Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) V/ válasza totyak (#46150) üzenetére


V/
Topikgazda

493,61 Ft most (18:19) a font vásárlásra a PP-n. 8965 Ft most az egyenlegek közt váltba a 18,5 font. (484,59) De nem tudom mikor fizettél mert ez folyamatosan változik.

[ Szerkesztve ]

(#46152) totyak válasza V/ (#46151) üzenetére


totyak
aktív tag

Akkor majdnem 200Ft-ot nyertem azzal, hogy nem fontban, hanem forintban fizettem. Persze tudom, ha a kártyám hozzá lenne kötve és úgy fizetnék, még jobban járnék, de van egy ilyen hülye félelmem ettől. Nem is lényeges, ez már az én bajom, a maradék lehetőségeimből szeretném kihozni a legjobbat.
Az egyenlegek közti váltással is kb. ugyanott lettem volna, mint így, Ft-ban. Olyan 16:45 környékén fizettem, egyébként. Lehet, hogy az eBay éppen azt akarja megkönnyíteni a felhasználóknak ezzel a funkcióval, hogy ne kelljen váltogatni ide-oda a pénzt a PP-on? Mert a két árfolyam nagyon közeli egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#46153) V/ válasza totyak (#46152) üzenetére


V/
Topikgazda

Kevesen használják csak az egyenleget fizetési eszközként, kártya esetén semmit nem segítenek, csak megkavarnak.
Azt sem tudni hogy honnan veszik az árfolyamot, de majd figyelem esetleg utalnak-e rá.
De tényleg folyamatosan változik az árfolyam, 18:04-kor 462,148 Ft most 20:13 meg 460,902 a font nekem.

(#46154) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
A palypal kérte az adataim megerősítését határ miatt.
(Igaz a banki már meg volt régebben.)

Másodszorra el is fogadták.
Elvileg nincs teendőm, de nem enged továbbra sem fizetni.

Mennyit kell várni utána még?
Vagy mi a teendő?

(#46155) V/ válasza World-Soft (#46154) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha elfogadták akkor már nincs limit. Milyen üzenetet kapsz a sikertelen fizetésnél?

(#46156) World-Soft válasza World-Soft (#46154) üzenetére


World-Soft
senior tag

Rájöttem valószínű nem fordítási híva, hanem a bakszámlát is úja akarja hitelesíteni, mivel rákattintva mindre azt írja most, hogy nincs hitelesítve. De ha egyre azt mondom, hogy hitelesítem, akkor csak egy üres felugró ablak jön elő.
De akkor is fura, hogy sem e-mailben sem értesítésben sem írja, hogy lenne teendőm még.

Előre is köszi az infót.

(#46157) V/ válasza World-Soft (#46156) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankszámla nem számít azt nem lehet megerősíteni magyar fiókok esetén, nincs is értelme mert nem fizetési eszköz, lényegében semmi, csak egy kiutalási irány információ.
De lehet hogy kell nekik az utolsó havi bankszámlakivonat első oldal mert azon rajta a neved , a címed és a számlaszám.
A bankkártya az lényegesebb mert az a fizetési eszköz, név és cím és a kártyán a név és kártya számlakivonaton a név cím egyezés a kártya számaival. A lakcímet jobb egy közüzemi számlával igazolni, a lakcímkártya értelmezhetetlen lehet nekik mivel máshol nincs ilyen.
Szóval nem tudom mit küldtél neki eddig. Adatok hozzáadása gombra valami feltöltő ablak kellene. Volt akinek 10 napig tartott a megerősítés nekem csak 2 nap volt.

(#46158) World-Soft válasza V/ (#46157) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köznem pont bakkártyában sikerült.
De fura, hogy bankszámlával is elindult (ugye azok közül választottam amik eddig az ő rendszerükben volt.)

De az is géz, hogy a hitelesítés oldalt én csak azért tudtam megnyitni, mert elmentettem az URL-t ami akkor volt amikor még a lakcímet is kérte. És nem találtam meg, hogy hol van, és nem is írta az értesítésben hogy kellene még valamit csinálnom.

