Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14751) daninet válasza bobalazs (#14750) üzenetére


daninet
veterán

egy csomó FB dolog nem működik operában, és ezzel sajnos semmit nem tudsz tenni.. nekem pl ha státuszba képet vagy youtube videót rakok nem jön elő a preview, vagy éppen az alkalmazások fele nem működik... de igazából nem érdekel szerencsére :N

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#14752) alratar válasza AtHoS (#14742) üzenetére


alratar
addikt

Úgy csináltam.
Csak reménykedtem benne, hogy van más megoldás.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14753) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Exportáltam Operából a könyvjelzőket. Ezután töröltem az összeset. Később vissza importáltam őket.
Az egész művelet sikeres volt, leszámítva azt, hogy az importálás során az eddig meglévő 16 Speed Dial gomb közül 4-et duplikált. :F
Az újonnan megjelent gombokat töröltem, de ezután a másik gépen, amivel szinkronizálok mindent, eltűnt az a négy gomb az eddigi 16-ból... :(((

Van valami orvosság erre? Megint tegyem fel elölről az operát mindkét gépen? :F

Ez nem az első eset, hogy a 11-es verzió óta a speed dial-lal és a szinkronizálással probléma van, pedig mindkét gépen újta raktam az Operát netről - és elötte kipucoltam a registry-t és a megmaradt könyvtárakat is.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14754) 용 Bob válasza Bici (#14753) üzenetére


용 Bob
senior tag

Én sem bízom már régóta a speeddial syncronban. Ezért használok általam szerkesztett és méretezett thumbnail-okat, amik le vannak mentve nekem külon mappában is. Ha újra kell rakni az operát egyszerűen csak felülírom a az eredetiekkel.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#14755) piqla


piqla
őstag

Sziasztok!

Friss Win7 frissitesekkel, legfrisseb Opera (ma toltottem le, 11.51), es inditanam asztalrol Operat, erre kijon ilyen buziskodo hibauzenet, hogy nem talal valami Thinkpad parancsikont, oke, akkor cancel, akkor kijon, hogy dxpserver, satobbi. En nekem meg fingom sincsen, hogy mi baja van... Valaki talalkozott mar ilyen problemaval?

Szereted az állatokat?

(#14757) rt06


rt06
veterán

letezik opera-hoz ipv6 indikator?
olyasmi, mint firefox-hoz a sixornot

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14758) Bali27 válasza 용 Bob (#14754) üzenetére


Bali27
addikt

Én pont ma csináltem életemben először ilyet..
Otthon Win7 en indítottam a szinkront és irodában XP nm lévő uj operára tettem.. MInden flottul ment..

(#14759) alratar


alratar
addikt

Az mitől van, hogy mikor egy szövegdobozón belül kattintok valahova, elkezd egy pillanatra gondolkozni a gép (megjelenik a kurzor mellett a forgó ikon)?
Ezt leginkább a PCWorld és a GameStar oldalán, a hírek kommentelesénél tapasztalom.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14760) Bali27


Bali27
addikt

Speed Dialhoz senki semmit? Ha jol láttam van olyan kezdeményezés hogy az Opera Speed Dialját is megcsinálják Firefoxosra.. ilyen fülesre amit különböző témák szerint állithatsz be

(#14761) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Sziasztok!

Két kérdés:

1.) Van arra mód, hogy amennyiben a fülek közötti váltásnál a "Cycle in recently used order" van bekapcsolva, és nagyon jól is van ez így (ez is valami brutálisan hiányzik nekem a többi böngészőből), akkor is meg tudjam csinálni azt, hogy az épp aktív fül MELLETTI következő fülre váltsak, ahogy pl. Chrome-nál? Ez csak azért érdekes, mert ha a háttérben mondjuk nyitok egy új fület pl. középső egérklikkel vagy Ctrl+klikkel, akkor arra egy Ctrl+Tab-bal nem fogok tudni átváltani, hiszen az a fül még nem volt aktív (sőt, legutolsó helyre kerül a Ctrl+Tab-os listában emiatt). De az alapértelmezett viselkedést nem szeretném megváltoztatni, mert az nagyon kényelmes és hasznos úgy, egyedül az új fül nyitásánál zavar, hogy Shift+klikkel kell a linkre kattintanom, hogy egyből meg is nyissa a pofámba a linket, és ekkor aktívvá váljon, de ha még a hivatkozó oldalt szeretném olvasni, akkor vissza is kell váltanom azonnal Ctrl+Tab-bal. Plusz felesleges mozdulatnak érzem.
Tehát röviden összefoglalva sorrend szerint is szeretnék tudni haladni a fülek közt, miközben a legutóbb aktív fülre váltás van beállítva a Ctrl+Tabhoz.

