Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) fatal` válasza kovacsla (#13600) üzenetére


fatal`
titán

Nekem belépett.

(#13602) kovacsla válasza fatal` (#13601) üzenetére


kovacsla
csendes tag

Akkor nem tudom, mivel ütközik, mert semmi nem változott, csak a böngésző frissült, meg az oprendszer is persze.De teljes az opera összeomlása.
Köszönöm a segítséget! :R :R

kovacsla

(#13603) fatal` válasza kovacsla (#13602) üzenetére


fatal`
titán

A félreértések elkerülése végett: A próbálja ki-vel léptem be. Belépett és rögtön ki is léptem, tehát nem csináltam semmit.

Elég sokan panaszkodnak, hogy összedőlt a profiljuk az utolsó updatekor. Én a 11.10nél csináltam új profilt, lehet ezért nincs gondom. :)

(#13604) kovacsla válasza fatal` (#13603) üzenetére


kovacsla
csendes tag

Na akkor légyszí' azt nézd meg, hogy a próbálja ki utáni ablakban a generált bejelentkezési adatok alatt rákattintasz a bejelentkezésre! Ekkor omlik össze ugyanis!
Köszi

kovacsla

(#13605) Sk8erPeter válasza kovacsla (#13604) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most próbáltam, nálam nem omlik össze! Jól működik, látom a demóoldalt "bejelentkezés" után.
Ja, és próbálgattam is az oldalt egy darabig, szóval nem léptem ki egyből, nem tapasztaltam vele problémát.

Lehet, hogy tényleg szűz profilllal kellene indítanod, esetleg valami pluginnel is lehetnek gondok.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#13606) fatal` válasza kovacsla (#13604) üzenetére


fatal`
titán

Mondom bejelentkeztem. Nem omlik össze. Csak tranzakciókat meg ilyesmit nem próbáltam.

(#13607) 용 Bob válasza kovacsla (#13600) üzenetére


용 Bob
senior tag

Nekem bejelentkezik

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#13608) kovacsla válasza 용 Bob (#13607) üzenetére


kovacsla
csendes tag

Hát nagyon köszönöm mindenkinek a fáradozását!
Valami nálam nem stimmel.
:R :R :R :R :R

kovacsla

(#13609) Penge_4 válasza grabber (#13573) üzenetére


Penge_4
veterán

Tapasztaltam én is. Azóta van ez, mióta a kompatibilis belépés checkboxot kivették.

(#13610) fatal` válasza Penge_4 (#13609) üzenetére


fatal`
titán

Nálam jó, most kipróbáltam. De volt egy időszak, amikor nekem is ezt játszotta.

(#13611) novkolt


novkolt
csendes tag

Sziasztok,
Opera frissult az uj verziora es azota a kovetkezo problema van:
Youtube-on nezek videot, bezarom a fulet de a video letoltese tovabb folytatodik. A teljes savszelesseget elfoglalja mind addig mig be nem zarom az Operat.
Van e erre valami megoldas vagy ez egy uj Opera hiba?
Nagyon koszonom a segitseget!
Zsolt

(#13612) ErosenZold válasza fatal` (#13597) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Jólvan na nekem most frissített :D Nekem ez tök új :D

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#13613) ErosenZold válasza fatal` (#13597) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Jólvan na nekem most frissített :D Nekem ez tök új :D

dábül :(

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#13614) fatal` válasza ErosenZold (#13612) üzenetére


fatal`
titán

Igen, a beépített updater lassúcska. :)

(#13611) novkolt: Elsőnek frissíts flash playert, ha nem segít, akkor tiszta Opera profil. Nálam nincs ilyen probléma. :)

[ Szerkesztve ]

(#13615) novkolt válasza fatal` (#13614) üzenetére


novkolt
csendes tag

Frissitettem, uj telepites, elotte minden Opera mappa torlese es igy sincs javulas. Kezdek ketsegbe esni mert ez igy hasznalhatatlan.
Operausb az OK.

