Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96401) ricsip válasza strynox (#96398) üzenetére


ricsip
addikt

Usb-n / pendrive-on rádugva a képeket is jelentkezik?

-

(#96402) alaves válasza strynox (#96398) üzenetére


alaves
addikt

Az általad leírtaknak, a szabványnak vagy előírásnak a bíróságig vitt ügyekben van szerepe. Általánosságban (az esetek 99%-ára vonatkoztatva) a gyártó hozzáállása számít.
-LG: OLED TV-nél a gyakorlatban tapasztalatok alapján 1 pixelhibánál is cserél kijelzőt (nálam is volt, hiszen PC-re kötve is használom, nem fogom 75 cm-ről az ikonon éktelekendő dead pixelt bámulni)
-Samsung: a live chat tájékoztatása szerint OLED TV-kre a prémium monitorok zéró pixelhiba garanciája érvényesíthető

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#96403) Vhiktor válasza Malfroy (#96400) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Nagyon egyszeru.
A panasonicra mint markara irtam, hogy modeltol függetlenül altalaban neki a legjobb a gyari szinhelyessege (oledekre vonatkozik csak).

A g3 pedig az ossezs marka, osszes modellje kozul jelenleg a legjobb, ha osszessegeben az atlag szinhelyesseget nezzuk.

Off és ezt most altalanossagban irom;
Mostantól a tényeket tényszerűen fogom közölni, nem fogok azzal foglalkozni, hogyha valamelyik marka rajongojanak valami nem tetszik. Akar megsertodik rajta valaki akar nem. Egyszerűen nem lehet így, mert nem egyértelmű megfogalmazást szül, aztán oldalakon keresztül lehet magyarázkodni, helyesbíteni. :R

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96404) Vhiktor válasza Malfroy (#96399) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Brutálisan látható a különbség.
Váltogass a képmódok között, látod ott is különbséget.

Még akkor is ha látod ha a deltae mondjuk marad 4, de nem mindegy hogy ez a 4 úgy jön ki hogy adott szín a piros, zöld vagy kék irányába mászik el vagy éppen több vagy kevesebb a fenyereje. Mindegyik esetben lehet 4 az eltérés mégis teljesen máshogy néznek ki.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96405) Quadgame94 válasza Malfroy (#96399) üzenetére


Quadgame94
senior tag

A valóságvan Delta E2 és Delta E8 között 4x a differencia. Szívenen. Vagy mit szeretnél? Erre van a skála, hogy megtudd mekkora a differencia. Az, hogy te ebből mit vennél észre az más kérdés. Ja és több Delta E érték van szóval az is számít pontosan, melyiknél van nagy eltérés.

Én ha jön a G3 majd május felé, biztos, hogy kalibráltatom Vhiktorral. Ez a tervem. És akkor nyugodt leszek, hogy minden pontos és helyes.

(#96406) Vhiktor válasza strynox (#96398) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Garancia, nem kell várni semmire.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96407) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Nesztek videófilek, aki siratja, hogy a Pana netán kiszállna az oledből:
Known as 'Astrova,' Panasonic's 4K OLED in-flight systems

(#96408) Vhiktor válasza Quadgame94 (#96405) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Köszönöm előre is :R

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96409) freelanced


freelanced
addikt

Üdv,

Érdeklődnék, hogy egy LG G2 esetén, miképp kell elképzelni a TV élettartamát, alapvetően az érdekelne, hogy mekkora fejtörés az OLED. Alapvetően a cserélgetés, javittatás, várakozás kicsit macerás, a doboza sem fér el, szóval nem tartanám meg. A kérdés lehet, hogy hozzáértőknek furcsa, de igy a témában kezdőként, hallani hideget meleget, és most is van aprón modell ahol azt állitják hogy normális a beégés, és pl. az adott tévé kétszer is volt cserélve a két év alatt.