2.) Van egy Opera-specifikus hiba, ami esetemben többnyire Prohardvernél jelentkezik (más oldalon is előfordult már, de most nem jut eszembe, hol), DE több gépen is tapasztalom ezt: ha a keresőmezőnél a keresett szót beírva Entert nyomok, akkor teljesen következetlenül sokszor előfordul, hogy az oldal keresés nélkül egyszerűen újratölt (mintha a form actionjében lévő címet leszarná), vagy pedig a keresett szó átpasszolása nélkül átirányít az összetett keresés oldalára - ekkor meg mintha a "részletes keresés" linket venné figyelembe, nem pedig a submit gombot... Nem is értem egyelőre. Nem kotorásztam még a HTML-outputban, hogy hátha megtalálom a hiba okát, előbb kíváncsi lennék, nálatok is előfordul-e a hiba?
Mi lehet az oka?

Szerk.:
közben még egy eszembe jutott:
+1.) Megoldható az, ami Chrome-nál nagyon tetszetős, hogy a Vissza gombra Ctrl-lal kattintva a háttérben megnyitja a korábbi fület?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#14762) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#14761) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ááá, az első kérdésemre közben meg is találtam a választ:
http://help.opera.com/Linux/9.01/en/keyboard.html
"Switch to next tab on tab bar
1
Ctrl + F6
Switch to previous tab on tab bar
2
Ctrl + Shift + F6"

(mondjuk az 1-es, 2-es nálam nem jön be - főleg ugye egy szövegmezőbe, mint amibe most épp pötyögök, hiába gépelném amúgy is :D)
Na ezt majd átállítom, mert ez így kényelmetlen az F6-tal.

Egyébként nem értem, ezeket miért rejtik el ennyire Operánál... Igazából őszintén szólva én továbbra sem találom ennek a beállítási lehetőségét grafikus felhasználói felületen (keyboard setup-nál sem), pedig nem én vagyok az egységsugarú júzer...
Az ilyenek mondjuk egy egyszerűbb felhasználó kedvét nagyon gyorsan elvehetik az Operától. A beállítási lehetőségek annak áttekinthetők, aki már hozzászokott, új felhasználónak sajnos nem. :(
Mondjuk én elég régi felhasználó vagyok, de most ez engem is megfogott - tehát akkor az ehhez tartozó hotkey-t hogyan is tudom átállítani?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#14763) rt06 válasza Sk8erPeter (#14762) üzenetére


rt06
veterán

1-es 2-es billentyu (en igy hasznalom joideje) nem valt el a tab-ok kozott, ha a kurzor szovegmezoben all

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14764) Sk8erPeter válasza rt06 (#14763) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nyilván... de én is nagyjából ugyanezt írtam ("főleg ugye egy szövegmezőbe, mint amibe most épp pötyögök, hiába gépelném amúgy is :D"). Különben mégis hogy tudnám bepötyögni az 1-es és 2-es számok valamelyikét a szövegmezőbe? :D
Egyébként most is hiába váltom át a fókuszt a szövegmezőből, vagy próbálom ki tök másik fülön, ablakon, az 1-es és 2-es nem csinál semmit. Nem csak kompatibilitási módban megy? Szerk.: DE. Most átállítottam Opera 9.2 Compatible-re, és úgy működik.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#14765) brd válasza Sk8erPeter (#14762) üzenetére


brd
nagyúr

Az Operában ugyan, amellett, hogy a legkényelmesebb, és a legtöbb esetben a legjobban használható böngésző, mégis sok faszság van, azonban, ahol ezt állítani lehet, az majdnem pont ott van, ahol én magamtól is keresném: shortcut edit. A témában talán az egyetlen baromság (már amit eddig találtam), hogy a "tab"-ot "page"-nek hívja, de ezt már megszoktam az Operától. Na jó, a másik az, hogy pl. a ctrl shift f6-ot úgy kell beírni, hogy f6 ctrl shift (ill. nem tudom, most mi a helyzet, régen kellett már javítanom a gyárilag kényelmetlen kiosztást), de ezt tudjuk be a programozói agynak, ami a programfelület megalkotásakor sokszor szembemegy a józan logikával.

The only real valuable thing is intuition.

