Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) Penge_4 válasza Perillustris (#12146) üzenetére


Penge_4
veterán

Ráadásul pont tegnap került fel a Szégyenfalra is. :DDD

(#12152) Perillustris válasza AtHoS (#12150) üzenetére


Perillustris
senior tag

Azért köszi, te megpróbáltad. Ez is eszembe jutott még:

Sebaj, nekem 8.5 óta így is az alap. :K

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#12153) Penge_4


Penge_4
veterán

Amúgy tök értelmes algoritmusuk van.

A google.hu és www.google.hu-ra még veszélyes oldal jelentést dob, de ha úgy írom be, hogy www.google.hu/about.html akkor szépen behozza az oldalt.

Tehát ilyen alapon a www.verybadsite.com esetében a www.verybadsite.com/iamclean.php-ről gyönyörűen lehet fertőzni bárkit. :DD

Viszont annyi előnye van, hogy bekapcsolva nem lesz 2 másodperccel hosszabb a "resolving host" folyamat, mint a régi malware védelemnél.

De még így is telerakja a cache-t a sok http://sitecheck2.opera.com/?host= címekkel.

Viszont most, hogy így bekapcsoltam látom, hogy van egy szép zöld pipa a Web gombra kattintva, ami kikapcsolva nincs ott. Ettől függetlenül jelzi a Secure és Trusted jelvénnyel a https-t, illetve EV Certificate-tel rendelkező https-t, tehát a konklúzió: Továbbra is teljesen felesleges.

Azért halkan megjegyzem, hogy még így is Operában a legelviselhetőbb. Firefoxban például az urlclassifier3.sqlite tekerte a vinyót, mint állat, Chrome-ban pedig az összes kedvenc crackoldalamat feketelistára dobta. ;] Ellenben olyan oldalakon nem szólt az sem, ahol helyette a MSSE szólt, hogy elkapott valamit a cache-ből.

(#12144) dqdb: Eddig még semmi. De hatalmas lenne, ha beraknák azt is. :D

[ Szerkesztve ]

(#12154) Tigi válasza dqdb (#12132) üzenetére


Tigi
őstag

Hali

Mindenre gondoltam csak a Java-ra nem. :D

Köszi szépen. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#12155) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Na kint is az újabb snapshot: Opera 11.00b1133

read-only mode on the forum

(#12156) pethYeti válasza AtHoS (#12155) üzenetére


pethYeti
addikt

Neked is megvastagodott a status bar?

(#12157) AtHoS válasza pethYeti (#12156) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én még nem telepítettem, de említette ezt más is a desktop team-es topicjában

read-only mode on the forum

(#12158) dqdb válasza pethYeti (#12156) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Igen. Remélem csak átmeneti bug, a státuszszöveg magassága nőtt meg.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12159) vv5204


vv5204
senior tag

1133-as build. Az extensions-ök, hogy frissülnek? Sehol nem láttam olyat, hogy
update. :U

(#12160) pethYeti


pethYeti
addikt

Opera 11-nek nem kéne címsorban való kereséskor dobálni a lehetséges szavakat? Nekem még az a google kereső van beállítva ami magyar operán lett leírva hogy hogy mutassa a tippeket.

(#12161) pethYeti válasza pethYeti (#12160) üzenetére


pethYeti
addikt

Nem szóltam, csak kicsit lassan dobta fel a javaslatokat.

(#12162) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

Véletlenül törölt jelszó újra megjegyeztetésére van lehetőség?

Válaszokat előre is köszi.
Üdv:
S

(#12163) fatal` válasza TSanya (#12162) üzenetére


fatal`
titán

Ha újra beírod, újra felajánlja.

(#12164) Micka21


Micka21
tag

opera 10.62 őt használok, a magyarorszag.hu oldalon folyamatosan jönnek a tanúsítványkérések minden alkalommal mikor belépek, és az oldalon belül is a különböző részeknél
hogy lehet ezt kiiktatni vagy mejegyeztetni az operával?

(#12165) AtHoS válasza Micka21 (#12164) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A felugró Biztonsági probléma-s ablak középső fülén (Biztonság) van lehetőség megjegyeztetni a választásodat az adott tanúsítványhoz

read-only mode on the forum

(#12166) dqdb válasza AtHoS (#12165) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Valamikor 10.5-10.6 környékén hibásan működött ez a funkció, lehet, hogy még a 10.62 is érintett. Érdemes lenne felrakni egyúttal a 10.63-at is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12167) Micka21 válasza AtHoS (#12165) üzenetére


Micka21
tag

próbáltam már de nem jegyzi meg
vagy lejár a tanúsítvány ideje, az időt meg nem tudom átírni

(#12168) TSanya válasza fatal` (#12163) üzenetére


TSanya
aktív tag

Sajnos nem ajánlja fel.