Igy lényegében az lenne a kérdésem, hogy mivel is számoljon az ember, hogy kell ezt elképzelni, mennyire macerás együtt élni egy OLED tévével :B

Köszönöm :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#96410) Malfroy válasza Vhiktor (#96404) üzenetére


Malfroy
aktív tag

értem. amúgy mond mindig a frankót,nem kell foglalkozni senki márkahűségű lelkével,igazad van. ez egy "szaktopic" valahol mégis. úgy is azt védik, amit épp használnak.amúgy utóbbi napokban nagyon nézegetem a panasonic z95a-t. igazából megfelel minden elvárásomnak. csak nem lövök mellé a választásával és ki fog szolgálni pár évet. biztos lesz vagy 2 misi ha vásárolható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#96411) Quadgame94 válasza freelanced (#96409) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Én két OLED-et adtam el és doboz nélkül egyik sem kelt volna el. Tudom az ember nem azért veszi, hogy el is adja, de 5 vagy 6 év múlva simán eladhatod. Nagyon vékony. Doboz nélkül szerintem esélytelen az eladás de majd valaki rám cáfol.

Ha gond van vele és panelt kell benne cserélni, akkor itt a topicban olvasottak alapján az jött le, hogy kimennek házhoz és ott cserélik ki. De majd más megerősít vagy cáfol.

Egyékbént semmi macera nincs vele. Ha elromlik akkor egy LED vagy miniLED-et sem egyszerűbb javíttatni, főleg ha nagy méretről beszélünk.

A G2-re pedig 3+2 év panel gari jár. Vegyes használat mellett a beégés pedig manapság nagyon minimális. Plusz van 14 napod visszaküldeni ezt is, mint bármely más tévét.

(#96412) KoNZoLik@ válasza Quadgame94 (#96411) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Dobozt 14 napig érdemes megtartani, mert ha eláll a vásárlástól kizárólag abban küldhető vissza! Utána pedig mint amit írtál ha gebasz van kimennek házhoz, neked sehová sem kell vinni! Persze eladásnál jól jön a doboz, de nem feltétel egyáltalán, én eddig doboz nélkül adtam el az összes tévémet, mert kicsi a lakás és nem tudok egy akkora dobozt hol tárolni...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 819 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#96413) Quadgame94 válasza KoNZoLik@ (#96412) üzenetére


Quadgame94
senior tag

A régi samu led tévénket én is doboz nélkül adtam el. OLED-et neccesnek tartanék, de igazából nem az én felelősségem onnantól, hogy megvette.

Én azért megtudom tartani a dobozokat.

(#96414) KoNZoLik@ válasza Quadgame94 (#96413) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ha megtudod tartani akkor annál jobb, de aki használt tévében "utazik" az tudja szállítani doboz nélkül hidd el, tök mindegy, hogy Oled vagy sem...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 819 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#96415) hunspikey válasza Quadgame94 (#96413) üzenetére


hunspikey
őstag

Kb 3 hónapja vitte el a haverom a 65C9-emet, persze dobozt azonnal dobtam annó ahogy vettem. De nem jött zavarba - eleve úgy jött, hogy előtte vett 2cm-es XPS lapokat a közeli tüzépen és volt nála ugyan innen betontakaró fólia is. Vazz eskü profibb lett a végén mint a gyári csomagolás... és voila, fektetve, kombi 5-ös bmw-be parasztba ahogy kell elvitte kb 200-al... mert úgy vezet mint egy őrült. És a TV ezt is túlélte, szóval azért nem annyira cukorból való dolgok ezek.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#96416) ricsip válasza freelanced (#96409) üzenetére


ricsip
addikt

Nem feleséget választasz egy életre, szóval annyira nem kell rástresszelni.

A doboz meg-nem-léte pl. nem lehet akadálya a garanciáztatásnak, amelyik bolt ezt kiköti, annak el kell küldeni a jogszabály szövegét

-

(#96417) ricsip válasza hunspikey (#96415) üzenetére


ricsip
addikt

Én egy szedán ceed-be préseltem be egy 65-ös C1-et úgy h. az anyósülésen is ültek (valóban nem túl kényelmesen, kb. a szélvédőhöz préselődve, de elfért asszony is).

