Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4001) inzsellér válasza Szten Márs (#4000) üzenetére


inzsellér
tag

Amikor a képet csináltan tavasszal akkor még CS2-m volt, most CS3 van, de egyiken sincs clarity. A jpeg konvertálás után csináltam egy "sharpen more"-t, ez minden

(#4002) Szten Márs válasza inzsellér (#4001) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

CS3-at még nem láttam camera rawval, CS4-ben már van clarity állítási lehetőség raw-ból, néha nagyon hasznos.

(#4003) inzsellér válasza Szten Márs (#4002) üzenetére


inzsellér
tag

Végső konkluzíó: elég jó az obi?

(#4004) Szten Márs válasza inzsellér (#4003) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Amennyire egy jpg képből meg lehet ítélni, igen :K

(#4005) Mercutio_ válasza inzsellér (#3993) üzenetére


Mercutio_
félisten

Freemail-ről küldd, de ne sima csatolásként, hanem "óriáslevél"-ként, akkor lényegében feltölti a file-t ftp-vel a serverükre, és ott tárolja, a címzettnek csak egy linket küld el, ahonnan letöltheti.

17-70/F4 tesztnél ha jól olvasom azt írják felbontásban a Sigma 17-70-el van egy szinten, de az ED-lencse hiánya miatt nagyobb a CA-ja, azt hittem ennél azért jobb ez az obi, de eszerint "csak" az SDM az előnye :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4006) inzsellér válasza Mercutio_ (#4005) üzenetére


inzsellér
tag

1. Nincs freemail-om, csak t-online-m, onnan meg nem megy. De a 9 mb-s jpeg-t átküldtem a Nagyúrnak, szerinte a CA teljesen elhanyagolható mértékü. Ha esetleg téged is érdekel, priviben át tudom küldeni
2. Melyik tesztben olvastad, hogy a felbontásban a Stigmával van egy szinten? Én a vétel elött elég sokat keresgéltem, de ilyet nem találtam.
A Pentax Lens Review-ben a userek véleménye DA17-70 9,0 pont a 10-ből, a Stigmánál ez 8,32. A felrakott képek (100%-on) pengeélesnek tüntek, de azt nem tudom, mennyi volt az utómunka. Én idáig nagyon elégedett vagyok vele, ez azonban nem biztos, hogy az obit minősíti, hanem az én csekély tudásomat

[ Szerkesztve ]

(#4007) Szten Márs válasza inzsellér (#4006) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csak most esett le, mi ez a nagyurazás, hogy ránéztem a rangomra :DDD

(#4008) BiriBum válasza inzsellér (#4006) üzenetére


BiriBum
őstag

(#4009) Mercutio_ válasza inzsellér (#4006) üzenetére


Mercutio_
félisten

2 perc létrehozni egyet:)

A lentebb linkelt slrgear-es tesztben ez a conclusion: "In the meantime, the Sigma and Tamron alternatives are strong contenders, offering similar (if not better, in the case of the Tamron) performance for significantly less money. But for Pentax purists who want to stay loyal to the brand, and want a better-performing kit lens than the 18-55mm, the 17-70mm ƒ/4 becomes a worthy upgrade."

Eddig nem láttam én se tesztet ezzel az obival, valszeg azért nem találtál te se róla ilyen infót, juteszembe, valamikor nincs kedved összefutni, és mondjuk 1 hétvégére odaadnám a Pentax 16-50/2.8 SDM-et, te meg nekem a 17-70-et, és lenne idő nézegetni/próbálgatni őket ;)
Kíváncsi vagyok fényszegényebb környezetben mennyire korlátoz az F4, illetve a gép AF-je hol kezd el bénázni.

17-70-re visszatérvé: Én amit még régebben olvastam, hogy viszonylag széles a képminőségbeli különbség az egyes darabok között, de lehet, hogy ez csak a kezdeti darabokra volt igaz, mostanság pedig nincs időm utánaolvasni semminek:(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4010) BiriBum válasza Mercutio_ (#4009) üzenetére


