Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Bjørgersson válasza Trailblazer (#3000) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Már késő, sikerült rendesen felzaklatnod. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3002) ∂яσнυη válasza Trailblazer (#2988) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Nekem afterburnerrel +190gpu és +495 memory clockon pixelhiba nélkül lefut a 3dmark 11 perf módban. Az uni heaven a sárkánynál behalt. Shadow of Mordor pedig jobban akadozott azokon az órajeleken, mint az alapon.

Konklúzió: jó ez így ahogy van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3003) Trailblazer válasza ∂яσнυη (#3002) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ez aztán valóban derék. :R

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3004) Sage83


Sage83
aktív tag

Sziasztok!!

Ha minden jól megy holnap belépek a gtx960 klubba...:) egy Giga Gtx 960 G1 karival !! :Y
kb 7 éve nem volt nvidia kártya a gépembe... :)

(#3005) SECTORnooB válasza Sage83 (#3004) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Gratulálunk jó választás a G1 nem fogsz csalódni :)

(#3006) embe válasza ProEvoFan (#2990) üzenetére


embe
nagyúr

Ipon-nal vettem EVGA 960-at, szállítással 68eFt.-ba került. A mellé adott Batman kupont eladtam 4500-ert. Számolj!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#3007) GEIL


GEIL
addikt

sziasztok !

Klíma nélküli panellakásban jelenleg 2D-ben: 38-39 fokos......3D terheléssel már 75 fok felett is volt.

Nektek hogy bírja ?

1 hónapja amikor vettem még normál körülmények között 29-31 fok a 2D és max 68-72 fok 3D volt átlag. :U

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#3008) jcs válasza Winchester95 (#2998) üzenetére


jcs
tag

Szia! Nekem se jött válasz! Eddig nem tudták megmagyarázni miért lenne baj a kevesebb fázis!?
Ha valaki ekkora elektromérnök , elmagyarázhatná!

Ellenben az MSI Gaming 8 pines csatlakozóval van ellátva . Ezen elvileg ugyan úgy 150 watt plusz teljesítmény jöhet be , mint a 2-6 pinesen!

Józan paraszti ésszel: A plusz energia a tuninghoz kell . Ha egyszer az MSI gaming ebben az egyik legjobb akkor hol érdelek, hogy hány fázisból oldották meg?

Az MSI Gamingre még senki sem pnaszkodott. Hűvösebb, halkabb, alacsonyabb fordulatszám mellett a legtöbb másiknál!

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#3009) Sage83 válasza SECTORnooB (#3005) üzenetére


Sage83
aktív tag

Köszi szépen!! Szombaton linkelem az elért teszt eredményeket.... :DD

(#3010) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Megrendeltem[link]! :))
6950 2GB-ról váltok.Tesztek alapján kb 100% gyorsúlás várható :)

[ Szerkesztve ]

(#3011) Taposo válasza GEIL (#3007) üzenetére


Taposo
aktív tag

Én levettem a gép oldalát 2D alatt 50% ventivel 32 fok, Witcher 3 alatt 100% ventifordulattal(3400 rpm) 60 fok.

(#3012) Bjørgersson válasza Taposo (#3011) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem kell annyira feltekerni a ventit, semmi baja nem lesz, ha üresben 50°C, játék közben meg 80°C. A baj pont abból van, amikor ilyen turbo módon hűtitek le egy-két perc alatt, nem szeretik a hirtelen hőingadozásokat a forrasztások, hamarabb szétrepednek.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3013) csabika0001 válasza jcs (#3008) üzenetére


csabika0001
senior tag

Olvass picit.
Főleg a "Multi-Phase PWM Mode"-részt olvasd el.
Magyarul többfázisú impulzus szélesség moduláció néven találod meg.
PWM-et bazi sok helyen használnak pl ventilátor fordulatszám szabályzásra is.
Hogy miért ? Mert sokkal költséghatékonyabb és manapság már akár jobb is mint egy sima disszipatív táp.

Semmi baj nincs azzal, ha kevesebb fázis van, úgy is mükszik, viszont ha több van, akkor a szolgáltatott(szaggatott) "jel" ami most lényegében 1,2V feszültség, annál folyamatosabb és annál jobban hasonlít az ideálishoz.

