Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46351) akerbis


akerbis
aktív tag

Sziasztok!

Hogy OTPDirektből PaPal-re utalni? Az 1. hsz-t olvastam de teljesen más a kinézet és nekem magyar is.

IT Phone :) Gábor

(#46352) V/ válasza akerbis (#46351) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet, belföldi utalás mert egy Unicredit bankszámlára küldöd az a léyneh hohy a közlemény rovatba ird be a Transfer ID-et vagy magyarul az átutalás azonosítója kódot, mert azalapján tudják lekönyvelni a te egyenlegedre, de mást ne írj oda, hétfőn várható az egyenlegen jóváírása

Az adatok a képen, a számlaszám az ugyanaz, csak a kód mindenkinek más.

Az Összefoglaló leírásban a magyarul is ott van.

[ Szerkesztve ]

(#46353) Dani82


Dani82
senior tag

Sziasztok
kaptam egy utalast pp-on, es azt irja a customer care, hogy JANUAR 6.-ig pendigen tartjak. Nem szoktam hasznalni, csak a netflix elofizum vonodik innen automatikusan, de bejovo penzeim nem szoktak lenni. Van erre megoldas, hogy ne kelljen mar 3 hetet varnom a penzre?

(#46354) V/ válasza Dani82 (#46353) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs, mert ha úgy küldik hogy valaminek az ellenértéke volt -kereskedelmi tranzakció- akkor a vásárlói védelem biztosítása érdekében visszatartják. Előszokott fordulni hogy megadod az elküldés nyomkövetési számát és a vevő azt igazolja vissza hogy megkapta és minden rendben van akkor esetleg hamarabb felszabadítják. Ha rövid időn belül több ilyen megelégedéses bejövő pénz van akkor megszűnik ez, mert megbízható eladó leszel.

[ Szerkesztve ]

(#46355) akerbis válasza V/ (#46352) üzenetére


akerbis
aktív tag

Mi az a Transfer ID, átutalási azonosító? Hol találom?

IT Phone :) Gábor

(#46356) V/ válasza akerbis (#46355) üzenetére


V/
Topikgazda

Mintha azt írtad volna hogy megnézted, de akkor az Összefoglalóban ezt nézd át, 10. PayPal egyenleg feltöltése banki utalással, Top Up (Feltöltés) móddal ebből szedtem ki a képet amin rajta van ez is.

(#46357) akerbis válasza V/ (#46356) üzenetére


akerbis
aktív tag

Igen csak teljesen más nekem a PP felület. Nincs olyan i betűs kör se.

IT Phone :) Gábor

(#46358) V/ válasza akerbis (#46357) üzenetére


V/
Topikgazda

A szöveg szerintem stimmel.
Megnéztem ez nincs most A Vagy a kör ikonra kattintva: képe nincs és kezdő menüsor az az első bejelentkezéskor már nem egyenleg oldal, de ha a nagy P betűre kattintasz vagy nem első belépés akkor az egyenleg oldalos, az első két kép látható továbbra is.
A többi az stimmel. Továbbra is 2 féle módon érhető el attól függően hogy miként történik a belépés.

Belépsz, a felső menüsor Wallet, Pénztárca, a megjelenő képernyőn Transfer Money, Pénzátutalás kék gomb, a következő képernyőn a Money in, Bejövő pénz rész első pontja a Add money to your balance, Pénz hozzáadása egyenlegéhez gomb.

De ha tudsz inkább bankkártyát használj, mert ha egyenlegről fizetsz akkor a PayPal váltaja devizát és 5-17 Ft-al drágább szokott lenni mint a banki váltás.

[ Szerkesztve ]

(#46359) akerbis válasza V/ (#46358) üzenetére


akerbis
aktív tag

Kösz, így talán menni fog.

IT Phone :) Gábor

(#46360) V/ válasza akerbis (#46359) üzenetére


V/
Topikgazda

Közben kicseréltem a leírásban is a képeket.

(#46361) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Srácok segítséget kérnék. Sikerült az egyik PH-s tagnak megkárosítania. Én előre utaltam PP-al, védelemmel és mivel ő úgy döntött, hogy sem a terméket nem kapom meg, se nem utalja vissza a pénzt, hogyan a a legjobb megoldás bejelenteni, hogy szedjék tőle vissza a pénzt? Köszönöm! :R

#46362 V/: Az megvan, csak, hogy annyi opció van. Nem tudom melyikre jelentsem be.

