Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11051) tévelygő válasza szilu7 (#11050) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Gépen megoldom,meg tudom nézni az EXIF adatokat.
Minden év elején kiszoktam válogatni az elmúlt év legjobban sikerült, illetve emlékezetes képeit, papírkép kidolgozásra. Azt szeretném ha a kidolgozott papírképen látszana a dátum.

Sony RX 10

(#11052) szilu7 válasza tévelygő (#11051) üzenetére


szilu7
senior tag

Nincs tapasztalatom. De egy fotós üzletben, ahol kidolgozzák, ott nem tudják megoldani, hogy rajta legyen a dátum EXIF-ből?
Ha nem, akkor a JPEG-ekre ezekkel elvileg veszteségmentesen lehet dátumot rakni.
A második fizetős.
[link]
[link]

(#11053) tévelygő válasza szilu7 (#11052) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Majd megkérdem ott ahol kidolgozást szoktam kérni, más nem a feleségem beletörődik.

Sony RX 10

(#11054) sasa134 válasza tévelygő (#11053) üzenetére


sasa134
addikt

Nekem nem K50 van, de ha hazamegyek, esküszöm megnezem, hol kell ezt bekapcsolni...A "kepre datumot " sztem 15 eve alap feature, nekem az elsö digitalis Kodak gepem is tudta, kizart, hogy ne lehessen ezt bekapcsolni, max el van dugva a menüben vhol.

Avanti Roma

(#11055) csakb válasza tévelygő (#11053) üzenetére


csakb
őstag

Az IrfanView pluginek közt is van egy, amivel ki lehet rakni timestampet, pár dolog állítható is (font stb.).
Az más kérdés, hogy kár ilyennel elcsúfítani egy fotót. Ha annyira fontos a dátum, a hátoldalára is fel lehet írni.

[ Szerkesztve ]

(#11056) 1501N válasza sasa134 (#11054) üzenetére


1501N
tag

Nem érdemes azt a funkciót használni, mert akkor a képnek elveszíted azt a részét. Utólag még mindig jobb rárakni szerintem. Legalább a helyét is kiválaszthatod, ahol a legkevésbé zavaró.

convert your_test_photo.jpg -font Arial -pointsize 72 -fill white -annotate +100+100 %[exif:DateTimeOriginal] output.jpg

(#11057) zaiczd


zaiczd
tag

sziasztok, van egy k200d-m, hozzá egy infrás távkildóm de nem tudom bulp módban husszú záridőre használni. van erre beállítás/megoldás vagy erre nem jó sajnos ? köszi

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#11058) sasa134 válasza 1501N (#11056) üzenetére


sasa134
addikt

Vilagos, en soha sem hasznalom, vagy hasznaltam, de azt hittem ez alap dolog.
De most utanaolvasgatva nem tudja a K50, söt a legtöbb DSLR sem. Ez meglepö.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#11059) 1501N válasza sasa134 (#11058) üzenetére


1501N
tag

Ennek a filmes korszakban volt igazán jelentősége szerintem. Mert ott nem került máshogy tárolásra a dátum. Voltak mindenféle hátfalak és egyébb trükkök hozzá.
Ha nincs túl sok kép, akkor Paint-el is meg lehet csinálni. Linuxon meg lehet script-et írni hozzá.
Ha van több azonos dátumú, akkor lehet használni a Picasa vízjel funkcióját is, ha ez annyira fontos.

(#11060) Mikisys válasza zaiczd (#11057) üzenetére


Mikisys
őstag

Az infrás erre sajnos nem jó. Én is próbáltam, nem megy, mert impulzust ad ki.

Üdv!

(#11061) Mikisys válasza 1501N (#11059) üzenetére


Mikisys
őstag

Ez pedig jó funkció lenne, mert nekem is gyakran szükségem volna arra, hogy a képen látszódjon a dátum és esetleg az időpont is. Dokumentáláshoz ez szükséges lenne, mert a kézzel beírt dátum az akármi lehet.
Igazán megoldhatták volna, hogy a képfeldolgozó program menüjében a kép feldolgozásakor hozzárendeled a kép jobb, vagy bal alsó széléhez a dátumot. Ez a jelen digitális gépek világában nem lehetne "kimaradt", vagy elfelejtett dolog. (Jó, jó, tudom az Exif adatokban benne van, de akkor is, egyszerűbb lenne egy-két kattintással a képre helyezni.)

