Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) DBAtti válasza TirGael (#9698) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Szia!

Én bedobnám a Sennheiser HD229-et, ha az anyagaival és színeivel meg tudsz békélni, elég korrekt. A kábele sajnos elég vékony, de lehet jó.
Itt is szokott lenni még K430, és 420 is aprón, forrásukat nem ismerem, talán refurbished darabok. A 430 zárt, és több a mélye a 420-nál, de emlékeim szerint nem rossz, feszes.
Aztán ott van még a PortaPro, én nem ismerem, de sokan szeretik. Vagy szintén aprón láttam még gyári csomagolt AKG K24-et, szerintem kb a 420 elődmodellje, hangja tetszett, de a vékony fém pánt -még hosszú hajjal- eléggé kellemetlen volt.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#9702) DEJVID válasza baluka26 (#9700) üzenetére


DEJVID
őstag

És ezen kívül? :D

(#9703) Bodz válasza DEJVID (#9702) üzenetére


Bodz
nagyúr

(#9704) gbela


gbela
senior tag

Sziasztok,

én is kérnék egy kis segítséget fejhallgató vásárlás ügyben:

- 90% itthon, 10% közlekedés
- zene, film, játék
- vezetékes
- h circum vagy supra az mind1, legalábbis nincs preferenciám, mindkettőt használtam már, mindkettő kényelmes volt nekem, viszont amiért egyáltalán veszem az az, hogy külső hangokat kizárjak. ez itthon fontos, lakótárs hangos, énmeg háklis...tehát extra fontos, hogy elég jól hangszigeteljen, ami miatt circum kell. (most is van egy sennheiser pc 151 headsetem, hangminőségben ez is megfelel, még így h mikrofonos is, de mert 0 hangot zár ki így muszáj cserélnem)
- zárt...elvileg a fenti kritérium is jobban teljesül zártban...
- no mikrofon
- hangzás kiegyensúlyozott, nem szeretem ha egy füles direkt rámegy vmelyik végletre, basszusra jellemző ez ugye. Rock/metal a fő stílus, de amúgy meg minden, ha nem tetszik a balanszos hang úgyis van equalaizer.

Nem igazán ástam mostanság bele maga, kicsit sennheiser elfogult vagyok mert agybadugósaim mindig azok voltak és mindig jók voltak, nagy ismert márkákból meg futottam már gagyiba, dehát ugye épp azért írok ide, hogy felnyissák a szemem:) HD 555-öt néztem így hirtelen, bár árnyalattal drágább mint amire gondoltam (20k környéke), de éppenséggel beleférős ha nem jön jobb ajánlat, pláne h lehet okosítani ahogy olvastam.
Utólag esett le h az nyitott...de elég bumszlinak tűnik ahoz, hogy jól kizárja a külső hangokat...na hátha van vkinek tapasztalata...

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#9705) bmakszim válasza gbela (#9704) üzenetére


bmakszim
senior tag

Márpedig a HD555 semennyire nem zárja ki a külső hangokat. Mikor a fejeden van, ugyanúgy hallasz mindent, mintha nem lenne. Ráadásul kifelé is elég hangosan hallatszik, ami szól rajta. De ezért is hívják nyitottnak. Meg amúgy sem kapható már újonnan.
Viszont szerintem sokan fogják neked ajánlani a Shure SRH-440-et.

(#9706) gbela válasza bmakszim (#9705) üzenetére


gbela
senior tag

Nagyon köszi, akkor HD555 teljesen kizárva, megnézem ezt a Shuret, illetve várok még 1-2 alternatívát:)

(#9707) beast27 válasza gbela (#9706) üzenetére


beast27
senior tag

Ebben az árkategóriában nem nagyon fognak ajánlani semmit azon kívül hogy gyűjts még egy kicsit és vegyél egy shure srh440-et (kb 25k ha jól tudom)