Például az adott képen egy 4 fázisú PWM-jelet látsz. Minden fázist pl egy teljesítmény mosfet szolgáltatja mivel 4 db is van, így csökken a kitöltési tényező/mosfet. Magyarán 4 en lapátolnak cementet a keverőgépbe.
Ha csak ketten lennének akkor többet kell lapátolni egy embernek, hogy ugyanazt a teljesítményt elérjék és amint "bemelegszenek meg belöknek két felest egyre szarabbul lapátolnak". Ha viszont 4-en vannak sokkal "faszásabban" tudnak....

Nem a semmiért pakoltak, pakolnak több fázist tuning deszkákra mivel így növelhető a stabilitás magas frekvencián, nagy terhelésnél.

Hogy az MSI miért nem rakott többet? --> cost cutting

(#3014) jcs válasza csabika0001 (#3013) üzenetére


jcs
tag

Ez így rendben... :C csak akkor ezt ültesd át az MSI kártyájára...
( lásd autóknál is van egy ideális ccm és nem csinálnak 1200-as 6 hengerest. )
Akkor most valami nem müködik olyan jól mint pl az én Giga WF2-mnél?
Mert ÉN akkor emiatt nem beszélnék le senkit az MSI-ről!
" Nem a semmiért pakoltak, pakolnak több fázist tuning deszkákra mivel így növelhető a stabilitás magas frekvencián, nagy terhelésnél."
A tesztek alapján stabilan és nagyon jól tuningolható az MSI Gaming :B

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#3015) csabika0001 válasza jcs (#3014) üzenetére


csabika0001
senior tag

Igazából tök mindegy melyikről van szó MSI vagy ... mind jól tuningolható.
Mind megy 1500MHz-környékén.
Amit leírtam papírforma. Ez csak annak számit aki tudatosan vásárol, és szeret tuningolgatni.
Ha már pont a giga wf2-es említed igen a válasz az, hogy azzal a kártyával nagyobb eséllyel érsz el magasabb órajelet mint az MSI-vel.

[ Szerkesztve ]

(#3016) jcs válasza csabika0001 (#3015) üzenetére


jcs
tag

Én csak ebből tudok kiindulni.
..amúgy lehet elméletben igaz amit írsz, de gyakorlatban az 1-1,5 fázis hiánya konkrétan mennyit húzna vissza a tuningolhatóságon??
Ez alapján és amit a tulajok irtak, az alapján ajánlanám! ;)

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#3017) csabika0001 válasza jcs (#3016) üzenetére


csabika0001
senior tag

Az MSI is bőven az ajánlottak között van bárcsak a gigára is azt a hűtést tennék rá.
Viszont műszakilag most az EVGA, GIGA, PALIT, ASUS egy jobb kártyát tettek le az asztalra.
Ez a teszt nekem nem tettszik(így nem tartom mérvadónak), mert ezek nem a max órajelek. Nincs feltüntetve a boost clock ami okozhat meglepetést főleg az EVGA-nál :D

Nah meg nehogy már a Giga G1 csak 1295-ig pörögjön :) vicces. Az EVGA SSC-je akár 1600MHz magasságába is pöröghet. Nemcsoda 6+2 tápkörös.
[Itt 1576-ig tudták feltornázni]

(#3018) kisza25 válasza GEIL (#3007) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

lehet akkor 10 fokkal kevesebb volt a lakásban is :U
(#3012) kovy29 nem beszélve szegény ventiről:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3019) Taposo válasza Bjørgersson (#3012) üzenetére


Taposo
aktív tag

Igen tudom hogy bőven elviselik ezek forróságot, csak én nem. Eleve egy kis helységben kockulok ha hagynám 75-80 fokig felmenni én kapnák hőgutát ebben a kicsi szobának sem nevezhető spejz sarokban :(((
A meghibásodás nem nagyon zavar, cserélik illetve veszek másikat, ám tényleg károsodnak igy a ventik ?

