Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Speed® válasza mcs (#11000) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az órajel nem minden..768 vs. 1024 SP, clock 2 clock ez az arányuk konstans.
Ugye boostra hasonló hozható ki belőlük, innentől fentebb közölt difi az állandó.

(#11002) mcs válasza Speed® (#11001) üzenetére


mcs
veterán

Ahogy elnézem, játéka válogatja, hogy melyik mennyire támaszkodik a cuda magokra. Pont az AMP! órajelei egyeznek meg az extrém Gigáéval. Ami nagyon bíztató számomra, hogy az összes teszt alapján a ref 960al egy szinten teljesít Project Carsban. :)
Később a GTA 5öt tervezem még bevetésre, amit a Projecthez és Uthoz hasonlóan sima high grafikán szeretnék játszani. Ultrához pedig ígyis úgyis legalább 970 vagy az 1060 Ti kellene majd.

[ Szerkesztve ]

(#11003) Rico33 válasza mcs (#11002) üzenetére


Rico33
aktív tag

Befigyeltek az árak 200 alá MSI 960 4G

(#11004) Bjørgersson válasza mcs (#11002) üzenetére


Bjørgersson
félisten

GTA V-ben a texture és water quality nyugodtan mehet very highra. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11005) mcs válasza Bjørgersson (#11004) üzenetére


mcs
veterán

Talán jókor rendeltem, mert tegnap délután kb. egy ezressel volt drágább. :)
Amúgy a Windforce felirat világításának variálásához feltétlenül kell az Experience vagy elég az OC Guru?

(#11006) mcs válasza Rico33 (#11003) üzenetére


mcs
veterán

Az MSi emlékeim szerint már régóta olcsóbb külföldön a többihez képest.
A WF1 Gigánál kb. 300 forinttal drágább.

(#11007) Rico33 válasza mcs (#11006) üzenetére


Rico33
aktív tag

Pedig nem, most pár napja fordult meg hogy az MSI olcsóbb a Gigánál ( legisalább az amazonon ).Itt mindig az MSI volt több 10-20€-val, most kevesebb 5€-val.De most már kivárom az új szériákat, aztán lehet 970 lesz a vége.

(#11008) mcs válasza Rico33 (#11007) üzenetére


mcs
veterán

Sokkal jobban fogsz járni a 970el, ha tudsz még várni a váltással. Prociból is érdemes biztosítanod legalább egy 3 gigán járó i5öt.

(#11009) Bjørgersson válasza mcs (#11005) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Fogalmam sincs, egyszer probaltam az OC Gurut, annyi eleg is volt belole, meg egyszer fel nem telepitem. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11010) mcs válasza Bjørgersson (#11009) üzenetére


mcs
veterán

Nem plexis az oldallapod? Nekem asszem a retinámat fogja kicsapni mind a három felirat, mert Windforceon kívül van silent és stop is. Tiszta diszkófény lesz a házamban a négy darab kék ledes házventivel, az úgyszintén kéken virító Coolermaster Hyper 103al, és az alaplapom pirosan világító audio ledjével. :DDD
Én se vagyok oda túlzottan az OC Guruért, de kicsit bohóckodni fogok a ledekkel. :)

[ Szerkesztve ]

(#11011) Rico33 válasza mcs (#11008) üzenetére


Rico33
aktív tag

Proci már adott egy 4590 személyében, vga csere se égetően sürgős, 3 hónapja keresem az "igazit", szal pár héten nem múlik.Addig meg tán kitart a 7770.( vagy besértődik és most csinál egy szepukut)

(#11012) mcs válasza Rico33 (#11011) üzenetére


mcs
veterán

A 6 és 7 ezres Radeonok nem igazán döglősek, kivéve a 7790 és annak az átnevezéses utódja, ami a 260X. A 970re szerintem többet kell még várni, hogy igazán lejjebb menjen. :)

[ Szerkesztve ]

(#11013) Rico33 válasza mcs (#11012) üzenetére


Rico33
aktív tag

A Zotac 970 pl tegnap 300 alatt volt, de ahogy olvastam, annyira nem ajánlott.De újracsomagolt MSI már van 280-ért.( és alvás....sose szokom meg az éjszakázást)

(#11014) mcs válasza Rico33 (#11013) üzenetére


mcs
veterán

Na legalább külföldön jelzik, ha bontva volt az adott cucc. Itthon zsákbamacska, de ha már kétszer is bontatlant kaptam Ipontól, talán az Xtreme 950 is az lesz, amit ráadásul alig vesznek néhányan. :D

(#11015) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv, kérdeznék!

