Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96901) ricsip válasza klaya86 (#96899) üzenetére


ricsip
addikt

55 collos, vagy 65 collos méret van, 56-os nincs :)
Tippre akkor az 55-ösről lehet szó. Ahova befér az 55-ös, és befér a 65-ös is, oda pár hét használat és a wow-érzés elmúlása után sokan a 65-öst vették volna. Nyilván ha nincs ilyen opció és nagyon jóáras az az 55-ös, akkor nincs miről beszélni.

Kérdd el a használati idő adatokat, ha van rá 1 mód, abból kiderül mennyit futott eddig, mennyiszer volt kicsi és nagy pixelfrissítős ciklus rajta. Érdemes pár tesztképet kipakolni rá h. milyen a minőség, van-e rajta beégés, halott pixel, lilulás-zöldelés (ez hófehér teljes képen látszik a legjobban).

[ Szerkesztve ]

-

(#96902) klaya86 válasza ricsip (#96901) üzenetére


klaya86
senior tag

55 természetesen, elírtam, bocsi.

(#96903) ρσгτσ válasza klaya86 (#96899) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Bár nem tudom milyen a régi TV, de szerintem mesénél is előrelépés lesz az OLED -re váltás. Nálunk is főleg az megy a C1 -en. Meg mellette alkalmanként YouTube, film, normál TV adás.

Egyébként én is azt tenném, amir ricsip javasolt. Érdemes tesztelni, megnézni a panelt és egy használati időt is lekérni.

Szerk.:
Itt van például egy jó tesztvideó, de lehet a többiek tudnak jobbat is. Én ezen ellenőriztem mindegyik OLED -et.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#96904) klaya86 válasza ρσгτσ (#96903) üzenetére


klaya86
senior tag

Köszi szépen, megsasolom akkor, amiket tanácsoltatok.

(#96905) Malfroy válasza ρσгτσ (#96903) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Ez jó teszt videó én is ezen szoktam megnézni.

Valaki nem tudja hogy lehet belépni a Philips szerviz menübe megnézni hogy pontosan hány óra van a panelban és mennyi nagy pixel frissítés futott le eddig?

(#96906) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

30-40 ezer Ft ráfordítással váltanátok OLED55CX3LA-ról OLED55C31LA-ra?
Vagy, hagynátok a fenébe?
Gari 1,5 hónap múlva lejár a TV-ről, aztán a C3-on meg ugye akkor lenne megint 3 év. Már ezért megérné talán.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#96907) Malfroy válasza IntelKiller7 (#96906) üzenetére


Malfroy
aktív tag

persze,nem kérdés.

(#96908) Vhiktor válasza IntelKiller7 (#96906) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Rohadtul megeri.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96909) Malfroy válasza Vhiktor (#96908) üzenetére


Malfroy
aktív tag

tudsz intézni g4 vagy oled909-et tesztre esetleg, belátható időn belül?

[ Szerkesztve ]

(#96910) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Köszi. Intézem is akkor. :C

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#96911) proly01


proly01
őstag

Szeretném kérdezni, hogy normális hogy használat közben recseg ropog a tv pattog stb néha.
Falon van másfél éve, de olyan mintha szét akarna szakadni néha. C2 oled. Elég nagy,attól lehet? Mintha régebben nem hallottam volna vagy csak nem tűnt fel. Pc n szerkesztek dolgokat az a monitor vagy megallitok egy filmet pl. Vagy játékot olyankor jobban hallom nyilván a csend miatt.

....Pr:)ly....

(#96912) Vhiktor válasza Malfroy (#96909) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Mi a belathato idő? Nyárra ígérték.

De pl a Philips oled 908 közelében sincs a g3-nak, a színek fényereje nagyon alacsony hdr esetében.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96913) aldebaran


aldebaran
őstag

Hétfőn jön az új tv: Philips 937-es, de nem találok kalibrációs beállításokat a neten sehol hozzá, mint a 806-hoz itt a prohardveren. Esetleg hol tudnék hozzá ilyesmit keresni?
Ha a 806-nál nem cserélik ki a panelt, akkor ezzel a pixel hibával mennyiért lehet eladni? Még van rá 1,5év gari.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#96914) Vhiktor válasza aldebaran (#96913) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Youtubeon nézd meg a 818 beallitasaimat.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96915) aldebaran válasza Vhiktor (#96914) üzenetére


aldebaran
őstag

Köszi! Meg is van. Na, majd megnézem, milyen hozzá. :R
Egyébként ezt az avforum-ot találtam hozzá, itt van kép is, csak a beállításokat nem írják meg hozzá.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#96916) bghistvan válasza szkutyi (#96897) üzenetére


bghistvan
senior tag

Értem....
Reddit-en van pár említés a 71 és 73 verziót illetően az alábbi anomáliákról..... YouTube error, fényerő gyengülés, menü belassulás, kép laggolás, hdmi arc probléma külső eszköz vezérlésnél,ezért is voltam kíváncsi arra, hogy neked milyen verzió van alatta.

