Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) Illusion1010 válasza Namelesske (#14350) üzenetére


Illusion1010
senior tag

:R

(#14352) fatal` válasza Namelesske (#14350) üzenetére


fatal`
titán

Nincs mit. :) Volt is pipa már a legelső, userjs verzióban is. :) A legújabb advanced verzióban nem pipa van, hanem gomb és a kiegészítők beállítás részét használja, nem külön gomb. Szerintem kényelmesebb. :)

Link, innen tudod feltenni, ha kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#14353) Namelesske válasza fatal` (#14352) üzenetére


Namelesske
addikt

Már majdnem kérni akartam. fel is hegesztettem, pont azt változtatták meg rajta amit hiányoltam a simából, meg a neve is jobb, elég béna az a plus german az alapban. Köszönöm szépen.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14354) brd válasza Penge_4 (#14343) üzenetére


brd
nagyúr

Cookie-alapú textarea backup: Igen, csak ugye a magyar szövegben található ékezetes karaktereket eléggé pazarló módon tárolja, így ki is jön a kb. 1400 leütés, max. tárolható karakterszám.

LS-alapú backup: Ez szuper, végre egy jó hír, köszi', lassan már érdemes lesz akkor a 10.63-ról váltanom. :) Már csak azt kellene kitalálni, hogy a LS milyen kódolással tárolja a mentéseket, mert a cookiekból még akkor is ki tudom bányászni a mentett szöveget, ha akkora crash volt, hogy csak a cookiekat tartalmazó file van meg, persze ha nagyjából emlékszem a hozzászólásra. (No' és ahhoz is kell lelkierő, hogy az általam módosított minimalista skint átszabjam úgy, hogy a 11.50-nek is megfeleljen, mert természetesen alapból nem működik vele megfelelően, de ez egyéni szoc'problem.)

The only real valuable thing is intuition.

(#14355) B.Tibi


B.Tibi
tag

Augusztusi gépajánló Operásoknak.
(a linkelt oldal alján)

(#14356) Predator2


Predator2
addikt

üdv
mostanában iszonyat lassú az operám és nem tudom mi lehet a probléma a procit nagyon felpörgeti és akadnak az oldalak a youtube videók szal használhatatlan a dolog így
11.50-s verziót használom
mozillával nincs ilyen bajom muszáj voltam át térni rá
THX a válaszokat előre is

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#14357) Namelesske válasza Predator2 (#14356) üzenetére


Namelesske
addikt

Mit próbáltál a hiba elhárítása érdekében tenni?

Személyes adatok törése?
Pluginok kiválogatása?
Esetleg hibás bővítmények telepíve? Opera Adblock képes nagyon csúnyát elkövetni ha valami experimentál listát bekattintasz és nem kompatibilis.
Flashplayer friss?
Ha ezek nem hoznak eredményt operaprefs.ini törlése?

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14358) AtHoS válasza Predator2 (#14356) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Milyen tűzfalat használsz?

read-only mode on the forum

(#14359) bolic válasza Predator2 (#14356) üzenetére


bolic
őstag

Nem szabad elfelejteni hogy hardveres gyorsítást alkalmazik az új Opera, kihasználja a GPU (pl. mostani videókártyák) gyorsítást is. Hogy melyik procira van optimalizálva, azt eddig nem tudok róla.

Többieknek: Sok-sok havi opera kihagyás után visszatértem és nagyon jól sikerült a 11.50 verzió, a könyvjelző backupolása, visszaállítása tökéletesen működik, korábban nem. :R A korábbi Opera Portable 11.00-et használtam és bugzik mint az állat, érdekességképpen a Portable régóta nem fejlesztget 11.00 óta. :F

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#14360) F34R válasza bolic (#14359) üzenetére


F34R
nagyúr

mióta ? , nincs még benne semmilyen hardveres gyorsítás amúgy is minek mikor javascript végzi 80% ergo CPU-ból megy minden.

