Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46051) ystuc válasza V/ (#46036) üzenetére


ystuc
tag

Sikerült, köszönöm! Felhívtam őket és azonosítás után törölték a hitelesítőt. Újra be tudtam lépni.

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#46052) btraven


btraven
őstag

Most vásárolnék Paypal-en keresztül, küldött egy 6 jegyű sms kódot, azt beütöttem, és most percek óta forog a karika, hogy Processing...
Ilyenkor mit kell csinálni?

(#46053) V/ válasza btraven (#46052) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit használsz, hol akarsz fizetni, milyen Net csatlakozás van? Eddig nem kaptál kódot a belépéshez? De várni vagy ha megadsz több adatot akkor pontosabb válasz lehet adni.

(#46054) btraven válasza V/ (#46053) üzenetére


btraven
őstag

Chrome böngésző Windows 10-en. Digi 1Mbites csatlakozás.
monoprice.eu-nál amikor fizetnék, átirányítana a paypal-ra és akkor az először ilyen 6 jegyű sms kódot kér. (egyébként paypalra közvetlen belépésnél is)
Azt már láttam hogy az adblockert ki kellene kapcsolnom. Ezt majd kipróbálom.
Végül meguntam és bezártam a böngészőt. Látszólag nem történt semmi, se paypal, se otp tranzakció nem történt.
Egyébként ez egy új internetes bankkártya, még sose használtam paypal fizetésre. A bankkártya pénzneme HUF a beállításoknál.

[ Szerkesztve ]

(#46055) V/ válasza btraven (#46054) üzenetére


V/
Topikgazda

Csökkentsd a hiba lehetőséget. A kártya legyen EUR alapértelmezett akkor kimarad a PayPal váltási procedúra ha EUR-ban kell fizetni.
Reklámblokkoló és VPN nem ajánlott, a felugró ablak tiltása sem.
A kártyát úgy adtad hozzá hogy aktív volt és volt rajta pénz az ellenőrző próbaterhelésre és a kártyakibocsájtó jóváhagyási ablaka is előkerült amikor a hozzáadás megtörtént?

[ Szerkesztve ]

(#46056) btraven válasza V/ (#46055) üzenetére


btraven
őstag

Köszönöm, sikerült másodszorra. :R
Most is küldött 6 jegyű SMS-t, de annak a megadása után most tovább ment.
Chrome adblock-ot kikapcsoltam, meg engedélyeztem a felugró ablakokat.
Fizetésnél váltottam hogy a kártyakibocsátó váltson (card issuer).

(#46057) V/ válasza btraven (#46056) üzenetére


V/
Topikgazda

Van olyan hely ahol PP-vel fizetsz és nem jutsz ahhoz a részhez ahol tudod változtatni hogy ki váltsa a devizát, ezért lenne jobb az alapértelmezés alkalmazása.
Én úgy oldottam meg hogy van 3 virtuális, digitális kártyaszám hozzáadva.
Két Wise digitális, az egyik EUR a másik USD alapértelmezett és van egy Erste virtuális HUF alappal, amikor fizetek a akkor azt a kártyát választom amely devizában kell fizetni így nem bonyolódok kellemetlen helyzetbe a váltás beállítással mert nincs váltás a PP-n.

(#46058) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Lenne egy kérdésem, jelenleg a paypal mennyi postázási díjat fizet ki a vevőnek, ha visszaküldené a terméket? A Magyar posta 1 Kg alatt úgy 18 eFt -s áron vállalják be.

(#46059) V/ válasza Occon adom (#46058) üzenetére


V/
Topikgazda

Ennyi még november 27-ig, azután megszűnik:
Görögország, Finnország, Szlovákia, Szlovénia, Lettország, Észtország, Ciprus, Málta és Portugália 30 euró
Cseh Köztársaság 820 CZK
Magyarország 9300 HUF
Románia 130 RON
Bulgária 55 LV
Litvánia 100 LTL
Horvátország 220 HRK
Hova és pontosan mennyi a súlya mert a 18K az sok, ez még mehet levélküldeményként 2 kg-ig és mondjuk Kínába ez vámköteles tartalmú levél bruttó 11665 Ft vagy 500 g-ig bruttó 5155 Ft. Ha epostakönyvet használsz akkor 11470 és 4960 Ft.
Ha nem szükséges hogy a kínai postás aláírassa a küldemény átvételét, csak a kézbesítést jegyzik fel akkor ebből mínusz a tértivevényes: 730 Ft-ja.

