Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34501) Lidl válasza BiP (#34498) üzenetére


Lidl
senior tag

Az MSI Afterburner mutatja a video memória használatot.Csak be kell állítani.

Azért sok múlik a játékon is. Nekem hétfőtől van meg a 970, szóval csak pár órát játszottam még vele.
Most a Fallout 4-et pörgetem. Az előző R9 280X-nál FHD-ban volt olyan hely ahol 15 FPS volt, de nagy általánosságban 45-50 FPS volt (i7-4790-el)
Most majdnem mindenhol 60 FPS van, de néha leesik 40-re is.
Szóval még FHD-ban sem elég mindenhol 60FPS-re.

Ebben a játékban!!!

De szerintem ez a játék hibája. Viszont ez azt mutatja, hogy nem lehet játékokkal példálózni az összehasonlításoknál.

Köszi
Lidl

(#34502) BiP válasza Lidl (#34501) üzenetére


BiP
nagyúr

"Csak be kell állítani."
Akkor ez maradt el :)

Köszi mindkettőtöknek a tippet, majd megnézem, hol van benne.

(#34503) nagy.matyika válasza BiP (#34498) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Ne foglalkozz a memória használattal, nem az a szűk keresztmetszet, hanem a GPU. Nincs 3.5 GB gond. ;)

Azon vitatkoznék, hogy mi neki az ideális, mert az arhitekturája miatt is FHD-n skálázódik a legjobban, de valóban nem gond neki a 1440p. Én meg vagyok vele elégedve. Aki nem akar kompromisszumot kötni az úgy is 980 Ti SLI-t épít.

#34501

Nálam semmiféle drop nem volt. Mondjuk élsimítás csak 2x-es volt :)

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#34504) Lidl válasza nagy.matyika (#34503) üzenetére


Lidl
senior tag

Igen, igen, nekem az élsimítás maxon van.
Itt nem észrevehető a drop, de az előző kártyán a 45->15 drop erős volt ;)

Lidl

(#34505) SchumiBácsi válasza balint107 (#34492) üzenetére

Akár ki is cserélheted az MSAA-t FXAA-ra, mert nálam az a magvalósítás volt a leggyorsabb. DE nem tudom hogy csinálod, mert nálam a GTX 770-en van ehhez hasonló tempó 1920×1200-nál, 2K-ban meg a már említett 40fps... nálad sokkal gyorsabban kellene futnia.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#34506) Meghivott


Meghivott
addikt

Nvidia vezérlőpultban képbeállításoknál mit használtok?
- 3D alkalmazás határozza meg
- spec 3D beállítás
- kézi a következő hangsúllyal
Köszi

(#34507) blu79 válasza Meghivott (#34506) üzenetére


blu79
addikt

Szia, én mindíg a 3D alkalmazás határozza meg használom

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#34508) ViSAS


ViSAS
senior tag

Szerintetek a GTX 970 xtreme gaming megéri a felárat a G1 gamingel szemben?
Előbbinek a boost1 GPU órajele 1342MHz, utóbbinak 1329MHz, tehát ugyebár ezeket mindenképp tudják produkálni. Azonban ezeket az órajeleket is kiváltja a boost2. Jól sejtem, hogy a két kártya majdnem ugyanakkora mértékben boostol? Nem hinném, hogy akkora különbség lenne köztük, talán pár MHz az xtreme javára, mert jobb hűtése van.
Esetleg valaki rendelkezik xtreme verzióval? Ha igen, megköszönném ha megosztaná az OC mentes tapasztalatait (GPU-Z szenzorok). :R

[ Szerkesztve ]

(#34509) nagy.matyika válasza ViSAS (#34508) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Ugyan akkora mértékben Boostól, de ez GPU függő, hogy mennyire jól sikerült az adott darab. Komoly különbség biztos, hogy nem lenne. Viszont úgy tudom jobb a hűtése és halkabb :DD

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#34510) daveoff válasza ViSAS (#34508) üzenetére


daveoff
veterán

h1mpi-nek giga 970 extreme van, és elégedett vele, jobban dícséri, mint a G1 hűtését. Ha árban nincs nagy különbség én az előbbit venném.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#34511) lezso6 válasza lezso6 (#32003) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Erre valaki esetleg azóta?