(#3020) SECTORnooB válasza csabika0001 (#3017) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Mégéri rágyúrnom az Evga SSC re a megaherceket? :DD

(#3021) jcs válasza csabika0001 (#3017) üzenetére


jcs
tag

Én ezt találtam:
960 overclock
MSI 960 overclock

Ezek alapján nem gondolom, hogy lényegesen rosszabbul lehetne húzni.Van sok olyan felhasználó aki nem is akarja . Így őket maximálisam kiszolgálja a kevesebb fázis... :R (szerintem)

[ Szerkesztve ]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#3022) Vigneau


Vigneau
félisten

Nem tudom, ki mire jutott a mini Gigájával. Nálam eddig a reccenés mentes max tuning +150MHz a GPU-nak és +300MHz a VRAM-nak.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#3023) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

(#3024) ∂яσнυη válasza Vigneau (#3022) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Ez mit jelent, hogy reccenés mentes? Játékok alatt is stabil? :DDD

Én fentebb írtam. :) Én maxwell tweakerrel a max tdp-t is kicsit kitoltam. Most már 133%-ig lehet tolni a power limitet. Sajnos ha a voltokat piszkáltam, akkor a tesztek alatt throttlingolt. A ventit először 0rpmre levettem. Kíváncsi voltam. De utána visszaraktam a gyári helyett 350Rpm-re. Így szimpatikusabb nekem mint a gyári 700Rpm

[ Szerkesztve ]

(#3025) Vigneau válasza ∂яσнυη (#3024) üzenetére


Vigneau
félisten

Természetesen a játék stabilt jelenti nálam. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#3026) pcguru23 válasza JegesEmber20 (#3023) üzenetére


pcguru23
aktív tag

Na valaki dobja fel és mondja a tutit!Én nem merem! :DDD

(#3027) JegesEmber20 válasza pcguru23 (#3026) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Én se, semmit 350.12 óta :D

(#3028) Peat;) válasza csabika0001 (#3017) üzenetére


Peat;)
veterán

Kérdés mi a műszakilag jobb kártya. Egy brutál hűtés ami egy az egyben a nagytestvérről jött le (gaming 970-es hűtés van gaming 960-ason), vagy plusz egy fázis. Számomra nem kérdés hogy a minél jobb hűtés a nyerő mert azt állandóan élvezem, használattól függetlenül. Persze a többi gyártó hűtése is bőven jó, természetesen nem erről van szó.

A tuningpotenciálban eddigiek alapján nem kimutatható a fázisok előnye hátránya a 960-asok esetében. Így ez alapján rossz hírét kelteni a kártyának kicsit olyan, hogy hallottam a haver haverjától. Műszakilag a jelek szerint elég ennyi fázis amit az MSI használ és nem ezen múlik a tuning, inkább a gpu minőségén.

(#3029) Bjørgersson válasza Peat;) (#3028) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem mintha lenne értelme egy ekkora kártyára ekkora hűtést pakolni. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3030) 4264adam válasza Bjørgersson (#3029) üzenetére


4264adam
veterán

Már hogyne lenne, mindenki szereti a túlzott dolgokat :D

(#3031) ∂яσнυη válasza Bjørgersson (#3029) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

(OFF)
Úgy tudom a szilícium lapok 120fok körül olvadnak(javítsatok ki ha tévedek). Úgyhogy nem értem mit izgulnak itt az emberek. :DDD

A notiknál is sokszor azzal van a baj, hogy a venti már csak 80-90fokon kapcsolbe, de akkor mint az őrült. Nem csoda, ha a sok lehüléstől felmelegedéstől sokkot kap a cucc.

(#3032) Peat;) válasza Bjørgersson (#3029) üzenetére


Peat;)
veterán

Persze, bőven elég a többi is. Kicsivel lassabban pörög a venti, porcicákkal is bőven el lesz, kb ennyi. De ez legalább fizikailag látható és fogható :D dolog, a fázis dolog ennél a 960-asnál viszont úgy néz ki nem annyira számottevő. Egyébként MSI ára miatt nem éri meg hogy ajánlják szerintem, csak amikor csomagakcióban adják akkor éri meg. De akkor bátran vehető, tuning egy irreleváns dolog a 960-asoknál, 1500 vagy alatta kicsivel mindegyik megy, teljesítményben utána meg már nincs a kártyában sokkal több. 1-2 fps-ről beszélünk szerintem a rosszul és a jól húzható darabok között. :)

