Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) 4264adam válasza fauv (#4949) üzenetére


4264adam
veterán

Igazából a legnagyobb probléma az, hogy nem tudunk igazán mit viszonyítani a DX 12 alatt VGA-hoz nemhogy Procihoz. Mert olyan szóbeszéd is járja, hogy I7 sokkal jobb lesz alatta mert képes lesz megfelelően használni a HT-t amit eddig nem tudott és ezért mondtuk azt, hogy elég játékra I5. Ebben a nézetben én várnáék és akkor I7-et. BF4 64 fős Multi bizonyos pálya része a 4.5Ghz-es I7-et is megfogta. A GTAV-ben pedig van, hogy mind a 4mag 100%-on van, de a 80-90% általános, pedig elég jól optimalizált a mai programozási "divathoz képest"

Az első generációs I7 ma is megállja a helyét. Igazán mérvadót nem hozna. 2500K is annyit ér most játék alatt mint a 4690K. A következő év felét szerintem meg lehet várni a 940-el.

Ram: GTA V, Batman:AK ezek profitálnak abból, hogy 8 helyett 16B ramom van.

[ Szerkesztve ]

(#4952) fauv válasza 4264adam (#4951) üzenetére


fauv
őstag

Értem, köszi. Basszus pedig nagyon fel vagyok dobva miatta, de lehet akkor átgondolom a dolgot és várok.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#4953) fauv


fauv
őstag

Egyébként most mi az ideális RAM mennyiség ? 8 K , vagy már gondoljak a jövőre és legyen ennél is több?

Hosszabb távon gondolkodom, nem akarom évente buherálni a rendszert.

Ja most látom 16 GB a jó.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#4954) superecneB válasza 4264adam (#4936) üzenetére


superecneB
őstag

Köszi! :R

(#4955) kisza25 válasza fauv (#4953) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Játékra 8GB az alap, de gta5 alatt már láttam azt is elfogyni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#4956) fauv válasza kisza25 (#4955) üzenetére


fauv
őstag

Köszi.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#4957) 4264adam válasza fauv (#4956) üzenetére


4264adam
veterán

GTA 5 bekajál 7.5GB-ot is hosszú játék után. Azért bővítettem 16GB-ra, mert most volt 13,4k a 8GB(Ipon). Innentől újra csak emelkedni fognak a DDR3 árai.

(#4958) Fidoka74


Fidoka74
csendes tag

Nem szoktam ilyeneket méricskélni, de nálam az ASIC Quality...(fingom sincs ez mire is jó......)76.8 ezzel a karival: [link] :R

[ Szerkesztve ]

"Hunnan gyütté, Kazincbarcelónábúl?"

(#4959) GEIL


GEIL
addikt

sziasztok...355.82-es drivert próbálta már valaki ?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#4960) olta


olta
aktív tag

Na a 2 magot lecsereltem 4 magra :)

[ Szerkesztve ]

(#4961) GEIL válasza GEIL (#4959) üzenetére


GEIL
addikt

Az nvidia 3D vision-t alapból felteszi valamelyik nvidia driver ?

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#4962) Grafirka válasza Fidoka74 (#4958) üzenetére


Grafirka
őstag

Elvileg minel nagyobb ez a szam annal jobban huzhato a kartya.Hogy mennyire realis az mar mas kerdes.

(#4963) RECSKA válasza Grafirka (#4962) üzenetére


RECSKA
veterán

Ez nem ilyen egyszerű...

Sokszor rosszabb asiccal jobban megy, mert magasabb feszültségen megy a kártya...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#4964) Grafirka válasza RECSKA (#4963) üzenetére


Grafirka
őstag

Ezert irtam hogy "elvileg"

(#4966) ViSAS


ViSAS
senior tag

Szerintetek hűtés szempontjából melyik kártya lenne a jobb?: GIGABYTE GV-N960WF2OC-4GD vs. GIGABYTE GV-N960OC-4GD

Én utóbbit tartanám esélyesebbnek, mert a hátulján van kivágás, amin ki tudja fújni a meleg levegőt, az előbbinél viszont nincs, tehát a meleg levegő egésze a házban marad, annak kell megoldania a szellőzést. Szerintetek?
Továbbá teljesítmény szempontjából nem lényeges, hogy melyiket veszem, ugye? Előbbi gyárilag magasabb órajelekkel rendelkezik, de ha jól látom a dolgokat akkor emiatt kár érte többet kiadni, hiszen utóbbival is el lehet érni azokat az értékeket, pl. MSI AB-vel.

