Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43351) envagyok válasza HSM (#43350) üzenetére


envagyok
veterán

De itt 8-10 évről beszélünk.
Az X58-as széria is lassan 9 éves, és sajnos míg egy hagyományos kondin simán látod ha szar, a többin nem.
Az öcsém Asus P5B deluxe lapján, amit újan vettünk, alig használtuk is már púposodnak rendesen.

(#43352) HSM válasza envagyok (#43351) üzenetére


HSM
félisten

A második generációs USB3-as X58 lapok inkább csak olyan 6-7 évesek, de a legöregebb lapok is csak 9 évesek. :N

Oké, hogy a hagyományos kondikon látod ha már baja van, de egy jóminőségű szilárdelektrolitos akár 3-10X nagyobb élettartamú is lehet. Az pedig nagyon nem mindegy, 8-10 év könnyű használat után kezd el kiszáradni/póposodni, vagy 30-40 év után....
Arról meg végképp csak csendben írok, hogy az emített lap idejében még bőven szerettek a gyártók silányabb elektrolit kondenzátorokat használni költségcsökkentés címén, nem véletlen volt akkoriban nagy fegyvertény, és a tartósság szimbóluma, ha egy gyártó mindenhova szilárdelektrolitos kondenzátort tett. ;)

(#43353) Laraxior


Laraxior
titán

Az egyik kis pöcök a ramfoglalaton oda van, de az a legkisebb baj. :C


Egy i7 970-el tálalva. :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#43354) Shokkolo válasza Laraxior (#43353) üzenetére


Shokkolo
addikt

Mennyire imádtam az ilyen lapom :Y
Grat' hozzá :C

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#43355) kenand


kenand
veterán

Utóbbi hónapokban felment az X5650-esk ára 24USD is volt, most meg inkább 40 felett van..
Egy külsőleg nem jól kinézőt találtam csak 26 USD-ért.
Sőt x5650 egy árban van az X5660-nal...

(#43356) #74018560 válasza Laraxior (#43353) üzenetére


#74018560
törölt tag

Várjuk a tesztet :DDD :R

Nekem sajnos nem jött meg a két X5670-em Canadaból, viszont kaptam refundot :)

Gondolkozom most egy Malay X5660-on :D

(#43357) #74018560 válasza kenand (#43355) üzenetére


#74018560
törölt tag

Tényleg felment az áruk, viszont ennyiért már van W3670 is ;)

(#43358) Laraxior válasza #74018560 (#43356) üzenetére


Laraxior
titán

Nem lesz teszt, elindítottam a másik 12GB rammal, rátettem egy léghűtést... már fent is van az ebayen. :))
Polcürítés van. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#43359) HSM válasza Laraxior (#43358) üzenetére


HSM
félisten

"rátettem egy léghűtést"
Azt hittem, rádobtál vmi alap vackot, hát nem... :C

(#43360) Laraxior válasza HSM (#43359) üzenetére


Laraxior
titán

Ennyi lett. Még maradt itthon egy dobozos i7 950. Nem hiszem, hogy külön el lehetne adni, majd vadászok mellé valami alaplapot megint. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#43361) HSM válasza Laraxior (#43360) üzenetére


HSM
félisten

Láttam, jó lett. :K Mennyit vadásztam ilyen hűtőre, persze, hogy nem volt, mikor én kerestem... :DDD Mondjuk végülis bevált az Alpenföhn Matterhorn, ami akadt helyette, szóval végülis nincs okom panaszra. :B

A 950-el én nem vacakolnék, azért max gombokat kapnál....

[ Szerkesztve ]

(#43362) Laraxior válasza HSM (#43361) üzenetére


Laraxior
titán

Szép, dobozos példány. Azért megadják a két gombot is :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#43363) #74018560


#74018560
törölt tag

Megjott a refund a ket X5670-ert, erre a postas bedob egy ertesitot masnap :F

(#43364) #74018560


#74018560
törölt tag

BUEK :))

(#43365) snowball


snowball
tag

Boldog Új Évet minden x58-as fórumtársnak!

