Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11601) tab-phw válasza lungfefe (#11600) üzenetére


tab-phw
csendes tag

Csak egy obival próbáltad? Lehet, hogy csak az obi rekesze nem elég fürge.

(#11602) 1501N


1501N
tag

Sziasztok!
k20d-hez vettem egy da 35/2.4-et, az AF Adjustment menüben +10-re kellett tekerjem a Apply One menüpontot, hogy kb éles legyen, de még szívem szerint tovább tekerném egy kicsit. Valahogy meg lehet hekkelni, hogy tovább tekerhessem vagy szerviz?

[ Szerkesztve ]

(#11603) gabor_01 válasza 1501N (#11602) üzenetére


gabor_01
senior tag

Próbáld ki egy másik vázzal is.

(#11604) Szabix01 válasza faki_ (#11597) üzenetére


Szabix01
tag

Nagyon király az a teszt, igazából minden kérdésemre ami felmerült bennem(ezen a téren) válaszol a tesztelő :D nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)

És egy új kérdés ötlött fel bennem ami mindenkinek szólna :)

Ha állványba szeretnék beruházni milyen szempontokat érdemes nézni? Gondolom a k10d gépem miatt mivel elég súlyos nem mindegy milyen állványt veszek, vagy igen? Csak mert nézegettem de annyi féle fajta van azt sem tudom hova kapjam az egeret... :D

"Mindenki feszeng a kamura. Mindenki gengszter. Mindenki modell. Mindenki tökéletes."

(#11605) mumk1 válasza Szabix01 (#11604) üzenetére


mumk1
addikt

Nézz be ide. [link]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#11606) 1501N válasza gabor_01 (#11603) üzenetére


1501N
tag

Sajna annyira nem megy jól, hogy egynél több legyen.
Nincs valami ötletetek, hogy juthatnék pár percre egy másik vázhoz? Esetleg valamelyik fórumtársam nem érne rá jövő héten munka után vagy hétvégén Budapest belvárosában?

(#11607) gabor_01 válasza 1501N (#11606) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nekem van vázam meg ilyen obim is. De külvárosi vagyok. Ha ki tudnál ugrani hozzám...

(#11608) xXxian válasza gabor_01 (#11607) üzenetére


xXxian
senior tag

Egy másik k20d-t keresel, vagy egy bármilyen Pentax vázat az obihoz? Utóbbi esetben tudok segíteni.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#11609) 1501N válasza xXxian (#11608) üzenetére


1501N
tag

Igen, az obi érdekes, mert az garis. Úgyis terveztem valami újabb vázat is a nyár folyamán.

(#11610) 1501N válasza gabor_01 (#11607) üzenetére


1501N
tag

Melyik külváros és mennyire? Ha van jó közlekedés, lehet megköszönném!

(#11611) gabor_01 válasza 1501N (#11610) üzenetére


gabor_01
senior tag

Kispest, kertvárosi rész. Metrótól a 194-es busz jön.

(#11612) Nikitaa7


Nikitaa7
tag

Sziasztok! Tudjátok, hogy mitől lehet az, hogy nem adnak már el (vagy csak az utolsó pár megmaradt darabot) K-30-ból? Nem volt elég jó? Mert K-50-et még mindig forgalmazzák, de a K-30at már nem. Köszi a véleményeket!

(#11613) faki_ válasza Nikitaa7 (#11612) üzenetére


faki_
senior tag

A K-50 a K-30 utódja minimális változtatásokkal, utóbbiból már csak beragadt készletek vannak szerintem.

