Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) szakibá... válasza kiskaktusz (#9098) üzenetére


szakibá...
senior tag

Mivel ebben elektronika van, a hibalehetőségek száma megbecsülhetetlen. Én először az elemtartó érintkezőit próbálnám megpucolni. Ha nem segít, akkor az akkumulátorokat cserélném ki újakra, feltéve, hogy azok vannak benne, vagy cserélném próbaképp nem tölthető elemre.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#9102) kiskaktusz válasza szakibá... (#9101) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Hát van benne elektronika bőven, igen, nem rég szétszedtem, mert a bekapcsoló pöcök kicsit kontaktos volt, azt a helyére raktam már.

Kösz, megtisztítom. Egyébként egy elem kell bele és az nem tölthető akksi, hanem egy sima energizer, de kipróbálom egy újjal, meg egy akksival is.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#9103) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

Üdv mindenkinek! Fejhallgató vásárláson gondolkodom. Idáig egy Xears XMPRO fülhallgatót használtam.
Ezért fejesben is jó lenne ha tudna egy olyan szintet hangzásban. Főképpen zenehallgatásra használnám, vagy esetleg filmezéshez pl telon. Utcán is viselném, nem csak itthonra gondoltam.
Találtam egy egész jónak tűnő darabot: Pioneer SE-MJ751
Valaki tudna nekem írni valami véleményt a fejhallgatóról aki ismeri?
Előre is köszönöm. :R

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#9104) SOAD19 válasza Gabi 8906 (#9103) üzenetére


SOAD19
addikt

Az első hsz./téma összefoglalót elolvastad, a végén van egy link, ahol fel van sorolva 20k-ig sok fejes, ami ajánlott: [link]

Utcára én kisebb kivitelű fejest vennék, mint pl. a listában szereplők közül a Sennheiser HD229, vagy Superlux HD661. Bár a Supi, már nem is olyan pici.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#9105) Gabi 8906 válasza SOAD19 (#9104) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Köszönöm a választ! Beleolvastam az 1-ső hsz-be, igen. Csak nem végig. :B
Ami fontos, hogy legyen basszus, de ne az a minden részletet elnyomó fajta.
Ne legyen nehéz, kábele ne legyen olyan hosszú. Megbízható márka legyen, mivel eléggé rossz helyen lakok és a gariztatás nem lenne olyan könnyű.
A Pioneer SE-MJ751-vel szemezek egy ideje. YouTube-on is néztem róla videókat.
Nem tűnik olyan nagynak, bár igaz nem sokat értek a témához. :) 1-etlen egy fejesem volt, egy nagyon olcsó JVC. Még valami 1000 Ft körül vettem újonnan akciósan, mert sérült volt a doboza.

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#9106) Ununqatrium válasza #71562240 (#9099) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

A Philips minden téren jónak tűnik, csupán egy bibi van: nem zárt. A félig nyitott mennyire ereszti ki a hangokat? Fontos szempont, hogy körülöttem ne hallják, mi szól a fülembe, és adott esetben senkit se zavarjak vele túlzottan. Köszi.

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#9107) guppy válasza Ununqatrium (#9106) üzenetére


guppy
őstag

akkor felejtős a félnyitott, amúgy zártakból is kihallatszódik, csak sokkal kevésbé

(#9108) Citroware válasza #71562240 (#9099) üzenetére


Citroware
addikt

Ezek nekem már túl drágák. 40 a felső határ, de annál is inkább kevesebb legyen.

[ Szerkesztve ]

(#9109) baluka26


baluka26
veterán

Mindenki megkérdőjelezi a jó minőségű mp3 vs flac-ot, most letöltöttem egy régi kedvenc Belmondo albumomat flac-ban, 256kbps-ben volt meg, tehát eddig nagyon nem is viszketett a tenyerem, de hát ég és föld a különbség a kettő között, komolyan. Szerintem 10 ABX tesztet meg lehet csinálni 5 másodperc alatt. Ha kell valakinek átdobom a két számot.