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#9708) gbela válasza beast27 (#9707) üzenetére


gbela
senior tag

Értem, hát gyüjteni nem kell, ez inkább csak lélektani határ, de ha ez jó ár érték arányúnak számít akkor én hiszek a kartársaknak. Kistestvére a 240 az már lényegesen gyengébb? Csak azért kérdezem mert a 440-ről jókat olvasok, negativumként a nagyságát, súlyát hozzák fel. Ha nem sokkal gyengébb a 240 hangban (vagy akár más olcsóbb verzió) akkor inkább lefelé mennék. Egy integrált hangkártya hajtaná úgyis nagyrészt... utazás közben mondjuk egy jófajta iAudio lejátszó..de ha nagy/nehéz...márpedig papíron jóval nehezebb a 240-nél akkor úgyse lenne kedvem azzal utazni...szóval ha van 15k körül is jó, zárt, circum akkor az is jöhet:)

[ Szerkesztve ]

(#9709) schawo válasza gbela (#9708) üzenetére


schawo
titán

Nyugodtan lehet használni utazáshoz. Szépen összecsukható. A 240 teljesen máshogy szól, az inkább egy rétegfüles.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9710) Dorien válasza gbela (#9704) üzenetére


Dorien
veterán

A Superlux 662-es széria is elég jól hangszigetel, ha nem rettent el, hogy ez csak 8k-ba kerül. :)
Én a 662B-t nyugodtan tudom ajánlani. Fix 3m-es kábele van.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#9711) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Kinek mi kell utazásra én a dt770-et viszem :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#9712) gbela válasza Dorien (#9710) üzenetére


gbela
senior tag

Köszi a tippet, egyelőre egy tesztet olvastam róla, ott nem magasztalják nagyon a hangzását...bár lehet h én észre sem venném a különbséget:)
De nem hiszem el h 8k (Superlux 662) és 25k (Shure 440) között nincs jó, zárt, circum fejes:)

(#9713) Zoli133 válasza gbela (#9712) üzenetére


Zoli133
őstag

közte van a használt srh440. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#9714) Bodz válasza gbela (#9712) üzenetére


Bodz
nagyúr

Van. HD661, Takstar HD2000 (LD Systems HP700), Digitech Pro Monitor, Panasonic RP-HTF600.

(#9715) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Jön vki innen a hétvégi Veletechre?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9716) Zoli133 válasza fi:zi'k (#9715) üzenetére


Zoli133
őstag

Én megyek. ;]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#9717) Imurai


Imurai
tag

Jó Urak!
Ezt szeretném megvenni. Főleg metált és jazz-t hallgatok, sokat játszom és filmezek. Az előző, vezetékes "occó" fülesem nem bírt minden mélyet, talán majd ez igen. 2800+910 HUF házhozszállítva. Ennyiért bepróbáljam vagy túl szép, h igaz legyen? Elnézést, ha 'vótmá' a kérdés.

(#9718) sultansmith válasza Imurai (#9717) üzenetére


sultansmith
senior tag

ezt én önnek nem ajánlom.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#9719) vodkaboy22 válasza Imurai (#9717) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez aztán china másol china :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#9720) Imurai


Imurai
tag

Mennyiért kapnék hasonló funkcionalitással épkézláb fejest?

(#9721) baluka26 válasza Imurai (#9720) üzenetére


baluka26
veterán

Hasonló funkcionalitás=vezeték nélküli?

Talán Kleer wireless.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9722) vodkaboy22 válasza Imurai (#9720) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Kábel nélkülit? :)
Kábel nélkül...
DE 6-7K ÉRT KAPSZ ÉRTELMES fejest is ami a fentinél is jobban szól... Biztos elakarod hagyni azt az old-school kábelt? :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#9723) Imurai válasza vodkaboy22 (#9722) üzenetére


Imurai
tag

Nem. Ellenben eddig akármit vettem, 2 év, és kinyúvadt a tyúkbél. Bár tegyük hozzá, a merítés nem volt túl mély, kb teszkó, szal ez jelenthet vmit. :)
Akkor előről. Alaplapi Realtek hangkártyára kötve, rockerfüles kerestetik nem túl vájtfülű (dehogynem, csak kispénzű) gémernek. Kellene mikrofon is bele. Árkategória kb 4-6 ezer magyar "pénz".
Összefoglalva, asszem: Hosszú, nem törékeny kábel, jó zenei hangzás és mikrofon. Hatezeré.