[ Szerkesztve ]

(#46362) V/ válasza KaiotEch (#46361) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal-on kezdeményezel dispute-t ennél a vásárlásnál, fizetésnél.

(#46363) xviktorx


xviktorx
tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám hogy nem tudok belépni a fiókba. Webes felületen amikor megadom a jelszót azt írta, hoy valószínűleg adathalászat miatt kiszivárgott a jelszavam ezért azt vissza kéne állítanom. Rámegyek hogy visszaállítás akkor 3 lehetőséget dob be, app-on belül erősítsem meg, hogy én vagyok, SMS-t küldenek vagy biztonsági kérdések. Ha az app-ra megyek akkor ott hiába próbálok belépni egy piros hibaüzenet ( szöveg nélkül )van a képernyő tetetjén ( Iphone 11 ) . Ha SMS-t kérek az megjön, megadom a kódot majd az írja hogy utolsó lépcső hogy válaszolok a biztonsági kérdésre. Rámegyek erre és azt kérdi ki kedvenc személyen vagy melyik a kedvenc éttermem. Egyikre sem tudom a választ.
Ha telefonos appból próbálok belépni akkor az email és a jelszó megadása után ( vagy akár Face ID-vel ) piros hibaüzenet felül szöveg nélkül, csak azt tudom választani, hogy elfelejtett jelszó, itt meg jön a már jól ismerte SMS jelszót kérek vagy válaszolok a biztonsági kérdésekre amikre nem tudok.
Mi lehet a baj? Milyen lehetőségeim vannak arra hogy beléphessek? Van magyar ügyfélszolgálat , hova írhatok vagy mit kellene hívnom. ( angol tudásom elég gyér ).
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#46364) V/ válasza xviktorx (#46363) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt az adathalász szöveget a PayPal írja? Nem a böngésző?
A biztonsági kérdésekre valaki állított be válaszokat, mert akkor nem kéné. Az sms és a biztonsági kérdésre a válasz lenne a jó módszer.
Gondolom nem volt kétlépcsős belépés védelem így sok dolog lehet.
A megoldás sajnos csak telefonon lehet, ílyen dogokra nincs írásos megoldás, nincs magyar nyelvű ügyfélszolgálat, csak magyar telefonszám hogy olcsó legyen és angolul megy a beszélgetés, lehet segítő aki jobban tud angolul és az tolmácsol.
Neked kell információkkal igazolni hogy te vagy a fiók tulajdonosa és megcsinálni azokat a lépéseket amivel be tudsz majd lépni így, kell Netes elérés is.

[ Szerkesztve ]

(#46365) xviktorx válasza V/ (#46364) üzenetére


xviktorx
tag

Igen a paypal írja, paypal felületről lépetem volna be. A bögészőben nem volt semmilyen gyanús cím.

[ Szerkesztve ]

(#46366) V/ válasza xviktorx (#46365) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt nem értem hogy honnan gondolják, mostanában nem volt ilyenről szó hogy a PayPal nevében halászkodna valaki.
Nem nagyon régen léptél már be?
Nekem a Chrome, Google szokott ilyen hülyeségeket írni, bár náluk sem tudom hogy miből gondolják, a PayPal még soha nem írt ilyet, bár kétlépcsős belépési védelem van beállítva.

(#46367) xviktorx válasza V/ (#46366) üzenetére


xviktorx
tag

Hát nagyon régen használtam már, talán januárban léptem be utoljára FaceID-vel simán ment.
Most ahogy be próbálok lépni webes felületről akkor az fogad a jelszó beírása után: For security reasons, you’ll need to reset your password. Az alza.hu oldalon kívántam fizetni paypalal mert még 11-12 ezer forint volt rajta. Az igaz akkor nem néztem hoiva navigál az oldal de nem hinném hogy egy "neves" webáruház átverne.

[ Szerkesztve ]

(#46368) V/ válasza xviktorx (#46367) üzenetére


V/
Topikgazda

Ja Facebook-os azonosítás, akkor sajnos előfordul hogy kaptak riasztást, mert vagy 3-szor kellet a Facebook-on ebben az évben valamiért jelszót változtatnom, mindig nyavajogtak, de az okát nem írták.

(#46369) akerbis


akerbis
aktív tag

Jó napot kívánok!

Kedves V/ ! LÁtom az első posztban hogy nem érhető el épp a funkció. Van más módja a bankszámláról paypal-re utalásnak? Nekem OTPdirektem van.