BiriBum
őstag

Itt egy teszt franciául.
Nyelvtudás nélkül is elég beszédesek az ábrák, érdekes pl. a 40 Limited-del való összehasonlítás.
Összességében nagyon pozitív a verdikt, a helyenként előforduló CA, vignettálás (17 F4 és 70 F4-en) és a nagylátón való torzítás elfogadható mártékű, könnyen korrigálható. A limitedekét megközelítő árát soknak tartja, evvel egyébként én is maximálisan egyetértek, ezért nem értem pl., hogy az slrgear miért tekinti "worthy upgrade"-nek az alsó hangon is a kitlencse ötszörösébe kerülő 17-70-et. Ha már kis ugrás, akkor 16-45, bár annak is vannak bizonyos nyűgjei.
A 16-50/2.8-tól nincs igazán elájulva a szerző [link] (én azért elkapnám, ha utánam dobnának egyet). Nehéznek tartja, végig vignettál F2.8-4-nél, és eléggé torzít 16-24mm között. Volt egy decentralizációs hibával terhelt sorozat is, ami lehűtötte a kezdeti lelkesedést. Ennek fényében a kettő közül inkább a 17-70-hez nyúlna, de leginkább egyiket sem venné, hanem tájképhez Sigma 10-20-at (vagy Pentax DA 12-24-et), portréhoz pedig DA40-et használna. Mindez persze pénztárca kérdése... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4011) BEE válasza BiriBum (#4010) üzenetére


BEE
addikt

Portréhoz a 40-est használná ? HMMM.... :U
Árban meg ha körbenézünk a többi gyártónál, akkor az derül ki
hogy nem a 17-70 van túlárazva, hanem a DA Limitedek vannak alulárazva.
Szerencsére ! :K

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4012) BiriBum válasza BEE (#4011) üzenetére


BiriBum
őstag

A DA limitedek valóban "nem drágák". A 17-70 viszont az európai piacon van igen erősen túlárazva a többi gyártó hasonló lencséjéhez képest (cirka 1,5×, ugyanis az USA-ban megkapod kb. 450 dollárért).

(#4013) adik válasza Mercutio_ (#4009) üzenetére


adik
őstag

Két dolgot tudok még elképzelni (őőő, manapság persze sokkal többet is, csak akkor bilibe lóg a kezem):
- nálam volt egy selejtes példány,
- rosszul értettem az idézett angol szöveget,
de a Tamron 17-50/2,8-a szerintem képminőségben nagyjából közepes. Egy hosszú hétvégét töltött nálam, és biza a 17-70-es Sigma képminőségben megeszi reggelire (imho még a 18-50 is) és a fókusza is ugyanolyan gagyi. Nem mondom, tetszett, hogy kettőnyóc végig, de akkor tényleg legfeljebb portrézni lehet vele. Éles képet nagyjából 5,6-6,3-nál kezdett produkálni, de inkább olyan /8-nál. Akkor is inkább rajzolata volt, mint karcolata. F/8-on, meg mint tudjuk, a stampedli is éles :)
Lehet, hogy tennék vele még egy próbát, de hirtelen felindulásból inkább venném a Sigma 18-50/2,8-at (és sírnék a 17mm-ért). Ha meg nem kell a 2,8, akkor szerintem a Pentax 17-70/4-et. Nekem tetszett a képe, és jó az átfogása, a fókusza meg valami döbbenetes volt és az építési minősége is eléggé "örökkévalóságnak" hangulatot árasztott (a Sigmához képest :) ). Najó, talán egy kicsit lehetne olcsóbb, de vészesen drágának csak a pénztárcámhoz képest érzem, magához képest nem.
Bocsi, csak az idézett szövegről eszembe jutott.

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4014) inzsellér válasza Mercutio_ (#4009) üzenetére


inzsellér
tag

mél ment

(#4015) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok! Nem kell valakinek egy jó kis Pentax SMC DA 16-5 f4 ED AL obi? A bolti ára 99k+ÁFA, én 60k-ért odaadom! Tiszta új állapotó, 300 expos.

Rappi

(#4016) Mercutio_ válasza BiriBum (#4010) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ahogy nézem a 40-es limited azért szépen karcolt ott, ahol a 17-70 már "pacázik":)
Ha megnézed a 16-45 nem sokkal olcsóbb a 17-70-nél gondolom azért inkább az utóbbit ajánlja ugrade-re.

16-50/2.8 tény, hogy súlyos darab, de én még 100%-os méretben is nagyon jónak találom a felbontását úgy, hogy még csak jpg-ben használtam, és 15MPx-en már lehet pixelbuzulni rendesen :DDD de majd jön tbs és elmondja az övéről is a tapasztalatokat.
Egyébként összevetettük a 35/2.8 limited macro-val és jobb annál :Y persze biztos itt is van gyártási szórás.

