Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10101) andris1602 válasza fi:zi'k (#10098) üzenetére


andris1602
aktív tag

Miért? :)

(#10102) sasa134 válasza Kimmuriel (#10100) üzenetére


sasa134
addikt

akkor pedig sztem nincs sok lehetőség: Milcből E-M5 + 12-50, vagy K-50 + 18-55 WR (vagy dupla KIT)

Én ilyen körülmények közé nem vinnék nem WR felszerelést. A K-50-et kimondottan outdoor DSLR-nek hirdeti a Pentax. A kérdés az, tudsz-e ekkora helyet (méretben, súlyban) találni neki a batyudban.

Avanti Roma

(#10103) fi:zi'k válasza andris1602 (#10101) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mert még a K10D után is egy fillingrán cuccnak tűnik. Mondjuk a belép Canikonok között még annak volt a legjobb a fogása.

(#10102) sasa134
Vagy ha van, akkor 18-135 WR.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10104) sasa134 válasza fi:zi'k (#10103) üzenetére


sasa134
addikt

Igaz, aztán nem kell cserélgetni.

Avanti Roma

(#10105) hcs57 válasza fi:zi'k (#10103) üzenetére


hcs57
őstag

Mondani is akartam, K50 + 18-135 WR -t használok mostanában, a túrán a párával esővel nem kellene foglalkoznod. Ha ez súlyra sok, akkor kis kompakt, amit hazahozva kártya kivesz és visszaküld az online boltnak (14 napon belül...).

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#10106) - Mixa -


- Mixa -
tag

Sziasztok!

Kipróbálva a K50-et a boltban fogásra bejött, így ezt választottam, de KITobi nélkül. Majd használtam vettem egy Tamron 28-80 AF-es objektívet. Viszont valamiért sehogy sem tudok éles képet csinálni a géppel, kivéve a csatolt példányt. Ez már egy kicsit (Silkypix > NaturalFine) élesítve van. A másik kép pedig egy laptopról készült, lehet, hogy túl közel volt a gép, de elég sok képen ilyen elmosott, szemcsézett, életlen a végeredmény. A keresőben élesen látom a képet, próbáltam manuális fókuszt, AF finomhangolás, zajszűrést ki- / bekapcsolni, ISO-t variálni, rekeszt állítani.

Budapest X-ik kerületében van valaki akinek az objektívét kipróbálhatnám a K50-es vázammal?
Esetleg van ötletetek, hogy miért nem éles és miért elmosott a kép K50-el?

üdv,
Mixa

[ Szerkesztve ]

(#10107) Zozzant válasza - Mixa - (#10106) üzenetére


Zozzant
addikt

Rossz az obi, fókuszhibás vagy ilyesmi.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#10108) fi:zi'k válasza - Mixa - (#10106) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Igaz, nem a 10. kerületben vagyok, hanem 14-ben, de itt összefuthatunk, ha gondolod.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10109) Colonel993 válasza - Mixa - (#10106) üzenetére


Colonel993
senior tag

fektess le valami tárgyat (vonalzót) 45 fok vagy meredekebb szögben... rak mellé középtájékon egy AA elemet... készíts képet az AA elemről.

A Front vagy Back Fókuszhoz mérten korrigáld a rendszerben (mert lehet)

Nekem is a K30-ra gyárilag instant -10 -es Fókuszt kellett rátolnom, hogy jó legyen (ez a küszöbb érték +/- 10 oda vissza a nullától) igazából 11-12 lenne a tökéletes... de hát mindegy, ez nem a Hoya gyártása (K20D-m érdekes mód korától függetlenül 0-n tökéletesen középen van a fókusz)

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10110) hcs57 válasza - Mixa - (#10106) üzenetére


hcs57
őstag

Azt olvasom a Tamron 28-80-ról, hogy a minimum fókusz 0,7 m... a noti szerintem közelebb volt.
A kitobit miért nem vetted meg? Jobb mint ez a Tamron.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#10111) Novics válasza Kimmuriel (#10100) üzenetére


Novics
senior tag

Nekünk - nekem - eddig szerencsém volt, mert nagyon esős időnk még nem volt, téli túrán meg még nem voltam. Ahhoz azért komolyabb felszerelés kell. Esőben mondjuk nem is nagyon szeretek fotózni. Akkor lefoglal a morgolódás, meg az égiek szidása. :D
De még mindig azt mondom, hogy egy milc-cel jobban jársz. Az EM-5 jó kis váz, nekem is fáj rá a fogam. (Vagy egy EM-10-re. :DD )