1, 1600*900-as felbontáson gáz a 2GB-os 950, vagy azért hosszabb távon is el lehet vele lenni?

2, Most láttam, hogy van olyan tápkábel, ami egy 15pin-es SATA tápcsatiról ad kakaót a 6pin-es VGA csatlakozóra - ez nekem új. Mennyire ajánlott ez a megoldás? Felteszem nem lehet belőle baj, ha a gyártók is ezt csomagolják a VGA mellé, de azért, na.

+1, GIGABYTE GV-N950OC-2GD hűtése iránt már érdeklődtem korábban, de ahogy néztem, megoszlanak a vélemények. Van aki szerint hangos, van akinek sok, nem igazodok ki... :F
Szerk.: tárgytalan, már megtaláltam a választ.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11016) mcs válasza AxBattler (#11015) üzenetére


mcs
veterán

Ha megfelelő játékokhoz veszed célzottan, akkor jó lehet hosszabb távon. Ha folyamatosan próbálod ki az újabbnál újabb játékokat, és lehetőleg minél jobb grafikán, akkor minimum a 4 gigás 960at érdemes választani.
Az alap Windforce 950 engem is elbizonytalanított, mert a hasonló, de kisebb hűtéssel rendelkező 750 Ti eléggé fel tud melegedni. Hétvégén be fogok számolni az Xtreme Gigáról. ;)

szerk.: a tápkábelnek nem szabad, hogy gondot okozzon.

[ Szerkesztve ]

(#11017) emmm válasza mcs (#10999) üzenetére


emmm
senior tag

Nekem a 960 Strix-en 2 GB van és a Doom High-on vígan fut. :) A héten megjelent driver, bár nem írták, de sokat dobott a sebességen, hétvégén még 45-60 FPS, most meg 60-80...FullHD-n. Megnéztem, pont befér így még a 2 GB-ba.

(#11018) kabdzsi válasza emmm (#11017) üzenetére


kabdzsi
tag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte G1 Gaming GTX960-om, és amikor belépek egy játékba akkor elkezd sípolni a kártya. Ezzel lehetne valamit kezdeni?

(#11019) Dogengar válasza kabdzsi (#11018) üzenetére


Dogengar
aktív tag

(#11020) kabdzsi válasza Dogengar (#11019) üzenetére


kabdzsi
tag

Köszi! Eddig is tudtam, hogy nem okozhat bajt ez a hang, viszont eléggé zavaró tud lenni. Szóval ez ellen semmit nem lehet akkor tenni?

(#11021) Grave_444 válasza kabdzsi (#11020) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nézd meg mennyi FPS van a menüben. Ha bekapcsolod a V-sync-et 60FPS lesz, amennyiben 60Hz a monitorod, úgy nem fogja csinálni.

(#11022) Tikakukac válasza kabdzsi (#11018) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy jó hangszigetelt ház, vsync meg fentebb kitárgyalt trükk és nem lesz para az fix.

Tom5: Win alatt minden driver az aminek lennie kell? Nem feltétlen az a kérdés, hogy fent van-e hanem az is van-e ami kell. Chipset környékén szokott ilyen hiány zavart okozni az erőben.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11023) Tom5


Tom5
addikt

Bármit csinálok nem ismeri fel az MSI VGA-m órajeleit az afterburner. Azért vicc, hogy saját progija szopat. Reinstall nem segitett, gaming app-ot is leszedtem. link :((( :((

mod - az hogy két monitor van kötve a VGA-ra csak nem kavar be?! :F

[ Szerkesztve ]

(#11024) Tom5 válasza Tikakukac (#11022) üzenetére


Tom5
addikt

Gef driver a legfrissebb. W10, naprakész verzió. Semmi extra drivert nem telepítettem. Kellene? :F
Nincs ismeretlen hardver az eszközkezelőben.

mod - 4.1.-es meg felismeri..... :F

[ Szerkesztve ]

(#11025) Tikakukac válasza Tom5 (#11024) üzenetére


Tikakukac
titán

Épp utóbbiról beszéltem. Win10 hajlamos magától befrissíteni olyan drivereket amiket marhára nem kéne.