(#43366) #74018560 válasza snowball (#43365) üzenetére


#74018560
törölt tag

Az Erő Velünk van! :D

(#43367) Thomas43


Thomas43
tag

Sziasztok

először is boldog újévet mindenkinek

másodszor,olyan kérdésem lenne,hogy sima mezei ram is működne a lapomba? (1.5V fesz.)
a lap egy Foxconn Flaming Blade GTI

Válaszotokat előre is köszönöm :)

-Thomas43

(#43368) mpierre válasza Thomas43 (#43367) üzenetére


mpierre
veterán

Ha ddr3-as akkor valószínűleg igen. Csak egy-két ram típus lőhető be nehezen az x58 deszkákban. Az a tuti, ha 3 db van a modulokból.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#43369) Thomas43


Thomas43
tag

Értem

igazából 3db teljesen egyforma kerülne bele (a gyártásidő és a sorozatszám tér el) (samsung ram)

Még egy olyan kérdésem lenne vagy is véleményre lennék kíváncsi az X5650-es procival kapcsolatba,hogy mennyire jó,megéri-e,meg hogy kb mekkora különbségre számíthatok (jelenleg egy i7 950-em van)

-Thomas43

(#43370) mpierre válasza Thomas43 (#43369) üzenetére


mpierre
veterán

Attól függ, hogy miben, milyen programmal nézve, hány magon terhelve. A 950-nek magasabb az órajele, de csak 4 + 4Ht-t tud. Az 5650-nek alacsonyabb az órajele, de 6+ 6Ht-t tud.

Több szálon az 5650 jobb. Egy szálon a 950. Alapórajelen.

A fentiek csak addig igazak, amíg nem tuningolsz. Ha az is van, akkor egyértelműen az 5650 az életképesebb.

Vagyis az eltérés lehet semmi, de akár 20-30% is. Vagy még több is. Tuninggal, meg...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#43371) winhate válasza Laraxior (#43353) üzenetére


winhate
őstag

Nofene megjott a jesuska ? :)

Ismet ujabb hw ?

(#43355) kenand
Meg szerencse hogy betaraztam. Mar ketto van :)

Buek mindenkinek !

avagy
Boldogulj Évet (Hofi)

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#43372) Dareius


Dareius
tag

Sziasztok,
Évek óta boldog tulajdonosa vagyok:
Alaplap: Gigabyte UD5 rev1
CPU: X5670
Ram: Kingston Hyperx 1600mhz 24GB
Az érdekelne ez így egyben mennyit kóstálna, ha eladnám, lehet a közeljövőben megválnék tőle és vért frissítenék gyerekvállalás előtt mert utána… Értitek :D

Jelenleg 4,2 ketyeg jelenleg milyen gépnek számít így érdemes e váltani vagy nem?

Egyáltalán jelentene előrelépést, ha leváltanám egy Core i7-8700K-ra?

Az az igazság már csak játékra használom kikapcsolódásra egy GTX1070 társaságában(2k-ban) néha úgy érzem szegényt nem tudjak kiszolgálni teljesen, de lehet csak beképzelem az egészet.

(#43373) #74018560 válasza Dareius (#43372) üzenetére


#74018560
törölt tag

Szerintem beképzeled :R A játékok sem tudják kihasználni fullon a 12 szálat. A 4-et már igen, de az hol van ettől? :F

(#43374) HSM válasza #74018560 (#43373) üzenetére


HSM
félisten

Pont ezért tudnának bizonyos játékok adott esetben jelentősen gyorsulni egy 8700K-val... Mivel a 12 szálat alig valami tudja kihasználni, de a 8700K egyszálon jóval erősebb (+50-60%) magjait már annál inkább.

Más kérdés, anyagilag mennyire érné meg egy ilyen húzás, főleg ~24GB DDR4 amilyen horror árban megy mostanság....

[ Szerkesztve ]

(#43375) envagyok válasza Dareius (#43372) üzenetére


envagyok
veterán

Az új 8-as széria már előrelépés, de kérdés az megéri-e 50k környékén elkótyavetyélni ezt, és helyette kb. 200-250-ért venni olyat, ami csak és kizárólag pár egyszálon futó game esetén 70 helyett mondjuk 80-90 fps-t tol ki magából.
Én pl I5-6600K-ról léptem inkább vissza, azt eladva 8gb rammal 100-ért, ezt megvéve 12giga rammal 40 körül.
Ha nem számít a pénz, akkor persze egy 6/12-es új I7-es biztos frissebb, újabb, gyorsabb, tuningolhatóbb, de egyelőre még egy játékot sem láttam, ami ezen a rendszeren nem a vga miatt lassul be 60fps alá.
A kimondott procigyilkos BF1 64 fős multi is röhögve elszalad a @4 GHz-es X5670-emen.