-

(#96418) Vhiktor válasza Malfroy (#96410) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Biztos nem lősz mellé vele.
Annyi, hogy valmelyik streaming szolgáltató appja nem érhető el a panasonic tv-ken, csak nem emlékszem fejből, hogy melyik.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96419) Malfroy válasza Vhiktor (#96418) üzenetére


Malfroy
aktív tag

szerintem hbo ,de lehet már az is van mert Z95A-n FireTV fut már, nem a saját OS-ük mint régebbi TV-jükön. [link] . netflix,youtube,twitch tuti van rajta,láttam képeken. én ezt a hármat használom, szóval többi nem is érdekel igazából.

[ Szerkesztve ]

(#96420) TechN7ne válasza Malfroy (#96419) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Élőben még nem is láttam Panasonic OLED TV-t ,sehol nincs kitéve kb. ,pedig nagyon kiváncsi lennék rá.
Nálam nagyon fontos tényező ,hogy az adott terméket lássam élőben ,meghallgatok minden ajánlatott de utána meg is lesem őket.
Általában egy külső tárolóval szoktam elmenni az áruházakba ami tele van remux filmekkel és ott is kipróbálom őkat ,aztán jön a második felvonás mikor megrendeltem és otthoni környezetben is felmérem a képességeit vvégén ha minden jó marad ,ha meg nem megy vissza.
Az utóbbi időkben sajnos sokkal több TV ment vissza mint ami itthon maradt.

[ Szerkesztve ]

(#96421) Quadgame94 válasza TechN7ne (#96420) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Ezt már akartam kérdezni, mert többször leírtad hogy sok tévét küldtél vissza a illetve több oled tévét is van összességében most jelenleg hány tévéd van és milyen milyen típusúak ezek? tényleg érdekelne

(#96422) Malfroy válasza TechN7ne (#96420) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Igazából én egyszerűbben fogom kivitelezni ezt. valószínű hogy megfogom rendelni kibontom felteszem az asztalra és használom évekig. Nagy zsákbamacska nincs mert tudok róla mindent amit kell ,nagy meglepetés nem érhet. Tudom hogy milyen panel van benne és az mire lesz képes, tudom hogy a mozgás megjelenítése legjobbak között van ,tudom hogy az operációs rendszere miket támogat ,tudom hogy milyen a gyári kalibrációs értékei, Tudom hogy milyen formátumokat támogat .más információra nincs szükségem, inkább csak még pénzre hogy meg tudjam majd venni. :)

[ Szerkesztve ]

(#96423) TechN7ne válasza Quadgame94 (#96421) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Két db Sony maradt ,hálószobában egy alap oled (55A80L) és a nappaliban egy alap led (65X75WL) - ennek a helyén volt nem rég egy 65 colos S95B amit odaadtam a nővéreméknek.

Malfroy
Nem ilyen egyszerű a mai tömeggyártás ,nyilván mindenkinek ez a terve amit írsz.
Gyakorlatban meg személyesen lehet kiismerni igazán egy készüléket és nem a neten olvasva.
Mondván típuson belül is már egyre gyakoribb ,hogy nincs két egyforma termék.

[ Szerkesztve ]

(#96424) KoNZoLik@ válasza Malfroy (#96422) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Na én ennél még egyszerűbben szoktam, megrendelem ami tetszik, kibontom fel az asztalra és használom, kizárólag játékra illetve streaming és YouTube amit használok, erre gyakorlatilag bármelyik mostani Oled tévé megfelelő :K A többi pedig csak a pénztárca vastagságán múlik, bárki bármit mond 🤔

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 819 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#96425) Malfroy válasza TechN7ne (#96423) üzenetére


Malfroy
aktív tag

De, Ez ilyen egyszerű. nem vagyunk egyformák .én nem vagyok ez a túlzóan körülményeskedős , túllihegős fajta ember .felmérem racionálisan a tudást ,megszerzem a kellő információt, Összeteszem rá a pénzt ,megveszem és örülök ,használom.

