Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) Pehi


Pehi
senior tag

Hello! Tanácstalan vagyok! Mindenképp Gigabyte 960-at szeretnék,de azt látom a Giga oldalán,hogy egy hűtésen belül is van több féle! Sőt a Windforc-os verzióból 2 fajtát is találtam, és van egy hűtésen belül is 2 féle órajelű! Melyiket érdemes választani,vagy mit vegyek figyelembe a választásnál? Esetleg pontos típust is mondanátok az 1 hűtősből,meg a WF-ből! Esetleg melyik gyártót érdemes még nézni ?Ha nem ajánljátok a Gigát akkor miért nem?Előre is köszi! :R

(#3502) Bjørgersson válasza Pehi (#3501) üzenetére


Bjørgersson
félisten

WF2OC

De miért offban írsz?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3503) Bjørgersson válasza Trailblazer (#3442) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A tegnapi a hivatalos Windows 10 driver.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3504) El Rey válasza kisza25 (#3468) üzenetére


El Rey
tag

Kizárt, hogy ne legyen elég az a táp.
Pont ugyan ilyen tápom van ctg-500-80p.
És Gigabyte GTX 970 WF3 at símán elbírja annak pedig 550W os táp az ajánlott a giga oldalán. Mégis viszi gond nélkül.

(#3505) Vigneau válasza Bjørgersson (#3502) üzenetére


Vigneau
félisten

Ha pedig helyszűkében van, akkor ott a Mini. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#3506) Pehi válasza Bjørgersson (#3502) üzenetére


Pehi
senior tag

A kettő közül melyik? :F

(#3507) Bjørgersson válasza Pehi (#3506) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A második az WF2CN, nem WF2OC, tehát az elsőt. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3508) Sage83 válasza Pehi (#3506) üzenetére


Sage83
aktív tag

Az első legyen!! :Y

(#3509) Pehi válasza Bjørgersson (#3507) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi! Érdemes a 4 gigásba gondolkodni,vagy felesleges!

[ Szerkesztve ]

(#3510) Bjørgersson válasza Pehi (#3509) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Attól függ, mikkel játszol, valamint megéri-e neked a felárat a +2GB memória.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3511) csabika0001 válasza El Rey (#3504) üzenetére


csabika0001
senior tag

Persze hogy elég.
Itt tápegység hibára gondoltunk sokan, nem pedig a terhelhetőségre.

(#3512) Hauptmann válasza Pehi (#3509) üzenetére


Hauptmann
addikt

Pl. a GTA V igényli a 4 Gigát. Valószínűleg egyre több ilyen játék lesz, ha a jövőbe tekintesz, érdemes több RAM-mal venni.

[ Szerkesztve ]

(#3513) Grafirka válasza Bjørgersson (#3507) üzenetére


Grafirka
őstag

Errol a Gigabyte WF2CN verziorol mit erdemes tudni ?

(#3514) Bjørgersson válasza Grafirka (#3513) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Rövidre vágott GeForce GTX 960-as VGA-k a Gigabyte-tól

Itt minden lényeges infót megtalálsz. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3515) Trailblazer válasza Bjørgersson (#3503) üzenetére


Trailblazer
addikt

Akkor tán csökken már az ütem, amivel zúdultak pár naponta WU-n át. :))

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3516) 4264adam


4264adam
veterán

Windows 10, legújabb driver, GTA V újra jól megy, nem fut ki a memóriából. Lapozófálj 1510-3096MB-ra állítva, Afterburner szerint 5GB ram fogyasztás alatt marad (Végre :)) ). Viszont újra nem képes az AB a megfelelő Vram használatot monitorozni, Win 8.1-en 1900mb-nál nem jelzett többet most bőven 2200Mb-ot ír ki. Ugyanakkor a beállítások nem változtak sőt a Grass-t kellett Normal-ra vissza vennem mert azonnal beesett 60FPS-ről 30 alá.

U.I.: SzvSz simábban fut mint Win 8.1-en. Shadow Of Mordor-ban min: 44-->52FPS átlag:70-->73FPS max:304-->104FPS

[ Szerkesztve ]

(#3517) MrCsiT válasza Sami22 (#3477) üzenetére


MrCsiT
addikt

VGA-csere vs táp kérdésre: múltkor ismerősnél belefutottam abba, hogy amint az elvileg 400W-s táp alá betettem a 4670 helyett egy GTX460-at
1. a gép el sem indult, csak amikor a 2 db optikai meghajtóból az egyiket lehúztam a tápról. :)

2. a gépet nem lehetett újraindítani, restartkor a BIOS egyszerűen nem látta a hdd-ket., csak a leállítom/bekapcsolom ment; :DDD

Fenti tünetcsoportot elfújták, mikor sikerült kapnom a szomszéd gépébe egy Seasonic SII 500W-t. ;] ;]

