Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) kisza25 válasza Kakumix (#4800) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja nálam gerjedt a giga, új tulajnál nem gerjed és az új Giga is gerjed szóval nálam a táp a ludas :(

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#4802) menledge válasza kisza25 (#4801) üzenetére


menledge
senior tag

Nálam meg az a táp típus az EVGÁ-val párosítva, hál isten síri csendben teszi a dolgát.

(#4803) Pehi


Pehi
senior tag

Én is úgy hallottam,hogy a táp is befolyásolja! Legalább is,egy PC boltba mondták! Ezzel nem nagyon lehet mit csinálni! :K

(#4804) mcs válasza Pehi (#4803) üzenetére


mcs
veterán

Ez érdekesen hangzik.
Akkor a táp emiatt nem befolyásolhatja negatív irányba a kártya élettartamát?
Amúgy nálam a Giga 750, a VTX3D HD 6770, és most a Giga 960 is cicereg.
A 750 művelte még a leghalkabban, viszont a másik kettőről nem tudom eldönteni, melyik csinálja erősebben. A HD 6770 forrt, a 960 meg nyervákol magas fpseknél. :D

[ Szerkesztve ]

(#4805) Pehi válasza mcs (#4804) üzenetére


Pehi
senior tag

Hát azt nem hinném,de ki tudja! Anno volt egy HKC táp a gépembe,de mivel tudtam hogy nem éppen jó a szegényke,lecseréltem. Egy GTX 650 nem cicergett a HKC-val,de a Chieftec-kel már néha hallottam valamit! A 750-nél,meg a 750Ti-nél,semmi cicergés a Chieftec-kel! Ki tudja mi mivel gerjed!

[ Szerkesztve ]

(#4806) superecneB válasza Kakumix (#4800) üzenetére


superecneB
őstag

Tápegységtől is függ(het).
Meg hát simán van aki nem érzékeny rá, gépház felerősíthet - elnyelhet zajokat, stb.

[ Szerkesztve ]

(#4807) mcs válasza superecneB (#4806) üzenetére


mcs
veterán

Amúgy addig kár aggódni a cicergés miatt, amíg nem okoz bajt és nem is hangtalan konfigba kerül. ;)
Bár korai GTX 970et még nem hallottam, hogyan zenél. :D

[ Szerkesztve ]

(#4808) pendre54 válasza Trailblazer (#4799) üzenetére


pendre54
addikt

Csatlakozom, nálam is egy 4 gigás Asus Strix van lassan fél éve, és semmi cicergés, terhelés alatt is csak egy kis szélzaj hallható, de az is a proci hűtőjétől.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#4809) caris1 válasza pendre54 (#4808) üzenetére


caris1
tag

Szintén ASUS, bár nem Strix, hanem Black, de semmi cicergés.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#4810) RECSKA válasza caris1 (#4809) üzenetére


RECSKA
veterán

A blackek semmijen szeriaban sem ciceregnek... ;)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#4811) k0c2k4


k0c2k4
tag

Tapasztalatok a 4GB-os Windforce 2 es Gigabyte-rol? Gondolok itt arra hogy mennyire hangos load alatt/ cicerges mennyire gyakori / mennyire melegszik ? ([link])

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#4812) mcs


mcs
veterán

Felraktam a Project Cars-t. 1080p-ben high grafikán sima ügy a 960nak. Ultrán is játszható a legtöbb pálya, de úgy az esős környezet már eléggé lenyomja 30-35 fps közé. Azt nem tudom, hogy érdemes-e rátennem pluszba valamelyik símítást az fxaa és smaa közül, mert jelenleg csak anti-aliasingot raktam highra, ami gondolom a 4 vagy 8x msaaval azonos.

