Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) Ati1979 válasza #71562240 (#9191) üzenetére


Ati1979
veterán

Nagyon köszönöm a segítséget! :R
Kár a Hi-Fi Magazinért. :(

Megtaláltam a hifi-s topicot is. Ment a kedvencek közé! :)

Küldtem egy pü-t!

(#9202) glanyi


glanyi
csendes tag

helló,
fejhallgatót keresek magamnak, de a neten nagyon kevés kevés tesztet/információt találtam róluk, úgyhogy hozzátok fordulok:

5-20 ezret fordítanék rá, albérletben használnám, játékhoz, filmnézéshez, zenehallgatáshoz

szempontok:
1. ár-érték arány
2. kényelem (könnyű, circumaural), napi 5-6 órát is rajtam lehet
3. külső hangokat minnél jobban zárja ki (zárt), zajos az albérlet
4. 3,5 jack csatlakozó
5. hangminőség (nem kell extra basszus)
6. esetleg mikrofon hozzá (nem fontos, csak azért írom hogy ne legyen kizáró ok)

nézegettem sokmindent a neten, de sajnos nagyon nem értek hozzá; tudnátok mondani kérlek párat ami illik az elképzeléseimhez?

(#9203) PofaJenö válasza glanyi (#9202) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Ez talán? [link]
ui:most nézem ez félig nyitott :B
akkor ez még [link]

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#9204) baluka26 válasza glanyi (#9202) üzenetére


baluka26
veterán

Shure SRH440.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9205) Ununqatrium


Ununqatrium
aktív tag

Hali emberek. Ismét én, már megint visszatértem, most épp két kérdéssel. Valószínűleg lesz, aki furán fog majd nézni, de akkor is felteszem őket. :)

Lehetséges az, hogy néhány óra zenehallgatás után erőteljesebb mélyhangot produkál a fejhallgatóm, vagy én hülyültem meg?

A másik kérdésem pedig, hogy a kagyló mérete (gondolom ezáltal a hangszóró is nagyobb) van valamilyen összefüggésben a hangzással, vagy csak kényelmi szinten? Gondolok itt arra, hogy dinamikusabb a hang, esetleg nagyobb méret esetén egy mobilnak több kakaót kell küldenie ugyanahhoz a hangerőhöz, ilyesmi. Tudom, tudom, a decibelek... de akkor is, csak úgy kiváncsiságképp. :)

[ Szerkesztve ]

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#9206) Deadzone41 válasza Ununqatrium (#9205) üzenetére


Deadzone41
őstag

ha bőrpárnás zárt fülesről van szó el tudom képzelni, hogy kell idő mire hozzáidomul a fejedhez, és el kezd jobban szigetelni, ezáltal több mélye lesz. aztán azt is el tudom képzelni, hogy mikor elkezded hallgatni a zenét még halkan hallgatod, aztán mész egyre feljebb hangerőben ahogy megszokod, ezáltal a hallásunk működéséből adódóan többnek fogod érezni a mély hangokat. és persze ott van még a placebó is.

semmi értelme ilyen összefüggéseket keresgélni.

(#9207) Ununqatrium válasza Deadzone41 (#9206) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

A hangerővel kapcsolatos dolog így utólag visszaolvasva kicsit tényleg értelmetlennek tűnik, ha jobban belegondolok. :)

[ Szerkesztve ]

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#9208) Rumcsaka válasza baluka26 (#9185) üzenetére


Rumcsaka
tag

Heló.Még a gyári tyúkbelet használod az LCD 2-höz vagy már szereztél hozzá egy DIY félét ;] ?

(#9209) baluka26 válasza Rumcsaka (#9208) üzenetére


baluka26
veterán

Még gyári tikbél, ja.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9210) matyi94


matyi94
senior tag

Sziasztok! Nagy dilemma elott allok, vegiggondolva a helyzetet 2 fejhallgato maradt, amik kozott nem tudok donteni: srh-840 es ath-m50. Hangban valamelyest a Shure all hozzam kozelebb, de nagyon tetszik az m50 is. Head-fin ketto kozzul sok helyen az m50-et hozzak tesztgyoztesnek. Szerintetek melyiket lenne erdemesebb megvennem?

Legyen szép napod!

(#9211) fi:zi'k válasza matyi94 (#9210) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Amelyik kipróbálva jobban tetszik. :)
Szvsz a Shure a nyerő.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9212) matyi94 válasza fi:zi'k (#9211) üzenetére


matyi94
senior tag

Neked mondtam is, hogy a Shure a nyero kiprobalva. :) Valoszinuleg az is lesz.

Legyen szép napod!

(#9213) Funthomi


Funthomi
aktív tag

Sziasztok!