(#11614) beis-compo válasza Nikitaa7 (#11612) üzenetére


beis-compo
tag

A K-30 és K-50 közt még annyi eltérés sincs, mint amit a Pixinfon-írnak. Fateromnak van K-30, én meg pár hete vettem egy K-50-est (régebben volt K100D Sup. de már nincs meg, csak a békebeli obik, azokat Sony nex-hez használtam PK adapterrel), és összehasonlítottam a menüket, meg úgy mindent. Gyakorlatilag egy-két menüpontot felcseréltek, vagy átrendeztek. Ami eltérést találtam, az az ISO magasabbra húzhatósága, ami a zajosság miatt amúgy is felejtôs, illetve az enyémben mûködne az Eye-Fi SD kártya (ha volna). Kinézetben, (burkolatban) van eltérés, de nem lényeges. Pixinfón írtak expo-sorozat eltérést, hát az marhaság, tök ugyanúgy el lehet tolni -+3Fé mindkettôt. Ja az ára volt még markánsan eltérô. K-30 kiadási-dátuma okán nem kapható már.

[ Szerkesztve ]

(#11615) gabor_01 válasza beis-compo (#11614) üzenetére


gabor_01
senior tag

S pontosítanék:
K50-ben menüben kell engedélyezni az EyeFi-t. A K30-ban nem kell, működik anélkül.

(#11616) VGNGR válasza gabor_01 (#11615) üzenetére


VGNGR
senior tag

Szerintem meg az Eye-Fi mindenféle ráolvasás meg varázslat nélkül működik, bármilyen sd kártyás gépben.

(#11617) beis-compo válasza gabor_01 (#11615) üzenetére


beis-compo
tag

Ha lenne egy ilyen kártyám, akkor a két gépbe belepróbálva meg tudnám ítélni mit csinálnak másként. De nincs.
A K-30 burkolata futurisztikusabb, mint a K-50-é, csak kicsit sok helyre felkerült a márka és típusjelzés. Ezen persze némi matt-fekete festékkel lehet segíteni, akit zavarna. Engem pl. az zavart, hogy a K-50-emen talán olcsósítás jegyében, nem sikerült a kis kamera jelet pirosra festeni a módválasztó tárcsán, míg a K-30-on szép piros. Úgyhogy én élénkpiros festékbôl (pont volt itthon) becseppentettem tûvel a homorú jelzésbe, patent lett. :DDD

(#11618) lungfefe válasza tab-phw (#11601) üzenetére


lungfefe
csendes tag

Több obival is próbáltam, semmi. Hol jó, hol nem, de inkább nem. :-(

(#11619) beis-compo válasza lungfefe (#11618) üzenetére


beis-compo
tag

Garanciális még a gép? Mert akkor találgasson a szerviz, ne szívassad magad.

(#11620) beis-compo


beis-compo
tag

Próbálkozott már valaki, legújabb, de még filmes Pentaxokhoz adott (AF-es, automata, pl 28-80, vagy 80-210 Tamron) obikat feltenni DSLR vázra? Nagyon gáz rajzolatúak?

(#11621) Polarstar válasza beis-compo (#11620) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem. Mennek manuális módban minden esetben. Én amúgy is csak manuálisban használok mindent.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11622) beis-compo válasza Polarstar (#11621) üzenetére


beis-compo
tag

"Nem" nagyon gáz, vagy "Nem" próbálkoztál? Legközelebb beszámozom a kérdéseimet :))
Épp most tervezek venni egykét ilyen obit játszani, gombokért kaphatóak. Egy rakás manuál obim van, de ezek pont hogy nem igénylik a zöld gomb nyomkodását, és ha akarom akkor AF is van, meg olyan könnyûek, hogy el se hiszem.

(#11623) Polarstar válasza beis-compo (#11622) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Az új obi az nem "gombokért" van. :K

A K bajonet meg komplikál ezekkel az új gépekkel is.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11624) beis-compo válasza Polarstar (#11623) üzenetére


beis-compo
tag

Az 5-6 ezer, az nálam "gombokért" kategória a tizenéves, AF-es obikért. Ezeken van rekeszgyûrû, tehát még a régi filmes gépvázakkal is szót értenek, de a mai gépvázak kedvéért A állásuk is van. Ennek a többszöröséért vettem 1.4-es alapobit pár éve, de azt ma sem kapnám meg "gombokért".