[ Szerkesztve ]

(#4813) gbors


gbors
nagyúr

Hát, Uraim, kissé rövidre sikeredett a liaison a 960-assal. Idle-ben mégsem volt olyan csendes, mint elsőre gondoltam, és a bolt sem tudta megmondani, hogy ez-e a normális üzemmódja. Úgyhogy ment vissza. Bosszantó, mert terhelés alatt alig volt hangosabb, és minden más szempontból is teljesen rendben volt. Oh well. Jó volt Veletek :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4814) Trailblazer válasza gbors (#4813) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ez már válóok? ;] És mi lesz az utódja, ami halkabb?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4815) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Én is elhatároztam magam a múltkor,hogy lecserélem a 750 Ti-met,de aztán sajnos közbejött valami.Most úgy néz ki eljött az idő,de nem tudom melyiket válasszam! Tesztbe még a kis Gigát is halknak mondják,nekem elég lenne az is! Ahhoz képest milyen lehet vajon a WF1-es? Inkább a hangjára lennék kíváncsi,meg mondjuk sok helyen már a nagy testvére is olcsóbb nála,ami idle ugy néma! Képzeljétek kérdeztem az egyik internetes bolttól,hogy jó lenne-e a kártya az én konfigomba! Íme a válasz:A processzor ki tudja hajtani akár a 960-as kártyát is, azonban az 500W táp kevés neki, az max. GTX750-eshez elég. A GTX960 kártyához minimum 700W tápegység szükséges. :)

(#4816) shteer válasza Pehi (#4815) üzenetére


shteer
titán

"A GTX960 kártyához minimum 700W tápegység szükséges."

:DDD
Melyik volt az?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#4817) gbors válasza Trailblazer (#4814) üzenetére


gbors
nagyúr

A gépemben notebook HDD van, mert zavart a 3.5-es hangja, úgyhogy igen, ez teljesen válóok :) Idle-ben csak minimális szélzajt tudok elviselni, és az se lehet hangosabb, mint a táp.
Az utódja egyelőre az elődje (MSI GTX660), ami terhelés alatt nem halk, viszont idle-ben dicséretesen néma.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4818) ViSAS


ViSAS
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy a GTX 960-nál is jelen van az a VRAM jelenség, mint a GTX 970-nál (GM204) miszerint az utolsó fél GB-ot (4GB-os esetén) sokkal lassabban éri el? Illetve a cicergéssel mi a helyzet?

(#4819) shteer válasza gbors (#4817) üzenetére


shteer
titán

Ajánlom neked is a félpasszív típusokat!

..szerintem jónak tűnik

(#4820) shteer válasza ViSAS (#4818) üzenetére


shteer
titán

Nincs.
Előfordulhat.

..szerintem jónak tűnik

(#4821) Pehi válasza shteer (#4816) üzenetére


Pehi
senior tag

Nem merem megmondani! Ne hogy baj legyen belőle!
:D

(#4822) ViSAS válasza shteer (#4820) üzenetére


ViSAS
senior tag

Tehát ez alaptalan?

(#4823) menledge válasza Pehi (#4821) üzenetére


menledge
senior tag

Pedig jó lenne tudni, melyik boltban akarják madárnak nézni az embereket, föleg ha nem valami helyi kisbolt... :U :W

(#4824) looprec


looprec
újonc

Sziasztok,

Videókártya vásárlás előtt vagyok, mert a meglévő Gigabyte GTX295 felett elszállt már az idő.
Tanácsot kérnék, mert nem tudom, hogy kompatibilis-e meglévő alaplapommal az általam kinézett kártya.
Az alaplapom Gigabyte GA-EX58UD3R és ezzel a kártyával szemezek:
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB GDDR5 128bit PCI-E (GV-N960OC-4GD)

Ha nem jó ez, akkor segítsetek, hogy ár/érték arányban mit lenne érdemes vásárolni, amit még az alaplapom elvisz és pár évig nem kellene (még) hozzányúlni?

Köszönöm előre is!

(#4825) Pehi válasza looprec (#4824) üzenetére


Pehi
senior tag

Ahhoz jó lenne tudni a géped többi részét is! :K

(#4826) Pehi válasza menledge (#4823) üzenetére


Pehi
senior tag

Esetleg privátba! :D

(#4827) mcs válasza Pehi (#4826) üzenetére


mcs
veterán

Vicces, mikor a dobozon is fel van tüntetve, hogy minimum 400as ajánlott. :W :DDD

(#4828) looprec válasza Pehi (#4826) üzenetére


looprec
újonc

Nem tudom mire van még szükség...

