Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12851) csmat válasza Xantomas (#12848) üzenetére


csmat
senior tag

Ha így használom, lehet hogy szétesik benne valami :Y ?

(#12852) Xantomas válasza csmat (#12851) üzenetére


Xantomas
őstag

Keress vissza a topicban, vagy a feribókon a Pentax club hungary csoportban. Írtam erről párszor :)

Alapvetően, ha a zöld szolenoid nem zár vissza, s szabadon járkál a szerkezet, így a rekesz mindig a legszűkebb állásában van exponáláskor, semmi baja nem lesz.
A reszelt szolenoiddal lesz baja, mert zárva marad, s reteszel az egész szerkezet, folyamatosan 1-1 fognyit ugrik a fogaskerék, egészen addig, míg már nem tud. Ekkor ugrik benne szét a rugó, fordul ki a helyéről, s kócolódik össze.

Ilyenkor már csak a komplett rekesz vezérlő mechanika cseréje fog segíteni, ahhoz viszont a komplett vázat szét kell szedni, s újra összerakni. Így, hogy kb 15-20 vázat raktam újra össze, megy egy 5-6 óra alatt, plusz kalibrálás, mérőórával mechanikusan, majd utána fókusz ellenőrzés, komplett elektronikai teszt, hogy minden a helyén, minden feszültség szint rendben. A német nagyszerviz 2 munkanapot számláz ki erre, teljesen jogosan, annyi idő kell is rá (egy német technikus óradíja nagyon nem annyi, mint egy magyaré).
Egy szó mint 100, ha így használod, s veszel manual rekesz állítású obit / obikat, nem lesz baja azokkal. Ha bontott, de működő zöld szolenoidot raksz bele, akkor is jó lesz, míg ujra elő nem jön a hiba. Fehérrel nem fog.

Vagy beruházol KAF4-es obiba, ahol a rekeszt is az obi állítja elektronikusan. Ebből a legolcsóbb az 55-300 PLM. A következő lépcső a DA* 16-50, D-FA* 50 SDM, D-FA* 85 SDM, meg a D-FA 70-210. (Esélyesen, nem fogsz :D )

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#12853) csmat válasza Xantomas (#12852) üzenetére


csmat
senior tag

Van egy 18-135 obim és egy fix 30. Nem tervezek másikat venni.
Hova érdemes vinni megjavítani ahol fehér szolenoidot tesznek bele?

(#12854) Xantomas válasza csmat (#12853) üzenetére


Xantomas
őstag

Gondoltam. Csak fel akartam vázolni a lehetőségeket. Ha a hivatalos, garis, gyártói licenszelt utat akarod választani, akkor Camera Kft. Eleve úgy menj oda, hogy fehér, japán szolenoidot szeretnél bele.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#12855) gabor_01 válasza csmat (#12853) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nem vagyok biztos, hogy beszerezhető-e a fehér (megfelelő) szolenoid.
Egy hibás K10D beszerzése donornak biztos megoldás.

(#12856) csmat válasza Xantomas (#12854) üzenetére


csmat
senior tag

És a nem hivatalos út? :o

(#12857) csmat válasza gabor_01 (#12855) üzenetére


csmat
senior tag

Jó ötlet, bár akkor már lehet egy újabb vázat néznék aminek nincs ilyen hibája..
Nincs "kedvem" másik vázat venni. Jó látom újonan az alsó kategóriában lenne a k70 amit ugyan így érint, vagy a kf ?

[ Szerkesztve ]

(#12858) Xantomas válasza csmat (#12857) üzenetére


Xantomas
őstag

KF-et abszolúte nem érinti, K70-et is csak, amit az első fél évben gyártottak.

Nem hivatalosnak, ajánlom a guglit. Keresgélj a hibára, ha találsz olyat, aki megcsinálja, segít, vagy ad neked szolenoidot, írj rá. Csomó videó van arról, hogy hogyan szedd szét, mit forrasz le, mit cserélj ki. Az se bonyolult. (Csak könyörgök, ne dőlj be a reszelgetős dolognak, mert az ingyen van) Mindenképp húzz egy gumikesztyűt, ha kiszedted a csavarokat, ha türelmetlen vagy. Vagy szedd ki az aksit, s hagyd pihenni 2 napot. Ha megráz a vaku kondenzátora, az nem vicces. Egy k30-at azért hoztak minap hozzám, mert eldobta a tulaj a szétszedett vázat, mikor megcsípte a párszáz Volt, s pár dolog eltört rajta, amikor pattant a metlakin egy párat. ;]

