Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#701) csabli15


csabli15
csendes tag

HAli. Lehet hogy már régebben volt ilyen probléma itt vagy valami de én most nem néztem végig őket. Szóval Nemrég vettem egy 32 Gb pendrájvot. Namost ez el van látva Plug and play el ugye amihez nem kell telepítő. Na most az a nagy helyzet hogy 32 Gb-ből 4 Gb ig tökéletesen működik. Aztán 4 Gb fölött nem hajlandó semmi komolyra. Nem ismeri fel a képeket,Videókat,stb. Szóval nem ad vissza semmit. Formáztam Simán windows-al + Windows telepítő cd-vel. Sajna nincs ötletem. :/

Köszi előre is. :)

(#702) Zohan válasza csabli15 (#701) üzenetére


Zohan
senior tag

próbáld meg igy

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#703) riki válasza csabli15 (#701) üzenetére


riki
senior tag

Formázd ntfs-re.

(#704) mirci18


mirci18
addikt

Üdv mindenkinek

Nekem a 8gb-os pendrivommal van a gondom.
Körülbelül két hete kezdődött ki be kapcsoltam a gépet és közben rajta hagytam a gépen a pendrivot.
A gép pedig ellenőrizni akarta a pendrive kondícióját miután elemezte észrevettem hogy sok rajta tárolt képet nem lehet megnyitni.
Ma pedig már ott tartok hogy komplett mappák tűntek el csak a nevük van a pendrivon meg egy 4 kb-os ikon.

Ez mitől lehet?
Másik kérdésem hogy tudtok e mondani egy olyan programot amivel nem csak képeket és videókat hanem dokumentumokat lehet visszaállítani?
Harmadik kérdésem hogy mit lehet kezdeni a pendrivval hogy a további adatvesztést elkerüljem?

Előre is köszi a válaszokat.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#705) Redome86


Redome86
tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám van a 4 Gb-os EMTEC pendrive-ommal, hogy mikor fájlokat szeretnék rámásolni (PC-ről), egy idő után (a folyamat közben), kiírja, hogy a lemez írásvédett, szüntessem meg ezt, vagy használjak másik lemezt...
A slusszpoén pedig az, hogy laptopról pedig lehetett rá másolni cuccokat... :W
Mi lehet a baj?

KÖSZI!

"Nem tudom, hogy kell képernyőképet küldeni..." "Semmi baj. A billentyűzetet látod?"

(#706) Tyson187


Tyson187
csendes tag

Sziasztok!

Nekem 1 olyan problémám van,hogy tegnap vettem 1 Kingston 101 Dataraveler 8GB-os pendriveot,és a pc az simán felismeri lehet rá másolni cuccokat,de az asztali dvd lejátszóm az istenért se akarja felismerni pedig direkt filmnézésre vettem..És viszont 1 régi promós 1GB-os pendriveot azt simán felismeri meg volt transcend stb.azokat is szóval elvileg nem a lejátszóval van a gond...A régi pendrive az sima FAT-re van formatálva a Kingston FAT32-re,és még vmi exFAT-re lehet formatálni,de ugyse ismerte fel..Ilyenkor mizu,buktam a pénzt? :W

(#707) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Van egy 8GB-os Kingstone SDHC kártyám. Eddig fényképezőgépben használtam. Néha átszoktam tenni navigációba is illetve usb-s pendrive szerű kártyaolvasóba is. Eddig teljesen jól működött. Tegnap viszont már a fényképezőgép nem ismerte fel illetve van egy MSI USB-s Starreader kártyaolvasóm az sem ismerte fel. Viszont a GPS felismeri illetve a pendrive szerű usb-s kártyaolvasóval is felismeri a gép. Le is formáztam de akkor se ismeri fel a többi. Pedig a fényképező lenne a lényeg mert azzal használnám. Tudnátok valami tanácsot adni, hogy mitévő legyek?

Köszönöm előre is.