(#96426) Malfroy válasza KoNZoLik@ (#96424) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Pénz van az első helyen szerintem ez határolja be elsőként a dolgokat először ,és utána jön a többi. Nyilván ez mindenben így van nem csak tv-nél.

(#96427) KoNZoLik@ válasza Malfroy (#96426) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ezért írtam, hogy a többi csak a pénztárca vastagságán múlik, előtte lehet azért nézegetni több milliós cuccokat is, de ha nem telik rá akkor tök mindegy, mert úgy is azt veszi az ember amit megengedhet magának, vagy nem😂

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 819 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#96428) Malfroy válasza Vhiktor (#96403) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Panasonic oled tévéiben amiben lg panel van , pl z95a esetében a 2.gen mla, ugyanúgy viselkedik mint az LG oled tv- k? tehát négy óránként akarja lefuttatni magának mindig az alap pixel frissítést és a pixeleltolása pedig folyamatosan aktív ,és azt nem lehet kapcsolni se igaz? (A Philips oled806 ilyen amúgy, és ebbe is Válogatott lg panel van ugye)

(#96429) Scholes9 válasza Malfroy (#96381) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az enyém pixelhiba mentes eddig. Egyébként ez bármelyik TV-vel előfordulhat.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#96430) strynox válasza ricsip (#96401) üzenetére


strynox
tag

Igen.

@Vhiktor, @alaves

Köszönöm a véleményeteket, immár világosnak látszik az ügy.

(#96431) Flashget


Flashget
félisten

Sziasztok.
Erről a tévéről véleményt szeretnék kapni, pro és kontra?
LG OLED42C31LA OLED evo

Realme GT Master Edition

(#96432) szkutyi válasza Flashget (#96431) üzenetére


szkutyi
őstag

Beírod a keresőbe, kidob neked annyit, kedved se lessz végig olvasni.xd :W :W
[link]
Egyebkent nekem ez van. Nem tudom milyen kontrát tudnék felhozni....
Visz mindent, dts-t is, van dolby vision, buggal nem találkoztam még, de nagyon a forumtársak sem, frissítések rendben vannak nem basznak el semmit..
Talán ami jelen van, de nem latni valós tartalomnál az a tinting és a banding(utóbbi javul idővel) ;)

[ Szerkesztve ]

(#96433) hunspikey válasza Flashget (#96431) üzenetére


hunspikey
őstag

A c3 egy meglehetősen jól sikerült középkategóriás OLED TV.

Sajnos a legkisebb méretben amit írtál nem annyira fényes mint pl egy 55 colos, de így is elegendő.

Előnye, hogy alkalmas játékokra, filmezésre egyaránt.

Ilyen méretnél gondolom nem a mozizás kiváltása a feladat, inkább játék / PC monitor használatot sejtek - ezekben is remekel a nagyon széleskörű technológia támogátása miatt illetve a pixelstruktúrája miatt szebben jelenik meg a natív PC 4k mint a QD-OLED-eken.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#96434) Flashget válasza szkutyi (#96432) üzenetére


Flashget
félisten

Egy kórházban fekszem minimális internetem maradt.
Megrendeltük (lányom intézte) szombaton, tegnap már leszállítottá
Köszönöm a választ.

Realme GT Master Edition

(#96435) Flashget válasza hunspikey (#96433) üzenetére


Flashget
félisten

:R
Azért ekkora mert max. 43" fér be a bútorba. Most még egy 10 éves Samsung F6600 van azt váltja.
Általános tévézés, film, sport erre lesz használva.