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10112) Kimmuriel válasza Novics (#10111) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Hát részemről is eléggé időjárásfüggő, hogy napi hány képet csinálok! Januárban sátraztunk a Tátrában, de elkapott minket az istentelen szar idő, 100 km/h-ás szél volt, úgyhogy csak 5 képet készítettem, de szép időben akár napi kétszázat is ellövök egy-egy túra alkalmával.
Viszont most a Mont Blanc-ra készülök, és az ideg szétvágna, ha egy taknyos kis kompakt géppel kéne lövöldöznöm egy olyan helyen, ahová talán soha az életben nem jutok el újra! Na de ott aztán tud lenni extrém idő, azt ugye mondanom sem kell... Ezért jött szóba a K-50, mert eléggé strapabíró masinának tűnik, viszont böhöm nagy dög, és nem biztos, hogy őszinte mosollyal az arcomon cipelném fel... A MILC-ek között viszont nem találok hasonló tudású, ugyanígy időjárásálló gépet, és legfőképp nem ebben az árkategóriában, amit még egy K-50 jelent... :O

(#10113) 1501N válasza - Mixa - (#10106) üzenetére


1501N
tag

Liveview-al, azaz élőképpel próbáltad már? ( Úgy tudom, ekkor nem nagyon van af hiba )
Valami azt súgja, hogy rekeszelni is kell, hogy éles legyen a kép...
Szerintem is megszívattad magad, jobban jártál volna a kitobival.

(#10114) sasa134 válasza Kimmuriel (#10112) üzenetére


sasa134
addikt

Azért annyira nem nagy, meg gondolom nem a kezedben vinnéd fel a hegyre, hanem hátizsákban. Ezért az a kérdés, van-e mód plusz 1 - 1.5kg cipelésére? A váz 590g akku nélkül. A 18-135 410g.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#10115) Kimmuriel válasza sasa134 (#10114) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Elég sokszor van olyan szitu, hogy nincs módom levenni a hátizsákot, hanem csak a nyakamban lógó tokból kapom elő a masinát. Egy DSLR-rel ez egy kissé bajos lenne...

(#10116) sasa134 válasza Kimmuriel (#10115) üzenetére


sasa134
addikt

Hát akkor E-M5, de a 12-50 nem olyan kicsi. És azért az E-M5-öt sem teljesen erre találták ki. Az egy finom preciz gép, de ott azért kap ütést, karcokat, mindent. Sztem eléggé le lehet rongyolni így a technikàt. De nem értek hozzá, mivel másznak mások, lehet ezt inkább abból az irányból kéne megközelíteni.

Avanti Roma

(#10117) Kimmuriel válasza sasa134 (#10116) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Az E-M5 jócskán meghaladja a kiszabott maximális keretet... Ha jól látom, csak a váz 250k körül van! :O

(#10118) sasa134 válasza Kimmuriel (#10117) üzenetére


sasa134
addikt

Igen, az egy iszonyat komoly stabis gép (IBIS). Brutális amit kézből meg lehet vele lőni. Használtan is kb 450eur-500 eur a legolcsóbb váz. A 12-50 kb 100-150eur között megy. Tehát olyan 550-600 eur lenne használtan, minimum. (plusz apróságok)

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#10119) szilu7 válasza Kimmuriel (#10117) üzenetére


szilu7
senior tag

Szentségtörésnek tűnhet, de én nem vetném el a helyedben a kompaktokat. De természetesen a high-end közeli részlegen nézelődnék. Nem tudom, hogy milyennel lövöldözöl most, de elég komoly dolgokat lehet kapni egy K50 kit áráért. Ráadásul, ha esetleg nem vagy tapasztalt fotós, plusz a mászásra is koncentrálni kell, akkor lehet, hogy egy komoly kompakt témamódjai jól jöhetnek. Plusz egy kézből is könnyen lőhetsz egy-egy gyors fotót, videót. (Ahelyett, hogy küzdesz a DSLR/MILC beállításával.) Túl sok obit sem vinnél gondolom, így akár a cserélhető objektív sem fontos.