Üdv!

(#11062) pbox válasza Colonel993 (#11012) üzenetére


pbox
csendes tag

Nem olyan bonyolult ez a dolog mint ahogy írod.
A Pentax az analog technikában használta a TTL és a digitális technikában a P-TTL vakuvezérlést.Az analóg-digitális korszak váltáskor volt átfedés a két rendszer között.Az utolsó analóg gépek -MZ-S, MZ6, *Ist tudtak sima TTL ill.P-TTL módot.A korai digitális vázak *IstD, *IstDS/2 szintén ismerték mindkét variációt.A további vázak csak P-TTL-t tudnak.A sima TTL a film/érzékelő-ről vissza verődő fény mennyiségét mérte a tüköraknában elhelyezett érzékelő segítségével a vakuzás során és a megfelelő pillanatban szakította meg a vaku fénykibocsájtását.Ez a fényérzékelő már nincs meg az *IstDL-től kezdődően.A P-TTL az elővillanás segítségével számolja ki a megfelelő fénymennyiséget amit a fővillanás során ad le a vaku. :)

(#11063) Fujis2950 válasza cadeyrn (#11026) üzenetére


Fujis2950
tag

fujira k drágák az objektívek is. hiába minőség, sok embernek csak álom...

(#11064) szilu7 válasza Fujis2950 (#11063) üzenetére


szilu7
senior tag

Ennek ellenére az X-T1 csúcsvázuk a legnépszerűbb Fuji a Flickr-en. Ők nagyon nem a magyar piacban gondolkodnak. :DDD

(#11065) Fujis2950 válasza szilu7 (#11064) üzenetére


Fujis2950
tag

nem csak ők nem, más se nagyon ahhoz fizetőképes kereslet is kellene, de a kormányunk tesz róla, hogy ne legyen...

(#11066) VGNGR válasza pbox (#11062) üzenetére


VGNGR
senior tag

Köszönöm! Ezt eddig nem olvastam ilyen jól összefoglalva!

(#11067) zaiczd válasza Mikisys (#11060) üzenetére


zaiczd
tag

Értem akkor ez csak vezetékessel megoldható ?

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#11068) Mikisys válasza zaiczd (#11067) üzenetére


Mikisys
őstag

Valószínűleg igen, de nyomni kell a gombot, míg szükséges, különben elenged, ha Te is elengeded.

Üdv!

(#11069) zaiczd válasza Mikisys (#11068) üzenetére


zaiczd
tag

Igen az már tiszta volt csak azt hittem eleinte hogy ezt az infrás is tudja. Üdv: :R

[ Szerkesztve ]

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#11070) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Veszek pár tekercs fekete fehér filmet, szabim alatt majd úgy megyek fotózni.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11071) Wendelke


Wendelke
senior tag

Halihó!

Egy kis véleményt kérnék a Revuenon f 50 1:1.8 manuális fix objektívról. Ha mondjuk olcsón, jó állapotban hozzá lehet jutni, akkor vállalható?

Konkrétan ilyen, pentax bajonettes.

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#11072) Polarstar válasza Wendelke (#11071) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szerintem jó. Mivel ez sem motoros obi, gondod nem sok lesz, manuális módban vállalható minőséget csinál. Szerintem a gépek fénymérője is megy vele.
Én is akarok egy Chinont venni hamarosan.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11073) Deadpapa válasza Wendelke (#11071) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Nekem volt.Eladtam bánom.Nekem bejött!!

(#11074) Mikisys válasza Wendelke (#11071) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha tiszta és jó állapotú, akkor érdemes vele képeket készíteni, jó objektív.
(Engedélyezd a gépben a manuális objektívek használatát és a manuális blende-állítást is, így "M" módban prímán használható, fényt fog mérni és fókusz-visszajelzés is lesz vele.)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#11075) snail1981


snail1981
tag

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni azzal kapcsolatban, hogy a mostani K200d gépemet érdemes-e lecserélni egy K50-re úgy, hogy ugyanazokat a kit objektíveket használnám hozzá? Jelenleg a 18-55 és 50-200-as kit objektívjeim vannak amikkel elég jól elboldogultam eddig. Egy alig 13e expós hibátlan gépről van szó, tehát megtartható lenne de úgy gondolom, hogy a K50 váz több mindenre adna lehetőséget. Azt gondoltam, hogy vennék egy K50+18-55WR szettet, a K200d-t pedig eladnám a régebbi 18-55-el szerelve. Egyenlőre az 50-200 maradna. Ez lenne a felállás addig, amíg nem találnék használtan egy sigma 17-70-et (de nem találok, valaki esetleg nem tud jó állapotú eladót?), ezt szánnám mindenes objektívnek. Szerintetek? A 18-55 helyett jó választás lehet a Sigma? Egy K200d alap obival mennyit érhet manapság, hibátlan állapotban, fóliázott kijelzővel, ha minden mag van hozzá (használati, kiegészítők + doboz)?

