Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31901) fattyu válasza Ati1979 (#31900) üzenetére


fattyu
veterán

? minek?

1840nél jobb open dinamikust én spec nem hallottam.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#31902) Ati1979 válasza fattyu (#31901) üzenetére


Ati1979
veterán

Azért van szerintem.

Ha ilyet tudnak 700 USD-ből akkor vajon milyet tudnának kihozni 1500-2000 USD ből? :D

(#31903) Zanik válasza Ati1979 (#31900) üzenetére


Zanik
addikt

Sony is semi-opent adott anno a walkmanekhez, nem?! ;]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#31904) Ati1979 válasza Zanik (#31903) üzenetére


Ati1979
veterán

Erről nem tudok. :)

Végül is van benne logika. Pazarlás ha csak egy valaki élvezi egyszerre a zenét. :))

(#31905) Zanik válasza Ati1979 (#31904) üzenetére


Zanik
addikt

MDR-3L2 volt azt hiszem a legelső. De létezett jópár koppintása. De elég ha csak beírod a keresőbe hogy "walkman style headphone". Amúgy a Galaxis Őrzőiben Űrlord is ilyet használ. :DD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#31906) Ati1979 válasza Zanik (#31905) üzenetére


Ati1979
veterán

Ja ezek a régiek! :))

Igen láttam rögtön kidobta a kereső, hogy ilyet használ. :)

Jó film egyébként? :D

(#31907) contaxg válasza Zanik (#31905) üzenetére


contaxg
veterán

A Shure szépen mélyre szállt... valószínűleg kínai ellen csak kínai cuccokkal tud versenyezni. Kár, hogy a kínaik ilyen kivitelben azonos áron már bluetooth fejeseket adnak. :B

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#31908) contaxg


contaxg
veterán

Fejhallgatók története.... (érdemes átfutni rajta :) )

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#31909) Marcsingó


Marcsingó
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kis gondom. Tegnap este mikor kikapcsoltam a gépet akkor minden tökéletesen működött. Ma bekapcsoltam és nincs a fejhallgatóban hang ( Genius GX Gaming Cavimanus 7.1 ). Kipróbáltam másik gépen, ott megy tehát nem a fejhallgató a rossz. Újraraktam az illesztőprogramot de nem segített.
Valami ötletet szeretnék kérni, hogy hogyan tudom orvosolni ezt.
Előre is köszönöm.

(#31910) szentkuti11 válasza Marcsingó (#31909) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nem igazán idevaló a kérdés...

Ha Windowst használsz: Nem állította át az alapértelmezett hangeszközt?

(#31911) Marcsingó válasza szentkuti11 (#31910) üzenetére


Marcsingó
csendes tag

Eddig úgy volt, hogy ha nem volt bedugva a füles akkor a hangszórók szóltak. De ahogy csatlakozatva lett a fejhallgató akkor egyből azon jött a hang. Annyit tudtam elérni, hogy ha letiltom a hangszórót akkor van a fejhallgatón hang de amúgy nincs.

(#31912) vodkaboy22 válasza contaxg (#31908) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Elég sok minden kemaradt rola es nagyon kiemeli a Koss-t. De Köszi :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31913) Zanik válasza contaxg (#31907) üzenetére


Zanik
addikt

Az a gond, hogy egyre nagyobb szeletet hasítanak ki a piacból a hordozható fejhallgatók, ahol a belbecs mellett (vagy helyett?) sokat számít a külső is (köszönjük Dr. Dre). A Shure meg egész eddig nem nagyon jeleskedett az utóbbiban, bár ez relatív, mert nekem bejöttek eddig is az SRH dizájnok.

Barátnőm öccsének vettem SRH440-et (Beats-ről sikeresen lebeszéltem), de nem nagyon hordja, csak otthon. Biztos nem elég "trendi". Pedig mondtam neki, hogy csak rakja rá a hülye divatbuzi haverjai fejére, egyből meghallják, hogy hiába a kevésbé menő külcsín, hangban simán kenterbever egy csomó "divatos" fejhallgatót.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#31914) kamikaz333


kamikaz333
tag

Sziasztok!
Sajnos eltört kevesebb mint 1 év használat után a Pioneer SE-M290 fejhallgatóm :((( . Szeretnék venni valami tartósabbat, de mindenképpen egy nagyon kényelmeset, mint amilyen a Pioneer is.
Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon
Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás, filmezés, játék.
Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
20 000 Ft
Vezetékes vagy vezeték nélküli?
VEZETÉKES.
Circumaural vagy supraaural?
Circumaural. (Esetleg extra fejpánt? mint ami Pioneer SE-M290-n is van)
Zárt vagy nyitott?
Nyitott
Mikrofon?
Mindegy
Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Nincsenek nagy igényeim, a Pioneer SE-M290-nel és előtte a Retro DJ-vel is meg voltam elégedve.
Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Alaplapi integrált hangkártya.

