Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) 0T3P


0T3P
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó topikot találtam meg.
Egy hete boldog tulajdonosa vagyok egy ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5-nek. Viszont a procim elég karcsú hozzá. Jelenleg egy A10-5800k-t vonszol maga után és érdekelne melyek azok a procik amik már ki tudnák hozni belőle a maximumot. Az A, I, és az FX széria egyaránt érdekel.
Előre is köszi a tanácsokat.

[ Szerkesztve ]

(#3602) 4264adam válasza 0T3P (#3601) üzenetére


4264adam
veterán

Felejtsd el az AMD-t. Intel Core i5 2400-tól felfelé bármelyik jó.
Valaki beszámolt FX8350-et cserélt I5-re min FPS: 38-ról 52-re növekedett.

[ Szerkesztve ]

(#3603) Winchester95 válasza 4264adam (#3602) üzenetére


Winchester95
őstag

Ki kellett volna kapcsolni biosban az energiagazdálkodást és nem növekedett volna. :W

(#3604) Bjørgersson válasza 4264adam (#3602) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha már úgyis használt meg Intel, akkor inkább vennék 2500K-t, hogy processzorigényesebb játékokban is ki legyen rendesen hajtva a videokártya.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3605) Bitbeszúrás


Bitbeszúrás
csendes tag

Sziasztok! No, szombat délben megérkezett a kártyám GIGABYTE GV-N960OC-4GD, tök egyértelmű, hogy hétvégén még csak gép közelbe sem tudtam kerülni :D de ma reggel óta nyomom a játékokat egymás után. Max felbontásom 1680x1050. Amikkel játszottam Wot, World of Warships, GTA V, Shadow Of Mordor, Diablo III. Grafikai beállítások maximálisra állítva. Egyedül csak a warships tudta 1x meg akasztani a kártyát egy pillanatra.
Kártyáról: első ránézésre nekem nagyon tetszett, hosszúsága kb. 19cm aminek igen csak örültem mert nem ez a 30 centi amik mostanában vannak, így simán befért a házba. Alapjáraton 31 fokos 1200RPM-el, mivel 30 foktól indul be a hűtés nála így nem sikerült elérnem, hogy a ventik leálljanak. Terhelés közben 51 fokig sikerült felmelegednie, egy nagyon pici hangja van a kártyának de engem egyáltalán nem zavar.
Összességében nekem nagyon megérte ez a kártya, remélem jó pár évig el leszek vele :D

(#3606) Winchester95 válasza Bitbeszúrás (#3605) üzenetére


Winchester95
őstag

GTA5 előtt indíthatnál egy GPU-z t és egy hosszú játszás után kimaxolhatnád és elküldhetnéd. :)
Akkor ezek szerint leállíthatja a ventit?
Mert ez így hülyén hangzik hogy 30fok alatt...
Nekem nem volt soha kártyám ami 30fok alatt volt:D

(#3607) Bjørgersson válasza Bitbeszúrás (#3605) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Beszerelés előtt nem csináltál pár képet? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3608) menledge válasza Bitbeszúrás (#3605) üzenetére


menledge
senior tag

Esetleg egy videót működés közben tudnál csinálni róla? Főleg a hangja érdekelne. :)

Ha nem játszol, csak sima böngészés, akkor sem megy 31C alá?

Nem tudok 3 kártya közül dönteni... :(

Versenyzők:
-EVGA SSC ACX 2.0 2GB
-Giga WF2 2GB
-Giga GV-N960OC-4GD

(#3609) Bitbeszúrás válasza Winchester95 (#3606) üzenetére


Bitbeszúrás
csendes tag

Nem tudom, hogy a ventit le lehet e állítani. Azt a programot használom amit cd-n adtad hozzá OC Guru II. Ha manuálisra állítom a venti használatot ott fix hőfokok vannak beállítva csak a ventilátor sebességét lehet szabályozni. 30 foktól indul +10 fokonként van állítási lehetőség.

kovy29: tegnap este 11-kor szereltem be, világomat nem tudtam már nem hogy képeket készítsek róla :D de ha leírod, hogy mire vagy kíváncsi lefotózom neked :D

(#3610) Bjørgersson válasza menledge (#3608) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A +memória miatt én az utolsót választanám.

Bitbeszúrás hát a videokártyára! :DDD

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3611) 0T3P


0T3P
csendes tag

Nálam a ventik csak akkor indulnak be amikor játék megy. Hallani akkor sem lehet őket, max hőmérséklet 55 fok volt eddig, akkor amikor már a bőröm is lenyúztam volna a szobában és két óránként mentem tusolni a meleg miatt :)

Az eddigi proci tanácsokat köszönöm.

(#3612) menledge válasza Bjørgersson (#3610) üzenetére


menledge
senior tag

Igen, amiatt én is felé hajlok, DE...