(#13616) novkolt


novkolt
csendes tag

Vissza tettem a 11.10-et es minden jo.
8 eve hasznalok Operat de az ilyen szivasok megkerdojelezik a dontesemet. :(((

(#13617) stfx


stfx
aktív tag

Ha tudna valaki opera guru segiteni azt nagyon megkoszonnem, mert eleg reg ota van egy problemam amit sehogy sem tudok megoldani. A problema hogy en alapbol 150%-os nagyitassal hasznalom az operat (nincs fit to width bekapcsolva) es egy csomo oldal foleg ahol van valami beagyazott video rosszul jelenik meg 150%-os nagyitassal. Ha visszarakom 100%-ra, akkor teljesen jok az oldalak.
Amiket idaig probaltam:
opera 11.10 , 11.11final, kozbe betak is voltak, es most a 11.50 beta is ezt csinalja.
Csinaltam mar clean installt is ( a prog files meg a Users konyvtarba is uninstall utan toroltem minden opera cuccott) egyedul a wand-ot meg a speeddial.init masoltam vissza, de a hiba ugyanugy megmaradt.
Legegyszerubb pelda ra a subba.blog.hu[igy] nez ki nalam.

(#13618) scott_free


scott_free
senior tag

2 gyors kérdés:
- ha megnyomom a pontot, akkor ugye előjön a szövegben keresés sávja, viszont egy pár másodperc múlva el is tűnik. ezt mivel lehet visszahozni? (ha megnyomom újra a pontot, akkor kitörli az aktuális keresést)

- ehhez hasonló problémám van a "felugró ablak engedélyezése" figyelmeztetéssel, ami a jobb alsó sarokban jön elő, de szintén pár mp után eltűnik. ugyanaz a kérdésem: mivel lehet újra előhozni az oldal ismételt betöltése nélkül?

#stfx: nálam jó, próbáld meg a flasht újratenni.

[ Szerkesztve ]

(#13619) Dluinet válasza scott_free (#13618) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1. A pont helyett a Ctrl+F-t nyomd meg és nincs probléma.

2. F12> W > Felugrók

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13620) Dluinet válasza stfx (#13617) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nekem XP-m van, és nekem is ez a problémám. A Zoomot már megcsinálhatnák rendesen, mert nagyon idegesítő hibái vannak.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13621) fatal` válasza scott_free (#13618) üzenetére


fatal`
titán

- Pont helyett CTR+F
- Figyelmeztetés ideje azt hiszem állítható a beállításokban

(#13622) stfx válasza Dluinet (#13620) üzenetére


stfx
aktív tag

Nekem Win 7 alatt csinalja, de van egy portable 11.50-os operam es abban jol mukodik a zoom.
Tuti vmi beallitasi gond, mert ha jol emlekszem a 11.10-esbe meg jol mukodott majd elkezdtem rarakni a betakat es rossz lett. Utanna hiaba raktam vissza a 11.10-est clean installal akkor se volt jo. Meg gondolom rengetegen hasznaljak defaultba a zoomot, es ha mindenkinel rossz lenne mar kijavitottak volna. Nem hiszem hogy valaki fullhd-ban nem hasznalna zoomot.

(#13623) Penge_4 válasza stfx (#13622) üzenetére


Penge_4
veterán

"Nem hiszem hogy valaki fullhd-ban nem hasznalna zoomot."

Pedig sokan vannak. Például én (igaz, nem fullHD) is inkább bekapcsolom az oldalsávot állandóra a másik oldalra meg a fülsávot (ami azért is jó, mivel sok fület tartok nyitva egyszerre), minthogy zoomoljam az oldalt. Mivel SVG-t szinte sehol nem használnak, a zoomolásnál minden apró kép pixelesedik, ami ocsmány.

Amellett a scrollozással is néhány oldalon probléma van zoom mellett.