(#10120) sasa134 válasza sasa134 (#10118) üzenetére


sasa134
addikt

Még annyi kiegészítés, hogy nagyobb gondnak látom a 12-50 képét, a 18-135 köröket ver rá, de sztem a DA18-55 is élesebb, kevésbé taknyol. Szóval a váz remek, az obi max elmegy..

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#10121) Kimmuriel válasza szilu7 (#10119) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Alapvetően nyitott vagyok minden megoldásra! Van esetleg jó tipped a kompakt kategóriára?
Egyébként jelenleg egy Canon PowerShot SX150 IS-sel bohóckodom.
Üveget azt bizony nem szívesen cigölnék, ezt jól gondolod! :D

(#10122) Novics válasza sasa134 (#10114) üzenetére


Novics
senior tag

Zsákot levenni, felvenni egy kép erejéig... hát az nem jó móka! :N Plusz sokszor, ha az ember keskeny párkányon megy, vagy éppen mászik fel, akkor nem is kivitelezhető. De ilyen szitukban engem a halálfélelem kerülgetett, amikor belenéztem a kukucskába, és elvesztettem a talajt. (D60.on nem volt liveview.) Meg tényleg nem mindegy, hogy mennyi idő alatt készül el egy kép. (Kivesz, komponál, kattint, elrak.) Általában megvannak a napi távok, és valamiért ezekbe soha nem kalkulálják bele a fényképezést. Ezért szoktam én lenni a legutolsó.

(#10119) szilu7
+1 Én csak azért nem mertem ezt ajánlani, mert nem tudom mennyire strapabíróak ezek. Ha nem érdekli különösebben a fotózás, "csak" jó képeket akar lőni, akkor egy csúcskompakt a legjobb - amennyiben azok nem kényesek.

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10123) sasa134 válasza Novics (#10122) üzenetére


sasa134
addikt

Nagyon ritkán keveredek termesztbe, még ritkábban hegyre, szóval nem tudom, csak elképzeltem milyen igénybevételt kap a gép, ha nyakban/ vállon vagy övön /bajonetten lóg. Sztem kap rendesen, elég a folyamatos lóbàlàsra, ütődésekre gondolni. Szóval vmi céleszköz kellene, de ha meg nem csak erre akarja használni, akkor meg kevés lehet egy kompakt...És ugye egy kompakt minőségről akar feljebb lépni most. Nehéz kérdés .

Ott a pentax WG 4, de bolhapöcs a szenzora..

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#10124) _csocso_


_csocso_
senior tag

Láttátok már, hogy van magyar nyelvű pentax oldal is? Mióta? ( Szerintem K30-18-135wr ha szeretne fotózással is foglalkozni nem csak hegyet mászni, bele is férne nyugodtan, veheti feketében is, a jobb anyaghasználat miatt :), ha nem lényeg a fotózás, akkor sztem is elég egy kompakt, lehet a végleteket látom csak meg. )

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#10125) Polarstar válasza _csocso_ (#10124) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Régóta.. :D
Ez bizony hivatalos márkaképviselet!

Úgyhogy tessék örülni!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10126) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

Tudtok Budapesten, lehetőség szerint a belvárosban olyan boltot, ahol meg lehetne nézni/taperolni ezt a K-50-es jószágot, hogy mégis mekkora dög? Most már megnézném saját szemmel is! :U

[ Szerkesztve ]

