Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11451) tévelygő válasza fi:zi'k (#11450) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Kézzel állítva működik, de a karból kiindulva arra gondoltam hogy a vázról is lehet állítani a rekeszértéket.

Sony RX 10

(#11452) fi:zi'k válasza tévelygő (#11451) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha úgy vesszük vázról "állítod", mivel exponáláskor a váz berántja a blendét a megadott értékre. ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11453) Zozzant válasza tévelygő (#11451) üzenetére


Zozzant
addikt

Lehet állítani, de minek legyen mindig a beállított blendén? Koncepció: fókuszálás nyitott blendével (fényáradat, könnyebb) majd fényméréskor berántjuk a blendét a beállítottra, majd exponáláskor is. Ja "a" nélküli obikkal a vázról nem csak a blendegyűrűvel, ez nem hiszem hogy baj. Ha vázról állítható kell arra ott vannak az "A" obik.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#11454) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

Sony RX 10

(#11455) mrmarkus válasza xXxian (#11448) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ha pesti vagy, vidd el Csurgó Lacihoz. Előtte telefonon egyeztesd le vele a dolgot és meg is csinálja azonnal. Még olcsóbb is, mint a Camera Kft... :)
Link

Freedom of Information

(#11456) xXxian válasza mrmarkus (#11455) üzenetére


xXxian
senior tag

Szentendre, de bejárok naponta a városba.

Köszi a tippet.

Házilag nem ajánlott hozzá nyúlni? Vagy hozzáérni sem? :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#11457) andris1602 válasza mrmarkus (#11455) üzenetére


andris1602
aktív tag

Ő tényleg nagyon jófej :) Én is ajánlom.

(#11458) mrmarkus válasza xXxian (#11456) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Amennyiben veszel hozzá megfelelő pucováló felszerelést, akkor otthon sem ördögtől való megoldás a szenzor tisztogatása...

Például ilyet link

[ Szerkesztve ]

Freedom of Information

(#11459) mrmarkus válasza xXxian (#11456) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

(#11460) xXxian válasza mrmarkus (#11459) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszi!

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#11461) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Üdv!
Következő napi kezdő kérdésem:
Ha manuális objektívet használok Pentax K-50-en akkor az objektívre írt gyújtótávot kell beállítani a vázon,vagy az 1.5-el szorzott méretet? Pl egy manuális 50mm-es FF gépre gyártott objektívnél 75mm-ert kell megadni bekapcsoláskor?

Sony RX 10

(#11462) mrmarkus válasza tévelygő (#11461) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Nem. Az obi valós gyútávját kell megadni, azaz egy 50 mm-esnél 50 mm-t kell beállítani...

Freedom of Information

(#11463) Novics válasza tévelygő (#11461) üzenetére


Novics
senior tag

A fizikai gyútávot kell beírni, tehát az 50-es obihoz 50-et kell beállítani. :K

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11464) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Köszönöm a gyors tanácsokat!

Sony RX 10

(#11465) mumk1


mumk1
addikt

Ma elkezdtem használgatni a K-S2-t, ha valakinek lenne konkrét kérdése, akkor állok rendelkezésre. :)
Egy már biztos, manuálokhoz nagyon kényelmes viselet. :))
[link]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#11466) repvez


repvez
addikt

A hétvégén márc 20 án részleges napfogyatkozás lesz , valaki tud valami tanácsot tapasztalatot , hogy lehet a legjobb fotokat késziteni az eseményről?
Pentax K200d és a 2db kit objektiv meg egy 100-300-as objektivekkel?

(#11467) hcs57 válasza repvez (#11466) üzenetére


hcs57
őstag

Hegesztő pajzs üvegével...mint ND szűrő.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#11468) repvez


repvez
addikt

És azon kivül van valami más eszköz vagy beállitás amivel akár egy kis tájrészlet is látszódhat a képen esetleg emberek?
Sajnos ami képeket találok a neten azokon nincs exif adat, hogy mivel és milyen paraméterekkel készültek.

Egyébként valaki talált vagy használt már olyan APP-ot telefonra amivel normális fénymérést lehet késziteni és segit a megfelelő paraméterek beállitásában ?
Esetleg olyan amivel távvezérelhető egy K200d?
Mert canonhoz és nikonhoz láttam ,de pentaxhoz nem.

Pedig hasznos lenne igy a távirányitó nélkül is modositani lehetne a gépet anélkül, hogy bemozdulna.

