Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31151) .DLL válasza Kékes525 (#31149) üzenetére


.DLL
veterán

No de tényleg olvasd már el az összefoglalót.
Ez a topik nem foglalkozik vezetéknélküli fejesekkel, mert ár/hangminőség arányuk nem jó. Persze várhatsz itt egy válaszra, hátha valaki ismeri, de inkább szólunk, hogy rossz topikban jársz, mert nem valószín, hogy ezzel együtt még számtalan hasonszőrű típust is ismerne, és tudna mást ajánlani, meg amúgy is off-topik lenne.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31152) RetepNyaraB válasza .DLL (#31151) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

S így megkíméltek minket a 30+ db offtopik szócsata végigélvezésétől.
No offense

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#31153) Kékes525 válasza .DLL (#31151) üzenetére


Kékes525
félisten

+(#31150) kammerer

Igazatok van hogy nem ez a topik témája, de nem találtam olyat, ami ennek jobban megfelelő lenne.

Másrészt rákerestem ebben a topikban és régebben ketten is írták, hogy ebben a kategóriában ez a legjobb (pontosabban a többi említésre sem méltó). [link]

Ezért gondoltam, hogy megkérdezem, hogy most is igaz e ez az állítás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31154) .DLL válasza RetepNyaraB (#31152) üzenetére


.DLL
veterán

Próbálok mindig lényegretörő lenni. :K

(ez csak a saját életemben nem megy) :B :I

(#31153) Kékes525: Sajnos igazad van, nincs ilyen irányú topik tudtommal. Én mindenesetre nem ismerem őket.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31155) Dorien válasza Bodz (#31141) üzenetére


Dorien
veterán

Közvetlenül az AD500X után feltéve nekem a HD2000 rendesen mélytúlsúlyosnak tűnt. :) El is lett ajándékozva. Most meg már az EVO is... Maradt a TS671 tartalék fejesnek.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31156) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, Lumia 925 telóhoz és Lenovo Z500 notihoz keresek vmi jó fülest. Csak mezei felhasználó vagyok, fülbedugósat nem szeretnék, főképp zenehallgatásra, net, videókhoz lenne. Ár max. kb 60-70euró.
Nem vagyok otthon a fülesekben, de előnyben részesítem a Sony & Panasonic márkákat, továbbá jó lenne, ha egyoldalt lenne csatlakozó.

Mit ajánlotok, vagy ilyen árban mindegy? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#31157) #71562240 válasza Kékes525 (#31153) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Másrészt rákerestem ebben a topikban és régebben ketten is írták, hogy ebben a kategóriában ez a legjobb (pontosabban a többi említésre sem méltó)"

Még pontosabban: egyikőjük azt írta, hogy állítólag jó, még ennél is pontosabban: "Sennheiser RS 220 vagy mi, az állítólag jó, de jó drága is..."

De még mindig nem látom a lényeg megértését: ahhoz, hogy esélyed legyen választ kapni, és a válaszadónak ne arról kelljen feleslegesen értekeznie, hogy az ő (hangminőség)értelmezése szerint melyik jobb - vagy csak más -, ahhoz szempontokat kellene megadnod, hogy neked mi a jobb (hangminőség, szolgáltatás, hozzáférési mód, miért kérded egyáltalán, például vásárolni akarsz, vagy csak úgy beszélgetni valamiről, ha vásárolni akarsz, akkor milyenek a pénzköltési szándékaid...). Nem az a lényeg, hogy nem ez a topik témája, sőt a téma topikellenes, hanem hogy nem vagy hajlandó válaszolni a segítő szándékú visszakérdezésre, ami alapján esetleg meg lehetne próbálni adekvátan válaszolni a kérdésedre. A kérdésed nem "egyszerűen értelmezhető" volt, hanem egyszerűen értelmezhetetlen.

Mi az, hogy jobb, és miért kérdezed? (Nem ragaszkodom a válaszhoz, nekem nem fontos, hogy legyen esélyed információt is kapni, de ismerek valamelyest egy-két típust a 100ezer körüli, és néhányat az 50-100ezer közötti árkategóriából.)

[ Szerkesztve ]

(#31158) #71562240 válasza #71562240 (#31157) üzenetére


#71562240
törölt tag

Kékes525

Ha esetleg érdekelt volna a feltételes "ajánlatom", és emiatt dolgoztál volna a kérdésen, részemről mindenképpen visszavonva.