(#14361) Wolfskin válasza brd (#14342) üzenetére


Wolfskin
őstag

@brd, Penge_4, sziasztok

hát asszem itt valami nagyon elpattant...

ma reggel arra ébredt az Opera, hogy soha többé nem akar. nem csak az a néhány apróság, mint múltkor. reggel óta kb 3-4 percet bír, aztán összeomlik. hibaüzenet küldése mellett természetesen. teljesen értetlenül állok felette.
töröltem az operaprefs.ini-t, elindítottam régi, arhivált hordozhatókat, az USB-n lévőt, de ugyanaz. kb 3, max 5 percig bírja mind, akkor leállnak.

tehát nem egyedi, egy operára (és annak beállításaira) vonatkozó hiba, hanem globálisan, AZ OPERA nem megy többé a gépemen. ma reggel óta. egyszer-egyszer még a videókártyát is lerántotta, teljes elsötétülés lett. a gép maga, a hang - zene, film - megy tovább, de a vga-t csak a restart éleszti fel. (bár ez lehet, hogy nem függ össze, 1-2 éve gyakran csinálta ezt a misztikus tünetet, aztán semmi, most pár hónapja újra előfordult, az utóbbi hetekben meg sűrűn. semmi megfigyelhető eseménnyel nem függ össze, semmi konkrét nem válthja ki, kivéve ma, az Operában kattintás 3x is) most IE alól írom ezt is, akkor a baj :Y

amire gyanakszom:
• valami olyan vírus (UFO, stb.) támadta meg a gépem, ami csak az operát irtja (a gép kb 3 hete lett újratelepítve, pontosabban egy full friss telepítés mentés visszatéve. - win xp sp3, összes frissítés, comodo/CIS, )

• a gmailbe (és/vagy indexbe, origo-ba stb.) olyan scripteket tettek be az éjjel, amik nem kompatibilisek régebbi (11.1-ig bezárólag) operákkal, és ezért azok összeomlanak.

• a sok negatív hullám annyira felgyűlt, hogy most már fel kell hívnom az ezo tv-t

más ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#14362) F34R válasza Wolfskin (#14361) üzenetére


F34R
nagyúr

hívd a Malwarebytes antimalware-t , ha az nem segít akkor tarts egy backup ( USB-s operát ilyen esetekre.

(#14363) Wolfskin válasza F34R (#14362) üzenetére


Wolfskin
őstag

van egy csomó, a régieket (mind hordozható) ált nem törlöm, plusz van a pendrájvon is egy hordozható. mindegyik összeomlik 3 perc után.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#14364) F34R válasza Wolfskin (#14363) üzenetére


F34R
nagyúr

próbáld meg mbam-al amit előbb leírtam , próbáld addig kikapcsolni a hips-t(defense+-t)/vírusírtót a Comodóban.

ha nem talál semmit akkor nagy valószínűséggel valami más lehet a probléma.

(#14365) Wolfskin válasza F34R (#14364) üzenetére


Wolfskin
őstag

a mbm a local settingsben talált egy flash player installer.exe-t, ami fertőzött, de mást nem. a comodot azért nem értem, mert tegnap este még vidáman nezteztem operával, ma reggel meg tessék, vége.
de kipróbálom, kikapcsolom, hátha...
köszi!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#14366) Arpee78


Arpee78
senior tag

Hogy tudom elrejteni a címsort? Nem azt ahol a webcímeket írjuk be, hanem a windows ablak címsorát. Windows XP klasszikus téma/stílus beállítással, a témák letiltva, az opera a legújabb. A megjelenítés-eszköztárak-fülsáv beállításnál a fülsáv elhelyezése "fent" van.

Olyanra akarnám mint a chrome, vagyis címsáv v. fülsáv és annak a jobb szélén a három ablak vezérlő ikon. Megoldható? Talán a letiltott téma a probléma?

(#14367) brd válasza Arpee78 (#14366) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, (az egyik) probléma a classic felület, olyankor mindenképpen lesz ablakcímsorod.

Wolfskin: Valószínűleg akkor valamelyik külső program a bűnös, nem maga az Opera. A flash-t próbáld meg újratelepíteni kezdésnek.

The only real valuable thing is intuition.

(#14368) Wolfskin válasza brd (#14367) üzenetére


Wolfskin
őstag

amióta lefuttattam az mbm-t és töröltem egy local settins/temp könyvtárból a flash_player_installer.exe-t, azóta jó. óvatosan még a cis defense-t is visszakapcsoltam, és már vagy 2 órája megy folyamatosan.

mondjuk azt nem értem, egy hordozható opera mit keres azokban a könyvtárakban... :F

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#14369) brd válasza Wolfskin (#14368) üzenetére


brd
nagyúr

A flash player pl. nem az Operába van telepítve, hanem a rendszerbe, az Opera csak használja.

The only real valuable thing is intuition.

(#14370) fatal` válasza bolic (#14359) üzenetére


fatal`
titán

Nincs benne hardveres gyorsítás, kiváncsi lennék miről beszélsz. :)

(#14366) Arpee78: Klasszikus felülettel nem fog menni, használd a luna témát a Windowsban.