Gondolkodom két fejhallgató között: Sennheiser HD 201 és HD 407 között. A 407-es drágább azt látom, de átlagos használatra megfelelő-e a kettő közül vmelyik? Nem szükséges nekem semmi extra, de nyilván túl gagyit sem akarok.
Van-e tapasztalat ezekkel kapcsolatban vagy hasznos infója?

Köszönöm!

Üdv:
Funthomi

YOLOska

(#9214) Rumcsaka válasza baluka26 (#9209) üzenetére


Rumcsaka
tag

én gondolkodok rajta hogy lecserélem.a havernak otthon hever egy kb.2,4méter van den hul inspiration bi wire hangszóró kábele és azt megpróbálom hozzá de igaz hogy ez egy robosztus kábel pláne a súlya se kicsi de megoldom valahogy :)) járkálni meg úgy sem fogok ezzel a fejessel

[ Szerkesztve ]

(#9215) #71562240 válasza Ununqatrium (#9205) üzenetére


#71562240
törölt tag

Sok fejhallgatóra érvényes, hogy minél tovább van a fejeden, annál inkább rányomódik, ez pedig a mélyeket hozza előtérbe, de a tiednél kevéssé érvényesül ez a fajta hatás, merthogy kicsi a szorítóereje. Nálad a változás elsősorban a bejáratódásból fakad, még tovább fog változni egy darabig. (Általában lágyul, informatívabbá és természetesebbé válik a hang a készülék bejáratódása során.)

A készülék minden eleme összefügg a hangminőséggel, a kagyló méretének-alakjának-anyagának különösen nagy szerepe van. Nagyobb kagylóméret esetén nagyobb lesz a légtér, amiben mozog a hangszórómembrán, ami elsősorban akusztikai befolyással van, illetve zárt konstrukció esetén a membrán csillapítását is csökkenti a nagyobb légtér. Mindkét szempontból igaz, hogy minél nagyobb a doboz (kagyló) légtere-űrtartalma, annál több és mélyebb mélyhangokat lehet kihozni adott membránból.

(#9210) matyi94 Én az SRH840-et választanám, egy kicsivel hallgathatósabb, korrektebb, telítettebb, szebb a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#9216) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Beugrottam ma Péterékhez, hogy a kb végleges Human láncról meghallgassam a 1555ös Kaisert. Hát srácok, aki kaisert akar venni, az minél korábbit vegyen, nem túlzok,ha ég-és föld az eddig hallott néhány 9ezer körüli példányokhoz képest.
Nem egyszerűen több a mélye, és mélyebbre megy,hanem az általam picit kritizált közép szinezettség is teljesen eltünt, természetes tónusban hallottan a megszokott énekeseimet. Csudajó ez a fejes, és az erősítőjük is tovább javult. Páratlan páros ők ketten.

Amit megtudtam, hogy van a Kaiserben egy RLC frekvenciamenet szívókör, a hangszóró alap középtartományi kiemelés ellen tette be a gyár. A 9000esben nagy szórású, és kifejezetten rossz alkatrészekből van, nyilván volna benne tartalék.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#9217) lorcsi


lorcsi
veterán

hello all!

keresem a sennheiser hd202 utódját..
vagy 6-7 éve megvan már ez a fejhallgatóm..és szeretnék egy kis minőségi emelkedést..
zárt kellene mindenképp, otthoni szgépes felhasználásra
alternatív zenét hallgatok, filmeket
ha párnája lehetne egy picit nagyobb mint a hd202-nek
basszus talán lehetne egy árnyalattal, fokozattal erősebb
a kábel hossza príma (vagy 2m biztos megvan) és 3,5 jack
a rászánt összeg 15k belüli

jelenleg alaplapi hangkártyával használom, de ezen is szeretnék változtatni, picit minőségibb hangok felé
milyen hangkártyákat nézegessek? honnan indul az aminek már értelme is van

nem vagyok audiofil..csak átlagos hallgatózó :)

Tx !

[ Szerkesztve ]

(#9218) schawo válasza lorcsi (#9217) üzenetére


schawo
titán

Mennyi? :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9219) lorcsi válasza schawo (#9218) üzenetére


lorcsi
veterán

szerkesztettem közben, a rászánt összeget
15k..