Előre is köszönöm segítséget.

(#31915) .DLL válasza kamikaz333 (#31914) üzenetére


.DLL
veterán

Takstar TS-671 és HI-2050.
Ha az M290 hangját figyelembe vesszük, akkor a HI-2050 jobban fog tetszeni. Könnyű, kényelmes, fém.

(P.H.)

(#31916) pityeszka válasza tal-garius (#31897) üzenetére


pityeszka
őstag

Rendben. Viszont egyetlen helyen találtam ahol van. [link] Megbízható bolt nem tudjátok? Garancia mennyi szokott lenni erre a termékre?

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#31917) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

Sziasztok.

Fejhallgatót szeretnék venni, Régebben volt egy AKG K55-öm, de az megadta magát 6-7év után, azóta füles nélkül tengek-lengek, mert igazából annyira nem lényeg, de most rákaptam h mégiscsak kellene egy.

Ami viszont változott, h azóta jóval kevesebb zenét hallgatok, elsősorban film+játék lenne a felhasználási terület (mikrofon nem kell), h zárt v nyitott az nekem mindegy, lévén gép előtti használatra lesz, a lényeg h kényelmes legyen, legyen azért hozzá elég hosszú kábel, mert lehet, h néha ágyban döglésnél (géptől-tévétől 3méterre kb) is jólenne, meg a lényeg beleférjen a keretbe ami 5k körül.

Első körben a Mediamarktban néztem körül ( az esett útba), felpróbáltam 1-2-t, de úgy igazán talán egy nyerte el a tetszésem:

- Maxell Home Studio (első blikkre kellemes volt a hangzásvilága, kellően volt basszus, viszont néha mintha kicsit kontaktos lett vna, illetve ettől a hangerőszabályzótól is ver a víz, h vajon meddig húzza)

A Sony-k nekem valamiért kényelmetlenek, legalábbis ebben az árfekvésben. Még talán vmelyik Panasonic-ot néztem hasonló árban, ami nem volt rossz.

Előre is köszi az ötleteket.

(#31918) kemcso válasza pityeszka (#31916) üzenetére


kemcso
Ármester

Teljesen megbízható a Nomono, nyugodtan veheted onnan!

(#31919) .DLL válasza ggbuffon1897 (#31917) üzenetére


.DLL
veterán

Bizony, 5K alatt ne számíts sok jóra... Philips SHP2500 ennek elég hosszú a kábele és kényelmes is.
Egyéb fejeseket mondjuk jack toldóval tudnál használni. Például Maxell Retro DJ, JVC HA-RX300, Sony XD150, MA300

Mondjuk árához képest nem egy rossz fejes/füles a Panasonic rp-ht010, akár többet is vehetsz belőle olyan olcsó, de egész jól szól. Viszont néha becsípi a hajat levételnél. :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31920) ggbuffon1897 válasza .DLL (#31919) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

tisztában vagyok vele, h nem kell sokat várni, de nem is várok..mivel zenét mostanában nem sokat hallgatok, v ha igen akkor inkább hangfalról, így feleslegesnek tartok horror árét venni. Pedig szívem szerint most is vmelyik drágábbik AKG-t választanám, de hülyeségekre nem verem a pénzt.

Esetleg az a Maxell amit írtam?

Nekem egyébként ez az XD150 iszonyat kényelmetlennek tűnt első blikkre, hangzásra is hallottam már jobbakat ilyen kategóriában, gyakorlatilag mintha a mély hiányzott volna

[ Szerkesztve ]

(#31921) .DLL válasza ggbuffon1897 (#31920) üzenetére


.DLL
veterán

Igen lehetne kicsit vastagabba párnája, bár az, hogy a MM-ban 0-24 rajta van egy széles fejhallgató tartón, ami nyomja a párnát az sem segít szerintem azonak már jóval laposabb, mint életszerű helyzetben.

A Maxell home studio szerintem gagyi, egyik haveromnak van, kézbe fogtam már recsegett, nyikorgott a műanyag, mondom kössz nem, ezt nem akarom hallgatni. Persze lehet hogy a többinél is előfordul pl. a JVC-t még nem fogtam kézbe.

A másik hogy MM-ban lévő morajlás eléggé elnyomja a fejhallgatók mélyét főleg ha nyitott, vagy rosszul szigetel. Az a Sony rosszul szigetel, ami pl. otthon nem probléma, és ott a mély is kellő mennyiségben lenne jelen. Nem rébeszéni akarlak, csak általánosságban mondom.

