Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) Xbean válasza Xbean (#31931) üzenetére


Xbean
tag

Valaki tudna véleményt mondani? :)

(#31952) makoss válasza Bodz (#31950) üzenetére


makoss
veterán

Hát az már egy nagyon megszállott vájtfülű lehet! :DDD

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#31953) Ati1979 válasza makoss (#31943) üzenetére


Ati1979
veterán

Van egy és ott lesz (remélhetőleg) a fejes talin. Azt hiszem Mátrá-é. :)

Meghallgatom és ha tetszik, lehet, hogy nekem is kellene majd egy. :))

Szerintem durva hangja lehet. Legjobb zárt állítólag.
És sokkal könnyebben hajtható mint az előző szériás LCD-k.

(#31954) DEJVID


DEJVID
őstag

Megvettem a kábelt és a csatlakozókat a végfok->fejes átalakítóhoz. Ez ugye 4 banán és egy jack trs anya. A kábel 4 eres az erősítő 4 hangfal kimenetéhez. Nyilván jobb piros a trs jobbjára a bal piros a trs baljára. A két fekete meg akkor mehet egybe a trs "földjére"?

(#31955) Dorien válasza Xbean (#31931) üzenetére


Dorien
veterán

Érdemes, a DT990-t sokan szeretik, de azért lehetőleg hallgasd meg előtte.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31956) Dorien válasza makoss (#31945) üzenetére


Dorien
veterán

[link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31957) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Sziasztok!

Nemrég kértem tőletek segítséget fejhallgató vásárlással kapcsolatban (#31785). Hála nektek, igen segítőkészek voltatok és útbaigazítottatok (privátba is).

Ennek nagyon örültem, és szerencsére megfogadtam a legfontosabb tanácsotok:
Mindenképp hallgassam meg a kiszemelteket vásárlás előtt (azért nem mindegyiket sikerült).

Felutaztam Budapestre és a fejhallgatóplázát vettem célba.
Nem azért mentem fel hogy részletesen kielemezzem (erre én nem is volnék képes) az ajánlott fejesek hangzásvilágát, hanem azért hogy dönteni tudjak köztük.
Csak a mobiltelómon (SGS3 poweramp szoftverrel) vittem zenéket és csupán egymáshoz akartam viszonyítani a fejhallgatókat hangzásuk alapján.
Elsősorban az érdekelt, hogy első hallásra milyen pozitív vagy esetleg negatív dolgokat fedezek fel bennük. Persze mindezt csak szubjektívan, kizárólag saját ízlésemhez és a már megszokott minőséghez mérten.
Fejesem még nem volt (a sokol rádió hangú, rádióhullámos, és csak néhányszor tévézésnél használt Thomson WHP360R-t engedelmetekkel nem venném figyelembe), ezért az sem tudtam mit várhatok tőlük.

Az üzletben elsőként a AKG K551 és K545-öst próbáltam fel.
Érdekelt a fórumon olvasottak alapján, hogy mindkettő zár-e rendesen a fülem körül.
Mindkettő, minden további vacakolás nélkül (persze a fejpántot beállítottam a fejem méretéhez), teljesen jól és zártan illeszkedett a fülem köré.
Az 545-ös jobban kizárja a külső zajokat mint az 551-es, de mivel elég csendes utcában van az üzlet, ezért bővebben nem tudok nyilatkozni.
Az 551-esnek nagyobb a tányérja, mégpuhábbnak érződik a szivacsa és gyengé(bb)nek a szorítóereje.
A nagyobb tányér miatt, pl. nagyobb felületen melegít.

Vittem a mobilomon nem csak akusztikust és komolyzenét, de mostani pop-os, dance-es számokat is.
Nekem komolyzenénél az 551 tűnt egy hangyányit jobbnak, akusztikusnál az 545 (de ezek csak nüanszok). Tere mindkettőnek van.

Na most jön az aminek nem kéne :W , ezért kapok majd ... mindenkitől.