Most épp magyar a paypal felületem.

[ Szerkesztve ]

IT Phone :) Gábor

(#46370) V/ válasza akerbis (#46369) üzenetére


V/
Topikgazda

De elérhető az utalásos feltöltés, mert csak az van.
A másik az nem működik, a 11-es, de akkor azt majd törlöm. Az régebben pár órás átfutású volt, de nincs szerződése annak a cégnek magyar bankokkal aki ezt csuinálná, azért maradt az Összefoglalóban mert azt igérték hogy működni fog.
Az van benne az Összefoglalós leírásban. 10. PayPal egyenleg feltöltése banki utalással, Top Up (Feltöltés) móddal
Ha neked OTP direkt van akkor annyit a dolgod hogy indítasz egy belföldi utalást erre a bankszámlaszámra:
A kedvezményezett számlaszáma: 10918001-00000001-15050684
A kedvezményezett neve: PayPal.
Az Átutalás közleménye rovatba (első sorba) be kell írnod a PayPal-ról a saját Átutalás azonosítója kódodat.
Ez ilyesmi: 41BNJR096B2G2ZT

Ezt az alábbiak szerint tudod meg (mehetsz a leírás alapján is)
Belépsz, itt változó hogy melyik oldal jelenik meg ezért, kattints a felső menü sorban az Irányítópult szövegre, eleve lehet hogy ott vagy.
Az egyenleg kiírás alatt van egy kék gomb Pénzátutalás, kattints rá.
A megjelenő képernyőn a Bejövő pénz szöveg alatti fehér gombra kell kattintanod Pénz hozzáadása egyenlegéhez.
Az alatta lévő Trustly-s szövegű az ami nem megy, de az nem is kell.
A megjelenő képernyőn a 2 pontnál vannak az adatok

Fogadó neve
PayPal Pte Ltd
A kedvezményezett bankja
Unicredit Bank Hungary Zrt., Budapest
Fogadó számlaszáma
10918001-0000000115050684
Átutalás azonosítója
41BNJR096B2G2ZT

A számlaszám az 3*8 fentebb írtam hogy miként írd be az OTP felületén.
A közlemény rovatba mást nem szabad írni csak magát a kódot.
Ha az OTP-ből elmegy a pénz 1-2 munkanap és az egyenlegeden jóváírják.

[ Szerkesztve ]

(#46371) akerbis válasza V/ (#46370) üzenetére


akerbis
aktív tag

Köszi! Az úgy rendben van hogy a direkt azt írja függőben? :F

IT Phone :) Gábor

(#46372) akerbis válasza V/ (#46370) üzenetére


akerbis
aktív tag

Gondolom az átfutás amíg nem teljesül függőben is lesz. Bár nem értem mert tudtommal minden belföldi utalás megjelenik azonnal.

De a lényeg, hogy most már tudom hogy kell és többet nem kérdezem meg! :R :D

IT Phone :) Gábor

(#46373) V/ válasza akerbis (#46372) üzenetére


V/
Topikgazda

(#46374) akerbis válasza V/ (#46373) üzenetére


akerbis
aktív tag

Délelőtt még a bankfiókban is gondok voltak, vissza kellett mennem, 1 órakor már tudtam befizetni lóvét. Kösz!

IT Phone :) Gábor

(#46375) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Tudtok erről valamit? E-mailben jött a paypal@mail.paypal.com címről. Fake vagy igaz?

(#46376) Dorien válasza DrKapocs (#46375) üzenetére


Dorien
veterán

"A 1000Ft-ér" néhány PayPal user/pass beszedés elég jó biznisz. Bár inkább qrvanagy csalás.
Jelentsd azonnal! [link] :(((

Az a durva, hogy itt egy paypal.com-os email címről jött a levél...
Ha rákattintasz a gombra, milyen oldalra visz? :F Gyanítom, az már nem paypal.com lesz.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#46377) V/ válasza DrKapocs (#46375) üzenetére


V/
Topikgazda

Esetleg van ilyen akció, bár én nem kaptam semmi ilyet, de naponta fent vagyok náluk, az előző 2000 Ft-os akciót a mi a régen belépőknek szólt tisztáztuk hogy nem átverés.
Hivatalos e-mail cím, szerintem alul még az e-mail céges azonosítói is ott vannak. Mikor léptél be utoljára?
Az Igénylés gomb milyen linkre mutat?

