Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31551) S. Szabi válasza S. Szabi (#31550) üzenetére


S. Szabi
őstag

Vagy a DT 770 M volt esetleg? Az is 80 Ohm-os és gyárilag bőr párnás, és van a kábelén hangerő szabályzó.

(#31552) .DLL válasza .DLL (#31549) üzenetére


.DLL
veterán

Ja igen kimaradt még:

Koss Porta Pro: Wow! Meglepően apró, itt van mellette a Sporta Pro is, az effektíve nagyobb, bár a pántja nem.
Hatalmas hang! Teljesen nyitott, alig ér hozzá a fülhöz, és a vékony szivacs amúgy sem sokat takar, mégis nagyon jó a mélye. Kb, mint a Philis shp5401-nek. A magasai viszont jobbak az előbb említett fejesnél, finom részletes hang, a Philips teteje már lekonyul (bár a közép meg élettel telibb szvsz)

Sporta Pro: Na itt kb. nincs magas. Ennyi :D a Portához képest az egész sávtartomány egy kicsit lejjebb csúszott, a mély (a hansonló kialakítás ellenére) mégütősebb, a teteje meg le van csapva. A tere egy állat, a fázishelyessége valószínűleg nagyon jó, és minimális lehet a torzítása, a mély is elég jó textúrájú.
Nem tudom hova ajánlható ez a fejes :D Utcára, metróra jó lenne a hangja alapján, de nagyon nyitott, otthonra meg azért ennél jobb kell szerintem legalább a Porta, ha házon belül gondolkodunk. Ja persze, sporthoz! :D 11k-ért ütős látványos hangú nyitott füles. (nekem konkrétan kicsi a pántja, ha a fejem tetején van, akkor nem ér le a fülem közepéig mindkét fülpárna)

(#31550) S. Szabi: Egyenes kábelű volt és nem az M változat. Ez volt ráírva: DT770 Pro 80 Ohm. A párnáját a tulaj (ha minden igaz Auratech) rendelte, hivatalos Beyer párna.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31553) S. Szabi válasza .DLL (#31552) üzenetére


S. Szabi
őstag

Hm, akkor én is lecserélem az enyém a párnákat majd bőrre szerintem, kíváncsi vagyok mennyit jelent :)

Más:

Az lehet, hogy AIMP3-ban ASIO-ra rakva a kimeneti hangot és Musiland drivert ASIO-ra állítva, jobb a hang és ez nem placebó hatás? :D

Több a mély és az egész valahogy kicsit jobban szól, és ASIO-nál EQ sincs a Muiland driverben, AIMP3 EQ-ját nem piszkáltam.

[ Szerkesztve ]

(#31554) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Canamp 40k alatt sem éri meg? Visszaolvastam, vodkaboy ajánlotta Q701-hez, igaz, más már annyira nem.

Inkább DAC-ra költenék többet.

kammerer: Feljegyeztem, az a bubo mondjuk használtan nem nagy összeg. Nem lőnék vele alá?

Ez a chAMP miféle? Ez valami DIY? 25k...

[ Szerkesztve ]

(#31555) kemcso válasza .DLL (#31552) üzenetére


kemcso
Ármester

sanyi32 a tulaja

(#31556) zsocy válasza KisTücsök (#31554) üzenetére


zsocy
őstag

A Champet Bajnokpityu csinálta (házimozi topikban tuti találkoztál már vele) elég jól sikerült DIY erősítő, itt is sokan ismerik és szeretik a hangját. Azt hiszem Pityu ezt pont AKG K/Q 701hez fejlesztette, ha tudsz szerezni egyet valahonnan csapj le rá!

(#31557) #71562240 válasza KisTücsök (#31554) üzenetére


#71562240
törölt tag

Többért persze kaphatsz jobbat, de alá nem lőnél vele, nagyon ügyes, sokoldalú. És lehetne mellé Lupus DAC. Ez egy jó lehetőség - és persze vannak más lehetőségek.

(#31558) Exodius


Exodius
őstag

Hangbarlanggal mi a halál van? :O

(#31559) madle válasza Kroni1 (#31547) üzenetére


madle
őstag

Persze azért 40 rugó az mégis csak 40 rugú, annyiért lehet találni biztos jobb minőségi hangzású cuccot, de a külső, az nagyon átjön amit a Bose teremtett. Ezért vacillálok, nem akarok nagyon belebonyolodni a dologba, egy Mac mellé kell, Takstar Pro 80 volt eddig a kiszemelt, most a Bose nagyon megütötte a szemem külalakra....