(#4967) shteer válasza JegesEmber20 (#4965) üzenetére


shteer
titán

Csak gariztatni ne kelljen

..szerintem jónak tűnik

(#4968) mcs válasza ViSAS (#4966) üzenetére


mcs
veterán

Azt a 2 ezer felárat megéri a nagyobbik. 2D-ben, vagy amíg el nem éri a 60-65 fokot a gpu, nem pörgeti a ventiket. Szerintem pár fokkal hűvösebb, és talán halkabb is lehet terheléskor, mint a pici tesója. Utóbbiról se tudok rosszat mondani, de ilyen pici árkülönbséggel érdemes a nagyobbat venni, aminek talán még az áramellátó része is jobb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4969) ViSAS válasza mcs (#4968) üzenetére


ViSAS
senior tag

Teljesen egyetértek veled, azt leszámítva, hogy hűvösebb lehet...nincs rajta kivágás a sloton, így hiábavaló lehet a fejlettebb / nagyobb hűtőborda a kártyán, ha a levegő a házban marad...így inkább a visszájára üthet a dolog. Bár ahogy írtad is, így is valószínűleg erre fog esni a választás, az esetlegesen fejlettebb áramkör miatt.
Esetleg életszerű lenne az, ha a gépház oldalán a ventilátort - amely jelenleg be fújja a levegőt - megfordítom és ezentúl kiszívja? A VGA-val egyvonalban / picivel felette helyezkedik el.

[ Szerkesztve ]

(#4970) mcs válasza ViSAS (#4969) üzenetére


mcs
veterán

Nálam így melegszik és pörög fel a kisebbik Project Cars alatt:

[ Szerkesztve ]

(#4971) ViSAS válasza mcs (#4970) üzenetére


ViSAS
senior tag

Ez hasznos volt, köszi! :R Más is tudná esetleg ezt szemléltetni Gigabyte GTX 960 WF2OC (4GB) tulajok közül?

(#4972) mcs válasza ViSAS (#4971) üzenetére


mcs
veterán

Valószínűleg tudnék javítani néhány fokot azzal, ha kiraknám az asztalból a gépet, vagy sikerülne megfelelő helyre tennem még egy házventit. Ilyenkor kár, hogy a Zalman Z9 U3 ház oldalán nincs ventinyílás.
Szerintem hasonló körülmények között legalább 5 fokkal biztosan hűvösebb lehet a WF2. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4973) Fidoka74 válasza mcs (#4972) üzenetére


Fidoka74
csendes tag

Jó pár helyen vállalnak lemezperforálást, vagy, kivágnak egy darabot a lemezből, és betesznek egy perforált darabot..., persze profi módon...., utána már berakhatsz oldalra is egy ventit.

Nekem 2 Scythe 12 cm-es van, egy elől, egy oldalt, mindkettő 800-at forog, sokat segítenek
Mivel a tiéddel megegyező kártyám 23%-os alap ventifordulatnál csak 33-34 fokos. ;)

"Hunnan gyütté, Kazincbarcelónábúl?"

(#4974) menledge válasza mcs (#4972) üzenetére


menledge
senior tag

Nem kell oda oldalsó házventi... rendes első, hátsó meg felső venti kell. Az oldalra tett venti nem sok hasznot jelent, inkább semmit. Persze a háznak is jónak kell lennie.

(#4975) Fidoka74 válasza menledge (#4974) üzenetére


Fidoka74
csendes tag

Nézd, ugyan ez nem a hűtés topik, de ellent kell mondjak Neked, mivel szerintem:

Ha a procihűtőd az alaplap felé fúj, akkor jó sokat rásegíthet egy oldallapi venti, ami friss levegőt nyújt neki, valamint egy nagyobb oldallapi venti az alaplapi proci tápellátó részének is nyom valami "fresh"-t. :R

(Felső ventinek nálam megteszi a 14 centis Chieftec táp venti....)

[ Szerkesztve ]

"Hunnan gyütté, Kazincbarcelónábúl?"

(#4976) 4264adam válasza Fidoka74 (#4975) üzenetére


4264adam
veterán

Annyira ne mondj ellent, nem sokat jelent, szinte semmit, ha el akarsz vele valamit érni akkor kifelé tolja a meleget ne befelé keringtesse körbe egy hideg meleg egyveleget amivel az elöl jövő hidegebb légáramlatot előrébb tolod és nem lesz meg az előről hátra lévő légáramlat.