[ Szerkesztve ]

(#14371) Predator2 válasza Namelesske (#14357) üzenetére


Predator2
addikt

Személyes adatok törése? Igen valamennyivel jobb lett de még mindig nem az igazi
Pluginok kiválogatása? csak 2 van fent : - Google Mail Notifier
- Youtube Automatikus Újrajátszás
szerintem nem itt van a gond
Esetleg hibás bővítmények telepíve? Opera Adblock képes nagyon csúnyát elkövetni ha valami experimentál listát bekattintasz és nem kompatibilis. (nincs fent semmi)

Flashplayer friss? uninstalláltam és nemtom feltelepíteni újra szal most az össze böngészőm döglött (win7 x64-t használok) és telepításkor ezt írja ki: Corrupt content from reliable source
Ha ezek nem hoznak eredményt operaprefs.ini törlése? ezt nem próbáltam

amúgy nekem a bajok igazából a 11.50-óta kezdődtek elötte ment mint az álom
rem tudtok segíteni
mozilla megy szépen (kivéve a flash player hibát)

Kaspersky Internet Security-t használok

üdv

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#14372) fatal` válasza Predator2 (#14371) üzenetére


fatal`
titán

A 11.50 kijövetelekor ajánlott volt új profilt csinálni, nekem is csinált furcsaságokat. Újrahúztam, azóta semmi gond vele.

(#14373) Predator2


Predator2
addikt

és a flash playert miért nem engedi telepíteni?
meg tegyem újra az operát akkor?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#14374) fatal` válasza Predator2 (#14373) üzenetére


fatal`
titán

Pucold ki az AppDataból a profilt és tedd újra az Operát. Persze könyvjelzőket meg jelszavakat mentsd ki.

(#14375) Predator2


Predator2
addikt

és attól megjavul a flash player is? mert a legfőbb gondom most az h nem hagyja azt feltenni

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#14376) bolic válasza fatal` (#14370) üzenetére


bolic
őstag

GPU load sok mindent megmagyaráz, görgetéskor jön elő. :U Még nem néztem hogy görgetésen kívül mit gyorsít az Opera. Most vettem észre hogy kihasználja gyorsításkor a VRAM-ot is. :Y

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#14377) fatal` válasza Predator2 (#14375) üzenetére


fatal`
titán

Nem, annak semmi köze a böngészőkhöz.

(#14378) cousin333 válasza bolic (#14376) üzenetére


cousin333
addikt

Az Operában jelenleg nincs hardveres gyorsítás. A GPU terhelést elvileg az operációs rendszer okozza (Win7), gondolom az átlátszó téma miatt ennyi.

"We spared no expense"

(#14379) Namelesske válasza bolic (#14376) üzenetére


Namelesske
addikt

Attól függetlenül hogy a CPU számolja a GPU-nak is ugyanúgy meg kell jeleníteni ami memóriát és számítási teljesítményt követel, ezért látod hogy nő a terhelés, mert a smoothscroll minden "döccenését" meg kell jeleníteni, mint egy animációt.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14380) B.Tibi válasza Predator2 (#14375) üzenetére


B.Tibi
tag

ha arra gondolsz, hogy a gomb szürke marad azután is, hogy a pipát betetted, akkor egyszerű a megoldás:
amikor elfogadod a feltételeket, egy pillanatra felvillan a gomb,
ujjad az enteren, másik a bal egérgombon, amint beteszed a pipát, nyomod is az entert,
nekem ez mindig bejött eddig :K

(#14381) bolic


bolic
őstag

Végignéztem a changelog-ot egészen 11.00-ig, semmiféle hardveres gyorsítást nem említett, fura. :F

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#14382) F34R válasza bolic (#14381) üzenetére


F34R
nagyúr

mert nincs ha rendszeresen olvasnád a fórumot vagy a magyaropera blogot akkor tudnád ,egyébként várható lesz a közeljövőben.

(#14383) bolic válasza F34R (#14382) üzenetére


bolic
őstag

Utánanéztem, a 11.50 preview-ben már elérhető a HW gyorsítás. :)

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#14384) fatal` válasza bolic (#14383) üzenetére


fatal`
titán

Egy snapshot buildben, nagyon bugos. Lehet, hogy még a 12-ben sem lesz benne.

(#14385) F34R válasza bolic (#14383) üzenetére


F34R
nagyúr

tudom hogy volt de az early preview volt ráadásul opengl-es . az nem volt normális snap az azt követőek már nem tartalmazták.