(#708) cigam válasza sulep (#707) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Az MSI lehet azért nem látta, mert régi "butuska", és nem ismeri magát az SDHC-t.
Ha a GPS kezeli, a Pendrive-os olvasó kezeli, a számítógéppel tudsz rá írni/olvasni, akkor sanszos hogy a fotómasina kártyaolvasója mekkent meg. Próbáld meg másik (kölcsön) kártyával a fotómasina olvasóját
Az is elképzelhető, hogy olyan fájlrendszert, partíciót hoztál létre amit a fotómasina nem kezel.
Amúgy ezzel elég alaposan letesztelheted a kártyát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#709) bb.bocs


bb.bocs
őstag

üdv. van 1 pendriveom, ami bedugva volt, mikor rendszert telepitettem. programmal (EASEUS Data Recovery Wizard Free Edition 5.5.1) sikerült kinyerni belőle az információt. közöttük lementettem 1 excel filet, amint belül 4 külön fül van teleirva. namost, megnyitva, krixkrax az egész.leszedtem 1 programot, ami elméletileg helyreállítja az exce filet, de csak az első oldalt állítótta helyre, és abból is csak 1 részt, a többi oldalt nem. mit javasoltok mit tudok tenni ?( a word fileok tökéletesek amiket szintén innen szedtem le a pendriveról)

(#710) sulep válasza cigam (#708) üzenetére


sulep
senior tag

Kezeli az SDHC-t, mert eddig mindig tudtam olvasni vele. A fényképező másik kártyát szintén olvassa. A tesztelő pedig semmi hibát nem talál.

(#711) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

A telefonomban lévő SD kártya egyik napról a másikra megadta magát.
Nem ismeri fel semmi. A linux látja valamennyire, de kb annyit mond, hogy egy formázatlan media. A windowsos eszközkelő még annyit se.

Van rá vmi esély, hogy némi adatot vissza szipkázzak róla valahogyan?

üdv: sonar

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#712) Gaby90


Gaby90
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném.
Van egy Kingston DataTraveler 16Gb-os Pendrive-om. Sajnos nem működik, azt írja ki hibaüzenetben, hogy I/O eszközhiba. Mit jelent ez? Meg lehet javítani? Ha igen, akkor megéri megjavíttatni vagy dobjam ki? Sajnos nem garanciás...

Köszi előre is a válaszokat!

Gaby

[ Szerkesztve ]

(#713) Fire/SOUL/CD válasza Gaby90 (#712) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Több USB portban is próbáltad? Másik gépre csatlakoztatva is jelentkezik a hiba?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#714) Gaby90 válasza Fire/SOUL/CD (#713) üzenetére


Gaby90
csendes tag

Szia!

Igen, több USB portban és más gépen is kipróbáltam.

Gaby

(#715) riki válasza Gaby90 (#714) üzenetére


riki
senior tag

Ezzel próbáld:[link]

(#716) degumentes


degumentes
tag

Nekem azt írja, hogy az usb eszközt nem lehet felismerni egy 8gb-os kingson

(#717) Gaby90 válasza riki (#715) üzenetére


Gaby90
csendes tag

Köszi, de sajnos nem tudok oroszul :( Nincs esetleg angol oldala?

[ Szerkesztve ]

(#718) Gaby90 válasza Gaby90 (#717) üzenetére


Gaby90
csendes tag

Mégis sikerült letölteni a programot, de nem igazán tudom mire jó és hogy hogyan tudom használni :B

(#719) cigam válasza Gaby90 (#712) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Mikor bedugod felmountolja, kap betüjelet? Amikor olvasnál írnál írja ki az I/O hibát, vagy amikor rádugod, és még betüjelet sem kap?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#720) Gaby90 válasza cigam (#719) üzenetére


Gaby90
csendes tag

Igen, kap betűjelet. Amikor rákattintok, hogy megnyissam, akkor írja ki a hibát, tehát a tartalmát sem tudom megnézni.

(#721) cigam válasza Gaby90 (#720) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

#708-ban linkeltem egy "pendrive" tesztelőt. (alap számítógépes angol elég hozzá).
Ha erre is reklamál, vagy rossznak jelzi, akkor valószínű új pendrive után kell nézned.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#722) riki válasza Gaby90 (#718) üzenetére


riki
senior tag

Csatlakoztatod a kulcsot. Nem kell aggódni ,hogy a rendszer nem látja. A program meg fogja találni,ha még jó benne a vezérlő chip.Elindítod a programot. Majd megnézed ,hogy a felső sorban felismerte e a kulcsod chip/samsung/ készletét. Ha igen akkor még él a cucc. Majd elindítod a start gombot. Amíg megy a zöld csík, semmi programot ne futtass.