(#12169) AtHoS válasza Micka21 (#12167) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor az lesz, amit dqdb írt. Tedd fel a hivatalos (nem snapshot) 10.63-at

read-only mode on the forum

(#12170) fatal` válasza TSanya (#12168) üzenetére


fatal`
titán

Érdekes, pedig fel kéne neki. Biztos hogy törölted a jelszót? Ctrl+F12 -> Forms -> Password managernél keress rá. Ha benne van töröld ki és utána újra felajánlja.

(#12171) TSanya válasza fatal` (#12170) üzenetére


TSanya
aktív tag

Így működött. :K

Köszi

(#12172) Dictator^


Dictator^
veterán

Srácok, ha Tile Vertically módban elosztom a tabokat, hogy tudom megcsinálni, hogy a szélén töltse ki a képet? Ne legyen kis szürke sávom..?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12173) Kloden


Kloden
senior tag

Sziasztok, ha egy oldalon letiltok bizonyos tartalmakat (reklámokat) akor azt be sem tölti? Csak mert mobilnetem van...

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#12174) dqdb válasza Kloden (#12173) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nem.

Penge_4: nem használsz olyan user JS-t, ami figyel bizonyos billentyűzetkombinációkat? Az egyik scriptem működőképessége buildről buildre változik, és nincsen ötletem, hogyan tudnám megjavítani.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12175) Penge_4 válasza dqdb (#12174) üzenetére


Penge_4
veterán

De igen. Az egyik a NoAds (Alt+Shift+P, Alt+Shift+A és Alt+Shift+B), a másik pedig amit te írtál, a PH-ra, a szövegformázó.

(#12176) dqdb válasza Penge_4 (#12175) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A szövegformázó csak akkor él, ha a textarea elemen van a fókusz, ez végig működött (bár volt olyan build, ahol duplázta az eseményeket). A másik oldalszinten kapná el az eseményeket, de ez eléggé esetleges.

NoAds, persze, még használom is :W

Köszi!

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12177) Draken


Draken
őstag

most kezdtem el operát használni. egy kicsit zavar, hogy amikor youtuberol hallgatok zenét és bezárom utána még megy 2-3mp-ig a hang. erre valami megoldás? Version 11.00 beta

(#12178) AtHoS válasza Draken (#12177) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Úgy néz ki, hogy a héten lehet kapunk egy végleges 11.00-át :)

Opera 11.00 Release Candidate 3

Próbáld ki ezt a verziót a béta helyett és erősen ajánlott frissítened a Flash Playert is, ha éppen nem a legújabb kiadást használod. [Link]

read-only mode on the forum

(#12179) Solar_Wind válasza AtHoS (#12178) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Már települt is a végleges nálam.

(#12180) AtHoS válasza Solar_Wind (#12179) üzenetére


AtHoS
nagyúr

:C

Na igyekeztek a srácok innen tölthető végleges 11.00

Remélem azért csak kevés hiba maradt benne és nem kapkodták el a "karácsonyi ajándék"-ot :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#12181) kovaax válasza AtHoS (#12180) üzenetére


kovaax
őstag

Jaja, megfrissült nekem is, aztán dobott is egy hátast rögtön... Majd bent megnézem, hogy javult-e valami a proxy mögött...

-=- There's no place like /home -=-

(#12182) Воланд


Воланд
titán

Jó Estét mindenkinek!

Ma feltettem a végleges opera11-et, ff és chrome (4napja használom) után így elsőre sokkal jobban bejön, viszont most egy darabig párhuzamosan fog menni nálam a chrome és az opera és amelyiket előbb sikerül megszoknom az marad, de ff semmiképpen sem. Akkor most jöjjenek a problémáim :DDD :
- rendes adblock van már? amit én leszedtem az sehogy sem akar működni nálam, vagy csak én rontottam el valamit
- ff előzményeket, könyvjelzőket, mentett jelszavakat hogyan tudok importálni? a könyvjelzőket megtaláltam, de csak egy üres Firefox könyvjelzők nevű mappát hoz létre
- magyar nyelvű hibajavítás gépelésnél van, vagy egyelőre ki kell kapcsolni ezt az opciót? ez meglett
- böngészési és keresési előzményeket, tehát az összes megnyitott oldalt lementi a beépített szinkronizácíója, vagy csak a merevlemezen tárolódnak ezek?

Egyelőre ennyi lenne, köszönöm előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12183) Fire/SOUL/CD válasza Воланд (#12182) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, nekem is pont ez lenne a kérdésem
"- rendes adblock van már? amit én leszedtem az sehogy sem akar működni nálam, vagy csak én rontottam el valamit"

Én is leszedtem a reklámszűrőt, látszólag be is épül, de nem csinál semmit. Sőt, ha rákattintok és Preferences menüpontot választom(vagy bármelyiket), akkor sem történik semmi...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12184) pethYeti


pethYeti
addikt

Én két dolgot használok szűrésre.

Egyik egy összeszedett urlfilter.ini 90%-ban minden reklámot blokkol, van amit fölöslegesen de az 1 kattintással kivehető.

