Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46301) SOAD19


SOAD19
addikt

Sziasztok!

Jól olvasom, továbbra is van lehetőség a visszaszállítási díj visszatérítésre? Sok-sok évvel ezelőtt már egyszer éltem a lehetőséggel, és most lehet vennék egy cipőt, ami vagy bejön élőben vagy nem. Ritkán szoktam külföldről vásárolni, akkor is inkább elektronikai eszközt, amit nem kell visszaküldeni, mert utána szoktam alaposan nézni, hogy megfelelő terméket vegyek. Ruhaneműnél más a helyzet ugyebár.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#46302) slice14 válasza Gallmix (#46300) üzenetére


slice14
veterán

Szerintem ha valaki rászánja magát valamilyen hitelesítő használatára, az utána is kéne nézzen annak backup lehetőségére vagy átköltöztetésére. Én pl azért költöztem át az MS Authenticator-be, mert a Google-ösben nincs felhős backup. Legalábbis én nem láttam ilyet benne. És ez telefon elvesztésnél vagy költözésnél kényelmetlenséget okoz, mert kel hozzá egy másik eszköz is a visszaállításhoz.

Ha itt egy előfizetéses app-ra gondolsz, amit pl Google Play-en keresztül fizettél elő, annál álltalában szól a Play az eltávolításnál hogy az eltávolítással nem szűnik meg az előfizetés. És külön le kel mondani az előfizetéseknél.
Persze ha nem a Play rendszerén keresztül fizetsz elő, az más kérdés.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#46303) V/ válasza SOAD19 (#46301) üzenetére


V/
Topikgazda

November 27-től megszűnt.

[ Szerkesztve ]

(#46304) V/ válasza slice14 (#46302) üzenetére


V/
Topikgazda

Google is biztosít már biztonsági helyreállítást, mentést.

(#46305) slice14 válasza V/ (#46304) üzenetére


slice14
veterán

De ahhoz két eszközre van szükség. Mert egy qr kódott hoz létre, amit nem tudsz kimenteni sehova, csak egy másik telefon Google hitelesítő app-jával befotózva. Legalábbis én csak ezt a lehetőséget találtam benne. Mert FR utáni visszaállítással nem hozta vissza a benne lévő fiókokat, csak a másik eszközről való qr kód beolvasásával. És az legtöbbször nem opció hogy van másik telefon kéznél.
Bár lehet hogy azóta változott mióta átköltöztem az MS app-jába, nem tudom.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#46306) V/ válasza slice14 (#46305) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért van az emberek többségének több eszköze mert nem csak telefon lehet a másik. Úgy 1,5-2 éve változott

(#46307) Mcrazy válasza slice14 (#46305) üzenetére


Mcrazy
őstag

Sziasztok!
A halott kijelzős telefont még nem is említettétek, ahol a Google hitelesítővel esélytelen minden. Én az Aegis hitelesítőt használom.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#46308) slice14 válasza Mcrazy (#46307) üzenetére


slice14
veterán

Na igen. Az MS Authenticator erre is megoldás, ha korábban bekapcsoltad a felhős backup-ot.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#46309) Dorien válasza V/ (#41485) üzenetére


Dorien
veterán

Ez továbbra is áll, ugye? Tehát ha bennhagyom a PayPal-ban a bankszámlaszámot, akkor az csak kiutalásra használható, fizetésre nem?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#46310) V/ válasza Dorien (#46309) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt biztos nem fogják addig megváltoztatni magyar viszonylatban amíg forint a fizetőeszközünk, ők sem őrültek meg.

(#46311) SOAD19 válasza V/ (#46303) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi! Ezt szomorúan hallom/olvasom.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#46312) akerbis


akerbis
aktív tag

Sziasztok!

Gyors segítség kellene! Ha beléptem hol látom hogy mi a paypal számlaszámom?

IT Phone :) Gábor

(#46313) V/ válasza akerbis (#46312) üzenetére


V/
Topikgazda

Sehol, nincs olyan. Az e-mail címed az azonosítód. Pontosan milyen célra kellett volna?

[ Szerkesztve ]

(#46314) akerbis válasza V/ (#46313) üzenetére


akerbis
aktív tag

Küldenek nekem mindjárt, mit adjak meg aka azonosító.

Thanks!

IT Phone :) Gábor

(#46315) V/ válasza akerbis (#46314) üzenetére


V/
Topikgazda

A belépési e-mail címet kell csak megadnod.