[ Szerkesztve ]

(#46060) Occon adom válasza Occon adom (#46058) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Elnézést nem írtam a végcím Kína volna.

(#46061) Occon adom válasza Occon adom (#46060) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Egy billentyűzetet vásároltam az aliexpresstől méret 15x37x4cm súly 1 kg alatti, de ahogy beérkezett vámnyilatkozatot nem kaptam, kifelé elég az Aliexpress áfás számla?Kína Fenggang környéki a cím. Visszaküldés szervizelés miatt, rossz a termék,

[ Szerkesztve ]

(#46062) V/ válasza Occon adom (#46061) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell számla, az ottani vámosoknak kell a CN22 vagy CN23 angol nyelvű vám-árúnyilatkozat a csomagon, ahol jelölöd hogy visszaküldött termék hogy ne vámolják, áfázzák mint a címzett által vásárolt új dolog. Arra értékként ráírhatod a szállítási költség nélküli Alin kifizetett árat.

(#46063) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Lehetséges úgy Paypal számlára utalni bankszámláról hogy az adott Paypal számlához nincs bankszámlaszám kötve, csak bankkártya?

Esélyes hogy vissza fog emiatt "pattanni" az utalás?

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#46064) V/ válasza Corleone33 (#46063) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehetséges, egy kitétel van hogy a tied legyen az a bankszámla, más bankszámlájáról nem tölthető fel a PayPal egyenleged. Írják is, igaz azt is hogy előtte add hozzá, de az nem lényeges, nem szükséges.
Egyébként nyugodtan hozzáadhatod a bankszámlaszámodat (forintos lehet) mert csak arra jó hogy ha kapnál pénzt az egyenlegedre akkor ne kelljen kiutaláskor beírni a számlaszámot, amikor azt pénzt ki akarod küldeni rá. Semmi másra nem használatos.

[ Szerkesztve ]

(#46065) mjuti válasza V/ (#46026) üzenetére


mjuti
tag

Én is kaptam ilyeneket, sajnos van ahol csak az email cím ismerős, jelszó sincs már meg, a tel. számok meg persze hogy ősrégiek.
Hogy tudják ezt a díjat behajtani?
Ha egyszerűen meg lehetne szüntetni, megtenném, de mindegyik miatt telefonálni, új tel. számot regisztráltatni, új jelszó stb... csak azért hogy megszüntessem?
Nem szűnnek ezek meg egy idő után automatikusan?
Ha régi kártya van csak regisztrálva ( gondolom... ) akkor sehogy sem tudják ezt az inaktivitási díjat beszedni, nemde?

Köszi a segítséget

(#46066) V/ válasza mjuti (#46065) üzenetére


V/
Topikgazda

EU-s a PayPal, szóval az EU-s cég a kintlévőséget be tudja hajtatni Magyarországon is ha akarja. A behajtó cég a jelenleg meglévő adatok alapján meg tud találni.
A megszüntetéshez muszáj belépned így a vezetékes magyar telefonszámos úgy 5 perces angol nyelvű beszélgetés (lehetséges úgy hogy valaki segít ebben aki tud angolul) nem tud kimaradni.
A PP fiók nem szűnik meg csak úgy.

(#46067) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Ugye jól sejtem, hogy paypalnak nincs virtuális bankkártya szolgáltatása?

üdv
szabi

(#46068) V/ válasza -szabi- (#46067) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyar regisztrációk esetén nincs. Nem is lenne jó nekünk, mert az árfolyamaik nem igazán kedvezőek. Inkább Wise és Revolut, mert mindkettőnél van digitális, virtuális kártya ami hozzárendelhető a PayPal-hoz és csak piaci árfolyamon van váltva a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#46069) -szabi- válasza V/ (#46068) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszönöm, benézek a Revolut topikba.