Ezeket tudom biztosan:
Intel i7 920 processzor, Corsair 850w táp, 4GB RAM, Win 8.1

(#4829) Trailblazer válasza gbors (#4817) üzenetére


Trailblazer
addikt

No de a tiédnek nem állt a ventije idle alatt? Annál halkabb bajosan lehetne...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4830) kisza25 válasza Trailblazer (#4829) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

pont ezen agyaltam én is:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#4831) menledge válasza Pehi (#4826) üzenetére


menledge
senior tag

Jöhet! :K

(#4832) Pehi válasza looprec (#4828) üzenetére


Pehi
senior tag

Szerintem belerakhatod nyugodtan,de hátha a többiek is megerősítenek! :K

(#4833) gbors válasza Trailblazer (#4829) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem, ez a referencia megoldás volt, az 1000RPM körül ketyeg idle-ben is.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4834) Skimaster válasza gbors (#4833) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ott buktad, hogy referenciát vettél,ahelyett, hogy az egyik legjobb 960 vetted volna....MSI gaming a neve.... :C
Nem baj,majd legközelebb....

(#4835) Trailblazer válasza gbors (#4833) üzenetére


Trailblazer
addikt

Viszont ez alapján nem lehet megítélni a dualpropelleres megoldásokat. Nem véletlenül nem népszerű, és hát nem is elterjedt a ref kialakítás...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4836) gbors válasza Trailblazer (#4835) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem is ítélem meg őket ez alapján - az a bajom velük, hogy drágák.

A refről azt olvastam, hogy terhelve hangos, ami a blower kialakításból (is) adódik - a közepesen hangos szélzaj játék közben egyáltalán nem zavart volna, jó kompromisszumnak tűnt. Arra nem számítottam, hogy idle üzemben is van hangja, arra meg pláne nem, hogy mély, morgós. Terhelve meg alig több. Mindegy, egy próbát megért :)

(#4834) Skimaster: nem valószínű :N

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4837) fauv


fauv
őstag

Srácok mi annak a proginak a neve, amit ha játszok pl a Witcher 3-al, akkor mutatja a játék közben hány FPS-em van

Köszi előre is..

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#4838) #19784448 válasza fauv (#4837) üzenetére


#19784448
törölt tag

Pl a Fraps ilyen

[ Szerkesztve ]

(#4839) GEIL válasza gbors (#4836) üzenetére


GEIL
addikt

Engem is zavar a hang...én a sima Gigabyte GTX960 ITX-nek egyáltalán nem hallom a hangját...full terhelve egy nagyon picit hallani, de csak ha közelebb hajolok.......persze ez attól is függ hogy kinek milyen a gép "alapzaja"---> CPU, táp, esetleg házventi, HDD hang...stb.....

:K :B

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#4840) Pehi


Pehi
senior tag

Eddig úgy néz ki,hogy a héten elviszik a kártyámat! Az a baj,hogy igencsak nem tudok dönteni,mert a 3 Giga között,3000 ft a különbség. 5 éve Gigát használok,nem szívesen vennék másikat.Mondjuk méretben,épphogy beférne a nagyobbik WF! Talán 2 cm maradna! :F

(#4841) Winchester95 válasza Pehi (#4840) üzenetére


Winchester95
őstag

Mindenféleképp csak 4GB-ot vegyél.
Ha nincs pénzed rá akkor a 2ventis kicsi giga.
Ha van akkor a G1
Ha középút akkor WF2

(#4842) Pehi válasza Winchester95 (#4841) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi,habár a legkisebbel szemezgettem!! A kisebbik WF mivel jobb ennél? G1 semmi képpen! Nem férne be!

[ Szerkesztve ]

(#4843) gbors válasza GEIL (#4839) üzenetére


gbors
nagyúr

... és (#4819) shteer: persze, van sok lehetőség a 960-ból, de alapvetően alapvetően minddel az a gondom, hogy drága. A refet nagyon jó feltételekkel vettem, azért került egyáltalán szóba.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4844) GEIL válasza gbors (#4843) üzenetére


GEIL
addikt

Tudom és értem mit mondasz.