(#46316) Dorien válasza akerbis (#46312) üzenetére


Dorien
veterán

Van olyan is? :F
Én csak a PayPal e-mail címet tudom. Erre küldik a pénzt.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#46322) laleeee


laleeee
őstag

Paypal számlát lehet csatolni a Google Pay-hez és így fizetni az AliExpress-en ?

(#46323) V/ válasza laleeee (#46322) üzenetére


V/
Topikgazda

Elmélet az hogy igen, de hogy ez a lehetőség vonatkozik-e a magyar felhasználókra azt meg kellene nézned, ha feladja akkor lehet. De kiszoktunk maradni a jóból, szóval kétséges.

[ Szerkesztve ]

(#46324) topi66


topi66
aktív tag

Sziasztok!
Abban kérnék segítséget,hogy a Paypal a gmailomra küldött egy üzenetet ami szerint valaki le akar vonatni a számlámról 466 dollárt. kétlépcsős azonosítással beléptem a fiókomba,és ott is ugyanaz szerepelt. Utoljára több mint egy éve használtam a papypalt az ebayen. Nerm volt sem netes rendelésem, sem kártyához köthető tevékenyslgem az utóbbi hetekben. Elutasítottam, a kártyát töröltem ,remélem nem vonnak le ez után sem tőlem semmit. Van ötlete valakinek mi lehetett ez?

(#46325) V/ válasza topi66 (#46324) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen kétlépcsős azonosításod volt be állítva sms vagy hitelesítő alkalmazás?
Nem egy pénzbekérőt kaptál a PayPal azonosító e-mail címedre? A valaki az nem lehet névtelen.
A PayPal a fedezet hiányról értesített, vagy arról hogy kaptál egy ilyen pénzbekérőt? Mert ha nem pénzt akartak leemelni közvetlenül és nem azt írták hogy nem volt rá fedezeted, akkor nem kellett volna törölnöd a kártyát.
A pénzbekérő elfogadásának vagy elutasításának nincs köze a bankkártyához, az akkor kerül elő ha elfogadod és fizetni akarsz.
Ha nincs kártyád akkor is szórakozhatnak azzal hogy küldözgetnek ilyen pénzbekérőt, hátha valakit be tudnak palizni.
Akkor van gond ha "visszautasíthatatlan ajánlatot" kapnál és rögtön pénzt vittek volna.

[ Szerkesztve ]

(#46326) topi66 válasza V/ (#46325) üzenetére


topi66
aktív tag

Fizetési igény tranzakciószámmal.
"If you did not make this McAfee transaction, please call us our toll free number +1 (888) 436-0785 to cancel and claim a refunds $489. 69&nbspwithin24hrs"
Nincs mc afee sem telefonon sem pc-n

[ Szerkesztve ]

(#46327) V/ válasza topi66 (#46326) üzenetére


V/
Topikgazda

Más néven pénzbekérő. Tényleg van aki ilyennel szórakozik, de mivel ezt el kell fogadni és azután kifizetni, nem történik olyan hogy a PayPal automatikusan küldi a pénzt.
Egyébként mit akartak "rád sózni"? Közben írtad, ez egy átverős dolog volt. McAfee is írja az oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#46328) topi66 válasza V/ (#46327) üzenetére


topi66
aktív tag

A mc afe tranzakciót írta,azon kívül mást nem találtam.
Az ilyeneket vasnak nézném és addig ütném amíg melegek

[ Szerkesztve ]

(#46329) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Szép estét, srácok 1 kérdés. Folyamatban levő számlát hogy tudok törölni a pp accomból?
A story röviden. Jött ma nekem 1 mél hogy elkészült egy majdnem 500 dollárról szóló számlám, és be kéne fizetnem. Mondanom sem kell hogy ilyen összegért semmit nem vettem.
Felmentem a pp főoldalára és ez fogadott:


Mivel még sosem kaptam itt ilyen jellegű számlát, mondanom sem kell hogy azért tele lett a naci hogy mi a szar ez, felmentem a bakkom oldalára, és megnéztem történt e bármilyen kifizetés (nem) illetve leválasztottam a kártyám átmenetileg a pp fiókról, biztos ami rendőr alapon.
Aztán miután kicsit lenyugodtam, utánaolvastam hogy mi a szar ez.
A lényeg hogy totál meglepő módon, egy átverés. Marha sok ember kapott ilyet már (az elmúlt 1-2 hónapban pláne durván megszaporodtak )
A csalás lényege (ha jól értelmeztem az english szöveget) hogy a számlán van 1 telefonszám, amit ugy tüntetnek fel hogy itt tudod lemondani a tranzakciót... No ott szépen kiszedik belőled az adataid, és onnantól az így jártál tipikus esete lép életbe.
Tehát a dologgal nem kell foglalkozni... Csak azért szeretném még a nyomát is eltüntetni innen :D