Hát írnak sokféle motyót ami ezen segíthet, guglizás után elég sok ilyet találsz, csekkold meg őket.

Igen még a verziószámokkal való trükközést akartam mondani.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11026) Csupingo válasza Tom5 (#11024) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg alaplapi bios frissítést, ha nem félsz tőle. Nem olyan régi a lapod, de talán segítene.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#11027) Tom5 válasza Csupingo (#11026) üzenetére


Tom5
addikt

Nem félek. :N Mikor megvettem megkapta a legfrissebbet. De 4.1.1-es After most szépen megy.

(#11028) Peat;) válasza Bjørgersson (#10990) üzenetére


Peat;)
veterán

A sima 1060-as ráadásul egyáltalán nem biztos hogy agyba főbe veri a 970-est, amit most normál áron meg lehet venni aprón...de én úgy vagyok vele hogy minden megy 1080p high-on a 960-ason még, akkor meg mi a frásznak. Ha tényleg jönnek az erősebb konzolok akkor kell elkezdeni fejet vakarni, mert a mostani konzolokat ha támogatják is tovább a pc-re gyaníthatóan a nagy tesók átiratai érkeznének. Szóval levezettem hogy senki ne vegyen semmit. :DDD

(#11029) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Sziasztok,

Tudnátok javasolni custom hűtést a következő kártyához: GV-N950OC-2GD

A gyári hűtés nem egy nagy szám, de cserében csúnya hangja van és alapjáraton is hangos: ~1500 rpm és külső programmal (MSI Afterburner/Gigabyte OC Guru) sem enged a 33% RPM, illetve 30C fok alatti tartományban állítani bármit is.

Esetleg BIOS módosítással is át lehetne állítani a min. fordulatot?

Köszi!

Nevermind...

(#11030) gears27


gears27
aktív tag

Sziasztok! egy [ilyen] kártyát cseréltem le egy [ilyenre]. Szerintetek jó vagy rossz csere volt? lehet már későn kérdezek, de most már szeretném tudni :) válaszokat köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Seggsztézis

(#11031) MrDerekas válasza gears27 (#11030) üzenetére


MrDerekas
addikt

Jó csere volt. Nézem a hűtést... Nem jó csere volt. Amire váltottál: nagyobb teljesítmény, alacsonyabb fogyasztás, gyengébb hűtés, zajosabb. :))

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#11032) Tom5 válasza gears27 (#11030) üzenetére


Tom5
addikt

link

[ Szerkesztve ]

(#11033) synthattik válasza gears27 (#11030) üzenetére


synthattik
aktív tag

Szia itt megnézheted a saját szemeddel is,hogy melyik a jobb választás.
üdv

(#11034) mcs válasza LZs?! (#11029) üzenetére


mcs
veterán

Neten vagy helyi boltban vetted? Ha előbbinél, akkor 2-3 hétig elállhatsz a vásárlástól. Ha teheted, akkor válts az alig drágább, de két ventis Windforcera.

[ Szerkesztve ]

(#11035) MrDerekas válasza mcs (#11034) üzenetére


MrDerekas
addikt

+1

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#11036) gears27


gears27
aktív tag

köszönöm a válaszokat, nálam a hang és a hütés nem szempont, viszont a grafikonon egyértelmüen az r7 a jobb. viszont olvastam egy cikket miszerint a gtx 950 az r9 270x szintjét hozza majdnem. Viszont ha meg a másik oldalról nézzük, akkor az r7 elmarad az r9-től.. fene se érti ezt :W :R Amúgy e fajta 950-nek nekem semmi bajom a hütésével. terhelés alatt is max 50-55 fokos. viszont a radeon felment 80-ig is :D

[ Szerkesztve ]