(#14766) Sk8erPeter válasza brd (#14765) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezt a baromságot... nálam úgy szerepel, hogy "Platform Windows-Unix-MCE, F6 ctrl"... Egyébként nyilván itt kerestem elsőként, és tudtam erről a menüpontról. :D De valahogy mégsem akadtam rá, mert hirtelen nem jöttem rá, hogy a "Page" elnevezés a füleket jelenti, és az Operánál ilyen ostoba elnevezést sikerült adniuk, köszi. :) (Az volt a baj, hogy az elnevezést néztem, nem a billentyűkombót, kicsit elbambultam a dolgot.)

"ezt tudjuk be a programozói agynak, ami a programfelület megalkotásakor sokszor szembemegy a józan logikával."
Ezt mondjuk sosem értettem, ha én programozni szoktam, attól még szerencsére alkalmanként vissza tudok váltani ember-módra. :DD
Mondjuk sokan nem is úgy kezdenek neki egy felület megírásának, hogy átgondolják, az átlagfelhasználónak mire lehet igénye, és mit kell megvalósítani ahhoz, hogy ne legyen totálisan nyakatekert és kényelmetlen felhasználói szempontból.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#14767) brd válasza Sk8erPeter (#14766) üzenetére


brd
nagyúr

El nem tudom képzelni, hogy egyes programozók mi alapján készítik a felhasználói felületet. Az biztos, hogy nem geek-eknek készítik, mert ott szerintem pl. alap, hogy egyszerű bill.kombinációra működjön minden (vagy legalábbis az általuk sokszor használt funkciók), vagy legalább beállítható legyen, a saját tapasztalataim szerint az átlagfelhasználónak pedig biztos nem az alapján készítik, hogy megkérdezik mucikát, vagy vérpisit, neki mi lenne a jó, mert nagyon sokszor nekem kell megmutatni nekik, hogy hol találják azt a funkciót, amit gyakran használnak (mert nem ott van, ahol ők keresik).

Pl. egy valós példa: van egy program, amelynek a beállításait úgy védi (a véletlen változtatásoktól ? - mert mástól biztos nem, lásd alább) a programozó, hogy a felületen, egy 'titkos" helyen, meghatározott egérkattintások sorrendjére van szükség a beállítási panel megjelenítéséhez (azért a védelem után a kérdőjel, mert a megváltoztatott beállítások életbe léptetéséhez még egy külön Apply-ra is szükség van). Hozzá kell tenni, hogy a program speciális működése miatt, aki már akár csak a program azon felületét látja, ahol ezeket a műveleteket el kell végezni, számtalan egyéb módon szétkúrhatja szándékosan a program működését (pl. a registry-n keresztül, mert ott tárol mindent).
És amitől égnek áll a hajam: egy bizonyos verzióban ezeknek az egérkattintásoknak a sorrendje megváltoztatásra került (de nem valami titkos kódra kell gondolni, csak az eddig mondjuk bal2-jobb3 helyett bal2-jobb1-bal2 lett). Minek? :W

The only real valuable thing is intuition.

(#14768) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Most váltottam Operára, mert az elmúlt egy hónap alatt kb. az összes böngészővel meggyűlt a bajom és kezdeti nehézségeim támadtak. Pontosabban (eddig még) csak egy kérdésem lenne, mégpedig hogy a könyvjelzősávhoz hogyan lehet könyvjelzőket adni. Elolvastam az első hsz.-t, de nem találtam rá benne választ.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14769) brd válasza Bjørgersson (#14768) üzenetére


brd
nagyúr

Így.

Ha meg arra gondolsz, hogy a könyvjelzők közé hogy tudsz felvenni egy bármilyen oldalt, akkor CTRL+D, ahogy más böngészőben is.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#14770) Bjørgersson válasza brd (#14769) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm szépen, közben már megtaláltam. :B

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14771) Sk8erPeter válasza brd (#14767) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, hát ezeket a programozókat kéne vizes péklapáttal tarkónb@szni. :)

Az itt feltett utsó két kérdésemre nem tudjátok véletlenül a választ? :)

Sk8erPeter

(#14772) Spet válasza Spet (#14687) üzenetére


Spet
addikt

Erre nem tudja valaki véletlenül a választ?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#14773) Bali27 válasza Spet (#14772) üzenetére


Bali27
addikt

Foggalmam sincs:( CSak a teljes uninstallt, + alapos registry tisztítást és ujrarakást tudnám javasolni.. Gondolom kisakkoztad már hogy nem valami kiterjesztés az oka neki.. Uh a felső ociót marad..:(