(#723) riki válasza riki (#722) üzenetére


riki
senior tag

Még annyit,hogy sajnos minden adatod a kulcsról ,meg fog semmisülni mert újra írja a teljes tartalmát. :U

(#724) Gaby90 válasza riki (#723) üzenetére


Gaby90
csendes tag

Sziasztok!

A programot használva azt írja ki a pendrive sorában, hogy not supported controller. A START gombra kattintva nem történik semmi. Szerintetek kuka? :( :O

(#725) riki válasza Gaby90 (#724) üzenetére


riki
senior tag

Akkor még egy lehetőség van. A chipgenius program. Ez megmondja a vezérlő tipusát. Innen még lehet tovább lépni.[link]
Ha látja a vid,pid chip értékeit írd le és megpróbálok keresni javító progit.

[ Szerkesztve ]

(#726) Gaby90 válasza riki (#725) üzenetére


Gaby90
csendes tag

Szia!

Ha mindent jól csináltam, akkor a program ezt írta ki:

Device Name: +[G:]+USB-háttértár(GENERIC USB Mass Storage USB Device)

PnP Device ID: VID = 0000 PID = 0002
Serial Number: 5&&1DA1084&&0&&5
Revision: 1.00

Device Type: Standard USB device - USB2.0 High-Speed

Chip Vendor: (No match record)
Chip Part-Number: (No match record)

Product Vendor: GENERIC
Product Model: USB Mass Storage

Tools on Web: (N/A)

(#727) riki válasza Gaby90 (#726) üzenetére


riki
senior tag

Nagyon sajnálom a dolgot. Sajnos a kulcs kuka., A vid ,pid érték jelzi,hogy a kulcs fals értékeket produkál, ezért olvashatatlan. Ezek az értékek jelölik a kulcs paramétereit, gyártó függő. :U

(#728) Gaby90 válasza riki (#727) üzenetére


Gaby90
csendes tag

:( Hát kár érte. Nagyon meg szerettem volna csinálni, mert ajándékba vettem valakinek, és elég ciki, hogy az ajándékom használhatatlan, de most már csak garanciásan fogok ilyesmit venni... Azért nagyon köszönöm, hogy próbáltatok segíteni! :)

(#729) Jarod1 válasza riki (#727) üzenetére


Jarod1
addikt

erre mit mondasz?
Maxell pendrive 4 Gigás, a led nem villog rajta de a gép pittyeg hogy bedugtam valamit

Device Name: +[F:]+USB-háttértár(USB Device)

PnP Device ID: VID = 19B6 PID = 4096
Serial Number: AA04012700007513
Revision: 1100

Device Type: Standard USB device - USB2.0 High-Speed

Chip Vendor: (No match record)
Chip Part-Number: (No match record)

Product Vendor: USB
Product Model: Device

Tools on Web: (N/A)

(#730) riki válasza Jarod1 (#729) üzenetére


riki
senior tag

Itt nézz körül. [link]
maxell 4 Gb 19B6 4096 UT195-L48

[ Szerkesztve ]

(#731) cigam válasza riki (#730) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem értem miért jó ez a chip azonosítósdi. Miért lesz jobb a helyzete, ha tudja mi van belül?

Amúgy sem tudok oroszul. Mire jó ez az oldal?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#732) Jarod1 válasza riki (#730) üzenetére


Jarod1
addikt

not readable azt írja a Getdataback progi...

(#733) riki válasza cigam (#731) üzenetére


riki
senior tag

Itt lehet találni flash progit, amivel újra lehet írni a kulcsot,ha az usb kapu "kinyirta".Kicsit olvass vissza . Ajánlom Ludo 72 írásait.Írásai alapján nem egy halott kulcsot sikerült újra éleszteni. Amúgy a google jó barátod, fordításban is.