(#31159) Kékes525 válasza #71562240 (#31157) üzenetére


Kékes525
félisten

A ilyen szofisztikált kérdést jogosan elvárhatsz egy olyan embertől, aki a témában profi, otthon van. Én ebben teljesen kezdő vagyok (a kérdésből egyértelműen kiderült), ezért nem várhatod, hogy profi módjára kérdezzek.

A kérdést a hangminőségre értettem, arra, hogy ebben az árkategóriában van e jobb. Beszéd és zenei (rock, blues, jazz). A hangminőséget nem tudom pontosabban megfogalmazni. Mély, közepes és magas hangtartomány a helyén legyen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31160) Ati1979 válasza Kékes525 (#31144) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem még nem hallotta senki innen. Viszont állítólag a hd 6-os széria hangminősége közelében tud produkálni a fejes.

Szóval vélhetőleg nincs.

(#31161) Dorien válasza junior11 (#31156) üzenetére


Dorien
veterán

Azért azt írd le, hogy zárt / nyitott, utcára / otthonra, milyen hangzást szeretsz, stb.
Lásd témaösszefoglaló és ajánlott fejesek.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31162) #71562240 válasza Ati1979 (#31160) üzenetére


#71562240
törölt tag

Inkább van - bár véleményes.

(#31163) junior11 válasza Dorien (#31161) üzenetére


junior11
veterán

Zárt, otthonra. Disco stílusú zenét szeretem, jó basszus, de ne vesszenek el a közép- és magas tartományok sem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#31164) margithid


margithid
veterán

Árkategóriájában van jobb választás a Shure SRH440-esnél általános otthoni használatra? Kábele ennek mekkora?
Egy AKG K511et szeretnék lecserélni majd erre, ahhoz képest sokkal jobb?

(#31165) Mittu88


Mittu88
senior tag

Sansa Clip+-hoz melyik fejhallgató(ka)t ajánljátok, ami legjobban szól róla hajtva, de nem feleslegesen jó? Zárt circumauralok közül. Tudom, ezt most hülyén kérdeztem, de nem tudom hogy fogalmazzam meg jobban, de remélem értitek mire gondolok.
Amúgy ez a Clip+ jónak számít a hordozható lejátszók terén?

(#31166) kemcso válasza Mittu88 (#31165) üzenetére


kemcso
Ármester

10e-s kategóriában jó. 100e-ben már nem jó ;)

(#31167) SsPL711 válasza Kékes525 (#31159) üzenetére


SsPL711
őstag

Nekem csak egy RS 110-esem van.
Hátránya, hogy nagyon idétlenül fekszik a fejemen a fejpántja és könnyen leesik a fejemről, na meg a rádiós kapcsolatban fellépő interferencia, időnkénti zavarok.
Igaz, hogy bármelyik vezetékes fejesem alázza, de, a vezetékesekhez képest is elég szépen szól.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#31168) Mittu88 válasza kemcso (#31166) üzenetére


Mittu88
senior tag

szuper, erre voltam kíváncsi :)

Köszönöm! :R

(#31169) #71562240 válasza Mittu88 (#31165) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem hangzott hülyén, de hiányos, mert azért nem mindegy, hogy mégis mennyit akarsz költeni - már ha vásárlási szándék miatt kérdezed.
Én "feleslegességi" határilag a 30ezerért kapható AKG K551-ig mindenképpen elmennék vele, ott inkább az a baj, hogy hajtásilag kicsit kevés hozzá a Sansa - de én nem is Sansát használnék mobillejátszónak, részben éppen azért, mert az életgyengesége korlátozza valamelyest a vele szinergikus fajhallgatók körét.

(#31170) Ati1979 válasza #71562240 (#31162) üzenetére


Ati1979
veterán

Azért én meghallgatnám egyszer. :)
Bár valószínűleg csalódás lenne...