Én amúgy, a “ne enni adj, hanem tanítsd meg halászni” filozófia híve vagyok…

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#12859) tothl válasza Xantomas (#12858) üzenetére


tothl
addikt

Ez a kondis dolgog velemi is megtörtént egy kis kompakt gép szétszedésénél
Nem vicces. :D

(#12860) csmat


csmat
senior tag

Pentax obit rá tudom tenni pl egy olypus em10 mark IIvagy III-ra? Milyen átalakító kell hozzá? (Tetszenek ezek a "retro" kinézetű milc-ek..

(#12861) Xantomas válasza csmat (#12860) üzenetére


Xantomas
őstag

Manuális, olcsó MFT-PK adapter van, szóval, ha regi PK obit teszel fel, aminek van rekesz gyűrűje, akkor manuál módban tudod használni.
Ha modernebb, AF-es obi, s ez lefedi kb az összes digitális vázra készültet is, akkor ott minimum a rekesz állítással lesz gondod, AF pedig nem is lesz.

Sonyra van egy Monster adapter, de ez eléggé zsebbenyúlós történet. Azzal minden Pentax obi adaptálható.
[link]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#12862) csmat válasza Xantomas (#12861) üzenetére


csmat
senior tag

Csak 2 újabb obim van. Egy 18-135 és egy fix 35

(#12863) Xantomas válasza csmat (#12862) üzenetére


Xantomas
őstag

Az a kettő, egy átlag user kb minden igényét ki is elégíti. Szerintem, apsc-re jobb is a 35-ös mint a 50-es, de az igazi egy 40 f2.8 pancake. :)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#12864) csmat válasza Xantomas (#12863) üzenetére


csmat
senior tag

Írta privát üzenetet

(#12865) repvez


repvez
addikt

üdv.!
ismer valaki olyan softvert amivel egy K200D-t lehetne PC-rol vezérelni. régen volt egy nagyon amatör program, de az eléggé instabil volt valami theatre nevü. azóta valaki találkozott valami használhatóval?
timelaps és astro fotokhoz kéne, hogy ugy tudjam beállitani, hogy nem érek a készülékhez

esetleg egy olcso nagy fényereju optikát ajánlani nagy zoom képest és általános célra ?

(#12866) _csocso_ válasza repvez (#12865) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! esetleg használhatsz programozható vezetékes kioldót, ha megfelel. Nagy fényerejű optikára a Tamronnak van talán 17-50, Sigmának 17-50 2,8, ezek nem túl drágák talán, de mihez képest? Még szóba jöhet a Sigma 17-70 2,8-4. A K200D-hez képest nem olcsók.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#12867) tothl válasza repvez (#12865) üzenetére


tothl
addikt

Az olcsó és a nagy fényerejű kifejezések általában nem férnek el egymás mellett.

(#12868) Polarstar válasza tothl (#12867) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Azért van kivétel. :DDD :DDD
Szerencsére nem én lőttem le ezt a tényt.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12869) repvez válasza _csocso_ (#12866) üzenetére


repvez
addikt

igen nézegettem is, de ha lenne egy PC-s program, ott lenne live screen vagy legalább jobban lehetne látni, hogy mi kell a beállitásokhoz. mivel a K200d nem mutata a kijelzön csak miután elkészült a kép.
Este a keresön keresztóül meg nem látni semmit.

ezért lenne jo ha lenne valami PC-s progi,

igen tudom, hogy az olcso és a jo fényerő nem jár egyutt, de gondoltam, hogy használtan vagy ujonnan van valami jo ár érték arányos. esetleg valami régi manuál amit az astrofotozshoz is jo használni.
oda lenne jo a jo fényerő meg ott elég ha egyszer megtalálom a beállitást aztán mehet a time laps. nem kell egy pillanat alatt megtalálni a jo beállitást.

(#12871) hcs57 válasza repvez (#12869) üzenetére


hcs57
őstag

Cseréld le egy K20D-re, az már tudja ..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#12872) KoBe111


KoBe111
csendes tag

Üdv!