Számomra viszont csak ennyi volt amire megfeleltek (való igaz, tény hogy én ezekre kértem ajánlásokat).
Először azt azért mindenképp tisztáznám, hogy mindkettőnek bőven van mélye (egy hangyányit erőteljesebb az 545-nél mint az 511-nél).
Én szeretem a sok mélyet ahol az jó tud lenni, úgyhogy számomra nem ez a baj.
Számomra a minősége az ami nem megfelelő. Nem tudom pontosan leírni hogy mi a bajom vele.
Nekem nem tetszettek mert bántónak éreztem őket. Olyan mintha jól indulnának, de a végére élük lenne.
Nem állítom hogy minden mély amit kiadnak ilyen, de pont elég az, hogy van ilyen is köztük.
Én ezért tényleg csak akusztikust és komolyzenét tudnék hallgatni velük a telefonomról (ha magába az lenne a hangforrás).
Nem tudom mi az oka hogy ilyennek tűntek.
Furcsa hogy az ie 80-as fülesem ugyanezen a telón nem produkált soha ilyeneket, se a többi előtte lévő fülesem (ie7, cx300, + a sok bóvli se);
viszont itt velük ellentétben zárt fejesek kerültek a fejemre.
Kedvszegéshez azonban nekem ennyi elég volt.

MINDENESETRE EZT, A MÉLYEKRŐL ALKOTOTT EGYÉNI VÉLEMÉNYEMET, NE VEGYE SENKI SE KÉSZPÉNZNEK!
MINDENKI HALLGASSA MEG MAGA, HOGYAN SZÓLNAK, ÉS AZ ALAPJÁN DÖNTSÖN;

Elnézést kérek érte másoktól, de én ezt tapasztaltam, ezért mertem ilyen "csúnya" valótlannak tűnő dolgot leírni.

Ezekután egy K242HD-t is szerettem volna meghallgatni,
de pont mielőtt feltettem, megszólalt az üzlet kirakatánál valami mobileszközökhöz szánt hangforrás és elkezdett rap zenét játszani, úgyhogy a 242-ből nem sokat hallottam, de azért valami előzőekhez hasonló minőségű mélyeket véltem felfedezni.

A pulthoz mentem és a mögötte ülő úriembertől (aki akár a főnök is lehetett), megkérdeztem, hogy esetleg valami Beyer vagy Yamaha van-e hallgatható?
Én nagy hirtelenjében az erdőtől nem minden fát láttam, és az érdeklődés jobb ötletnek tűnt a keresgélésnél.
Ha jól emlékszem azt mondta, nem nagyon vannak de azért egy meghallgatásra kitett DT880 Pro-nak lennie kell.
Nekem az is jó lesz (habár elsősorban 770-et, és kíváncsiságból 990-et szerettem volna), mert nem hallottam még soha Beyert, ezért kíváncsi lennék a hangzására.
Ez ugyan nyitott volt és 250ohm-os, szemben a zárt 32ohm-os K551 és K545-el,
de fura mód meghajtotta annyira a telefon mint az előző kettőt.
(Azt azért jó ha mindenki számításba veszi, hogy a még hordozhatóknak szánt fejhallgatókból sem tudott megfelelő hangerőt kicsikarni a mobiltelefon,
úgyhogy valós használatnál mindenképp valami mobilerősítő vagy erősebb kimenettel rendelkező zenelejátszó szükségeltetik.)
Visszatérve a DT880-ra. Na erről semmit sem tudtam (mivel csak az ajánlottakról olvastam el a véleményeiteket), de örültem hogy meghallgathatom.
Feltettem és zenelejátszáskor végre úgy szólt, mint ahogy én elképzelek egy jó hangú minőségi fejhallgatót.
Nagyon tetszettek a mélyei, jó volt a tere és minden műfajt jó volt vele hallgatni.
Viszont ez magasabb volt árban mint amire készültem, és már csak a kiállított darab volt belőle.
Mindegy, volt még célpont: a Friendly House; ahol szintén volt esély zenehallgatásra és talán Beyer-ekre is.
Ott ugyan jóval kevesebb a meghallgatható fejes de azért volt vagy 16db.. Szerencsére DT770 is, és ha már ott volt egy Shure 840-es, akkor gyorsan azt is kipróbáltam.
A gyors próbánál kényelem szempontjából rendben volt a shure is, de ezeknek a mélyeit sem tudtam a szivembe zárni,
ezek is bántoták a fülem, lehet kevésbé mint az AKG-k, de még ezek is. A meghallgatott DT880 után már nem igazán akartam ezeket elemezgetni, és kicsit kevésbé érdekeltek.
A mélyeiken kívül azonban nem fedeztem fel nagyobb hibát.
Sajnos már zárásra értem oda a Hit Space-be, de még beengedtek. Még egyszer a fejemre tehettem egy 880-ast + a pult mögött lévő srác is előzékenyem nyújtotta oda a saját Sennheiser HD25-sét (nem figyeltem meg melyik változatát) egy meghallgatás elejéig, miután említést tettem neki az általam tapasztalt "mély" élményekről. Annál viszont nem volt gond a basszusokkal.
Hazafelé indulva a Westend MM.-jába is benéztem. Kíváncsiságból belehallgattam 1-2 polcra kitett 20-30k-s Sennheiser-be, de ezek semennyire sem voltak meggyőzőek.
Nem bírtam kihagyni a vezeték nélküli próbát sem. Volt Sennheiser RS170, ami mobilról szintén nem tűnt zenehallgatásra használható darabnak. Szerintem nála jobbat produkált a sokkal olcsóbb SONY MDR-RF865RK.

