Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11701) csmat válasza 1501N (#11699) üzenetére


csmat
senior tag

Igazából a napokban kattogtattam párat egy boltban egy k50 essel, és azt hittem tud olyat, hogy lenyomom félig az expogombot, élesít, majd kicsit elfordítom a gépet, hogy ne középen legyen a tágy és ellövöm. Nem jött össze :(
Még vacilálok k50 és oly em10 között, bár tudom nem egy kategória, de nem tudok dönteni..

Elég durva az a k20 váz ;))

(#11702) csakb válasza csmat (#11701) üzenetére


csakb
őstag

Pedig ezt egészen biztosan tudja, legfeljebb valami nagyon full autora volt állítva.

Még vacilálok k50 és oly em10 között, bár tudom nem egy kategória, de nem tudok dönteni..

Helyetted senki sem dönthet.

(#11703) Zozzant válasza csmat (#11701) üzenetére


Zozzant
addikt

Átkomponálás, ez általában nem váz függő.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#11704) beis-compo válasza csmat (#11701) üzenetére


beis-compo
tag

Vagy be volt kapcsolva hogy nem exponálhat el életlen képet, vagy AF-S módban volt (menöbôl felülbrálható az oldalsó kapcsoló, AF-A)

(#11705) hcs57 válasza csmat (#11701) üzenetére


hcs57
őstag

Az autofocus S-re van állítva? C esetén lehet olyan hiba... Vagyis folyamatos fókuszálás esetén, de ez nem a K50 sara, hanem general user error.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#11706) blackmoto válasza csmat (#11701) üzenetére


blackmoto
senior tag

Szia!
Ahogy hcs57 is írta, ez júzerhiba. AF-C fókuszmód esetén csinál ilyet, vagy ha nem akarsz feleslegesen életlen képet, és úgy állítod be, hogy ha nincs fókusz akkor expo se legyen.
Állandóan egypontos közpre állított fókuszponttal fotózok, Vagy AF-S vagy MF módban. Tudja amit keresel.

(#11707) csmat válasza blackmoto (#11706) üzenetére


csmat
senior tag

Biztos voltam benne, hogy én vagyok a ludas.
Ha minden igaz, ma elhozok egy k50et, csak azt nem tudom hogy dupla kittel, vagy 18-135 el, most az utóbbi felé hajlok.

(#11708) _csocso_ válasza csmat (#11707) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Szerintem is a 18-135-tel vedd inkább, nagyon jó kis általános obi, DC- motoros hangtalan, gyors élességállítás, és ha meg akarsz tőle szabadulni, valsz jobb áron és gyorsabban is elmegy mint a két másik. Aztán esetleg veszel hozzá egy 55-300-at hogy tele vég is elég legyen, ha nem elég a 135.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#11709) sasa134 válasza _csocso_ (#11708) üzenetére


sasa134
addikt

+1
Sztem is 18-135. Esetleg 16-85-tel nincs véletlenül?

Avanti Roma

(#11710) csmat válasza sasa134 (#11709) üzenetére


csmat
senior tag

Sajnos nincs azzal, csak a k3 és talán a ks2, de azok jóval drágábbak

(#11711) csmat


csmat
senior tag

Na végül elhoztam úgyhogy egyből lenne jó pár kérdésem:

Milyen lencsét ajánlotok beltérre? (a 18-135 :DDD mellé) Gondolom valami fényerős fix lenne a legjobb.
Leginkább használtban gondolkodok, minél olcsóbban. Ha valami univerzális obi lenne, ami a beltéren kívül másra is használható, még jobb lenne :)

Elemtartót vett valaki külföldről? úgy látom az eredeti ár töredékéért lehet kapni kínából.

UV és vagy polárszűrőt érdemes lenne venni a lencse védelmében, vagy az jelentősen rontaná a képminőséget? Tengerparton gondolom egy polárszűrő nem jönne rosszul ebből is egyenlőre az olcsóbbak jönnének szóba, pl kínából. Vagy inkább egy lencsetisztítót szettet?

Obi sapka elvesztésének elekerülésének mi a legjobb módja?

Memóriakártyából milyet érdemes? Mi a tapasztalat az EYE-Fi vagy milyen kártyáról?