[ Szerkesztve ]

(#46378) V/ válasza Dorien (#46376) üzenetére


V/
Topikgazda

Szokott ilyen akciójuk lenni, nemrég 2000 Ft-ot adtak akik ritkán léptek be. Lényeg az hogy inaktivitási díjat fognak felszámolni (3600,00 HUF), ha valaki 12 hónap alatt be sem lépett, hogy azt ne kelljen inkább indítanak ilyen akciót, mert ha belépsz akkor a 12 hónap számítás újra indul.

[ Szerkesztve ]

(#46379) PROTRON válasza V/ (#46378) üzenetére


PROTRON
addikt

Nem tudtam hogy 12 hónap inaktivitás után van ilyen díj.
Most hogy írtad gyorsan bejelentkeztem és a belső főoldalon azzal fogadott hogy van ez az 1 ezres promóció az első 40.0000 érdeklődőnek. :)
Szal most "elbírásálásra" várok.

Az emaileket figyelmen kívül hagyom, így az előzőekről lecsúsztam. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#46380) jilian


jilian
addikt

Hello,

ha a bankkártyámmal online nem tudok 2000€ felett vásárolni, akkor az Paypal -lal sem fog menni? (8300€ -ról lenne szó)

(#46381) V/ válasza jilian (#46380) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott is ugyanazt a bankkártyát használod, szóval nem valószínű. Ennyi pénz utalással mehet a legtöbb esetben és arra nem a PayPal lenne a jó megoldás, alapból 2500 € az évi korlátozás.

[ Szerkesztve ]

(#46382) jilian válasza V/ (#46381) üzenetére


jilian
addikt

:R

(#46383) DrKapocs válasza V/ (#46377) üzenetére


DrKapocs
őstag

Nagyon régen nem léptem be. Régen használtam a PayPal-t, de mostanában már nem igazán. Virtuális bankkártya, Revolut, stb. Minden van már helyette. Egyébként hivatalosnak tűnik, ezért is kérdeztem itt.

A link ide mutat: https://epl.paypal-communication.com/T/ (a többit nem írom ki)

[ Szerkesztve ]

(#46384) V/ válasza DrKapocs (#46383) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs gond ezzel, de ha simán belépsz akkor is jön ez a lehetőség. lásd #46379 PROTRON

(#46385) akerbis


akerbis
aktív tag

Csatoltam az OTP webKáryámat a paypalhez. Kérdésem, hogy ha a paypalen nincs elég pénz akkor automatikuson használja a webkártyát? Ez lenne a cél.

IT Phone :) Gábor

(#46386) V/ válasza akerbis (#46385) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyenkor már nem kell a PayPal egyenlegen pénznek lenni, mert a bankkártyát használja fizetőeszköznek, ezt be is lehet (kell) állítani hogy mi legyen az alapértelmezett fizetőeszköz.

Másik dolog az hogy a PayPal-on be kell állítani hogy mi legyen a kártya alap devizája, mert akkor ha abban a devizában fizetsz akkor kieseik a PayPal devizaváltási procedúra, eleve a bank felé az a deviza terhelés megy el és akkor a banki árfolyammal lesz átszámolva. Míg más deviza esetén majd a PayPal váltásról fizetéskor kell banki váltásra átállítani.

[ Szerkesztve ]

(#46387) akerbis válasza V/ (#46386) üzenetére


akerbis
aktív tag

OK, köszönöm!

IT Phone :) Gábor

(#46388) DrKapocs válasza V/ (#46384) üzenetére


DrKapocs
őstag

Köszönöm szépen a segítséget! :R
Sima belépéssel nem találtam meg, de a linken keresztül megkaptam az ezrest.

(#46389) Dorien válasza V/ (#46378) üzenetére


Dorien
veterán

Értem. De ha ennyire megy a PayPal-nál a pénzosztás, akkor miért nem tudnak egy magyar embert megkérdezni, hogy mégis hogyan fordítsuk le a promóciót magyarra? :U

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#46390) V/ válasza Dorien (#46389) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen értem hogy mi a baj vele, én nem látok nyelvi problémát. De jobb ha nem kérdezik a magyarokat.
Sajnos a magyarok közül is már sokan nem tudnak magyarul. Például amióta magyar cégvezetése lett a DIGI-nek elfelejtettek magyarul.
Szegeden szép nagy plakátokon és a honlapjukon is ez van írva címnek Kossuth Lajos sgrt. 119. Már az óvodában tudják az ovisok hogy sugárút rövidítése sgt. Azonkívül mostanában sok funkcionális analfabéta van vezető pozícióban, nem elvárás a helyes beszéd, írás.