[ Szerkesztve ]

(#3033) kisza25 válasza ∂яσнυη (#3031) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a forrasztások repedeznek meg a dilatáció miatt

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3034) banderasz77 válasza ProEvoFan (#3010) üzenetére


banderasz77
addikt

Akarod mondani 200% nem? ;)

(#3035) ∂яσнυη válasza kisza25 (#3033) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Arra gondoltam nyilván. Nemis a lapkára. Jól is néznénk ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3036) Trailblazer válasza Bjørgersson (#2992) üzenetére


Trailblazer
addikt

No sikerült tesztelődni ma, pláne a hab a tetején, hogy a friss, ropogós driverrel (353.45). Elég masszívan tolja +22/+200-as AB beállítások mellett, azaz 1250/1900-on. Most, hogy a brutál hőség megszűnt, a hőfokok is rendben vannak. (60-ig kúszott fel.) A számítógépet tartó üvegasztalon is barkácsoltam egy kiadósat, 20 centivel lejjebb került a masina, ez is kedvez a hőfokoknak. (Fekvőházam van, CM HAF XB.) Talán marad is így.

Annyira ropogós a driver, hogy már látok egy 353.49-es hotfixet is. ;]

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3037) Bjørgersson válasza Trailblazer (#3036) üzenetére


Bjørgersson
félisten

1250-rol meddig boostol?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3038) kisza25 válasza Bjørgersson (#3037) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem boost2 pont 100Mhz-el több, 1485Mhz-re boostol 1385Mhz-es alap órajelnél
amúgy hogyan vagy te topik gazda, mikor nincs is ilyen kártyád?:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3039) Trailblazer válasza Bjørgersson (#3037) üzenetére


Trailblazer
addikt

GPU-Z szerint 1313 a boost órajel, de terhelés alatt, Open Hardware Monitor gadgetje szerint 1427. Most akkor melyiknek szabad hinni? :F

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3040) Bjørgersson válasza Trailblazer (#3039) üzenetére


Bjørgersson
félisten

1427 a boost 2.0, azt kell figyelni, 1313 a boost 1.0, azt minden 960 hozza 1250-rol boostolva.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3041) juve600 válasza 4264adam (#3030) üzenetére


juve600
nagyúr

meg világit is :D :D :D

(#3042) Trailblazer válasza Bjørgersson (#3040) üzenetére


Trailblazer
addikt

Upsz. Mióta van ilyen kétlépcsős boost? De mivel gondolom egymástól nem független a két érték, ezért a fagyásküszöb előttit kéne megtalálnom - már ha akarnék tovább foglalkozni vele. :)

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3043) kisza25 válasza Trailblazer (#3042) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

maxwell óta tudtommal, de lehet tévedek:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3044) jcs válasza Trailblazer (#3042) üzenetére


jcs
tag

GPU Boost 2

GPU-Z-nél a monitorozást nézd a második fülön. Ott érheti el elvileg simán az 1500-at.

( Ami azt jelenti, hogy a "sima" boost is az első lapon...csak azt a boost 2 már nem fogja esetleg feljebb tolni...)

[ Szerkesztve ]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#3045) kisza25 válasza jcs (#3044) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a simán 1500-at hagyjuk, mert nekem az már nem stabil :(

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3046) jcs válasza kisza25 (#3045) üzenetére


jcs
tag

OK! :R Elvileget írtam...Ha tuningolnék akkor előtte átnézném a topicot kinek milyen eredményei vannak...

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#3047) Bjørgersson válasza Trailblazer (#3042) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kepler szeria ota. Ha 1427-en nem fagy, akkor maradhat, sot, en mennek tovabb. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3048) Trailblazer válasza Bjørgersson (#3047) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem bizony. Most GTA-ztam egy jó ideig, nagyon szépen tolja.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3049) Bjørgersson válasza Trailblazer (#3048) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor adjad neki, minden MHz ki van fizetve. :) :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3050) Trailblazer válasza Bjørgersson (#3049) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hehe. Amúgy tetszik az aláírásod. Dexter rulez :K

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.