Egy jó ideig abbahagyta, most a napokba megint kaptam egy ilyen, de ilyen ritka esetet lehetetlen legarizni. :( Eddig egy kezemen meg tudom számolni hányszor volt, de így is kicsit idegesítő, hogy havonta egyszer alvásból ez jelenik meg. Esetleg valami driver-hiba lehet még, tud valaki ilyen csúnyaságról? :F

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34512) FLATRONW válasza lezso6 (#34511) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nem használod a Speedfan nevű programot?
Nálam az okozott nagyon ritkán hasonló hibát, amikor elindítottam. Összeakadt az nv driverrel.
A megoldás az volt, hogy a program indító fájljában az elérési utat ki kellett bővíteni a következő paranccsal:
/NONVIDIAI2C.
[link]

(#34513) lezso6 válasza FLATRONW (#34512) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Semmi csodaprogit nem használok. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34514) FLATRONW válasza lezso6 (#34513) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nem lehetséges, hogy a böngésző hardveres gyorsítása okozza a hibát? Lehet hogy máskor olyankor lépet alvó üzemmódba a gép, amikor nem volt nyitva a böngésző, ez megmagyarázná a hiba ritka feltűnését. Hogyha nincs rá szükséged, akkor kapcsold ki.

(#34515) lezso6 válasza FLATRONW (#34514) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jaj, hülyeséget írok, nem alvó módból csinál ilyet, hanem csak kikapcsolt monitor után. Programtól független, kb mintha a VRAM döglene le, de olyankor elvileg szemetelni kéne rendesen, nem csak szimplán fekete-fehér négyzeteket dobálnia. Ilyenek történtek amúgy:

- Egyszer volt, hogy bekapcsolt monitornál, filmnézés közbe csinálta, meg is akadt a hang, szóval a szoftverileg is reagál rá a gép, vagy pont az csinálja.

- Volt olyan, hogy a kockásodás után egy idővel megfagyott a win, és kék halált dobott volna, de a szöveget már nem tudta kiírni, csak az a jellegzetes kék színű lett az egész képernyő.

- Egyik alkalommal megpróbáltam a felbontás átállításával ügyködni, és az helyrehozta, igaz a windows kiírta, hogy a driver összeomlott, de sikeresen helyreállt. De ez a trükk a legutóbbi alkalommal már nem jött be.

- Legutolsó alkalommal kínomban indítottam egy furmarkot, na attól szépen lefagyott minden, resetelni kellett.

Szóval ja, elég fura hiba. Majd ha újra jön, tesztelgetek még mindenfélét, hogy mire hogy reagál. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34516) TTomax válasza lezso6 (#34515) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha egyszer is olyan üzenetet kapsz,hogy a "driver összeomlott" akkor sokkal jobb ha újraindítod a géped,mert könnyen low3Dben ragadhat a kártya... ha már egyszer is ez a jelenség megvolt,akkor kár is tesztelgetni mert mindenre le fog fagyni...milyen oprendszer ez?Biosban sosem láttál ilyen kockásodást?

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#34517) lezso6 válasza TTomax (#34516) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Fostos Intel HD 3000-nél tapasztaltam ilyen notiban, hogy elégett a turbó, ha sokat játszottam vele. :DDD

Sima szürke mezei Windows 8.1. Mondjuk már több, mint egy éves rendszer, és a kártya beszerelése után nem telepítettem újra, de azért ezt ki kéne bírnia. Előtte csak az integrált volt, de más hardveres különbség semmi.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34518) TTomax válasza lezso6 (#34517) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az integrált le van tiltva?Ugye már nincs fenn az intel driver?

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#34519) h1mpi válasza lezso6 (#34517) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Egy új windowst mindenképp tegyél mielőtt gariztatod vagy legalább intel és nv driver ddu-val lepucol és újrarak

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#34521) davidsone


davidsone
addikt

a 980g1 wf3 is 1500RPM alapon?

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#34522) FollowTheORI válasza lezso6 (#34511) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Lehet monitor hiba is... lehet öregedő táp hiba is (gépben, monitorban is), gyengélkedik valami.