Bocs ha már volt szó a dologról, bár ha így van, nem biztos hogy baj hogy többször szerepel, ha már egy ember olvassa aki így jár(t), már akkor elérte célját a foglalkozás :D

[ Szerkesztve ]

(#46330) gyulaszu válasza Maxtreme (#46329) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Pont tegnap este volt 466 $-ról szó. Azt is olvastad?

gyulaszu

(#46331) Maxtreme válasza gyulaszu (#46330) üzenetére


Maxtreme
addikt

Mármint itt? nem :) Ezt csak a kérdést kiegészítve beírtam, mondom nehogy más esetleg ráfusson.

(#46332) V/ válasza Maxtreme (#46329) üzenetére


V/
Topikgazda

Rákattintasz az elején arra az YM ikonra lenyílik a tételsor és elutasítod.
Ott van hogy számla beérkezett, szóval küldtek egy számlát ha nem érint akkor elutasítod, ennek köze nincs a bankodhoz, a bankkártyádhoz addig amíg nem akarod kifizetni, a PayPal nem fogja kifizetni.

Az ilyen átverések várhatóak voltak amikor bevezették a másodlagos azonosítós banki dolgokat, akkor is írtam hogy némileg átgondolatlan a dolog, a hiányos pénzügyi műveltségű ügyfelek miatt és bankok sem törik magukat a komolyabb kiokosításra.

[ Szerkesztve ]

(#46333) Maxtreme válasza V/ (#46332) üzenetére


Maxtreme
addikt

Hát én is erre gondoltam azonnal, viszont ahogy rákattintok: (és csak ennél az 1 tranzakciónál van ez)

Nem tudom nem e a PP-nek valami spam/scam védelme ez, hogy még csak meg se lehessen nyitni

[ Szerkesztve ]

(#46334) V/ válasza Maxtreme (#46333) üzenetére


V/
Topikgazda

Állítsd át angol nyelvre mert nem minden van lemagyarítva és nem jók az ugró linkek sem, de magának a tranzakciónak meg kéne jelennie, ha csak közben a PP nem törölte és te csak a böngésző gyorsítótárat nézed, esetleg a PP mobil app még ahol ránézel.

[ Szerkesztve ]

(#46335) Maxtreme válasza V/ (#46334) üzenetére


Maxtreme
addikt

tényleg a mobil app, hogy ez miért nem jutott eszembe.... ott oks, csak mivel eltávolítottam a bankkártyám (és arra terhelte volna rá ha kifizetem) nem engedi törölni :D
Köszi. :)
Szerk: és ott már írja is hogy ha nem vásároltam semmit ettől a csodálatos embertől, hagyjam figyelmen kívül a dolgot....hát eddig nem tudtál szólni te szerencsétlen? :D

[ Szerkesztve ]

(#46336) Werkly


Werkly
őstag

Kérdezném, hogy elcsesztem valamit? Takarékbankos vagyok és utaltam a PP-ra egy összeget úgy 2 órája de semmi! Napokat kell várni vagy mi lehet a gond? Kösz!

(#46337) V/ válasza Werkly (#46336) üzenetére


V/
Topikgazda

1-2 munkanapot írnak, ott volt a képernyődön.
Hiába van az azonnali utalási rendben a küldő és fogadó bank az egyenlegre való könyvelés az időbe telik a PayPal-nál.
Persze csak akkor ha a te egyenlegedre, a te bankszámládról és a közlemény rovatba beírtad
a Transfer ID-et vagy magyarul az Átutalás azonosítója kódot.
A képen alul a 3 pont az időre utalás.

[ Szerkesztve ]

(#46338) Werkly válasza V/ (#46337) üzenetére


Werkly
őstag

Oh!
Shit! Hát ez azért vicc! Köszönöm, évek óta nem használtam! Egy 240 HUF-os CD kulcsot vennék mert a VISA-t valahogy visszadobja a rendszer! Mire PP-ra fölmegy addigra lejár a kulcsakció! Így jártam! Köszönöm a válaszodat!