Bridge gépekről szeretnék váltani DSLR-re. Pentax vagy Nikon gépben gondolkodom. Tapasztalattal rendelkezők segítségét kérném. Milyen gépet válasszak? Nem szeretnék egy vagyont beleölni, mert csak amatőr fotózásra kell, de olyat sem szeretnék aminek csak a neve Nikon vagy Pentax. Köszönöm a segítségetek.

(#12873) Polarstar válasza KoBe111 (#12872) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szia!

Ez az amatőr fotózás miben merülne ki? Milyen képeket készítesz? Kísérletezel? Rekesz? Záridő? Fókusz számít?
Vagy csak auto témában marad a gép?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12874) _csocso_ válasza KoBe111 (#12872) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Én a helyedben K-5 alá nem adnám, mellé egy 18-55 kitobi kezdetnek elég, ami lehetőleg az AL II, vagy a WR-es. Feljebb is lehet nézni, K-5 II, esetleg K-3, obiból esetleg a 18-135, nagyobb átfogás, több szituációban használható. Ezek sem mennek már nagyon elborult áron. Az alsóbb kategóriás vázak esetleg lehetnek problémásak, onnan nem választanék, itt a fórumban is írnak róla többször is. ( Mondjuk a Pentax elég réteg termék, itthon lehet, hogy vadászni kell rá, de ki lehet fogni. Index fórum, ill. van Face Pentax adok veszek)

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#12875) KoBe111 válasza Polarstar (#12873) üzenetére


KoBe111
csendes tag

Családi rendezvény, kirándulás, nyaralás képek készítésére kellene.

(#12876) KoBe111 válasza _csocso_ (#12874) üzenetére


KoBe111
csendes tag

Köszönöm, körbenézek. A K-5 nekem is tetszik.

(#12877) KoBe111 válasza KoBe111 (#12876) üzenetére


KoBe111
csendes tag

Meg van a gép. Nikon D5200 két objektívvel, kevés expóval. Egy darabig jó lesz.

(#12878) Polarstar válasza KoBe111 (#12877) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Legyen jó! Az a fontos.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12879) wms válasza KoBe111 (#12877) üzenetére


wms
senior tag

Gratula, szép fényeket hozzá! :K

(#12880) Xantomas válasza KoBe111 (#12872) üzenetére


Xantomas
őstag

Akkor, részemről jöjjön egy másik vélemény. Bár már kései.

Ha bridge-ről váltasz, nincs semmi szükséged tükrösre. Megszoktad az EVF-et, ugyan azt kapod meg egy MILC-cel is, csak nagyobb szenzorral, cserélhető obival.
Nézz egy Nikon milc-et.

Egy tükrössel, sokkal direktebb kapcsolatod van a fizikai valósággal, nem amit a szenzor lát, arra, hogy megszokd, tényleg úgy használd, ahogy az ki lett találva, mások használják, bele kell ölnöd az időt, s a sikertelenség erősen rontani fog a motivációdon. Egy DSLR-rel csak szívni fogsz.

El kell hogy keserítselek. Ha azt szeretnéd, hogy közel olyan képeid legyenek mint a gyakorlottaknak, vagy a profiknak a feribók csoportokban (s itt most nem a magukat félamatőrnek kiadó, profi studiófotósokra gondolok, akik csak azért vannak a csoportokban, hogy klienseket gyűjtsenek, a magukat reklámozzák) ahhoz erősen zsebbe kell nyúlni, mert ami kompromisszum mentesen jó, az akár milyen régi, az tartja az árát.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#12881) Polarstar válasza Xantomas (#12880) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Már megvette... :K
Bár, ha lesznek új igényei, akkor vált majd át. Gondolom én....
Nekem max az új K kellene .... De én ilyen mazochista állat vagyok. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12882) Brekulon válasza Xantomas (#12852) üzenetére


Brekulon
újonc

Szevusz!
Én azt nem értem még ,mindig ebben a szolenoid kérdésben, hogy a mag alapállapotban a tekercsben van. Így helyezem fel az objektívet, amin alapból zárva van a rekesz. Az obi rekesz vezérlő pöcke beleakad a gép pöckébe :) így nyitja ki a lamellákat. Tehát felhelyezve az obi nyitva, a mag a tekercsben. Ahhoz hogy zárt rekeszes képet készítsek, a magnak ki kell ugrania a végpontra. Ha a mag megszorulna és nem mozdulna exponálás alatt, teljes nyitott rekesszel készítene képet. Tehát a probléma ott van, hogy exponáláskor a mag a végpontra kiugrik, így elengedi az obi rekesz vezérlő pöckét, amitől a rekesz lezár.
Ebből az következik, hogy a szolenoid működik, de csak a két végpont között. Nem szabályozható. Nem lehetséges, hogy szoftver hiba és nem mechanikai?
Én egy K100D Super-ből raktam át a szolenoidot. 114000 expo volt a gépben és soha nem volt baja. A K50-ben 2-3 nap alatt ugyan azt a tünetet hozta mint a gyári.