(#11469) mumk1 válasza repvez (#11468) üzenetére


mumk1
addikt

Távvezérlésre nem sok lehetőség van régebbi vázak esetében, legfeljebb olyan telefonnal, aminek van infra portja, azzal lehet exponálni.
A K-S2 talán ebben lépett előre a legtöbbet. Ezzel az alkalmazással flottul lehet mindent állítgatni és egy 7" tabletre kirakva az élőkép, már igen kellemes tud lenni.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#11470) Polarstar válasza mumk1 (#11469) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ötletes!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11471) mrmarkus válasza repvez (#11468) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

"Meg szabad tudni, hogy honnan vetted azt, hogy fotósok telefonnal ménének fényt?
Én idáig ilyen okostelefonnal még nem találkoztam, de ilyen fotóssal sem...

Freedom of Information

(#11472) mrmarkus válasza mumk1 (#11465) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Korábbi tapasztalataidhoz viszonyítva mennyire gyors az AF és magasabb ISO-n milyen a végeredmény kevés fény mellett?!
Válaszaid előre is köszönöm! :R

Freedom of Information

(#11473) mumk1 válasza mrmarkus (#11472) üzenetére


mumk1
addikt

Egyenlőre még nagyon keveset használtam, hogy ilyen téren véleményezzem. Sőt, zömében csak manuál volt rajta a hétvégén, egyedül a 43mm-es limót próbálgattam csak AF-el, de azzal viszont villámgyors volt.
Talán holnap este lesz egy kis időm beltérbe kísérletezgetni ISO fronton, de szerintem itt sem lesz drámai különbség a K-30-hoz képest.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#11474) mrmarkus válasza mumk1 (#11473) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Kíváncsian várom, hogy mire jutsz majd vele. Szerintem ISO fronton jobban kellene teljesítenie...

Freedom of Information

(#11475) repvez válasza mrmarkus (#11471) üzenetére


repvez
addikt

Nem állitottam azt , hogy komolyabb fotósok azzal mérnek fényt, csak találkoztam már olyan androidos appot ami a telefon fényérzékelőjét használva ad egy közelitő értéket a gép paramétereinek beállitásához és, gondoltam, hátha valaki találkozott vagy használ ilyet és esetleg tud mondani infót róla, hogy melyik az amelyik esetleg közel helyes értéket mutat és melyik ami semmire sem jó.

Mint amatőr hobby fotós néha nem lenne rossz ha nem a nulláról kéne kiindulnom , hogy mit állitsak be a gépen ha manuálba akarok fotózni vagy legalábbis amikor hosszú expóval akarok képet késziteni.

(#11476) mrmarkus válasza repvez (#11475) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

A géped manuálban is méri a fényt vagy nem!? ;)
...és ráadásul sokkal pontosabban, mint egy mobil!

[ Szerkesztve ]

Freedom of Information

(#11477) repvez válasza mrmarkus (#11476) üzenetére


repvez
addikt

persze csak nem minden adatot jelez ki , vagy nem egyszerre . vagy csak még én vagyok béna benne, hogy a kellő adatokhoz hozzájussak,

Egyébként a profi fotosok akkor miért mérik külön eszközzel a fényt ha a mégprofibb gépeik is ugyan ugy tudják azt?

(#11478) fi:zi'k válasza mumk1 (#11473) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A FA43 amúgy sem lassú. :)

(#11477) repvez
Mert vmivel igazolni kell, hogy miért kérnek el olyan sok pénzt. :DDD

Miért is van neked szükséged külső fénymérésre?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11479) repvez válasza fi:zi'k (#11478) üzenetére


repvez
addikt

csak kis mankónak, hogy ha beállitom, hogy milyen F számmal ISo-n akarok fotózni akkor a többit kijelezze, hogy milyen értékre kell állitani, ahhoz, hogy jó legyen a kép.

Tehát mondjuk az autómatika kijelzi, hogy F11-el 1/60 on készitené a képet,de nekem az nem lenne jó mert gyors mozgást akarok megörökiteni és ahhoz való értékeket ujraszámolná pl F5,6 1/500-asra.

Vagy kisebb mélységélességet akarok mint amit az autómata beállit..

Tudom, hogy jónéhánynak vannak tapasztalati értékei,de én még nem tartok ott és jó ha tudom, hogy mit miért állitok és nem találomra állitok és készitek egy képet majd nem lesz jó és kezdhetem előlről egy kicsit másik értékkel.