(#10127) szilu7 válasza Kimmuriel (#10121) üzenetére


szilu7
senior tag

Egy kimagasló versenyző a Sony RX100 II az 1"-os szenzorával, viszont 28mm a nagylátó állása.
Panasonic LX7 24 mm-ről indul, jó kis fényerős Leica zoom, mondjuk cserébe kicsi az átfogás. Összességében dicsérik a képminőségét és az autó módját. Ha nagy átfogás kell, akkor ott van a nagyon kicsi LF1.
Canon G sorozat mindig hozza a formáját, aktuális a G15 és G16, de ez is 28 mm-ről indul. Optikai kereső. Kb. ugyanez Nikonban a P7800.
Fujifilm X20: 2/3" szenzor, príma JPEG és színek, retró kinézet, fényerős zoom szintén 28 mm-ről. Optikai kereső. Esetleg ugyanez a szenzor kisebb csomagolásban az XQ1-ben, kereső nélkül.
Olympusból ott a Stylus 1, jó nagy átfogással, sok dicsérettel, és jó nagy árral. Vagy a kisebb, öregebb és jóval olcsóbb XZ-2, szintén nem tűnik rossznak.
Pentax MX-1, ha már Pentax topik. :) Nagyon tetszik élőben, dicsérik is.
Persze még ezer meg egy van, de ultimate gép úgysem lesz, meg kell határozni a prioritásokat.
Én DSLR mellé vettem egy XQ1-et zsebrevágós gépnek, nagyon pozitív tapasztalat. Nálam prioritás volt a méret. Ebben a méretben ott van még a Canon S120, Nikon P330. Mindegyik nagyot üt a méretéhez képest.
Ha nagyobb is belefért volna, akkor a Fuji X20-at vagy Pentax MX-1-et vettem volna. Technikailag ezeket a gépeket nüanszok választják el, talán csak a Sony emelkedik ki a szenzormérete miatt, ami meg is létszik a képein.

Szerk: Fotoplusban szerintem van élőben, meg ott van egy rakás kompakt is, szívesen megmutatják őket. Strapabíráshoz esetleg olyat érdemes nézni, amihez van vízálló tok, aztán akkor ütődhet.

[ Szerkesztve ]

(#10128) _csocso_ válasza Polarstar (#10125) üzenetére


_csocso_
senior tag

Mondjuk én legtöbbször az angol, v. global japánt néztem eddig, igaz utóbbin vannak fenn leghamarabb a frameware frissítések. Annyiban nem követjük a trendet, hogy a legtöbb már ricoh-imaging webcímet kér.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#10129) fi:zi'k válasza szilu7 (#10127) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Fú, ezt az MX-1-et eddig nem is láttam. :Y
Meg kéne nézni élőben. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10130) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#10129) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Annyira talán mégsem.
Hozzászoktam a nagyobb szenzor előnyeihez és báncsa a szemem a kompaktok képe sajnos. Pedig külsőre eléggé tetszetős, de tényleg jobban is megerőltethették volna magukat, mert így csak egy kategória átlagot hoz és próbál hatni az retro külsővel.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10131) sasa134 válasza fi:zi'k (#10130) üzenetére


sasa134
addikt

Aps-c kellett volna bele... :/

Avanti Roma

(#10132) szilu7 válasza fi:zi'k (#10130) üzenetére


szilu7
senior tag

Igen, de a prémium kompakt kategóriáét. :)
Persze máshoz vagy szokva, azért én sem mondok le az APS-C-ről. Viszont jó fényben, ha nem akarsz 50%-os képkivágást, meg óriásplakátot, akkor elég jók ezek a komoly kompaktok. 2/3", 1" végképp elfogadható, bár ezekből kevés van. Meg a néhány brutál drága APS-C persze...
Alapérzékenységen az XQ1 (eredeti JPEG).
Visszatérve a hegymászáshoz, én biztosan nem vinnék plusz 1,5-2 kilót emiatt. Sőt sok egyéb esetben sem szoktam, de ez már ízlés kérdése.

(#10133) sasa134 válasza szilu7 (#10132) üzenetére


sasa134
addikt

Onnantól kezdődik a baj, ha ISO-t kezdesz emelni..

Avanti Roma

(#10134) szilu7 válasza sasa134 (#10133) üzenetére


szilu7
senior tag

Természetesen, de azért a technika folyamatosan fejlődik és az érzékenység sem minden. APS-C ide vagy oda, a K200D-vel nem igen tudtam vitézkedni az érzékenységgel. Viszont ha nem pixelkukkolsz, hanem fotózol, és az emlékeket családdal, barátokkal nézegetitek fHD tévén, monitoron összenyomorgatva, akkor a nézők 90%-nak nem fog feltűnni kb. ISO1600-ig, de 800-ig biztosan. Főleg, ha jó a kompozíció, a téma, jó az expó, a színek, a WB, akkor egy kis maszatolás nem feltűnő. Nyilván, ha a PH fórum lenne a család, akkor ez másképp alakulna. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10135) mumk1


mumk1
addikt

Ezzel a manuál Samyang f1,4/85mm-essel van valakinek tapasztalata?
Igazából tetszik amit produkál és papíron is jónak tűnik, csak gyanúsan olcsó. :DDD
Egy 8mm-esem már van a Samyangtól és azzal nagyon meg vagyok elégedve.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#10136) sasa134 válasza szilu7 (#10134) üzenetére


sasa134
addikt

Egyetértek.