De ez inkább az inkompetens webfejlesztők sara, mint a böngészőfejlesztőké, mivel szabványok nélkül nem lehet globális, 100%-os megoldást találni arra, hogy sehol ne rontsa el az oldalt a zoom, semmilyen böngészőben. A leggyakrabban előforduló probléma a horizontális görgetősáv indokolatlan megjelenése.

Amúgy meg a nagy felbontás nem azért van, hogy ugyanazt nézd nagyobb méretben, hanem azért, hogy többet láss a képből és a gyakran használt elemeket is látható helyre pakold.

Ezt jelenleg egyedül az Opera nyújtja és a Firefox kiegészítőkkel. A többi böngésző tényleg csak zoomolással, vagy nem teljes méretű ablakkal alkalmas widescreen monitoron történő böngészésre. Ennek ellenére pedig ők büszkélkednek a legjobban a helyspórolással. Ja, megspórolnak defaultban 30-40 pixelt vertikálisan (ha valakinek annyira hiányzik, akkor ott a pivot mód), ami a többivel szintén elérhető volt már ezer éve, csak nem defaultban, a horizontális látóteret meg még lehetőséged sincs semmivel kitölteni.

A weboldalak pedig nem igazán a dinamikus elrendezés felé haladnak. Pedig most már lenne rá lehetőségük, ott van például a Multi Column Layout, amivel orvosolható a korábbi "akadály", avagy hogy a userek nem szeretnek széles szövegeket olvasni.

De például itt a PH!-n sem értem miből tartana JS-sel lekérdezni a felbontást és szükség esetén a "legfrissebb anyagok" doboz mellé pakolni még egy sávot (nem pedig alá), illetve a másik oldalon a "kedvenceim" mellett lenne az "itt szóltam hozzá", nem pedig alatta.

(#13624) fatal` válasza Penge_4 (#13623) üzenetére


fatal`
titán

Nem mindegy hogy az itt szóltam hozzá, alatta vagy mellette van? Úgyis a hszeket olvasod függőlegesen, azok pedig lényegesen nagyobb területet fednek le függőlegesen, tehát teljesen mindegy.

Ráadásul szerintem két doboz egymás mellett írtó ronda lenne.

(#13625) stfx válasza Penge_4 (#13623) üzenetére


stfx
aktív tag

En azert zoomolok mert 100%-on nekem kicsik mar a betuk, a kepek zoomolasa meg nem ronda ha be van interpolate image. Persze mindez egyeni preferencia.

(#13626) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#13623) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"SVG-t szinte sehol nem használnak"
Nyilván megvan az oka: a nyögvenyelős beépíthetősége és a támogatottság hiánya egyes böngészőknél. Nem fognak azzal szarakodni, hogy egyik-másik böngésző kedvéért egyszer svg-t, egyszer meg png-t jelenítsenek meg.

"De ez inkább az inkompetens webfejlesztők sara"
Azért nem olyan nagyon egyszerű megoldani azt, hogy minden felbontáson, mindenféle zoomolási opció esetén jól mutasson az adott weboldal. Rengeteg állítgatás, kísérletezés szükséges hozzá, hogy megfelelő helyre tologassa az egyes elemeket a különféle megjelenési módoknál, szóval azért nem olyan nagyon egyszerű, mint ahogy szerintem feltételezed.

"Amúgy meg a nagy felbontás nem azért van, hogy ugyanazt nézd nagyobb méretben, hanem azért, hogy többet láss a képből és a gyakran használt elemeket is látható helyre pakold."
Na várj, ezalatt most mit értesz?
Vegyük példának a PH! oldalait: ha egy buzinagy TV-re kipakolod a képet, akkor ha egy fotelben ülsz, elfogadható távolságban a TV-től, hogy ne verje ki a szemedet közvetlen közelről, nagyon valószínű, hogy lószart sem fogsz látni a fórumos hsz.-ekből, és ez valóban elég zavaró, ezért kénytelen vagy rázoomolni. Tehát arányaiban szerintem nem "nagyobb méretben" látod a képet. De hogy kellene átalakulnia az ekkora felbontáson a fórumnak, hogy megfelelő legyen? Legyenek nagyobbak az egyes dobozok, vagy rendezgethesd át tetszésed szerint, vagy mire gondolsz?