(#46391) Dorien válasza V/ (#46390) üzenetére


Dorien
veterán

Ezen nem látsz problémát? :U [link]
Segítek: "A ezer forintos jutalma..."
"A ezer forintos még mindig arra vár..."

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#46392) V/ válasza Dorien (#46391) üzenetére


V/
Topikgazda

A jutalom értéke ezer forint, nem ezer forintost adnak, szóval az jó, a z betű hiányzik az elejéről, attól érzed hibásnak. Az ezer forintos jutalma... lenne a megfelelő
De hidd el ha egy EU-s cég akire rákényszerítették hogy magyarítva legyen minden (GVH határozat) azoknál egy z betű hiánya még rendben, de magyar ember fordít náluk, nem a Google fordítót használják.
Nekem viszont az a véleméynem ha egy közszereplő személy, egy magyar állami cég nem tud magyarul helyesen írni, beszélni az már igencsak problémás, a külföldiek felé kisebb az elvárásom, hiszen anyanyelvi szinten én sem beszélem a más nyelveket. Ha nem értik meg elsőre akkor kérdezek rá hogy jól mondtam-e, egyébként nem igazán. Ha 80 %-ból megérti amiről szó van akkor még legtöbb ember ki sem javít, megy folyamatosan a beszélgetés.

A másik az hogy ez egy gesztus, inkább ők adnak 1000 Ft jutalmat hogy belépjen az illető, mert akkor a rendszer nem számolja fel a 3600 Ft büntit, szóval egy kis magyartalan szöveg felett szemet hunyhatunk.

[ Szerkesztve ]

(#46393) Dorien válasza V/ (#46392) üzenetére


Dorien
veterán

Nagyon egyszerű: "A(z) 1000 forintos..." - ez így hülyebiztos megoldás és magyaros is. :)
Én továbbra is bírom a PayPal-t, szerintem ezzel a vásárlói védelemmel, meg az egyszerű e-mail címes küldéssel nagyszerű szolgáltatást nyújtanak. :R

(Magyarországot hagyjuk is. :((( Egy gázszerelő meg családtagok nevére írják a szétlopott vagyont, "közpénz jellegét elvesztett" tízmilliárdok lapátolódnak ki magánkézben működő alapítványokba, orosz kémhálózat és állami propagandagyár működik a médiában, stb. stb. Késő estig sorolhatnám azt a töméntelen sz@rt, amit összehordtak az elmúlt években...)
/OFF vége

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#46394) DrKapocs válasza DrKapocs (#46388) üzenetére


DrKapocs
őstag

Megjött az e-mail is. Tartottam tőle, hogy kamu, de nem az. Végülis virtuális kártya van a PayPal számlámhoz rendelve 1Ft-os limittel, így gondoltam baj nem lehet belőle. PayPal mögé egy virtuális kártya kb. olyan, mint dupla óvszert használni. :D

(#46395) csaba17


csaba17
senior tag

sziasztok!

lenne egy problémám: tegnap délelőtt vásároltam paypal-lal, délután steam-en akartam venni egy játékot, visszadobta 3x is hibával, hogy "a fizetés feldolgozója engedélyezési hibát jelzett. válassz más fizetési módot."
meguntam, megvettem a kártyaadatokat beírva.
most a wargaming oldalán vettem volna vmit, itt is hibára futott a vásárlás ~1400ft értékben.
paypal-on nincs egyenlegen, de rajta a kártyám, azon bőven van pénz.
van vmi globális probléma vagy csak nálam?

szerk: a sikeres fizetésnél forintban történt a vásárlás, a sikertelenek euróban lennének.

[ Szerkesztve ]

(#46396) V/ válasza csaba17 (#46395) üzenetére


V/
Topikgazda

Állítsd át a kártyát EUR alapértelmezettnek, akkor az EUR fizetés csak átfut a PayPal-on és majd a kártyakibocsájtó fogja átváltani. A Steam néha vacakol a PayPal fizetéssel.
De ez tényleg inkább banki hiba szokott lenni ha ilyen üzenetet kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#46397) csaba17 válasza V/ (#46396) üzenetére


csaba17
senior tag

Köszönöm, így sikerült :)

(#46399) V/


V/
Topikgazda

(#46400) Dorien válasza V/ (#46399) üzenetére


Dorien
veterán

Köszi, viszont! :R

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.