@mumk1
ez egy baromi jó üveg, imádják portréra. Ár azért ennyi, mert MF, semmi gond vele.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#10137) Kimmuriel válasza szilu7 (#10127) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Ez a Fuji X20 kezd rohadtul szimpi lenni! :DD

(#10138) tbs


tbs
addikt

Ne küzdjetek. Egy rövid (4napos), néhol barlangos túrát "fotóztam" végig egy cheap actioncam-mel (1920x1080), és elbacottul hangulatos anyag lett - sokkal stresszmentesebben "képelve", mint nagyobb géppel. :DDD

"Eladnám Pentaxaim" jeligére a kiadónál. ;]

(#10139) fi:zi'k válasza szilu7 (#10132) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jó, hát verőfényes napsütésben a telefonom is csinál hasonlót. :P
Meg mondom, én vagyok elqrvulva. :DDD Nekem is kellene vmi szaladgálós kompakt. Néztem is a Sony RX1-et. Aztán meg az árát. Aztán már nem néztem.
Szóval tetszene az MX-1, csak nem érzem azt hogy különösebben jóra is akarták volna, bár van 1-2 jó fícsőr.

(#10135) mumk1
Az nekem is régóta piszkálja a csőröm. :K
Jó üveg, csak ugye MF.

(#10138) tbs
Aki tud, az tud.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10140) Polarstar válasza Kimmuriel (#10137) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nekem egy cukker Fujifilm EXR F 750-em van.
Párom pedig ennek örömére vett egy EXR F 770-est. :D
Nagyon jó a gép. Bár nem vízálló. Ötletes kis UZ.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10141) sasa134 válasza Kimmuriel (#10137) üzenetére


sasa134
addikt

Nem lehet rossz erre a célra az X20, bár ugye nem időjárásálló. Tehát esőben, sárban, hóban sérülhet. A kopás meg jól áll neki, úgyis retrós. Szenzor meg akkora, amekkora..

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#10142) szilu7 válasza fi:zi'k (#10139) üzenetére


szilu7
senior tag

Hát én pedig pont azért vettem, mert utálok telefonnal fotózni. (Nemcsak a képminőség miatt.) Egy-két csúcstelefon közelíti, de a legtöbb szerintem a nyomába sem ér, pláne kicsit magasabb ISO-n. Kiterjesztett dinamikája is szépen dolgozik, optikai zoom, a kicsi vakuja is köröket ver egy telefon LED-jére, utólagos RAW feldolgozása is bejön, gyorsabb, pontosabb AF, jobb AWB, szebb színek, jó automata módok, de manuálozni is lehet, meg még egy-két okos szoftveres extra. (Ráadásul telefon vásárlásnál van egy csomó egyéb szempontom is, úgy meg végképp kompromisszumos.) De igazából nem győzködök senkit, mindenki azzal fotóz, amivel akar, aztán a retró effekt mindent megold. :DDD
Ja, meg a K5 is játszik még, nem lettem áruló, csak nehéz zsebre vágni. :D

(#10143) sasa134 válasza szilu7 (#10142) üzenetére


sasa134
addikt

Pentaxéknak a K-01-et kellett volna rendesen megcsinálni, nem ilyen féltéglának, tükör nélkül. Abban baba a szenzor, még csak EVF se kellett volna (na jó, valakinek igen), de igazából nem égető. Aztán nyomni ezt a pencake obi vonalat, és értelmes alternatíva lenne azoknak akik nem akarnak nehéz, nagy tükrössel rohangálni. De így igazából semmi értelme, a Pentax Q meg egy vicc (sajnos).

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#10144) szilu7 válasza sasa134 (#10143) üzenetére


szilu7
senior tag

Ezzel maximálisan egyetértek. Nem is értem, hogy mit akartak ezekkel a gépekkel. Pedig szívesen kipróbáltam volna tőlük valami jó kis tükörnélkülit.