Eztc:\Users\NEV\AppData\Roaming\Opera\Opera\ ide

És még van ez is: http://magyaropera.blog.hu/2010/10/13/adblock_plus_operaban_masodik_felvonas
u.a mint a kieg csak ez működik:)

(#12185) Fire/SOUL/CD válasza pethYeti (#12184) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, ezeket már én is néztem, de megmondom őszintén, ilyen "buherához" semmi kedvem sincsen... :N Bevallom, Én nem vagyok Opera user, de sok user kéri hogy telepítsem, ezért kell "valamelyest" ismernem ezt a böngészőt is
(persze abszolút nem ismeretlen számomra, hisz amikor webre dolgozom, akkor folyamatosan legalább 5 browserrel tesztelem a készülő oldalt)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12186) pethYeti válasza Fire/SOUL/CD (#12185) üzenetére


pethYeti
addikt

Nem buhera:D
Egyik saját beépített tartalomszűrőjének az ini-je "kibővítve" a másik pedig egy javascript amiből ahogy néztem minden kiegészítő épül.

(#12187) dqdb válasza Fire/SOUL/CD (#12183) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Az opera:config#PersistentStorage|UserJSStorageQuota értéket beállítottátok 500-ra?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12188) Dictator^


Dictator^
veterán

srácok olyasmi érdekelne, hogy webcim bepötyögésnél jegyezze meg mit irtam be, és amikor véletlen újra elkezdeném beírni, ne cim alatt aloldalakat mutassa, hanem a beírat webcimemet.

pl: beirom, hogy : prohardver.hu

következő begépelésnél mindent kiad, csak nem a prohardver.hu-t
hanem: http://prohardver.hu/tema/opera_bongeszo_2/friss.html
stbstb..csak a prohardver.hu nem jön ki a találatok közt..
help?!

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12189) Воланд válasza dqdb (#12187) üzenetére


Воланд
titán

Mostmár be és működik is, köszönöm! :R És ráadásul nagyon jól be lehet állítani, hogy mit blokkoljon.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12190) Fire/SOUL/CD válasza dqdb (#12187) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Köszönöm, így oké. :K

Sőt, beimportálhatóvá vált az FF-es Adblock Plus listája is, mindenféle INI "buhera" nélkül. Most teljesen úgy néz ki példul a PH! oldala is, mint FF alatt.

THX!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12191) fatal` válasza dqdb (#12187) üzenetére


fatal`
titán

Ha sok filtert tölt le javallottabb a magasabb érték, nekem 2000en van. Amúgy az enable user javascript on https sem árt. :)

(#12192) pethYeti válasza fatal` (#12191) üzenetére


pethYeti
addikt

Én azt nem kapcsolom be mert idegesít a folyamatos figyelmeztetése:)

(#12193) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Nekem nagyon szimpatikus az új Opera, csak hiányzik pár dolog belőle:
- rókához hasonló űrlapkitöltő
- kép átméretezés ablakhoz (erre már kaptam választ: Make It So.)
- oldalanként beállítható nagyítás ami persze később is megmarad (legfontosabb)
Ha ezeket tudná alapból vagy kiegészítővel már váltanék is.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#12194) Воланд válasza < CyberBob > (#12193) üzenetére


Воланд
titán

Van benne űrlapkitöltő. A nagyítás nekem oldalanként más és más és általában megmarad, most egyedül az fb-nél vettem észre, hogy kilépés után visszaállítja az alapméretét az oldalnak, de a többi általam használt oldalnál remekül működik a nagyítás.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12195) Воланд válasza < CyberBob > (#12193) üzenetére


Воланд
titán

Hupsz, mégsem jó a nagyítás, már értem, hogy mire gondolsz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12196) < CyberBob > válasza Воланд (#12195) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Na igen.

Az űrlapkitöltő alatt azt értem, hogy egy adott oldalon a felhasználónevet megjegyezze, de a jelszót már ne.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#12198) Воланд válasza pethYeti (#12197) üzenetére


Воланд
titán

Köszöntem! :R Legalább ezt sem kell "kigugliznom". :DDD Most már legközelebb csak akkor írok, ha valamit nagyon nem találok, amit linkeltél, azt meg megnézem ha hazaértem.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12199) Bodsa


Bodsa
csendes tag

Hali!

olyan problémám lenne h a címsorba mindig berakom a keresés a lapon gombot, de egy két alkalom v kilépés után mindig átváltozik v fordításra v vmilyen más kereséses cuccá.

és az a durva h a testreszabás - gombok hozzáadásánál is eltűnik ez a ctrl f-es keresés a lapon gomb.

mit tehetek?

danke

(#12200) erdoke


erdoke
titán

A végleges 11-est feltettem különálló installként, és előjött egy általam rég elfeledett hiba, miszerint valami tárhelyet hiányol, illetve panaszkodik, hogy egyszerre két user nem használhatja, és magába roskad. Ha jól rémlik, a felhasználói fiókhoz vagy a Program Files könyvtárhoz nincs írás joga, és ezen kellene változtatni, de hirtelen nem ugrik be, hogyan.

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.