(#46339) Mcrazy válasza Werkly (#46338) üzenetére


Mcrazy
őstag

Csatold fel a bankkártyádat a PP-ra és azonnal tudsz fizetni. Utána leveheted.

Üdv: Mcrazy

(#46340) Werkly válasza Mcrazy (#46339) üzenetére


Werkly
őstag

Nem fogadja el úgysem!

(#46341) V/ válasza Mcrazy (#46339) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem jó ötlet, a rendszer nem kedveli a kártya cserélgetést sűrűn. Nem tudom óvvan-e már a Takarék banknál viruális vagy Net kártya az lenne a praktikusabb, de ha jól akar kijönni a vásárlásokkal akkor inkább Wise vagy Revolut digitális kártyák.

(#46342) V/ válasza Werkly (#46340) üzenetére


V/
Topikgazda

:F
4 kártya van hozzáadva és mindegyik ment elsőre, semmi közbelépés nem kellett a PP részéről.

(#46343) Werkly válasza V/ (#46342) üzenetére


Werkly
őstag

Egy kártya van hozzáadva! Nem volt cserélgetve! Máshonnan kell akkor a kulcsot beszereznem! Nem értem miért utasítja el az oldal?

(#46344) OPiiPO válasza Werkly (#46343) üzenetére


OPiiPO
addikt

Tudnál még több felkiáltójelet használni légyszi? ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#46345) Werkly válasza OPiiPO (#46344) üzenetére


Werkly
őstag

Köszönjük az építő jellegű hozzászólást! :C

(#46346) V/ válasza Werkly (#46343) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor tisztázzuk.
Valahol vásárolni szeretnél egy valami kulcsot, ott lehet PayPal-al fizetni és van bankkártya a PayPal fiókodhoz csatolva ami érvényes, van rajta pénz és lehet Netes vásárlásra külföldön is használni, viszont valamiért meghiúsul a fizetés?
Ilyenkor a fizetési helyen kell körbetapogatózni hogy esetleg van-e a PayPal fizetésnek különleges előírása, mondjuk csak hitelkártya lehet a pénzforrás még akkor is amikor PayPal-on keresztül megy a fizetés.

(#46347) Werkly válasza V/ (#46346) üzenetére


Werkly
őstag

Bfasz voltam. Az érvényességnél a hónapot elírtam. Módosítani meg nem engedi. Így az összeg sem fog megjelenni a PP számlán?Teendő?

(#46348) V/ válasza Werkly (#46347) üzenetére


V/
Topikgazda

Írj egy privátot hogy mi az amit szeretnél megvenni és ha tudok segítek.

(#46349) Jakuu


Jakuu
őstag

Nem tudjátok, hogy megszüntették-e a PayPal-os fizetési lehetőséget az Aliexpressen?
Alig egy hete vásároltam még PayPalos fizetéssel egy terméket, most meg bármilyen terméket szeretnék kifizetni a fizetési lehetőségeknél, csak az "Add a new card" vagy a "Google Pay" fizetési lehetőség jelenik meg.

(#46350) V/ válasza Jakuu (#46349) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtam már többször a topikjában, pont tegnap is. Az AliExpress Magyarországra irányuló szállításhoz nem biztosít PayPal fizetést.
2 évig volt PP, előtte csak bankkártyával fizettünk, akkor sem volt azzal gond, most sincs.
Ott ment az eszmecsere hogy biztonságos-e, arra meg ma írtam a véleményem. Eygébként azt javaslom hogy egy digitális, virtuális kártya legyen a mobil app-on keresztül felvéve a fiókhoz. A Google Pay nem minden eladónál használható, de az nekem nincs így nem is próbáltam, kártyával fizetek.

Én az AliExpress-ről beszéltem, neked van bizonyítékod arra hogy nem biztonságos ha a bankkártya adatokat eltároltatom a rendszerükbe?
Többen pánikolnak hogy nincs PayPal magyar viszonylatra, amióta használom abból 9 évig nem volt PP és addig biztonságosan kezelték az adataimat, mi változna meg azért, mert egy régióra vonatkozóan kivesznek egy fizetési szolgáltatót? Mert több országra megmaradt.
Állítom hogy az AliExpress biztonságosan kezel mindent, annak ellenére hogy itt nem használhatunk 2 lépcsős belépési védelmet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.