Nem akarok mindent beszerezni ezek közül így a legelején, de gondolom ezek nem ártanak és remélem nem horror árúak.

:R

(#11712) beis-compo válasza csmat (#11711) üzenetére


beis-compo
tag

Elemtertót eBayról bátran, teljesen jó.
Szûrôt csak élményfotózáshoz, sokat tud rontani a képen, kevés fénynél kiváltképp. Ppolárnak leginkább reggel és késô-déután veszed hasznát.

(#11713) csmat válasza csmat (#11711) üzenetére


csmat
senior tag

Ja és kijelzővédő fólia is jól jöhet nem?

Ezt találtam nagyon gagyi lehet?

(#11714) csakb válasza beis-compo (#11712) üzenetére


csakb
őstag

Én napközben is számos képnél hasznát vettem a polárnak, csak olyan célra kell használni, amire van. De semmiképp sem frontlencsevédelemre. :D
Ezt nem is tudom, hogy honnan veszik mindig.

(#11711) csmat: A nagy izgalomra tekintettel most ne vásárolj be még mindenféle hülyeséget. Tanuld meg valamelyest használni a gépet előbb.
Olcsógagyi szűrőt semmiképp se vegyél, inkább spórolj jobbra, ha tényleg kell.

Univerzális objektív meg csak annyira univerzális, amennyire te vagy az. Én például a képeim 90%-át 21 mm-es fixszel készítem, nekem az az univerzális, más viszont biztos frászt kapna tőle.
Majd úgy egy jó év múlva nézd meg egy statisztikával, hogy milyen gyútávokon készíted a fotóid, abból kb. látszik, hogy neked milyen fixek feküdhetnek, ha tényleg szükséged van rá.

"Vagy inkább egy lencsetisztítót szettet?"

Ha nagyon muszáj, szerintem LensPent, és abból se valami olcsó klónt Kínából.
És minél kevesebbet suvickold az optikákat, mert a karcos üveg sokkal rosszabb, mint a poros. :)

"Obi sapka elvesztésének elekerülésének mi a legjobb módja?"

Leginkább az, hogy nem hagyod el. :)
Én zsebre szoktam rakni, abból még nem volt baj.

"Memóriakártyából milyet érdemes?"

A SanDisk eléggé jó, de nekem még a Transcenddel sem volt bajom. De ezt se jó olcsón vedd Kínából.

(#11713) csmat:

"Ezt találtam nagyon gagyi lehet?"

Igen, az, minden elemében. Kerüld az ilyen mega boundle pro deluxe hyper ultimate pack only for ten bucks íbéjes szarokat.

[ Szerkesztve ]

(#11715) faki_ válasza csmat (#11711) üzenetére


faki_
senior tag

"Obi sapka elvesztésének elekerülésének mi a legjobb módja?"

Veszel egy 2-300 Ft-osat eBay-ről és azt használod.

(#11716) csmat


csmat
senior tag

Van otthon egy felszabadítható samsung 16 gB-os cl6-os micro sd kártyám adapterrel. ez jó lehet a k-50-be?

(#11717) sasa134 válasza csmat (#11716) üzenetére


sasa134
addikt

persze...

Avanti Roma

(#11718) csmat válasza sasa134 (#11717) üzenetére


csmat
senior tag

A cl6 elég vagy cl10 kéne? Van érdembeni különbség a kettő között?

(#11719) hcs57 válasza csmat (#11718) üzenetére


hcs57
őstag

Fotózni biztosan elég amatőr viszonylatban, elvileg a videóhoz is, de ezt te tudod tesztelni. A gyorsabb kártya akkor előny, amikor mented róla a képeket.. hamarább végzel.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#11720) blackmoto válasza sasa134 (#11717) üzenetére


blackmoto
senior tag

Akkor az én K-50-esem miért nem veszi be egyik micro-sd kártyámat sem az átalakítóval? Egyszerűen nem látja őket.
Ötlet?

(#11721) mumk1 válasza blackmoto (#11720) üzenetére


mumk1
addikt

Pedig mennie kellene.
Én K-30 -ba és K-S2 -be is használok egy Samsung 64Gb-os micro SD-t, minden gond nélkül. :U
A fényképezővel formáztad meg a kártyát?