(#4977) menledge válasza Fidoka74 (#4975) üzenetére


menledge
senior tag

Mérések bizonyítják, hogy vajmi keveset jelent, hogy ha megfelelően van első hátsó meg fenti venti. Inkább csak bezavar a légáramlatba, ahogy 4264adam kolléga is említi. :)

(#4978) mcs válasza Fidoka74 (#4973) üzenetére


mcs
veterán

Üresjáratban itt is ugyanolyan hüsi, mint nálad. Elől és hátul 1-1 darab gyári Zalman venti van, és minimális fordulaton mennek. Volt egy harmadik is a felső sarokban, amit kiszedtem, de lehetséges, hogy azt lentre teszem át felfelé fújónak, mivel úgy talán a vga-t is jobban érintené az áramlat. Amíg garanciális a ház, valószínűleg nem fogom vágatni. :DDD

(#4979) Dark KillerX válasza ViSAS (#4971) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Na én is mértem egyet, csak OC-al, és GTA5 alatt

(#4980) Fidoka74 válasza 4264adam (#4976) üzenetére


Fidoka74
csendes tag

Szerinted melyik a jobb? A házban lévő langyfingot keringetni, akár márkás hűtőkkel...., vagy külső levegőt benyomni, ami sokkal hűvösebb valószínűleg... :F

[ Szerkesztve ]

"Hunnan gyütté, Kazincbarcelónábúl?"

(#4981) 4264adam válasza Fidoka74 (#4980) üzenetére


4264adam
veterán

Nem értem a kérdést, az első hátsó Scythe nem márkás, nem hűvöset visz be? :U

(#4982) Fidoka74 válasza menledge (#4977) üzenetére


Fidoka74
csendes tag

Erre reklamáljál, a ventik legyenek noname -k....

"Hunnan gyütté, Kazincbarcelónábúl?"

(#4983) synthattik válasza ViSAS (#4966) üzenetére


synthattik
aktív tag

Te döntésed,de én mindenféleképpen a nagyobbat venném,most azért mert nincsen elől kivágás,attól még valószínűleg normális házban az lesz a hűvösebb,mert ugyan a másikon van elől kivágás,de mivel nyitott az oldala annak is,ezért azon vajmi kevés hő távozik ott elől a lukon.
Előre,kell 1 befújó,hátra 1 szívó venti,esetleg ha fent is van neki hely,oda is lehet egyet tenni,és kész is,máris meg van a levegő útja.
A nagyobbon ha jól tudom 3 hőcső van, a kisebbiken csak 1.
Ilyen kicsi árkülönbség mellett,számomra nem is lenne kérdés.
Nekem 1 ventis volt a gigából,az is baromi halk volt,nem is gondoltam volna,nyáron 50% ventivel már volt 1 kis hangja ,de abszolute kultiválható,viszont a wf2 szntem még nyáron is tuti csendben van,és jó hőfokokat produkál.

(#4984) Steve1207


Steve1207
veterán

Kicsit benchmarkoltam, hátha érdekelnek valakit az eredmények.
G3258 4,2GHz-en (4,5-4,7 a cél, ha lekerül a gyári hűtő, 8GB RAM és GV-N960IXOC-2GD.
GPU: 1307/1370-en, RAM: 8200-on. (kicsit még tolható, de most egy stabilat lőttem be).

Minden teszt 1920x1080-on, Vsync kikapcsolása mellett. Ahol a preset nem állította az élsimítást, ott a legmagasabbra lőttem be. Az első érték a VGA alapon, a második húzva értelemszerűen.

Tomb raider - Ultimate settings
Min: 44, OC: 48, Max: 74, OC: 90
Avg: 58, OC: 67

F1 2015 - Ultra high, SMAA+TAA
Min: 43, OC: 51, Max: 74, OC: 83
Avg: 61, OC: 70

Dirt Rally Early Access - minden legmagasabb, 8x élsimítás
Min: 34, OC: 43, Max: 53, OC: 65
Avg: 42, OC: 51

Dirt 2 minden maxon, 8x-os élsimítással 120 fps-t produkált, szóval értelmetlen volt az OC-t lemérni.
Még úgy 5 fps átlagot várok, ha mindennek megtalálom a biztonságos határát, de onnantól ez a max szerintem. Kíváncsi lennék, hogy ezekkel a beállításokkal egy i3 vagy i5 mit produkál.

.