(#43376) #74018560 válasza HSM (#43374) üzenetére


#74018560
törölt tag

De nem mindegy, hogy plusz 10-15% fps-ről beszélünk vagy akadásról. 12 szállal sose fog akadni. 4 szálon meg hiába gyors ha akad. Nekem ingyen se kéne 7700K az W3670-em helyett.
Előző Xeonomat is úgy vették meg, hogy PUGB ezen jobban fut, mint a 4 magos társán... :U
A 8700K felára meg netto parasztvakítás. 140k minimálus plusszért, semmi értelme.
24GB DDR3-am meg megvolt 30k-ból...

(#43377) #74018560


#74018560
törölt tag

Megjött a kanadai X5670-eiem, az egyikről viszont hiányzik 2 kondi, van így értelme egyáltalán beszerelni? :F

(#43378) HSM válasza envagyok (#43375) üzenetére


HSM
félisten

A BF1 az pont nem a problémásabb alkalmazások közül való. Nem tudom, az 1 pontosan hogyan használja a processzort, de azt hiszem, jó okkal feltételezhetem, hogy mivel az előd BF4 is DX11 alatt vígan ellát feladattal 6 szálat, és itt úgy értve, hogy az a hat szál kb. kimaxolva szalad, így a BF1 is képes a továbbfejlesztett motorjával legalább ennyire. ;)

A "procigyilkos" jelző azért ragadt rá, mert a legtöbb játékosnak a mai napig maximum egy négymagos i5 dolgozik a gépében, jobb esetben i7, ami négy magon ugyan tud nagyon erős lenni, de egy ilyen hatmagos proci előnye ilyenkor elég komoly.

A probléma olyan alkalmazásokkal lehet, amik csak kevés szálat tudnak használni. Pl. nekem StarCraft2-ben jelentett némi kompromisszumot a hatmagos a régi i5-höz képest, mivel ez a játék mindössze két magot tud használni.

(#43376) REIT: Én is ezt írtam, anyagilag erősen kérdéses, megéri-e a csere. ;) Erre is céloztam, DDR3-ból fele áron kapod a ramot, egy 16GB-os DDR4 kit jelenleg használtan kb. 50K....

"12 szállal sose fog akadni. "
Ez viszont sajnos teljesen hamis állítás, a korábban említett StarCraft2 nekem max grafikán hat mag @ 4Ghz-en úgy be tudott esni 18% CPU terheléssel ~10FPS magasságába is, hogy öröm volt nézni. Persze, ez egy másfélszer gyorsabb procin is játszhatatlan kategória, de mondjuk az már nagyon nem mindegy, hogy 40 vagy 60. :U Ez a játék korábbi 4,4Ghz-es i5-4690K-mon határozottan jobban futott, és az még mindig nem olyan erős egyszálon, mint egy 8700K.

(#43377) REIT: Ha csak valamit szűrő kondi, akkor van esélyed, hogy működjön, kicsit kevésbé stabilan, de én nem erőltetném... :N

[ Szerkesztve ]

(#43379) #74018560 válasza HSM (#43378) üzenetére


#74018560
törölt tag

SC2 a kivétel. Valljuk be: szarul van megírva :DDD Nem sok játék fog megjelenni, amit 2 szálra írnának. Öngyilkosság lenne 2018-ban ;)

Amúgy a szálak kihasználásán nem a használatot értettem, hanem kifektetését. Jelenleg nincs olyan játék, ami CPU limites lenne. És valszeg a sok grafikai feature miatt nem is lesz (ezt full a GPU számolja, procinak nem sok köze van hozzá) :U

[ Szerkesztve ]

(#43380) HSM válasza #74018560 (#43379) üzenetére


HSM
félisten

Oké, szélsőséges példa. De ugyanakkor rengeteg játék van, főleg DX11-es vagy régebbi, ami nem igazán tud mit kezdeni 4 szálnál többel. Nem véletlen, hogy évekig nem látszódtak a hatmagos procik előnyei játékok alatt, mert nem is volt, mert nem tudták a játékok évekig kihasználni a plusz szálakat..... Hiába volt bennük másfélszer akkora nyers számítási kapacitás.