Sigma 10-20, hááát te is próbáltad, most őszintén azért már inkább a Pentax 12-24, ha a széleken is élességet akarunk. Arra meg nem írok semmit, hogy mennyire lehet praktikusságban összehasonlítani egy 10-20 + 40 limitedet akár a 16-50-el, akár a 17-70-el :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4017) Mercutio_ válasza adik (#4013) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tamron 17-50/2.8-nál nagy a gyártási szórás, volt olyan srác, aki a második cseredarabot is visszavitte a boltba, mert problémás volt :Y szóval esélyes, hogy nem a legjobbat fogtad ki :K

Sigma 17-50-el nekem az volt a bajom, hogy ahol értelme lenne - kevesebb fény - ott nagyon bizonytalankodott a K10D AF-je vele, és mellé is fókuszált időnként. Ha volt elég fény szép rajza volt az tény, csak...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4018) BiriBum válasza Mercutio_ (#4016) üzenetére


BiriBum
őstag

Az USA-ban kb. 50$ a különbség, itthon ez 200, így az átfogás és az USM miatt ott valóban racionálisabb választás a 17-70. A 16-45 állítólag közel áll minőségben az 50-es prime-hoz .

Az objektívpark ilyenfajta elaprózásával én sem értek egyet, csak próbáltam összefoglalni, hogy ő mit vázolt az záró részben. Ha elém szórnának egy szakajtó K-s objektívet, hogy "Ne, válassz!" :DDD , akkor én biztos a 16-50-est kotornám ki. :U

(#4019) tbs válasza Mercutio_ (#4016) üzenetére


tbs
addikt

Igen. :DDD

(#4020) Allien


Allien
veterán

Keresek vakut. Elvileg Metz 48 AF-1 érdekelne, ha van valakinek eladó! :DDD De, más alternatíva is szóba jöhet, esetleg. :K :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4021) Mercutio_ válasza Allien (#4020) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mindenkinek vannak vágyai :DDD

Nem láttam ilyet a használtpiacon, pedig amikor arultam az 540-es Pentaxot keresgéltem, hátha valaki ráfizetéssel cserélne :(

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4022) Agent87


Agent87
aktív tag

errefele van k200d tulajdonos? jól tudom hogy a k10d érzékelőjét kapta ugye?
az a személy tudna küldeni nekem 1-2 1600 ISO-val készült RAW-ot? illetve ha fellelhető valahol neten linket.
a zajszintet megnézném milyen és ha tetszik akkor majd váltok a k100d-ről. illetve aki tapasztalta 1600on mennyire használható k100d-hoz képest?
k200d-re gondoltam cserénél mivel ez még relatíve "új" a k10d már kifutott használtan is
ritkaság. nameg a k100d külsejével nekem nem volt gondom.

előre is kösz.:)

(#4023) Agent87 válasza Agent87 (#4022) üzenetére


Agent87
aktív tag

viszont k10d-n lehet állítani hogy af-s vagy af-c illetve az AF pontot hátul ezek elég hasznosak mer menübe néha elég fárasztó állígatni főleg k100d-be mer a menü legalján vannak ezek és k200d-n szintén nincsenek. nehéz lesz.;)

[ Szerkesztve ]

(#4024) Szten Márs válasza Agent87 (#4023) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A K10D azért egy masszívabb, nagyobb keresővel ellátott gép, mint a K200D, ezen kívül, ahogy mondod van jópár dolog, amit a K10D-nél a vázon is lehet kapásból állítani. Nem csak az AF pontok, meg az AF-S és AF-C, hanem két vezérlőtárcsa, ami sok helyzetben baromi hasznos. Na meg fénymérési módot is a vázról állíthatsz.
Tesztképeket, különböző obikkal, különböző ISO-kon leginkább itt találhatsz a K200D-ről és a K10D-ről is: [link] Ha ezeket közvetlen össze akarod hasonlítani a K100D képeivel, ne felejtsd el azonos méretre hozni őket ;)

(#4025) Agent87 válasza Szten Márs (#4024) üzenetére


Agent87
aktív tag

jó ez az oldal és feltételezem az okosabbak raw-ból csinálták a képeket.:)
de nem vágódtam földhöz igazából ez inkább fényviszony függő mennyire lesz zajos ha sötétebb akkor eléggé látszik a sötét részeken kb ugyanannyira mint a k100d-n és próbálgattam páron a kicsinyítés se segített sokat (4 mpixelig) szóval ha ezért nem is de a 10mpixelér majd biztos váltok egyszer.
mondjuk épp focimeccsre mennék ki fotózgatni és ahogy láttam képeket ált magas isoval 1600-on fotózznak 2,8 rekesszel ígyis csak 1/500 (legalábbis a puskásban) a záridő. mondjuk az nem is gagyi gép volt eos 5d markII.:)