(#31560) Nigér válasza Exodius (#31558) üzenetére


Nigér
őstag

Párszor megkérdeztem én is, senki nem tud semmit

(#31561) #16820480 válasza Exodius (#31558) üzenetére


#16820480
törölt tag

A bolt tudtommal működik, csak a webshop nem, mert éppen átalakításra vár fizik, meg kicsit elfoglalt mostanában. De amúgy nincs vele semmi gond elvileg.

(#31562) wdarty


wdarty
tag

Jó, hogy írjátok a hangbarlangot. Superluxokat tőle vettem.
Jelenleg egy Xonar DS + Superlux 668B-t hallgatók.

Szeretnék egy kicsit feljebb lépni. ATH M50XBL-ről szépeket olvasok és tetszik is külsőre, de zárt.
Neutral hangot szeretem, nem szeretem az EQ-t. Ha rosszul masterelték, akkor ez van.

Összeg? Fejhallgatóra és DAC+AMP (vagy hangkártya) max 75.000.

(#31563) #16820480 válasza wdarty (#31562) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az M50X nem éppen neutral hangzású, hanem erősen mélytúlsúlyos, szóval nem biztos, hogy az annyira jó lenne.

(#31564) parkasz


parkasz
senior tag

Kizárólag otthoni használatra szeretnék fejhallgatót

Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás, ritkán játékok, és néha tv
Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
40 körül
Zárt vagy nyitott?
Na, ezen a téren totál bizonytalan vagyok, de talán a zárt áll legkevésbé közel hozzám
Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Elsődlegesen rock-ot és blues. ritkábban komolyzene.
Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Laptopon integrált hangkártyával, külső wega minimodul 205a erősítővel.
Nem feltétlenül ragaszkodom a legújabb modellekhez, egyszóval használtat is szívesen bevállalok.
Előre is köszi a segítséget! :R

(#31565) wdarty válasza #16820480 (#31563) üzenetére


wdarty
tag

Most az AKG K612 PRO után olvastam, és az ára is oké.

(#31566) Nincsijennév válasza #16820480 (#31561) üzenetére


Nincsijennév
csendes tag

Tehát a Vezér utcai üzlet? Jár vki arrafelé (hétköznap), hogy esetleg megerősítést adhasson erről? Én sajnos nem vagyok bp-i. A bolt telefonszáma csütörtök-pénteken egyáltalán nem volt elérhető (nekem legalábbis). "A megadott számon postafiók nem található"

(#31567) sanyi32 válasza S. Szabi (#31550) üzenetére


sanyi32
tag

itt vettem http://webshop.bluesound.hu/studioba/fejhallgatok/fulparnak a párnát és a zippes tartót is.
egyébként valóban jobban szigetel a gyári plüssnél, csak mivel bőr így sajnos hamar beleizzad a füled.
viszont az utcán jobban szigetel(már ha bevállalós vagy, mert azért nem kicsi fejes).

(#31568) S. Szabi válasza sanyi32 (#31567) üzenetére


S. Szabi
őstag

Köszi az infót!

Nem használom utcán amúgy :)

(#31569) sanyi32 válasza S. Szabi (#31568) üzenetére


sanyi32
tag

otthonra szerintem kényelmesebb a plüss és szerintem egy kicsit más hangja van a bőr párnával.

(#31570) S. Szabi válasza sanyi32 (#31569) üzenetére


S. Szabi
őstag

A kicsit más mit jelent? Hogyan másabb? Több mély, kicsit torzabb esetleg?

(#31571) Kroni1


Kroni1
veterán

Tudna valaki megbízható fejesek javításával foglalkozó műszerész-szakit ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#31572) krx21 válasza Kroni1 (#31571) üzenetére


krx21
nagyúr

(#31573) zsocy válasza Kroni1 (#31571) üzenetére


zsocy
őstag

Keresd a fórumról dudika10 -et, ő javít fejhallgatót is tudtommal.

[ Szerkesztve ]

(#31574) Bodz válasza wdarty (#31565) üzenetére


Bodz
nagyúr

A K612 elég kényes arra, hogy mi van előtte.