De sajnos be kel látnunk hogy aki játékra is akarja használni a PCjét, annak bizony az alaphangon a 60.000 Ft amit le kell tenni egy videokártyáért.....ez a GTX960, ami FullHD felbontásban Fullos vagy közel fullos részletességgel minden mai játékkal megbirkózik....akár élsimítással is....anisotropic filtering mellett természetesen......pár évvel ezelőtt ez volt a csúcsközeli kártyaár, manapság ez belépőszint és egyáltalán nem drága.....a 980TI vagy a Titan X az drága....ez csak nehezen emészthető maximum :D ....akinek meg kevés a GTX960 ereje az spórol és 110 körül néz GTX970-et,...vagy 170 körül GTX980-at.....ez van. :K :K :U :B

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#4845) mcs válasza Pehi (#4842) üzenetére


mcs
veterán

Ahhoz viszonyítva, hogy a legtöbb 4 gigás 75-85 ezerbe kerül, 65ért a pici WF nagyon jó vétel. Maga a kártya kb ugyanakkora, mint az itx-es, de kicsivel magasabb órajelen jár, és a hűtése is combosabb.
Nem tudom, hogy milyen procval hajtod, de te is 750ről váltanál, és ahhoz képest 70-100%al gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#4846) Pehi válasza mcs (#4845) üzenetére


Pehi
senior tag

Csak is a Gigákba gondolkodom! Persze ez nem azt jelenti,hogy a többi gyártó nem jó!65 körül kijön a 4 gigás azt néztem! Közbe lecseréltem a 750-et,egy Ti-re,de eget rengető különbséget nem vettem észre.Legalább is szemre,nem! Ha jobb a hűtése a kisebbik WF-nak meg halkabb is elvileg,akkor valószínű az lesz! Gondolkodtam még 950-en is,de szerintem az nem éri meg! Mondjuk egy ilyet kipróbálnék,de lehet hogy drágább lesz,mint egy 960! :K

[ Szerkesztve ]

(#4847) N_Akos


N_Akos
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen kérdezek-e, de most így este szerintem ez is megfelel.

Augusztus elején vettem egy teljesen új gépet, melynek ezek a specifikációi.

GIGABYTE GA-B85M-D3H
INTEL Core i5-4440 3.10GHz 1150 BOX (
HyperX 8GB FURY DDR3 1600MHz CL10 HX316C10FR/8
GIGABYTE GV-N960OC-2GD GTX960 2GB GDDR5 OC PCIE
SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA3 2,5" MZ-75E250B/EU (iPon garancia)
ZALMAN ZM-Z1
FSP Hexa+ 500W

Win 7 64 bit, gtx 960 nvidia driver, benq g2222hdl monitor, technika dvi kábel.

A problémám pedig az, hogy akármilyen videót nézek, becsíkoz nagyjából középen. A csík általában olyan színű mint a videó, vagy fekete. Mi lehet a probléma?

Lőttem egy videót open broadcast-tal, egérrel próbáltam mutatni hol vannak a csíkok. Olyan mintha egy vhs kazettát néznék a tv-n.

http://www97.zippyshare.com/v/xqLkVv3b/file.html

Előre is köszi!

(#4848) mcs válasza Pehi (#4846) üzenetére


mcs
veterán

A 2 giga ábrándított ki engem is a 950ből. Így utólag se bánom a 4 gigás 960at, mert amit nekem kell, legalább stabilan elviszi highon-ultrán is anélkül, hogy motoszkálna bennem a ,,mi lett volna ha..." gondolat. :)
950ből még talán a kisebb Gigák érik meg 48-50ért, de az MSi Gaming, Asus Strix meg társai az 55-60at végképp nem. ;)

(#4849) mcs válasza N_Akos (#4847) üzenetére


mcs
veterán

Szerintem ez kontakt vagy kábelhiba lesz. Nekem is volt hasonló a 960al másnap azután, hogy megvettem. Kihúztam az asztalból a gépet, utána visszaraktam, majd akkor kezdett el időnként be-becsíkozni feketén. Megigazgattam a kártyán a hdmi kábelt, ami kicsit ki is volt lazulva, és azóta nem láttam újra a jelenséget.
Perpill dvi-hdmi kábellel használom, és azzal se jött elő egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#4850) Skizz


Skizz
addikt

Hello

Mobil szegmens, de hátha tudjátok a választ: gtx950m 2gb ddr3-mal, vagy gtx850m 4gb ddr5-tel? Melyik a nyerő? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.