Realme GT Master Edition

(#96436) szkutyi válasza Flashget (#96435) üzenetére


szkutyi
őstag

Nagy előre lépés az tuti.de miért nem előtte informálódtal ? :)
Előbb cselekszel, aztán kérdezel?
Szerencsére jó döntés ez a tv :)

(#96437) Quadgame94 válasza Flashget (#96435) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Nekem 42C2 van igaz én monitornak használom és PS5-re. Ezt három méterről nézni... élvezhetetlen. Inkább dobnám ki a bútort, minthogy 55 alatt vegyek tévét :D

Sosem értettem az ilyen bútoroknak a létjogosultságát. Persze régebben nem voltak ekkora tévék, de eleve ez a teljes falat borítsuk be szekrénnyel nekem nagyon furcsa :D

(#96438) hunspikey válasza Quadgame94 (#96437) üzenetére


hunspikey
őstag

nekem jó szemem van, de 2,5 méterről kicsi a 77-es :D

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#96439) torma1981 válasza hunspikey (#96438) üzenetére


torma1981
veterán

Háát én is lassan így vagyok vele. :) Pár napig szokni kellet, most már lehetne nagyobb. :) De imádom. Egész más élmény vele minden. Ja és köszi a beállítás amit küldtél. Valóban jobb így. Nekem a DV módban sokszor élvezhetetlenül sötét. Nem hiszem, hogy így álmodta meg sokszor a rendező, hogy ne láss semmit sem. HDR módban sokkal jobb. Én nem vagyok elájulva a DV-től. Kár hogy nem lehet váltani a DV és HDR módok között.

(#96440) hunspikey válasza torma1981 (#96439) üzenetére


hunspikey
őstag

Örülök ha tudtam valamelyest tanácsommal segíteni... hát igen, a dolby vision nagyon nagyon sok esetben rendesen el van kefélve. Amennyire jó kontent van apple TV-n, annyira notórius módon tudnak értékelhetetlen sötét anyagot kitolni, pl Invázió, pfff.
Aztán persze vannak néha kivételek, pl Constellation.

De szerintem nem a te szemeddel van a baj, hanem a szabvánnyal.

A szabvány arra lett létrehozva, hogy egy teljesen nulla luxos sötét szobában nézd a DV tartalmat - és sajnos ezen túlmenően figyelembe kéne vegye, hogy mit tud a TV-d de itt sajnos néha bibi van.

Nem csak mi vagyunk ezzel így - itt egy cikk egy 35 éves kijelző kalbrálással foglalkozó embertől akinek szintén tele lett a fa**a a DV körüli trehánysággal.

DV_problémák

Én fotósként dolgoztam és már amíg élek nem tudom levetkőzni mert a látás egy tanult folyamat, nem a szemedben keletkezik a kép hanem az agyadban. Ennek megfelelően pontosan tudom mit kéne látni adott helyzetekben és én is nagyon nehezen hiszem el, hogy adott szituban, pl esti holdfényes tengerpart mennyit látunk a TV-n és mennyit látnánk az életben. Jó tudom kreatív döntés, meg utómunka, meg minden.. persze.. az is van, de akkor is valami úgy általánosságban bűzlik a DV háza táján.

A sima HDR ellenben ugyan azon a TV-n érdekes módon kotta rendben van - fényes mint egy szupernóva, pl Országúti diszkó remake, Amazon Prime - kikúrt rendben van képileg. Szóval nem az LG a ludas...

Ahogy fenti linken írja a kalibrátor ember: ami technikailag kalibráltan precíz az sajnos vizuálisan nem élvezetes DV release-ek esetében, vagy csak ritkán.

Ez egy rettenetesen nehéz és talán feloldhatatlan helyzet.

Én magam részéről szeretnék színárnyalat tekintetében helyesre kalibrált színeket, általam jónak ítélt gammával, magyarul L*a*b színtérben szarok az L-re, viszont ne legyen hibás az a-b tengelyen a szín - erre próbálok most embert megbízni - nem lesz egyszerű...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#96441) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Üdv Urak, és hölgyek.

Eljött az ideje hogy elengedjem a LG C1 55" tv-met, és leváltsam egy 65"-re.
Kérdéseim:
Maradjak az LG-nél?
Ha LG akkor mekkora, és milyen különbségek vannak a C3-és G3 között.

Építő válaszokat előre is köszönöm.