(#11480) VGNGR válasza repvez (#11479) üzenetére


VGNGR
senior tag

Akkor te nem manualban hanem valamely prioritás módban akarsz fényképezni. Rekeszprio (av) esetén az általad megadott rekeszhez állítja a gép a záridőt. Tv módban meg fordítva. Ha nagyon ragaszkodsz a manuálhoz akkor is jelzi a gép, hogy az általad beállitott értékekkel túlexponált vagy alulexponált kép várható. Addig tekergetheted az értékeket, amíg be nem áll nullára az EV.

[ Szerkesztve ]

(#11481) fi:zi'k válasza repvez (#11479) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Véletlenül sem támadólag kérdem, de mióta is van meg a K200-ad? :)

Ahogy a kolléga is mondja, erre valók a prioritás módok, amik újabb vázakon már paraméterezhetőek is. Amennyiben ezek az értékek számodra nem felelnek meg, szépen áttekersz M-módba és tovább próbálkozol. Mert ugye próbálkozol?! A zár jó eséllyel úgy is túlél minket, szóval nem az lesz korlátozó tényező. :D
Ilyenekkel meg, hogy fénymérő nem most kell elkezdened babrálni, amikor még látszólag a gépedet sem ismered teljesen. Csak feleslegesen túl akarod bonyolítani a dolgot. :)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11482) repvez válasza fi:zi'k (#11481) üzenetére


repvez
addikt

Persze tudom ezeket a funkciókat és állitgatni is szoktam, csak mint irtam találomra és nem mindet lehet egyszerre állitani és a kombinációk sokasága eléggé el tud húzódni mire kiprobálom.
Gondolok itt arra, hogy kiválasztom a zársebességet , ahhoz beállit egy rekeszt Amivel még lehet , hogy sötét vagy kiégett lesz a kép , mert mondjuk helytelenül llitottam be a kivánt zársebességet. és az isóra nem ad ajánlást.

Csak ehhez kéne mankó, hogy ne találomra állitgassak dolgokat , hanem amit kiválasztok ahhoz egy kalkulátor kiadja az összes értéket és azon látnám, ha valamelyiket nem is tudnám beállitani a fényképezőn, mert mondjuk az obi fényereje gyenge , ilyenek.

Jópár éve megvan a gép,de azéért nem vagyok egy pro a kezelésébe.

(#11483) fi:zi'k válasza repvez (#11482) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

De hát ott van a mankó a vázban. Egyrészt a zöldgomobs fénymérés, másrészt az EV csúszka.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11484) repvez válasza fi:zi'k (#11483) üzenetére


repvez
addikt

EV csúszka alatt mit értesz? mert +-3 között állitás nem hoz olyan nagy változást

(#11485) fi:zi'k válasza repvez (#11484) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mi az hogy nem hoz nagy változást?
Egyébként nem a expo korrekcióról beszélek. :N De most nézem a vázat és lehet neked nincs is EV csúszkád, aminek pont az e lényege, hogy lásd a gép szerint ideálishoz képest alul vagy felül exponálsz-e az aktuális beállításokkal. Ez egy dinamikusan változó sáv/csúszka, itt a 9-es:

Ez esetben pedig használd ésszel a prioritás módokat. Vhogy csak kell jeleznie a váznak, hogy mi a helyzet.
M módban pedig zöldgombozzál serényen. :)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11486) repvez válasza fi:zi'k (#11485) üzenetére


repvez
addikt

Igen azért kérdeztem, mert ilyet én nem találtam a videokon a nikonnál a teljes kijelzőn grafikusan megjeleniti legalább a különbözö értékeket , ott tényleg van ez a csúszka is és a blende értéknek megfelelően grafikusan is mutatja a nyitás nagyságát, az nagyon felhasználó barát.
Itt csak a keresőben pár adat van jelezve .
Bár azért kétlem, hogy ez a funkció maradt volna ki egy DLSR-ből csak valahova jól eldugták

Persze az élőképen még jobban lehet látni a változtatást anélkül ,hogy elkészitenénk a képet.

(#11487) fi:zi'k válasza repvez (#11486) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem. Nem a blende állását/nyitottságát mutatja.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11488) repvez válasza fi:zi'k (#11487) üzenetére


repvez
addikt

Tudom, azt nem is arra irtam, csak azt , hogy minden ilyen infót kirajzol a nikon kijelzőjére például azt is.
erre gondoltam a blendénél

Nem az EV csuszkára

(#11489) Zozzant válasza repvez (#11488) üzenetére


Zozzant
addikt

Hát kirajzolni a blendét minek?:) Csicsának jó.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#11490) fi:zi'k válasza repvez (#11488) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A rekeszérték ismeretében ez teljesen felesleges. Meg amúgy is. :)
No meg a D3200 kicsit újabb váz. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11491) faki_ válasza repvez (#11488) üzenetére


faki_
senior tag

Nem nagyon értem a problémád azon kívül, hogy egy EV sáv segítene. Innen mi hiányzik még:

(#11492) repvez


repvez
addikt

egy kicsit elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől, de hamár itt tartunk nem hiányzik semmi, csak egy kicsit lehetne átláthatóbb , hogy mikor mit állitsak ahhoz, hogy az optimális értéket állitsam be.