(#31575) KisTücsök válasza zsocy (#31556) üzenetére


KisTücsök
addikt

Közben után olvastam, érdeklődtem. DAC-os topikban többet olvasni róla, én meg először itt néztem. :R Na, hátha összejön.

kammerer: Köszi! Lupust egyébként szerettem, bejött a hangja.

(#31576) Bodz válasza KisTücsök (#31554) üzenetére


Bodz
nagyúr

Megérhet éppen annyit, a K/Q701-el jól szól, kellemesen megszínezi a hangjukat. De mint már említettem lehet jobb erősítőt is venni nála, objektíven nézve. Nyilván ízlés dolga is, nem úszod meg a hallgatózást. :)

[ Szerkesztve ]

(#31577) wdarty válasza Bodz (#31574) üzenetére


wdarty
tag

Mivel most jelenleg nincs semmim(csak a xonar ds), így szívesen veszek elé cuccot. Csak mivel még inkább laikusnak mondanám magam.... lővésem sincs mit és mivel. :)

(#31578) Dorien válasza parkasz (#31564) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp: Audio Technica AD500X külföldről vagy esetleg Mall.hu

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31579) Meridius11


Meridius11
aktív tag

Sziasztok! Takstar Pro 80-nak mennyire van ütős mélye egy Superlux 681 EVOhoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#31580) Nigér


Nigér
őstag

Épp néztem hogy mi újság a MM-ben, van-e szó az akciós darabokról és ezt találtam:
[link] vs. [link]
:Y

Ha van, mi lehet a különbség köztük?
A másfélszeres áron kívül? :U

(#31581) krx21 válasza Nigér (#31580) üzenetére


krx21
nagyúr

MM-ben sok ilyen árazás van... Más beszerzés és vagy időpont vagy figyelmetlen dolgozók... :K

(#31582) cOxeR válasza Nigér (#31580) üzenetére


cOxeR
Ármester

A fehér műanyag borítás drágább. ;)

[ Szerkesztve ]

(#31583) Nigér válasza krx21 (#31581) üzenetére


Nigér
őstag

Azért ez durva.
Az is ha a pénztárnál mondják hogy a fekete is 150 píííz...

cOxeR: Na de ennyivel?
Veszek egy vödör diszperzitet és nekiállok jó pénzért fejeseket pimpelni...
Jó kis bolt lesz :DDD

(#31584) krx21 válasza Nigér (#31583) üzenetére


krx21
nagyúr

Hivatkozni kell a netes árra és kérdezni... :K

(#31585) Kleroo


Kleroo
veterán

Kukk!

Takstar Pro 80-al kapcsolatban van ismert tipushiba, ami miatt erősen javallott lenne itthon venni garival? A 14k-s free shippinges ebayes portéka nagyon felkeltette az éreklődésem.
Esetleg vannak evolúciói?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#31586) Nigér válasza krx21 (#31584) üzenetére


Nigér
őstag

Szerencsére vannak itt az aprón féláron is ;)

ja és bocs az offért

[ Szerkesztve ]

(#31587) #68216320


#68216320
törölt tag

Zart fejest 15k kornyeken tudnatok ajanlani? Elektronikus zenehez most foleg.

(#31588) Bodz válasza wdarty (#31577) üzenetére


Bodz
nagyúr

Most nézem, hogy 75000 a keret fejhallgatóval együtt. Esetleg egy kicsit nem tudnád még megtoldani? 100-ból már el jobban el lehet indulni a K612-vel is. :)

(#31585) Kleroo: Van belőle egyenes és spirál kábeles. Típushibáról én még nem olvastam sehol. Viszont állítólag ezt is hamisítják. Azt meg neked kell mérlegelni, hogy az itthoni gari mennyire éri meg a felárat. :)

[ Szerkesztve ]

(#31589) sanyi32 válasza S. Szabi (#31570) üzenetére


sanyi32
tag

talán kicsit kisebb a tere, de ez valószínű az anyaga miatt van

(#31590) wdarty válasza Bodz (#31588) üzenetére


wdarty
tag

Ha meggyőző az ajánlat, legfeljebb még spórolok rá egy kicsit. :D

(#31591) Kleroo válasza Bodz (#31588) üzenetére


Kleroo
veterán

Önmagában a gari nem izgat, ha nincs jellemző hibája.
LOL ezt is hamisítják? :D

Köszi az infókat.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#31592) dookiee


dookiee
tag

Sziasztok. Powerbeats 2-ről tud mondani valaki valamit? Vagy ebben az árkategóriában esetleg helyette valami más?