Előre is köszönöm a segítséget…

(#11076) szilu7 válasza snail1981 (#11075) üzenetére


szilu7
senior tag

Érdemes váltani. Nekem is volt K200D, sok víz lefolyt azóta a Dunán... Fejlettebb AF, jóval alacsonyabb zajszint, csakhogy két fontos dolgot említsek. A Sigma 17-70mm f2.8-4 is jó ötlet a kitobi után, nagyon szerettem a képét.

(#11077) Colonel993 válasza snail1981 (#11075) üzenetére


Colonel993
senior tag

Érdemesebb volna keresned egy kevés expós... tán még garis K5-öt...

Ugyan azt kapod, csak jobb anyagminőségben, státusz LCD... trallala...
Jobbat, olcsóbban !

Kitobitól tudj elrugaszkodni, 18mm-es végen kívül nincs más indokolt ok ezekre a "játékokra"
WR obi helyett elég lehet egy 18-55 DAL (6e HUF-ért vettem legutóbb)

A többit meg befektetheted korrekt üvegbe, pl az általad is megcélzott Sigma.
Ekkor még a kitobit is kiütötted a listádról.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#11078) sasa134 válasza szilu7 (#11076) üzenetére


sasa134
addikt

+1

Ha teheted, válts, akár K5-re. A kit zoomon is lendülj tovább, az a Sigma vagy akár egy pentax 16-45 más világ.
K200d ár miatt keresd fel az index pentaxos fórumát, ott találsz összehasonlítási alapot. Illetve meg is tudod hirdetni.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#11079) Deadpapa válasza sasa134 (#11078) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

K 5 ösöm eladó ujra ha valakit érdekel.Van Sigma 24-70 F2.8-4 em is hozzá

(#11080) snail1981


snail1981
tag

Köszönöm a véleményeket. Akkor jól gondoltam, hogy érdemes a váltás mellett döntenem. Csak új gép jöhet szóba, mert kell a számla így ebben az esetben a K5(II) sajnos túllóg a kereten. Pedig az lett volna az első számú favorit, de sajnos nem fog összejönni. A státusz lcd fog talán a legjobban hiányozni a K50-ből, nem értem miért kell le spórolni, amikor régen a legtöbb belépő vázon ott volt. Állítólag lehet nélküle élni... Majd kiderül...

A K50-hez csak azért venném meg a kitobit, mert szettben csak 10e Ft-al több mint a váz maga. Annyit meg megér amíg nem találok egy Sigma 17-70-et. Sajnos nem nagyon találok. Egy volt az adok-veszek fórumon, úgy néz ki, hogy azt megveszik előttem. Másikat nem tud véletlenül valaki? Akkor nem kellene megvennem a kitobit. Esetleg 16-45? Esetleg más, ami jó lehet?

A zár hangja a K50-en tényleg hangos? Sajnos nem tudom felénk megnézni, meghallgatni. Vagy nem forgalmazzák, vagy nincs csak rendelésre.

(#11081) Wendelke válasza Polarstar (#11072) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

Deadpapa Mikisys nektek is. :R

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#11082) andris1602 válasza snail1981 (#11080) üzenetére


andris1602
aktív tag

Elég hangos. :) ez néha zavaró lehet, de megszokható. Am van róla videó a neten, hallgasd meg.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#11083) sasa134 válasza snail1981 (#11080) üzenetére


sasa134
addikt

Attól függ mit akarsz, mennyi a keret.
Pentax 17-70/4, vagy Tami 17-50/2.8 pl.
Ha nem kell állandó fényerő, a 18-135 is remek üveg. Fixekkel kiegészítve remek páros, utazáskor kényelmes az átfogàs, igazi mindenes. Fixből a 35 2.4 és az 50 1.8 is nagyon jó áron elérhető már.
Ezek mind más dimenziók mint a kit 18-55.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#11084) Colonel993 válasza snail1981 (#11080) üzenetére


Colonel993
senior tag

Mikor nekem megvolt a K30... makrós vagy akármilyen csendesebb komolyabb koncentrálós helyzetben elsütöttem a gépet [avagy fókuszra talált végre és elsült] elég gyakran ugrottam/rezzentem egyet ijedtemben...