(#10145) Colonel993 válasza szilu7 (#10144) üzenetére


Colonel993
senior tag

'' Nem is értem, hogy mit akartak ezekkel a gépekkel. ''

-Mégegyszer eladni a K5 belét még a K50 előtt... A K30 után..
A Q-ra viszont tényleg nincs magyarázat...

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10146) sasa134


sasa134
addikt

Nos megint, mielőtt végleg felszámoltam volna szeretett Pentax gear-em (már csak a váz meg 2 kis fix maradt,a 35 2.4 meg az 50-es manuál), vettem egy Tami 17-50-et a nyaralásra. Még mindig nem lépem meg a milc-re váltást, meglátjuk, mit hoz a Photokina ( Oly, Pana meg a Pentax vonal érdekel). Egyrészt, milyen újdonság jön OM-D vonalon (lesz valami új a hírek szerint -ez jótékony hatással lehet az E-M10 árára, ami nem igen akar lefele megindulni), valamint , hogy dob-e valamit a Pentax (nem, nem a FF-re várok), szóval még pár hónapig biztos marad a Pentax DSLR , sőt lehet, hogy azután is - amíg az m43 vonalon nem lesz ár-forradalom (az újabb szenzoros vázak esetében).
Aztán lehet, hogy K5 II felé megyek, nem mintha a váz bármiben is szűk lenne jelenleg. De iszonyat jó lenne többet fotózni, ha ott lenne velem egy E-M10 + PanaLeica 15 f1.7 meg mondjuk a 45 1.8 a táskában. Ezt dslr-el nem lehet megcsinálni a hétköznapokban.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#10147) szilu7 válasza sasa134 (#10146) üzenetére


szilu7
senior tag

Hasonló gondolatok foglalkoztatnak engem is. Csak m4/3-ban gondolkodsz?
Használtam néhány napig egy OM-D E-M5-öt. A képeivel nem volt gondom, de a gombjai olyanok voltak, mintha rágógumit nyomogatnék a pad alatt. A menüje is frusztrált egy kicsit, ennyi beállítás még egy nagyobb Nikonban sincs.:)
A K5-öt én is elégnek érzem egyébként, szeretem nagyon. Viszont meglepődnék, ha a Pentax dobbantana valami értelmes rendszert MILC vonalon.

[ Szerkesztve ]

(#10148) fi:zi'k válasza szilu7 (#10142) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ugye láttad a mosolyfejet a mondat végén? ;)
Csak arra akartam utalni, hogy kb pont egy ideális fényviszonyok mellett lőtt képet tettél be, ami egy jobb kamerás telefonnak sem okoz túl nagy gondot, pláne ekkora méretben. :B
A többivel természetesen maximálisan egyetértek. :K

(#10143) sasa134
A K-01-et én is nagyon sajnálom, mert a PK bajonett megtartásával igazán ütős MILC lehetett volna. :K
Pláne ha tényleg hoztak volna még 2-3 palacsintát a DA40 mellé.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10149) sasa134 válasza szilu7 (#10147) üzenetére


sasa134
addikt

E-M5 volt a kezemben és valóban nagyon pici. E-Pl5 szintén.
Minden pici rajta, remek kis műszer, de erősen szoknom kéne. De ugye ami rossz benne, pont amiatt jó, egy kis palacsintával gyak. egy oldalzsebes gatyában elviszed bárhova.
Igen, csak m43-ban gondolkodtam, főleg az obikínálat miatt. Fuji nem játszik (ár és tömeg ).
Pentax valszeg semmit sem dobbant milc téren, de obikat jó lenne látni, még továbbra is erősen hiánycikk a nagylátó vagy akár normál látószögű fényerős (max f2) ésmegfizethető üveg.18-21-max 24mm kellene..3rd party is jöhet (most a Sigma beindult ezzel a 30-as ART-tal, de kéne valami rövidebb...)

Avanti Roma

(#10150) szilu7 válasza fi:zi'k (#10148) üzenetére


szilu7
senior tag

Ja, no offense.:) Csak megosztottam a nézeteimet a témában.
Szándékosan egy alapérzékenységen készült, egyszerű expós fotót raktam be, össze lehet "pixelvetni" jól sikerült mobilos képekkel. A méret kérdést nem értem. Eredeti 10,5 Mpixel fotót raktam fel, le lehet tölteni. Azért "csak" ekkora, mert 16:9-re volt állítva, akkor meg képkivág a gép.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.