(#9220) guppy válasza bajnokpityu (#9216) üzenetére


guppy
őstag

nincs gond a második generációs K1000-ek közepével, kell bele egy kis élet :)) , mondjuk ha egy kicsit mélyebbre menne azt nem bánnám

(#9221) bajnokpityu válasza guppy (#9220) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Peter füle es mérése is megerősítette véleményem. Meg tudta mutatni grafikonon a két fejest, egymáshoz képest, plusz múltkori tali utan másnap igazat is adott. Tere, kényelme ugyanolyan volt, csak számomra több volt benne a zene. Ez igy számomra magasan legjobb nem-sztatikus fejes. Idióta hülye az AKG, h ezt nem gyártja.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#9222) guppy válasza bajnokpityu (#9221) üzenetére


guppy
őstag

Kíváncsi vagyok h alakultak a gyártási költségek az egyes generációkban, mert az volt az oka az összes változtatásnak. Megint csak a profit :W

(#9223) bajnokpityu válasza guppy (#9222) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A szivókör összesen száz forintos tétel. Enyém lenne, es hosszabb távra meg akarnám tartani, ujraepitenem modernebb alkatreszekkel.
Elso 1500 milyen lehet akkor, ha ez ilyen volt?!

Külsőre teljesen ugyanolyan egyébként, azon nem volt sporolas.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#9224) Ununqatrium válasza #71562240 (#9215) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

:R

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#9225) Laonyr


Laonyr
csendes tag

Sziasztok!

1,5 éve vásároltam egy Sennheiser fejhallgatót, jól is szólt meg minden, de egyik napról a másikra, mindenféle incidens nélkül, ilyen hangot ad ki, és fogalmam sincs hogy mi lehet a baja.

[link]

Nem a legjobb felvétel, de csak így tudtam rögzíteni jelenleg.
Tud valaki segíteni?

(#9226) SOAD19 válasza Laonyr (#9225) üzenetére


SOAD19
addikt

Hülye kérdés, de próbáltad más lejátszó programmal, illetve telefonnal, vagy másik gépen is. :U Hogy megbizonyosodj, hogy biztosan a fejes produkálja.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#9227) Laonyr válasza SOAD19 (#9226) üzenetére


Laonyr
csendes tag

Egyenlőre még csak a saját gépemen és az MP3 lejátszómon néztem. Ott ezt a hangot adja, de másik fül/fejhallgatónál, hangfalnál nem jelentkezik ez a probléma, szóval ezért gondolom olyan 90%ra hogy a fejhallgatóval van baj.

(#9228) SOAD19 válasza Laonyr (#9227) üzenetére


SOAD19
addikt

És a lejátszandó zenét pl. nem is adja ki magából, csak ezt a zajt? Másnál előfordult, hogy hajszál ért a membránhoz, és azért adott ki rendellenes hangot a fejes. Megpróbálhatnád megnézni, hátha. Vagy lehet kontaktos lett a kábel. :F Sokat nem segítettem, tudom. :B :DDD

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#9229) Laonyr válasza SOAD19 (#9228) üzenetére


Laonyr
csendes tag

Zenét játszik le, csak ilyen torzítva, furák a hangszínek vagy nem is tudom. Amit mutattam felvétel az főként éneknél, és beszédnél jelentkezik.Nem kivehető az ének, vagy beszéd, szinte mintha teljesen elhalkulna, és közbe a zene meg szól, de máshogy mintha normális lenne. Talán valami hangfrekvencia probléma vagy nem tudom. Kontaktra azért nem gondoltam mert a kábelt hiába hajlítgatom, nem változik tőle semmi, illetve mindkettő hangszóró szól. Amit mondtál arra ránézek :) Köszi azért.

(#9230) SP!T


SP!T
addikt

Hali! Szerintetek melyik a jobb választás?

Branwavz HM3 - 12.000,-
Audio-Technica ATH-FC700 - 8.000,-

Ezekről kevés infót találtam. Vagy van valami más ebben az árszegmensben?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#9231) krichd1 válasza SP!T (#9230) üzenetére


krichd1
addikt

Az HM3 semmiképp, Maxell Retro DJ néven olcsóbb sokkal, ennyi pénzért vehetsz HM5-t Digitech Pro Monitor néven. Egyébként olvasd el a téma összefoglalót. ;)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9232) SP!T válasza krichd1 (#9231) üzenetére


SP!T
addikt

Köszönöm! Maxell mindenképp jobb választás lenne az Audio-Technica-nál vajon? Azt csak 4.900,- tudom beszerezni ráadásul.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#9233) bmakszim válasza Laonyr (#9225) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ha még garis, sztem ne nagyon piszkáld! Anno a HD205-ömhöz 2 év gari járt, keresd elő a papírjait és csak azután próbáld boncolni, ha már nem érvényes a garancia.

(#9234) krichd1 válasza SP!T (#9232) üzenetére


krichd1
addikt

Próbáld ki őket vhol, találsz a téme összefoglaló végén több ajánlott fejhallgatót, ne szűkítsd le a lehetőségeidet erre a két típusra. Ezt az AT-t még nem hallottam, a Retro Dj számomra nagyon kényelmetlen, így én egyiket sem tudom ajánlani.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9235) Laonyr válasza bmakszim (#9233) üzenetére


Laonyr
csendes tag

Megvannak a papírok! Szerintem holnap visszaviszem, csak gondoltam hátha tud valaki segíteni hátha nem olyan nagy a baj =/

(#9236) DEJVID válasza krichd1 (#9231) üzenetére


DEJVID
őstag

Hol lehet olyan olcsón kapni?