Xbox Series X

(#31593) SSlyTR


SSlyTR
aktív tag

újabb pro 80-as kérdés :)
Én legtöbbet filmzenéket és egyéb hasonló kategóriájú zenéket hallgatok. Ehhez mennyire passzolna a pro 80-as hangzása? Olvastam, hogy középen picit gyenge. Mi a véleményetek? Esetleg lesz megint ilyen hallgatózós összejövetel? Vagy tudjátok hol lehetne meghallgatni?
Ha jól jártam utána, akkor egy dt770 jó lenne itt is, de azért mégis 3szoros áron van. (márha ebayen eredeti takstart árulnak 13k-ért)

(#31594) zsocy válasza dookiee (#31592) üzenetére


zsocy
őstag

Szia.

Ha a Powerbeats 2 az egy vezetéknélküli fülbedugható füles akkor tényleg eltévesztetted a topikot, mert ez a vezetékes fejhallgatók topikja :)
Viccen kívül, itt valószinű senki sem hallotta még ezt a cuccot ezért nem is tud mit mondani róla.
Ez a beats 200 $ amerikában, tehát kb 50 ezres fejest keresel? Mivel hajtanád, hol használnád, összefoglalót nézted-e, stb...

(#31595) Kleroo válasza SSlyTR (#31593) üzenetére


Kleroo
veterán

Reális a 14k teljesen. Ez a koffer nélküli. ha elkezded számolni rá is jössz, hogy nomono kb nem is keres rajta, etalon áron van. csak nekem nem kell koffer, és nem izgat az a kis gari,ha jó konstrukció.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#31596) sanyi32 válasza SSlyTR (#31593) üzenetére


sanyi32
tag

nekem DT770 pro 80Ohm-s van és megéri a többletet a Pro80-hoz képest.
de azért ha tudod akkor hallgasd meg mielőtt megveszed.
mivel hajtanád?
viszonylag könnyen hajtható,de azért meghálálja a komolyabb forrást/erősítőt.

[ Szerkesztve ]

(#31597) Kleroo


Kleroo
veterán

Egy ilyen hallgatózásra szívesen elvinném a technics rp 880-amat, kíváncsi volnék mit szólna hozzá a nagyérdemű. Mai zenére totál alkalmatlan, nincs benne ducc. Bár ha átalakítom zártszerűre(lefogom teljesen és rányomom a fejemre, és ráEQzok, akkor brutálisa,erős, tiszta,és igazán sub mélyeket ki lehet belőle csikarni, de alapvetően kb nincs benne semmi. közép kicsit kiemelkedik, és összességében nagyon nagyot szól klasszikus zenével, és hangerőben is nagyot gurít megfelelő erősítőről. )

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#31598) Ati.Inc


Ati.Inc
tag

Sziasztok

Van valakinek tapasztalata surround fejhallgatokkal?Mennyire adjak vissza a terhangzast?Mert nagy reszuk csak digitalisan allitja elo a terhangzast es kivancsi lennek,hogy megeri-e beruhazni egy komolyabb fejhallgatora.

(#31599) dookiee válasza zsocy (#31594) üzenetére


dookiee
tag

Szia. Nem nem néztem utána csak van egy 14 éves öcsém és ilyet szeretne venni magának. Gondolom telefonon akar zenét hallgatni szóval ezért sem értem a döntését.

Xbox Series X

(#31600) SSlyTR válasza sanyi32 (#31596) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Azért 30 ezer forint különbség elég sok. Mindenképpen meg szeretném hallgatni. Erre van valami jó tippetek?
Ipod, noti esetleg melóhelyen számítógép, u1-es asus hangkártya amim van. Nem akarok beruházni nagy rendszerekre. Eddig egy vsonic gr06-as szolgálta ki az igényeimet és elégedett vagyok vele.

A kofferes ebay-ről 17ezerbe fáj, szóval a nomono is keres rajta bőven. Nem lesznek álmatlan éjszakáim miattuk. Ha ők is 17ezerért adnák még mindig haszonnal árulnák...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.