Szóval szerintem továbbra is azért kell flacban legalább letölteni, hogy ne egy elkúrt ripet hallgassunk.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9110) vodkaboy22 válasza baluka26 (#9109) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Sajnos igazad van én is szedtem le nem rég 320-as hobbit filmzenét és nem tetszett na gondoltam leszedem megint flac-ban és láss csodát megint bebizonyosodott, hogy ami papiron 320-as az valóságban könnyen lehet felrippelt 128-as :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#9111) baluka26 válasza vodkaboy22 (#9110) üzenetére


baluka26
veterán

Én személy szerint webripeket (itunes) is kerülöm lehetőség szerint, legjobb az EAC logos flac még mindig. Szerencsére rutrackeren kb. minden flac ilyen.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9112) #71562240 válasza Ununqatrium (#9106) üzenetére


#71562240
törölt tag

Amikor nézegettem, hallgatgattam, azt hittem hogy zárt, csak utólag olvastam, hogy félig nyitott, tehát legalábbis külsőleg nem feltűnő, hogy félig nyitott, de azt csak feltételezem, hogy a kihallatszó hangját tekintve sem feltűnő. Nem vizsgáltam, hogy mennyire hallatszik ki, de éppen azért mertem javasolni, mert valószínűsítem, hogy nem sokkal jobban, mint egy igazán zártból. Ki kell próbálni, remélem ki tudod valahol. Többé vagy kevésbé a zártból is kihallatszik, de persze egy igazán jól szigetelőből alig.

(#9113) ntomka válasza baluka26 (#9111) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én utóbbi időben szinte csak Deezer-ről hallgatok zenét. Jó.

ツ Headphones on - World off

(#9114) vodkaboy22 válasza ntomka (#9113) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én is hallgattam onnan, amíg volt telenoros előfizum, azóta nem újjítottam meg és havi 5 óra kevés deezerről :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#9115) fi:zi'k válasza ntomka (#9113) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kár hogy nincs ott sem minden. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9116) ntomka válasza fi:zi'k (#9115) üzenetére


ntomka
nagyúr

Igen, ennyi hátránya van ezeknek a streamelős dolgoknak. Azért szépen fejlődik. :)

ツ Headphones on - World off

(#9117) baluka26 válasza ntomka (#9113) üzenetére


baluka26
veterán

Én maradok a "klasszikus" megoldásnál.

Egyébként kurvára tudnék örülni, ha lenne valami értelmes online zenebolt, ami mondjuk egy egyszerű webes felületről használható lenne, és mindenféle zene lenne.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9118) ntomka válasza baluka26 (#9117) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ki hogy. Amióta használom és hallgatom, nem látom értelmét a FLAC/MP3 vitának. Ezen 320-asban jönnek a zenék olyan minőségben, amin nem hallottam különbséget az eredetiben megvett CD-nél sem. Nem kell terrás winyó, hogy elférjenek a zenék, telóra meg bármikor tudom szinkronizálni offline hallgatásra is, így on-the-go sincs probléma.

Szóval engem meggyőzött, egyedül tényleg a kiadók szarakodásában látom a problémát itt is, hogy sok album teljesen értelmetlenül nem elérhető rajta, hisz fizetek érte, méghozzá havonta.

A spotify-t nézném még meg közelebbről mit tud, remélem egyszer az is beférkőzik hozzánk.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#9119) Ununqatrium válasza #71562240 (#9112) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

Köszi ismét. Neked is guppi.

Nem hinném, hogy errefelé túl nagy választék lesz, de ahol van esély fejhallgatót találni, oda benézek. Valószínűleg netről rendelés lesz, de hátha sikerül rábukkanni valahol egy ilyen Philips-re. Egyszer volt szerencsém egy röpke pillanatra az AKG K404-es modelljéhez, ami nagyon jónak tűnt. A fülpárnája sajnos elég kicsi volt, valamiért nem ült jól a fejemen. Futáshoz is használni szeretném, ezért jönne jól, ami nem supra. Szerinted a Philips hozná hangzásban a K404-es szintjét?

[ Szerkesztve ]

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#9120) Citroware


Citroware
addikt

Beyer DT990-ről mi a vélemény? Utánaolvastam, és a DT770-nel ellentétben ez nyitott, viszont árban ugyanott van. Tehát akkor elvileg jobb otthonra?

