyolva a tomites ott is folyt a trutyi belole, most az is cserelve lett remelem ezzel a kalvaria be is fejezodott

most a nagy hidegbe kiderul az akksim hogy birja, ranezesre nem sok jot josolok magamnak de eddig meg minden reggel poccroff indult...

egyebkent ha valaki esetleg tud facelift elotti Cordobahoz (99.06 elotti) kezikonyvet az sikitson, ClubSeat-on is kerdeztem ott meg nem kaptam valaszt, elore is koszi!

(#10165) DeadMeat válasza tibi666 (#10163) üzenetére


DeadMeat
veterán

ujkorában?első tulajdonosok voltak.Mit tudom én mikor vették,majd megkérdem.
Lol vagy te is... qrva nagy lúzerség kell ám ahhoz,hogy vegyél egy uj autót,aztán eladd 2 éves korában,mert egy rakás fos,használhatatlan. :K Ráadásul márkaszervízben szervizelt,hogy a garancia megmaradjon.Én konkrétan nem eladtam volna,hanem felgyújtom,hogy más ne szopjon ilyen fostalicsak felső kategóriás rommal.Ami sem széthajtva,sem törve nem volt.Remélem te jobban jársz a lagunával majd,nem kivánnám senkinek az ilyen autónak nevezett romhalmazt. :R

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#10166) tibi666 válasza DeadMeat (#10165) üzenetére


tibi666
senior tag

te figyu, a garanciális javíttatások bármilyen hihetetlen is, de ingyenesek.
egyébként a w210 tényleg egy rakat szar, ha már itt tartunk. ezt asszem a bmw topikban leírtam már. az első szériások rohadnak, elektronikai hulladékok. fura, hogy nagyon nagy volt a minőségbeli szórás.

(#10167) VR6-Fan válasza DeadMeat (#10158) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nem az nem normális nekem legalább is.

tibi666:ott van az ellenpélda édes apám autója szög ugyan az a motor még se eszi érdekes...

vagy ott az én motorom 23 év kb 240e km és nem tojással a pedál alatt jártak velem előtte olaj cserétől olaj cseréig nem kajol meg egy liter, a korból fakadóan a tömítések is könnyeznek már némely helyeken.. :U

lol "VW technik"

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#10168) siti


siti
senior tag

ha évenete megeszik 2l olajat, az max 8e Ft és akkor shell hélixet kapott benzinkúton.
ha szétszedik a motort, felfúr, tömít kicserél, az falun háznál is 200e Ft
tehát egy osztás és kiderül, hogy nem éri meg 2l miatt bontani a motort, mert 25 év mire behozná az árát.
amíg meg bkv busz füstölhet, addig nem miattam fognak leeseni a verebek és kihalni a fák, szóval szuperzöld.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#10169) VR6-Fan válasza siti (#10168) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nem shell olajat kéne használni.

probálkozhatsz vastagabb olajjal.

alkatrész árakat megtudod nézni a nagyobb autós boltok oldalán.

furni ha nem ovális a henger minek kéne?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#10170) DeadMeat válasza VR6-Fan (#10167) üzenetére


DeadMeat
veterán

Egy szóval sem mondtam,hogy ez normális.A vw szerint az,szerintem nem.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#10171) rob210


rob210
nagyúr

Hát az enyém 19éves és el ne kiabáljam, volt vele elég bajom mostanában.
De jelenleg egy csepp olajat sem eszik.
:R

Ami nem egy új VW technik.

Renault power

(#10172) tomcsi23 válasza rob210 (#10171) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem krumplisütő az, ugye?! :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10173) attrax válasza tomcsi23 (#10149) üzenetére


attrax
aktív tag

Na hát azon én is padlózok amikor egy kalaptartó tele van plüssmacikkal és nem egy ilyen van! A luvnyák imádják a soxart a kocsijukban és talán még dumálnak is hozzájuk.3 nőstény van a családomban mindhárom kocsi egy kupac szemét belül.

Unterschreiben

(#10174) dragonfx válasza siti (#10151) üzenetére


dragonfx
veterán

2000es audi a3 alap motor és ennyia gond vele meg 8V?
Én ugy érzem egyre jobban szeretem az autómat :))

vezérműtengely kopott szerintme és nem tudja addig kilökni, vagy gyujtáselosztó, netán kábelszett csere kéne

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#10175) siti válasza dragonfx (#10174) üzenetére


siti
senior tag

üresben kipörög gond nélkül, ha vezérmű lenne akkor ezt produkálná terhelés nélkül is?