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#11722) gabor_01 válasza blackmoto (#11720) üzenetére


gabor_01
senior tag

Próbáltad másik átalakítóval?

(#11723) blackmoto válasza gabor_01 (#11722) üzenetére


blackmoto
senior tag

Sajnos csak ez az egy van, a másik eltörött. :( Majd hétvégén megnézem faternál egy másik átalakítóval.
Nagyon furcsálltam a dolgot. Majd kiderül.

(#11724) ateszm válasza blackmoto (#11723) üzenetére


ateszm
senior tag

Semmilyen körülmények között nem :N adaptereznék sd kártyát... kb 5k egy 16Gb-os kártya a jobb fajtából (uhs1)stb... :K

(#11725) blackmoto válasza ateszm (#11724) üzenetére


blackmoto
senior tag

Nem is az a lényeg, csak hogy miért nem látja egyáltalán egyiket sem. "Ha minden kötél szakad" esetre azért nem lenne baj ha megemésztené.
Nekem is egy 16GB-os rendes uhs 1-es SD van benne. :K

(#11726) Radeon_5


Radeon_5
aktív tag

K-5 (vagy egyeb tipus) elektronikus szintezo kalibracioval valakinek tapasztalata? Vagy magaval a hibaval? :)
Vizszintnel 3-4 jellel jobbra huz - remelem masra (SR peldaul) nincs ez hatassal..?
Erdemes/lehet-e javitani, es ha igen, mennyiert es hol? Nem jon ujra elo kesobb, hogy elmaszik?
Camera KFT?
Koszi!

Son of a Bit

(#11727) _csocso_ válasza Radeon_5 (#11726) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Korábban én is foglalkoztam ezzel, szerintem tegyél le róla, hogy megcsinálják. Külföldi fórumon volt aki szervizeltette, de egy idő után megint elmászott. Gépen belül, menüben pedig sajnos nincs kalibrálási opció. Szinte senkinél sem működik tökéletesen az elektronikus vízszintező, akinél igen az írja meg :). ( Volt már 4 komolyabb K5 vagy jobb vázam, egyiken se pontos. )

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#11728) Radeon_5 válasza _csocso_ (#11727) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Hat, koszi azert :) Kar erte, jo funkcio lenne - ha megbizhatoann teved ugyanannyit, akkor azert majd hasnalni probalom. Ha nincs kihatasa mas dologra a gepben (SR fokent), akkor tulelheto.
Koben jott valasz, 40-45e Ft-ert csinalnak meg, es nem itthon persze...kosz, nem :D

Son of a Bit

(#11729) cadeyrn válasza csmat (#11711) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

35mm 2.4 bár beltérre lehet, hogy kicsit szűk.

(#11730) Radeon_5


Radeon_5
aktív tag

Pentax SMC DA 35mm f/2.4 tulajok, mik a velemenyek? Online az egekbe van magasztalva :)
Esetleg valahol lehet eselyem kiprobalni par lovesre?

Son of a Bit

(#11731) sasa134 válasza Radeon_5 (#11730) üzenetére


sasa134
addikt

én imádom - 1 évig csak azzal fényképeztem mindent. Kicsi, könnyű, jóképű, olcsó. nem nagyon lehet rosszat írni róla sztem...a rendszer egyik legjobb vétele ár-érték arányban

Avanti Roma

(#11732) cadeyrn válasza Radeon_5 (#11730) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Az obi zseniális, műanyag, persze, de a képe az egyedi és nagyon jó.
Az más kérdés, hogy a 35mm nekem nagyon szokatlan és őrült nagy kihívás :)

(#11733) csmat válasza cadeyrn (#11729) üzenetére


csmat
senior tag

Köszi, bár reméltem, hogy van olcsóbb megoldás is. Mivel most ismerkedem a fotózással, még vérok, hogy kialakuljon, hogy zényleg mi az amit a legtöbbször használok, de kiindulásnak mindenképpen jó

(#11734) csakb válasza csmat (#11733) üzenetére


csakb
őstag

Ennél, és a DA 1.8/50-nél legfeljebb a régi, filmes, manuális fixek olcsóbbak, kb. 28 és 200 mm gyútáv között.
Vagy a nagyon olcsó, régi, Sigma/Tamron AF zoomok, de azoknál a kitobik is jobban szuperálnak a legtöbb helyzetben.