"Jelenleg nincs olyan játék, ami CPU limites lenne."
Ez azért elég merész állítás... Tartok tőle, hogy aki többet játszik, és nem egy HD7770-el, az kapásból tudna több programot is írni, ami megdönti ezt az állítást.
Én is nagyon szeretem ezt a platformot, de bőven megvannak a határai is. :U

[ Szerkesztve ]

(#43381) Laraxior válasza Dareius (#43372) üzenetére


Laraxior
titán

80k korul menne el. De inkabb csak a sok ram miatt.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#43382) envagyok válasza HSM (#43378) üzenetére


envagyok
veterán

Ez a starcraft2 egy unikornis :) :D
De azt mondják kivétel erősíti a szabályt.
Egy játékért hacsak nem nagy kedvenc nem éri meg fejleszteni.
Viszont a mostani nagy kedvencek pubg,bf1,call of duty ww2, gta v simán elfutnak ezeken a procikon is.
De most már eskü megszerzem a starcraft2-őt kipróbálom.

(#43383) HSM válasza envagyok (#43382) üzenetére


HSM
félisten

Free to play lett nemrég az első kampány és a multi nem tudom, mekkora része is [link]... Jó játékot! ;)
Ha nem mész bele durvább nagyon sok unitos csatákba simán bírni fogja magas grafikán is.

[ Szerkesztve ]

(#43384) #74018560 válasza envagyok (#43382) üzenetére


#74018560
törölt tag

És nem csak elfutnak, hanem nagyon messze vannak a proci teljes leterhelésétől. Szoktam futtatni monitoring alkalmazást közben, többnyire 20-40%-on teker. :U Mafia III alatt láttam egyszer 80%-ot, de az is inkább 60% jellemzően...

(#43385) envagyok válasza #74018560 (#43384) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem is mindig megy az MSI afterburner.
Procilimitet még nem láttam.
Egyedül az AVX hiányzik kicsit, az sokat lendített volna rajta.
Bár akkor a kutya sem vette volna az I5/I7 procikat mostanáig.

[ Szerkesztve ]

(#43386) HSM válasza #74018560 (#43384) üzenetére


HSM
félisten

Na, ez az, ami önmagában SEMMIT nem jelent. Egy 12 szálas processzoron a monitoring alkalmazás nem sokat fog tudni mondani arról, van-e CPU-limit avagy sem. Az SC2-nél is azt látom, a processzor 18%-on fut, miközben majd elpusztul a CPU-limittől. :U (GPU jéghideg, terheltsége a pincében.)
Egy ilyen proci teljes leterheléséhez olyan alkalmazás kell, ami 12 szálra jól skálázódik, ami azért játékok között finoman szólva sem éppen szokványos.

Ajánlom figyelmedbe a Crysis 3-as mérésem, "valós" 4/8 szálon 36,5FPS, és 62% CPU használat, azt hinnéd, malmozik a proci, de ha odaadom neki a plusz két magot egyből felmegy 44-re, az durván +20% tempó [link].
Tehát a monitoring alkalmazás CPU-monitorozása NEM ALKALMAS egy ilyen procin megállapítani, hogy van-e CPU-limit játék közben.

Fun fact, a húzott i5-el 50FPS felett ment ott [link]. Írom ezt annak ellenére, hogy a durvább részeken mégis jobban bírta a hatmagos a Crysis-ben, de azért a korlátai erősen látszanak. :K

És ez csak egy 290-es Radeon, ami azért jócskán lassabb egy 1070-nél. Mégegyszer leírom, nagyon jó procik, szuperül el lehet játszani velük, főleg olyan modern motorokban, amik jól skálázódnak a sok szálra, de sajnos messze nem kompromisszummentesek, főleg brutál VGA-val és FHD-ben.