Párom rettentően furcsálta is; pár kaliber elsült a fülem mellett éveken át... és ha ágyamból felráz a baj; akkor is annak irányába futok, nem el tőle...
Vagyok elég hülye, hogy sok mindentől ne féljek... Deee a K-30 többször is be#@ratot :))

Nem petárda durrogtatás, csak olyan kellemes MP7 zár felrántás hang... és mindig megtud lepni ha koncentrálsz a keresőn át.
K50 ezt dettó örökölte.

Amúgy ha használt K5-öt veszel, amihez gari is van... akkor értelem szerűen lesz számlád is.
Mindenképp fontold meg kétszer is, mert csak többet költesz kevesebbért !

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#11085) szilu7 válasza Colonel993 (#11084) üzenetére


szilu7
senior tag

"Amúgy ha használt K5-öt veszel, amihez gari is van... akkor értelem szerűen lesz számlád is."
Viszont elszámolni nehéz lesz úgy, hogy nem a te nevedre/cégedre szól a számla. :U

[ Szerkesztve ]

(#11086) Deadpapa válasza szilu7 (#11085) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Megoldható :)

(#11087) szilu7 válasza Deadpapa (#11086) üzenetére


szilu7
senior tag

Most megleptél. :) Nem érint a dolog, de kíváncsi vagyok...

(#11088) Deadpapa válasza szilu7 (#11087) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Privátba megbesz

(#11089) ateszm válasza Deadpapa (#11088) üzenetére


ateszm
senior tag

ez engem is érdekelne,hogy használt dolgot számla nélkül hogyan számolsz el...(kérek egy választ privátban) :))

(#11090) Mikisys válasza snail1981 (#11075) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha mindenáron váltani akarsz, akkor vágj bele.
Sok fejlesztés került bele az új gépekbe, ezt is meg kell szokni, meg kell tanulni.
Ha van rá lehetőséged és elszánt vagy, akkor hajrá!
(Az index-digitális fórumon hirdet valaki egy Sigma 17-70-et.)

Üdv!

(#11091) snail1981 válasza Colonel993 (#11084) üzenetére


snail1981
tag

A K5 zárja halkabb?

(#11092) snail1981 válasza Deadpapa (#11079) üzenetére


snail1981
tag

Írtam pü-t.

(#11093) Colonel993 válasza snail1981 (#11091) üzenetére


Colonel993
senior tag

Yep...

Nézegesd át Pixinfo cikkét (bár nem mindent vér komolyan venni... ők inkább elfogult CaNikonosok 2010 óta... :/ )

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#11094) VGNGR válasza snail1981 (#11091) üzenetére


VGNGR
senior tag

Ég és föld

(#11095) _csocso_


_csocso_
senior tag

Kis Pentax csemege.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#11096) mumk1 válasza _csocso_ (#11095) üzenetére


mumk1
addikt

Nem semmi! :DDD
Én beérném már ezzel is. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#11097) Zozzant válasza mumk1 (#11096) üzenetére


Zozzant
addikt

:) https://flic.kr/p/qEPrS9
nem nagy szám:) Sajnos a k10d-m ma távozott:( szép szombati napos délután felakadt a tükör...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#11098) Novics válasza mumk1 (#11096) üzenetére


Novics
senior tag

Én is azt néztem, hogy szép, szép, de tizedáron is lehet kapni. Persze az nem Spezial, meg nem ezüst, de nekem is tökéletesen elég lenne egy ilyen fapados is. :D

Mondjuk Zozzant képén is van egy 50 f:1,2. :))

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11099) mumk1 válasza Zozzant (#11097) üzenetére


mumk1
addikt

Mi a gond vele? Nagyon lágy nyitva?

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#11100) Zozzant válasza mumk1 (#11099) üzenetére


Zozzant
addikt

Semmi "baj" vele, de nem ad annyival többet az 1.4-nél mint amennyivel többe kerül.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.