(#4026) Allien válasza Agent87 (#4022) üzenetére


Allien
veterán

Én személy szerint, K200D tulajként ha most kellene döntenem, inkább K10D-t, mert a K200D-t se nagyon találni már szerintem újban (bár ki tudja). Sőt, a Grand K10D-t is fel lehet lelni néha-néha, és akkor már mé ne azt. :DDD Mivel több gomb van rajta (K10D), illetve van pár features pluszban, jobb választásnak tűnhet, de kicsivel drágább pár kiegészítő hozzá, igaz, nem véletlenül. Ilyen a markolat például, meg az akksi is már féle. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4027) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

hali!

van egy tamron 70-300am. van az obi hátulján az A állás mellett egy rakás rekeszérték.
de azzal hiába állítok be akármit, mindig a legnagyobbon (f4 - f5,6) csinálja a fotókat.

csak M módban megy rendesen.

be lehet azt állítani, hogy a többi módban ne a hátsó tárcsával, hanem a rekeszgyűrűvel lehessen blendét állítani? (k10d váz egyébként)

coito ergo sum...

(#4028) BEE válasza macskajancsi (#4027) üzenetére


BEE
addikt

Ha a rekeszgyűrű nem A állásban van, akkor csak M módban vezérli a blendét.
De miért nem jó neked A-ban ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4029) ottkar válasza macskajancsi (#4027) üzenetére


ottkar
addikt

Ha az A-t kikapcsolod megszünteted a géppel a blende elektronikus kapcsolatát.

(#4030) macskajancsi válasza BEE (#4028) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

nehogy eltekerjem a blendetárcsát. néha a másikhoz nyúlok véletlenül.
meg csak kipróbálnám a dolgot. :)

ottkar: köszi, így már érthető.

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#4031) BEE válasza macskajancsi (#4030) üzenetére


BEE
addikt

Az A állás állítólag csak egy kapcsoló elektromosan, de ebből tudja a váz
hogy az obi már tudja ezt a szabványt.
Annyit csináltak, hogy a blendemozgató pöcök szabványos elmozdulásához
szabványos blendeértéket rendeltek. Az obi mechanikája ilyenkor nem határolja
a blende bezárását a beállított érték szerint, ezt a váz végzi.
Így a vázon beállított blendeértékkel már tud expót számolni.
A régi obikon volt még egy mozgó pöcök, amivel visszajelzett a váz fénymérőjének
hogy hova állítottad a blendét, de ennek a fogadóegysége már nincs meg
a digit vázakban.
Ha nem A állásba teszed a blendét, akkor a váz csak úgy mérhet fényt,
hogy becsukja a blendét a beállított értékre a mérés idejére.
Ezt csinálja a zöldgomb.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4032) macskajancsi válasza BEE (#4031) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

szóval akkor csak a régebbi gépekel való kompatibilitás miatt hagyták meg a blendegyűrűt?
meg hogy M módban lehessen így is fotózni digit vázakon.

egy értelmét látom digit vázon: ha zölddel mérek fényt, akkor ugye elmozog a blende. de így ha betekerem mondjuk fix f8ra, akkor kvázi kapok egy A programot kézi fényméréssel. viszont ekkor már lehet tekerni ízlés szerint alá-fölé az időt ( így az expót) kézzel.

van ezen kívül más, amire k10d vázon lehetne értelmesen használni ezt a blendegyűrűt?
(az előző információk alapján szerintem nincs, de hátha... :) )

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#4033) BEE válasza macskajancsi (#4032) üzenetére


BEE
addikt

Próbálgasd, de rá fogsz jönni hogy A-ban egyszerűbb az élet. :K

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4034) Zozzant


Zozzant
addikt

K10D! Aki most akar jó vázat

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#4035) Agent87 válasza Allien (#4026) üzenetére


Agent87
aktív tag

köszi majd valszeg az lesz egyedül az nem tetszik a k10d-be hogy így feleslegessé vállnak az aksik.:)

(#4036) Allien válasza Agent87 (#4035) üzenetére


Allien
veterán

Nem lesz felesleges! Vegyél hozzá külső vakut, máris meg van oldva, hova dugjad az aksijaidat! :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4037) macskajancsi válasza Zozzant (#4034) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

van egy GP verziós limited k10d váz is vaterán. nem is vészes áron.

coito ergo sum...

(#4038) Agent87 válasza macskajancsi (#4037) üzenetére


Agent87
aktív tag

és az mitől különleges?

közben ezt találtam: ;)
http://pentaxworld.com/forum/articles-reviews/k10d-grand-prix-edition/

amúgy a k10d tartozéka a portrémarkolat?