(#14386) Predator2 válasza B.Tibi (#14380) üzenetére


Predator2
addikt

gondolt egyet és engedte feltelepíteni

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#14387) fatal` válasza Predator2 (#14386) üzenetére


fatal`
titán

Mert ma jött új verzió :D

(#14388) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

pár napja azt csinálja az Opera (11.50) egy-két oldalon, hogy csak félig tölti be a képeket. (vagyis félig jeleníti meg.)
ez mitől lehet? :F

(#14389) B.Tibi válasza scott_free (#14388) üzenetére


B.Tibi
tag

nem tudom, de nekem ezt nem csak a 11.50 csinálja, elég régóta előfordul, viszonylag ritka, és az F5 mindig megoldja.

(#14390) K6000


K6000
tag

Üdv! 3 hete használok Operát, eddig ős Firefox rajongó és felhasználó voltam de a 4.x verzió óta nagyon sok bosszúságot okozott minden újabb verzió. Mivel a 3 hetes próba idő alatt egyetlen alkalommal sem használtam a Firefoxot, és a ráncok a homlokomon is kezdenek kisimulni, az Opera böngészőt fogom használni a jövőben is.
A hét végén pedig törlök mindent aminek bármi köze is van bármilyen rókához :D

ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

(#14391) Namelesske válasza K6000 (#14390) üzenetére


Namelesske
addikt

Ne hamarkodd el. Fog még az opera is ráncokat okozni neked.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14392) scott_free válasza B.Tibi (#14389) üzenetére


scott_free
senior tag

hm, most vettem észre, hogy egyes youtube videókat is csak feléig, kétharmadáig tölt be. :(

és nem is játszik tovább! az F5 sem segít - a képeknél sem.

az elején tuti, hogy minden ment rendesen rajta, mostanában kezdte el csinálni ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#14393) scott_free


scott_free
senior tag

ugyanez a hibám nekem is: nem tölti be a képeket

(#14394) K6000 válasza Namelesske (#14391) üzenetére


K6000
tag

Új seprű... ahogy mondani szokták.

ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

(#14395) scott_free válasza scott_free (#14393) üzenetére


scott_free
senior tag

újratelepítés sem oldotta meg, hiába töröltem ki minden személyes adatot is. :O

(#14396) fatal` válasza scott_free (#14393) üzenetére


fatal`
titán

Na mondjuk én a BitDefendert nem erőltetném, elég sok a gond vele, bár nemhiszem, hogy köze lenne ehhez a problémához.

(#14391) Namelesske: Jaja, de szerintem még mindig evvel a böngészővel van a legkevesebb gond. Havonta egyszer megpróbálok áttérni mindig Chromera vagy FFre, de rosszabb mintkettő.

[ Szerkesztve ]

(#14397) AtHoS válasza scott_free (#14395) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én akkor tapasztaltam ilyen problémát, mikor RamDISK-re pakoltam az Opera cache-t és Temporaly download mappát aztán megtelt a RamDISK-nek szánt hely és jött a gond, amit nem tudtam mire vélni, míg meg nem láttam, hogy nincs hely a kérdéses meghajtón.

read-only mode on the forum

(#14398) B.Tibi válasza scott_free (#14393) üzenetére


B.Tibi
tag

ott azt olvasom, hogy csak az Opera Turbo használata esetén jelentkezik a probléma

nem tudom ki, hogy van vele, de nálam az Opera évek óta jól söpör, semmi gondom nincs vele, egyszer sem kellett újratelepítenem, igaz nem is pakolom széjjel mindenfelé a részeit, és azt sem szoktam elhinni, hogy én vagyok a 3300455. látogató az oldalon.
oda kell figyelni, hogy az ember mire 'kattan rá
a legális letöltések az Opera életét is meghosszabbítják

(nem állt szándékokban senkire sem célozni! -csak a tömegbe lőttem :D )

(#14399) fatal` válasza B.Tibi (#14398) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudom, hogy jönnek ide a linkek hiszen semmi köze a profilhoz.

Rendszeres hiba, hogyha módosítod a menübeállításokat (és lemásolod őket pl.) akkor a következő verziónál a régi init tartja meg (a másolatokon nem megy végig a módosításokkal) és szépen szétbarmolja a menüt.

Az ilyen és hasonlókon kívül rengeteg ismert bug van, maximum nem futottál bele, örülj neki. :)

Én pl. arra leszek kiváncsi, hogy a lassú smooth scrollt mikor javítják már ki végre.

(#14400) B.Tibi válasza fatal` (#14399) üzenetére


B.Tibi
tag

a boldogság nem véletlen :)

engem a smooth scroll nem igen zavar, meg tudom kerülni,
a problémákban ott van az új lehetőség is

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.