Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11851) Zozzant válasza Prérikutya (#11850) üzenetére


Zozzant
addikt

Elküldik nyugatra... szerintem nem nyúlnak hozzá.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#11852) Prérikutya válasza Zozzant (#11851) üzenetére


Prérikutya
csendes tag

Bevizsgálás miatt is?
Na majd felveszem velük a kapcsolatot.

Köszi a pár információt!

A te nevedet, hogy hívják?

(#11853) Zozzant válasza Prérikutya (#11852) üzenetére


Zozzant
addikt

Háát nemtom, hogy nekiállnának-e komolyabban vizsgálni, nekik lehet hogy jó ha ezért elkérnek egy valag pénzt, azért előtte beszéld meg az mennyi:) Vagy csak simán rámondják hogy gazdasági totálkár.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#11854) Prérikutya válasza Zozzant (#11853) üzenetére


Prérikutya
csendes tag

Természetesen, mindent megkérdezek majd a leendő szerviztől. Azért ezt a dolgot alaposabban is átrágom, mármint kihez viszem...lehet vannak még brévhártos szervizek:)

A te nevedet, hogy hívják?

(#11855) faki_ válasza Prérikutya (#11854) üzenetére


faki_
senior tag

Volt egy esetem 2-3 éve a Camera Kft.-vel Pentax K10D ügyben:
A váz hibátlanul működött, pontos autófókusszal több objektívvel kipróbálva, használva. Éppen olyan hepp volt rajtam, hogy kell egy 35/2.4 és kipróbáltam 2-3 eladó példányt, de mindegyikkel össze-vissza fókuszált. Volt amelyikkel csak egyik irányba tévedett, de volt olyan is, amivel hol így, hol úgy. Az eladók gépein jól működtek az obik. Utánaolvasgattam és láttam, hogy ez nem egy szerencsés páros, másoknál is előfordult ilyen, de volt aki megelégedéssel használta. Mivel erős volt a késztetés és alkalom adódott, vettem egy garanciás 35/2.4-et, gondolva, hogy majd a szerviz megoldja a problémát.

Telefonba azt mondták, ezt meg tudják nézni rögtön, ha beviszem és megmondják a tutit. Személyesen megjelenve, már kb. le se szartak, hagyjam ott és két héten belül írnak. Három hét után elfogyott a türelmem és elkezdtem telefonon zaklatni őket. Annyit elértem, hogy a következő napon megnézték, szerintük jó az objektív, biztos a váz hibás, nem tudják kalibrálni egyiket sem, küldjék-e külföldre mindkettőt (mert hát úgy az igazi)? Mivel biztos voltam benne, hogy a váz jó, kértem, hogy küldjék. A végeredményként ~2,5 hónap után felajánlották, hogy hozzákalibrálják a vázat az objektívhez 62e Ft-ért (akkor a gép ért 38-40e Ft-ot). :U Ezek után csak akkor megyek hozzájuk, ha rá leszek kényszerítve.

(#11856) APippo


APippo
tag

Üdv fórumtársak, érdeklődni szeretnék ti tuti többet tudtok mondani nekem mint amennyit én guglizni tudok.

Nagyon régen édesapámnak volt Pentax gépe, kiskoromban mindig imádtam vele rohangálni. Ezért már kicsit elfogult vagyok a márka iránt :DDD Meg egyébként is. A lényeg, Pentax K-50-ről milyen véleményetek van? Használhatóságban, mennyire lehet matatni benne? Specifikációk alapján tetszik de hátha van köztetek valaki aki használja(ta) is, milyen véleménnyel vagytok róla? Esetleg árban hasonló Pentax szóba jöhet, főként amatőrfotózáshoz.

Köszönöm szépen!

(#11857) _csocso_ válasza APippo (#11856) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Jó kis váz, ár / értékben az egyik legjobb, időjárásálló, magnézium váz, kicsit régebbi szenzor, 16Mp, de zajban felülmúlja a Canonokat ( Nikon korábbi vázaiban ugyanez volt ), felbontásban pedig bőven elég így is szerintem. Világos pentaprizmás kereső, ilyet biztosan nem találsz a konkurenciánál, ebben az árban. Első-hátsó módválasztó tárcsa, ergonómiára nagyon jók a Pentaxok, kivitelezés minőségére is elég jók szoktak lenni, bár, ha színes vázat választasz, annak a műanyagjával előfordulnak problémak ( nyiszog ), de egyébként az is használható. A gumírozások is elég jók rajtuk, én még nem találkoztam elnyúló / leválóval, mint más cégek termékeinél.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#11858) blackmoto válasza APippo (#11856) üzenetére


