Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34401) #Morcosmedve válasza h1mpi (#34398) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Pontosan! :K

© asszongya'hogy

(#34402) Grafirka válasza nagy.matyika (#34400) üzenetére


Grafirka
őstag

Ha 3 honap alatt ennyire veszit a hoatado kepessegebol akkor az tenyelg nagyon sz@r minoseg. .
Ilyen a "sticker" a csavaron
Lattam mas megoldast (regebbi kartyan) ahol a csavaron egy voroses lakkreteg volt, azthiszem annak is az volt a lenyege, hogy ha megserult, akkor uszott a garancia.
Egyebbekent a +3- 4C az mennyire tolta fel nalad a homersekletet ( load alatt ) ?

(#34403) nagy.matyika válasza Grafirka (#34402) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Nálam 65%-os venti fordulattal, 1500 MHz-en 67-68 fokot jelent.

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#34404) Grafirka válasza nagy.matyika (#34403) üzenetére


Grafirka
őstag

Giga G1 nem probaltam de 1500 mhz-n 67-68c nekem nagyon jo erteknek tunik. Ezelott 3 honappal 63-64c volt ugyenezen a frekvencian ? MSI gaming volt a gepemben az kb 63-65C volt oc nelkul.

(#34405) nagy.matyika válasza Grafirka (#34404) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Így van, akkor tényleg feltűnően hűvös volt :)

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#34406) Grafirka válasza nagy.matyika (#34405) üzenetére


Grafirka
őstag

Tokeletesen biztonsagban vagy ezekkel a homersekletekkel, sot ha a mostani szobahomerseklethez hozzaadunk meg 4-5 C ( mondjuk nyari meleg) akkor is 75 C alatt leszel :K

(#34407) blu79 válasza Grave_444 (#34387) üzenetére


blu79
addikt

Ehhez a hsz. hez hozzátennék még annyit, hogy korábban mint írtam , elsőre nem egy jól tuningolható MatriX-ot kaptam, gyári bios-al és alap feszen álmodni se mertem hogy 1500Mhz-en tudom majd járatni a kártyát, még egy teszt sem futott le így , nemhogy játék, mert amint elindítottam szinte pár pillanat múlva ki is fagyott , de íme most:

- és mindez gyári bios-al alapfeszen :K , remekül bírja és nem is melegedik, az Asus hűtés teszi a dolgát , ventik 62% mennek, hihetetlen mennyire számít a Maxwellnek a hőmérséklet

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#34408) #Morcosmedve válasza blu79 (#34407) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Mindennek sokat, ezért javaslom a továbbiakban, és ha lesz VGA, magam is, válasszunk AIO-s kártyát.

© asszongya'hogy

(#34409) h1mpi válasza #Morcosmedve (#34408) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Értelek, de mi értelme van, amikor ezek se melegednek.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#34410) #Morcosmedve válasza h1mpi (#34409) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Van értelme, mint láthatod egy pasztacsere is mit hozott... ráadásul nem lesz hangja. :)

Ti topikba, akinek van AIO-s kártyája, mind 50C körül van 80C helyett és a hang marad, plusz nem böszme, nem hajlítja el a kártyát/alapapot. A hátránya tán az lehet, hogy kell a ház végébe hely neki, ha SLI-be szeretnéd nagyobb "gond" az elhelyezéssel, de sztem bőven megoldható ma már egy normálisbaabb házban és nem fogja a két VGA megenni egymást (AIO-n is sz@r a paszta, szóval lehet ott is hozni).