(#46070) mjuti válasza V/ (#46066) üzenetére


mjuti
tag

Megtettem, rendben vannak, a kétezrek is ott voltak...Miután áttettem a pénzt a régiekről az újra meg is szüntethetem a régieket? Nem láttam semmi olyat, ha elfogadom a kétezret nem szüntethetem meg x ideig. Megtartani nincs értelme őket az inaktivitási díj miatt, ilyen kétezres buli meg szerintem nem lesz minden évben... Jól látom?
Köszi a segítséget

(#46071) Gallmix


Gallmix
aktív tag

Sziasztok!

"A számla társításához egy kis segítségre van szükség. Vegye fel velünk a kapcsolatot, és segítünk, de egy másik számlát is társíthat."

Elolvastam itt is minden infót. Egy Sima Gránit Bank számlát akartam csatolni, de másik magyar bank számával is ugyan ez jött fel.

Volt vkinek már ilyen?

Történet röviden:

kb 2011-ben lett regisztrálva, sokáig nem volt használva már ebből kifolyólag a csatolt Cib bankos számla/kártya már rég lejárt.

Most én is kaptam 2000 értesítőt aktiváltam... 2400 van az egyenlegen (ajándék+ kártya hitelesítés). Ezt szerettem volna kiutalni. Most töröltem a régi bankot, és újat akartam fel venni...

Lehet van vmi limit, hogy a régi törlése után várni kell x ideig, ha újat akarok felvenni? Votl vkinál már ilyesmi hogy megy ez?

#46070
mjuti - ez engem is érdekelne mert utána megszüntetném én is.

(#46072) üszök válasza V/ (#45852) üzenetére


üszök
őstag

Bocsi erre a régire. Bementem egy Unicredit fiókba akartam befizetni a PayPal számlámra, de kértek 24 jegyű számlaszámot amire be akarok fizetni. Ezt honban tudom meg? A saját fiókomban ugye csak emil cím van.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#46073) mjuti válasza üszök (#46072) üzenetére


mjuti
tag

[link]
Itt van leírás az átutalásosról, a számlaszám ugyan az ( gondolom, én még így nem csináltam )

(#46074) V/ válasza mjuti (#46070) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lesz ilyen akció. Ha felhasználtad, kiküldted a pénzt a bankszámládra és nincs az egyenlegen pénz, nincs tartozásod feléjük azután kérheted a fiók lezárást, 60 napig "pihen" a számla és azután zárják le ha semmiféle tranzakció nem történik. Kaptál ajándékot, azt nem illik visszakérni ha mégsem akarod a PP használni.

(#46075) V/ válasza Gallmix (#46071) üzenetére


V/
Topikgazda

Van amikor egy másik bankszámla hozzáadást blokkolja a rendszer, a leggyorsabb telefonon kérni a feloldását. Üzenetben vagy chat-en is lehet kérni segítséget hogy nem megy a számla hozzáadás.

(#46076) V/ válasza mjuti (#46073) üzenetére


V/
Topikgazda

Jól gondoltad. :K

(#46077) üszök válasza üszök (#46072) üzenetére


üszök
őstag

Bejöttem közben egy Unicredit fiókba azt mondja a pénztáros hölgy, hogy jelenleg le van tiltva a befizetés a Paypalnak.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#46078) V/ válasza üszök (#46077) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát a pénztári befizetéses utalást nem gondolom hogy megszüntették volna, ott a papír, kitölti az ember és a pénztáros elutalja miután átadod neki a pénzt a papíron lévő számlaszámra. Bárkivel előfordulhat hogy mobil app-ot és hitelesítést használt az utalásra és a telefon tönkrement akkor miért nem utalhatna pénzt így?