Örültem volna, ha egy DT990-et is hallgathattam volna, de a DT880pro-val biztos ellennék.

Most azon gondolkodom, hogy vegyek-e egy olcsóbb vezetékes fejest vagy esetleg egy sony vezeték nélkülit (így azért tudnék használni valamit esténként), illetve ruházzak be egy DT880-ra. (a kettő közöttieket már teljesen elvetettem).

(#31958) fattyu válasza fehér_ember (#31957) üzenetére


fattyu
veterán

az megvan ugye hogy nem a fejesekeről alkottál véleményt egyik esetben sem hanem a telefondról?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#31959) kemcso válasza fattyu (#31958) üzenetére


kemcso
Ármester

+1. A K545 normális forrásról nagyon jól szól (szarról meg kb ahogy hallottad, az IE80-ról nem mondok inkább véleményt)

(#31960) Ati1979 válasza fehér_ember (#31957) üzenetére


Ati1979
veterán

Szia!

Köszi, hogy leírtad a tapasztalataid. :R
A probléma az, hogy SG3 nem megfelő forrás az általad próbált fejesek többségéhez.

A mélyeket is ezért nem adják ki rendesen. Véleményem szerint érdemes lenne valamilyen komolyabb lejátszóba beruháznod.

A jó forrás alatt a legtöbb fejes megtáltosodik. :)

(#31961) szentkuti11


szentkuti11
addikt

A K545 mélyeivel nekem sem volt semmi bajom, pedig nem is lejátszóval, csak egy Wolfson DAC-os LG G2-vel hallgattam. Ha nem akarsz még forrásra költeni, akkor próbáld meg ki azt a fejest még egy Neutron lejátszóval, sokat fog dobni a mélyeken és az énekhangokon.

[ Szerkesztve ]

(#31962) .DLL


.DLL
veterán

Azért a DT880 sem rossz választás, mindenesetre a mélyekről alkotott vélemény erősen véleményes volt... :P

(P.H.)

(#31963) Ati1979 válasza .DLL (#31962) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem egy LCD2-nek is gyenge mélyei lennének egy mobil telefonról. Pedig nem is. :D
(Márha egyáltalán hallható hangot adna ki magából ez a kombó. :) )

(#31964) fehér_ember válasza szentkuti11 (#31961) üzenetére


fehér_ember
addikt

Természetesen nem mobilról akarom hajtani,de csak ezt tudtam magammal vinni próbához.
Most mit kellett volna tennem, vinni lejátszót, meg erősítőt, meg 220v-os hosszabbítót elosztóval, kérni áramot .. és úgy hallgatni.
Akkor ezek szerint hiába vannak ott szépen sorba kipakolva a fejesek, ha nincs mivel kipróbálni őket.