(#11625) beis-compo


beis-compo
tag

Szóval ma sikerült megvennem két obit, egy 28-80mm, és egy 80-210mm Tamronokat. Tökéletesen szuperálnak (AF, A-rekesz), és pár próbalövés szerint nem rosszabb a 28-80-as a K-50-hez csomagolt kitobinál (és még csak ezután pucolom meg), illetve a tele-obi is az elvárható képminôséget hozza. Igazándiból sokkal rosszabbra számítottam, mivel olvastam külföldi fórumokon hogy nagy a szórás. Az eladó egy MZ-50-et is adott mellé, nem is tudta hogy ezek az obik rámennek a mai gépekre, ameddig rá nem próbáltam. :DD

[ Szerkesztve ]

(#11626) 1501N válasza gabor_01 (#11611) üzenetére


1501N
tag

Bocsánat, hogy nem reagáltam, csak több munka jött össze a hétre a tervezettnél.

Azon gondolkoztam, hogy a gépemben a mattüveg az előző tulaj által cserélve lett törőékesre. Ez nem okozhatja a problémát? Illetve még azt a szerviz menüt szeretném megnézni, hátha ott is el van már tekergetve az AF.

Kálvin tértől kb mennyi idő hozzád kijutni, illetve áll még az ajánlat?

(#11627) 1501N


1501N
tag

(#11628) gabor_01 válasza 1501N (#11626) üzenetére


gabor_01
senior tag

Mattüvegnek nincs köze hozzá.
Másik vázzal és egy másik ilyen obival kiszűrhető, melyik a ludas.

(#11629) sasa134 válasza 1501N (#11627) üzenetére


sasa134
addikt

Jó motyó ez a K-S2.

Avanti Roma

(#11630) Polarstar válasza 1501N (#11627) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Basszki!!! Nincs videós autofokusz!!! Miért??? :O :O

Speciel örültem volna neki!! :W

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11631) mumk1 válasza 1501N (#11627) üzenetére


mumk1
addikt

Rejtély, hogy a wifi-vel miért bénázott a tesztelő, mert nálam tökéletesen működik az LV üzemmód telefonnal. :U [link]
Arról már nem is beszélve, hogy meg sem említi, hogy NFC modul is került a KS2-be, így elég hozzáérinteni a telefont és máris összecsatlakoznak.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#11632) 1501N válasza Polarstar (#11630) üzenetére


1501N
tag

Sok helyen azt írják, hogy van benne. Már én se tudom...

(#11633) mumk1 válasza 1501N (#11632) üzenetére


mumk1
addikt

Na, majd este megnézem. Bevallom férfiasan, hogy egyszer nem használtam még a videót DSLR-en.
Ja de, infra vázon egyszer szórakoztam már a K-r -el. :B [link]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#11634) Polarstar válasza 1501N (#11632) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez az egy dolog, aminek egy videónál nagyon tudnék örülni.
De ha megnézed, azt megköszönném. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11635) sasa134 válasza Polarstar (#11634) üzenetére


sasa134
addikt

Én egy tükör nélküli, APSC szenzoros, EVF-es,live compo-s, stabis K-S3-at kérek. Na jó, hívhatja a Pentax aminek akarja :) nézzen úgy ki meg legyen olyan fogása mint egy Gx7, és azonnal rendelem.

Avanti Roma

(#11636) Zozzant válasza Polarstar (#11630) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem biztos hogy örülnél neki amikor elkezdi oda vissza rángatni a tubust:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#11637) Polarstar válasza Zozzant (#11636) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Motorsportnál, sífutásnál örülnék neki.
Jelenlegi gépem átkapcsol széleslátómezőbe oszt szevasz. Utálom!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11638) 1501N


1501N
tag

Üdv!
Ha valaki ráérne holnap este vagy szombaton megnézni, hogy a da 35/2.4-em vagy a k20d-m fókuszhibás-e, azt megköszönném, ha írna egy privát üzentet. Budapest legyen, az a lényeg.