(#4985) tibcsi0407 válasza ViSAS (#4971) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Itt egy WF2OC 4GB screen

Itt egy korábbi hsz-em

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#4986) menledge válasza Fidoka74 (#4982) üzenetére


menledge
senior tag

Nem tudom (értem) miről beszélsz, amit mondtam az tény. Nézz utána, ha nem hiszed :)

[ Szerkesztve ]

(#4987) mcs


mcs
veterán

5 darab házventivel (kettő felső kifelé, elülső befelé, hátsó kifelé, alsó felfelé fújó) ennyit tudtam javítani:


Az a max rpm húzós. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4988) mcs


mcs
veterán

És ezt tudta óverklokkolva stabilan a Fire Strike:

A gpu sajna vétett néhány fekete bevillanást 1515ön, de a ramot csak a biztonság kedvéért nem húztam már tovább. :)

(#4989) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Volt szerencsém egy napig használni egy Giga GTX 950 WF-ot. Gondoltam leírom a tapasztalatokat! Az már biztos,hogy ezt a kártyát a 750Ti,meg a 960 közé kalibrálták! Ha egy kicsit olcsóbb lenne,(és persze akinek elég ez a teljesítmény) jó vétel! Picit féltem a hűtése miatt,de mivel nem az enyém,ezért annyira nem zavart! A hőfok alapjáraton szinte megegyezik a 750 vagy a 750Ti-vel! Talán ez 2 fokkal melegebb volt.(34fok). Ha viszont leterheltem valamilyen játékkal,F1 2015,Far Cry4,GTA5, meg hasonlók,még 75 fokra is felment nem kis szélzajt produkálva! Gondolom az MSI-nek,meg az Asusnak.biztos hogy jobb hűtései vannak,de annyi pénzért,akkor inkább a 960! A hőfokot egy olyan házba mértem,ahol egy Giga 750,majd egy 750Ti volt használva! A difi durván 8-10 fok! :)

(#4990) Pehi


Pehi
senior tag

Milyen érdekes! Egyre többen keresnek úgy VGA-T,hogy Gigabyte nem kell! Én is párszor felhívtam pár internetes oldalt,és ott is sok helyen nem ajánlották! Én általában egy boltba vásárolok itt nálunk,(komoly kedvezményem van),érdekes módon itt meg a Gigára esküsznek! 6 éve Giga kártyáim vannak,és még soha semmi baj nem volt egyikkel sem! Ez persze nem azt jelenti,hogy a többi nem OK! :)

[ Szerkesztve ]

(#4991) fauv válasza Pehi (#4990) üzenetére


fauv
őstag

Nézd, el kell adni más gyártó kártyáit is, egyszerű képlet, beragad pár, akkor nem ajánlják a gigát és rábeszélik arra ami benn ragadt ennyi.

Sima üzleti dolog. :D

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#4992) mcs válasza fauv (#4991) üzenetére


mcs
veterán

Vagy ugyanezen, vagy beszerzési okból sózhattak rám is Gigát a 750ből. MSi-t rendeltem eredetileg a helyi boltban, de a Giga ellen se volt kifogásom. :)

[ Szerkesztve ]

(#4993) fauv válasza mcs (#4992) üzenetére


fauv
őstag

Így van, ennyi.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#4994) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Új WHQL driver [link]

(#4995) mcs válasza Dark KillerX (#4994) üzenetére


mcs
veterán

Ezzel az új driverrel nekem a Project Cars thunderstorm időjárásban időnként különös piros, lila vagy fehér bevillanásokat okoz, amik replayben elő se jönnek. Már kezdtem aggódni, hogy talán hibádzik a kártyám, de gyanítom, hogy ez driver vagy esetleg játékbug lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#4996) sutyi^ válasza mcs (#4995) üzenetére


sutyi^
senior tag

Anno volt driver amivel a 660-amon BF3 alatt olyan textúra / geometria szétesés volt, hogy ha láttad vonla akkor simán azt mondod hogy megdöglött a kártya.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#4997) Dark KillerX válasza mcs (#4995) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Néztem a guru3d oldalán a hozzászólásokat a driverhez, és sokan panaszkodták rá, hogy nem stabil, hibázik, és BSOD - el is találkoztak többen .

Én egyenlőre annyit tapasztaltam, hogy tegnap azon az órajelen amin használtam a kártyát egyszer leállt Cod Aw alatt, de miután feljebb kapcsoltam a házhűtés, és a vga hűtés is, így már jó volt.

Érdekes, talán jobban terheli a driver a vga-t. :U

[ Szerkesztve ]

(#4998) kisza25 válasza Dark KillerX (#4997) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen végül is ezért adják ki az újabb és újabb drivereket, hogy minél jobban ki legyen használva a VGA

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#4999) mcs válasza sutyi^ (#4996) üzenetére


mcs
veterán

Azóta már kiderítettem gameplay videók alapján, hogy ezek a bevillanások villámlási effektek. :D
Vagy fehéren, vagy bíborosan mennydörög. Amúgy nem tapasztaltam stabilitási gondokat az új driverrel egyelőre. :)

[ Szerkesztve ]

(#5000) ada19


ada19
senior tag

Elég kemény áron vezetik be az új GB 950-est:
Link

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.