Persze lehet videokártya hiba is... :)

Amit javasoltak hogy pucold ki a rendszert, esetleg telepítsd újra, szintén javasolt.
BIOS-ba, ha van rá opció tiltsd le előtte az integrált GPU-t.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#34523) miresz


miresz
veterán

Sziasztok!

Használ itt valaki ilyen kártyát?

Legfőképp a hangja érdekelne.

GTX970-DCMOC-4GD5

(#34524) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Na elszaladtam az Auchan-ba, vettem egy fogyasztás mérőt és le is futtattam pár tesztet.

Videó is készült róla, csak még most töltöm jútúbra.

Amit teszteltem:
Ez csak a gép fogyasztása, TV nélkül. Ezen értékek között ugráltak..

Assassins Creed Syndicate (290-308Watt)
IBT 2 kör erejéig very high -on (230-280Watt)
3Dmark demoval együtt+firestrike ( 230-330 Watt)
idle, böngészés (66-70-100Watt)..

Konfigom a cuccaim között.

Ami fontos, hogy a proc: 4.7Gz, gpu:1515mhz, vram 8000mhz.

[ Szerkesztve ]

(#34525) shteer válasza miresz (#34523) üzenetére


shteer
titán

nekem 760-ben volt, csak arról tudok írni. idle 39% venti a minimum ami hallható, halknak nem mondanám. load meg **vahangos :)

ebben a 970 max abban különbözhet, hogy idle halkabb talán ha engedik 39 alá

..szerintem jónak tűnik

(#34526) miresz válasza shteer (#34525) üzenetére


miresz
veterán

Köszi,hát ez nem túl jó hír. Kár,hogy ilyen méretben nincs ütőképes halk kártya. A konkurencia kis méretű kártyái meg méreg drágák.

(#34527) shteer válasza miresz (#34526) üzenetére


shteer
titán

jah, a gigabyte itx-e se kellően halk - mégiscsak 145W minimum. kompromisszumos.

..szerintem jónak tűnik

(#34528) Racecam válasza miresz (#34526) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

A Giga ITX-ről írtam pár nappal ezelőtt [link], a hangjáról és előtte, utána másról is. ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#34529) lezso6 válasza FollowTheORI (#34522) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A gépben egy Seasonic Fanless Platinum 520W van, az elvileg nem egy rossz táp, elég hosszú távra terveztem vele.

A monitoromnak van saját baja, de az másképp néz ki. :DDD

Évente 2-3 alkalommal előfordul, de egy kikapcs-bekapcs megoldja, így annyira nem para.

(#34518) TTomax (#34519) h1mpi:

Persze letiltottam az intelt, nehogy lassítson. :D Mindenesetre majd valamikor újrarakom a gépet, anélkül végképp nem gariztatnám.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34530) TTomax válasza lezso6 (#34529) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ez nem win hiba...ezt a képet mi adta?és mivel kaptad le?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#34531) lezso6 válasza TTomax (#34530) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez a monitorom hülyesége, nagyon ritkán megkattan, géptől függetlenül. Egy Dell U2713H. A kép egy DSLR-rel készült.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34532) TTomax válasza lezso6 (#34531) üzenetére


TTomax
nagyúr

Értem,ha csinálsz egy screenshot-ot azon is látszik?Már nem azon a monitoron... mert ha nem akkor 100% monitor,vagy kábel.A két kép látszólag nem,pedig igencsak hasonlít egymásra.Próbálj meg első körben egy kábelt cserélni és nézz bele a csatikba,hogy minden rendben van-e.Nekm az a gyanús,hogy ha ki-be dugtad akkor megjavult, (tudom már az sem segít) mert ha a vga hibázik attól az bizony sosem javul meg.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#34533) lezso6 válasza TTomax (#34532) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Majd ha lesz, akkor kipróbálom, ha nem fagy bele. De eleve, ha a monitortól lenne, akkor nem kéne lefagynia vagy egy furmarktól megdöglenie. Azt akarom még megpróbálni, hogy állítok a VGA órajelein, van erre valami program, ami takarékra / full loadra kényszeríti? Vagy csak tuning progival lehet?

