Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10701) szilu7 válasza fi:zi'k (#10700) üzenetére


szilu7
senior tag

Én még olyat nem olvastam, hogy valaki vásárolni is tudott. :))

(#10702) fi:zi'k válasza szilu7 (#10701) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Majd megjelennek aprón a 2-3 db-os készletek. :DD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10703) gabor_01 válasza szilu7 (#10701) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ez tényleg egy fekete nap volt sokaknak, de az Edigitalnak is.... :Y

(#10704) Polarstar válasza gabor_01 (#10703) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ne is mond! :DDD
Olyan cuki felírat volt a weboldalom, hogy csak na! :DDD
Aszongya: Minden portunk foglalt, javasoljuk, nézz vissza később. :D Meg hiba 502. :D Az oldal technikai okok miatt nem elérhető.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10705) tab-phw válasza hcs57 (#10697) üzenetére


tab-phw
csendes tag

Színmélységben sem veszítettél, a K10D is 12 bites.

(#10706) Zozzant válasza Polarstar (#10704) üzenetére


Zozzant
addikt

A folytatás is fekete... nem lehet online bankkártyával fizetni, egy üres lap jön be.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#10707) p_fifty


p_fifty
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis gondom. K-50es vázon eddig gond nélkül használtam manuális (K bajonettes) obit. Manuál mód, rekeszgyűrű engedélyezve. Viszont pár napja a F-- jelzés fogad, se a rekeszt, se a záridőt nem tudom állítani, a zöld gomb lenyomása hatástalan.
A módváltó kapcsoló átállításakor (M-ből Tav-ba és vissza) az látszik a kijelzőn, hogy egyik tárcsához és a zöld gombhoz sincs rendelve funkció, pedig az E tárcsa programozása menüpontban hozzá van rendelve.
Van ötletetek, hogyan tudnám ismét használhatóvá tenni?

(#10708) Deko1978


Deko1978
csendes tag

Sziasztok

Új felhasználó vagyok (már Pentax fronton) nekem sikerült megvenni az egyik k-50et az edigitalnál :-)
De nem volt 1szerű...
Bőszen ismerkedek a géppel... :))

(#10709) andris1602 válasza Deko1978 (#10708) üzenetére


andris1602
aktív tag

Szia
Grat a géphez :D és nem kevésbé a vásárláshoz :DD én aznap kb 5ször próbáltam belépni, hogy körbenézzek, egyszer sem sikerült..
Egyébként miről váltottál? :)
Üdv

(#10710) Deko1978 válasza andris1602 (#10709) üzenetére


Deko1978
csendes tag

Itt a prohardveren régebben szereztem egy canon 400d-t, az lett lecserélve.
Egész nap a neten lógtam a munkahelyen, 5 percenként próbálgattam behozni az oldalt, kevés sikerrel... :-/
Fél 2re elfogyott a türelmem, bebattyogtam a szegedi üzletbe, potom egy órás sorbaállás után leadtam élő szóban a rendelést. Hétfőn jött meg a gép...

(#10711) andris1602 válasza Deko1978 (#10710) üzenetére


andris1602
aktív tag

Ahaa :C Már azt hittem sikerült behozni az oldalt. :)
Használd egészséggel :)
Üdv

(#10712) Deko1978 válasza andris1602 (#10711) üzenetére


Deko1978
csendes tag

Egyszer majdnem volt sikerélményem, mert be bírtam rakni a kosárba, de utána kidobott és többé nem engedett be. :)

üdv

(#10713) fi:zi'k válasza Deko1978 (#10710) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Emailben egyszerűbb lett volna. Grat a géphez és a türelemhez! :C

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10714) Deko1978 válasza fi:zi'k (#10713) üzenetére


Deko1978
csendes tag

...az is megvolt a személyes előtt, olyan 11 felé...
"Kedves ügyfelünk! Levele beérkezett a postafiókba....." stb.
Vasárnap válaszoltak, hogy már nincs készleten a gép. Azért kicsit összezavart, hogy ez a levelemre a válasz, vagy a pénteki személyes kontaktra, de végül lett hétfőn gép... szóval keine panic... :DD

[ Szerkesztve ]

(#10715) haruspex


haruspex
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is sikerült az Edigitalos Black Fridayen hozzájutnom egy K50-hez. Mondjuk nem szenvedtem a honlapon, hanem bementem az egyik üzletbe. Kicsit hezitáltam, hogy ez legyen, vagy a k30 két objektívvel.

