Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59301) Sterilzona válasza Alex91 (#59300) üzenetére


Sterilzona
senior tag

modem és a router ossze van kotve, modem kozépso szint, router legfelso szint

(#59302) Alex91 válasza Sterilzona (#59301) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor AP kilove, ugye… Vagy kabelezel, azt akkor mehet AP.

Vagy leteszed a modem melle a routert, es nalad lesz az AP. Talan igy jobb lesz lent is a wifi.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#59303) Sterilzona válasza Alex91 (#59302) üzenetére


Sterilzona
senior tag

kábel, talán nem gond
a falban kivan alakitva egy csatorna a kábeleknek
akkor, ha routert es azt a kutyut osszekotom, akkor erosebb lehet a wifi jel ?
bocsánat, nem nagyon értek ehhez

[ Szerkesztve ]

(#59304) Alex91 válasza Sterilzona (#59303) üzenetére


Alex91
félisten

Hat nem lesz tokeletes megoldas, ahhoz inkabb egy mesh rendszert kellene kialakitani. De ehhez valoszinuleg cserelni kell a jelenlegi routert is. Most mid van?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#59305) mezis válasza Sterilzona (#59303) üzenetére


mezis
nagyúr

Tehát a földszintre vagy már van kiépített UTP kábel, vagy megoldható és nem igény a "barangolás".
Ebben az esetben egy újabb AP (vagy WiFi ruoter switch üzemmódban) a földszintre is.
A csatornákra figyelj, 2,4GHz-es sávban pl. 1,5,9,13.
A korábban linkelt WA901ND pontosan ilyen célra való.
Ha nincs a közelben 230V, akkor az UTP kábelről is táplálható.
"PoE injektor lehetővé teszi, hogy a készüléket a tápegységtől 30 méteres távolságon belül helyezze el"
100Mbp-os portjai miatt nagy sebességre ne számíts.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#59306) Sterilzona válasza Alex91 (#59304) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Fuuu, már nem tudom, egy tp link, 5+ éves ...
Nem tudom megnézni,mert nem vagyok otthon mostanság.

(#59307) Sterilzona válasza mezis (#59305) üzenetére


Sterilzona
senior tag

hm
akkor a lényeg, hogy mukodhet
100 Mbp azért elég youtubra vagy éppen telefonálni videohivni nem ?

(#59308) Alex91 válasza Sterilzona (#59306) üzenetére


Alex91
félisten

Van a projectre 50 ezer ft-od? Mert akkor lehetne valami ertelmes megoldast talalni…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#59309) mezis válasza Sterilzona (#59307) üzenetére


mezis
nagyúr

A 100Mbps szinte minden "normális" kapcsolathoz elég.
Az 1000Mbps-os internetkapcsolat és a meglévő öregecske WiFi router miatt nézz körül az 1000Mbps-es LAN portokkal bíró, mai WiFi routerek között. Hátha belefér a pénzügyi keretbe.
Aztán majd eldöntitek, hol van szükség nagyobb sebességre.

Ne a WiFi-re hazudott sebességet, hanem a LAN portok sebességét nézd!
Pl.: [link] (Nem ismerem, de nem lehet rossz.) Ha vannak közeli szomszédok, az 5GHz-es WiFi sáv is jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#59310) Sterilzona válasza Alex91 (#59308) üzenetére


Sterilzona
senior tag

egyelore azt soknak találom :(

(#59311) Sterilzona válasza mezis (#59309) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Azt hiszem, 2 csatornás a router, van 5 ghz is