Ezek után, nem lep meg, ha egy régebbi táp hülyeségeket csinál VGA cserekor. :K

Havertől kérj kölcsön egy tápot, azzal teszteld le a géped. Majd, menj el a boltba/fel hwapróra, és vegyél egy szigorúan bolti garis, - ha a boltnak van cimkéje a tápon, az legyen rajta - 500W-s vagy hasonló tápot, nem lesz többet gondod ezzel - mármint, 3-4-5 évig nem lesz, a többit majd meglátod. ;)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#3518) htc07


htc07
addikt

Csak hogy kicsit éledjen a topik, egy félig off:

Hálistennek semmi gond, de valaki próbált mostanság bármilyen EVGA videokarit gariztatni? (arra gondolok, hogy közvetlenül visszaküldeni nekik, nem a vásárlási helyen keresztül gariztatni)

(#3519) Pehi


Pehi
senior tag

Hello! Még egy kérdésem lenne mielőtt belevágok! Tud annyit maga a kártya,hogy 4 gigásba gondolkodjak,vagy elég a 2 gigás is! Sokkal többet eszik a 4 gigás,vagy nem vészes? Nem tudom,hogy megéri-e a felárat a nagyobb! Köszi!

(#3520) MrCsiT válasza Pehi (#3519) üzenetére


MrCsiT
addikt

Olvass teszteket, máris látod majd az eltérést :)
Jobb a 4GB-s, csak kérdés, hogy TE olyan címeket tolsz-e vele majd, hogy Neked is kell-e a +2GB , mondjuk +12k huf felárért. :U

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#3521) Pehi válasza MrCsiT (#3520) üzenetére


Pehi
senior tag

Hát mondjuk nem fél évre venném ezért is gondolkodom a 4 gigáson! Egy darabig biztos ellennék vele!

(#3522) MrCsiT válasza Pehi (#3521) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha van rá lé, vedd azt, természetesen. Kihasználná a kártya, gondolom, az a fő kérdés.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#3523) Pehi válasza MrCsiT (#3522) üzenetére


Pehi
senior tag

Igen,és köszi! :K

(#3524) Odin89 válasza Winchester95 (#3480) üzenetére


Odin89
csendes tag

Attól függ hol lett vásárolva.
Van ahol kibontják a dobozt és rányomak egy matricát a VGA hátuljára

(#3525) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Kérdés; ha megjelenik a 950, és mert ugye 99%, hogy az is a GM206 GPU-ra épül majd, kerüljön szerintetek ide, a 960-nal közös topikba?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3526) htc07 válasza Bjørgersson (#3525) üzenetére


htc07
addikt

a 970/980 is egy topikban van ha jól emlékszem, ebből kiindulva simán.

[ Szerkesztve ]

(#3527) kisza25 válasza Bjørgersson (#3525) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

és mikor jelenik meg?

;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3528) Bjørgersson válasza htc07 (#3526) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem is így lenne a logikus, de elég pl. a 660 / 660 Ti topikot megnézni; hiába a különböző GPU-k, közös topikba kerültek a majdnem teljesen megegyező számozás miatt.

650 / 650 Ti / 650 Ti Boost (GK106)
660 / 660 Ti (GK106 / GK104)
670 / 680 / 760 / 770 (GK104)

Ez a három topik elfért volna kettőben is. :)

kisza25 augusztus 17-ét pletykálgatják. :D

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3529) gbors válasza Bjørgersson (#3528) üzenetére


gbors
nagyúr

Mivel a 900-as szériában nem lesz sem GPU-ból, sem SKU-ból túl nagy özön, szerintem simán betársulhat ide a 950 (Ti).

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3530) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

Az új drivert használta már-e valaki? Ha igen, w8.1-en vagy w10-en? Milyenek a tapasztalatok?

(#3531) 4264adam válasza JegesEmber20 (#3530) üzenetére


4264adam
veterán

Windows 10, legújabb driver, GTA V újra jól megy, nem fut ki a memóriából. Lapozófálj 1510-3096MB-ra állítva, Afterburner szerint 5GB ram fogyasztás alatt marad (Végre :)) ). Viszont újra nem képes az AB a megfelelő Vram használatot monitorozni, Win 8.1-en 1900mb-nál nem jelzett többet most bőven 2200Mb-ot ír ki. Ugyanakkor a beállítások nem változtak sőt a Grass-t kellett Normal-ra vissza vennem mert azonnal beesett 60FPS-ről 30 alá.
U.I.: SzvSz simábban fut mint Win 8.1-en. Shadow Of Mordor-ban min: 44-->52FPS átlag:70-->73FPS max:304-->104FPS

(#3532) Bjørgersson válasza gbors (#3529) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Írtam a találgatós topikba, szerintem téged pont érdekel. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3533) pmheros válasza JegesEmber20 (#3530) üzenetére


pmheros
senior tag

w8.1
353.62 (experience nélkül)
Giga 960 wf2
Bf3 (single) és Wolfenstein New Order -rel hibátlan. Mi is a konkrét kérdés ?

nem vagyok tökéletes

(#3534) caris1 válasza JegesEmber20 (#3530) üzenetére


caris1
tag

Win 10 alatt új driverrel: Talos Principle, Wolfenstein Old Blood, Witcher 3, Alien Isolation mind hibátlanul fut.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#3535) Peat;) válasza Bjørgersson (#3525) üzenetére


Peat;)
veterán

Attól függ milyen szintet képvisel majd, mind árban mind teljesítményben, szerintem még ráér a döntés. A 960 egy elég érdekes vga abból a szempontból hogy irdatlanul le van nézve a ph!-n a 128bitje és alapból 2 gigája miatt, függetlenül attól hogy szinte a 770-es szintet képviseli a gyakorlatban. Így ha a 950 elég messze lenne tőle (a határt én 20% differenciában húznám meg, persze gyári órajelű vga-k között) akkor nem raknám ide mert a csoportosítás önmagában egy szintbesorolást is jelent és félrevezető lehet.

szerk: ha azóta van hír mire lesz képes és nincs nagy szakadék akkor persze hiába írkáltam :) de én még nem láttam hivatalos hírt a 950-esől.