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#34411) GeneraL_XTX válasza #Morcosmedve (#34408) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hogy milyen kàrtyát? :D

(#34412) #Morcosmedve válasza GeneraL_XTX (#34411) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na...de Topikgazda társam, ilyen felelőtlen Ön? :DDD

AIO - All-in-One kompakt vízhűtő

Szerk.: Neked megy az utólagos OFF-olása a h.sz.-eknek? Skylake, se Haswell(-E) ben nem marad OFF, hiába váltok át kommentet.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#34413) Grafirka válasza GeneraL_XTX (#34411) üzenetére


Grafirka
őstag

hybrid water - all in one

(#34414) GeneraL_XTX válasza #Morcosmedve (#34412) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

nekem se itt se a màsikban semmi jogom nincs a hsz-ekhez. Se törölni se off-ba rakni se kiemelni nem tudok sajna :(

[ Szerkesztve ]

(#34415) #Morcosmedve válasza GeneraL_XTX (#34414) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Akkor meg biztos a RIOS-os buheralasok maradeka, koszi, hogy megnezted!

© asszongya'hogy

(#34416) blu79


blu79
addikt

- csináltam még 1-2 tesztet :) :

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#34417) nagy.matyika válasza blu79 (#34416) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Elég bika géped van ;)

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#34418) balint107


balint107
aktív tag

Valakinek valami Cicergés témában? Olyan régen hallottam már róla. Nekem most épp a gépemről jutott eszembe. Jó most sok az fps. Ez a 3. 970-em ami képes bizonyos helyzetekben ilyet produkálni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#34419) GeneraL_XTX válasza #Morcosmedve (#34412) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hamár AIO (amely rövidítést eddig szégyenszemre nem ismertem :DDD ) nekem ez keltette fel az érdeklődésemet :Y

Jól hangzik ez a CPU+GPU kombó, elvileg a 400W-os teljesítmény is bőőőven elég lenne egy i7 4770 + gtx 970 lehűtésére.

Csak hát tapasztalatok nincsenek róla. Milyen a hatásfoka a hűtőnek, mennyire hangosak a ventik/pumpa. Ti mit gondoltok erről? :B

(#34420) blu79 válasza GeneraL_XTX (#34419) üzenetére


blu79
addikt

Szia, ez az 1 szem radi nem bírja el a kettőt sajnos

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#34421) #Morcosmedve válasza GeneraL_XTX (#34419) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Erdekes megoldas :Y Nem tudom mit hutene le es meddig... kene egy teszt!

© asszongya'hogy

(#34422) castiels


castiels
addikt

Tuning: Jónak számít?

A memorynak ez a vége, az órajelet megéri fentebb vinni?

Core clock: 1502.1 MHZ
Memory Clock: 1937.3 MHZ

[ Szerkesztve ]

(#34423) blu79 válasza castiels (#34422) üzenetére


blu79
addikt

Szia GS-t nézve nem rossz , de a Heaven -nél az a 8.5 Fps azt jelzi hogy nem stabil ezen az órajelen, egy pillanatra megállt a driver :K vagy valami ilyesmi a Score sem valami acélos

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#34424) nagy.matyika válasza blu79 (#34423) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Firstrike szerintem oké, de valószínű alapfeszen ez a vége.

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#34425) castiels


castiels
addikt

Az AC SC elindítottam még a korábbi órejelnél 10 perc után fagyot,, viszont azt vettem észre hogy 60 fokos csak a gpu játék közbe..

10 mhz el lejebb vettem a memoryt, ezt kapta a heaven:

Így már oké?

[ Szerkesztve ]

(#34426) GeneraL_XTX válasza #Morcosmedve (#34421) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Találtam róla egy tesztet, sajnos nem angol nyelvű szóval csak találgatni tudok a képek alapján, de itt a részletes specifikáció a dobozról:

Ez alapján a pumpa 2500rpm 25dba zaj mellett, a ventik 800-2000rpm-ig mennek 20-38,2dba mellett, gpu blokkon a venti 1500rpm 22dba mellett. Tehát összességében úgy gondolom a teljes rendszerzajt (ha nem maxra járatjuk a cuccost) meg lehet fogni 25dba körül. Nem tudom ez hogy viszonyul pl az msi gaming gyári hűtésének hangosságához.

A hőfokok eléggé jól alakulnak CPU fronton:

Azért a Noctua D14 egy elég combos léghűtő úgy gondolom, ahhoz képest nem rossz.