(#59312) Alex91 válasza Sterilzona (#59310) üzenetére


Alex91
félisten

Gigabites neted van, amit igazandibol jelenleg ki sem hasznalsz…
Most vehetsz egy AP-t, lehet, hogy jo lesz, de lehet, hogy csak foloslegesen kidobott penz…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#59313) mezis válasza Sterilzona (#59311) üzenetére


mezis
nagyúr

A jelenlegi WiFi routered két sávos (2,4GHz és 5GHz) és 13 + 21 = 34 csatornás.
A mai WiFi routerek is ugyanezeken a csatornákon (frekvenciákon) működnek. [link]

mezis

(#59314) Aprósólyom válasza Sterilzona (#59297) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Azt csináljátok meg, hogy egy teszt erejéig beteszed a wifi modemedet a legfelső szintről a középső szintre, majd lecsekkoljátok a legalsó szinten, hogy mit produkál. Pl. Letesztelitek telefonnal a wifi kapcsolatot. (Ha külső antennás a a wifi modem, akkor az antenna forgatásával is teszteljétek, hogy melyik pozícióban jobb a jelszórás.)
Ha megfelelő a térerő/teljesítményt és nem kell mesh, (amit nem is írtál) akkor elég egy AP a középső szintre, ahogy a haverod javasolta.
Mesh rendszernek kb. csak akkor van előnye, ha sokat mozogtok mobillal a kézben a szintek között. De ha fix helyen használtok eszközöket, akkor egy mezei AP is elég.

Jevons paradox

(#59315) Gubek-Einste válasza flash- (#59296) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kliens eszköze válogatja, hogy hogyan reagálnak erre a helyzetre, vannak eszközök amelyek jobban tudják ezt kezelni és vannak a melyek nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59316) Sterilzona válasza Aprósólyom (#59314) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Koszonom :)

(#59317) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Adott egy aimesh hálózat(ax82u,ax58u) amit bővíteni kellene, hogy a teraszon is legyen jó wifi.
Kérdés csak egy 3. aimesh a megoldás vagy lehet valami hatótávnövelő vagy access point ami lehetne más márka. is. :R

(#59318) user12 válasza xigris (#59317) üzenetére


user12
őstag

Terasz esetén inkább az kell eldönteni, hogy kültérre vagy beltérre lesz helyezve - ez nagyban leszűkíti a lehetséges jelölteket.
Beltérre gyakorlatilag mindegy - 3. aimesh eszköz vagy tplink repeater bármi jó lehet

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#59319) woodworm válasza xigris (#59317) üzenetére


woodworm
veterán

Más gyártó termékével működni fog ugyan a hálózat, de veszted a mesh lényegét.

(#59320) curmpli


curmpli
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.
Két szintes épületben egy Tp-Link Archer Ax72 és egy régebbi specoifikációjú Tp-Link Archer C5400 látja majd el hálózati feladatokat.
1. kérdés: Melyiket kössem routerként a Digi modemjére és melyiket tegyem AP-módba?
2. kérdés: A Két szinten két különböző wifi hálózat legyen, vagy lehet egységest csinálni, hogy ne kelljen átállítni a mobiltelefont, egyéb hordozható eszközöket.

Köszönm előre is a válaszokat.

(#59321) Alex91 válasza curmpli (#59320) üzenetére


Alex91
félisten

1. AX72

2. Lehet ugyanaz az SSID, de nagy valoszinuseggel az automatikus valtas nem lesz meg...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#59322) curmpli válasza Alex91 (#59321) üzenetére


curmpli
tag

Köszönöm.

(#59323) Cobalt14


Cobalt14
tag

Sziasztok!

Adott volna az alábbi szituáció, tudnátok segíteni, hogy vajon mi lehet a baj?