[ Szerkesztve ]

(#3536) Winchester95 válasza Peat;) (#3535) üzenetére


Winchester95
őstag

Ez tény és való.
Sajnos nagyon lenézik.
Csak egy tesztet kell nézni és amd vonalon is látható hogy az R9 280 és a 280X közé sorolható. De valahol már a 280X-et is üti. (nem alap verzió hanem pl wf2 oc asus oc stb..).
Ha azt nézzük hogy van benne tuning potenciál rendesen úgy hogy 3év múlva nem füstöl el mint a radeon széria nem melegszik stb... és a 4gb-os változat is hoz pár fps-t egyes játékokban....Best buy :) (70ezres wf2 4gb-ot nézve)
Igaz akkor már "használtba" lehet +5ezerért 780/290 et venni ami gyalázza őket, de ezek már nem boltiak. :)
Fogyasztásról nem is beszéltem.
Mondom ezt 290 tulajként.
Szóval jó kis kártya ez, egyértelmű tény :)
A 4gb meg nem kell rá...de a 3 az kellene.de mivel nincs 3 ezért muszáj a 4 több pénzért...ennyi a 2vs4gb story lényege. :)

[ Szerkesztve ]

(#3537) Bjørgersson válasza Peat;) (#3535) üzenetére


Bjørgersson
félisten

32 ROP, 48 TMU, 1150 MHz alap / 1350 MHz boost órajel, 128 bites memóriavezérlő 2 GB memóriával, 90W körüli TDP. Elvileg. :)

Peti198506 192 bittel is sikerült megoldaniuk a 2 GB-ot, 128-cal is simán meg lehetne a 3-at.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3538) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

TDR-ek jelentkeztek? Ha nem, akkor töltöm is le :P

(#3539) Trailblazer válasza Bjørgersson (#3537) üzenetére


Trailblazer
addikt

Amiből állítólag! 1.5 gigát látott, a 660 (+Ti?)esetében.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3540) Bjørgersson válasza Trailblazer (#3539) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Látják azok mind a két GB-ot; 1,5-öt 192 biten, 0,5-öt pedig 64-en. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3541) pmheros válasza Peat;) (#3535) üzenetére


pmheros
senior tag

Én is lenézem, mégis ilyenem van, mert nem győztem várni a 192bites Ti -re. Ugyan meg vagyok elégedve a sebességével, de csendben gyilkolja az elmém a régi beidegződés: a 128bit puding.

nem vagyok tökéletes

(#3542) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

A nagy 128 bites köpködés közepette azért azt senki ne felejtse el, hogy a Maxwell GPU-k már két memóriaműveletet végeznek el egy órajel alatt. :) Ha jól tájékozódtam. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3543) htc07 válasza Bjørgersson (#3542) üzenetére


htc07
addikt

de az senkit nem érdekel, me' a szászhuszonnyócbites az rossz. :U

(#3544) gbors válasza Bjørgersson (#3532) üzenetére


gbors
nagyúr

Ja, megvan, köszi :)

(#3542) kovy29: itt valami zavar van az erőben. Minden gDDR5-ös kártya 4 műveletet csinál 1 teljes órajel alatt.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3545) 4264adam válasza JegesEmber20 (#3538) üzenetére


4264adam
veterán

Mindenképpen tiszta telepítést ajánlok semmi Update-et. Legyen lemez formázás. Így telepítettem, iserősöm csak Update Win 7-re és össze akadtak a driverek.

(#3546) Bjørgersson válasza gbors (#3544) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az idióta kereső miatt nem találom hol olvastam, hogy belinkeljem.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3547) juve600 válasza 4264adam (#3545) üzenetére


juve600
nagyúr

én 8.1 -ről frissitettem 10-re,a nv driver el is tünt a gépről,feltettem a win10-es drivert és azóta működik,nem akad össze semmi

(#3548) Hauptmann válasza Bjørgersson (#3525) üzenetére


Hauptmann
addikt

Mit tud az a 950 (Ti)?

(#3549) Bjørgersson válasza Hauptmann (#3548) üzenetére


Bjørgersson
félisten

#3537

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3550) Peat;) válasza Bjørgersson (#3537) üzenetére


Peat;)
veterán

Akkor elvileg nem lesz sokkal gyengébb, majd kiderül. Mondjuk már a 960ti is eljutott a specifikációkig, aztán mégsem jött.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.