Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) Bjørgersson válasza RECSKA (#3649) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ami ugye nem jelenti azt, hogy akkor minden MSI jobban megy.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3652) RECSKA válasza Bjørgersson (#3651) üzenetére


RECSKA
veterán

Giga asic 69
Msi 72

Amugy pont semmi kulonbseg a ket kartya kozott. Az msi kartya magasabb orajeleivel meg egy picit ( kozel kimutathatatlanul ), gyorsabb.

Hutesre az msi fele armor 2x meglepi, halkabbnak tunik a wf2nel, es a kisebb gpu fesz miatt egy picit hidegebb is.

Bat teny, a giga a 2x annyi ram miatt tobbet eszik jelentosen.

Elmeletben kb 20w-tal.

Jo kis kartyak ezek. Dx12 tesztet varok, benthagyom az msit is akkor a giga mellett xD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#3653) pendre54 válasza Winchester95 (#3634) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Nekem egy 4 gigás Asus Strixem van. Az Asic Quality így néz ki:

Két óra folyamatos játék után(BF4, GTA 5, The Witcher 3) ebben a dög melegben a max GPU hőmérséklet 65 fok körül van, a ventik kb 1350- 1400-on pörögnek, de abszolut csendben, a proci hűtőt előbb hallom meg, pedig az se egy túl hangos jószág.(DeepcoolGammaxx S40)
Tuningot nem próbáltam, mert minek, így is bőven jó mindenhez.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#3654) 4264adam válasza Bjørgersson (#3642) üzenetére


4264adam
veterán

Na de "topikgazda" Úr, mit képzel ön magáról hát nem látja, hogy egy "PH! addikt" írta!?? Szóval az úgy van, ért hozzá! :D ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#3655) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

[link]

Igen, jól látjátok, mind hülyék vagytok. ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3656) Winchester95


Winchester95
őstag

Nem akarom titkolni.de ugyanazzal a konfiggal a gtx960 2gb nekem hozta MAJDNEM azt a szintet mint a 290. (ram hiany volt eszlelheto inkabb)
280X/280-at meg lekörözte. (Igaz ez csak GTA5-nél).
Akkor az a 770 istenkártya lehet. Ez kb olyan mint az intel 3.1ghz 4mag vs amd 4.7ghz@100mag es intel jobb...
ujabb gyorsabb jobb :)

(#3657) 4264adam válasza Bjørgersson (#3655) üzenetére


4264adam
veterán

Uram! Önt lehet még látni tulajként eme kártyával vagy a következő generációig kivár? :B

[ Szerkesztve ]

(#3658) ∂яσнυη válasza menledge (#3648) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Már sokszor írtam, de vBios moddingal úgy szabályzod a ventit ahogy jólesik. Akár 0rpmre is.
Miért adnál el egy jó kártyát amiben ráadásul több vram is lesz. :F

(#3659) Bjørgersson válasza 4264adam (#3657) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem maradok a 660-nál, egyre kevesebbet játszok az utóbbi időben, na meg nem ártana még több figyelmet fordítanom az egyetemre és más egyéb elfoglaltságokra. :) :D

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3660) 4264adam válasza Bjørgersson (#3659) üzenetére


4264adam
veterán

Szomorúan hallom, Mikor láttam a Batman széria részeit 2 hét alatt letudtad mondom én is elkezdem újra :D pedig azt mondtad nyáron jössz AMD oldalra :P

[ Szerkesztve ]

(#3661) Bjørgersson válasza 4264adam (#3660) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én nem annyira, legalább több pénzem marad értelmesebb dolgokra. :D Ha munkaidőben toltam volna, szerintem egy hét lett volna kb. :DDD

Na de ez már nagyon off. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3662) RECSKA válasza Winchester95 (#3656) üzenetére


RECSKA
veterán

Amig nem probaltad, errol nem tudsz nyilatkozni.

De a mai jatekok 95%ban egy 4130as i3 lemossa a szenne huzott 8 magos amdt.

Ez sokat fog valtozni dx12 alatt. De az meg egy kicsit odebb van ;)

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#3663) menledge válasza ∂яσнυη (#3658) üzenetére


menledge
senior tag

Ezt nem tudtam. De még sosem csináltam se ilyet, sem hasonlót, még tuningolni se tuningoltam... :(
Meg gondolom garivesztéssel is jár, bár lehet ezzel hülyeséget írok. :F

Én csak egy csendes, keveset fogyasztó kártyát szeretnék. :)

(#3664) -KP-


-KP-
addikt

Üdv,

Ez a kártya jó vételnek számít? Van jobb, ennyi pénzért?

(#3665) ∂яσнυη válasza menledge (#3663) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Fizikailag nem nyúlsz a kártyához, szóval nem hinném, hogy garivesztéssel járna. Ilyen módon akkor gyári biost sem lehet vagy oczni mert garitvesztel? Mindent körultekintoen kell elvegezni es akkor nincs gond.