(#12883) lordovravens válasza Brekulon (#12882) üzenetére


lordovravens
tag

Fehér solenoidot raktál bele?

+érdeklődni szeretnék, melyik szervízt ajánlanátok Pentax gép javíttatásához?

Halhatatlan lélek acél testben. Ez vagyok én, a Cseléd Srác.

(#12884) _csocso_ válasza lordovravens (#12883) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Camera Kft.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#12885) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Hopsz! Kamera restomod Pentax módra a Kickstarteren.
[link]
Szépen fogynak a filmes gépek. Magyar bandák kazettákat adnak ki. Lemezboltok nyílnak sorra. Szerintem ez jó.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12886) lordovravens válasza csmat (#12853) üzenetére


lordovravens
tag

Fehér solenoid
https://www.ebay.com/itm/322337505674?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=mvkFc5MHT72&sssrc=4429486&ssuid=JSqeowPzTye&var=&widget_ver=artemis&media=COPY

Halhatatlan lélek acél testben. Ez vagyok én, a Cseléd Srác.

(#12887) lordovravens válasza csmat (#12857) üzenetére


lordovravens
tag

A K-3/K-3 II-nek és a KP-nek sincs ilyen hibája.
Igaz, hogy újan nem kapsz, de azok is jobbak(ráadásul mindhárom irtó jól néz ki).

Halhatatlan lélek acél testben. Ez vagyok én, a Cseléd Srác.

(#12888) lordovravens válasza Xantomas (#12858) üzenetére


lordovravens
tag

Szia!

Te otthon szerelsz vagy szervízben dolgozol?
Nekem 2 problémám van a K-S2-mmel:
-pontatlan autófókusz. A középső pont +10 finomhangolással épp jó, a többi pont változó pontosságú, a jobb oldalon nagyjából ok, balon nem.
Ezt kéne beállítani.

-a keresőben az LCD kijelzőn a záridő egyik karaktere nem működik megfelelően.

Szerinted ezek mennyire macerás problémák? Számíthatok rá, hogy jól megcsinálják illetve, hogy a kijelzőt egyáltalán meg tudják csinálni?

Bocs, hogy szétspameltem a topic végét, csak szerettem volna, ha kap értesítést, akinek szántam(mondjuk látom, hogy az első 2 jobb lett volna egyben, szerkesztéssel)!

[ Szerkesztve ]

Halhatatlan lélek acél testben. Ez vagyok én, a Cseléd Srác.

(#12889) Xantomas válasza lordovravens (#12888) üzenetére


Xantomas
őstag

Otthon. :DDD

Mielőtt kitérek a válaszokra, költői kérdés: újonnan vetted a vázat, vagy használtan? Újabban látok érdekes dolgokat.

Nem macerás probléma egyik se, de, csak úgy ezek nem állítódnak el, nem megy el egyik szegmens se az OVF-ben. Viszont ezeket, csak a német szerviz fogja neked megcsinálni.

Gyárilag a szenzor sík elég pontatlan szokott lenni, de párhuzamossági hibája azért nem szokott lenni. Ha igen, ott már valaki vagy elállította a képszenzort, vagy az AF szenzort, vagy a bajonett nincs rendesen összerakva, rosszabb esetben sérült, vagy maga az obi.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#12890) lordovravens válasza Xantomas (#12889) üzenetére


lordovravens
tag

Használtan vettem itt a hardverapro-n, picit kevesebb, mint egy éve. A fókusz problémák akkor kezdték kiverni a szemem, mikor vettem hozzá egy 50mm F1,8-at, de 35mm f2,4-el is ua a helyzet.