(#31171) fattyu válasza #71562240 (#31169) üzenetére


fattyu
veterán

én használtam 550el és t70el is. semmi gond vele.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#31172) Mittu88 válasza #71562240 (#31169) üzenetére


Mittu88
senior tag

Kezdődő vásárlási szándék miatt kérdezem. Van egy ilyen lejátszóm, Maxell retro dj-vel. Kondiba meg biciklizés közbe jó (a külső zajok miatt úgyse hallanék nagy különbséget a jobb rendszerrel), de melóba jó lenne egy komolyabb kombó. A clip+-szal amúgy a legnagyobb bajom, hogy a rádiójeleket nagyon gyengén érzékeli (recseg, elmegy az "adás").
Összeget nem nagyon tudok mondani, mert annyira még nem körvonalazódott bennem a dolog. Talán egy 50e Ft (lejátszó+fejhallgató) lenne az ideális, gondolom annyiért már komoly javulás érhető el. Ja és főleg használt, vagy külföldről jóárasított cuccok érdekelnének (hogy lelkileg úgy érezzem nagyon jól jártam :D).
"Sajnos" a zenei ízlésem elég változatos, altertől kezdve dubstepen keresztül a rockig/popig mindenfélét meghallgatok/szeretek (no mulatós).
Más: nem tudom az 50e Ft-os szinten (kb. 20 a lejátszó, 30 a fejes?!) mennyire számít a forrás minősége. Sajnos az újabb zenék amiket hallgatok, nem flac-ban vannak, hanem 192/256/320 Kbit-es mp3-ban. Ez mennyire szűk keresztmetszet?

(#31173) Dorien válasza junior11 (#31163) üzenetére


Dorien
veterán

Pár tipp:
Creative Aurvana Live!
Takstar Pro 80
Shure SRH440
AKG K550 / K551
Beyer DT770 Edition / Pro

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31174) junior11 válasza Dorien (#31173) üzenetére


junior11
veterán

Köszi! Megnézem őket. Esetleg Sony, Pana, Sennheiser semmi nagyon?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#31175) #71562240 válasza Ati1979 (#31170) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mindenesetre szerintem van jobb, vagy legalább olyan jó de másfajta az árkategóriájában - ezt csak azért ismétlem meg, mert talán nem volt egyértelmű, hogy az "Inkább van - bár véleményes." mondatom mire vonatkozott.

(#31171) fattyu Én is csak kicsit érzem kevésnek az erejét hozzá (felülemelkedve azon, hogy eleve csak játékszer egy ilyesféle mobillejátszó), de feltűnik, mert kétszeres-háromszoros teljesítményű és "erejű" iRiver és Cowon/iAudio "játékszerek" nem csak hangminőségben-karakterben mások, hanem mennyiségben is egyértelműen többet kihoznak belőle (hát még a kissé technicista T70 esetében, ott helyenként - és hangerőfokozatonként - akár feltűnően is érzem, hogy Sansácska elfogy alóla, "behorpad alatta") - a mennyiség persze szintén minőségi paraméter. Különösen iAudio-kkal (játékszerek azok is!) szembeállítva feltűnő, hogy az egyébként elég szépen szóló Sansa Clipek, komolyabb Philips GoGear-ek... kissé gyenge testfelépítésűek az ilyesféle, kissé "nehézsúlyúbb" fejhallgatókhoz - aztán természetesen vannak sokkal-sokkal nehézsúlyúbb fejesek is, amelyekhez már eleve értelmezhetetlenek is ezek a "papírmasé" analóg fokozatokkal bíró mobillejátszók. Szép-szép, jó-jó, de nem "semmi gond vele"...

(#31172) Mittu88 "...nem tudom az 50e Ft-os szinten (kb. 20 a lejátszó, 30 a fejes?!) mennyire számít a forrás minősége." Lásd a Fattyunak írottakat. Számít, persze, nagyon is számít. De jó dolog a Sansa Clip(+), nem feltétlen kell lecserélni, véleményes, hogy például 50ezerből akkor járnál-e jobban, ha vennél melléje egy 50ezres fejhallgatót vagy ha elosztanád a keretet lejátszó és fejhallgató között - sajnos lejátszót ma már elég korlátozott márkaválasztékban tudsz kipróbálni. Én ennyi pénzből az én helyemben mindenesetre azt tenném, hogy beszereznék legalább egy iRiver E300-at, de méginkább próbálnék Cowon-iAudiót, amelyből sok típus szóbajöhet a szerencsétől függően, és a maradékból vennék például K551-et. A kétezer forintos fejhallgató is egyértelműen meghálálja a javuló forrást, de a többtízezres egyértelműen ki is követeli - de mondom, a Sansa Clip(ek)re is sokmindent fel lehet építeni a tárgyalt szinten. No meg üdvös lehetne kipróbálni a Colorfly C3-at, sajnos azt még én se hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#31176) fattyu válasza #71562240 (#31175) üzenetére