(#46159) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!
Járt valaki úgy mostanában, hogy feltörték a paypal fiókját?
Egyből tiltottam az OTP kártyámat, illetve a paypalról leválasztottam.
Igényeltem új kártyát, illetve vettek fel az OTP-nél jegyzőkönyvet erről.
Viszont az a kérdésem, hogy ezek után szükséges még bármi intézkedés?
egyik
masik

(#46160) V/ válasza tomszli11 (#46159) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem szokták feltörni. Más honnan szerzik meg az adataidat és belépnek. Ha feltörnék -kétségeim vannak- azonnal átvenné a teljes fiókot a hacker, e-mail cím és jelszó cserével, be sem tudnál lépni.
De miért nem volt a kétlépcsős belépési azonosítás beállítva? Egyébként meg jelezd a PayPal-nak hogy ezek jogtalan pénzküldések és kövesd azokat a lépéseket amit írnak. Jelszó csere, stb.

[ Szerkesztve ]

(#46161) tomszli11 válasza V/ (#46160) üzenetére


tomszli11
tag

Azokat követtem és jeleztem nekik azokat a tranzakciókat amik ismeretlenek voltak. Viszont a jelszó csere megtörtént szerintem, mert amikor próbáltam belépni nem engedett be a fiókba csak az "elfelejtett jelszót" tudtam választani, holott a google megjegyezte a jelszavam.
Egyébként az az érdekes hogy appba be volt állítva az ujjlenyomat utalás esetén amit nem is értem miért nem jelzett hogy valaki használni akarja...

(#46162) V/ válasza tomszli11 (#46161) üzenetére


V/
Topikgazda

A belépésire gondoltam, nekem pl nincs ez az ujjlenyomatos mert a megjegyzett, hitelesített telefonomra az sms belépési két lépcső szerintem jobb, azt nem igazán lehet megkerülni, illetve a kártyákon csak fizetés előtt van pénz.

[ Szerkesztve ]

(#46163) vampire17 válasza V/ (#46160) üzenetére


vampire17
addikt

Sziasztok!

baratom is igy jart sajna... Neki jelszo/email csere is megvolt szoval tenyleg feltortek... Vontak is le tole eddig 50e forintot.... Sajnos nem beszel olyan jol angolul, hogy telon rendezze le. hogyan tudna elintezni a paypal-al a dolgot? supportnak nem tud irni ugye, mert nem tud belepnni...

En irtam nekik a sajat nevemben, h mi legyen a teendo de gyanitom az keves lesz...

Valaki jart mar igy? A telefonon kivul van mas megoldas? Ha nincs mas, max en beszelek veluk...

(#46164) V/ válasza vampire17 (#46163) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs más megoldás csak telefon hiszen azonosítani kell hogy tényleg a fiók tulajdonos az aki reklamál. De tolmácsolással is működhet, talán van olyan ismerőse aki jobban beszél angolul. Ha te beszélnél akkor fizikailag együtt kell lennetek mert a felmerülő kérdésekre azonnal kell válaszolni és legyen Internetes hozzáférés is.

Az esetek 90%-ban azért kiderül hogy nem feltörésről van szó, hanem egy kicsit hanyag volt a felhasználó.
Védett a PayPal rendszere, ők sem szeretnék hogy átjáróház legyen náluk.
Viszont egyáltalán nem értem hogy miért nem teszik kötelezővé a kétlépcsős azonosítást minden fióknál.
Gondolom neki sem volt kétlépcsős azonosítás vagy nem sms, hanem a Google hitelesítő alkalmazás. Mostanában is volt a Google-nak szivárgása.
Volt olyan is hogy a "jó" barát szórakozott az illető számítógépén és vásárolgatott a nevében.
És van akinek egyszerűbb azt mondani hogy feltörték a fiókját és nem ő vásárolt, igaz ezt már a kijózanodása után találta ki amikor rájött hogy semmi szüksége az éjszaka megrendelt dologra. Vagy egy csaló oldalnak bedőlt, ha úgy szerzik meg az azonosítókat azért az sem fiók feltörés..
Mindenkinek azért érdemes átgondolni hogy nem adott -e véletlenül illetékteleneknek hozzáférést.

[ Szerkesztve ]

(#46165) #65537792


#65537792
törölt tag

Sziasztok!

Bankszámlaszám csatolással szenvedek.
Kettő dolgot kell beírni.
Bank név, számlaszám.
És még sem megy.
3x8 karaktert írtam, ahogy kell.

2014es az accom.
Szoktam használni, de inkább online vásárlásra.
De most jó lenne ki venni róla a pénzem ami ott van.

Mit nem veszek észre?

(#46166) V/ válasza #65537792 (#46165) üzenetére


V/
Topikgazda

Mostanában más is panaszkodott hogy nem megy, a védelmi rendszer blokkolja. Leggyorsabb elintézés hétköznap felhívni őket kérni hogy oldják fel és azután rögtön beírni az adatokat. Magyar bank forintos és pénzforgalmi számla. Legutóbb Gránit bankos számlával volt gond, egy kicsit visszaolvasol és leírva az elintézése a problémának.