(#9121) ntomka


ntomka
nagyúr

Na gondoltam írok már egy kicsit a Shure SRH1840-ről, régóta tartozok vele. :)

Először is a körítés.

Nagy, masszív doboz, két kábel, 3.5>6.3 átalakító, két plüss párna (jobb minőség, mint az SRH940-nél), hordozó tok (ez hasonló a 940-éhez). És persze a fejhallgató.

Minőségre nem lehet panasz. Sok helyen van használva műanyag, de igényes kivitelben. A pánt kicsit érdekes ezzel a két vékony megoldással, de gondolom ez is a kisebb súly érdekében lett így alakítva. Van rajta vékony párna réteg, bőr hatású műanyag borításban. Kicsit a DT 1350 megoldására hajaz. Ezt el tudom képzelni, hogy kisebb hajjal (vagy kopasz) embereknél túl vékony és vág nekik hosszú távon. Néha én is mozdítok egyet rajta emiatt, de nem vészes. 30-60 perc alatt egyszer, szóval vannak kényelmetlenebb fejhallgatók is.

És el is érkeztünk a lényeghez ennél a pontnál. Igen, sok fejhallgató ezen pánt ellenére is kényelmetlenebb, mert ez a fejhallgató mint a papír. Könnyű, ilyen könnyű fejhallgatót még nem fogtam kézbe. Az a repülő anyagos fém pánt rész jó választás volt, ahogy ugyanilyen rács is a kagylók hátulján. Minőségibb benyomást kelt, amivel mindenképp sugallja, hogy ez a Shure flagship, nem más.

A kábel tipikus shure kábel, de legalább ez is könnyű és pont elég vastag. Nem gubancolódik, egyszerre merev és rugalmas. Nekem tetszik.

A hangjáról.

Már először mikor meghallottam, azt mondtam, itt van valami. Ez sem az a fejhallgató, ami elsőre adja magát. Olyan, mint az igazi nő, sokat kell vele foglalkozni, hogy megmutassa a valódi énjét. :)

Elsőre egy agresszív, tenyérbe mászó hangot fogunk csak hallani, mert habár a görbéje alapján elsőre egy K701 és egy HD800 közé gondolhatnánk, nem azt mutatja a valóság. Ugyebár sok tényezős a végeredmény, hogy milyen lesz, de alapvetően a mérnököknek sikerült is belőniük a két említett fejhallgató közé mint versenyzőnek, lefedve ezzel egy lyukat a piacon. Szerintem nem sok fejhallgató pozicionálható ide az új árakat tekintve, ami hangban igyekszik némi linearitást is mutatni.

Az SRH1840 is csak igyekszik. Hogy valóban akarja-e is, vagy csak úgy tesz, azt nem tudom eldönteni, de amiben különleges, az a tere. Amolyan körbeölelős, hangszereléstől függően ki tud szélesedni, össze tud szűkülni, de minden esetben közel hoz a vokálokhoz. Próbálok fogást találni rajta, de nem tudok, egyszerűen tetszik amit hallok, együtt mozgat a zenével.

Hangját tekintve ahogy írtam, agresszív. Egy percig sem változik meg az ember véleménye ebben, csak legfeljebb túlteszi magát rajta. A mérésén látható fenti hosszú emelés bizony megteszi a hatását. Amolyan jó amerikai hangzást kapunk, kicsit Grados is. Ez az emelés kissé analitikussá is teszi a hangját, a magasabb hangok, cinek, akusztikus gitár, csilingelőssé válnak. Nem rossz értelemben, tehát nem sziszegnek, nem érzem őket túl soknak, viszont jobb hallgatni halkabb hangerőn olyan zenéknél, ahol ezekből sok van. Ellenben ahol kicsit normálisan vannak mesterelve ezek a részek a felvételen, különlegesség teszi a hangzást.

Mélyeket tekintve nem ez lesz a sebesség mániások kedvence. Nekem pont elég, tudom, hogy van gyorsabb, hallottam gyorsabbat is, de van egy bája ennek is. Néhol lágy, néhol feszesebb, ezt is zenéje válogatja, minden esetre dinamikával úgy totálisan nincs különösebb gondja a fejesnek.