Ha kicsit többet rászánnál ott lenne a Takstar HD2000, AKG K511, Superlux HD681 Evo. ;) 10K azért nem horror ár.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31922) ggbuffon1897 válasza .DLL (#31921) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

most vagyok túl egy 220-230as konfig vásárlásán, így nekem minden horror, sőt igazából ahogy írtam nem is igazán lenne szükségem rá, de hát nehéz leállni a vásárolgatással, ha egyszer belendül az ember :)

Igazából egy 2.1es rendszerbe most jobban fektetnék,a füles az tényleg csak mellékvágány, bár tény és való h mondjuk az AKG-ért az a +4k nem lóvé. na lehet akkor várok egy kicsit, aztán jöv7hónapban kicsit bővebb lére tudom ereszteni a költségvetést :)

Maxellről lebeszéltél , Sony kapcsán még gondolkodok , bár engem a mély hiánya kicsit elriaszt tőle:)

[ Szerkesztve ]

(#31923) Bargyu válasza Bargyu (#31886) üzenetére


Bargyu
tag

Utolsó off megjegyzés, a találkozón - ha el tudok menni - meghallgathatjátok a cd vs remastered hd audió különbséget. Ha valaki nem bírja ki addig, akkor pü.

(#31924) kamikaz333 válasza .DLL (#31915) üzenetére


kamikaz333
tag

A TS-671 kialakítása kényelmesebbnek látszik. Jobban szeretem, ha inkább a fentről van tartva, mint oldalról. HI-2050 típusúaknál mindig azon vettem magam észre, hogy folyton állítanom kellett a hangszórók magasságán, mert elcsúsztak. Azt esetleg tudod, hogy a TS-671-nál is fém tartja-e a hangszórókat?
Kösz szépen :) .

(#31925) .DLL válasza kamikaz333 (#31924) üzenetére


.DLL
veterán

Azért a TS-671 jóval nagyobb, és a súlya is több. Egy tank az a fejes, ugyan nem fém a tartóvillája, de nagyon erős és vastag műanyag. :D Szerintem látogass el a Nomonoba és próbáld fel őket, fejmérettől és fejformától is függ melyik lesz kényelmesebb. Nekem a HI-2050 volt az.
Találtam egy lengyel oldalt jókis képekkel, ott van egymás mellett [link]

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31926) tom_tol válasza akela91 (#31851) üzenetére


tom_tol
addikt

Talán át kellene nevezni a címet Vezetékes sztereó fejhallgató topikra, akkor nem jönnének ide ilyen kérdésekkel.
Nekem van egy RS180 -am, de nem kérdezhetek és írhatok ide semmit, mert benne van az összefoglalóban, hogy ez a topik nem foglakozik ilyenekkel. :DD

(#31927) .DLL válasza tom_tol (#31926) üzenetére


.DLL
veterán

Nem csak a topik, hanem a látogatói se nagyon foglalkoznak ilyennel. Ezért van az hogy a legnagyobb jószándék esetén sem tudunk hathatós segítséget nyújtani e téren.

(P.H.)

(#31928) makoss


makoss
veterán

Üdv!

Ha valakit érdekel a Takstar Pro 80 fejesről 1 videó a nomono-tól:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=i9tVtddkkxw

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#31929) szentkuti11 válasza makoss (#31928) üzenetére


szentkuti11
addikt

Dagadhat a májad .DLL :D

Jó lett egyébként, grat. :R

(#31930) Ati1979 válasza tom_tol (#31926) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem off-ban nyugodtan írhatsz róla. :)

(#31931) Xbean


Xbean
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy HRT headstreamert és Sennheiser HD598as fejest használok.
Játékra, zenére ( pop, elektronikus, ambient, igazából vegyesen mindent, rockot, metált és rappet kevésbé )
Sokat filmezek is velük. Igazából megvagyok eléggedve, talán a filmeknél lenne jobb picit több basszus.
Böngésztem picit a neten és találtam is egy ígéretes fejest: Beyerdynamic DT 990 Edition 250 ohm
Azért a 250est nézegetem, mert valószínűleg azt még kihajtaná a headstreamerem és nem kellene külön dacra és erősítőre költeni feltétlenül.
Szerintetek mekkora előrelépés lenne? Érdemes befektetni?

(#31932) Dorien válasza kamikaz333 (#31924) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem a TS-671 hangminősége kiemelkedő ebben az árkategóriában. Ha a Takstar ezt tudná párosítani egy normálisabb, emészthetőbb design-nal és valamivel könnyebb súllyal (mint a HI-2050), az lenne igazán nagy dobás tőlük.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31933) .DLL válasza Dorien (#31932) üzenetére


.DLL
veterán

A dizájnnal amúgy semmi baj, csak a méret :Đ de otthoni fejhallgató lévén még az is elmegy. Csak a súly...