[ Szerkesztve ]

(#46079) Gallmix válasza V/ (#46075) üzenetére


Gallmix
aktív tag

És magától is megoldódik? Úgy értem van egy limit, hogy pár nap 1 héten belül nem lehet? (tekintve, hogy előtte töröltem a régi számlát? Utána akartam újat hozzáadni?)

Vagy esetleg kell ügyfelazonosítás is(?), mert az okmányok rég lejártak... ha kérték anno...

[ Szerkesztve ]

(#46080) V/ válasza Gallmix (#46079) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem fog. Muszáj emberi beavatkozást kérni.Inkább az lehet gond hogy nem volt igazán aktív a fiók használat, mert ha normál forintos bankszámlára cseréled a régit akkor nincs vacakolás általában.

[ Szerkesztve ]

(#46081) Gallmix válasza V/ (#46080) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Ez igaz lehet. Nagyon régen nem volt használva belépve is évek óta nem volt. a cib-es számla meg rég megszűnt...

Hol találom a chat-et?

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#46082) V/ válasza Gallmix (#46081) üzenetére


V/
Topikgazda

A Help-ben a számlahozzáadás téma és van lehetőség a robotnál ügyintézőt kérni.
Contact us
Account profile and setup
Bank account
Add and confirm
Alul a szöveg alatt a Message us de gyorsabb lenne a telefon a Call us

(#46083) Gallmix válasza V/ (#46082) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Köszi. Robotot kilehet vhogy kerülni, vagy ő is tudja értelmezni, intézni?

(#46084) V/ válasza Gallmix (#46083) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet mert kell vele néhány szót váltani hogy ügyintézőhöz kerülj, vagy telefon. Van magyar vezetékes szám így nem lesz drága az a pár perc beszélgetés, az angol kommunikáció megoldható úgy is hogy valaki tolmácsol.

[ Szerkesztve ]

(#46085) Gallmix válasza V/ (#46084) üzenetére


Gallmix
aktív tag

oks köszi :)

(#46086) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok!
Többször vásároltam már paypal-el és soha nem volt gond, de a múlt hétvégén pénzt küldtem euró alapú számlámról eurósra (most először), de nem a család-barát funkcióval, hanem ami alapértelemezett volt. (asszem vásárlás kifizetése) és itt "problémák" léptek fel.
Nekem jött a visszaigazoló email, hogy elküldve a pénz és akinek küldtem annak is és plusz +xy-€ összeg megjelent az ő aktívitásánál, viszont az egyenlegén ez nem látszik. Mi lehet ilyenkor a gond? Azt hozzá kell tennem, hogy a küldést hétvégén indítottam és az én egyenlegemen nem volt pénz, mert a bankom van hozzácsatolva a Paypal-hoz valamint a bankom csak tegnap jelzett, hogy levonta tőlem a pénzt. A fogadó kontóján a mai napig még nem jelent meg az egyenlegén az összeg. Mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#46087) V/ válasza Mcrazy (#46086) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ez nem magyar regisztráció ugye? Mert nálunk csak egyenleg és bankkártya a fizető eszköz.
Azért is lehet mert visszatarthatja a pénzt a PayPal, de a PayPal tranzakciók közt ott kell lennie a bejegyzésnek és az is oda van írva hogy függőben van, mert mondjuk még a bankodtól nem érkezett meg a pénz hogy jóvá tudják írni. Vagy meg kell adnia hogy elküldte a valamit.
Gondolom akinek küldted meg tudja azt csinálni, hogy tételsor elejére kattint mondjuk a böngészős felületen és akkor kinyílik neki a tartalom és látni fogja a dolgokat.

(#46088) Mcrazy válasza V/ (#46087) üzenetére


Mcrazy
őstag

Igy igaz, nem magyar regisztráció. A függőségről nem tudok, de rákérdezek.

Üdv: Mcrazy

(#46089) V/ válasza Mcrazy (#46088) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha csak azt látja hogy könyvelve, de a pénz nincs ott akkor csak függő lehet az állapota.