Van egy UPC/Vodafone connect box mint modem, e mögött van egy TP-Link router. Van egy Samsung TV, illetve egy WD TV Live media lejátszó. A routerből jön egy elég hosszú lan kábel, ezt az egy kábelt szeretném egy splitterrel két felé elosztani a TV és WD TV között (nem akarok egy második kábelt is kereszül húzni a lakáson). Ha a splitter nélkül kötöm be külön-külön a két eszközt, akkor simán megy mindegyiken a hálózat, viszont ha a splitterrel szétszedem két irányba a két eszközre a kábelt, akkor csak az egyik eszköz hajlandó menni. DHCP-ben mindkét eszköz kapott fix IP-t, a TV jelenleg manuális beállításokkal működik, viszont a WD TV-ben hiába adom meg akár kézzel a fix IP-t, meg a DNS+gateway-t, a kapcsolat ellenőrzése renderesen megáll a DNS szervernél, hogy az nem megfelelő. A beállított értékeknek jóknak kéne lenniük, mert a WD TV is ugyanezeket a paramétereket határozza meg automatikus beállítások esetében, akár splitterrel van bekötve, akár direktben.
Mi lehet a gond? Kéne egy közösítő a router oldalára, hogy a routerből két kábel induljon el, ezt egy második splitterrel rakjam egy kábelre, majd a TV-nél újra szét kettőbe? Vagy szimplán nem jó valamelyik eszköz?

Xiaomi Redmi Note 2 Prime --- www.retrieverhelp.hu

(#59324) woodworm válasza Cobalt14 (#59323) üzenetére


woodworm
veterán

Két azonos splitter kell, és készülj, hogy csak 100 Mbites lesz a kapcsolatod.

(#59325) user12 válasza Cobalt14 (#59323) üzenetére


user12
őstag

Szia

Kéne egy közösítő a router oldalára, hogy a routerből két kábel induljon el, ezt egy második splitterrel rakjam egy kábelre, majd a TV-nél újra szét kettőbe?

Igen ezek párban működnek. Vagy ha nem akarsz még egyet venni, akkor kifejted a kábelt a splitterrel ellentétes oldalon így: (feltételezve, hogy ez a bekötése a splitternek)

Viszont így csak 100mbit-es kapcsolatod lesz.
A tökéletes megoldás az, ha a kábel egyik végét bedugod a routerbe, a másik végére veszel egy switch-et és abból megy a TV-be és a médiaboxba

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#59326) Aprósólyom válasza curmpli (#59322) üzenetére


Aprósólyom
addikt

1.Hogy jobban szétváljon a jelszórás, játszhat kicsit a router elhelyezéssel (emeletit magasabbra rakod, a földszintit alacsonyabbra)
2.Antennákkal is lehet játszani (egy torz fánk alakot kell az antennák köré képzelni), bár annyi antenna, amennyi van azokon az eszközökön, nem egyszerű.... :B
3.Általában választható low/mid/high jelerősség is. Nem kell félni tőlük, csak ki kell próbálni és lehet épp segít annyira, hogy a wifi kliens az a földszint és emellett között automatán átvált majd. Nem biztos, de érdemes próbálni.
Ha médium teljesítményre teszed a jelszórást, esélyes, hogy nem fog radikálisat csökkenni a jelszint. Nyugodtan próbáld majd ki a low/medium teljesítményt.

Nem mondom, hogy tökéletes eredményed lesz, mert sok mindentől függ, de lehet tudsz javítani annyit, hogy a tempó is meglegyen és a hálózatváltás is, ha mozogsz a szintek között.
érdemes rászánni pár tíz percet vagy fél-1 órát szerintem, mert lehet jó eredményeket elérni.

Jevons paradox

(#59327) xigris válasza woodworm (#59319) üzenetére


xigris
őstag

Köszönöm akkor maradok a meshnél
Köszi neked is : user12 :R

(#59328) Borisz76 válasza Cobalt14 (#59323) üzenetére


Borisz76
veterán

Vegyél egy [5] vagy [8] portos Gigabites SWITCH-et.

Bár a TV-n csak 10/100-s Fast Ethernet van....filmet NÉZNI elég.
Szinte minden máson már 10/100/1000-s Gigabit van.