Én még nem frissítettem, szerintem nem is fogom, amíg nem tapasztalok semmi problémát, lekopogom eddig semmi probléma vele.

(#96917) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Hát nem tudom ,most itt vagyok az Alza ban a Sony TV k előtt és full világosba szinte alig látok különbséget az A80L és az A95L között még fényerőben sem.
Viszont kiállítva szemmel látható (utolsó eladó de még egy biztonsági őr is észre veszi) ,hogy a Sony oled megoldása a legszebb a három márka közül.

[ Szerkesztve ]

(#96918) junkpod válasza Quadgame94 (#96898) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ne óvodázzunk már! Azt ír ide amit akar és ahányszor akarja. Miért kell rászólni ?
Ha te kevesebbet írsz az is jó. Ha ő többet tipródik, az is jó. Tudunk görgetni...

Box's don't touch!

(#96919) szkutyi válasza TechN7ne (#96917) üzenetére


szkutyi
őstag

Közel 2x csucsfenyerő, de legrosszabb esetben is 1.5x fényerővel képes az a95l mint az a80l.
Ezt nem adja át az a szar demo(bár ott is látni) de valós tartalomnál ez rengeteget jelent az 1000%!.

(#96920) junkpod válasza IntelKiller7 (#96906) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem váltani csak méret növeléssel érdemes. Oledről oledre, azonos méretben nem éri meg. (Ráadásul ha jól emlékszem buknád a DTS támogatást...)

Box's don't touch!

(#96921) junkpod válasza szkutyi (#96919) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezt honnan veszed? Az egész OLED történelemben nem volt akkora fényerő javulás a legelső tv meg a mostani legújabb között...

Box's don't touch!

(#96922) bghistvan válasza TechN7ne (#96917) üzenetére


bghistvan
senior tag

"de még egy biztonsági őr is észreveszi"
:C

(#96923) szkutyi válasza junkpod (#96921) üzenetére


szkutyi
őstag

Peak 2% Window

A95l 1,440 cd/m²
A80l. 686 cd/m²
Peak 100% Window

A95l . 221 cd/m²
A80l. 169 cd/m²

Sustained 2% Window

A95l. 1,419 cd/m²
A80l. 667 cd/m²

Közel 2x az nem közel hanem több mind dupla..:R
A 100% window viszont nem éri el keréken a 1.5x értéket... :R

[ Szerkesztve ]

(#96924) TechN7ne válasza szkutyi (#96923) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ezek az adatok ,gyakorlatban meg élőben világos környezetben ember legyen a talpán aki megmondja ,hogy melyik a jobb és miben.
Vloszinűleg a demo videó sokat add valóban ,viszont az összes márka saját “demo” videójával üzemel ,így simán össze lehet őket mérni.
Biztosan elfogultnak hallatszik és nekem van gond a látásommal + mindenkinek aki élőben meglesi ezeket a készülékeket és nem a neten olvassák az adatokat ,de a A80L minőségét simán odarakom egy G3 mellé.
És most lehet ezen továbbra is nevetni ,dobálózni a panel minőséggel ,fényerőkkel és a Hz magasságával.

(#96925) szkutyi válasza TechN7ne (#96924) üzenetére


szkutyi
őstag

Tegnap voltam médiában de nem is gondoltam rá hogy megnézzem..kar...akkor lenne mérvadó ha az összes tv-n ugyan az a demo menne ugyanazon beállításokkal...a tobbire inkább nem reagálok. :)

(#96926) Quadgame94 válasza TechN7ne (#96924) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Média markt és a demo már elmond mindent. Otthoni környezet összehasonlítatlan egy boltiéval és otthon valódi tartalmat nézel. Egy SDR v HDR vagy sime LED és miniLED között lesz differencia. De két OLED között nagyon kevés.

(#96927) Quadgame94 válasza junkpod (#96918) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Azzal, nincs gond, ha tipródik valaki, csak a csapongásnak azért van már egy olyan szintje ami bosszantó. Illetve sokszor egyik szavával üti a másikat. De az Ő dolga.

(#96928) szkutyi válasza Quadgame94 (#96926) üzenetére


szkutyi
őstag

Én euronicsban medialejatszon vitt saját anyagot teszteltem egy felső kategóriás oled-en, mindenki kereste a tartalmat, annyira "szar" volt némelyik jelenet a bolti körülmények között...
Volt olyan márka kepviselő aki alig várta a tesztem, és el volt ájulva mert még nem is látta hogy milyen is valós tartalommal...
Szerintem azért ez is gáz...ennyi erővel anyám is felveheti azt a logo-s pólót és....