(#31965) .DLL válasza Ati1979 (#31963) üzenetére


.DLL
veterán

Én úgy vettem ki a szavait, hogy inkább keménynek, élesnek találta őket. (talán dinamikátlan, erőlködős, kopogós? fogalmam sincs hogyan hallotta pontosan)
Én is hamar letettem arról, hogy mobiltelefonnal bármiről is komolyabb véleményt alkossak, még a Clip Zip is necces.

Az LCD-k nem kifejezetten nehezen hajthatók, tisztán emlékszem, hogy a Te AK120-adról pumpálta a dobhártyáimat amikor zöldfülűként mentem az első fejes találkozóra. Valami DábSzteppet tettél be. :P
Tehát meghajtható csak nagyon jól skálázódik a jobb forrásokkal felfelé.
Az új X-ek ráadásul 20 Ohm-osak.

(P.H.)

(#31966) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Amúgy nagyon is erőteljesek voltak a mélyek, én még véletlenül sem számítottam ennyire az 551-estől és az 545-östől sem, a leírásaitok alapján; de azt természetesen elfogadom, hogy a mobil a ludas.
Egyébb:
A bántó alatt konkrétan azt értem: csak nem akartam ilyet mondani, hogy már majdnem fizikai fájdalommal járt a fülem számára.

[ Szerkesztve ]

(#31967) Ati1979 válasza fehér_ember (#31964) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem ott kell kipróbálni. Hacsak nincs egy megfelelő DAP-od.
Így ez a hallgatózás majdnem semmit sem ér, mert nagyon kevés infót kapsz arról, hogy szólnak ezek a fejesek valójában.

Inkább el kell jönni a fejes találkozóra és ott hallgatózni. :)

(#31968) fehér_ember válasza Ati1979 (#31967) üzenetére


fehér_ember
addikt

Persze, értem én, hogy nem mobilokkal kell őket használni (habár akkor a távvezérlős kábel is felvet egy-két kérdést a gyártó felé 551 és 545-nél) de valami viszonyítási alap kellett. Viszont az meglep hogy ennyire másképp reagálnak egy nem épp megfelelő forrásra.
Mindenesetre a DT880 a mélyeket is úgy adta, mint amilyeneket én is hallani szeretnék, és a tere is ennek tetszett a legjobban. Nyitott kivitele ellenére nem engedett be annyi külső zajt szerintem mint a K242HD.

[ Szerkesztve ]

(#31969) KisTücsök válasza fehér_ember (#31964) üzenetére


KisTücsök
addikt

De ott van erősítő. Lejátszó is...

(#31970) Ati1979 válasza fehér_ember (#31968) üzenetére


Ati1979
veterán

Tök máshogy szólnak rendes forrásról ezek a fejesek. Amelyik könnyebben hajtható jobban szól mobilról. Viszont ez nem jelenti azt feltétlenül, hogy jobb egy nehezebben hajthatónál.

Az a lényeg, hogy nem megfelelő forrásról csalóka végeredmény.

Egyébként a dt880 tényleg nem rossz fejes. :)

(#31971) SoulEater77


SoulEater77
újonc

Nekem elég egyszerű lenne a kérdésem, mégpedig az, hogy melyik fejest válasszam a kettő közül.
Superlux HD651 vagy HD-681B?

Buszon lenne használva, valamint néha utcára, zenehallgatásra telefonról.

(Most egy HD651-em, ami tökéletesen teszi a dolgát, csak kezd egy kicsit kontaktos lenni.)

Megérné a 681B-re beruházni, vagy a 651 is kb. ugyanaz?