A kijelző hibájábról nem volt szó a hirdetésben, az eladó azt mondta, ő nem észlelte ezt a problémát és hogy ő live viewban használta, viszont a javítás költségébe hajlandó beszállni(én is elismerem, hogy nem tudom bizonyítani, hogy nem a szállítás alatt történt vele valami) .
Nekem meg időközben nem lett volna időm ez után szaladgálni, amikor meg lett volna, akkor nem akartam nélkülözni a gépet.
Ennyi idő után meg már nem hiszem, hogy lesz kedvem beleállni ebbe az eladóval.
Nem halott a szegmens, csak 8-at meg kis széket mutat minden helyett. :)

[ Szerkesztve ]

Halhatatlan lélek acél testben. Ez vagyok én, a Cseléd Srác.

(#12891) Brekulon válasza lordovravens (#12883) üzenetére


Brekulon
újonc

Nem a színe a lényeg! A 100d-ben már dolgozott 114000-szer hiba nélkül. Én azóta már legalább 5-szőr szedtem szét. Nem csináltam semmit, csak szétszedtem, kihúztam a magot, majd vissza az egész. Pár napig jó.
Egy japán mandró szerint a felmágneseződő mag a probléma. Demagnetizálni kel, vagy egy erős mágnes pólusváltakoztatásával, vagy kis feszültségű, váltóáramos tekercsel.
Szerintem a szolenoid vezérlésével lesz hiba!!! Ha nem mozdulna, akkor nyitott maradna a rekesz, viszont mivel "fekete" a kép, azt jelenti a mag teljesen kiugrik!!!! Miért????
Nem érdemes cseréltetni a szolenoidot, mert úgy is csak ideig-óráig lesz jó!

(#12892) Polarstar válasza Brekulon (#12891) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A megállapításod érdekes. A kérdés: a cég ezt miért nem tudta orvosolni vagy teljesen kizárni? :U

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12893) lordovravens válasza Brekulon (#12891) üzenetére


lordovravens
tag

[link]
Szerencsére ilyen problémám még nem volt.
Ha lefelé görgetsz, a "Part II-ban" a csóka kifejti, mi a tapasztalata a különböző színű szolenoidokkal.

@Polarstar: erről azt spekulálták a pentax forums-on, hogy ugyanezt az alkatrészt/megoldást ezer éve használta a Pentax és nem volt vele soha probléma... amíg a Japánban gyártott "fehér solenoid" került a gépekbe. Valaki azt is írta ott, hogy azért nem tudtak visszatérni annak a használatára, mert mire kiderült a probléma, már nem is gyártották, így maradniuk kellett a kínai zöldnél.
Elvileg a K-70-ből csak a korai példányokat érinti, úgyhogy csak történt valami(ezt a K-S2-ről is írták. Soha nem tudjuk meg).

[ Szerkesztve ]

Halhatatlan lélek acél testben. Ez vagyok én, a Cseléd Srác.

(#12894) Xantomas válasza lordovravens (#12893) üzenetére


Xantomas
őstag

Én már ignorálom az ilyen hsz-eket. Feladtam a szélmalomharcot. Feribókon még többen tudják a tutit. Mindig lesz 1-1 újonc, akik laikusként tudják a frankót, s megy a károgás, de a megoldás keresés, valahogy mindif elmarad :)

Kicsit olyan érzésem van, mint amikor középiskolai fizika órán, 1-1 tanuló baromi okosnak hiszi magát, s majd jól
megmutatva bebizonyítják, hogy a relativitás elmélet hibás. ;] Az eredményt mindenki képzelje el.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#12895) Hobbiphotos válasza Xantomas (#12894) üzenetére


Hobbiphotos
újonc

Valahova egyszer reszletesen leirtad mi a gond, lehet hetente fel kéne tenned az osszes letezo topikba?

kerdes: Ha vennel uj vazat, bemernel invesztalni egy KF be vagy felejtos ?

(#12896) Xantomas válasza Hobbiphotos (#12895) üzenetére


Xantomas
őstag

A K70-nel sincs gond. Egy hibája van, ami nagy valószínűséggel kijön, 50 euroért előre betáraz az ember egy szolenoidot, elrakja a kedvenc obija, vagy vázának a dobozába, s ha jön az első tünet, cseréli, vagy cserélteti.

KF ugyan ez. Elvileg megint egy frissebb szolenoid van, de csodát művelni nem tudnak, sokkal később adja meg magát, s most már esélyesen később, mint a redőny, vagy a motor, vagy a pozícióenkódere.

Ha nem lenne egy KP-m, s kellene egy Pentax váz, simán. Nem rossz az a KF. Szenzorban hozza amire a K3-II képes, AF rendszerben butább, de hozza ami a K30 is tudott.