(#9724) baluka26 válasza Imurai (#9723) üzenetére


baluka26
veterán

Maxell Retro DJ.

Mikrofont meg kábelhosszítót veszel hozzá, hogy 6-ba megálljon. Így király vagy 6-ért.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9725) Bodz válasza Imurai (#9723) üzenetére


Bodz
nagyúr

Tudom, nem 6e pénz, de... 10e forint körül már lehet venni Beyer DTX 710-et, aminek a kábelét normál használat mellett szerintem lehetetlen elpusztítani.

(#9726) #71562240 válasza Imurai (#9720) üzenetére


#71562240
törölt tag

Amiképpen azt a témaösszefoglalóban is olvashatod, ebben a topikban a hangminőség miatt foglalkozunk fejhallgatókkal, tehát itt értelmezhetetlen az kérdés, hogy hasonló funkcionalitással mennyiért kapnál épkézláb fejest, mivel a vezetéknélküli technológia (és bármely kapcsolódó egyéb funkció) a hangminőség szempontjából eleve nem épkézlábnak minősül. Vezetékes, zenehallgatási célú fejhallgatókat szokás itt ajánlani, ha mikrofon is kell, akkor az külön veendő (lásd Baluka válaszát a Maxell Retro DJ-ről), illetve az általad igényeltnél magasabb árkategóriákban éppenséggel vannak olyan fejhallgatók is, amelyek jóhangúak, annak ellenére, hogy a vezetékükbe építve mikrofon-távvezérlő van. Ezeket a fejhallgatókat a mikrofon-távvezérlő ellenére vesszük.
És mint ahogy Bodz ajánlja, tízegynéhányezerért már lehet viszonylag jóhangú (tehát kispénzű vájtfülűek számára alkalmas) fejhallgatót is kapni, például Beyer DTX710-et, Beyer DT235-öt, Creative Aurvana Live!-ot...

[ Szerkesztve ]

(#9727) Imurai válasza Bodz (#9725) üzenetére


Imurai
tag

Éééés ebben sincs májk :( Akkor inkább a Maxell.
Biztos, h nincs értelmes headset ennyiért?

(#9728) Imurai válasza #71562240 (#9726) üzenetére


Imurai
tag

Nem kívánok senkit megsérteni, tudom, mennyire oda van egy-egy topik törzsközönsége a maga témájáért, de nekem egy "alap" fejesért 10000 horribilis összeg.

(#9729) Diocles


Diocles
aktív tag

Van valakinek véleménye arról, hogy egy Beyer DTX710 hogyan viszonyul egy Superlux 681 EVO-hoz, vagy a DTX710-zel azonos árú Superlux fejhallgatóhoz? Főleg funkos, groovy zenéket, illetve klasszik heavy metalt hallgatok. Nincs szükségem erős basszusra, de azért a bass line hallatsszon szépen.

(#9730) baluka26 válasza Imurai (#9727) üzenetére


baluka26
veterán

Nem, de a Maxell a leolcsóbb, amit ajánlani szoktunk. Headsetet kerüld, mert nagyon feláras, és olcsón van csiptethetős mikrofon és kábelhosszító. Ha meg tönkremegy kábelhosszító, fillérekért veszel újat.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9731) vodkaboy22 válasza Imurai (#9728) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez nézőpont kérdése szerintem...
Mert ha azt vesszük, hogy 10ért talán kapsz olyan fejest amit munka alatt is kényelmesen fejeden tudsz tartani órákon át és 1 óra után nem fájdul meg tőle a füled, illetve megfelelően szigetel kifele vagy minőségileg nem éppen egy évet bír akkor nagyon is fontos végig gondolni mit veszel.
De te egészséged, te fejfájásod, te szükségleted hang és összerakás minőségében és kényelemben és persze te pénztárcád ezt mind érdemes végig gondolni.
De én aki munka alatt akár 8-10 órán át hallgatok fejest tudom, hogy rohadtul számít mi van a fejeden és ha lenne pénzem még többet költenék rá mert meghálálja! :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#9732) #71562240 válasza Imurai (#9728) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ezért ajánlotta Baluka (és akár én is) a Maxell Retro DJ-t, plusz külön mikrofont. Tehát ajánlottuk, amit mi tudunk ajánlani, ellenben vezetéknélkülit és/vagy mikrofonost nem tudunk ajánlani. Mint írtam, mikrofonost csak felsőbb árkategóriákban tudnánk ajánlani, de azt is csak annak ellenére, hogy van mikrofon a vezetékében.