Amúgy azzal egyetértek (már ha ezt is szeretted volna, de lehet, hogy ezt már csak hozzáértettem), hogy az manapság már azért könnyen megoldható lenne, hogy pl. bejelentkezést követően az oldal a saját ízlésed szerint jelenjen meg, ahogy Te rendezted be. Mondok példát: ott a jQuery UI Sortable pluginje, iszonyat jól meg van csinálva az API-ja, nagyon könnyű vele lekérdezgetni az értékeket, hogy mit konkrétan hova pakolt, húzott át a júzer, stb., így Prohardvernél is meg lehetne oldani, hogy pl. az egyes elemek ("Legfrissebb anyagok", "Szakmai témák", "Opciók", "További opciók", "Kedvenceim", "Itt szóltam hozzá" dobozok, stb.) áthúzogatását, átrendezését követően történjen egy AJAX-kérés, ami elküldi az adott doboz új pozícióját a szerver felé, így az tárolható lenne adatbázisban. Tehát amikor az adott felhasználó az oldalak közt navigál, akkor eme pozíció alapján jelennének meg az egyes elemek. Ráadásul ezt nem is kellene feltétlenül minden egyes oldalletöltéskor külön lekérni, hanem mondjuk tárolhatók lennének a pozíciók session változóban, vagyis adott session erejéig - PHP esetén - a globális $_SESSION tömbből lennének lekérdezhetők a pozíciók, ami úgyis azonnali választ ad, tehát ez nem is okozna plusz terhelést a szerverek felé. Esetleges menüátrendezéskor meg nem csak adatbázisba lennének mentve az új pozícióértékek, hanem az egyes vonatkozó session-változókat is ennek megfelelően módosítanák szerver oldalon.

Áhh, mondjuk ez már eléggé OFF topic, de valahogy annyira zavar, hogy ezeket nem oldják meg, valahogy a PH! egész felülete is egy mozdulatlan statikus pocsolya lett, sehova nem fejlődik, nem modernizálják, csak néha nagy hűhó keretében egy-másfél-két-három-több évente kitalálnak valami új dizájnt, aztán előadják a nagyhalált, hogy márpedig ezzel ők mennyit dolgoztak, szívtak, mekkora munkájuk van benne, éjt nappallá téve kőkeményen melóztak rajta, és hogy hát hűha, még a színek megfelelő egymáshoz igazítása is óriási meló, ha valaki nem tudná, sőt, még közben aszkéta módjára ostorozták is magukat, és akkor nekünk meg le kell sz×pnunk magunkat örömünkben, hogy mekkora melót végeztek (nagyjából ez volt a legutóbbi témamódosításnál, emlékszem a mártírkodó házigazda-hozzászólásokra az erről szóló hír fórumában). Hát őszintén gratulálok, hogy rájöttek, hogy valami újulást a felhasználók meg a jó pénzeket fizető támogatók, hirdetők is szeretnének látni.
És akkor ez csak egy egyszerű témaváltoztatás (szerintük ez maga a passió). De hogy némi AJAX-szal is támogatott felhasználóifelület-modernizáció? A hozzászólások írásának ésszerűsítése? Ugyan már, hova is gondolok, ez itt Magyarország. :D
A Facebookos AJAX-os hozzászólás-küldés megírása sem olyan nagy ördöngösség... ahogy a többi sem, csak ráfordított idő kérdése. Jaja, az pénz, de lehet, hogy ez még több pénzt hozna. Persze tudom, "nem éri meg a befektetés".
Komolyan mondom, ha beleláthatnék az adatbázisukba, hogy mégis konkrétan milyen query-ket kellene írni, ezek közül néhányat ingyen is megcsinálnék, csak hogy haladjon már valamerre ez a nyomorult fórum.