(#734) riki válasza Jarod1 (#732) üzenetére


riki
senior tag

Sajnos nincs nekik: A listában alulról a 6 -dik.[link] :U

(#735) cigam válasza riki (#733) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Kösz, ez a cikk megvilágított 1-2 dolgot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#736) riki válasza cigam (#735) üzenetére


riki
senior tag

Mielőtt ,ajánlani kezdtem az oldalt ,mások számára, az általam ismert összes link ellenőrzővel kipróbáltam.Csak én, 5 kulcsot hoztam vissza a halálból.Ezért mertem az oldalt megismertetni másokkal.

(#737) cigam válasza riki (#736) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Értem, ugyanakkor az ilyen "visszahozott" kulcsokba nem sok bizodalmam van. Inkább élettartam garanciás cuccot vettem.
Amúgy lehet tudni, hogy meddig bírták utánna?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#738) riki válasza cigam (#737) üzenetére


riki
senior tag

Most is mennek.Élettartam garanciás cuccokkal az a baj ,hogy a forgalmazónál számla ,csomagolás kell,ha még létezik Egy költözéskor nem a kulcs csomagolása az első számú dolog.Sokszor meg arra hivatkoznak ,hogy fordítva volt bekötve az usb kapu, ezért nem jár a szavatosság.Gyártó megkeresése sem egyszerű+posta Kinába.

(#739) robekri


robekri
addikt

kollegám PCje nem ismeri fel a pendriveokat, múlt 7en még ment.

winXP sp3, nálam megy a 2 db pendrive :S

van ötletetek?

[ Szerkesztve ]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#740) Jarod1 válasza robekri (#739) üzenetére


Jarod1
addikt

led felvillan a pendrive on? milyen tipusúak?

(#741) riki válasza robekri (#739) üzenetére


riki
senior tag

Más usb-s eszközt felismer ? Ha igen akkor az eszköz kezelőben törölni kell az usb vezérlőt ,majd újraindítani a gépet.

(#742) robekri


robekri
addikt

ezeken már túl vagyok, már registryt is basztattam :S

mondjuk mp3 kütyüt felismeri

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#743) robekri válasza robekri (#742) üzenetére


robekri
addikt

újabb fejlemény!!

hirensBOOTtal megy a pendrive, BOOT is megy pendriveról, azóta újramigrálva a PC és ugyancsak nem megy, más userrel sem (profile) megy.....

Tehát egyre rejtélyesebb ... :S

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#744) Fire/SOUL/CD válasza robekri (#743) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Virnyák? ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#745) robekri válasza Fire/SOUL/CD (#744) üzenetére


robekri
addikt

külsőőő TÁPOS vinyám sem megy

bedob 2 partÍciót F, G és formázni akarja, közben 1 partíció van.

na mindegy

USB megy faxán, winfosban van valami szar, lehet az image-ünk a xar! [nem sokára kiderül]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#746) Fire/SOUL/CD válasza robekri (#745) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát ha neked egyszerűbb újratelepíteni a rendszert, mint futtatni egy teljes ellenőrzést az MABM Free-vel akkor húzd újra...
(Halkan megjegyzem, ha tényleg virnyák, akkor abban a pillanatban, ahogy a friss rendszeredhez csatlakoztatod a pendrive-ot, vagy hdd-t (szerintem mindkettő férges), akkor egyből vissza is fertőződik a rendszer... ;] )

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#747) robekri válasza Fire/SOUL/CD (#746) üzenetére


robekri
addikt

hidd el egyszerűbb, cégről beszélek ;)

szerintem nem virnyák, vagy akkor mehet a Céges F-secure és a NOD is a f@szb@ ;)

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#748) cigam válasza riki (#738) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Viccelsz? Nekem úgy cserélték (már 2. alkalommal), hogy csak az eszközt vittem vissza a boltba. Általában 1-2 hét múlva küldték az originál csomagolású cseredarabot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#749) inkubator


inkubator
tag

Pendrive-ot ha fat helyett ntfs-re formázok, akkor hamarabb megy tönkre vagy lesz valami baja vagy egyéb hátrány? Régen mintha olvastam volna valami fórumon valami negatívumot. 8gb-os Silicon Power

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#750) cigam válasza inkubator (#749) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Butaság. A fájlrendszer nem okoz fizikai sérülést. Viszont az NTFS nem csak nagy fájlokat kezel (>4GB), hanem hozzáférési jogokat is. Ha nincs "mindenki"-nek joga írni/olvasni, problémás lehet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.