(#9733) Imurai


Imurai
tag

Köszönöm a megértést. A Maxell és a Beyer között mi a különbség? (egy kis gyorstalpalót, ha kaphatnék :D) Csak hogy értsem, miért kerül duplájába.

(#9734) vodkaboy22 válasza Imurai (#9733) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Miért kerül egy ilyen 80szorosába ? :DD
Itt minőséget nem csak az anyagban az összeszerelésben hanem a visszaadott hangban kell megfizetni!
Kicsit naiv kérdés volt:)
Hát azért mert lehet jobb a hangja, a viselhetősége! De ne feledd el, hogy ez nem egy alkatrész a kocsihoz, hanem alkatrész hozzád és ezért lehet, hogy az ólcsóbb tetszene lehet a drágább, meg kell próbálni!

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#9735) baluka26 válasza vodkaboy22 (#9734) üzenetére


baluka26
veterán

Ne már. Valakinek egyszerűen csak egy n+1. eszköz a fejhallgató, annak nem kell ilyen tanácsokat adni. Valószínűleg egy Retro DJ hangjától is le fogja opni magát az illető. :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9736) vodkaboy22 válasza baluka26 (#9735) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Milyen tanácsokat? Én csak azt mondom, hogy ha sokat van a fejeden akkor bizony megfigyeled , mivan ott a fejeden, és akinek sokat van a fején annak bizony nem n+1... De azt nem tudhatom, hogy most került-e oda, hogy kell és ezentúl sokat fogja-e használni vagy nem.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#9737) baluka26 válasza vodkaboy22 (#9736) üzenetére


baluka26
veterán

Sok olyat ismerek, akinek szinte állandóen fülében van iem, de párszáz forintosat használ.
Hogy miért? Mert megfelel neki, és inkább másra költi a pénzét.

Preferencierendszer fontos nagyon.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9738) #71562240 válasza Imurai (#9733) üzenetére


#71562240
törölt tag

Gyorstalpaló.

Duplájába elsősorban az arányosan jobb hangminősége miatt kerül, másodsorban a felhasznált anyagok és a gyártástechnológia költségeinek a különbsége miatt. Ezzel azt akarom kifejezni, hogy a termékek árában a legfontosabb tényező nem a termékbe fektetett költség, hanem hogy a termék tudását mint végeredményt az adott piacon mennyiért tudják optimális mennyiségben eladni, tehát a termék ára elsősorban a gyártó árpolitikájának függvénye, és másodsorban a költségek függvénye.
A két (vagyis három) említett fejhallgató esetében az árkülönbség alá van támasztva a hangminőség és anyagkülönbség közötti arányos különségekkel, tehát az említett két Beyer jobb hangú és anyagú annyival, mint amennyivel többe kerül. (Azt persze te is tudod, hogy a termékpiacokon "egységnyi minőségnövekedés" nem egységnyi árnövekedést eredményez, hanem exponenciálisan növekszik az ár, ebben az alacsony árkategóriában azonban még alalcsony az exponencialitás mértéke.)
A fejhallgatók hangminősége elsősorban a hanghullámot létrehozó membrán és a hozzákapcsolódó tekercs, mágnes... vagyis az úgynevezett driver, azaz a hangszóró fajtájától, minőségétől függ. Ezután következnek olyan dolgok, mint a konstrukció egészének és részeinek jellege, a bennük lévő ötlet, azaz "szellemi apport", valamint a fejhallgató házához, vezetékéhez, csatlakozóihoz, fülpárnáihoz, fejpántjához... felhasznált anyagok minősége, illetve a termék kifejlesztésére fordított összegek.
A Maxell olcsón licenszeli a Retro DJ-t, tehát nem ők fejlesztették ki (alkalmasint nem is ők gyártják), ellenben a két Beyer teljesen a gyár eredeti fejlesztése, az árkategórián belül nézve jó és tartós anyagokból áll, a hangminőségét pedig az árához képest általában nagyon jónak tartják a felhasználók, így optimális mennyiséget el lehet belőle adni ezen az áron. A Retro DJ-nek egy jóval alacsonyabb áron minősül jó ár-értékűnek a hangja és anyagösszetétele, ha a két Beyer árát kéne fizetni érte, akkor már nem minősülne jó vételnek, a fenti okok miatt, azaz sem a hangja, sem az anyagminősége nem olyan jó.