[ Szerkesztve ]

(#46167) #65537792 válasza V/ (#46166) üzenetére


#65537792
törölt tag

OTP-ről lenne szó.
Forint van most a paypal-on és az OTP-s számlám is forint alapú.

(#46168) V/ válasza #65537792 (#46167) üzenetére


V/
Topikgazda

Az OTP-s nem szokott gond lenni, tényleg csak biztonsági blokkolás, pár perc alatt rendezhető.
Magyar idő szerint munkanap 09:00-17:30, 00353 1 436 9111 ez Írországi szám.
Ez lenne az ügyfélszolgálati magyar vezetékes telefonszám: 06 1 777 7944, de itt is angolul beszélnek, viszont magyarországi percdíjjal számolnak a telefonszolgáltatók-

(#46169) #65537792 válasza V/ (#46168) üzenetére


#65537792
törölt tag

Rendben köszi. Akkor sajnos várnom kell.

(#46170) #65537792 válasza V/ (#46168) üzenetére


#65537792
törölt tag

Még két kérdés.
Kaptam pénzt. Eladtam egy használt alkatrészt.
Hol látom, hogy barétként lett küldve?
Vagy nincs feltűntetve? Csak ha másképp kapom? Mondjuk szolgáltatásért.
Illetve, ha barátként küldenek rajta pénzt van charge back opció vagy reklamálás a küldő részéről, hogy "véletlen küldtem, kérem vissza a pénzt".
Persze miután feladtam a csomagot. ;]
Vagy túl gondolom? :DD

(#46171) V/ válasza #65537792 (#46170) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha vonnak jutalékot akkor kereskedelmi tranzakció volt.
A személyes tranzakciónál nincs díj és azt nem is követelheti vissza
De ha azt adja meg a PayPal-nak hogy ez eladás ellenértéke volt és te javasoltad, akkor a ugyan mindkét fél megszeget a szabályokat, de nálad mint eladó nagyobb problémát okoz.
Ha eladsz valamit azt nem lehet személyes tranzakcióval kifizettetni, tiltva van.

A PayPal Felhasználói megállapodás tiltja mind az eladónak, mind a vevőnek.
2. Az általános szerződési feltételek
Korlátozott tevékenységek
Webhelyünk, saját PayPal-számlája vagy a PayPal-szolgáltatások használata, illetve a PayPallel, más PayPal-ügyféllel vagy harmadik féllel lebonyolított műveletek során tilos:
- Megszegni a jelen felhasználói megállapodást, a PayPal Használati irányelveit, a Kereskedelmi szereplők közötti megállapodást (amennyiben alkalmazandók), illetve minden más, az Ön és a PayPal között létrejött megállapodást.
- Kereskedelmi természetű tranzakciók esetében személyes tranzakción keresztül küldeni vagy kérni a kifizetést.

(#46172) #65537792 válasza V/ (#46171) üzenetére


#65537792
törölt tag

Nyilván tudják, hogy megy ez.
Most tegye fel a kezét aki nem kapott paypalon pénzt valamiért cserébe.

Na mindegy.
Lényeg, hogy nem para a szitu.
Amúgy nem használom erre a paypalt.
Kb a revolut mindenben lepipálja.
Aki megvette, ragaszkodott a paypalhoz.
Gondolom ott volt a pénze.
Revoja persze nincs.

(#46173) V/ válasza #65537792 (#46172) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudja fel tenni mert már nincs PP regisztrációja. A díjakból élnek, nem fogják hagyni hogy azt megkerüljék, tudják ők is hogy miként megy ez. Ha elégedetlen lesz a vevőd már le is buktál.

(#46174) #65537792 válasza V/ (#46173) üzenetére


#65537792
törölt tag

Világos.
Köszi! :R

(#46175) Gallmix válasza V/ (#46166) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Nem a Gránit bankkal volt a gond, mert másik hazai pénz intézettel is próbáltam és ugyan az volt az eredmény. A Biztonsági protokol miatt meg azt is tudni, hogy bármivel is probáltam volna, ugyan úgy nem ment volna.

Igen jelezni kell nekik munka időben chat-en p, és fel fognak hívni (ír számról hívtak). Ha épp nem tudod felvenni akkor is visszahívnak kérésre.