(#14774) Spet válasza Bali27 (#14773) üzenetére


Spet
addikt

Hát akkor marad az újrarakás. érdekes módon a 11.51 előtti verzióknál nem volt semmi probléma, lehet hogy a update-nél rontott el valamit anno. Bár manapság már generált már olyat is, hogy a gép elment készenléti állapotba opera lerakva tálcára, visszalépek és az opera rögtön 1,5-2 GB(!)-ramot kezdett el csócsálni, pedig alig volt vagy 6-7 oldal meghagyva.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#14775) Dictator^ válasza Spet (#14772) üzenetére


Dictator^
veterán

Nem tudom mennyi köze van hozzá, de lent véletlen alapból a gyári csuszka mellett, ahol a ablak nagyságát tudod állítani százalékban, ott mellette van egy olyan rész, hogy milyen képeket jelenítsen meg, nincs véletlen ott elállítva valami?
Elvileg van no images, cached images, meg show images.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#14776) Spet válasza Dictator^ (#14775) üzenetére


Spet
addikt

Minden kép megjelenítése van beállítva. Majd lesz egy full újratelepítés registry tisztítással, azt kiderül, hogy az meg oldja-e a problémámat. Érdekes módon a legutolsó verzió frissítés óta a freemail-nél a belépésnél egyszerűen leáll az oldal behozatala. :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#14777) Bali27


Bali27
addikt

A Speed Dialon lévő fülek (témák) kialakításában senki semmit? MErt nagy nehezen találtam egy operás csapatot aki ezt akarja megvalósítani de ténylegesen semmit se írtak le az oldalukon...

(#14778) Dictator^ válasza Bali27 (#14777) üzenetére


Dictator^
veterán

Igazából nem vágom mire gondolsz.

ESetleg ez?

Másik kérdés, mitől van az, hogy begépelném az oldalt amit akarok pl: 9gag.com, és mikor entert nyomok kiadja az egyik allinkjét az oldalnak és oda lép, a sima főoldal helyett?

tehát gépelem, hogy 9gag.com be is gépeltem teljesen és amikor entert nyomom átváltja erre: http://9gag.com/hot/index/page/9

help?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#14779) Bali27 válasza Dictator^ (#14778) üzenetére


Bali27
addikt

Nem erre gondoltam.. Hanem erre [link]

Valoszinü az oldal át van irányitva.. Vagy csak operában csinálja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#14780) Dictator^ válasza Bali27 (#14779) üzenetére


Dictator^
veterán

Ezt nem vágom, hogy ilyen lenne operában.
Van ilyen egyáltalán? :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#14781) Bali27 válasza Dictator^ (#14780) üzenetére


Bali27
addikt

Ezt kérdezem.. Firefoxban van és iszonyú jó dolog.. Jó lenne itt is...

(#14782) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Csak szólok, hogy ma kijött az Opera Next-ből a hardveresen gyorsított változat, legalábbis nálam minden megtáltosodott és a GPU-Z szerint a videokártyát is nyúzzák a mindenféle effektek, pl. a gyorshívó rendezgetése vagy egy oldal görgetése. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#14783) sghc_toma válasza Badman 4ever (#14782) üzenetére


sghc_toma
senior tag

ezt vartam mar egesz heten, reggel ki is probaltam gyorsan, de sajnos csalodnom kellett: egy szep nagy fekete, neha feher ablakkent jelenik meg a bongeszo.. freebsd 8.2 stable amd64 intel x4500-zal..

in asm we trust

(#14784) dqdb válasza sghc_toma (#14783) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Én telepítés után 5 perccel kapcsoltam ki a hardveres gyorsítást, mert konstans 45%-nyi CPU-t evett az Opera, és az egész GUI szaggatott.

Windows 7 x64 + integrált ATI HD3300 + AMD X2

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14785) sghc_toma válasza dqdb (#14784) üzenetére


sghc_toma
senior tag

en kikapcsolni sem tudtam a feluletrol, leven tok fekete vagy feher volt minden :D
operaprefs.ini-be beirva az "Enable Hardware Acceleration=0" sort mar mukodik...

in asm we trust

(#14786) Badman 4ever válasza dqdb (#14784) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nálam tökéletesen fut, pedig csak egy Pentium III-S van alatta (1,4@1,56 GHz) és a GPU gyorsítás is úgy megy, ahogy kell, HD 3650 AGP-vel és 11.9-es Catalysttal.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#14787) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Lehet nem Operás történet de rákérdeznék.
2 napja a barátnőm 10.63-as verzió számú böngészőjében csak részben jelenik meg a facebook oldala, minden egyéb oldal tökéletes.
Másik gépen nézve, minden rendben a fiókjával.