És ha adatokat mozgatsz a belső hálózaton , akkor bizony nem mindegy , hogy 10 MB/s vagy 100 MB/s a sebesség !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#59329) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,

kérlek segítsetek, mert nem hozzáértőként eléggé belezavarodtam. Vettem egy új Xiaomi AX1800-as routert. Vodafone Connect box után szeretném kötni úgy, hogy csak az új router szórja a wifit, a Connect box ne, mert felesleges, de a LAN portjai viszont aktívak maradjanak, mert arról megy a PC és az IP kamerák. Alaprajz (a piros helyen van az új router).
Hogy kipróbáljam, gyorsan összekötöttem úgy, hogy a Connect box LAN portjából dugtam a kábelt a Xiaomi WAN portjába. Mobilon megjelent a két új wifi hálózat, csatlakoztam, kiírta, hogy "automatikus felismerés" meg valami DHCP szöveg, majd kérte, hogy hozzak létre mindkét hálózathoz wifi jelszót. Megtettem, működik. Semmilyen konfig felületre nem kellett bejelentkezni :U Talán automatikusan AP módba tette magát?!

Gyanús is volt, és aztán eszembe jutott ez a leírás. Eszerint nem is a WAN portra kellene csatlakoztatnom, hanem az egyik LAN portra. De akkor hogyhogy működik a WAN porton is?!
A Connect box-on nem is látok ilyen "DHCP szerver pool kezdete-vége" infókat, ezek vannak:

Hagyjam így, ahogy van (LAN-->WAN port)? Vagy valamit állítsak át?
Illetve, a Connect box-ot állítsam-e modem módba, ha nem akarom, hogy menjen wifi róla (most így ugye 4 wifi hálózatom van...), de a LAN portokat szeretném, ha működnének?
Kicsit belezavarodtam. Köszönöm, ha valaki tud segíteni :R

(#59330) Alex91 válasza st6969 (#59329) üzenetére


Alex91
félisten

Van ket kulon halod… Nezd mar meg milyen IP-t kapsz, ha a Xiaomi routerhez kapcsolodsz!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#59331) st6969 válasza Alex91 (#59330) üzenetére


st6969
őstag

"Van ket kulon halod…"
OK, ez jó vagy nem?

A Xiaomi routerhez wifin mobillal tudok kapcsolódni. Hogy tudom megnézni, milyen IP-t kapok?
(bocs...mégegyszer leírom: nem vagyok hozzáértő. Kb. mintha Joli néninek magyaráznád).

(#59332) mezis válasza st6969 (#59331) üzenetére


mezis
nagyúr

- A Conect Box menüjében csak át kell venni a pipát On -ból Off-ba, ezzel már le is kapcsoltad.
- DHCP pool: csak a kezdő cím és onnantól a darabszám határozza meg. (192.168.0.10 - 192.168.0.253). Így Fix IP címeket a 192.168.0.2 - 192.168.0.9 tartományban osztogathatsz.
- Ha elég a maradék 3 LAN port, jobb a LAN - LAN csatlakoztatás (fix IP címmel.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#59333) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,
van egy Asus RT-AC-65P routerem, amin USB van. Szeretnék szerezni egy SATA-USB átalakítót, és ide rákötni, hogy legyen egy hálózati meghajtóm, adattárolásra. Az a kérdés, hogy a routeren erre van ez kitalálva, vagy ide már külön NAS kell?

(#59334) Multibit válasza RAiN91 (#59333) üzenetére


Multibit
veterán

Használható arra, amire szeretnéd. Ha tisztában vagy a korlátaival, nem ér csalódás. Legyél tisztában ;)

(#59335) st6969 válasza mezis (#59332) üzenetére


st6969
őstag

"A Conect Box menüjében csak át kell venni a pipát On -ból Off-ba, ezzel már le is kapcsoltad"
Ezt a wifi-re érted, ugye? Tehát maradnia kell router módban (a LAN-ok miatt)?

Megnézem, hogy a Connect box-on hogyan lehet fix ip-t beállítani, egyelőre nem találom.

Annyit csináltam, hogy a Xiaomin a WAN portból átdugtam egy LAN portba (ezen felül már csak 2 LAN port maradt, az épp elég). Az internet visszajelző kék led így kialudt, de ami számomra hihetetlen, továbbra is szórja a wifit, szóval bárhová dugom, végülis működik (csak épp nem értem, mit csinálok).