blackmoto
senior tag

Négy hónapja használok egy fehér dupla kitobjektívvel (18-55, 50-200) vásárolt darabot. Maximálisan megfelel az elvárásaimnak.
Bátran merem ajánlani amatőr fotózáshoz tökéletes választás. Ennek semmi baj az összeszerelési és az anyagminőségével. A merészebb színvariációkkal lehet, hogy van gond, azokkal nem találkoztam.
A legjobb, mikor eleredt az eső, és nem kellett aggódnom, hogy hova dugjam a gépet. Vígan mentem tovább az állatkertben kattintgatni, jól vizsgázott. :R

(#11859) tarsan


tarsan
csendes tag

Sziasztok.
A K-10D keresőjében van 2-3 folt,(gondolom kosz,igy vettem) hogyan tudom eltüntetni és a képminőségre van hatása?

(#11860) _csocso_


_csocso_
senior tag

Valószínűleg a mattüvegen lehet valami, ha nem maga a kereső foltos. Van rá Youtube-os diy, de lehet hogy a kiszedés után visszarakáskor újra kerül rá szennyeződés. Szerviz meg tudja csinálni. Képminőségre semmi hatása nincs, hisz nem a szenzoron van.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#11861) hcs57 válasza tarsan (#11859) üzenetére


hcs57
őstag

Látsz a képen valamit? Ha nem, akkor maximum a komponálásban zavarhat.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#11862) faki_ válasza tarsan (#11859) üzenetére


faki_
senior tag

Kis szerencsével körtepumpás fújkálás is segíthet, a mattüveg kiszedéséhez csipesz kell, nem ajánlott hozzáérni.

(#11863) tarsan válasza faki_ (#11862) üzenetére


tarsan
csendes tag

A fújkáláshoz elég ha csak az objektivet leveszem?
A képeken nem vettem észre hibát.

(#11864) csakb válasza tarsan (#11863) üzenetére


csakb
őstag

Igen, leveszed, és lefelé fordítod a tüköraknát, hogy a nagyvilágba hulljanak ki a szöszök, porszemek.

Ha lámpával ránézel a mattüvegre, talán látod is, hogy hol vannak. Ha nem látod, és fújkálásra sem tűnik el, akkor lehet, hogy belső felén van, az a macerásabb.

(#11865) tarsan


tarsan
csendes tag

A fújkálás bevált,egy pötty maradt a keresőben.
Majd nekifogok még egyszer.
Köszönet!

(#11866) tarsan


tarsan
csendes tag

A k200D vázam érdekes dolgot produkál.
Levettem a 18-55-ös kit obit róla,rátettem a Sigma 70-300 DG-t,erre kiirja bekapcsolás után,adjam meg a gyu.távot.Manuálnak ism. fel.Előtte a k10D-n normálisan működött az objektiv.
Van tippetek mi a probléma?

(#11867) Radeon_5 válasza tarsan (#11866) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Erintkezok takaritasa?

Son of a Bit

(#11868) tarsan válasza Radeon_5 (#11867) üzenetére


tarsan
csendes tag

Megtakaritottam,semmi változás.
Visszacseréltem,a kitobival működik.
A Sigma tele a k10D vázon szintén jó.

(#11869) gabor_01 válasza tarsan (#11868) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nincs érintkezés. Nagy a hézag a váz és az obi között. Elő szokott fordulni.

(#11870) Prérikutya


Prérikutya
csendes tag

Sziasztok!

Miután a képproblémával írtak itt nektek, pár hozzászólással feljebb, után azért elkezdtem nézelődni új vázak terén...
K-5 úgy láttam már nem árulnak itthon sehol. K-50, K-S2 megy ill. a nagyok- k-3, k-3II.
Szerintetek melyiknek van jobb képe a k-50-nek vagy a k-s2-nek? gondolom itt a k-3-as mindent visz?:)

A te nevedet, hogy hívják?

(#11871) mumk1 válasza Prérikutya (#11870) üzenetére


mumk1
addikt

A K-S2 kontra K-50-hez csak annyit , hogy mivel tavasz óta használom mindkettőt (K-30), igazából csak annak éri meg a KS-2, aki szereti a kihajtható kijelzőt és a Wifi/NFC által adott távirányítást, mert szerintem képminőségben nem tud többet a K-30/K-50 párostól, úgy hogy a nagyobb pixelszám miatt nem éri meg a jóval magasabb árat a K-S2. Ha valamit esik majd az ára, akkor viszont igen jó vásár lehet.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#11872) Mikisys válasza Prérikutya (#11870) üzenetére


Mikisys
őstag

Én a K50-et választanám, jó gép és általános célokra tökéletesen megfelel.
Nekem külön jól jönne, hogy lehet bele ceruza-akkut is tenni adapterrel, ami hosszútávon lehet előnyös.