(#46090) Mcrazy válasza V/ (#46089) üzenetére


Mcrazy
őstag

Most beszélek vele, igen függőben van és olyat ír, hogy november 13.ig meg fogja kapni. Lehet, hogy ez előbb is megtörténik? Mi ez a visszatartás? Nem lehet valahogy felgyorsítani?

Üdv: Mcrazy

(#46091) V/ válasza Mcrazy (#46090) üzenetére


V/
Topikgazda

Alapból ez a vásárlói védelem bebiztosítása, általában 20 nap ha valaki "kezdő" eladó. Ha van olyan hogy meg kell adni a szállítási azonosítót akkor azt megadva gyorsulhat, vagy neked kell valami visszajelzést adni hogy rendben megkaptad

(#46092) Mcrazy válasza V/ (#46091) üzenetére


Mcrazy
őstag

Nem találok semmilyen visszajelzési lehetőséget, amivel igazolhatnám, hogy minden rendben volt..

Üdv: Mcrazy

(#46093) kavics


kavics
csendes tag

Sziasztok!

Még mindig nincs semmilyen "trükk" arra, hogy paypalról dollárt (vagy eurót) vegyek ki úgy, hogy magyarországi regisztrációm van?

(#46094) V/ válasza kavics (#46093) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy van, olyan ismerősnek elküldöd akinél EUR az országában a deviza, kiküldi a bankszámlájára és elutalja neked az EUR-os bankszámládra.

(#46095) kavics válasza V/ (#46094) üzenetére


kavics
csendes tag

Egy ismerősöm keres megoldást, elsőre ezt mondtam neki én is.
De azt mondja próbálta, a paypal elindított mindenféle vizsgálatot, majd visszaküldte neki a pénzt....
(Szerintem lehetett ott más gond is, de nem feszegettem....)
Azért köszi!

(#46096) V/ válasza kavics (#46095) üzenetére


V/
Topikgazda

Biztos hogy valamit rosszul csinált, ha van PayPal fiókja az illetőnek akkor személyes tranzakcióval simán elküldheti a pénzt, az nem fog visszamenni.
Persze tényleg úgy van értelme hogy EUR-os a regisztrációja, mert akkor csak egy kevés díjat kell fizetni és a banki kiutalás sem lehet olyan drága az ismerősnek, ha szintén EUR számlára megy, nem pedig forintos számlára, mert akkor veszít mindenképp a deviza váltáson, hiába nem a PayPal árfolyam van használva.
Az összegtől függően lehet a pénzmosás elleni vizsgálatba belefutni, de ha igazolja a pénzt, mindkét fél rendes, megerősített regisztrációval rendelkezik (nem aznap regisztrált az ismerős) akkor nem szokott gond lenni.

[ Szerkesztve ]

(#46097) kavics válasza V/ (#46096) üzenetére


kavics
csendes tag

Pont ezeket mondtam neki én is :)
Igen, állítólag pénzmosás elleni védelemre hivatkozott pp, hogy utána mit baltázott el nem tudom, de a lényeg, végül visszakapta a pénzt.

(#46098) Gallmix válasza V/ (#46082) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Egy kérdés a Paypal-nál hozzáadáskor elég annyi, hogy "GRANIT Bank Zrt." Vagy ékezettel kell?

(#46099) V/ válasza Gallmix (#46098) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy írod ahogy akarod és az amit akarsz, ez csak a neked kiírt képernyő információ a számla listán, lehet ékezetes akkor is ha angol a felület nyelve, nem magyar. Nagyon régen volt már hogy az ékezetes betű problémát okozott. Azóta "magyarkodtak" egy kicsit.
Inkább az szokott lenni a probléma ha virtuális bankszámlának tekintik a bankszámlaszámot, értsd ez alatt a digitális bankokat számlaszámait, de eddig a Gránit Bank számláival nem volt ilyen gondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#46100) Gallmix válasza V/ (#46099) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Értem akkor nincs szerepe az utalásban. nyitottam egy chat-et, a roboton elég hamar át lehetett jutni... majd jön ügyintéző :D
Csak el ne felejtsem... lehet hétfőn, ha munkaidőben... kérdés, mikor van nekik munka idő :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.