De javasolt visszatenni az eredetit gariztatás előtt. Az a biztos. Ha zavarni fog a hangja küld el nekem a biost és megcsinálom neked szívesen. 1-2 értéket kell változtatni bnne. Baj nem.lehet belőle.

Én volttól, max tdptől, órajelektől kezdve mindent állítgattam és nem.volt gondom. A flasheléssel kell egyedül vigyázni, hogy le legyen tiltva eszközkezelőben a kártya.

(#3666) Bjørgersson válasza -KP- (#3664) üzenetére


Bjørgersson
félisten

[link]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3667) -KP- válasza Bjørgersson (#3666) üzenetére


-KP-
addikt

a kérdés az volt, hogy annyiért van-e jobb. A kártya amit belinkeltem 60k, a 4gigást meg nem látom 72 alatt sehol...

(#3668) 4264adam válasza -KP- (#3667) üzenetére


4264adam
veterán

Nem, nincs jobb, a hűtése is jó! Ezt akarta a kolléga megmutatni.

(#3669) -KP- válasza 4264adam (#3668) üzenetére


-KP-
addikt

:R

(#3670) hitman, válasza -KP- (#3667) üzenetére


hitman,
őstag

[link]

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#3671) Trailblazer válasza ∂яσнυη (#3665) üzenetére


Trailblazer
addikt

Azért ezzel csak csínján. Egyre több az UEFI-s biosos kártya, azt nem tudod csak úgy simán visszaflashelni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3672) -KP- válasza hitman, (#3670) üzenetére


-KP-
addikt

megéri a felárat a 4gb-os verzió?

(#3673) RECSKA válasza -KP- (#3672) üzenetére


RECSKA
veterán

Egyre tobb jatek kifut a 2gbol, es a dx12 picivel tobb ramot fog kerni, tehat megjobban kifut. De +10eftot szerintem nem er meg.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#3674) 4264adam válasza -KP- (#3672) üzenetére


4264adam
veterán

Csatlakozom az előttem szólóhoz, de annyival egészíteném ki, hogy olyan beállitásokat kell alkalmazni amivel nem fog kifutni Vramból. Ha nem akarsz komprommiszumot akkor GTX970/980-at kell venni, mert itt a GPU ereje is elfogy ha a 4GB Vram használat a cél.

(#3675) -KP- válasza RECSKA (#3673) üzenetére


-KP-
addikt

vmi olyasmit olvastam hogy a gtx 960 vmi tömörítést használ ami miatt a 2gb memóriában közel 3gb adatot tud tárolni? vagy rosszul emlékszem?

(#3676) -KP- válasza 4264adam (#3674) üzenetére


-KP-
addikt

fhd monitor van, nem lesz csere. nem cél a 4gb vram, csak kérdeztem, hogy megéri-e a felárat.

(#3677) 4264adam válasza -KP- (#3676) üzenetére


4264adam
veterán

Ekkora felárat nem ér meg, sokunk FHD-ban használja elégedetten. Igen új tömörítési eljárást használ de, hogy 3GB férjen 2GB-ba azt mindenképpen elképzelhetetlennek tartom. Mondjuk úgy, hogy okosabban bánik a Vrammal.

[ Szerkesztve ]

(#3678) RECSKA válasza -KP- (#3676) üzenetére


RECSKA
veterán

https://youtu.be/AZRoANKeQX0

;)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#3679) Bjørgersson válasza RECSKA (#3678) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Fura, hogy a négygigás verzió sokszor pár fpssel le van maradva.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3680) ProEvoFan válasza Bjørgersson (#3642) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Remélem kibanolták a palit, mert hihetetlen mit művel és még reklámozza is hogy 30 éves :DDD

(#3681) Bjørgersson válasza ProEvoFan (#3680) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Megúszta egy irgum-burgummal.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3682) GEIL válasza Bjørgersson (#3679) üzenetére


GEIL
addikt

A lényeg az hogy fraps nélkül mérhetetlen és láthatatlan az előnye a 4gb-os verziónak.....mivel fraps-sal nézve egy játékot még rosszabbul is fut mint nélküle, így ezek a tesztek csak nagyjából mérvadóak....de a 2gb és 4gb között mindenestre rohadtul nincs különbség.....egyszóval még GTA V miatt sem éri meg a több memóriásat venni. :U :K :B

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#3683) menledge


menledge
senior tag

Egyre jobban eltántorítotok ettől a 4 gigás kártyától... :((

[ Szerkesztve ]

(#3684) RECSKA válasza menledge (#3683) üzenetére


RECSKA
veterán

Hihi :)

Nem ez volt a celom.

En is belefutottam. Assetto corsa, 3 monitor, tandem drift szerver, 15 auto, 30 fps... Pfff...
Mondom ranezek mar a vram hasznalatra. 2600mb...
Akkor ez itt a baj...