Előre is kösz! :)

[ Szerkesztve ]

(#31972) .DLL válasza SoulEater77 (#31971) üzenetére


.DLL
veterán

A 681 nem zárt, tehát eléggé behallatszana a busz zaja, ezt hangerővel elnyomni pedig nem egészséges. Inkább HD661, 662B (ha nem gond a mérete) vagy Takstar HD2000.

(P.H.)

(#31973) SoulEater77 válasza .DLL (#31972) üzenetére


SoulEater77
újonc

Köszönöm a gyors választ.
Már csak azt szeretném kérdezni, hogy a 661-nek ugyebár cserélhető a vezetéke, és ahhoz kapok egyet, plusz már van egy itthon a HD668-as rendelés miatt. Ez nálam plusz pont, de nem sok a 68 Ohm?
Ezt az ellenállás részét nem értem a dolognak.
A telefon elegendő lesz hozzá? (Motorola Moto G)
Vagy ez hogy működik?

Előre is kösz!

(#31974) DEJVID válasza DEJVID (#31954) üzenetére


DEJVID
őstag

Up :)

(#31975) NORBl válasza .DLL (#31936) üzenetére


NORBl
aktív tag

Vezeték nélküliség miatt nincs jó hangminőség ? Vagy ezek nem ajánlottak, és van vez. nélküliben is jó minőségű fejes ?

(#31976) Ati1979 válasza NORBl (#31975) üzenetére


Ati1979
veterán

Az Sh rs220 állítólag jó.

(#31977) NORBl válasza Ati1979 (#31976) üzenetére


NORBl
aktív tag

Ennyi pénzért el is várnám, hogy jó legyen. :)

Szerk.: Vezetékes fülesnél mit érdemes mostanság venni ? Ár-érték arányban mi most a bestbuy ?10-20 k körül.

[ Szerkesztve ]

(#31978) Dorien válasza SoulEater77 (#31973) üzenetére


Dorien
veterán

102dB érzékenység mellett valószínűleg nem lesz gond a hangerővel.

Norbi: [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31979) Ati1979 válasza NORBl (#31977) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem vezetékesben a 30-40 ezres kategória lehet. :)
Bár ez csak tipp...

(#31980) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Senki többet?[link]

(#31981) NORBl válasza Dorien (#31978) üzenetére


NORBl
aktív tag

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#31982) #71562240 válasza fehér_ember (#31968) üzenetére


#71562240
törölt tag

Akkor most inkább itt válaszolok az említett okokból.

Az nem lepett meg, hogy felemás érzéseid voltak, ezért is hangsúlyoztuk annyira, hogy mennyire fontos a személyes tapasztalat. Ugyanis, habár a kollégáknak persze igazuk van, hogy rendesebb kiszolgáló elektronikával sokkal inkább a képességeikhez méltón szólnának ezek a szép fejhallgatók, azért most sem csak a telefonod hangját mérted fel, hanem valamelyest a megvizsgált fejhallgatókét is, és a hozzájuk való viszonyodat is.

