Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11151) fi:zi'k válasza tisvol (#11150) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az 50-500 mindenképpen egy érdekes választás. :P

Én a 18-135-re voksolnék.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11152) xXxian válasza fi:zi'k (#11151) üzenetére


xXxian
senior tag

Én is; korszerű DC obi

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#11153) Wendelke válasza fi:zi'k (#11147) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszi a válaszokat!

2014. márciusi az 1.02-s fw., csak kiderült volna, ha problémás :U

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#11154) tisvol válasza fi:zi'k (#11151) üzenetére


tisvol
aktív tag

Grrr.....bocsi. 50-200 akart lenni.
Digitalkonál nézem, hogy K5 II-vel kitben a 18-135-el ugyan annyi, mint a 18-55 + 50-200-al.
Még egyszer bocs az elírásért.

Üdv:T.

(#11155) sasa134 válasza tisvol (#11154) üzenetére


sasa134
addikt

Egyértelműen a 18-135:
- kisebb átfogás de nem kell cserélgetni - ideáliks utazózoom
- Sokkal jobb a képe mint a 18-55+50-200 kombónak. Értékállóságról nem is beszélve. Nézd meg mennyiért mennek a 18-135-ök és mennyiért a 18-55+50-200-ak.

Ha meg ugyanannyi, akkor meg sztem nem is kérdés melyiket kell venni.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#11156) Deadpapa válasza tisvol (#11150) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

18-135.Egyértelmű.

(#11157) tévelygő válasza Wendelke (#11153) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Honnan lehet letölteni? Én is szívesen kipróbálnám!

Sony RX 10

(#11158) csakb válasza tévelygő (#11157) üzenetére


csakb
őstag

A google első találatáról: [link].

(#11159) ateszm válasza Deadpapa (#11156) üzenetére


ateszm
senior tag

csak nem jön az az árlista :)) :))

(#11160) Deadpapa válasza ateszm (#11159) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Mert a kedves cégvezető nincs ithol.Egy bemutatkozást 4 hete készit elfele :)

(#11161) tévelygő válasza csakb (#11158) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Köszönöm! Azt hittem a magyar oldalon is megtalálom,de ott nincs meg!

[link]

Sony RX 10

(#11162) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Sziasztok!
Sikerült feltenni az 1.02-es firmware-t innen: [link]
Ma volt lehetőségem kipróbálni a gépet és nem tetszik a végeredmény. Mintha életlenek lennének a képek.
Van lehetőség visszaállítani az 1.00 verziót?

Sony RX 10

(#11163) hcs57 válasza tévelygő (#11162) üzenetére


hcs57
őstag

nem tudod visszarakni a régit.. az életlen képből egyet megosztanál? Talán tudunk segíteni kideríteni, mi is lehet a baj.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#11164) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Valahogyan a fények sem tetszenek,meg a képeken nem találok egy éles pontot sem. Lehet hogy éjszakai műszak után nem kellene fényképeket nézegetnem?
Csináltam egy teljes visszaállítást a fényképezőgép menüjében,talán mintha jobb lenne.
Na a 2 kutyás képet tettem fel példaképpen:
[link]

Sony RX 10

(#11165) hcs57 válasza tévelygő (#11164) üzenetére


hcs57
őstag

A két kutyás lép eléggé front fókuszos. Előtte nem volt ilyen?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#11166) tévelygő válasza hcs57 (#11165) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Eddig nem tűnt fel. De ha ilyen gond van,akkor van lehetőség a menüben az autófókusz finomhangolásárára.

[ Szerkesztve ]

Sony RX 10

(#11167) Zozzant válasza tévelygő (#11164) üzenetére


Zozzant
addikt

Mi ezen az életlen? kb 5 méter mélység van a képen ami éles, benne van a kutya is. Az 1/200-ba valószínű, hogy belemozdult.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#11168) Deadpapa válasza Zozzant (#11167) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

200 ba még nem kellene neki.De a gyerek érthető ha nem látod 100% osnak 1/15 50mm en ha jól emléxem.