(#46176) tobias88888


tobias88888
őstag

Sziasztok! Geekbuying-on van akció, ha valaki paypallal fizet (600–50 USD, 300–20 USD, 100–10 USD, 30–3 USD). Tudok valahogy utalni revolut kártyáról dollárt a paypalra? Bankból nem utalnék, mert nem fog olyan jól váltani mint a revolut. Ha forintot utalok akkor meg a paypal fogja váltani ami ha jól emlékszem iszonyat lehúzás. Másik kérdés, hogy az átfutási idő mennyi szokott lenni hétvégén?

[ Szerkesztve ]

(#46177) V/ válasza tobias88888 (#46176) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet, viszont Revolut kártyát adhatsz hozzá akár virtuálist is megoldva itt nem a PayPal egyenlegről kell fizetni, de a kártyás fizetésre is érvényes, bár csak 5000 vásárlásra és november 7-től, 200 $ érték felett 10 $ kedvezmény, szerintem elfogyhatott. Az amit link szövegbe írtál azok más kuponok, az adott érték felett vásárolva a CODE utáni szöveget kell fizetéskor megadni.

Pl:
For orders over $600 $50 off CODE: GKB22111

[ Szerkesztve ]

(#46178) koliz1


koliz1
tag

Sziasztok!

Hogyan tudnám hazahozni angol fontba tárol pénzemet a paypalról , az otp nél nyitott angol fontos számlára ?
koliz

(#46179) V/ válasza koliz1 (#46178) üzenetére


V/
Topikgazda

Sehogy, mert csak forintos számla adható hozzá és bármely devizát forintra konvertálva küldik ki, mivel a forint a hivatalos fizetőeszközünk.
Ha neked fontban kell, akkor kell egy ismerős aki az Egyesült Királyságban regisztrált a PayPal-ra és van neki font bankszámlája. Neki személyes tranzakcióval (barát, ismerős mód) átküldöd a pénzt, ő kijuttatja bankszámlájára és onnan elutalja a te OTP-s font számládra.

(#46180) koliz1 válasza V/ (#46179) üzenetére


koliz1
tag

:R köszönöm , wise vagy revolut közbeiktatásával ?

(#46181) V/ válasza koliz1 (#46180) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha van neki angol bankszámlája akkor a fontot utalhatja direkt az OTP-s font számládra. Az hogy az Egyesült Királyságban regisztrált PP tulajdonosnak milyen bankszámlaszám vagy bankkártya megadása van engedélyezve a pénz kimozgatáshoz azt nem tudom, lehet hogy a virtuálisnak tekintett Wise és Revolut nem lehet, azt az ismerősöddel kell tisztázni.

(#46182) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Segítsen már valaki légyszi mit akarnak ezzel, bejelentkezéskor? Nem tudom megoldani, nem enged be a paypal!

(#46183) V/ válasza Occon adom (#46182) üzenetére


V/
Topikgazda

Válassza ki azt a kockapárt, amelynek azonos ikonja felfelé néz.
Ha nincs olyan akkor azt választod hogy nincs.

(#46184) laleeee


laleeee
őstag

Szinte hihetetlen hogy a csomagom egy hét alatt megérkezett Hongkongba :C [link]

[ Szerkesztve ]

(#46185) dokee78


dokee78
félisten

Hali.
PayPallal fizettem a Lego oldalán.

76.000 Ft.
Viszont EURO-val fizetett és 83.000 összegért.

Mit rontottam el?

(#46186) V/ válasza dokee78 (#46185) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen bankkártyával, mire volt állítva ennek a kártyának az alap devizája PP-n? És ezen a Lego oldalon alapból forint van vagy te választod a devizát?
Ha a bankkártyát forintban akarod használni akkor a PP-n a kártyánál HUF-ra kell állítani az alapértelmezett devizáját. Akkor forint összeg jön be és megy ki a PP-ről.
Ha EUR-on van hagyva akkor konvertálni fogja.
De mielőtt elküldted volna pénzt ott írt devizaváltási információt, akkor is átállíthattad volna.
És a Biztonsági fizetést kellett volna választanod, mert azon az oldalon a PayPal gomb a gyorsfizetés és akkor nem tudsz állítani lényegében semmit. Az elsőnél elelnőrizve minden adatot választható lesz a PayPal is.

A Biztonságos fizetést választva is lesz PayPal

[ Szerkesztve ]

(#46187) laleeee válasza V/ (#46186) üzenetére


laleeee
őstag

Én is visszakaptam most egy visszaküldött cuccnak az árát , de 4500 Ft tal kevesebbet mint amennyiért vettem, ezt hogy lehetne kivédeni szerinted ?