Sokat még nem próbálgattam, de ahogy itt van mind a két gép az első benyomások a következők:
a K20d után az építési minőség elég nagy visszalépés. A k20d jóval nagyobb, és masszívabb, kényelmesebb a fogása és szerintem hiányozni a fog a státusz lcd is. Igazából fogás alapján érződik, hogy egy másik kategóriába szánták.

A kezelőszervből, gombból kevesebb van, de érzésre ugyanolyan gyorsan, esetleg gyorsabban elérem az általam használt beállításokat, és funkciókat, jól használja ki az lcd-t. Tetszik az ISO értékenkénti zajszűrés állítása, bár nem biztos, hogy fogom használni.

Élesben még nem használtam, de pár kép alapján magasabb ISO-n érezhetően jobbnak tűnik, élőképnél pedig ez is csapkodja a tükröt.

[ Módosította: radi8tor ]

(#10719) Colonel993 válasza haruspex (#10718) üzenetére


Colonel993
senior tag

Mikor én eladtam a K20D-m;

-Váz, 46 000 Expoval (so-so... ez már összeg, de kétszer ennyit bele lehet rakni kényelmesen)
-Törőékes mattüveggel (nem gagyi kínai)
-Fóliázott mindkét kijelző
-Eredeti Pentax portérmarkolat (faragott volt, hogy felmenjen GX10/20-ra előző tulaj által)
-3 Akku (1 eredeti, 1 utángyártott de eredeti minőség, még 1 utángyártott kicsit döglődő)
-Eredeti Pentax IR távkioldó
-Minden gyári kiegészítőjével, dobozával, pattentúl...

60. 000 HUF
És így is erősen megváratott az új gazdára találással (vagy egy hónapig nem volt kapás).

uffneked:
2008-as gép a K20D...
Most nézz rá a jelenlegi naptárra.
A gépváz nem értékálló cikk; D7000-est vettem 130e HUF-ért kövi év áprilisig szóló garival meg 5e expoval.
Pár hónap és 100e HUF lesz a piaci értéke.
1 év múlva a D7100 lesz ilyen áron.
Ami értékálló generációk óta azok az OBJEKTÍVEK

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10720) uffneked válasza Colonel993 (#10719) üzenetére


uffneked
aktív tag

Pont a 2008 miatt gondolnám jogosnak az aggodalmaimat.
Úgy hiszem, hogy egy termék életciklusa alatt nem azonos ütemben csökken az értéke.
Oké, ha megveszel valamit, kibontod, és el akarod adni, az -27%-10% alapból. Gariidőn belül közel azonos áron mennek el a dolgok attól függetlenül, hogy 2 hónaposak, vagy 1 évesek (expo számot figyelmen kívül hagyva, nyilván az számít). Viszont azt gondolnám, hogy egy 6 éves konstrukció, aminek 5 évesen 50000 HUF volt az elfogadott piaci értéke, 6 évesen ne legyen már -30%-on drága. A 20k vs 30k expo gyakorlatilag könyvelési hiba.

Erre az egészre mondtam azt, hogy a k30/k50 érkezése a középmezőnybe eléggé lenyomta a használt piacot.
CaNikon vonalon milyen vázat lehet kapni 35k huf-ból? :U

(#10721) ateszm válasza uffneked (#10720) üzenetére


ateszm
senior tag

a k30 k50 et azért nem raknám a középmezőnybe,max az ára miatt...

(#10722) uffneked válasza ateszm (#10721) üzenetére


uffneked
aktív tag

Pentaxon belul, a megvasarolhato vazak kozott ez a kozepkategoria.
Az, hogy esetleg ez veri a konkurencia kozepkategoriajat, mas teszta.

(#10723) Colonel993 válasza uffneked (#10722) üzenetére


Colonel993
senior tag

Nem és nem...

Alsó/középkategóriát akarják megcímezni hivatalosan is ezek a gépek...

Gyakorlatilag a Pentax soha nem jutott tovább a középkategóriás DSLR vázaknál és ez a termékpaletta csúcsában az 1 számkarakteres vázakkal jelölik.