[ Szerkesztve ]

(#9739) bajnokpityu válasza baluka26 (#9737) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekünk meg van az cucc, ami helyett inkább a csönd.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#9740) Ati1979 válasza Imurai (#9720) üzenetére


Ati1979
veterán

Vezetéknélküliben kb. itt kezdődik az épkézláb. :DD

(#9741) baluka26 válasza Ati1979 (#9740) üzenetére


baluka26
veterán

600 USD-ért úgy szól, mint egy HD600.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9742) Ati1979 válasza baluka26 (#9741) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez igaz! :) Viszont ez az egyetlen vezeték nélküli fejes (amennyire én tudom) ami jó minőséget tud produkálni zenehallgatás terén.

Akinek fontos a minőség + vezetéknélküliség annak muszáj lesz kicsengetni ez az árat.
Biztos van célközönség szerintem...

(#9743) Ati1979 válasza Ati1979 (#9742) üzenetére


Ati1979
veterán

Azt még kifelejtettem, hogy akinek nincs asztali erősítője meg dac-ja az meghal a hd600-al.

Ebben meg minden benne van. :)

Bocs a dupláért!

[ Szerkesztve ]

(#9744) baluka26 válasza Ati1979 (#9743) üzenetére


baluka26
veterán

Ez igaz.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9745) anderledani


anderledani
őstag

Melyiket vegyem?
Sony MDR-XB200 [link]
vagy
Sony MDR-ZX100 [link]
Miben rosszabb az olcsóbbik?
Számít az, hogy az olcsóbb nem 5hz-től, csak 12hz-től adja vissza a hangokat? Amúgy a többi specifikációjuk ha jól látom ugyanaz, bár érdekes módon csak az olcsóbbnak aranyozott a csatlakozója.
Vagy mit ajánlanátok 5-7 ezer forintért?
Előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#9746) #71562240 válasza anderledani (#9745) üzenetére


#71562240
törölt tag

Azt semmiképpen nem ajánljuk, hogy dobozra írt specifikációs adatokból bármiféle következtetést vonj le a hangra vonatkozóan. Ha igazak lennének se jelentenének semmit, de nem is igazak.
Ha van módod, hallgatózz, olvass teszteket, és a tapasztalataid alapján vásárolj.
"Vagy mit ajánlanátok 5-7 ezer forintért?" Kinek, miért, mire, hova, milyen konstrukciók közül...??? Kezd a topikösszefoglaló elolvasásával.

(#9747) gege64 válasza baluka26 (#9700) üzenetére


gege64
csendes tag

Bocs, hogy ide írom, de itt sok az okos ember :D

Valaki zeneszerkesztéshez való cuccok összehangolásában tud segíteni?
MIDI keyboard, mikrofon, hangkártya, Cubaseba!

Üzenetben pls!

Köszi és bocs!

(#9748) schawo válasza gege64 (#9747) üzenetére


schawo
titán

Cubase a látókörömön kívül van, úgyhogy talán valaki más.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9749) TirGael válasza DEJVID (#9699) üzenetére


TirGael
tag

Köszönöm uraim, akkor ezen az úton állok neki keresgélni! :R

(#9750) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Csak erős idegzetűeknek! :(

Szép, szép dolog zárt fejeseket ajánlgatni utcára, hogy másokat ne zavarjunk, de azért itt a másik hátulütője.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.