Bocs, a végére sikerült Prohardver-fikázás irányába elvinnem a témát. :D

"A weboldalak pedig nem igazán a dinamikus elrendezés felé haladnak."
Hát azért jobban afelé haladnak, mint pár évvel ezelőtt. :)

"De például itt a PH!-n sem értem miből tartana JS-sel lekérdezni a felbontást és szükség esetén a "legfrissebb anyagok" doboz mellé pakolni még egy sávot (nem pedig alá), illetve a másik oldalon a "kedvenceim" mellett lenne az "itt szóltam hozzá", nem pedig alatta."
Na ez viszont már eléggé egyéni ízlés kérdése. Pl. nekem egyáltalán nem tetszene, ha így nézne ki. Elég furcsa is lenne, mivel adott esetben tök különböző magasságúak lehetnének ezek a dobozok (attól függően, mennyi belepakolt tartalom van).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#13627) fatal` válasza Sk8erPeter (#13626) üzenetére


fatal`
titán

Nekem tetszik a mostani design, nincs evvel gond. Az egyetlen probléma az, hogy nem mutatja, hova hány hsz érkezett. Ez még az SG-n is megvan oldva. Ott a felületet szeretem, de maga a közösség borzalom.

(#13628) cousin333 válasza scott_free (#13618) üzenetére


cousin333
addikt

A másodikra: jobbra fent a kuka gombra kattintva előhozhatod a letiltott felugrókat.

"We spared no expense"

(#13629) Dluinet válasza Sk8erPeter (#13626) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A nagyításban mi a nehéz? Mindent egyformán nagyítson, arányosan és kész.
De tök jó megoldás még a választható betűméret, mint az origos cikkeknél.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13630) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#13626) üzenetére


Penge_4
veterán

"Azért nem olyan nagyon egyszerű megoldani azt, hogy minden felbontáson, mindenféle zoomolási opció esetén jól mutasson az adott weboldal."

Azért remélem érzed a különbséget a "csak 1024-ben normális" és a "szabványos felbontásokon normális" között. Mert jelenleg csak az első teljesül. Én meg úgy gondoltam, hogy

1024 kap saját változatot.
1366-tól 1680-ig kap egy újabb változatot (hogy a dobozokban ne csússzon el semmi).
1680-tól felfelé pedig egy újabb skála.

Nem, valóban nem tudom, éppen ezért magyarázd el, hogy mivel több, mint a következő:

1. Feature check (Multi Column megléte)
1/a Ha létezik, akkor JavaScript 1 lép működésbe.
1/b Ha nem létezik, akkor JavaScript 2 lép működésbe.

2. Ha felbontás kisebb, mint 1024, akkor CSS 1.
- Ha felbontás nagyobb, mint 1366, de 1680-tól kisebb, akkor CSS 2.
- Ha felbontás nagyobb, mint 1680, akkor CSS 3.

Ami meg nem támogatja a Multi Column Layout-ot az kapja a szabványos 1024-re optimalizált változatot (mint most kapja az összes).

Mi ebben a nehéz? Ezért van a HTML5 meg a CSS3, hogy használjuk, előbb-utóbb úgyis át kell majd állni.

"ha egy buzinagy TV-re kipakolod a képet, akkor ha egy fotelben ülsz, elfogadható távolságban a TV-től, hogy ne verje ki a szemedet közvetlen közelről"

Most akkor fullHD monitorról, vagy fullHD tévéről van szó? Mert a kettő nem ugyanaz. Egyébként meg épp az ilyesmire találták ki a Readablity-t és társait. Én erre személy szerint UserCSS-t használok, megadom, hogy

body {
background-color: #aaa;
}
p {
font-size: 28px;
font-family: "Helvetica World";
}
a {
font-size: 28px;
font-family: "Helvetica World";
}
h1 {
font-size: 36px;
font-family: "Helvetica World";
}

Ez általában egységes, a többit meg oldalspecifikusan. Van egy IncludeCSS nevű kiegészítő is, ami Local Storage alapon működik. Ahhoz nem kell frissítgetni a stíluslapokat módosításonként.