Ui:
Mennyiért lehet most eladni egy LG C1 55" -öst ? Hibátlan állapotban van.

[ Szerkesztve ]

(#96442) hunspikey válasza hunspikey (#96440) üzenetére


hunspikey
őstag

Bocs edit time-on túl: azt akarom csak mondani, hogy édes mindegy hogy én mit gondolok egy adott jelenetről természetesen. Én nem számítok semmit, viszont van egy böki:

a Dolby Vision egy HDR szabvány.

A HDR nevéből adódóan magas dinamika tartományú tartalom.

Na most ha egy komplett sorozat úgy megy le, hogy a fekete meg a csúcsfény között kb 150 nit van, akkor az nem HDR, hanem SDR.

Ha a sorozatban minden csúcsfény SDR fényerejű akkor azt szintúgy nem lehet HDR-nek hívni.

Ha egy tartalomban a normál diffúz fehér 150 nit alatti akkor az megint csak nem HDR.

És sajnos DV tartalmak esetén mindez gyakran előfordul míg normál HDR esetén nem :W

Ezért mondom én azt, hogy hibás a DV-ben közölt tartalom sok esetben és erről sajnos nem a Dolby Lab tehet és nem is az LG.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#96443) hunspikey válasza mimic1979 (#96441) üzenetére


hunspikey
őstag

Én csak arra tudok neked válaszolni, hogy mekkora különbség van g3 és c3 között.

Attól függ mit nézel rajta, mivel eteted.

SDR-ben akár 4k vagy csak FHD nagyjából semmi különbség nincs.
DV esetén van - ha sötét érzékeny vagy, akkor g3-al menthető a kontent c3-al sokkal kevésbé
HDR10 esetén bekapcsolt tone mappinggel kb kétszer fényesebb - itt be fogsz csokizni

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#96444) Vhiktor válasza mimic1979 (#96441) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Ha megvan rá a keret, akkor egyértelműen G3.

A C3 minimális elpőrelépés lesz a C1-hez képest, sőt lehet semmi különbséget nem fogsz látni, ha nincs egymás mellett a 2 tv. Szóval ebben az esetben csak méretben lesz előrelépés, képben nem igazán.

G3 tesztem

C3 tesztem

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96445) Malfroy válasza Vhiktor (#96444) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Panasonic oled tévéiben amiben lg panel van , pl z95a esetében a 2.gen mla, ugyanúgy viselkedik mint az LG oled tv- k? tehát négy óránként akarja lefuttatni magának mindig az alap pixel frissítést és a pixeleltolása pedig folyamatosan aktív ,és azt nem lehet kapcsolni se igaz? (A Philips oled806 ilyen amúgy, és ebbe is Válogatott lg panel van ugye)

(#96446) lala666 válasza Malfroy (#96445) üzenetére


lala666
senior tag

Honnan van az értesülésed, hogy válogatott a panel bennük??? Súgd már meg....

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#96447) hunspikey válasza Malfroy (#96445) üzenetére


hunspikey
őstag

A pixel tolásnak semmi köze a panelhez. Azt a tv gyártó szoftverezi.

LG esetén a panelt az lg display gyártja, a tvt az lg electronics ez két teljesen külön cég.

A pana az lg displaytől veszi a panelt akik szerintem semmibe nem szólnak bele max ajánlást adnak arra vonatkozóan hogy mi szerencsés a panellel szemben.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#96448) Flashget válasza szkutyi (#96436) üzenetére


Flashget
félisten

Igen nem így szoktam általában, de 1 éve figyelem az árát és közben figyeltem a fórumokat. 600.000 Ft-ról indult, most 315.000-ért jutottam hozzá.

Realme GT Master Edition

(#96449) Vhiktor válasza Malfroy (#96445) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

2.gen mlat nem láttam. De szerintem ugyanúgy viselkedik.
Pixel eltolást lg, sony tvn ki lehet kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96450) Malfroy válasza hunspikey (#96447) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Én ezt tudom, de nem ez volt a kérdésem . :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.