Mert ha csak a hasamracsapva beállitok egy értéket akkor a gép sem mindig tudja azt korrigálni .
De ha lenne egy kiindulási alap akkor már hamarabb meglenne , hogy mit állitsak .
A nikon csak azért került szóba mert ott szemléletesebben van ilusztrálva , hogy mit kell állitani és már a Dö90esnél is ilyen volt.

Amugy az eredeti témánál maradva a napfogyatkozás megörökitésére szerettem volna tanácsokat és beállitásokat kérni.

(#11493) X2N válasza repvez (#11492) üzenetére


X2N
senior tag

Én a helyedben Tav-ra állítanám a gépet, és úgy próbálnák meg fotózni, itt csak a rekeszt és a záridőt kell állítanod. Rekeszt állítsd nagyra(f szám) ha nagy mélységélességet akarsz, kicsire ha mosott hátteret, általában a legszűkebb blende-nél 2x nagyobb blende adja a legélesebb képet. Záridőt meg annak függvényében állítsd hogy milyen gyújtótávolságon fotózol, és mit. [link] Gyorsan mozgó dolgoknál 1/500 és többre, álló tárgyakat 1/50, 1/100. Általános szabály hogy teleobjektíveknél pl egy 400mm-esnél legalább 1/400-addal kell fotózni, hogy ne mozduljon be, jelen esetben még ennél is többel a crop szorzó(1,5x->1/600-as záridő) miatt.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#11494) faki_ válasza repvez (#11492) üzenetére


faki_
senior tag

Komolyan nem világos, lehet, hogy csak nekem. Valami konkrét példát nem írnál? Valami ilyesmit:

Le akarsz fotózni egy mezei fityfirittyet kitobjektívvel 35mm-en. Rekeszprioritásnál 5.6-ot állítasz, ott már biztosan viszonylag jó a képe és megfelel a mélységélesség a téma miatt. Az ISO-t hagyod automatán 100-800 között, mert ez tűrhető eredményt ad, erre a gép adni fog egy fényviszonyoktól függő záridőt, ill. beállítja az érzékenységet (igyekszik minél alacsonyabb ISO-t és az adott gyújtótávon kitartható időt használni). Ha látod, hogy nem valami extrém hosszú időt kaptál, akkor bátran nyomod a gombot. Ha annyira kevés a fény, hogy a gép szerint túl hosszú a záridő a legmagasabb ISO értéken is (de ezt te is fogod tudni, mivel nem kezdő vagy), akkor valószínűleg villogni fog a stabilizátor jele, talán a rekeszérték és/vagy az ISO érték is, hogy valamelyiken változtass a biztos eredmény érdekében vagy használj állványt! Itt hol és milyen segítséged vársz még?

(#11495) mrmarkus válasza X2N (#11493) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

...és szerinted a K200D tárcsáján van TAv opció?!

Freedom of Information

(#11496) mrmarkus válasza repvez (#11492) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Már megbocsáss, de azt hiszem, hogy a gép beállításainak kellő begyakorlása mellett a fotóelméleti és gyakorlati ismeretekben is el kellene újra mélyülni talán! Nem megbántani akarlak, csak számomra ez jön át kérdéseidből és megnyilatkozásaidból... :R

Freedom of Information

(#11497) X2N válasza mrmarkus (#11495) üzenetére


X2N
senior tag

Nem ismerem a régebbi pentaxokat, de jó tudni h az a mód hiányzik a k200, k100-ból.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#11498) VGNGR válasza X2N (#11493) üzenetére


VGNGR
senior tag

Penteksznél a reciprokszabályt a stabi miatt sokszor erősen meg lehet hágni azt tegyük hozzá.

(#11499) fi:zi'k válasza VGNGR (#11498) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Helyes, na hagyjuk kihalni a ksz-t. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11500) VGNGR válasza fi:zi'k (#11499) üzenetére


VGNGR
senior tag

A ksz "saját találmány" de az ámerikánus kiejtés egy klasszikustól nyúlva... :))

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.