fattyu
veterán

azóta d2+t használok. planarral :D nyilván sokkkal több az umph benne.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#31177) zsocy válasza junior11 (#31174) üzenetére


zsocy
őstag

Sonyból megnézheted az MDR1R-t (nem a bluetoothos, a sima vezetékes), bár újként szerintem túlárazott, de az kb úgy szól ahogy írtad hogy szeretnéd, elektronikushoz szerintem jó.

A Sennheiserekkel is ez a baj, lehet hogy jók, de nagyon túl vannak árazva.

A Panákkal pedig nincs tapasztalatunk sajnos.

Neked is az lenne a legjobb ha meg tudnál hallgatni párat, kiderülne milyen hangot szeretnél.

(#31178) .DLL válasza margithid (#31164) üzenetére


.DLL
veterán

Hosszú távon kényelmetlen lehet, de ez anatómiától is függ :D A hangja pontos részletes, de más karakter mint a K511, kiegyenlítettebb (ami nem is baj). Aztán ott van még szintén más, sötétebb karakterrel a Takstar Pro-80, meg kell hallgatnod, hogy bejön-e a hangja, a kényelme viszont a legjobbak közé tartozik, és az anyaghasználat is jó; kissé nehéz.

(#31179) margithid: Mint a 440? Nekem igen.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31179) margithid válasza margithid (#31164) üzenetére


margithid
veterán

.DLL

Köszi.
K511 kényelmesebb?

[ Szerkesztve ]

(#31180) junior11 válasza zsocy (#31177) üzenetére


junior11
veterán

Köszi! Igen, az MDR-1 nagyon szép meg minden, de sajnos nekem már drága. A Sony extrabass szériája felejtős? Vagy az csak bömböl és elnyomja a közép- és magas hangokat? Panából a boltban az RP-HX550E-K modellt ajánlották (természetesen nem tudtam kipróbálni), de nem tudom szintén, hogyan szólhat...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#31181) Dorien válasza junior11 (#31174) üzenetére


Dorien
veterán

Ebben az árkategóriában nem igazán.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31182) .DLL válasza junior11 (#31180) üzenetére


.DLL
veterán

Panasonic-tól az RP Htf-600-at szokták ajánlani.

(P.H.)

(#31183) #71562240 válasza fattyu (#31176) üzenetére


#71562240
törölt tag

Sajnos saját planarom még sose volt, de egyszer nekem is lesz... Majd betörök Jippáékhoz és/vagy hozzátok - de Jippáékhoz mindenképpen.

(#31184) Dorien válasza junior11 (#31180) üzenetére


Dorien
veterán

Ne gyártó alapján keress fejest. Néhány kivétellel szinte mindegyik gyárt nagyon jót meg nagyon sz@rt is, főleg az ilyen nagy cégek, ahol a fejhallgatógyártás csak egy profil a sok közül.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31185) margithid válasza .DLL (#31178) üzenetére


margithid
veterán

Köszi, akkor lehet hagyom is az egészet:)

(#31186) .DLL válasza margithid (#31185) üzenetére


.DLL
veterán

Nem-nem, tessék kipróbálni õket! :N :K

(P.H.)

(#31187) Kékes525 válasza Ati1979 (#31160) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi szépen! :R

(#31167) SsPL711: Neked is köszönöm! :R

Amúgy HD 650-esem van, ez csak "felszínes" hallgatásra kell.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31188) margithid válasza .DLL (#31186) üzenetére


margithid
veterán

Elég macerás lenne ez, mivel 130 km-re lakom Budapesttől:)
A Shure fejesekről jót hallottam eddig, igazából K511el meg vagyok elégedve, csak szerettem volna egy igazán komoly fejest.
Meg igazából el kellene előtte adnom még a telefonom, a K511et meg egy Sony fejest:)

(#31189) J97


J97
tag

Munkahelyen a főnök kitiltotta a szeretett HD681F fejesem mondván, hogy hangos és kihallik belőle a zene és ez zavaró. Ő és kollégám Shuret használnak, igaz az zárt. Többféle megoldásban is gondolkodtam. Gondolkoztam lecserélni a 681F et egy HD660 -ra. Viszont arra még beyer párna is kell ahogy olvastam itt, a kívánt eredmény érdekében, illetve hozhatom magammal mindig a nanot a munkahelyre az erősítés miatt.