Azt mindenképp meg kell említeni, hogy általában véve kicsit melegít is alulról, de nem ezt érzem a fő karakterének, hanem a közepét és a magasokat. Középen tipikus Shure, kevesen tudnak ilyet mutatni. Erre a tartományra vagyok a legháklisabb és itt nálam eddig csak az AT, Grado és a Shure tudott igazán labdába rúgni.

Negatívumként leginkább az említett analitikus magas emelést tudnám felhozni. Kicsit fárasztóvá teszi a zenehallgatást, ennek ellenére nem tudok elmenni mellette. Mindig felkerül a fejemre, ahogy most is.

Még hozzáteszem szerkesztésben azt, ami fontos lehet: forrásra pont mint az eddigi Shureok, ugyanúgy reagál. Én néha telóról hallgatom, tehát meghajtja az is, de igazán meghálálja a komolyabb forrást.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#9122) matyi94


matyi94
senior tag

A netes stream temahoz szolva: head-fin a netradios topikban ajanlottak a radio paradiset, en a 192-es mp3 streamet hallgatom foobarral, de van ogg streamjuk is, ezek fenyevekkel jobbak, mint pls az mr2 streamje, es nagyon szeretheto zeneket jatszanak, peldaul anyukamat is sikerult beleszerelmesitenem egy fel nap alatt :D

Legyen szép napod!

(#9123) guppy válasza ntomka (#9121) üzenetére


guppy
őstag

Jó kis teszt :R , amit hiányolok belőle az az ár érték értékelés.

Amikor én hallottam a fejestalin, nekem egyből a HD600 jutott róla eszembe, csak csilingelősebbek a magasai, és közvetlenebb, agresszívabb (amit csípek)

(#9124) contaxg válasza baluka26 (#9117) üzenetére


contaxg
veterán

Grooveshark?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#9125) Ace owner


Ace owner
addikt

Erre valaki?

Galaxy Fold 4

(#9126) #71562240 válasza Ununqatrium (#9119) üzenetére


#71562240
törölt tag

A K404-et még nem hallottam.
Arra azért figyelmeztetlek, hogy az általam említett kettő közül a Beyert akár meghallgatás nélül is merem ajánlani megvásárlásra, mert abban mindenki megtalálja a nekivalót, de a Philips-et lehetőleg csak meghallgatás után, mert annak sokkal ízlésfüggőbb a hangja (elég sötét tónusú). A DT235 hangja szinte mindenkinek tetszik, az SHP 6000 hangja nem mindenkinek.

(#9125) Ace owner " Ismerős keres... (...) ...mit ajánlotok?" Én azt ajánlanám, hogy jöjjön ide ő, és kérdezzen ő. Túl általános a kérdés, mondjuk azt mondom, hogy Beyer DT235, majd kiderül, hogy ezért meg azért nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#9127) Ununqatrium válasza #71562240 (#9126) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

Értem. Már csak egy kérdésem van: a sötét tónus alatt mit kell érteni? Rágugliztam, de hiába. Mégegyszer köszönöm a válaszaid, üdv.

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#9128) ntomka válasza guppy (#9123) üzenetére


ntomka
nagyúr

Szerintem leírtam azt is. :)

ツ Headphones on - World off

(#9129) Citroware


Citroware
addikt

Szavazás újratöltve - bökj rá a legjobbra :)

(#9130) Bodz válasza Citroware (#9129) üzenetére


Bodz
nagyúr

DG-hez ne vegyél DT 990 Prot, nem sok örömöd lenne...

[ Szerkesztve ]

(#9131) Citroware válasza Bodz (#9130) üzenetére


Citroware
addikt

Valaki azt írta itt nem rég, hogy a 250ohm még nem olyan kellemetlenül sok. Bár én nem értek hozzá.

(#9132) Vasinger! válasza Citroware (#9131) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

(#9133) Bodz válasza Citroware (#9131) üzenetére


Bodz
nagyúr

DG kevés hozzá sajnos. Teljesen szétesik a hangja, élvezhetetlen.