[ Szerkesztve ]

(#11169) tévelygő válasza Deadpapa (#11168) üzenetére


tévelygő
aktív tag

A gyermekről készült kép az érthető,mivel beltérben vaku nélkül, 400 ISO 1/15 záridő (kézben tartva!) és valóban teleállásban 18-55-ös kitobival készült.
De a kutyás képek ,verőfényes napsütésben készültek.
Ma újra letesztelem pihent szemmel, illetve tegnap érdekes mód a memóriakártya is meghalt,mivel gépbe helyezéskor formatálast kért. Ezt a 2 kutyás képet tudtam csak visszaállítani az aznapi képekből egy recovery programmal. Lehetséges hogy a kártya döglődése is eredményezhetett anomáliákat.

Sony RX 10

(#11170) ateszm válasza tévelygő (#11169) üzenetére


ateszm
senior tag

Minden elkèpzelhető,ès az ellenkezője is...

(#11171) Wendelke válasza tévelygő (#11169) üzenetére


Wendelke
senior tag

Majd írjál, hogy mire jutottál, mert most nem merem feltenni a 1.02-s fw-t. :F

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#11172) tévelygő válasza Wendelke (#11171) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Tesztelem folyamatosan a gépet és arra jutottam,hogy a változás,már ha van és nem képzelem be,csak a18x55-ös objektívet érinti.
Az 50-200-as obi szebb képeket csinál 50 mm-en mint a 18x55-ös teljes teleállásban 55 mm-en.
Szerintem ne tedd fel! Pozitív változást nem tapasztaltam...
Egyébként amit letöltöttem az adott oldalról, simán bemásolva nem ismerte fel a gép. Ki kellett telepítenem a memóriakártyára, és csak azután behelyezve gépbe ismerte fel.

[ Szerkesztve ]

Sony RX 10

(#11173) Wendelke válasza tévelygő (#11172) üzenetére


Wendelke
senior tag

Csak halkan kérdezem, mert én is csak ismerkedem a géppel. De nekem az jött le az eddig olvasottakból, hogy a 18-55-s alap obi, nem a minőségéről híres :U Nem lehet, hogy esetleg ez a baj? Ezt mondjuk a hozzáértőktől is kérdezném.

Esetleg van másnak is tapasztalata a K-50-en fw frissítéssel kapcsolatban, mert eddig neked egy negatív ( ha valóban az), illetve feljebb egy pozitív, vagy legalább is semleges.

Szerk: az oldalon az van, hogy kicsomagolva kell a memória kártyára felrakni, úgy, hogy más ne is legyen a kártyán.

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#11174) tévelygő válasza Wendelke (#11173) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Nincs becsomagolva,legalábbis hagyományos módon pl.RAR-ba nincs. Ez egy exe file.
Két kattintás a fájlra és Futtatás után ki kell választani az Install Directory-t. Ezután egy .bin kiterjesztésű fájlt hoz létre. Na ezt a bin-t ismeri fel a gép, az exe-t nem.

[ Szerkesztve ]

Sony RX 10

(#11175) VGNGR válasza tévelygő (#11174) üzenetére


VGNGR
senior tag

Kit obin tele állásban, nyitott rekesszel próbálj fókuszkorrigálni. Állvàny és 45 fokban döntött szabócenti elegendő hozzá.

(#11176) tévelygő válasza VGNGR (#11175) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Köszi a tippet!
Kell készítenem egy mércét, de már próbálkoztam annélkül.
Próbáltam két értékkel + és két értékkel - irányba is módosítani a fókuszt. Úgy tűnik, hogy a - irányba vállt be!
Sajnos nagyon beborult az idő, nincsenek jó fények, de ha elkészül a mércém akkor megtudok bizonyosodni a helyes beállításról.
Szerintem értem el javulást.

Sony RX 10

(#11177) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Azért csak készítettem 1-2 tesztképet lámpa alatt. Ezeken ti láttok eltérést?
Jelenleg -2-es korekción áll az AF.