Üdv!

(#11873) beis-compo válasza Mikisys (#11872) üzenetére


beis-compo
tag

Bizony az. Csak persze nem itthon kell vagyonokért megvenni az adaptert, hanem mindentottgyártanak-országból 3 dollárért.

(#11874) tarsan


tarsan
csendes tag

Üdv
Használ valaki Miranda 2x-ezőt? Csak manuál obikhoz jó?

(#11875) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

A k50 mennyire vízálló? Gondolom medencébe nem kéne úsztatni, ugye? Max egy nagyobbzáporr bír ki?

Hogyan tudom egy gyerek ujjlenyomatát a leg kíméletesebb módon letörölni az objektív (első) üvegéről?

(#11876) _csocso_ válasza csmat (#11875) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Mikroszálas törlőkendő, vagy lenspen, ha van.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#11877) APippo


APippo
tag

@sos456 és @blackmoto köszönöm szépen a tapasztalatokat. Eddig nagyon hajlok rá, hogy az említett kitobikkal együtt vegyem meg. Pláne, hogy nincs is rossz tapasztalatotok vele! Tényleg köszönöm. :)

(#11878) csmat válasza _csocso_ (#11876) üzenetére


csmat
senior tag

Gondolom egy szemüvegtörlő is megfelel nem?

(#11879) Plafoon


Plafoon
tag

Szoktam esőben használni meg se kottyan neki, szemüveg törlővel lehet az objektívet törölni

(#11880) _csocso_ válasza csmat (#11878) üzenetére


_csocso_
senior tag

Persze.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#11881) Mikisys válasza csmat (#11875) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha megázik, azt kibírja, de ajánlatos szépen szárazra törölgetni, ha már nem az esőn van kint az ember.
Tudod, előbb kell az állatot ellátni ( a gépet+objektív ), aztán majd Te is törölközhetsz, átöltözhetsz.
:)

Üdv!

(#11882) rspaul


rspaul
újonc

Sziasztok.Nem rég lettem Pentax K30 tulajdonos.Lenne pár alap kérdésem.A gépet M42-es obikkal használom adapterrel.Feltűnt,hogy nem tudok más AF pontot kiválasztani,hiába állítgatok bármit is.Csak a középsővel működik.Ugyan ez van manuális Pentax obival is.Ezt meglehet valahogy oldani vagy nem? Meg M42-nél nem működik a fókuszcsapda se.

(#11883) _csocso_ válasza rspaul (#11882) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Manuális obiknál, bármilyen legyen is az, csak a középső fókuszpont működik, át kell komponálni a felvételt, ha nem úgy szeretnéd.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#11884) andris1602 válasza csmat (#11875) üzenetére


andris1602
aktív tag

Szia

Nekem a 18-55ös WR (DAL) obival többször is kint volt már az esőben.. semmi baja nem lett, nyilván utána megtörölgettem, meg hagytam száradni. :) Remek villámfotókat lehet így lőni, állványról. :)

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#11885) faki_ válasza _csocso_ (#11883) üzenetére


faki_
senior tag

A *ist DS-nél még lehetett anno, nem is értettem, miért szűnt meg ez a lehetőség? Marketing vagy technológia lehet az oka?

(#11886) csmat válasza Mikisys (#11881) üzenetére


csmat
senior tag

Köszönöm a sok választ, a kérdésem igazából arra vonatkozott, hogy a medencében benyomhatom e a víz alá, vagy az már sok lenne?

(#11887) _csocso_ válasza csmat (#11886) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Azért a gépet nem búvárkodni készítették, az egy másik műfaj. Cseppenő, fröccsenő víznek áll ellen maximum.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#11888) Mikisys válasza csmat (#11886) üzenetére


Mikisys
őstag

NEM!
Azt azért már a gép sem, az objektív sem bírja, úgy érezheti magát, mintha Téged 10m-mélyre lenyomnának a víz alá.
Vannak vízhatlan tokok, amik kifejezetten víz alatti fotózáshoz készülnek, többféle géphez.

Üdv!