(#9134) bajnokpityu válasza Citroware (#9131) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hangerőben elég lenne, de olcsó erősítők gyakran "rosszul hajtanak".

eladó Kawasaki j300 robogó

(#9135) Citroware válasza Bodz (#9133) üzenetére


Citroware
addikt

Egyébként ha lenne ami meghajtaná, akkor a DT990 lenne a legjobb ezek közül?

És ha egy izmosabb hangkarit rakok a gépbe? És/vagy fejhallgató erősítőt? Hangkártya árak közt nincs akkora különbség, mint fejhallgató árak közt, szóval ha sokat nyom a latba, akkor megér nekem plusz párezer FT-ot, míg lecserélem a Xonar DG-t egy komolyabbra, ha az elég lenne esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#9136) matyi94 válasza Citroware (#9135) üzenetére


matyi94
senior tag

Nem feltetlen kell lecserelni, eleg ha veszel melle mondjuk egy cmoyt ebayrol. Az egy egesz olcso es jo megoldas.

Legyen szép napod!

(#9137) Citroware válasza matyi94 (#9136) üzenetére


Citroware
addikt

Vagy akkor már lehet, hogy egyszerűbb, ha maradok olyannál amit még meghajt a Xonar DG-m, Sennheiser HD5??, Shure, vagy a DT770 Pro 80ohmnál, bár az utóbbi kettő zárt, de ahogy nézem a szavazást, mégis ezeket preferálták itt.

[ Szerkesztve ]

(#9138) Citroware


Citroware
addikt

Még annyit hozzáteszek, hogy sosem fogom eszeveszettül bömböltetni, szeretek vigyázni arra hogy ne menjen tönkre a hallásom. :) Olyan hangosan sosem szólna. Érzékeny fülem van.

[ Szerkesztve ]

(#9139) bajnokpityu válasza Citroware (#9138) üzenetére


bajnokpityu
félisten

általában nem a hangerő miatt szoktunk használni fejes erősítőt...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#9140) #71562240 válasza Ununqatrium (#9127) üzenetére


#71562240
törölt tag

A sötét tónus inkább a mély- és alsóközépsávot hangsúlyozza, a magasakat "alulhangsúlyozza". Ellentéte a világos tónus, amely pedig inkább a magasakat és a felsőközepet hangsúlyozza ki. A világos tónusúak általában több információval, részletezőbb térleképzéssel, több hangszínnel kápráztatnak el, a sötétebb tónusúak pedig inkább a zene egészét fogják meg, nagyobb teste van a zenéjüknek, tömörebb-telítettebb a terük. Ízlés kérdése, hogy ki melyiket szereti jobban, illetve hogy adott fejhallgatókat valaki túl sötét vagy más fejhallgatókat más hallgató túl világos tónusúnak tart-e.
Az SHP 6000 sötét tónusú, némelyek túlzottan sötét tónusúnak tartják, én pedig az őáltaluk kedvelt tónust esetleg túl világosnak tartom, ehhez tudni érdemes, hogy fejhallgatóban én a sötét tónusúnak tartottakat kedvelem inkább, a többség azonban inkább a világos tónusúnak tartottakat.. Az SHP 6000-nek egyúttal elég puha is a hangja, ez is erősíti a sötét-tónusosságának érzetét. De benne van az információ és a színesség is, csak át kell szokni rá. Szóval ez a fejhallgató nem kápráztat el rögtön, ellenben hosszan hallgatható, nem válik fárasztóvá a hangja - mármint az árszintjéhez képest. Azért is mertem ajánlani, mert kiemelted a kérdésedben, hogy a mélyhangok fontosak lennének számodra.