Ami egyelőre szintén gond, hogy tegnap este nem tudtam sehogy sem elérni a Xiaomi konfig felületét. Wifi-n csatlakoztatott mobillal próbáltam. Sem a mi wifi app, sem a router.miwifi.com nem vitt oda. Neten alig van róla leírás, magyar egy se, angol sem nagyon. Ami van, az alapján semmit nem tudtam csinálni. Gondolom a konfig felületen kellene megadni azt a fix ip címet, amit előtte a Connect box-on beállítok.
(de bánom már, hogy fillérba**ásból ezt a routert vettem egy normális ASUS helyett :( )

(#59336) mezis válasza st6969 (#59335) üzenetére


mezis
nagyúr

- Igen, a CB WiFi beállításainál. De Apply után lép érvénybe!
- A CB-n csak a DHCP tartománnyal kell foglalkozni (szűkíteni), de azzal is csak akkor, ha kevés lenne az a 8db. Ehhez a kezdő IP címet kell emelni és a darabszámot csökkenteni úgy hogy a max 253 maradjon.
- A CB jobb ha marad router üzemmódban. Ha problémád lenne az internet kapcsolattal, a Vodafone rögtön a felhasználó router-jére kenné a hibát.
- Milyen eszközök szórják a WiFi-t?

- Xioami elérése: Talán LAN-on is működik egy "felismerő program", ami ha rájön, hogy IP címet akar adni neki a CB, akkor elfogadja azt és onnantól az a LAN IP címe.
Ezt megkeresheted a CB kapcsolatainál vagy egy IP Scanner programmal. Elég futtatni, nem kell installálni.

Jobb ha FIX IP címeket adsz a CB-re kötött WiFi routereknek, nem kell kutakodnod amikor be akarsz lépni a WEB-es felületükre.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#59337) cappa72


cappa72
nagyúr

Mérés ügyben kerestem, de nem találtam intranet-re vonatkozó mérést.
De gugli a barátom, és ezt találtam fapados linuxos megoldásnak. (keresőnek LAN mérés).
Működik.
Az asztali és a laptop közötti sebességre voltam kiváncsi, miután a "milyen routert?" topikban ajánlottak szerint lecseréltem a rútereket, meg beszereztem switch-eket, és úgy tűnik a beüzemelés után jó lett. (Köszönöm Gubek-Einste)

A net sebesség a névlegestől - 140Mbps - alig marad el, 120 körül van. Mérés alatt mások is lógtak közben a neten.

Nálunk a faluba' a legmagasabb csomag a 140/10-es net ennél a szolgáltatónál.

az intranet pedig
cappapa@cappapa-Latitude-E6410:~$ iperf -c 192.168.7.214
------------------------------------------------------------
Client connecting to 192.168.7.214, TCP port 5001
TCP window size: 85.0 KByte (default)
------------------------------------------------------------
[ 3] local 192.168.7.203 port 60542 connected with 192.168.7.214 port 5001
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 3] 0.0-10.0 sec 1.08 GBytes 923 Mbits/sec
cappapa@cappapa-Latitude-E6410:~$

falura' megteszi ;)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#59338) st6969 válasza mezis (#59336) üzenetére