Sokat megy nálam a gép amikor csak bőngészek, alap dolgok és ez a félpasszív hűtés engem megvett kilóra :))
Sokáig az R9 280, r9 380 Sapphire Dual X-ek is versenybe voltak nálam, de a porszívó hangjuk miatt elvetettem őket és ezért lett a gtx 960 a választás. Emiatt félek az utóbbitól. EVGA meg azért mert most van hozzá kupon és árban összeségében úgy jobban jönnék ki. :D

(#3613) Winchester95 válasza 0T3P (#3611) üzenetére


Winchester95
őstag

De nézd meg melyik kártyáról beszélünk, nem a sima WF2 ről hanem a kisebbik változatról!
Én is nagyon hajlok a kisebbik verzió felé ha elmegy az r9 290 karim.De van egy olyan sejtésem mire elmegy addigra vagy drágább lesz vagy készlethiány iponnál. :(

(#3614) SECTORnooB válasza kisza25 (#3599) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nagy szempont igen, főleg a jó kis 64 es Pearl Marketeket köszönöm meg neki :D :R

(#3615) RECSKA válasza Winchester95 (#3603) üzenetére


RECSKA
veterán

4.7ghzre huzott 8350 vs. 4.7ghzre huzott g3258 ( 2 mag ). Szerinted melyik tolt tobb fpst? XD

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#3616) Winchester95 válasza RECSKA (#3615) üzenetére


Winchester95
őstag

a nem létező 8359.
(Attól függ milyen lapban, milyen programban:D )

(#3617) RECSKA válasza Winchester95 (#3616) üzenetére


RECSKA
veterán

Elirtam...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#3618) menledge válasza Bitbeszúrás (#3609) üzenetére


menledge
senior tag

Még egy dolog, megmérnéd a venti méretét?

Mert a sima WF2-ön 90mm-es, de egy oldalon olvastam, hogy lehet ezen csak 75mm-es van csak. :F

(#3619) Bjørgersson válasza menledge (#3618) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ránézésre 90 mm-esnek tűnik.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3620) Bitbeszúrás válasza menledge (#3618) üzenetére


Bitbeszúrás
csendes tag

Csak miattad kikapcsoltam a gépet bár nehezemre esett :D végre nyomhatom a GTA V-öt rendesen :D 2 db 75mm-es venti van rajta és szerintem ez bőven elég. 1 óra játék után 55 fokig emelkedett maximum a hőmérséklet 1200 RPM.

(#3621) menledge válasza Bitbeszúrás (#3620) üzenetére


menledge
senior tag

:R :R
Nagyon szépen köszönöm!

Nem hangoms ez az 1200 RPM?
Videót tudnál csinálni róla működés közben? Sokat segítene!

Azért nagy kérdés ez nekem, mert sokat megy a gép alap böngészéssel, és a félpasszív cuccok kussba vannak, de ennek a kártyának nyilván van egy hangja, a kérdés mekkora, na meg terhelés alatt akkor a kisebb ventik is zajosabbak.

Nem tudom, hogy a 4 GB megéri vagy inkább a halkság. :F

Miért kapcsoltad ki? :)

[ Szerkesztve ]

(#3622) Bjørgersson válasza menledge (#3621) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Afterburnerrel tudsz egyéni ventilátorprofilt készíteni saját ízlésed szerint.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3623) El Rey válasza Bitbeszúrás (#3620) üzenetére


El Rey
tag

Az ok, hogy 55 fokig melegedett fel csak.
De hány fokos szobahőmérséklettel érted ezt el?

(#3624) mobal válasza kisza25 (#3599) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nekem csak 100! De direkt! :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#3625) kisza25 válasza mobal (#3624) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mivel fixálod 100-ra? :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3626) Winchester95


Winchester95
őstag

Berendeltem egy ilyen kicsi 4GB-ost Iponnál. :) Kíváncsi leszek.
Youtube-n van unboxing már.Elvileg Driver CD-n kívül nem jár hozzá semmi :D

(#3627) Bjørgersson válasza kisza25 (#3625) üzenetére


Bjørgersson
félisten

gametime.maxvariablefps 100?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3628) hitman, válasza Winchester95 (#3626) üzenetére


hitman,
őstag

Ennyi is volt a kis akciójuk, már 72k körül van újra. :F

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#3629) Winchester95 válasza hitman, (#3628) üzenetére


Winchester95
őstag

Na, legalább többet ér majd a kártya.
Én még pont 64.513 Ft-ért rendeltem meg. :)
Őszinte leszek, R9 290 DC2OC után elmondhatom hogy nem kell ennyi pénzért ennyi teljesítmény.
Mert nagyon minimális szerintem.
Volt már sima WF2 2GB azzal is nagyon jó volt minden, 4GB-os is volt de még ki se tudtam próbálni mert elment jó áron.
De mindig is ilyet akartam volna, vártam mikor jelenik meg, de nem is gondoltam hogy a 4GB-ot 65k ért meg fogom kapni. *-*
Pont össze jöttek a dolgok mert szereztem hozzá egy fasza Gigabyte lapot is, meg úgy néz ki egy i5 4670K-t is.
Alig várom már. *-*

(#3630) hitman, válasza Winchester95 (#3629) üzenetére


hitman,
őstag

Én 970 ről váltanék 960 4gb-ra.
Azt hiszem fogok is...