[ Szerkesztve ]

(#9141) Ununqatrium válasza #71562240 (#9140) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

Huh, képben vagyok. Teljesen igazad van, és sajnos a mélyhangok terén is fennáll az általad írt dolog. Lehet, hogy ami másnak normál, az nekem már sok, és fordítva. Azért emeltem ki, hogy mélyhangban ne legyen gyenge, mert zenei téren elég kevert az ízlésem, tehát itt-ott szól az RnB, hip-hop, rap, dance és house is, nagyrészt viszont hard rock és heavy metál megy, ahol a túl dübörgő mélyek esetenként vagy hosszútávon zavaróak lehetnek. Szóval nem kell, hogy mindent elmosson és elnyomjon a mélyhang, de azért legyen benne "kakaó". Egyébként így már mindenképp meg fogok hallgatni néhány darabot, amelyeket meg is jegyzek. Aztán legfeljebb jövök vissza, és leírom mi a helyzet, avagy mibe sikerült belehallgatni és mi jött be leginkább. Mivel neked velem ellentétben van összehasonlítási alapod, hátha könnyebb lesz egy jó kis cuccot ajánlanod. Egyébként ha ennyire benne vagy a témában, kifejtenéd nekem, miben különbözik az általános, studió célra ajánlott, és DJ felirattal ellátott fejes? Ha ismersz egy jó kis cikket, és nem esik jó sokat gépelned, az is jöhet. Sajnos egyedül annyit sikerült megtudnom, hogy a stúdió használatra szánt fejhallgató nem színezi a hangot. Olvastam ezt laikusként...

[ Szerkesztve ]

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#9142) #71562240 válasza Ununqatrium (#9141) üzenetére


#71562240
törölt tag

A "stúdió" fejhallgatóknak ideális esetben az lenne a céljuk, hogy minél kiegyenlítetteben, színezetlenebbül, torzítatlanabbul adják vissza a hangot, tehát minél kevésbé legyen saját karakterük, hanem inkább amolyan "átlagosak" legyenek, hogy az átlagos zenehallgató fogyasztó "átlagos" hangrendszerén minél inkább az hallatszódjék, ami a hangmérnök szándéka volt.
A DJ fejhallgatóknak nem feltétlenül van tipikus hangképük, a DJ-fejhallgató elsősorban a kiképzési módja miatt számít DJ-fejhallgatónak (forgatható fej, jó hangszigetelés...), ezzel együtt, zömében az úgynevezett V karakterű hang a legjellemzőbb rájuk, azaz a sávszélek (mély és magas) hangsúlyozása, tehát egyrészt "ütniük" is kell (mélysáv), másrészt informatívnak is kell lenniük (magassáv). De nem eleve, nem kötelezően ilyenek, szerintem inkább csak azt mondhatni, hogy az ilyen V karakterűek sűrűbben fordulnak elő köztük, mint a "normál" hifi célúak között.

Mivel látom, hogy hajlamod van árnyaltabban, értelemmel közelíteni a témához, még felvetnék egy esetleg megfontolandó szempontot. Ugyebár a hifi hobbi is abból áll, hogy az ember eldönti, hogy mennyi pénze van készülékvásárlásra, megvesz valamit annyiért, szerencsés esetben a jobb minőségű-hangú típusok közül, és egy ideig boldog vele. A hosszútávú használatban azonban egyre inkább a készülék hibáit érzékeli az ember, és egyre kevésbé tud az erényeire figyelni, ugyebár általában így vagyunk mindennel, a jót hamar megszokjuk, a rosszat egy idő után könnyebben észrevesszük. Ezért lehet fontos szempont olyan készüléket venni, amelynek a hangja elsőre esetleg nem tűnik olyan kirívóan szupernek, ellenben hosszútávon is ki tudja domborítani az erényeit. Hosszútávon is kellemes készülékeket az általad meghatározott 10ezer körüli ársávban még igencsak megszorításokkal lehet kapni, ellenben a 18-20ezer környéki ársávtól kezdődően már kezd szélesedni a választék, javulni a hosszútávú együttélési arány. Tehát ha van kedved, gondolkodj el azon, hogy esetleg tudnál többet is költeni fejhallgatóra, ha úgy éreznéd hogy megéri, ezzel persze nem akarom azt mondani, hogy a 10ezer eleve elvetendő szint lenne - az ajánlott DT235-re szoktam azt mondani, hogy ott kezdődik a zenehallgatásra is alkalmas fejhallgatók szintje. Azt írod, hogy elég kevert a zenei ízlésed, ehhez megjegyzem, hogy egy jól kiválasztott hangberendezés, jelen esetben fejhallgató segíthet ezt megváltoztatni, az ízlést letisztítani, illetve egyáltalán kialakítani. A jó hangberendezés hajlamos elősegíteni a zenei ízlés formálását. Vagyis, ha csak az általad felsorolt műfajokat nézzük, akkor lehetséges, hogy a jobb hangminőségű tapasztalatszerzés eltolná az ízlésed arányait a jobbfajta hard rock-ok felé (később netán jazz, népzene, "komolyzene" felé is), és esetleg leválasztaná rólad a hip-hop, rap, dance, house típusú műfajokat. Ilyen irányú tanácsot nem kértél, de úgy látom, hogy érdeklődő vagy, és talán nem veszed bizalmaskodásnak vagy "fellengzősségnek" vagy agressziónak.