GPU fronton pedig egy GTX 680-al (ami úgy tudom jobban melegszik mint egy tuningolt 970):

Bár azt tudni kell hogy a vrm-re és a ramokra nincs borda a csomagban.

Na de a lényeg hogy nem igazán vagyok képben vízhűtés témában, nem tudom hogy viszonyulnak ezek az értékek egy normál rendszeréhez. :( Mert azért 41k-t nem szívesen dobnék ki a semmiért.

(#34427) #Morcosmedve válasza blu79 (#34423) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Barmi miatt beeshet, jatek alatt kell nezni az adatokat, hogy mit csinalnak az orajelek, milyen hofokon, meg mi az fps.

© asszongya'hogy

(#34428) #Morcosmedve válasza GeneraL_XTX (#34426) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jo volt ez az indonéz teszt.

Mondjuk nekem kicsit szkeptikus a CPU hőfok, mert a 6700k-m 4.4-en, 1.21V-al, H110 alatt Akasa black-el 75-76 fok korul tetozott, ha jol emlekszem.

GPU szinten a 680 az a kartya, ami nalam volt referencia es semmi hangja nrm vt es 7x fokig ment el, szerintem egy 970 OC val tul van azon TDP-ben, illetve a garit eldobhatod.

Viszont onmagaban egy Corsair H110 annyi mint ez :D Pl. egy ref evga-n (980-980Ti) batran kiprobalnam, ott garin belul leveheto a hutes, aztan ha nem jo, akkor elnek az elallassal, hiszen nem latja el a feladatat, arrol nem tehetsz....

Ha megnezel egy evga hybridet, kicsike kis radi van rajta, szoval elkepzelheto, hogy jo pumpalassal, rendesen belott CPU-val jol hut 980-ig, de kellene egy nagyobb teszt, up to date VGA-val.

Memoria huteseket tudsz ratenni utolag, ha fontos, valamint a ref hutot lehet meg lehet ugy szerelni, hogy jo legyen AIO-ra. Viszont, ami nagy dislike az a GPU backplate, ott vannak azert kis SMD-k, amire ugy latszik, hogy siman raul az egyik furatnal, nem tudom ez mennyire tenyleges, masik szogbol is kene kep, de elv ezt egy vastagabb alatettel meg lehet oldani, de figyeljetek oda, ha vesztek, a sajat kartyatokon nezzetek meg mennyi hely van a 4 furatnal.

© asszongya'hogy

(#34429) Grafirka válasza #Morcosmedve (#34421) üzenetére


Grafirka
őstag

Eleg reszletes teszt 28C szobahomersekleten i7 4770 CPU es GTX960 combo.

(#34430) GeneraL_XTX válasza Grafirka (#34429) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Egyre inkább úgy érzem hogy ez nem éri meg, legalábbis drasztikus javulást nem fog hozni. Jelenleg a CPU-n egy CM Hyper212+ teszi a dolgát, játék közben nincs 50 fok felett a 4770 és még a hangját se hallani. Linx alatt max 68fok körül van.

MSI 970 meg csak néha mászik fel 70 fokra tuning mellett, hangja megint csak nem sok van, épp hogy csak egy pici.

lehet nem kéne ezt piszkálni :D csak valamiért vonz a víz :P

(#34431) #Morcosmedve válasza Grafirka (#34429) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Valahogy igy gondoltam en is. Esetleg, ha delidelik a CPU-t jobb a helyzet, de azért ki van szamolva a radiator, 4690k 1,2V-ig es egy 970 1.21V ig talan eleg es nem hangos. Lesz ez meg jobb is, de az ára marha jo. Kivancsi lennek, egy 360-as verziora, vagy 280+120-ra.