"Legyenek nagyobbak az egyes dobozok, vagy rendezgethesd át tetszésed szerint, vagy mire gondolsz?"

Minden egyéni preferenciának megfelelni nem egyszerű. De egyébként erre találták ki (vagyis nem, de erre is jó) az "Akadálymentes változat" néven futó alternatívát, ami hatalmas betűket csinál és kontrasztos megjelenést. Erre volt userCSS próbálkozás is Operánál, de mint mondtam, a globális megoldások nem éppen a legjobb hatásfokkal működnek.

"Hát őszintén gratulálok, hogy rájöttek, hogy valami újulást a felhasználók meg a jó pénzeket fizető támogatók, hirdetők is szeretnének látni."

Mondjuk ha a konkurenciát nézzük a PH még mindig kiemelkedő. A HWSW nem rossz, de az alapja vBulletin fórum, a RIOS legalább saját fejlesztés. Ott van az SG, arról inkább ne is beszéljünk. A többi meg (techline, etc.) említésre sem méltó. A Geeks.hu is statikus, csak ott a cikkek kevésbé bulvárosak. ;]

Szóval ez van, a példa azt mutatja, hogy az átlagolvasó rétegnek megfelel, pár törzsfórumozóért meg nem fognak ekkorákat fejleszteni, elvégre ők tudják megérné-e a plusz munka.

"A Facebookos AJAX-os hozzászólás-küldés megírása sem olyan nagy ördöngösség... ahogy a többi sem, csak ráfordított idő kérdése."

Azért Parcinak kevesebb nulla van a bankszámláján, mint a Zuckerberg gyereknek. :DDD
Gondolom a motiváció is kisebb.

"ezek közül néhányat ingyen is megcsinálnék, csak hogy haladjon már valamerre ez a nyomorult fórum."

Sokan vagyunk így, ez az egyetlen mozgatórugója (a céges támogatásokon túl) a nyílt forráskódú projekteknek is. De fizetést nem az egész világtól fogsz kapni "x összeg egy helyesírási hibáért", "y összeg egy fórumos fejlesztésért" és "z összeg egy AJAX implementációért" alapon, hanem egy adott cégtől, ahol az idő vasfoga megöli a kreativitást.

"Hát azért jobban afelé haladnak, mint pár évvel ezelőtt."

Legutóbb a PORT.hu-ból lett dinamikus helyett fix 1024-es változat. Meg volt még pár, aminél a designváltás dinamikusról fixre váltást is eredményezett. Ha jól tudom eredetileg az IWIW is dinamikusnak indult.

(#13631) scott_free válasza cousin333 (#13628) üzenetére


scott_free
senior tag

thx! :R

(#13632) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Üdv topic!

Újra raktam a rendszert, friss operával persze, a gondom pedig a következő:

Iszonyatosan lassú az opera, egyes oldalakat be sem hoz, de legtöbbször erőlködik, hogy
behozzon egy adott oldalt. Ránézésre teljesen random csinálja ezt, viszont nem lehet így böngészni vele.

GChromot feltettem, hogy megnézzem én készülékemben van-e a hiba, de GC-al villámgyors minden oldal. Most is csak így tudtam megírni ezt a hozzászólást, mert Operában szintén fagy a hozzászólás ablak.

Beépülő pluginokat feltettem, java, flash, shockwave, de ennek ellenére semmi hatásuk.

Ötlet valaki?

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#13633) dqdb


dqdb
Topikgazda

Másnál is jelentkezik az a hiba az 1016-os buildben, hogy a Cttrl+szám nem az adott indexű gyorshívót nyitja meg, hanem az eggyel utána következőt? Két gépen is ugyanez a helyzet, de mindkettő ugyanabba az Opera Link profilba dolgozik, szóval lehet, hogy csak nálam létező probléma.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#13634) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Az miért van hogy az Opera 11.11 néha nem akarja betölteni a bővítményeket? (Gmail, IMDB, Adblock). Pontosabban letiltja azokat, és nekem kell manuálisan engedélyezni

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#13635) cousin333 válasza 용 Bob (#13632) üzenetére


cousin333
addikt

Nagyon alap kérdés, de a Turbó nincs véletlenül bekapcsolva (balra lent kicsi kilóméteróra-szerű ikon)?