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#3631) Bjørgersson válasza hitman, (#3630) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Miért váltasz kisebbre?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3632) hitman, válasza Bjørgersson (#3631) üzenetére


hitman,
őstag

Kérlek szépen mert a fő hobbim a motorozás és nyáron nincs időm játszani és így általában ősszel veszek egy jobb vga-t amivel játszok tavaszig és utána eladom hogy még ne bukjak nagyot (amennyit így bukok az nekem simán megér 3-4hónap játékot)
És már eladtam régen a 970-et csak most a gta 5 itt van a gépemen de nem tudok vele játszani mert ugye várom az őszt és ez a 960 egy jó alternatíva lenne nem túl drágán.
Ha télre sok számomra kedvelt játék kijön akkor majd később cserélek egy izmosabbra.

[ Szerkesztve ]

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#3633) menledge


menledge
senior tag

Engedtem a csábításnak én is megrendeltem! Ennyiért lemondok a félpasszív megoldásról, de legalább 4 gigás. :)

Remélem nem döntöttem rosszul. :B

(#3634) Winchester95 válasza menledge (#3633) üzenetére


Winchester95
őstag

Annyit kellene igazából megtudnunk hogy terhelés alatt (mondjuk egymás után 3unginie valley) mennyi a max hőfok, mennyire boostol, mennyi tuningban a vége, esetleg asic quality értékek is érdekesek lehetnek.
Na meg hogy mennyi RPM-el megy maximum terhelés közbe.
Mert 1200 az vicc kategória.Mint ha nem is lenne.

(#3635) juve600 válasza menledge (#3633) üzenetére


juve600
nagyúr

2gb vs 4gb max 1-2 fps különbség :D

(#3636) RECSKA válasza Bjørgersson (#3627) üzenetére


RECSKA
veterán

Msi gtx960 2gd5t oc 6pin 1550/2000
Gigabyte gtx960 4gb wf2 oc 6+8pin 1450/1950.

Nem a tap szamit...

Bocsanat, nem valasz akart lenni. ;)

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#3637) Bjørgersson válasza RECSKA (#3636) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Semmi gond, ez egyértelmű. A Giga egyébként 6+6 pin, nem 6+8. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3638) Pehi


Pehi
senior tag

Hello! A PCX-en azért érdemes körülnézni 960 ügybe. Lehet ,hogy 57 ezerért már baráti a kicsike is! :K

(#3639) RECSKA válasza Bjørgersson (#3637) üzenetére


RECSKA
veterán

6+8...

A g1 a 6+6...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#3640) Bjørgersson válasza RECSKA (#3639) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ne szédíts már, hogy lenne egy 960WF2 6+8 pines? :D A G1 meg csak 6+6? :D Egy 970 talán, de abból meg nincs WF2.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3641) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Nem szorosan a gpu-nkhoz kapcsolódik, de itt figyel egy DX12 techdemo.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3642) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

[link]

Napi szarszázhuszonnyolcbites szakértő. És az ilyen osztja az észt egy szakmai fórumon. :o

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3643) Pehi válasza Bjørgersson (#3640) üzenetére


Pehi
senior tag

Hello. Szerintem RECSKA erre gondolt! :K

(#3644) Trailblazer válasza Bjørgersson (#3642) üzenetére


Trailblazer
addikt

Amikor ugyanez a koma megvette pár hónapja az MSI Radeon 7770-emet, akkor még nem voltak fenntartásai a 128 bit ellen. :N

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3645) Bjørgersson válasza Pehi (#3643) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egyik képen 6+6 van, másikon meg 6+8, érdekes. :F

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3646) Pehi válasza Bjørgersson (#3645) üzenetére


Pehi
senior tag

A Giga WF ;) 4 gigáson 6+8 pines van.

(#3647) Bjørgersson válasza Pehi (#3646) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tudom, hogy Giga WF, hiszen arról beszélünk. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3648) menledge válasza juve600 (#3635) üzenetére


menledge
senior tag

Tehát szerinted többet ér a félpasszív megoldás mint +2gb?

Nyilván én sem adnék érte +10-15K-t, de gyakorlatilag ugyan annyiér, szerintem nem rossz. Max ha nagyon zavarna a hangja, eladom és veszem helyette a 2 gigásat.

(#3649) RECSKA válasza Pehi (#3643) üzenetére


RECSKA
veterán

Itt van a gepembe. A 4gbos wf2 6+8 pines :)
Tdp limitje 130 fole allithato. Msi 109. Es az msi jobban megy xD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#3650) synthattik válasza RECSKA (#3649) üzenetére


synthattik
aktív tag

Ilyen ez sajna ,hiába a durva körítés,ha nem kapsz mellé 1 extra durva gpu-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.