(#96929) Tyrone89 válasza Quadgame94 (#96926) üzenetére


Tyrone89
tag

Pont akartam írni hogy az nagyon nem otthoni körülmény, fényárban úszik az egész hely..ergo kb az összes oled hasonló képet fog mutatni, na meg nem ártana ugyanolyan képmódban pl filmmaker összenézni és lehetőleg egymás mellett+ nem demo videókból kiindulni. Ez az A80L minősége ott van ahol a G3...hát azért az barokkos túlzás szerintem még akkor is ha oled mind2 készülék. Azért jelentős a különbség a G3 javára..szerintem Vhiktor is alátámasztja ezt..ráadásul műszeres mérésekkel. Az ő kezei között már megfordult nem egy kettő ebből a 2 típusból is.

(#96930) szkutyi válasza Tyrone89 (#96929) üzenetére


szkutyi
őstag

A G3 -nak szinte ugyan azok a fenyerő értékei mint az a95l-nek...így ott is érvényes az hogy max fényerő 2x nagyobb a legrosszabb (teljes kepernyő) cirka 1.4x nagyobb!

(#96931) Quadgame94 válasza Tyrone89 (#96929) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Bocsánat de csak amatőrök írnak le ilyet amit Ő írt le. Bár aki semmit sem tud a tévékről az is ha végig gondolja rájöhet, hogy az MM nem a nappalija.

(#96932) Vhiktor válasza TechN7ne (#96924) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Bárki megmondja a különbséget egy a80l es egy g3/a95l kozott.

Demó anyagok nagyon megtévesztőek, ott túl vannak tolva a színek és a kontraszt is. Meg a legalapabb tvn is tudnak jól kinézni.

De még egy a80l, philips oled 818 es c3 között is látja a szakavatott szem a különbséget.

Pl g3 es oled 908 között is nagy különbség van hdr eseteben a színek között, hiába ugyanaz a panel, g3 javára.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96933) KoNZoLik@ válasza Quadgame94 (#96931) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

+1👍 :K :C

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 818 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#96934) Tyrone89 válasza Quadgame94 (#96931) üzenetére


Tyrone89
tag

Főleg hogy az oledeket(fényerő növekedéstől függetlenül) nem is világos helységben szokták leginkább használni. Én szoktam javasolni ismerősöknek akik tv vásárlás előtt állnak hogy elmehetnek pl a MM-ba hogy megnézzék élőben a tv-t lehetőleg saját anyaggal, így az már nagyobb támpont mint látatlanul rendelni valamit DE mindig hozzáteszem hogy ez sem szabad hogy maradéktalanul mérvadó legyen mert NEM otthoni körülmények között fogják látni. Aki nagyon rágódik valamin, nem tudja eldönteni melyiket vegye..rendelje meg online és van 14 napja hogy eldöntse jó e számára. Ha nem, visszaküldi..ha jó akkor pedig happy.

(#96935) Vhiktor válasza Tyrone89 (#96929) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Én úgy írom, hogy engem semmi érdek nem fűz egyetlen márkához sem, nem kapok érte semmit, nem vagyok elado/forgalmazó. Abszolút nem érdekel ki mit vesz. Ha valaki kíkéri a véleményem mit vegyen a legjobb tudásom szerint ajánlok készüléket.

Egyébként mindenki azt látja a legszebbnek amit látni akar.

Az tény hogy az oled az oled, nagyon jó mindegyik, de természetesen van köztük különbség. Egy A2 és C2 között is nagy különbség van.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96936) ρσгτσ válasza Tyrone89 (#96934) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Demónal lehet nem annyira jön ki, de más tartalomnál nagyon látszik ekkora különbség. Még fényesebb helyiségben is.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#96937) Vhiktor válasza ρσгτσ (#96936) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Így van, demoval meg egy ips paneles 230 nitre képes tv is jól néz ki. Direkt olyan jelenetek vannak a demó videokban amik elrejtik a technológiák hiányosságait.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96938) Tyrone89 válasza Vhiktor (#96935) üzenetére


Tyrone89
tag

Igen ezt tudjuk is, bár a fórumtárs lehet azt gondolja hogy Sony ellenes vagy mert jobbnak tartod pl a G3at. Pedig a videóidban el szoktad mondani az adott modell erősségeit/gyengeséget márkától függetlenül.

(#96939) Vhiktor válasza Tyrone89 (#96938) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Nem vagyok én semmilyen ellenes.

Egyébként meg ha valaki csak sdrt néz az oleden szabvány szerint 100 niten akkor tényleg nincs nagyon látható különbség köztük (persze banding, poszterizació, stb-ben lehet különbség még így is).