Sony RX 10

(#11178) fi:zi'k válasza tévelygő (#11177) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Igen.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11179) Colonel993 válasza tévelygő (#11177) üzenetére


Colonel993
senior tag

Igen... látható.
De nem volna utolsó szempont az sem, ha esetleg NEM közvetlen felülről lőnéd meg, hanem valamivel laposabb szögben.

5-ösével léptesd az értékeket (igazából ide most nem -2 hanem +5 kellene)
Amikor nagyjából jó irányban van akkor lehet finom korrekciózni 1-egység pontosságra kiszámítva.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#11180) tévelygő válasza Colonel993 (#11179) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Egy leírás segítségével 45 fokban állítottam a képet vízszinteshez képest teljes teleállásban(55mm) Már sajnos beesteledett holnapután tudom folytatni a tesztet. Viszont azt nem tudom milyen távolságból kell fényképezni.

[ Szerkesztve ]

Sony RX 10

(#11181) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Megcsináltam +5-ös korrekció eltéréssel 55mm-en:

Sony RX 10

(#11182) tévelygő


tévelygő
aktív tag

-5:

Sony RX 10

(#11183) csakb válasza tévelygő (#11181) üzenetére


csakb
őstag

Sokkal többet látnánk, ha eredeti méretben kicropolnád a 0 +/- 2-3 környékét, és azt tennéd fel. Így leskálázva nem sok látszik.
Azt is jó lenne tudni, hogy melyik kép milyen korrekcióval készült.

A távolság tényleg jó kérdés, láttam már olyat, hogy a korrekció jó volt 3-5 m távolságig, utána nem, és vice versa.
Olyat is láttam már, hogy villanyfényben tűrhető volt, nappal nem.
Mondjuk ezek az esetek nem K-50-nel történtek, és nem fényszegény kitobival. (Konkrétan K-7, FA 1,4/50.)

Azért remélem, sikerül belőnöd. :)
Szerintem kitobihoz elég lenne terepen, érzésre belőni egyszer, mert teljesen nyitva is akkora a mélységélessége, hogy némi pontatlanság nem sokat számít.

Valamint állványon is ilyen ilyen sokat mozog a vázad? :)
Az sem jó, ha balra-jobbra mozogsz a középtengelytől. Már ha pontos akarsz lenni.

(#11184) tévelygő válasza csakb (#11183) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Álványom még nincs, objektiv dobozra tettem,hogy egy magasságban legyen a kép közepével. Időzítővel lőttem,tehát bemozdulás is kizárható.
De tényleg várok míg természetes fénynél tudom tesztelni és feltöltöm olyan helyre ahová teljes méretben mehetnek a képek.
Köszönöm az eddig kapott segítséget!

Sony RX 10

(#11185) csakb válasza tévelygő (#11184) üzenetére


csakb
őstag

Aha, értem. :)
Ha oda-vissza végigmozizod párszor a sorozatot, lehetőleg belezoomolva/cropolva, hogy lásd is a változásokat, akkor ki fogod szúrni, hogy melyik kép tűnik a legjobbnak. Ha felírtad, hogy melyik korrekció tartozik hozzá, akkor meg is vagy. :)
Innentől csak az a kérdés, hogy élesben hogy viselkedik majd a rendszer. :)

(#11186) zaiczd


zaiczd
tag

Sziasztok! Tervezek venni egy sigma 28-300mm f3.5-6.3 dl aspherical if hyperzoom obit a gépemhez, és a mostani 70-300as sigma 70-300mm f/4-5.6 apo dg macro obimat váltaná le, kérhetnék véleményeket a 28-300ról, esetleg ha valakinek lenne összehasonlításban tapasztalata annak nagyon hálás lennék! Üdv. :R

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#11187) ateszm válasza zaiczd (#11186) üzenetére


ateszm
senior tag

Milyen előrelèpèst látsz,vagy vársz ezzel a döntèseddel?

(#11188) mrmarkus válasza tévelygő (#11184) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Az objektív dobozán az exponáláskor simán bemozdulhatott...