Beteszem a giga 4gbot, es 30fps... XD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#3685) GEIL válasza RECSKA (#3684) üzenetére


GEIL
addikt

:DDD :o ;] :O :R Akarsz róla beszélni ?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#3686) Winchester95


Winchester95
őstag

Meghoztam a GTX 960 4GB WF2 Kis változatot 64515Ft-ért.
Első benyomások: Hihetetlenül kicsi, tartozék csak a CD meg egy papír, Asic Quality 72%.Alapon 1300rpm.
Eddig tetszik, további tesztek folynak. :)

(#3687) ∂яσнυη válasza Winchester95 (#3686) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Az jó lesz jöhet. :K Esetleg egy logout cikk? :F

(#3688) Vigneau válasza Winchester95 (#3686) üzenetére


Vigneau
félisten

És hogy tetszik a hangja?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#3689) GEIL válasza Winchester95 (#3686) üzenetére


GEIL
addikt

:K :R :C ;)

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#3690) Bjørgersson válasza GEIL (#3689) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Különösen tiltott a Felhasználói Tartalomban:

1. Bármely beavatkozás, mely hátrányosan változtatja meg a Szolgáltatás megjelenését, illetve akadályozza annak rendeltetésszerű használatát, zavarja a többi Felhasználót (például: mértéktelen hangulatjel használat, óriási méretű képek, kártékony programkódok, felesleges üres sorok, túlburjánzó díszítések és sorminták, folytonos nagybetűs írásmód, illetve a jóérzést zavaró, agresszív, kötekedő, hangulatkeltő, sértő, vulgáris, személyeskedő tartalom).

Ne spameld őket légyszi! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3691) Winchester95


Winchester95
őstag

Nem vagyok valami nagy logoutos. :)
Ez is halk, max 1800rpm, max 75fok, átlagosan szellőző házban.
72% 1349mhz-ig boostol.
Hangját egyáltalán nem hallom.Akkora papír szerint a hangja mint egy ventinek a gépben.
R9 290-hez képest, nem érzek annyi visszaesést, mint amennyi az ára. Igaz ez mellett egy alap 4670K van, a 290 OC mellett meg egy 4440 volt. (MSAA 8x-ről 4x+nvidia élsimítás.) viszont a postFX ultrát bírja így.
Nekem tökéletes.
4GB-ram meg igen is kell, és fog is kelleni.
Aki nagyon VGA guru (hőfok fordulatszám stb...) válassza a +5 ezerrel drágább (elvileg jelen pillanatban ugyan annyi) WF2 OC Backplates kártyát.Nagyobb, többet fogyaszt, de nem melegszik és kevesebbel is forog. (Megjegyzem mégegyszer, nincs hangja a kártyának így sem). Nyilván így az OC-t nem fogja annyira bírni mint a nagytesók de ki tudja, majd kitesztelem.
Ja és ha mindent full-ra raktam nem szaggatott be mint a 2gb verzió. (értsd: még játszható, nem 20fps szint, de ram terhelve).
GTA5 utáni kép:
(néha ki be léptem, ez a grafikonon is látszik).

[ Szerkesztve ]

(#3692) RECSKA válasza Winchester95 (#3691) üzenetére


RECSKA
veterán

Nem tul acelos az a hutes :(

Nekem a windforce2 4gb 1500on 4 ora assetto corsa drifteles utan 66fok... :)

Jo kis kartyak ezek.

Ma azert beteszem a 770em, es csinalok egy tesztet. Unigine heaven alatt csunyan lelepi, project cars alatt viszont fordult a dolog, mintha a 960on jobban menne... :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#3693) Winchester95 válasza RECSKA (#3692) üzenetére


Winchester95
őstag

Igen, a sima WF2 jobb, de 64500FT ért 4GB-os bőven jó, az ár, a kártya és a 4GB is perfekt személy szerint. :)
Bár igaz jobban jártam volna a régi WF2 karimmal ami nálad volt/van. :)

(#3694) RECSKA válasza Winchester95 (#3693) üzenetére


RECSKA
veterán

Nalam van meg. Pentekig. Akkor viszi el cimbim ;)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#3695) Winchester95 válasza RECSKA (#3694) üzenetére


Winchester95
őstag

jol teszi, nekem elég ez is :)
Később pedig jön a SLI pár év múlva. :D

(#3696) Peat;) válasza RECSKA (#3692) üzenetére


Peat;)
veterán

Az a tesztprogram nem nagyon passzol a maxwelleknek, 20-adjára is leírva a topikban. A tesztprogramok mondjuk elég régóta hiteltelen baromságok, sok támpontot nem adnak sajnos.

(#3697) RECSKA válasza Peat;) (#3696) üzenetére


RECSKA
veterán

A 970 szereti. Kozel azonos a 780ammal. Csakhat jatek alatt lelepi, mint babettat a speedmotor xD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#3698) juve600


juve600
nagyúr

új játékok alatt a 960 a jobb,a régieknél a 770,kérdés ki-mire használja

(#3699) 4264adam


4264adam
veterán

(#3700) gbors válasza 4264adam (#3699) üzenetére


gbors
nagyúr

Nice, bár jó volna a display outputokat látni. A 750-nek ez volt a legnagyobb rákfenéje - alig volt olyan kártya, amin volt DP.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.