(#9237) krichd1 válasza DEJVID (#9236) üzenetére


krichd1
addikt

[link]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9238) DEJVID válasza krichd1 (#9237) üzenetére


DEJVID
őstag

De erre még szállítás is jön, meg akár vám is, nem?

(#9239) krichd1 válasza DEJVID (#9238) üzenetére


krichd1
addikt

12-13eFt-ból itthon van mindennel együtt, vám nincs.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9240) Bodz válasza DEJVID (#9238) üzenetére


Bodz
Topikgazda

5 font szállítás, 27% áfa, meg a postai vámügyintézés díja, ha megfogják a vámon. [link]

[ Szerkesztve ]

(#9241) DEJVID válasza krichd1 (#9239) üzenetére


DEJVID
őstag

Na így tényleg jól olcsó. Majd ha végre lecserélem a rendszert az 580 alatt, kipróbálnék egy ilyet is szívesen.

(#9242) Bodz


Bodz
Topikgazda

(#9243) szakibá... válasza Laonyr (#9229) üzenetére


szakibá...
senior tag

Én zenét nyomokban sem hallok, szerintem ufók akarják felvenni veled a kapcsolatot. Mi a típusa és milyen módon vetted fel ezt a zajt? Olyan lehet, hogy a csatlakozóban leszakad a föld vezetéke, olyankor ellenfázisban szól valami, de a közepet nem hallani, ahol az ének és a beszéd van többnyire. Ebből a felvételből semmi nem derül ki.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#9244) turbobusa


turbobusa
senior tag

Sziasztok!

Utcán milyen fejhallgatót használtok? Egyáltalán használtok vagy csak fülhallgató a befutó?
Itthon mostanában egyre többet hallgatom a Beyer-t, hiányolom az utcán, nem szól rosszul a Denon AHC-260, de a basszus, s egyéb más területek a zenében teljesen másképp jelennek meg, bár ez természetes.

(#9245) overclockerr


overclockerr
tag

Jól gondolom ha nincs több százezer forintom házimozi építésére akkor jobban járok egy felsőbb kategóriás fejhallgatóval? Mennyi idő után fárad el ezeknek a példányoknak a membrámjuk? 100k-t szánnék rá, így még jócskán a házi mozi ára alatt lennék. Főként zenét hallgatok, néha nézek csak filmet, tehát nem jelent akkora jelentőséget. Műfajok terén elég széles skálán csemegézek, legyen ABBA, ACDC vagy valami új Tiesto szám.
Kíváncsi lennék a véleményetekre! Előre is köszönöm!

(#9246) guppy válasza bajnokpityu (#9223) üzenetére


guppy
őstag

5k és 10k-nál voltak kb a váltások, generációkon belül múltkor hallottad mennyi a különbség, semmi.

olyat is láttam h pl "6holdak"-nál kikötötték az RLC kört, és ráfogták h mennyivel jobban szól, pedig sztem nem véletlen került az oda, én biztos nem fogok belenyúlni a sajátomba, akkor inkább már veszek még 1-et az első generációból :))

(#9245) overclockerr - az lenne a legjobb megoldás ha elmennél meghallgatni egy ~100k fejes és egy hangfalas láncot, merőben már élményt jelent a kettő

[ Szerkesztve ]

(#9247) DEJVID válasza overclockerr (#9245) üzenetére


DEJVID
őstag

Ha egyébként megfelelne a hangfalas rendszer, miért nem veszel használtan? Persze csak is stereo-t.

(#9248) overclockerr válasza guppy (#9246) üzenetére


overclockerr
tag

Hangfalas lánc pontosan mit takar? Nem hallottam erről még. Erősítőre rákötve 1 pár hangfal? Régi analóg erősítőkkel láttam ilyesmit, de lehet tévedek...

(#9249) bajnokpityu válasza overclockerr (#9245) üzenetére


bajnokpityu
félisten

30éves fejeseknek semmi baja, csak a párnák, pántok fáradnak el, ennyi. Több márka ráadásul inkább visszafejlődik, egyre szebb, igényesebbnek ható fejeseket készítenek, de gyengébb hangot adnak.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#9250) DEJVID válasza overclockerr (#9248) üzenetére


DEJVID
őstag

Az, persze. Ha ennyi a kereted, hagyd az 5.1-et, pláne, ha főleg zenét hallgatnál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.