A másik véglet: az épphogy circum kis törékeny CAL! vs. A tank :DDD

(ha nem jelenne meg a kép: [CAL vs. TS671]

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31934) NORBl


NORBl
aktív tag

Sziasztok !

Sennheiser vagy SONY ? Utóbbiról nincsenek jó vélemények árúkeresőn.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#31935) vodkaboy22 válasza NORBl (#31934) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Segítek! egyik se...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31936) .DLL válasza vodkaboy22 (#31935) üzenetére


.DLL
veterán

+1!
Norbi, vegyél inkább vezetékest, még egy jack toldóval is jobb minőséget kapsz mint ezekkel!

(P.H.)

(#31937) NORBl válasza vodkaboy22 (#31935) üzenetére


NORBl
aktív tag

+ (#31936) .DLL

Valahogy sejtettem. :) T-mobile, 20 ropis kupon, év végéig be kell váltani. Ezeket találtam, ami értelmes lehet, ill ezek vannak árban.

[ Szerkesztve ]

(#31938) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Lassan majd ha arra kerül a sor lecserélem a jelenlegi Sharkoon Rush-omat. Igazából csak pc-hez használom Audigy 2ZS-vel. Zene hallgatás plusz játék ha úgy adódik. Mostaninál talán kevés a közép és a magas tartomány jelenléte de összességében még jó.
Kinéztem párat, ezek közül melyik lenne a legjobb?

- Retro DJ
- Takstar HD2000
- AKG K511
- JVC HA-RX300

(#31939) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!

A kettő kb. egy árban jönnek ki, melyiknek lenne jobb hangja:

Invotone HD2000+Asus Xonar DG vagy ha veszek egy Creative Tactic3D Alpha-t a hozzáadott USB-s hangkártyával? (Másik topikban nem volt olyan, akinek lett volna tapasztalata az Alpha-val).

(#31940) Silent77 válasza Dinter (#31939) üzenetére


Silent77
veterán

Invotone+dg. :DDD

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#31941) Palapo válasza tal-garius (#31895) üzenetére


Palapo
aktív tag

Köszi.

Megfontolom. :)
Most közbejött egy "fontosabb" dolog. Vinyót kell vennem adattárolásra.
Majd ha megint lesz rá keretem,akkor visszatérek a témára.

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#31942) RetepNyaraB válasza Dinter (#31939) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ezt ugye csak viccböl kerdezted... :Y ;]
Az USB fülhallgatok a satan egy gyenge ujkori probalkozasa...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#31943) makoss


makoss
veterán

Üdv!

Van aki ezt ki tudja fizetni?
Audeze LCD-XC planár
Ütős darab!
Nem tudom milyen hangja lehet :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#31944) vodkaboy22 válasza makoss (#31943) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Van magyarhonban egy :DD (Aki árulja attól tudom hogy adott el.)

És igen van aki ki tudja fizetni. Remélem 5-10 éven belül én is ki tudnám majd fizetni. Minden csak "értékrend" kérdése szerintem. Aki gyorsulási motorra akar költeni az kitudja az 5 millát + jogsit fizetni? No meg a benzit?
Ahhoz képest ez egy sokkal kifizetődőbb hobby...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31945) makoss válasza vodkaboy22 (#31944) üzenetére


makoss
veterán

Na de ez egy fejhallgató! :D
Facebookra tette fel a nomono, mikor megláttam azt hittem leesek a székről! :D
Nem semmi a fejes! :Y

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#31946) szentkuti11 válasza makoss (#31945) üzenetére


szentkuti11
addikt

Az meg csak egy motor, 500k-ig simán lehet venni olyan nagymotort is, ami hibátlanul elvisz A-ból B-be, úgy, ahogy autóból se kéne senkinek egy G Astránál drágábbat venni pusztán közlekedési céllal. Ez a fejes egy prémium termék azoknak, akik meg tudják fizetni.

(#31947) makoss válasza szentkuti11 (#31946) üzenetére


makoss
veterán

;) Azért kíváncsi lennék akihez most küldi ki a nomono, mivel hajtja meg! :K :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#31948) szentkuti11 válasza makoss (#31947) üzenetére


szentkuti11
addikt

Szerintem nem lesz ott gond a forrással. ;)

(#31949) makoss válasza szentkuti11 (#31948) üzenetére


makoss
veterán

Az biztos! :K
Jól gondolom, hogy te is lájkoltad? :B

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#31950) Bodz válasza makoss (#31943) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ennél drágábbakat is ki tudnak fizetni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.