st6969
őstag

Huhh, na, azt hiszem, sikerült. Ezúton is köszönök mindenkinek minden segítséget.
Bocs a hosszú hsz-ért, de hátha valakinek hasznos lesz ez az írásom. Nem túl szakmai, meg sok bénázás van benne, de a végére csak jó lett (azt hiszem).
A DHCP tartományt a CB-on nem szűkítettem, mert 192.168.0.10-től indul. ezért úgy gondoltam, hogy jó lesz nekem a 192.168.0.2 a Xiaomi router fix ip címének.
Ezen leírás alapján igyekeztem haladni.
A legnagyobb probléma az volt, hogy a Xiaomi routeren hogyan állítsam be ezt a fix ip címet. Ugyanis el sem tudom érni a konfig felületét. Legelső bekapcsoláskor, amikor kicsomagoltam, rákötöttem a WAN portját a CB LAN portjára, csak hogy megnézzem, működik-e. Megjelent 2 wifi hálózat, telefonnal rácsatlakoztam, kérte, hogy határozzak meg egy-egy wifi jelszót mindkét frekvencián. Megtettem (érdekes, hogy megerősítést nem kért, csak 1x kellett megadnom), onnantól ment az internet wifin keresztül az új routerrel, szóval tudtam, hogy működik. De ez még ugye nem AP mód. Ezt csak azért írtam le, mert fontos lesz mindjárt.
OK, akkor vissza oda, hogy belépés a konfig felületre. Na, ez sehogy nem ment. A router alján annyi van, hogy router.miwifi.com, és akkor bejelentkezik. Youtube videókban is ezt láttam. Hát nem. A hálózatom úgy néz ki, hogy egy PC csatlakozik a CB-ra, a CB LAN portjából jöttem én a Xiaomi WAN portjába, LAN portjába, de sehogy nem jött be a konfig felület. Akkor direktben rákötöttem a PC-t a Xiaomi router LAN portjára, mint utolsó lehetőség. Nem ment így sem. Itt kezdtem kicsit kétségbe esni, mert más ötletem nem volt. Vagyis de, a Miwifi alkalmazást olvastam sok helyen (a kezelési útmutatójában is), hogy azzal beállítható. Felraktam mobilra (Play áruházból elérhető), de semmit nem lehetett vele csinálni. 3 lehetőség van: bejelentkezés Mi fiókkal, regisztrálás, és új router beállítása. Na, ez utóbbira nyomtam, nem talál új routert. Akkor próbáltam Mi fiókkal (Xiaomi telefonom van, van ilyen fiókom). Bejelentkeztem, ott ismét felajánlotta, hogy új router beállítása. Akkor se talált semmit. Nekifutottam még egyszer, és a kezelésiben lévő QR kódot használva leszedtem a Miwifi appot. Ez ugyanannak az appnak a kínai változata. Ezzel is végig csináltam az előbbieket, ez sem talált routert. OK, töröltem mindkét appot.
Gugliztam, hogy akkor mégis hogyan kell, és rátaláltam a 192.168.31.1 ip címre. Na ezzel végre megjelent a konfig felület bejelentkező oldala. Jelszót kér. Próbáltam admin-t, nem megy. Router alján nincs semmi default password. Ismét gugli, és onnan derült ki, hogy a wifi hálózat jelszava (!) kell a konfig felületre bejelentkezéshez. Valóban. Na, ezen belül már be tudtam állítani a fix ip címet, és a DHCP-t kikapcsolni. Újraindítottam, és az új ip címmel próbáltam ismét bejelentkezni a konfig felületre (a PC közvetlenül a Xiaomi routerre volt kötve). Nem ment. :Y
Visszakötöttem a PC-t a CB-ra, azt meg LAN portból a Xiaomi LAN portra, ami a végleges felépítés lenne a leírás alapján. A CB eszközök listájában így már láttam, hogy permanent címmel 192.168.0.2 kapcsolódik egy eszköz. Ekkor ezzel megint megpróbáltam böngészőből elérni a Xiaomi konfig felületet, és működött.
A "központi" piros helyről szinte az egész házban majdnem fullos 5Hz wifi van, közben LAN-ról működik a tv és az Xbox is (igaz, nem maradt több LAN port, de nem is kell).

(#59339) mezis válasza st6969 (#59338) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönet a visszajelzésért! :R

Megjegyzések:
- Router kezelő felületére IP cím alapján érdemes belépni és nem a gyár által "bérelt" internetes címmel. Volt már olyan, hogy nem hosszabbította a gyár az előfizetést.
- Amikor egy routerben a DHCP lekapcsolásra kerül, és nincs a lokális hálózaton IP címet osztogató router, akkor már a kliens PC-n (okoson) is csak "kézzel" beállított IP címmel lehet bejelentkezni az immár switch üzemmódban működő routerhez.
- Ha már nincs újabb ötlet, akkor van a routereken gyári állapotra való visszaállításhoz egy RESET lehetőség. Általában 10mp-ig elég nyomva tartani (bekapcsolt állapotban).