[ Szerkesztve ]

(#43387) envagyok válasza HSM (#43386) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem az MSI afterburner úgy van beállítva hogy szálanként mutatja a kihasználtságot.
És az is cpu limit, ha egy folyamat egyetlen szálat terhel 100%-ra, közben a maradék 11 nem csinál semmit.

[ Szerkesztve ]

(#43388) HSM válasza envagyok (#43387) üzenetére


HSM
félisten

Nem tudja. :N A windóz beépített ütemezője "szétkeni" a magok között a terhelést, hogy egyenletesen melegedjenek. Sajnos semmiből nem derül ki, hogy van-e CPU limit a program kritikus szála miatt avagy sem.
Csak akkor derülne ki, ha ugyanazt a jelenetet végigjátszanád/mérnéd egy jóval erősebb processzoron, és megnéznéd a sebességkülönbséget.
Durvább esetekben a GPU-usage lehet árulkodó, hogy maszívan beesik 99-100% alá, de az is elég ingatag lábakon álló mérés sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#43389) envagyok válasza HSM (#43388) üzenetére


envagyok
veterán

Itt egy videó, amiben 100%-ra csapja az egyik magot:
[link]

(#43390) HSM válasza envagyok (#43389) üzenetére


HSM
félisten

Érdekes, nálam nem így festett, majd ránézek, most milyen.
Annak idején egyszálas Prime95-ről lőttem képet, ott szépen látszott: [link]

[ Szerkesztve ]

(#43391) envagyok válasza HSM (#43390) üzenetére


envagyok
veterán

Letöltődött , itt a screenshot.
Nekem is keményen terhel 2 magot, a a többi nulla.

(#43392) #74018560 válasza envagyok (#43391) üzenetére


#74018560
törölt tag

Kérdés itt miért nem "keni szét". Ha meg szét tudja kenni, anélkül, hogy CPU limit lenne (100% terhelés), akkor az nem lesz limites, csak órajel arányosan lassabban fog futni. :U

Pár rosszul megírt régi program nem mérvvadó abban, hogy ezeket a procikat hogy lehet használni a jövőben. Mert ugye a kérdés ez volt :U

Véleményem szerint ha lenne több X58-as lap, akkor az Intel most zokogna, hogy ezeket a procikat meg lehet kapni fillérekért a használt piacon. Konkrétan beállna az üzlet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43393) HSM válasza #74018560 (#43392) üzenetére


HSM
félisten

A játék kérhet magára affinitás maszkot. De windóz update is megkeverhette a szálkezelést. (Pl. a Ryzen procik CCX felépítése miatt.) A legfrisebb fall creatorsban nem nézegettem ilyesmit.

Fórumtárs nem a jövőről beszélt, hanem azt kérdezne, tapasztalhatna-e előrelépést: "Egyáltalán jelentene előrelépést, ha leváltanám egy Core i7-8700K-ra?".

Én ezt próbáltam leírni, hogy igen, bőven benne lehet a pakliban gyorsulás ma is és a jövőben is. A jövőben pedig az X58-nak a nyers ereje is elfogyhat, gondolj csak arra, hogy egy 5Ghz-es 8700K kb. 1600 pontot csinál Cinebench R15-ben, ahogy egy 1700-as Ryzen is, ehhez képest elbújhat az X58, amiből ideális esetben kihozol max ~1000-et.
Halkan megjegyzem, ennél egy alaposabban megtuningolt négymagos 6700K is többet tud, bő 1100-at...
És ez nem is AVX-es kód... Mondom, jó ez a platform,erős is, nagyon jó az ár/érték aránya, de bőven vannak határai is....

(#43394) snowball válasza HSM (#43393) üzenetére


snowball
tag

A kérdés szerintem, hogy megér-e jelenleg kb. 4-5x annyi pénzt kiadni azért a mondjuk max. 20% sebesség növekedésért (játékokban)?! Szerintem nem. hacsak nincs valami extra igény az új platformra: usb3 port, tényleges sata3 vagy pci M.2

Én egy 1070-et hajtok egy 5650-el 4Ghz-n. és még nem futottam olyan játékba, ahol CPU limites lett volna a rendszer:
Witcher3, Deus-ex, middle earth: Shadow of War (2650x1080p)