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#10176) fekeandras válasza dragonfx (#10174) üzenetére


fekeandras
őstag

Áhhh... :W ezen sírtam vagy 5percig... :)) :DD

(#10177) dragonfx válasza fekeandras (#10176) üzenetére


dragonfx
veterán

hát sírhatsz is mert neked is ez lesz :DD ...adjak zsepit??de csak tesco value van egyre híresebb leszek:DDD

siti>>na igen a mükődés közben lehet gond.gyujtás még mindig ott van.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#10178) VR6-Fan válasza dragonfx (#10174) üzenetére


VR6-Fan
veterán

az olaj fogyasztást is magyarázza a rossz gyújtás és a kopott tengelyek? :U

lehet lambda szonda/légtömegmérő/benzin nyomás/elkoxolodás/szar gyújtás, az hogy miért nem pörög ki terhelésen, ebből a gyújtást ki is zárhatod mert akkor üresben se pörögne ki.

lambda szonda-légtömegmérő magas fogyasztást is eredményezne.

de most őszintén mi a pöcsért okoskodsz ha lövésed sincs arról amiről beszélsz, az elmondások alapján életben nem vagy ilyen okoskodó, akkor itt mi a f@szért kell? :U

de tudok 2 olyan autót mondani ezzel a motorral a környezetemből amivel semmi gond sincs, érdekes nem :U ?

meg egy adott példából messzemenő konzekvenciát levonni :U

siti:benzinszűrő mikor lett cserélve?

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#10179) rob210


rob210
nagyúr

Gyerekek isteni volt ez a havazás.
Kimentem anyámékhoz egy kicsit rallizni.
Állat a kézifékes kanyarokat dobálni hóban.
kitör a hátulja ellenkormányzás és már mehet is megint az alászedés és a kézifék.
Nagyon éleztem az állatkodást:D

Renault power

(#10180) m3tr0 válasza VR6-Fan (#10178) üzenetére


m3tr0
senior tag

Az offba helyezett kérdésedet én is feltettem már magamban...de eddig nem jöttem rá. :DDD
Mondjuk csodálkoztam volna,ha pont neki ne lett volna valami szakvéleménye erről.
Továbbá azon is csodálkoztam volna, ha nem említi meg ,hogy mennyire szereti most az autóját,mert az sokkal jobb mint minden más mer' azza' sose nincsen semmi gond se..stb. :DDD

(#10181) VR6-Fan válasza m3tr0 (#10180) üzenetére


VR6-Fan
veterán

:)

amúgy autó vásárlás :D ?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#10182) m3tr0 válasza VR6-Fan (#10181) üzenetére


m3tr0
senior tag

hát...még mindig várok pénzre..nem is kevésre...bár valamennyi azért már van
nézegetem az autókat, pl. a kis egyesek is nagyon tetszenek, lehet olyat kéne venni :DD
még nem tudom, még várok vele ;)

(#10183) VR6-Fan válasza m3tr0 (#10182) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ajánlom áttanulmányozásra ;] [link]

a KR-esnek reálisan 6,2-6,3 :U

egyes úgy vegyél hogy kb 400k-t félre raksz fényezésre (+ alváz és üregvédelem) és lakatolásra, és akkor még semmi mást nem csináltál.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#10184) m3tr0 válasza VR6-Fan (#10183) üzenetére


m3tr0
senior tag

az egyesek annyira rosszak(rossz állapotban vannak)?
mondjuk egy jó 2-es is nagyon kéne...de itthon ritka a jó kettes mint a fehér holló...főleg a GTI

a tiéd nem lesz eladó? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10185) mokus1 válasza fekeandras (#10150) üzenetére


mokus1
addikt

Csak a blokk.Holnap meglesem a kódot:)De amúgy olaszországban műkődött a kocsi és onnan lett átiratva magyarra.Szóval magyar.

(#10186) VR6-Fan válasza m3tr0 (#10184) üzenetére


VR6-Fan
veterán

hát a kasztnik nagyon főleg a face lift (~80) elöttiek, mert az semmien komoly korrozió védelmet (pl cink fürdő) nem kapott, van olyan ismerősőm ahol nem a lengőkart tartotta a karaosszéria hanem a lengőkar a padló lemezt :U

de ha bele futsz egybe ahol kevesebb mint a kasztni 50% kell cserélni akkor jó nagyon elég jól megy a nyomatékos 1,8-as 8V-vel (volt egy 1,6-al is face lift előtt, de annak szar az olajzása a 3.as hajtókar csapágynál (nem azt jelenti hogy 10e km-ként szét megy, de felújítás után 100e-vel lehet megint csapágyat cserélni), 2le a két motor közti difi..), a rohadás mellett még egy nagy hibája van az 1-esnek elég költséges féket-futoművet alá rakni.

ill úgy féket ahogy mi csinálunk rá más nem csinál itthon (nem ilyen olyan köz darabbal, meg heggesztgetett G-szemmel...).