Ugyanakkor a fényképezőgép használók 90%-a kb beállítja középre, vagy valamelyik harmadoló pontra, s úgy használja, s annyi elég is statikus célra. A 11 pontos AF, optikai keresőben, erre bőven elég. Minden másra ott a live view.
Dinamikusan mozgó célra meg kb sem kompromisszum mentes Pentaxnál, ami nem top kategoria.

Ha meg van pénz: K3-III ! Hibátlan a hardver, új oprendszer, folyamatosan jönnek a frissebb feature-ök, s mivel Linux alapú, s részben nyitott is a fejlesztőknek, már most is látszik, hogy brutálisan nagy lesz ennek a közösségi támogatottsága (mármint Pentaxos méretben).

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#12897) hcs57


hcs57
őstag

Használt Pentax KP-k jó áron: [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#12898) Xantomas válasza hcs57 (#12897) üzenetére


Xantomas
őstag

Mihez képest jó áron? Anno az utolsó darabokat 700 euro környékén szórták ki újonnan, a 750 eurós ár elég meredek érte.
Az a kemény, hogy piszok jól tartja az árát.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#12899) Polarstar válasza hcs57 (#12897) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Tényleg döbbenetes!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12900) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

üdv!

Egy Sigma 28-300mm F3.5-6.3 af hyperzoom IF objektív Pentaxhoz mennyit érhet?

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#12901) Polarstar válasza csabulaxi (#12900) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Index vagy a fészbuch pentax csopi hamarabb megmondja, mint ahogy itt kérdeznéd. Jó kis átfogás! Elviszik, mintha ingyen lenne. (szerintem)

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12902) tothl válasza Xantomas (#12898) üzenetére


tothl
addikt

Jó szenzor, jó gép. A K3 III meg még drága.

(#12903) _csocso_


_csocso_
senior tag

Még tavaly év végi hír, fejlesztés alatt a K1-III. Valószínűleg lesz olyan tudású, mint a legújabb K3, kérdés milyen felbontású szenzor lesz benne, mennyibe fog kerülni, illetve ki veszi meg. A középformátumot pedig egyelőre letették, ha jól olvastam. Egy jópár objektívet is kivezetnek, többek között az 50-135 SDM.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#12904) tothl válasza _csocso_ (#12903) üzenetére


tothl
addikt

Szerintem nem engedték el a középformátumot, a K3 III két verziója elég jól muzsikál.
Az 50-135 helyett pedig várok egy PLM verziót.

(#12905) zafiridas


zafiridas
csendes tag

üdv! k3 II firmwaret szeretnék ,frissiteni 1-röl -> (1.0) , de csak a 1.12 ami leölthető de a gép nem reagál rá ? nem látja,több kártyával is probáltam. hogyan tudnám ezt orvosolni ?

(#12906) hcs57 válasza zafiridas (#12905) üzenetére


hcs57
őstag

Olvasd el a leírást figyelmesen.. mindent úgy csinálsz?
Sorold fel miként csinálod.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#12907) zafiridas válasza hcs57 (#12906) üzenetére


zafiridas
csendes tag

köszi ,megoldodott a probléma,frissités sikeres.

(#12908) hcs57 válasza zafiridas (#12907) üzenetére


hcs57
őstag

Mi volt a gond? A zip filét nem csomagoltad ki?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#12909) zafiridas válasza hcs57 (#12908) üzenetére


zafiridas
csendes tag

nem tudom mert sok mindent kiprobáltam,canonnál sosem volt gondom,de leszedtem ujra a frissitést átmásoltam a zip fállt talán nem is csomagoltam ki.amilyen nehezen indult olyan simán megis oldodott.fb.-n pentax csoportban adtak tanácsot.néha elkél az angoltudás annak akinek van ,én meg nem használtam a forditot ,de bemásolták magyarul a frissités menetét.

(#12910) zafiridas válasza hcs57 (#12906) üzenetére


zafiridas
csendes tag

márkátol függetlenül:a gépben formázok egy kártyát majd a kártyaolvason keresztül a kicsomagolt fájlt átmásolom a kártyára ezt követöen a kártya visszakerül a gépbe,majd a menüben megkeresem azt a lapot/oldalt ahol látni hanyas firmware van a gépben és itt ilyenkor megjelenik a a frissitési opció.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.