Értsd; Középkategória a K7,K5,K5II/s,K3 ebben a sorrendben...
Belépő tükrösök amik többet ígérnek mint más gyártóké;
K30,K50,K500,K01 stb.... (bár ezek mind K5-ök belül, drágábban eladva újra)

K10D és a K20D volt az a biccenése a Hoya-nak amivel részben maguk alá is rúgtak... lévén túl nagy konkurenciát állítottak házon belül.
Ehelyett most lefelé vezetik a lépcsőzést és megjelent sok év után az első NEM IDŐJÁRÁS ÁLLÓ vázuk a K500 (ami teszem hozzá, csak amiatt lett vicc kategória, mert kispórolnak egy szaros OVF AF visszajelzést, mert amúgy nagyon jó ötlet )
Azán még mesélhetünk a többi szarságról, mint; K01, K-S1, Q10...

Segáz, remélem a következő cég aki átveszi a Pentaxet újra a HOYA lesz és végre nem az árcédula meg a 120féle trendi szín és a LED-ek lesznek a cél... hanem a MINŐSÉG amiről messze híres volt a régi Pentax.

!Fck U Ricoh !

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10724) fi:zi'k válasza uffneked (#10722) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Attól még nem lesz középkategória. :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10725) haruspex válasza uffneked (#10720) üzenetére


haruspex
aktív tag

Én azt gondolom, hogy vázban is vannak időt álló dolgok, a prizmás kereső, a jó akku, a fémváz, az időjárás állóság, a két tárcsa. Illetve azért már technika is lassabban fejlődik. Ahhoz képest, hogy egykor a 6mp-s ccd-tól pár év alatt eljutottunk a 1x megapixeles cmosig ma már azért nincs rohamos ütem, ez látszik az érzékelők életciklusán is.

Ezzel együtt nyilván 99%-hogy nem fog ennyiért elmenni de ez van. Leginkább a márkában látom a gondot, egyszerűen nehezebb eladni, ha kevesen ismerik, azt meg nyilván nem írhatja oda az ember, hogy első dslr-nek inkább ezt vedd, mint egy belépő Canont/ Nikont, és még esetleg kézzel is élesre fogsz tudni állítani, meg a fél kezed sem lóg le a markolatról. Egy 40d is jobban eladható hiába, gyengébb váz.

A 35k az már tényleg az az ár ami alatt az ember inkább odaadja egy rokonnak karácsonyra, vagy megtartja tartaláknak, ha nincs annyira rászorulva a pénzre szerintem.

Persze a k30/k50/k500 tényleg eléggé nyomja le az árakat.

Colonel993:

Ha újonnan veszed az objektívet annak is csökken az értéke szépen, az is csak akkor értékűlló, ha jó áron használtan jut hozzá az ember.

[ Szerkesztve ]

(#10726) fi:zi'k válasza haruspex (#10725) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nyilván úgy értette ő is, hogy az obiknak van egy kezdeti értékcsökkenése, utána pedig viszonylag stabilan tarják az árukat.
De a vázaknál koránt sincs így, mivel azok mindig fejlődnek. Az obik meg inkább elférnek egymás mellett is.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10727) yolan


yolan
őstag

Nem is tudtam hogy letezik, erre meg belefutok ebayen. :B Pentax k10D Grand Prix

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#10728) Colonel993 válasza haruspex (#10725) üzenetére


Colonel993
senior tag

Hát ez a szenzor fejlődés nagyon is beteg mód megy most is...
Kicsit nézegesd meg a MILC témakört, meg a Canon háza tájékán a Dual pixel technológiát,
A megapixel még mindig inkább csak hangzatos reklámfogás mint valós érték... illetve elértünk egy bizonyos küszöböt amit necces meglépni mert fizikailag egyre kevesebb a játszótér, ebből fakadóan a gyártók se nagyon akarnak feljebb lépdesni 24 Megapixelnél APS-C -re.

A Pentaxel nem az a baj, hogy nem ismert márka... nagyon is ismert :))
"De nem mindegy, hogy valaki/valami ismert vagy ...."
A Pentaxnek ez a másodlagos vagy inkább harmadlagos legnagyobb baja...

Új vs Használt;

Ha veszel egy Aranygyűrűt hivatalos ékszerésztől... azt is csak olcsóbban tudod eladni a vételárhoz képest.
Nem kell szándékosan megerőszakolni a dolgokat, tudod Te, hogy mit írtam le és hogyan kell értelmezni.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10729) jeni válasza yolan (#10727) üzenetére


jeni
félisten

ha jól tudom ott a Grand Prix szó,elnevezés,az nem más mint a +markolat megléte,illetve a feliratozás arany színben.