A levelezésünkben hangsúlyoztam, és nagyon-nagyon nem véletlenül, hogy nem csak a karakterek megismerése miatt elengedhetetlen a hallgatózás, nem csak arról kell élményt szerezned, hogy neked melyik típus karaktere tetszik jobban, hanem arról is, hogy egyáltalán mire képesek ebben az árkategóriában a készülékek és mire nem. Talán nem véletlen, hogy a néhány megvizsgált készülékből éppen egy olyan felelt meg egyértelműbben a várakozásaidnak, ami már egy fokkal magasabb kategóriájú az általad anyagilag megcélzottnál. Lehet, hogy éppen ez az ugrás kell ahhoz, hogy eljuss az általad minimálisan remélt hangminőségszintig. De az se véletlen, hogy amikor a MM-ban visszaléptél egy kategóriát, az már mégúgyse tetszett, könnyen lehet, hogy azon kategória legjobbjaival se lettél volna még csak felemásan se elégedett. Ez részben két dolog miatt van.
Egyrészt, mert a hangdobozos rendszered hangképéhez hozzászokván túlzottak voltak az elvárásaid ahhoz képest, amit a fejhallgatók - egyáltalában illetve adott árszinten - nyújtani tudnak. Sokan azt hiszik, hogy fejhallgatóval olcsóbban lehet jó hangzást elérni, mint hangdobozos rendszerrel. Tévednek, sőt akkor már inkább csak drágábban lehet, ha egyáltalán lehet "jó hangzást" fejhallgatóval. A másik, hogy az iE80-asod egy elég jó fülhallgató (provokatív oldalvágás a topikjába: sokkal jobb annál, mint amilyennek itt a Prohardveren jellemzően értékelni szokás), és az is egy igényszintet alakított ki benned, már persze azzal együtt, hogy te is tudod róla, meg is beszéltük, hogy közel sem annyival jobb a CX300-adnál, mint amennyivel drágább - ami természetesen igaz az ex iE7-edre is.
Kanyarodjunk vissza az ízléshez:
Beszélgettük korábban, hogy a fülhallgatóid közül egyre inkább a CX300-zal is meg tudsz alkudni, alkalmasint az iE80 ellenében is, és ma már nem feltétlen tanácsolnád másoknak, hogy afölött pénzt költsenek fülhallgatóra, ezzel együtt, most a CX300-nál jóval előkelőbb hangú fejhallgatókkal szemben is inkább a felemás érzéseidet hangsúlyoztad, pedig a fejhallgatók eleve sokkal potensebb hangminőségűek mint a fülhallgatók. Ezzel visszatérünk az ízlés kiindulópontjához, valószínűleg neked fejhallgatók terén is kicsit más ízlésed van jelenleg, mint az itteni topiklakók többségének, és esetleg a megcélzott árkategóriában is találhatni olyat, amivel maradéktalanabbul elégedett lennél, mint a nekünk leginkább tetszőkkel, amelyekkel ugyebár nem vagy maradéktalanul elégedett az árukhoz képest. Ha szóbajöhet szupraaural, azt mondanám, a kísérlet kedvéért, próbálj ki például egy Beats Solo HD-t vagy Solo2-t, hátha azok mélyeit elég fluidnak találnád a számodra megszokotthoz képest - mobiltelefonról is. Vagy talán ott van az Audio-Technica M50, mint szintén fluidabb mélyekkel rendelkező típus, annak inkább a magasait találhatnád kissé keménynek, "kopogósnak", dinamikátlannak de lehet hogy arra nem annyira érzékeny a te füled, mint másoké. És kár hogy most kifogytak a Yamaha MT típusok, lehet hogy megtetszett volna az ő sajátos hangszínű hangképük.
Mindenesetre az kicsit meglepő, hogy éppen a mélyeket találtad ellenszenvesebbnek, a szükségesnél keményebbnek, általában inkább a magasakkal, felsőközepekkel szokott ilyen problémája lenni a hallgatóságnak. Érdemes tudni, hogy hangsugárzók (azaz hangfalak, hangpanelek, open-buffle-ök, hangdobozok, fejhallgatók, fülhallgatók, agyi implantátumok...) esetében általában kifejezetten erény szokott lenni az olyasmi (olyasféleség), amire panaszkodsz, azazhogy ha tömör, "kottázható" a basszusuk, nem pedig feldúsult, szétfolyós, "one-note" jellegű.

Egyébként azt is megbeszéltük, hogy a Fejhallgató Pláza típusú helyek arra bazíroznak, hogy ott bátran és nyugodtan lehessen hallgatózni, nem kell félénkeskedni, valamint ugyebár nagyon is van(nak) ott fejhallgatóerősítő(k) lejátszókészülék(ek), nyugodtan használhattad volna, és mondtam, hogy oda vidd magaddal a saját erősítődet is, az nem olyan nagy macera, és sokat számít a fejhallgatótól kapott hang tekintetében, jóval többet, mint a mobiltelefonod erősítője. Legközelebb bátrabban!