én amíg nem krepál be az alaplap vagy nem lesz kevés a lap egy 1080 ti vagy újabb VGA-hoz, biztos nem cserélek. max kicsit tuningbarátabb procira. :)

[ Szerkesztve ]

(#43395) HSM válasza snowball (#43394) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem ezt nehéz így eldönteni. Ezt neki kell mérlegelni, neki megéri-e. Én is írtam, hogy azért erősen meggondolandó anyagi szempontól. ;)

De megértem azt is, ha valaki erősebb CPU-ra vágyik, néha én is örülnék picit nagyobb egyszálú erőnek. :K

(#43396) snowball válasza HSM (#43395) üzenetére


snowball
tag

Ezzel én is egyet értek. Mindenkinek magának kell eldöntenie hogy megéri-e neki a plusz költséget a nyerhető erő többlet. :R

Nekem egyelőre nem érné meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#43397) #74018560 válasza HSM (#43393) üzenetére


#74018560
törölt tag

A gamer társadalom hány %-nak van 6700K-nál erősebb gépe? Fél %? A fejlesztők nem tehetik meg, hogy nagyobb CPU igényű címeket adjanak ki és ez így van rendjén! A skálázódást GPU oldalról kell megoldani, mert ott van pár évente jelentős előrelépés.

Hogy kinek éri meg most 8700K-t vennie? Aki nem tud éjszaka aludni nélküle :DDD Amúgy senkinek :U

(#43398) HSM válasza #74018560 (#43397) üzenetére


HSM
félisten

Miért ne hozhatnának ki? Lesz egy medium beállítás, akinek nincs 8700K-ja... Pl. a GTA4 is a kétmagosok aranykorában jelent meg, a gamerek gépének 99%-a akkoriban E8000 vagy valami hasonló C2D volt, és mégis kihozták úgy, hogy magas beállításokon három szálat vígan megtömött munkával... Ment is a hiszti rendesen, mert a "core2duo elég mindenre" gépek hirtelen nem bírták az iramot....

Amúgy steam alapján a gamerek több, mint 2%-ának van legalább 6 magja. És majdnem 70% van négy fizikai magon. És a 6 mag középkategóriába betörése okán ez csak több lesz. Ma már megfizethető áron van hat/nyolc magos Ryzen is, és az Intel is középkategóriába hozta a hat magot, azt is viszik ám rendesen. És nem csak a horror árú 8700K van, hanem van sima 8700 és hatmagos i5-ök is....

[ Szerkesztve ]

(#43399) Laraxior válasza #74018560 (#43397) üzenetére


Laraxior
titán

Ez a 8700K csak átmeneti megoldás, egy hirtelen jött bedobás az Intel részéről. Adtunk is valamit meg nem is, a Z370-es alaplapokkal együtt.
Ezért is döntöttem úgy, hogy eladom az 7700K rendszert.
Majd ha jön egy tartósabb, mondjuk normális asztali vonalon egy 8/16-os CPU, 500EUr alatt, akkor benevezek megint egyre, meg persze, ha a ramárak is normalizálódnak. Nehogymár 32GB ramért fizessek egy konfig árát... :(((
Szóval, 8700K kimarad, állítólag a 9600K már 8/16-os lesz. Ha éppen DDR5 lesz arra már, akkor az jó lehet egy PCI-E 4.0-val, és egy új szériás nVidiával. Persze megint bele kell ölni közel fél millát, de az tartós lesz.

Nem mintha nem lennék most megelégedve az X58 - 6/12 - 12GB - GTX 1060 3GB kombóval. 60Hz 1080p monitoromat bőven kiszolgálja. Kicsit overkill volt az 1080Ti SLi úgyis, mondjuk felskálázva szépen néztek ki a gamek. :C
De rengetegszer így is csak netezni van időm, oda meg minek egyen idle 3-400W-ot a konfig.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#43400) HSM válasza Laraxior (#43399) üzenetére


HSM
félisten

Én meg amíg sokan upgrade-elnek a "tartós" PCI-E 4-re és DDR5-re én meg majd szépen csendben upgrade-elek valaki megunt 8700-asára (K nélkül) olcsón, az addigra normalizálódott DDR4 árakkal. ;]
Vagy akár még egy X99 konfig is játszhat, minél "elavultabb", annál jobb. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.