Mit nyomhatott, állíthatott el, ne adj isten frissített, engedélyezett?

Így néz ki jelenleg.

(#14788) kispx válasza zodo (#14787) üzenetére


kispx
addikt

Cache törlése, és utána nézze meg, hogy a facebookon a webhely beállításánál nincs-e egyedileg a fb-re letiltva a javascrpt (jobb gomb, amikor betöltötte az fb-t, webhely beállításai, szkriptek, javascript engedélyezésénél pipa kell hogy legyen)

(#14789) zodo válasza kispx (#14788) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm, máris nézem.

(#14790) zodo válasza kispx (#14788) üzenetére


zodo
nagyúr

Ráküldtem a rendszerre a ccleaner-t is de sajna semmi változás.
Javascript engedélyezve van.

(#14791) Spet válasza Dictator^ (#14778) üzenetére


Spet
addikt

Ha jól emlékszem akkor, mindig azt az oldalt ajánlja fel pl a 9gag.com beírása esetén amelyet legtöbbször nyitottál meg.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#14792) Dictator^ válasza Spet (#14791) üzenetére


Dictator^
veterán

és azon nem lehet változtatni, hogy gépelésnél amikor már ott a fix cím, ne a hülyeséget nyissa meg?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#14793) alratar


alratar
addikt

Az lehetséges, hogy miután bezárok egy fület, az a háttérben továbbra is jelen van, és foglalja a memóriát?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14794) alratar


alratar
addikt

Az lehetséges, hogy miután bezárok egy fület, az a háttérben továbbra is jelen van, és foglalja a memóriát?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14795) Dluinet válasza alratar (#14793) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Videót játszott le?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14796) Dluinet válasza alratar (#14794) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Videót játszott le?
;]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14797) cousin333 válasza alratar (#14793) üzenetére


cousin333
addikt

Nem csak lehetséges, de szinte biztos is. Az Opera nem külön szálként kezeli őket, szóval nem semmisít meg azonnal minden adatot. Cserébe a kukából villámgyorsan előhozhatod a véletlenül bezárt oldal úgy, ahogy volt.

"We spared no expense"

(#14798) Sk8erPeter válasza cousin333 (#14797) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez mondjuk egy kevés memóriával rendelkező gépnél nem feltétlenül előny. Vajon milyen limit vonatkozik erre? Mármint mennyi ideig nem takarítja adott fül után a memóriát? Ha mondjuk nekem korábban 50 fülem nyitva volt, de éppen memóriaspórolás céljából bezárok ebből 48-at, akkor a 48 fül maradékainak irtása érdekében nekem újra kellene indítanom a böngészőt, vagy épp takarítani a cache-t és a többit (már ha utóbbi hatással van egyáltalán)? :F
Munkahelyemen van egy fos gép, amin dolgoznom kell, és eddig memóriaspórolás céljából valóban az Opera-újraindítást választottam... (Egyébként az Opera bezárását követően eltart egy darabig, amíg irtja a szutykait a memóriából... :) Feladatkezelőben is látszik, hogy még jódarabig futkorászik a process, és addig érthető módon nem is engedi, hogy újabb példányt indítsak a progiból ("another instance is already running", stb.).)

Más: nálad az itt leírt 2. probléma nem szokott előfordulni PH!-nál?
Ezentúl az ugyanitt utolsó kérdésre nem tudod véletlenül a választ, hogy megoldható-e akár kerülő megoldással az, ami Chrome-nál van, hogy a Vissza gombra Ctrl-lal kattintva új fülön megnyitja a korábbi fület?
Köszi!

Sk8erPeter

(#14799) brd válasza Sk8erPeter (#14798) üzenetére


brd
nagyúr

Az itt írt beállításokkal tudod jobban személyre szabni a cache-elés működését. A kilépésnél többnyire nem az Operára kell várni, hanem a tetves (*) Windowsra, ameddig a pagefile-ból visszaszedi a memóriából eltávolítani kívánt részeket. Én ugyanis nem használok pagefile-t, és mindig max. pár másodperc (1-3) az Operának, hogy bezáródjon.

*: Eltekintve azon ritka esetektől, amikor ezt joggal teszi, vagyis a fizikai memória méretének közelébe ért a valós memóriafelhasználás.

The only real valuable thing is intuition.

(#14800) alratar válasza Dluinet (#14796) üzenetére


alratar
addikt

Nem.

cousin333: akkor ezért történt meg, hogy több mint 1GB RAM-ot zabált! :W
Ez gáz. :(

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.