(.DLL: szándékosan nincs sorköz a "Kanyarodjunk vissza..." résznél! :B )

(#31983) Bodz válasza F_Zolee (#31938) üzenetére


Bodz
nagyúr

A HD2000.

(#31984) krichd1 válasza fehér_ember (#31957) üzenetére


krichd1
addikt

Érdekes tapasztalatok, szerintem hallgass meg egy NAD Viso HP50-et is.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#31985) Dinter


Dinter
addikt

Titeket nem zavar, ha a fejhallgatón nincs hangerőszabályzó?

(#31986) szentkuti11 válasza Dinter (#31985) üzenetére


szentkuti11
addikt

A hangerőszabályzótól mentsen meg a jó isten! Inkább állítgatom a lejátszón.

(#31987) Dinter válasza szentkuti11 (#31986) üzenetére


Dinter
addikt

Mert, mi a baj vele? Most nem tudok dönteni, hogy vegyek egy olcsóbb fejest mikivel meg hangerőszabályzóval, vagy a Takstar HD2000-ret, amin ugye nincs. Így belegondolva hiányozna szerintem nekem a hangerőszabályzó (aztán ki tudja, lehet később megszoknám).

(#31988) szentkuti11 válasza Dinter (#31987) üzenetére


szentkuti11
addikt

Általában a hangminőség rovására megy, ráadásul +1 hibaforrás.

(#31989) Bodz válasza Dinter (#31985) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem igazán.
Na de még a legolcsóbb multimédiás billentyűzeten is lehet hangerőt állítani, ha nem akarod az egeret használni.

[ Szerkesztve ]

(#31990) #71562240 válasza Dinter (#31987) üzenetére


#71562240
törölt tag

Engem is nagyon zavar, ha VAN rajta.

(#31991) kemcso válasza Dinter (#31985) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem, sőt jó hogy nincs rajta...

(#31992) Dinter


Dinter
addikt

Na és akkor is érződik a különbség mondjuk egy 5k-s és egy 10k-s fejes között, ha nincs dedikált hangkártyám?

(#31993) szentkuti11 válasza Dinter (#31992) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ez az alaplapodtól is függ, de általában azért akkor is bőven érezhető.

(#31994) #71562240 válasza Dinter (#31992) üzenetére


#71562240
törölt tag

Maaaargit! Margit!

(#31995) Dinter


Dinter
addikt

Van itt olyan valaki, akinek van gamer headsetről sima fejhallgatóra való váltásról tapasztalata?

(#31996) DEJVID válasza DEJVID (#31954) üzenetére


DEJVID
őstag

Valaki?

(#31997) KisTücsök válasza Dinter (#31995) üzenetére


KisTücsök
addikt

Nekem volt (van) G35-öm. Már a kis 408-as Sennt is jobban szerettem. Zenére. Játékra nem volt rossz a Logi, de meglennék lepve, ha a Q701-es láncom nem mosná le ebben a tekintetben. Na persze nem is egy árkategória. Majd ha összeállt, bátölfildezek egy kicsit.

Mindenesetre én "gamer" fejesekkel nem foglalkozom többet.

(#31998) Dinter


Dinter
addikt

Csíptetős mikrofont hol lehet venni? (reális áron, mert amilyeneket találtam, olyan szintű nem kell nekem)

[ Szerkesztve ]

(#31999) #71562240 válasza DEJVID (#31996) üzenetére


#71562240
törölt tag

Idéznék:
"A kutyafáját milyen elképzelések tudnak itt születni."

Szerk.: Feltételezem, hogy nem véletlenül nem érkezett eddig se válasz. Hogy mit akarsz tenni? Hangszórókimenetre kötni fejhallgatót?

Ha az lenne a kérdés, hogy a két negatív ér egybekötendő lenne-e, arra természetesen az lenne a válasz, hogy persze. Mármint hogyha valami értelmezhető elgondolásról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#32000) szentkuti11 válasza Dinter (#31998) üzenetére


szentkuti11
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.