[ Szerkesztve ]

(#4039) macskajancsi válasza Agent87 (#4038) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

oda van írva: limitált példányszám, más festés, eredetiséget igazoló törzskönyv, forgalmi, anyós a hátsó ülésen, stb :DDD
na meg a tudat hogy te is birtokolsz egy ilyet. :)
de szerintem kb ennyiben ki is merült.

szerk: ja, látom közben megtaláltad. :) még akkor a bőrszíj is ide tartozik.
a markolat nem gyári tartozék, külön rendelhető. 20-30k-ért már kapsz is.
ja, és az arany szín nagyon megy a da* obikhoz, ezt írta egy srác a linkelt oldalon.

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#4040) BiriBum válasza Agent87 (#4038) üzenetére


BiriBum
őstag

Csak a GP-hez tartozék, mint ahogy az olvasható, hasonló óaranybarna színben.

Amúgy nagyon sokat dob a markolat a gépen. Én hetek óta nem töltöttem akksit (igaz kissé visszafogottabban nyomom), hely van benne a gyári távirányítónak, amely tudja a BULB módot, valamint egy plusz SD-kártya tárolására is van lehetőség.

(#4041) BiriBum


BiriBum
őstag

Kérdés: Ti milyen jpg beállításokat használtok (saturation, sharpness és contrast)? ;]

(#4042) macskajancsi válasza BiriBum (#4040) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

tényleg tartozék. úgy látszik, már nem vágott az eszem.
meg ezt írták a vaterán is, bedőltem neki... :)

egyébként meg +1, +1, +1. :)

szerk: az gondolom az infra távkapcsoló illik bele. a kínaji olcó utángyártott nem, csak a gyári?

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#4043) inzsellér válasza BiriBum (#4041) üzenetére


inzsellér
tag

Nem tudom, hogy a K10-en is hasonló a beállítás, mint a K20-on, de nálam -ha ritkán jpeg-t használok, akkor- az Fn gombbal kiválasztható "tájkép, portré" stb. beállítások jól beváltak. De a raw-ban való fényképezés -a feldolgozási többlet munka ellenére- sokkal többet nyújt, az expoziciót, illetve a fehéregyensúlyt egyszerüen nem tudom elrontani

(#4044) BiriBum válasza macskajancsi (#4042) üzenetére


BiriBum
őstag

A gyári miniinfra finoman belecsusszan a rekeszébe, a kínyai még cipőkanállal sem.
A gyári előnye a folyamatos impulzus adás (nem tudom jól írom-e), ami azt jelenti, hogy amíg nyomod a gombot AF-et is állíthat és lő, BULB-nál pedig nyomsz és elengedsz. Az utángyártottak csak szimpla expóra alkalmasak. Nem tudom, hogy a griphez gyárilag jár-e a távirányító, az enyémben benne volt (ebay-es új áru).

(#4045) BiriBum válasza inzsellér (#4043) üzenetére


BiriBum
őstag

Azt hiszem nincsenek ilyen beállítások, a menü elején lehet a megapixelt és 3 csuszkán a szaturációt, kontrasztot és telítettséget állítani. Abban teljesen egyetértek, hogy szenzációs dolgokra képes a RAW, csak sok-sok idő kell az előhíváshoz. :DDD

(#4046) ottkar válasza BiriBum (#4044) üzenetére


ottkar
addikt

Az én Pentaxomnál a B időnél is a fénymért időt exponálja az IR-el. Nem hiszem hogy nyitva marad hosszabb ideig mert ahhoz olyan elektromágnes kellene ami nemigen fér el a gépben.

(#4047) ottkar válasza inzsellér (#4043) üzenetére


ottkar
addikt

Az Fn gombbal választhatók a programpontok? Nem a módválasztó gyűrűn?

(#4048) ottkar válasza ottkar (#4046) üzenetére


ottkar
addikt

Sőt nem mért időt exponál mert ha sötétebb helyre tettem ott is 0,7 sec-ot exponált B állásban.

(#4049) inzsellér válasza ottkar (#4047) üzenetére


inzsellér
tag

A módválasztó gyűrűn a programmpontok választhatók, az Fn-el pedig a témák

(#4050) csabors


csabors
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a k20d-ben a képstabi a vázban van. Akkor az objektív nem kell hogy stabilizátoros legyen. Vagy van olyan, hogy az váz is és az oblektív is képstabilizátoros és mindkettő egyszerre működik? Vagy a két külömböző technika nem fér el egymás mellett?

Illetve erről az objektívről mi a véleményetek?

És erről?

Üdv: CSaba

Nikon

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.