- Végül a szokásos tanács: Ha minden kísérletünk csődöt mondott, olvassuk el a használati utasítást! :D

mezis

(#59340) woodworm válasza mezis (#59339) üzenetére


woodworm
veterán

Ezeket a címeket nem bérlik, hanem host fájlban állítják be. Azért nem működött a kollégának, mert a CB-n keresztül próbálta elérni a xiaomit.

(#59338) st6969
Az általad linkelt leírás azzal kezdődik, hogy szakítsd meg a két router közötti kapcsolatot és külön-külön állítsd be őket.

(#59341) st6969 válasza woodworm (#59340) üzenetére


st6969
őstag

Igen, először valóban CB-n keresztül próbáltam elérni, benéztem a leírást valahogy, később rájöttem :)
De azt is írtam, hogy külön sem ment:
"...sehogy nem jött be a konfig felület. Akkor direktben rákötöttem a PC-t a Xiaomi router LAN portjára, mint utolsó lehetőség. Nem ment így sem."
A neten talált ip címre engedett be végül.

#59339 mezis Na igen, a használati :D :R

(#59342) woodworm válasza st6969 (#59341) üzenetére


woodworm
veterán

A két router cseréje után meg kellett volna újítani a pc ip-címét. Ha router csere után az új router ip-címét nyomozod, akkor parancssorban az ipconfig /release, ipconfig /renew, ipconfig /all parancsok kiadás sorban megújítja a hálózati adaptert, ip-címet és megmutatja az aktuális paramétereket.

(#59343) st6969 válasza woodworm (#59342) üzenetére


st6969
őstag

Értem, köszi. Legközelebb így lesz. Sajnos nincsenek hálózati ismereteim. Szükség esetén innen-onnan próbálok segítséget begyűjteni az aktuális problémához, beállításhoz. :R

(#59344) csƵ


csƵ
őstag

Sziasztok!

Van a TV mögött egy Sagemcom 5670 ONT.
A wifi a közelben olyan, amilyen, a szobákban már alig van jelerősség. Ha már ronda és batár a router, akkor eltenném a TV-szekrénybe és valamivel fel kellene erősíteni a jelet.
Mit javasoltok? Wifin tablet, telefon megy. A nappali, ahol a router el lesz dugva, 35 m2.
Egyelőre egy szoba lakott, de a nappali és a háló között egy 50 centis vályog főfal található.

(#59345) Doky586 válasza csƵ (#59344) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#59346) csƵ válasza Doky586 (#59345) üzenetére


csƵ
őstag

Nem akarok kábelezgetni. Valamilyen jelerősítős megoldás ér valamit? Vagy rossz topikba jöttem?

[ Szerkesztve ]

(#59347) Alex91 válasza csƵ (#59344) üzenetére


Alex91
félisten

Ne TV moge tedd az ONT-t...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#59348) csƵ


csƵ
őstag

De oda teszem, vagy a szekrénybe.

(#59349) Borisz76 válasza csƵ (#59348) üzenetére


Borisz76
veterán

Inkább a szekrény tetjére....ha máshová nem lehet...

A TV "nagy" fémfelülete ( hátlap , merevítés ) lefogja , árnyékolja a jelet....ezért nem érdemes mögé rakni.

Kábelezés és a szoba közepén a plafonon lenne ideális egy AP.

A "jelerősítők" pedig veszik a jelet...majd tovább szórják.
Emiatt a működésük hozama, hogy kapásból feleződik a sebesség !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#59350) csƵ válasza Borisz76 (#59349) üzenetére


csƵ
őstag

Akkor az ilyen Xiaomi Mi Wifi Range Extender dolgokat felejtsem el? Inkább egy acces point célszerű központi helyre?
Ebből mi ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.