(#11639) 1501N


1501N
tag

Sikerült a k20d debug menüjét elővarázsolni, egy +140-es korrekció után ilyen:
https://www.dropbox.com/sh/6lqw1g9cyefedtk/AAD0dzn-Jtro3x4bp_1aEZUoa?dl=0

Mi a véleményetek? DA 35/2.4-el, illetve egy Tamron 17-50/2.8-as üveggel készültek a képek. Útóbbi 35 mm körül. Egyéni korrekció nincs.
Sajna itten az nem derül ki, hogy az AF területeket külön kell-e állítani vagy ez így most globális. Mindenesetre egész élvezhetőnek tűnik most számomra.

(#11640) gabor_01 válasza 1501N (#11639) üzenetére


gabor_01
senior tag

S jónak tűnik most :D

(#11641) cadeyrn válasza sasa134 (#11635) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

azt úgy hívják, hogy Fuji.

(#11642) sasa134 válasza cadeyrn (#11641) üzenetére


sasa134
addikt

Ami remek, kiváló rendszer - csak nem épp pénztárcabarát.

Jobban örülnék, ha hasonló vázra Pentax obikat tudnék csavarni.

Avanti Roma

(#11643) Meridani


Meridani
tag

Valaki találkozott már olyannal, hogy egy k30-on a blendét nem tudja mindig kinyitni a gép? Nem hiszem, hogy az obi a hibás mert 3 különbözőn is ugyanúgy csinálja. Néha jó képeket készít néha pedig sötét lesz, de olyankor más a hangja is. Live view-ba se sikerül mindig átváltani mert annyira sötét.
Melyik szervízbe vigyem szerintetek?
Esetleg itthon meg tudnom javítani?

[ Szerkesztve ]

(#11644) beis-compo válasza Meridani (#11643) üzenetére


beis-compo
tag

Mivel alapból nyitva van a blende amikor átnézel a keresôn, ezért ha szorulna a blende vagy az ehhez tartozó mechanika, akkor nem tudna rendesen bezáródni (lerekeszelni), tehát túlexponált képeket lône. Inkább visszanyitni nem tudja (exponálás után)? Az milyen, amikor "nem sikerül átváltani LV módba", mit csinál olyankor?

[ Szerkesztve ]

(#11645) Meridani válasza beis-compo (#11644) üzenetére


Meridani
tag

Rosszul fogalmaztam meg. Át tud váltani, de egyszer alulexponált a kép egyszer meg jó. Most nézegettem szemből amikor átváltok és azt csinálja, hogy egy pillanatra megakad, majd összeugrik kicsire a blende és ezért lesz sötét. Gondolom fényképezésnél is ezt csinálja. Ami még furcsábbá teszi számomra, hogy csak kb 1/100nál lassabb zársebességnél fordul elő, de ebben még nem vagyok biztos.

(#11646) Meridani válasza Meridani (#11645) üzenetére


Meridani
tag

Itt egy videó, hogy mit csinál a gép, ha csak a live view gombot nyomom rajta semmi mást.

(#11647) beis-compo válasza Meridani (#11646) üzenetére


beis-compo
tag

Ez kicsit olyan, mintha ami beleakad és tolja az obi rekesz állító pöckét, túlszaladna, átugrik, ezáltal összeugrik a rekesz, úgy mint amikor leveszed az obit. Utána ez visszafelé ismét átugorja az obiból kiálló pöcköt, és akkor megint jó lesz. Persze belülrôl még nem láttam ilyent, tehát csak elképzeltem.

(#11648) Meridani válasza beis-compo (#11647) üzenetére


Meridani
tag

És így néz ki hátulról.

(#11649) beis-compo válasza Meridani (#11648) üzenetére


beis-compo
tag

Hány expó van a gépedben, nagyjából?

(#11650) Meridani válasza beis-compo (#11649) üzenetére


Meridani
tag

Kb. 8524 :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.