[ Szerkesztve ]

(#11735) Pinda25


Pinda25
tag

Sziasztok, 17-70-es obiból a Sigmát vagy a Pentaxot ajánljátok?

(Sigma Pentax 17-70/2.8-4 (C) DC Macro OS HSM)

(Pentax DA 17-70/F4 AL IF SDM)

Árban hasonlóak.

nomen est omen

(#11736) gabor_01 válasza Pinda25 (#11735) üzenetére


gabor_01
senior tag

A Sigmát jobbnak tartom.

OS nélküli a Pentax változat....

(#11737) Mikisys válasza Pinda25 (#11735) üzenetére


Mikisys
őstag

Pentax 17-70, azért, mert fix-fényerős, néhány felbontási-torzítási értékben jobb, mint a Sigma és gyors az SDM-es fókusz és csendes.
Én ilyen Pentax 17-70-es obit használok, meg vagyok vele elégedve.

Üdv!

(#11738) VGNGR válasza gabor_01 (#11736) üzenetére


VGNGR
senior tag

Azért valljuk be őszintén ekkora gyutávnál nem életbevágó az os. Meg amúgyis ott van az sr. Nekem a 17-50-es sigmán konstans ki van kapcsolva az os.

(#11739) Pinda25 válasza VGNGR (#11738) üzenetére


Pinda25
tag

Na most elbizonytalanodtam :P

nomen est omen

(#11740) Radeon_5


Radeon_5
aktív tag

Tamron AF 17-50mm f2.8 XR Di II LD Asp
errol velemeny?

Son of a Bit

(#11741) Radeon_5 válasza Radeon_5 (#11740) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

vs Sigma AF 17-70mm f/2.8-4.5 DC
(sorry nem tudtam mar editalni)

Son of a Bit

(#11742) gabor_01 válasza Radeon_5 (#11741) üzenetére


gabor_01
senior tag

A Tamronból nehéz kifogni jót, ami nem fókuszhibás. Ha találsz ilyet, akkor pengeéles obi.
Jobb, mint bármi más.
A Sigmával semmi gond, nagyobb is az átfogása. Mindenes obinak jobban megfelel.

(#11743) hcs57 válasza Radeon_5 (#11740) üzenetére


hcs57
őstag

Akinek pengeéles a Tamron-ja, az nem fogja eladni ... a fókuszhibásak keringenek eladó sorban általában..

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#11744) VGNGR válasza hcs57 (#11743) üzenetére


VGNGR
senior tag

Vagy olyan, aki mondjuk rendszert vált, és egyébként tökéletes a tamronja....

(#11745) ateszm válasza VGNGR (#11744) üzenetére


ateszm
senior tag

én ilyet nem ismerek,csak szar fókuszhibás darabokat... :))

(#11746) hcs57


hcs57
őstag

[link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#11747) mobe44 válasza ateszm (#11745) üzenetére


mobe44
csendes tag

Az én 2,8/90-es és 2,8/70-200-as obim pontos is, éles is :K

(#11748) gabor_01 válasza mobe44 (#11747) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nem bántotta senki az obijaidat :))
Másról volt szó. Csak az a típus érintett.

(#11749) Xantomas


Xantomas
őstag

Végignyálaztam a k50 kézikönyvét, és anno a K10d-ét is, de a köv problémámra nem találtam megoldást:

Van olyan mód a k50-ben, hogy a rekeszt a beállított értékre húzza be, már exponálás előtt?

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#11750) gabor_01 válasza Xantomas (#11749) üzenetére


gabor_01
senior tag

Alapból minden exponálás előtt behúzza a rekeszt.
Szerintem te a mélységélesség ellenőrzésére gondolsz exponálás nélkül, nem?
Ez utóbbi esetén menüben lehet egy adott gombhoz rendelni ezt a funkciót. Pl. a RAW gombhoz.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.