(#46188) V/ válasza laleeee (#46187) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy hogy lenni kell megnyitott USD egyenlegnek is a PayPal-on, akkor USD-ben maradt volna, mert oda könyveli le a rendszer, nem a HUF egyenlegre és majd átváltod amikor gyengébb lesz a forint.
Amikor fizettél akkor sok forintba került egy USD, most kevesebb, akkor 436,68 Ft volt az árfolyam, most pedig 434,676 Ft mert erősödött egy picit a forint.
Az forint <-> más deviza árfolyam ingadozást lehetetlen kivédeni.
És nem a PayPal egyenleget használni fizetőeszközként.

[ Szerkesztve ]

(#46189) laleeee válasza V/ (#46188) üzenetére


laleeee
őstag

Ha elsődleges fizetőeszköznek dollár lett volna beállítva a refund pillanatában ,akkor dollárban érkezett volna ?

(#46190) V/ válasza laleeee (#46189) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, ha lett volna $-os egyenleg. De $-ban érkezett. Az hogy melyik a fizetési egyenleg az nem számít, mert nem fizetsz.
Az automatikus konverzió nincs bekapcsolva, akkor váltja forintra a beérkezéskor ha az adott devizában nincs PayPal egyenleg.
Én nem vettem azt észre hogy ilyenkor számítana hogy melyik az alapértelmezett, csak fizetéskor lényeges. Nem is emlékszem arra hogy írták volna hogy mindent automatikusan forintra vált.
Jut eszembe, amikor fizettél akkor előtte a forintot nem váltottad át az egyenlegek közt USD-re mert az az árfolyam kedvezőbb mint amikor fizetés pillanatában váltja?
De a veszteség az árfolyam ingadozás miatt történt.

[ Szerkesztve ]

(#46191) mexel


mexel
veterán

Egy kérdésem lenne. Hozzá van adva egy otp-s kártya a paypalhoz, de forint alapú. Van viszontegy devizaszámla is a kártyához rendelve, aminek más a száma. ezt nem tudom beállítani hogy az ott lévő euro-ból vonjon a paypal, ne legyen mindenféle konverzió állandóan?
Olvasgatom visszafelé, de nem tudom hogyan állítsam alapból a pp-t is hogy a legjobb legyen a váltás. A múltkor pl kb 440-ért váltott dollárra, pedig annyi soha nem volt. ( nem a pp vált, hanem az otp)

[ Szerkesztve ]

(#46192) V/ válasza mexel (#46191) üzenetére


V/
Topikgazda

Még nem próbálta senki ezt a verziót de elvileg megoldható.
Állítsd a a kártya alapértelmezett devizáját EUR-ra ekkor ha fizetsz egy EUR tételt akkor az OTP felé az EUR összeg megy el, aztán hogy ők melyik számláról szedik forintos vagy eurós az rajtuk múlik nem a PayPal-on. Ha esetleg erről az EUR számláról akarsz mindig fizetni más devizában, akkor hagyod a kártyát az EUR beállításon, majd közvetlenül a fizetésnél azt állítod hogy $-os terhelést a kártyakibocsájtó váltsa és ekkor is jól jársz mert az OTP EUR -> USD keresztárfolyam nem igazán rossz (feltéve ha nincs váltási díj felszámolva), a forintos váltás a drága
Azért az Összefoglalóba is van erről szó.
Itt egy ötlet hogy miként oldom meg hogy ne a PayPal devizaváltással kelljen foglalkoznom.

[ Szerkesztve ]

(#46193) mexel válasza V/ (#46192) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Megnézem. A kártya alapértelmezettet a PP oldalán érted hogy állítsam át ( Currency)?
Az a baj hogy külön számlaszáma van a devizaszámlának, kár hogy azt nem lehet a PP-hoz rendelni, csak a kártyát. Abban sem vagyok biztos hogy a kártyával tudok-e euro-ban fizetni.. lehet hogy bemegyek az otp-be és megkérdezem először.
Az a rossz így ha dollárban fizetek, hogy előbb euro-ra vált és onnan dollárra. Ez brutál gáz, nem is értem miért ilyen

[ Szerkesztve ]