"We spared no expense"

(#13636) fatal` válasza ErosenZold (#13634) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudom, nálam is előfordult néha.

(#13637) erdoke


erdoke
titán

Mostanában rendszeresen kiírja, hogy lassú a netem, és engedélyezzem a Turbót. 120 Mbites netem van, és magyar oldalaknál is csinálja, amik egy villanás alatt töltődtek be.
Kezd telemenni a hócipőm az Operával is, lassan átállok IE9-re, ha így folytatják. :((

A legjobb aláírás a héten

(#13638) 용 Bob válasza cousin333 (#13635) üzenetére


용 Bob
senior tag

Re-install megoldotta szerencsére. :)

Az opera turbónak akkor látom értelmét, ha kis sávszél áll rendelkezésre és úgy akarod gyorsítani, mondjuk fél megás neted van.
Nekem 60 vagyis 6 megás, azaz 6 Mbyte/s netem van, ha ezen szaggat, mint atom, akkor nyilván az opera turbo sem fog sokat tolni rajta.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#13639) fatal` válasza erdoke (#13637) üzenetére


fatal`
titán

Tiltsd le a turbot, mi olyan bonyolult benne?

Amúgy bizonyára azért írja ki, mert ha le (esetleg fel is) töltesz, akkor belassul a net.

(#13640) 용 Bob válasza erdoke (#13637) üzenetére


용 Bob
senior tag

Így, hogy láttam most a chroomot "élőben", mert rákényszerültem, én is elgondolkoztam rajta erősen. A bajom annyi vele, hogy iszonyatosan buta az Operához képest, valamint nem nagyon tudnék visszaszokni a számtalan kényelmi funkció miatt.

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#13641) cousin333 válasza 용 Bob (#13638) üzenetére


cousin333
addikt

Nyilván csak lassú netnél van értelme, viszont sok embernek sikerült már valahogy bekapcsolnia (vagy magától aktiválódott?), és nem értette, mitől lett lassú.

"We spared no expense"

(#13642) cousin333 válasza erdoke (#13637) üzenetére


cousin333
addikt

Kapcsold ki az értesítést az Opera Turbó beállításainál.

"We spared no expense"

(#13643) fatal` válasza cousin333 (#13641) üzenetére


fatal`
titán

Az alapbeállítás az, hogy kapcsoljon be, ha szükséges és sokan nem állítják át.

(#13644) erdoke válasza fatal` (#13639) üzenetére


erdoke
titán

Ki van kapcsolva a Turbo, és nem lassú a netem. Mi a fenének javasolgatja?

A legjobb aláírás a héten

(#13645) fatal` válasza erdoke (#13644) üzenetére


fatal`
titán

Akkor kapcsold ki az értesítést és kész.

(#13646) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Kicccsit gyorshívó? :D Késő délutáni munkám.

Utólag is köszi a segítéget mégegyszer Dluinet-nek :R

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#13647) fatal` válasza 용 Bob (#13646) üzenetére


fatal`
titán

Fasza lett :)

(#13648) Dluinet válasza 용 Bob (#13646) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Király lett

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13649) Laybee válasza Dluinet (#13648) üzenetére


Laybee
őstag

Sziasztok! Ha be van kapcsolva az Opera Turbo, akkor kevesebb forgalmat generál a netezés? Azt tudom, hogy a képet kissebb minőséggel jeleníti meg. Szóval miből áll a Turbo?

(#13650) Dluinet válasza Laybee (#13649) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Opera Turbó a gyakorlatban

Az Opera Turbo evolúciója

Opera Turbó, tartalomszűrés, marketing...

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.