Végül arra jutottam, hogy veszek az irodába egy olcsóbb de vállalható fejest. Egy HP noti integrált conexant kártyájáról lenne hajtva.

Egyik versenyző a [Superlux HD572] illetve a másik pedig a [Philips SHP 1900]. Szerintetek melyiket lenne érdemes berendelni? A Philipsben tetszik, hogy kényelmes és a teljes fülre felfekszik, viszont a hangja nem tudom mennyire vállalható kategória. Az említett Sluxról viszont semmit nem tudok.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#31190) Tomacko válasza J97 (#31189) üzenetére


Tomacko
senior tag

Nálam fekszik itt egy ilyen Philips az asztalon. Zenékbe bele hallgatásra használom néha, nagy ritkán, mert másra nem való. Evvel hosszútávon nem élvezet a zenehallgatás. Röviden írva egy NAGY 0. Az egyetlen pozitívumát te is elmondtad, hogy kényelmes és itt végeztünk is minden jóval amit el lehet róla mondani.... Ja és ebből is elég keményen kihallatszik a zene.

Erősen nem ajánlott kategória ha hosszútávon gondolkodsz, márpedig úgy olvasom ki az írásodból, hogy nem 5-10 percekről lenne szó használatban :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#31191) Dorien válasza J97 (#31189) üzenetére


Dorien
veterán

Célozd meg a Takstar / Invotone HD2000-et. Szerintem jobb, mint a zárt Superluxok.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31192) zsocy válasza J97 (#31189) üzenetére


zsocy
őstag

Nézd meg amit a többiek mondanak, de a HD660-hoz nem kell mindenképp Beyer párna hogy jó legyen.
Én a gyárival használom és teljesen jól szól így is. Biztos jobb a Beyerrel, de a párna annyiba kerül majdnem mint a füles, az ár/érték arány nem túl jó. Az erősítésben igazad van, a HD660-hoz azért az kell.

(#31193) .DLL válasza J97 (#31189) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem is HD2000, de vannak más alternatívák is pl. S.lux 661, 662 (ebből is van F ha az jobban bejön)
Volt olyan 1900-as philips-ünk (lehet hogy annyiba került annó?) nagyon lapos, semmilyen hangja van.

(P.H.)

(#31194) J97 válasza Dorien (#31191) üzenetére


J97
tag

Ez a HD2000 egész szimpatikus! Nem elképzelhetetlen, hogy ő lesz a befutó! Köszi! Esetleg a kis Superluxról valaki?

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#31195) Canonfan


Canonfan
senior tag

.DLL (#31135), Dorien (#31137), Bodz (#31141):

Köszönöm a válaszotokat, így már biztosabban érzem választásom helyességét az Invotone HD2000-el kapcsolatban, :) elég csalódás lett volna ha 7-ezresért veszek egy új fejest, ami semmivel sem jobb a 2 éves Seni HD201-emnél, sőt még veri is a HD201... :D

De akkor szerintem a bejáratás lehetett a kulcs, mindenesetre jelenleg jobban tetszik a hangja a HD201-nél, bár nagyon kíváncsi vagyok hogy a barátom másodszori meghallgatásra mit mond róla... :) :F

(#31196) .DLL válasza Canonfan (#31195) üzenetére


.DLL
veterán

A te füled, a te élményed.

- Macron

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31197) SsPL711 válasza J97 (#31189) üzenetére


SsPL711
őstag

Superlux HD-661, bőven elmegy alaplapiról, csalódni nem fogsz benne.
Én a "kis" Superluxra nem költenék.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#31198) dookiee


dookiee
tag

Sziasztok. Sennheiser pc 360 fejhallgatónál tudtok jobbat ajánlani? Ebben az árkategóriában főleg játékra és zene hallgatásra.

Xbox Series X

(#31199) DEJVID válasza dookiee (#31198) üzenetére


DEJVID
őstag

Húha :'D

Olvasd el az összefoglalót!

(#31200) dookiee válasza DEJVID (#31199) üzenetére


dookiee
tag

Jogos. Bocsi :R

Xbox Series X

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.