HDR és Dolby Vision esetében is film függő a különbség, nagyon sok kókler kiadás van, amit aztán megint kb mindegy melyik oleden nézed a film max 200 nites csucsfenysurusegevel :)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96940) Tyrone89 válasza ρσгτσ (#96936) üzenetére


Tyrone89
tag

Persze ez így van, de hogy tényleg normálisan megtudjon bizonyosodni erről az ember pl az MM-ban is..az kellene hogy egymás mellett lássa közvetlenül a tv-t ugyanazzal az anyaggal ugyanabban a képmódban. Ne úgy hogy egyik sorról rohangál a másikra és "emlékezetből" próbáljon ítélni. De egyébként szerinte a fényerő/újabb panel nem számít mert ő ennek ellenére is egymás mellé pozicionálja őket képminőségben.

[ Szerkesztve ]

(#96941) Malfroy válasza Vhiktor (#96912) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Oled 909-at írtam . Belátható idő nálam azt jelenti hogy piacra dobása után maximum két hónapon belül, nem pedig akkor amikor már kifut és jön az új modell már .

(#96942) ρσгτσ válasza Tyrone89 (#96940) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nagyon máshogy látnak az emberek és elképzelhető az is, hogy egészen más dologra érzékenyek. Pl. mozgás- vagy képjavító használata, OLED alacsony fps megjelenítés...stb...stb.

Általános fényerő mellett a színek fényereje nagyok fontos, és például az is, hogy sötétebb jelenetből mi látszik az adott TV -n, panelen. Azért vannak olyan jelenetek, ha normális az anyag minősége, aminél akkor is látszik a különbség, ha egyik sorról a másikra ugrálsz. De valóban nem ideális így összehasonlítani, és nem vagyok biztos benne, hogy mindenkinek fel fog tűnni.

A demó anyagok viszont teljesen alkalmatlanok erre.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#96943) Quadgame94 válasza Tyrone89 (#96934) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Persze ez is teljesen valid. Vagy ugye mostanában az S90C v C3 esetében is segíthet eldönteni ha visz DV tartalmat valaki és akarja látni hogyan játssza le a Samu HDR10-ben. Főleg ha elvileg nagy differenciának kéne lennie de az ember "nem látja" akkor ott sántít valami.

Amúgy szokott lenni néhány boltban egy külön sötétített helység is. Debreceni MM-ben van azt hiszem. Ott azért jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#96944) Malfroy válasza TechN7ne (#96917) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Amúgy ez nálad kényszeres hogy időnként felbukkansz a semmiből, és leírod mindig hogy a Sony tévék a legjobbak? Ezt élvezed? Mert hogy értelme nincs az is biztos.

(#96945) Tyrone89 válasza Vhiktor (#96939) üzenetére


Tyrone89
tag

Pl a nemrég megjelent Aliens 4K Dolby Vision..full statikus 200 nitre masterelve. Tényleg mint egy sima SDR.. Csak DV "konténerbe" csomagolva :) :(

(#96946) Vhiktor válasza Malfroy (#96941) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Ha adnak akkor a megjelenésekor lesz róla teszt. Ha nem adnak akkor nem tudok mit csinálni, max oszedobjuk ra a pénzt.

A 908 vs g3 párosban kiindulva, nem nagyon hiszem hogy a 909 jobb lesz mint a g4. Csak ezért írtam a 908-at.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96947) Vhiktor válasza Tyrone89 (#96945) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Na ezeknél valóban nem látni lényegi különbséget oled és oled között.

Itt már tényleg az dont, hogy melyiken milyen a mozgas interpolacio, a banding, stb.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96948) Malfroy válasza Vhiktor (#96946) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Értem , És közöttük csak a HDR színpontosságban van különbség a G3 javára ? (Vagyis gyárilag jobban kalibrált a G3?) vagy másban is jobb ?fordított esetben van amiben a 908 a jobb?

(#96949) Vhiktor válasza Malfroy (#96948) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

908 kalibraltan sem ér a g3 közelébe se hdr se dv esetében.
A tulaj elmondása szerint az s90c sokkal jobb, én is ezt láttam. Csak azért tartja meg mert nagyon jó áron vette, de ekkorát még egy tvben sem csalódott.
Na most hogy ezt egy elcseszett fw okozta vagy sem azt nem tudom, mert csak ezt az egyetlen 908-at láttam.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96950) TechN7ne válasza Malfroy (#96944) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én legalább maradok az eddigi meglátásaim szerint ,el tudom dönteni ,hogy mire van szükségem és meg is valósítom mindenki más segítsége nélkül.
Max. egy élmény beszámolót tartok ,hogy jól jártam e vagy sem.

Te meg itt lassan három hónapja variálsz ,hogy mit szeretnél (te sem tudod) ,ennyi idő alatt már 5db tv t kipróbáltam volna legalább otthoni környezetben.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.