(#9143) Ununqatrium válasza #71562240 (#9142) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

Nagyon korrekt válasz, big thanks. Sajnos jelenleg 10-12 ezer a plafon, de ennél többet egyébként se szeretnék fejhallgatóra költeni. Óriási igényeim nincsenek, házi audió terén is csupán egy Genius 6000-res szettem van, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Persze vannak hibái, lehetne jobb, de nekem megfelel immár sokadik éve. Este viszont, mivel panelban lakunk, ugye egy ilyen rendszer zavaró, ezért jött képbe a fejhallgató. Eddig füleseim voltak, de rájöttem, hogy egyre jobban utálom őket. Az agybadugós idegesít, ezenkívül a jelenlegi túlzott mélyhangja eltompítja az egész hangzást, szinte élvezhetetlen egy idő után. A sima fülhallgatók pedig... hát elég vérszegények mélyhang terén. Szóval úgy döntöttem, hogy kell nekem egy jó fejhallgató, és az adott összegből szeretném megvenni a lehető legjobb hangkeltőt. Szóval holnap irány a város, délutánra okosabb leszek és visszatérek.

[ Szerkesztve ]

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#9144) #71562240 válasza Ununqatrium (#9143) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ez is korrekt válasz. :)

(#9145) Citroware válasza Ununqatrium (#9143) üzenetére


Citroware
addikt

Nekem is Genius 6000-em van. Azt mondja mindenki, megváltás lesz hangminőségben egy jó fejhallgató. :C

(#9146) Ununqatrium válasza Citroware (#9145) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

Hát a középtartomány egy kicsit szegényes, de 30 ezerért senki ne akarjon profi technikát.

Megváltás? Csak aztán nehogy megutáljam a Geniusomat. :-)

Viszont tegyük hozzá, te egy kicsit más árkategóriában nézelődsz.

[ Szerkesztve ]

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#9147) Citroware válasza Ununqatrium (#9146) üzenetére


Citroware
addikt

Ez a Genius filmre meg játékra jó, de zenére a mobil mellé kapott gyári Sony fülhallgató is porig alázza, kivéve mélyben.

(#9148) Ununqatrium válasza Citroware (#9147) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

Jogos. Mondjuk egy jó hangkártya és egy jól belőtt hangszínbeállítás dob valamit a helyzeten. Viszont mélyhangban nagyon ott van. Zörög az ablak három szobával arrébb. A hasonló árkategóriájú szettekhez képest mennydörgés. :)

[ Szerkesztve ]

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#9149) WD9


WD9
csendes tag

Sziasztok!

2 fejhallgató között vacillálok: AKG K430 vs. AKG K518

A hozzáértők segítségét szeretném kérni, ti melyikre voksolnátok inkább? Van-e számottevő különbség a kettő között?
Zenehallgatásra, filmnézésre venném.. utcán és vonaton is használnám.

Köszi!

(#9150) Zoli133 válasza Ununqatrium (#9148) üzenetére


Zoli133
őstag

Nem akarok nagyon közbeszólni, na meg itt ez elég off is. De mikor utoljára halottam azt a szettet, akkor a mélyeire a sok jelzőt rá tudtam tenni, de a jót nem.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.