Freedom of Information

(#11189) zaiczd válasza ateszm (#11187) üzenetére


zaiczd
tag

A mostani két obimat kiváltaná az az egy, illetve a jelenlegi sigmám eléggé lassan fokuszál, nem rossz csak gyárilag lassú, bízok benne hogy az ujabb gyorsabb lesz. Gondoltam hátha valakinek van itt a forumon és tud mondani tapasztalatokat :R

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#11190) csakb válasza zaiczd (#11189) üzenetére


csakb
őstag

Itt van pár érdemi vélemény: [link].
És itt is: [link].

Ha olcsón tudod beszerezni, és nincsenek nagy elvárásaid, akkor kevesebb csalódás ér. :)
Az AF-től szerintem ne várj csodákat, a sonysok panaszkodnak, hogy lassú.

Nem tudod kipróbálni, mielőtt megveszed?

(#11191) zaiczd válasza csakb (#11190) üzenetére


zaiczd
tag

de kitudom, de azért előtte el kéne döntenem hogy megéri e utaznom érte! köszi a teszteket megnézem :R

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#11192) tévelygő válasza csakb (#11185) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Sziasztok! Ma készítettem rengeteg képet a tesztábráról és arra jutottam,hogy korekció nélkül adja a legélesebb képet a 0-ra!
Viszont sok képet készítettem tárgyakról,virágokról,játékokról közelről távolról és rájöttem,hogy kissé rekeszelve 7,1-től már jóval élesebb képeket kaptam. Olyanokat amikkel már elégedett vagyok.ehhez persze több fény kell,ezt a záridő növeléssel és 400-as ISO értékig engedtem a gépet.
Az elméletben tudtam hogy kissé rekeszelni kell a kitobikat,de ugye más az elmélet és más a gyakorlat.

Sony RX 10

(#11193) ateszm válasza tévelygő (#11192) üzenetére


ateszm
senior tag

Növelheted a záridőt 1/4000 vagy akár 1/8000ig is,de oda már böszme sok fèny kell a szobába...:))

(#11194) VGNGR válasza ateszm (#11193) üzenetére


VGNGR
senior tag

Inkább csökkentheted, nem? ;-)

(#11195) Zozzant válasza tévelygő (#11192) üzenetére


Zozzant
addikt

A mélységélesség növekedése miatt látod élesnek a cél az lenne, hogy nyitott rekesszel oda essen az élességi sík tartomány ahova te akartad.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#11196) tévelygő válasza Zozzant (#11195) üzenetére


tévelygő
aktív tag

De teljesen nyitott rekesznél semelyik ponton nem adta azt az élességet amit elvártam.

Sony RX 10

(#11197) ateszm válasza tévelygő (#11196) üzenetére


ateszm
senior tag

Kitobit illik rekeszelni, de nyitott blendével elvileg a közepe tuti éles,ahová az AF élességet állít...
Amúgy próbáltad más obival is? Lehet hogy pont az az obi valamilyen okból hibás darab.

[ Szerkesztve ]

(#11198) tévelygő válasza ateszm (#11197) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Persze próbáltam. 50-200-as objektívem is van. Az ugyanabban alaphelyzetben, nem teleállásban 50mm-en szebb képet ad ,mint a 18-55-ös teljes 55 mm-en .

[ Szerkesztve ]

Sony RX 10

(#11199) ateszm válasza tévelygő (#11198) üzenetére


ateszm
senior tag

azt olvastam,de másik kitobi esetleg kéznél?

(#11200) tévelygő válasza ateszm (#11199) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Nincs egyenlőre csak ez a két objektívem van.
Tervben van egy ilyen: [link]
vásárlása , de aktívan nézegetem az eladó objektíves hirdetési oldalakat is,mert szeretnék 1-2 fix, fényerős objektíveket kipróbálni.
Egyébként pár hónapja kezdtem a DSLR fotózást, már rengeteget olvastam a témában,amit szeretnék persze a gyakorlatba is átültetni.

Sony RX 10

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.