A második képnek semmi köze az elsőhöz, azt a monitor produkálja több géppel is, de nagyon ritkán. Másik DisplayPort kábellel, videobemenettel is próbáltam, ugyanúgy van. Az meg kb 1000 évente történhetne meg, hogy a két hiba egyszerre legyen jelen. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34534) Zodicus válasza miresz (#34523) üzenetére


Zodicus
senior tag

Nekem pontosan ilyen kártya van és szerintem abszolute nem hangos, egy kicsit hangosabb terhelés alatt mint a normál méretű társaik.

(#34535) rup1u5 válasza SoulReaver (#34524) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Szuper! :)
Ebből kiindulva sac/kb nálam 400-450 között lehet a max.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#34536) SoulReaver válasza rup1u5 (#34535) üzenetére


SoulReaver
veterán

A xeon ilyen sokat eszik? :) :DDD

(#34537) rup1u5 válasza SoulReaver (#34536) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nem hiszem. Meg kéne mérni. Húzva a 6 mag, stress test alatt, everest szerint 200-220W-ot eszik. Nem tudom ez mennyire valós. Játékok alatt szerintem 350 körül ehet a teljes konfig. Az 525-ös tápnak minden esetre meg sem kottyan.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#34538) SoulReaver válasza rup1u5 (#34537) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nekem a coreTemp szerint 150watt a 4.7ghz IBT vel stresszelve, szóval lehet ott körül van.

(#34539) miresz válasza Racecam (#34528) üzenetére


miresz
veterán

Köszi! Igen olvastam. Ha érdemben el lehet némítani a gigát akkor azt esetleg megfontolom. Az Asust-t nem lehet bios moddolni?

(#34534) Zodicus: Elég kényes vagyok a hangra.... :)

[ Szerkesztve ]

(#34540) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Itt az ígért videó a fogyasztás mérésről.

Feliratok bekapcsolásával, ki írtam, hogy éppen mi megy.
Jelenleg nem volt más eszközöm, hogy azt is lássátok, ami folyik a gépen :B

:R

(#34541) beci43


beci43
senior tag

Urak,Giga 970 Extreme jó választás?

(#34542) h1mpi válasza beci43 (#34541) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nagyon, az van nekem is és maximálisan meg vagyok elégedve. Jó a hűtése és nagyon csendes. Ha visszaolvasol írtam róla.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#34543) beci43 válasza h1mpi (#34542) üzenetére


beci43
senior tag

Mi van a 980 Ti-vel? :F

Köszi!Holnap megyek érte.

[ Szerkesztve ]

(#34544) h1mpi válasza beci43 (#34543) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Eladtam, mert csak WoT-ozok :)) Illetve ha elgurul a gyógyszer, akkor lehet megint 980Ti lesz az Xtreme szériából (remélem nem gurul el) :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#34545) beci43 válasza h1mpi (#34544) üzenetére


beci43
senior tag

Hát egy kicsit eltévelyedtem én is...780 Ti után IGP,aztán AMD (!) 390X,de menekülök vissza GeForcra.Jó áron el tudtam adni,úgyhogy még pénzem is marad. :)

Nem lassú a Ti után?

[ Szerkesztve ]

(#34546) Grave_444 válasza beci43 (#34541) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Biztos jó, de közel 15.000Ft-ot nem ér pluszba a WF3/G1-el szemben.

(#34547) h1mpi válasza Grave_444 (#34546) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szerintem meg igen már a hűtése miatt is. +RGB világítás, akit ez érdekel, válogatott GPU (nagyon rossz nem lesz rajta)

(#34545) beci43: sokkal lassabb, de egyelőre nem használnám ki a Ti-t. Olyan 35% a különbség.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#34548) castiels válasza Grave_444 (#34546) üzenetére


castiels
addikt

Szerintem sem ér annyival többet...

Szvsz a g1 jó valasztas lehet atlagfelhasználásra.

(#34549) daveoff válasza h1mpi (#34547) üzenetére


daveoff
veterán

Mi 35%, a különbség? clock to clock?

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#34550) - = Zk = - válasza h1mpi (#34544) üzenetére


- = Zk = -
félisten

melyik extreme? a vizes?! :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.