Generális: akkor pancsikázz (7:04-tol) :D En nem birizgalnam meg a gepet akkor, szerintem jol van az, ahogy van :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#34432) blu79 válasza castiels (#34425) üzenetére


blu79
addikt

Itt azért látszik hogy stabilanb

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#34433) castiels válasza blu79 (#34432) üzenetére


castiels
addikt

Ez is kifagyott játék alatt levettem a memorit +350 re 1752+350 mhz.

(#34434) blu79 válasza castiels (#34433) üzenetére


blu79
addikt

Igazi tesztek a gémek, én is mindent avval nézek ha stabilitás a fontos, csináld úgy hogy a gpu-t emeled ameddig bírja , aztán vissza alapra , uatána a memóriát és így megtudod biztosra hogy melyik meddig bírja

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#34435) #Morcosmedve válasza blu79 (#34434) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:K :K :K

© asszongya'hogy

(#34436) Grafirka válasza GeneraL_XTX (#34430) üzenetére


Grafirka
őstag

(OFF)Nekem valahogy fentartasaim vannak hogy egy koron van a CPU es VGA is, . De lehet ez csak az en agybajom, nem sok tapasztalatom van vizhutessel. Az hogy 90C elerte a proci az nekem soknak tunik.
Az ne is emlitsuk, hogy 960 teszteltek, ami hat enyhen szolva nem egy tul melegedos kartya :N
Szerintem egy jo leghutessel boven el lehet lenni .Persze ha van sok penz es egy rakas ido, akkor izgalmas dolog tesztelgetni .

Egyebbkent jol nez ki , es szivesen kiprobalnam ha valaki hozzamvagna . Ami viszont nagyon tetszik a kompakt huteseknel, hogy kiurul a haz, ha az ember kiveheti a kaposzta nagysagu CPU hutot.

Elhiszem hogy kiprobalnad, elkapja az embert a gepszij . :K(/OFF)

hpeter10 :D azthiszem 25 eve lattam ...

[ Szerkesztve ]

(#34437) GeneraL_XTX válasza castiels (#34433) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Szerintem ha fagy akkor a GPU-t kène lejebb venned ha a memória nem bírja akkor csak szemetel ùgy tudom legalàbbis.

(#34438) castiels válasza GeneraL_XTX (#34437) üzenetére


castiels
addikt

nem tom, levettem most + 300 ra a memoryt a gpu az meg + 110 igy nem fagyott még.

1502mhz a gpu
1930 mhz a memória

Viszont

Valaki árulja már el nekem hogy lehet az h csökkent a gpu hőmérséklete ami eddig 68-69 volt az lement 60 ra játékok alatt... Max 65.. Miért? 60% os ventifordulattal.

[ Szerkesztve ]

(#34439) BeLucZ válasza Racecam (#34362) üzenetére


BeLucZ
addikt

micsoda véletlen, pont ugyanez volt a bajom nekem is ugyanezzel a kis cukorfalat 970-essel :))

szerencsére ffodi mester segített gyötrelmeimen és együtt leküzdöttük a TDP-Démont :D :R

[ Szerkesztve ]

(#34440) bsh


bsh
őstag

sziasztok,
asus gtx770 dcII kártyámon zörög a venti, meg már amúgy is ráférne egy kis újítás, ezért néznék valamit. hangszigetelt és elég rosszul szellőző a ház, ezért a halkság mellett a TDP nagyon fontos szempont. valamint elég kicsi is a ház, a gtx770 is épphogycsak befér a maga 271mm hosszával.
de ahogy nézem, a 970-ek és még a 980-ak is beleférnének fogyasztásilag (persze nem valami agyontuningolt verzió), viszont a méret miatt egy csomó kártya nem fér be a házba.
nagyjából az asus 970 mini, esetleg evga 970 vagy 980 sc férne be, ahogy nézem.
asus miniből van 670-em, az nagyon klassz, de kicsit szkeptikus vagyok, hogy egy viszonylag rosszul szellőző házban egy nagyobb tdp-s gpu-val mennyire bírkózna meg az az egy szem kis ventis kis hűtés? :F
evga-nál olvasom, hogy az acx2 hűtő nem valami jó, meg ezek a keresztirányú lamellák sem tetszenek. olyat is olvastam, hogy "óccsó" alkatrészekből van az egész kártya, ez mennyire igaz? illetve a ventillátorok milyen tartósak ezeken? nem szeretném, ha fél-egy év múlva ez is elkezdene zörögni (vagy mint régebben a gigabyte kártyáknál is...)
szóval szerintetek melyiket lenne érdemes nézegetnem? :R