Seggsztézis

(#11037) MrDerekas válasza gears27 (#11036) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ne grafikont nézz. Valós teljesítmény, videók, beszámolók. A GTX950 nagyobb teljesítménnyel bír, függetlenül attól épp ki méregeti, tesztelgeti csini kis grafikonokat rajzolgatva. 15% jobb az R7 370-től. FPS-ben is megmutatkozik.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#11038) gears27 válasza MrDerekas (#11037) üzenetére


gears27
aktív tag

Még akkor is nagyobb a teljesitménye ha "csak" 128 bites, a radeon meg 256? :U

Seggsztézis

(#11039) MrDerekas válasza gears27 (#11038) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez meg a másik ficsőr. Tök szép szám ez a "256"... Hidd el, ezen a mi kis középszintünkön vajmi keveset számít. Lehet FPS-ben ki se lehet fejezni. :D DX11-el bezárólag tuti nem :D

Mindezt persze nem szakiként, csupán lelkes tulajként, felhasználóként ömlengem itt.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#11040) gears27 válasza MrDerekas (#11039) üzenetére


gears27
aktív tag

mindenesetre köszi a válaszokat :)

Seggsztézis

(#11041) Czvik2.0 válasza gears27 (#11038) üzenetére


Czvik2.0
tag

A 370 a 256 bites létére kb olyan erős hogy ha meghúzom a 750Ti-met kb ugyanott vagyok. A 950 ettől jóval gyorsabb.

(#11042) mcs válasza MrDerekas (#11039) üzenetére


mcs
veterán

Max olyan ősrégi játékoknál jöhet ki a bit, amik nem vagy alig használnak shadereket. Azoknál meg amúgyis mindegy, hogy 300 vagy 250 fpsel futkorásznak. :D

(#11043) gears27


gears27
aktív tag

Apropó húzás. A 950-et érdemes picit pöckölni? :D értem ezalatt lehet belőle kihozni +-t? Vagy ilyen egy ventis kártyával inkább ne próbálkozzak?

[ Szerkesztve ]

Seggsztézis

(#11044) MrDerekas válasza mcs (#11042) üzenetére


MrDerekas
addikt

Na jah! Mikor az egymegás videokarimat lecseréltem, egy kétmegás s3trio-ra... azt az érzést.... :D

(#11043) gears27 Ref 960 szintjére tudod húzni kb. Érdemes? Ezt te tudod ;) Pár fps-ért nem nyúznám, nem is nyúzom.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#11045) LZs?! válasza mcs (#11034) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@mcs

Itt, az Aprón vettem

Nevermind...

(#11046) mcs válasza LZs?! (#11045) üzenetére


mcs
veterán

Újan az Arctic Accelero Mono Plus 11 ezer forint. Talán használtan is találsz hasonló kaliberűt 6-7 ezerért.

(#11047) LZs?! válasza mcs (#11046) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@mcs

Nagyon köszönöm a tippet. :R

Az AC-nál kettőt is találtam:

Accelero Mono PLUS (amit te is említettél)

Accelero L2 PLUS

Az utóbbi árban kb. fele a Mono-nak, és ugyan a kompatibilitási listán nincs rajta a 950, de furattávolságok ugyanazok és anyagból legalább kétszer annyi van rajta, mint amit a gyári felmutat.

Nevermind...

(#11048) mcs válasza LZs?! (#11047) üzenetére


mcs
veterán

Korábban használtam 90-95 wattos fogyasztású 9600GT-n L2 Plust, amit minimális fordulaton szépen le is hűtött, de maxon se ordított.
Megérhet egy próbát a 950en, ha olcsóbban akarsz kijönni. :)

[ Szerkesztve ]

(#11049) synthattik válasza LZs?! (#11047) üzenetére


synthattik
aktív tag

Mono plusz elég jó kis cucc,én gtx 670 használtam,ami azért nem kicsit fogyaszt többet,és nyáron emlékeim szerint 65 foknál nem volt melegebb a gpu.
Meg nem mellékesen mintha nem is lenne a gépben annyira halk.
Lehet erre kicsit mondhatni túl sok lenne,ha a másikon egyeznek a furattávok,akkor lehet megér 1 próbát,viszont ha a monot választod,az esetlegesen későbbiekben is jó lehet neked másik gpu-ra.

(#11050) Bjørgersson válasza LZs?! (#11047) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A + huto arabol mar kijonne egy normalis hutesu vga, nem? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.