(#10730) haruspex válasza Colonel993 (#10728) üzenetére


haruspex
aktív tag

Nem vitatkozni akartam, de azért az objektívek is fejlődnek, és azért ott is darabja válogatja, hogy mi milyen befektetés.

Igen tudom, hogy fejlődnek az érzékelők, és persze, hogy csak lehet, hogy az én felhasználási szokásaimban nem jön ki annyira. A dual pixel pl. pont ilyen, bár még nem volt ilyen gép a kezemben. És igen szerencsére úgy néz ki megállt az eszetlen megapixel növelés egyelőre. Itt már ugye nem csak fizikai, hanem matematikailag is korlátos a dolog, egyszerűen olyan nagy mértékben kéne növelni a felbontást, hogy a valós képméret növekedjen.

Amúgy nekem sem nagyon tetszik a Pentax jelenlegi irányvonala, illetve inkább az annak a hiánya, de próbálok optimista lenni.

(#10731) hcs57


hcs57
őstag

[link] valakinek egy k3 ?

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#10732) jeni válasza hcs57 (#10731) üzenetére


jeni
félisten

Itthon használtan is majdnem 3x ennyi :W

(#10733) fi:zi'k válasza jeni (#10732) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mi???
A 2e expós vázamat egy tényleg gyors 16 GB-os SD-vel 225e-ért vették meg.
De az új, boltból is "csak" 300e, ami ennek a "nettó" árnak a duplája.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10734) jeni válasza fi:zi'k (#10733) üzenetére


jeni
félisten

400000 Ft körül tippeltem az újkori árat a K3-k

(#10735) fi:zi'k válasza jeni (#10734) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

360-ról kezdett emlékeim szerint, de még 400e esetén sem lenne jogos a 3x-os szorzód.
De mindegy is, mert már túltárgyaltuk. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10736) hcs57


hcs57
őstag

Ma még rendelhető.. [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#10737) Zozzant válasza hcs57 (#10736) üzenetére


Zozzant
addikt

K3 postával 918$ és még áfa+vám, hát ez kimarad:) :(

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#10738) fi:zi'k válasza Zozzant (#10737) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tréfa nélkül viszont jó ár. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10739) andris1602


andris1602
aktív tag

Szert tettem ma egy Pentax-M 120mm f2.8 obira, gyűjtői állapotban :D igazán tetszik a kép és építési minősége. :) :C

(#10740) gabor_01 válasza andris1602 (#10739) üzenetére


gabor_01
senior tag

Akkor érdemes lesz begyűjtened a legendás teljes M sorozatot :DD

(Egy 200-asom van hozzá elfekvőben :U )

(#10741) andris1602 válasza gabor_01 (#10740) üzenetére


andris1602
aktív tag

Hát ez igazán kedves Tőled :)) Momentán elég lapos a zsebem, de ezt az üveget egyszerűen nem volt szívem otthagyni.

Később, ha még meglesz, lehet, hogy érdekelhet, de van egy 55-300asom, így talán kicsit felesleges. (Azt mondjuk nem értem miért, mert nincs af meg rekesz, de sokkal jobb használni ezt a 120-ast. :U)

(#10742) Deadpapa


Deadpapa
aktív tag

Emberek miylen vakut tudtok ajánlani Pentax K5 vázhoz aminek van Af segédfénye erősebb a K5 fényénél!!

(#10743) fi:zi'k válasza Deadpapa (#10742) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

AF540FGZ? :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10744) Deadpapa válasza fi:zi'k (#10743) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Öhhm igen néztem én is de inkább veszek egy zseblámpát valami erős ledest odaszigetelem a gép aljához és meg is van oldva ez a funkcio nem ér 110k nekem.Max 50k

(#10745) hcs57 válasza Deadpapa (#10744) üzenetére


hcs57
őstag

Neki van eladó.. 65 pénzért adja, ha jól emlékszem. Nekem is ilyen van, valóban jó.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#10746) Deadpapa válasza hcs57 (#10745) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Sajna csak 50k van

(#10747) hcs57 válasza Deadpapa (#10746) üzenetére


hcs57
őstag

Pedig az megér 65-t...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#10748) Deadpapa válasza hcs57 (#10747) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Ez a tenyér és szőrszál este .

(#10749) hcs57


hcs57
őstag

Egy kis bosszantás: [link] itt nincs ilyen?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#10750) xXxian válasza hcs57 (#10749) üzenetére


xXxian
senior tag

Jó lenne, ha lenne...vámmal, ÁFA-val már nem oly vicces

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.