(#46194) V/ válasza mexel (#46193) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen értelek. A bankszámláknak van bankkártyája és nem fordítva.
Bankkártyát adhatsz hozzá, annál nem nézi a PayPal hogy milyen bankszámlához tartozik, az általad megadott devizában továbbítja a vásárlási összeget.
Ezért ha EUR számlához tartozik a bankkártyád akkor a kártyát a PayPal-on EUR-ra állítod.
Az új PP rendszerben te szabályozod hogy attól függetlenül hogy a kártya mondjuk forintos számlához tartozik az nem fix forint kártya, hanem lehet EUR vagy USD vagy más deviza "alapú" .
Ha az OTP-s devizaszámládhoz lehet bankkártyát igényelni, kapcsolni akkor az majd onnan szedi le a pénzt.
Magyar fiókhoz mivel Magyarországon forint az állami fizetőeszköz csak forintos számla adható hozzá, a PP is forintos számlával rendelkezik az egyenleg feltöltéséhez és a egyenlegről a pénz kiküldéshez. Ezért nem kerülhető ki.
Ha nálunk is EUR lenne a hivatalos pénz akkor olyan számlát lehetne hozzárendelni, ráadásul akkor az használható lenne fizetési forrásként és akkor nem kellene bankkártya.

Azért még mindig a USD<->EUR keresztárfolyam kisebb veszteség mint mindkét viszonylatban forintos váltás.
Nem véletlen hogy a Wise-t használom és a PayPal-on van EUR, USD, GBP és forint alapra beállított kártya, így annak megfelelő kártyát választok amiben kell fizetni és az adott Wise egyenlege (számla, mert ezekhez a devizákhoz saját nevem lévő bankszámlaszámok vannak) a fedezet a fizetéskor.
Ezért írtam hogy elméletben működik nálad is, mert nálam működik, az EUR beállítású kártya az EUR számláról szedi a pénzt, az USD-és meg az USD számláról.

[ Szerkesztve ]

(#46195) mexel válasza V/ (#46194) üzenetére


mexel
veterán

Nekem úgy van, hogy van egy számlám, amihez van a kártya is. nyitottam ahhoz számlához egy (azt hiszem így hívják) devizaszámlát. Egy euro-sat. Az egyik számlámról át tudom váltani a ft-ot az euros-ra. Annak a számlának külön számlaszáma van. De kártyám csak egy van.
A PP-lon pedig kártyát kell hozzáadni ( az már megvan) és nem számlaszámot. Legalábbis én olyat nem találtam. de azt sem tudom az a számla ami euro-s azzal lehet-e valamit kezdeni ( fizetni, utalni) vagy csak tárolni rajta. Meg kell nézzem ha lesz időm, csak elég akut lenne, időm meg mínuszban mint mindig :(

[ Szerkesztve ]

(#46196) V/ válasza mexel (#46195) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem a kártya forintoshoz tartozik, szóval nem fog direkt az eurósról szedni pénzt, ahhoz a deviza számlához kell egy másik kártyát igényelni, de ezt csak az OTP-s tudná megmondani.
Bankkártyát és bankszámlát lehet hozzáadni, eleve választanod kell a kettő közül, de magyar regisztrációnál lényegében azért adod meg a forintos bankszámlaszámot hogy az egyenlegedről ki tudd magadnak utaltatni a pénzt, csak előre megadod az adatot és a rendszer így az utalást meg tudja csinálni másra nem lehet használni, csak egy eltárolt adat.

(#46197) laleeee válasza V/ (#46190) üzenetére


laleeee
őstag

Nem pontosan értem amit mondasz, de várok még vissza most a napokban 140 dollárt, érdemes akkor csinálni egy dollár PP egyenleget is szerinted ?

(#46198) V/ válasza laleeee (#46197) üzenetére


V/
Topikgazda

Legyen USD, EUR és GBP egyenleged is, ne csak HUF így ha jön be olyan devizában pénz akkor a nem fogja forintra konvertálni hanem megy a megfelelő egyenlegre.
Nem kerül pénzbe hogy ezek nálad is meglegyenek:

(#46199) laleeee válasza V/ (#46198) üzenetére


laleeee
őstag

Mit kell csinálni hogy lehessen dollár egyenlegem ?

(#46200) V/ válasza laleeee (#46199) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak aktiválni.
Böngésző.
Belépsz és balra
Angol felület: PayPal balance linkre kattintás, jobb oldalt Add a currency, ott jelölni a deviza előtt a gombot és alul a kék Add a Currency gombra kattintani és azután Done gomb.

Magyar felület: PayPal egyenleg linkre kattintás, jobb oldalt Pénznem hozzáadása, ott jelölni a deviza előtt a gombot és alul a kék Pénznem hozzáadása gombra kattintani és azután Kész gomb.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.