(#34441) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

Megfordult a fejemben, hogy váltok 970-ről, 980-ra.

Megéri azért a 10-15%-ért az a plusz ~40-50k? Feltéve, ha elmegy ~ 90k körül...

Milyen plusz beállításokat tudnék rakni játékok alatt, hogy közel 60fps meglegyen?

Most ennyit tud a masina Firestrike alatt.

(#34442) GeneraL_XTX válasza SoulReaver (#34441) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Szerintem nem éri meg, főleg ha jól megy tuningban. A következő érdemi előrelépés a 980Ti lenne részedről.

(#34443) SoulReaver válasza GeneraL_XTX (#34442) üzenetére


SoulReaver
veterán

Sejtettem.. :/

Viszont a 980 után kevesebbet kellene ráfizetnem, majd a 980Ti-re, ha eljutok odáig. :)

Legalább is úgy hiszem, hogy jobban tartja majd az árát a 980, mint a 970.

(#34444) Grafirka válasza SoulReaver (#34441) üzenetére


Grafirka
őstag

Csak sajat velemenyem, ha nem vagy elegedetlen a GTX970 homersekletevel, zajszintjevel ( esetleg tuningjaval) akkor nem hinnem hogy meger +50ezret az a 15%.

(#34445) GeneraL_XTX válasza SoulReaver (#34443) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Èn azt mondom gyûjts inkább tovább a 980Ti-re a kàrtyacserèken mindig csak buksz ès buksz. Addig meg a 980Ti ára mèg csökkenhet is. A 970-ed ezzel a tuningal 980ref sebessèget tud, a 980-al csak tuningolva lennèl beljebb ès azzal se sokkal. A tuning meg ugye lutri.

(#34446) blu79 válasza SoulReaver (#34443) üzenetére


blu79
addikt

Szerintem se cserélj, nem ér annyit, idén elvileg jön a Pascal és ha váltani akarsz akkor inkább arra :K

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#34447) SoulReaver válasza GeneraL_XTX (#34445) üzenetére


SoulReaver
veterán

(#34444) Grafirka

Igazatok van..

Akkor marad a gyűjtés.

Köszi szépen! :R

(#34446) blu79

Arról még nem tudok semmit, mindjárt rákeresek!

[ Szerkesztve ]

(#34448) castiels válasza blu79 (#34434) üzenetére


castiels
addikt

Ez eddig oké, de meddig teszteled? 1 óra hosszáig?

Mennyi idő kell h kibukjon es mivel?

[ Szerkesztve ]

(#34449) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Sziasztok! Csatlakoztam a 970-es tulajok táborához. A múlt héten újítottam egy Asus 970 Strix-et. Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban tuning terén? Nem szándékozom kinyomni a szemét egyenlőre tetszik, hogy halkan teszi a dolgát, de előbb utóbb megszorulhat és kellhet egy kis teljesítmény bónusz akkor jól jön, ha tudom mennyit megy :)

Még nem tesztelgettem a tuning lehetőségeket egyenlőre csak tájékozódok.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#34450) nagy.matyika válasza castiels (#34448) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Általában azért futnak le magasabb órajelen a benchmarkok, mert limitált az utasításkészletük. Ezzel ellenben a játékok rendkívül változatosak. Általában az illesztőprogram szokott összeomlani. Ha ilyennel nem találkozol játék közben, akkor stabilnak tekinthető a tuning ( persze képhiba se legyen ).

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.