és puritánabb mint a kettes.

hát 420 ért még mindig fent van a nagy lökis fekete, igaz az PL-es.

nálunk minden eladó, csak fizessék ki az árát, főleg miután bekerült a nagyobb fék ;]

ill azért van baja, tűz falnál lenne mit lakatolni még, meg meg kell lassan kuplungozni, ill olyan amilyen ezen kívül.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#10187) tomcsi23 válasza rob210 (#10179) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jaja, hazafele volt kis racsing, egy elhagyott útszakaszon. Csába a sok eletronikába, de azért lehetett játszadozni. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10188) rob210 válasza tomcsi23 (#10187) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát én ha 4-esben odaléptem még akkor is csak azt vettem észre hogy már 4ezren pörög a motor de csak 40-el megyek:D
És ilyenkor ha nyomtam egy satuféket akkor nagyon jól lehetett szánkózni.
DE a legjobb az a kézifékes kanyar volt, k.rva nagy élmény.
Tavaly is próbálgattam.
Akkor is azt mondták hogy hülye vadállat vagyok.
Pedig szerintem ilyenkor lehet megtapasztalni, hogy valójában mit kell csinálni ha el kezd csúszni az autó.
Meg azt is hogy mit nem szabad.
Na de mindegy.
:C

Renault power

(#10189) tibi666 válasza rob210 (#10188) üzenetére


tibi666
senior tag

xarok a gumijaid.

(#10190) rob210 válasza tibi666 (#10189) üzenetére


rob210
nagyúr

Na erről inkább ne nyissunk vitát, de nincs igazad.

( vadi új Bridgestone B250 175/70R13 )

Fékezéskor érezhető volt, hogy nem szarok a gumijaim, mert mások csuszkáltak én meg megáltam mint a szög.

Renault power

(#10191) tomcsi23 válasza tibi666 (#10189) üzenetére


tomcsi23
veterán

A motorerő elforgatja a legjobb gumikat is. :B
Havon meg nem nagy szám.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10192) t1 válasza tomcsi23 (#10191) üzenetére


t1
addikt

+ba ha a letaposott hó levan favyga és ráesik a a friss hó, akkor is elforog, mutasson vki olyan gumit ami ott nem csúszik meg illetve normálisan betapad, egyből vesztek 4-et ;]

(#10193) tibi666 válasza tomcsi23 (#10191) üzenetére


tibi666
senior tag

gondolom mekkora motorerő lehet 4esben 40nél. :DDD

(#10194) m3tr0 válasza tibi666 (#10193) üzenetére


m3tr0
senior tag

pont akkora,hogy elforgassa a hóban jeges,lefagyott úton :)
písz ;)

(#10195) VR6-Fan válasza tibi666 (#10193) üzenetére


VR6-Fan
veterán

talpú gumi cipővel te is megcsúszol letaposott hóban vagy nem? :U

no meg lehet hogy neked 4.-ben 40-nél forog 1200-öt a kocsid és ˇ2000 körül van a nyomaték csúcs.

neki lehet forog 3000-et és 3500-nál van a nyomaték csúcs.

michellen egy túl árazott "szar" (legalább is a nyárijait veszem alapul), annyi pénzért kapni sokkal jobb gumikat, persze a szempontjaink valószínűleg eltérnek.

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#10196) tibi666 válasza m3tr0 (#10194) üzenetére


tibi666
senior tag

jólvan, legyen, az enyém nem csúszkál negyedikben 40nél, pedig hátsókerekes disznó, széles gumikkal. mondjuk ez michelin, ők meg tudnak gumit gyártani.

és az asr sem dolgozott.

[ Szerkesztve ]

(#10197) tomcsi23 válasza tibi666 (#10196) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azért minimális horszpóver szükséges a mutatványhoz. :P

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10198) tibi666 válasza tomcsi23 (#10197) üzenetére


tibi666
senior tag

ok, én még ilyenkor jócskán szopódízel üzemmódban vagyok. :DDD

(#10199) rob210 válasza tibi666 (#10198) üzenetére


rob210
nagyúr

Ha te azt mondod, hogy a micheline jobb mint a bridgstone.
Akkor a környékemen lévő gumisokat mind lelövetem veled.
4 helyen voltam és azt mondták ez a legjobb választás.
Nekem fontos a biztonság, hiszen egy 2 éves manó ül mögöttem az esetek 78%-ban.

Egyszóval értsd meg, ha baromkodni megy az ember akkor a lánctalp is megcsúszik.
Ha meg normális odafigyelve megyek akokr nagyon is jó gumijaim vannak.
Nem akartam ebből vitát, csak te rögtön azzal jöttél szarok a gumijaim.
Pedig nem azok.
Tele voltak friss hóval ami beletapadt.
(nem véletlen:D)
Ezek után meg a te gumijaid is csúsznak.
Sőt szerintem a te autód egyáltalán nem ment volna egy centit se.

Azért azt szögezzük le, hogy télen hóban a hátsókerék nem álldás.
Aki kicsit is foglalkozik az autókkal és vezetett már ilyet is olyat is, az tudja, hogy télen igenis jobb az elsőkerekes autó.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#10200) m3tr0 válasza rob210 (#10199) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ez igaz. Kivétel, ha hátsókerék hajtáshoz far motor párosul. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.