(#11889) hcs57 válasza csmat (#11886) üzenetére


hcs57
őstag

Egyszer... többet nem.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#11890) _csocso_ válasza hcs57 (#11889) üzenetére


_csocso_
senior tag

Mért ne nyomhatná többször is? Max másodszorra már csak mérgében teszi.. :D Harmadszorra már a vízben hagyja..

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#11891) #14121216


#14121216
törölt tag

Sziasztok :)
a Pentax K-50 és a K-s2 melyik Canon és Nikon gépeknek felelnek meg, hová vannak besorolva?
Gépvásárlás előtt állok, s most felmerült a Pentax név is a másik kettő mellett (Canon 700/750D, Nikon D5200/D5300).

[ Szerkesztve ]

(#11892) _csocso_ válasza #14121216 (#11891) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! A K50 a Nikon 5100 és 7000 között van félúton, időjárásálló, pentaprizmás kereső, viszont nincs felső státuszkijelző, általában nagyon jó a fogásuk a Pentaxoknak, persze ez szubjektív. Gumírozásukkal sem szokott probléma lenni. A K-S2 a 7200 és az 5300 közé tenném valahova, ez is időjárásálló, mint a 7e.- sorozat, viszont nincs felső státuszkijelző mint az 5e.- sorozaton, pixelszámban viszont mindkettőnél kisebb, azokban 24MP- van ebben "csak" 20. Viszont a kijelzője kihajtható, ami komponálásnál segíthet. A 7000 sorozattal a K5, és a K5-II, a 7100, 7200-al a K-3 ill. K-3II van pariban.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#11893) Xantomas válasza _csocso_ (#11857) üzenetére


Xantomas
őstag

K-50-ben magnézium váz? :( Nono, azért fals infót ne mondjunk róla. A k50, és 500 közt annyi a difi, hogy az 50-esben benne vannak a gumi, ill szivacsos időjárás álló szigetelések, az 500-asban meg üresen állnak a nútok.
A burkolat ugyanúgy műanyag, mint a korábbi kétjegyűeknél (K10, K20, K30) csak a belseje van masszív acél lemezekre összerakva.

A K7- K5 -K3 magnézium ötvözetű, bár a k7, asszem még acél volt.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#11894) _csocso_ válasza Xantomas (#11893) üzenetére


_csocso_
senior tag

Sry, valóban rozsdamentes acél a K50.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#11895) xXxian válasza _csocso_ (#11894) üzenetére


xXxian
senior tag

tárgytalan

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#11896) Xantomas válasza _csocso_ (#11894) üzenetére


Xantomas
őstag

Nem fém, műanyag ;)
Kár hogy nem csináltam a szétszedéséről képeket, de, műanyag. A borkolata műanyag, belül egy hajlított 2 mm-es acél lemezre vannak rögzítve az elektronikák. A szenzor nyákja is egy lemezen van (ami egyben a hűtése is, azért kevesebb a szenzorzaj hosszú záridős képeknél, mint az azonos szenzorral szerelt Nikonoknál), és ezt a lemezt mozgatják kis állandó mágneseken át az alaplapon található tekercsek.

Viszont a vaku kondija nem tudtam teljesen kisütni, az megb@szott rendesen. Legalább a lábait leszigetelhették volna.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#11897) xXxian válasza #14121216 (#11891) üzenetére


xXxian
senior tag

Csak egy jótanács: ne vázban, hanem rendszerben gondolkozz. Nézd meg melyik rendszerre, mennyiért milyen objektívet, vakut, ill. egyéb dolgot kapsz.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#11898) Xantomas válasza xXxian (#11897) üzenetére


Xantomas
őstag

Jogos.

Érdemes végignézni ezt a videót is:
Pro DSLR + Cheapo Lens vs "Cheapo" DSLR + Pro Lens
Ok, nem profi tesztvideó, de hozzá nem értőknek is befogadható a nyelvezete, és viccesek is.

Én is azt tapasztaltam, hogy az obi sokkal többet nyom a latba, mint a váz. A gép a szolgáltatásokat adja.

A pentaxoknak csak az a baj, hogy a fél erdő zeng egy tükörfelcsapáskor, ráadásul egy olcsóbb obi (kb 200e ft-ig mindegyik), ami lötyög, ezt még fel is hangosítja.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#11899) csakb válasza Xantomas (#11898) üzenetére


csakb
őstag

"A pentaxoknak csak az a baj, hogy a fél erdő zeng egy tükörfelcsapáskor"

ROTFL :))

(#11900) _csocso_


_csocso_
senior tag

Nem válaszoltam, de szerintem is baromság.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.