Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31201) Ati1979 válasza Kékes525 (#31187) üzenetére


Ati1979
veterán

Igazán nincs mit. :)
Régebben érdekelt ez a fejes ezért utánaolvastam. Sajnos nem hallottam még.

Viszont felszínes hallgatásra szerintem teljesen jó lesz. :)

Amúgy ha vezeték nélkülit vennék, mondjuk tv nézéshez én csak ezt venném. :))

(#31202) Kékes525 válasza Ati1979 (#31201) üzenetére


Kékes525
félisten

Megrendeltem, ha megjön és kipróbáltam írok róla néhány sort. Összetudom hasonlítani:
Sennheiser HDR 130-al (ez is vezeték nélküli) HD 555-el és HD 650-el.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31203) Ati1979 válasza Kékes525 (#31202) üzenetére


Ati1979
veterán

Rendben kíváncsian várjuk. :R Kicsit off topic lesz, de az emberek többségét azért érdekelni fogja.

(#31204) Silent77


Silent77
veterán

Megjött a Beyer 770 pro 250 Ohm hangja. :B
Jót tett az együtt töltött pár nap, és gondolom a bejáratás.
Most már azt mondom megérte a csere! :R

Egyedül talán az anyagminőséget tudnám felhozni, a Takstar pro 80 sokkal masszívabb, majd az idő eldönti.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#31205) niof


niof
addikt

Sziasztok!

3 Hét aktív használat után néhány gondolat, a Sennheiser HD25 1-II-ről:

- 50-60 óra használat után, a kezdetben kissé "kemény" de öblös mély hangok már leereszkednek egészen szub mélységekbe, de a dinamikájuk, az "attak" ugyanúgy hiánytalanul megmaradt.
- A magas tartomány nagyon finoman szól, nem fedeztem fel semmi harsányságot, vagy kiemelést. Inkább azt mondanám, a felvétel sajátját közvetíti.

Eddig nem akartam különösebben nagyobb hangerőn "megküldeni", de tegnap ez is sikerült. Egyből meg is mutatta a kicsike, hogy miért kedvence sok DJ-nek, és miért hordják magukkal mobil fejhallgatóként a mai napig a hangmérnökök.
Ugyanis, nagyobb hangerőn sem veszti el a kontrollt, végig megfogott és pontos marad, épp olyan a hangja, mint kisebb hangerőn. Ebbe azt is beleértve, ami sok fejhallgatónak hibája nagyobb hangerőn, hogy bizonyos dolgokat/frekiket elkezdenek kiemelni, és "kiabálóssá" válnak. Na ez nem.
Volt olyan felvétel, túlzás nélkül, amin a közönséghang is rá volt keverve a felvételre, és teljesen a koncerten éreztem magam, mintha ott lennék, még a színpadot is el tudtam képzelni, mi hol van rajta. Teljesen, mintha az ottani, jó minőségű koncerthangosítást hallgatnám. :))

Szóval, aki kicsit komolyabb fejesre áhítozik, feltétlenül adjon egy esélyt ennek is, és egy bejáratott darabot füleljen meg mindenképpen.

A nagy fülnyomásról annyit, mikor vettem, írtam, hogy voltak, akik arra panaszkodtak, hogy nagyon szorít. Nos, sikerült 1-2 alkalommal nekem is úgy feltenni, hogy 25-30 perc után kicsit nyomta a fülemet, de ez egy minimális igazítással megszüntethető, és némi egyéni megszokást igényel, hogy pontosan hogyan kell felrakni, hogy hosszú távon is kényelmes legyen a viselete.

Kitűnő fejhallgató, akár az ajánlóban is szerepelhetne.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#31206) vodkaboy22 válasza Silent77 (#31204) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem egy ismerősöm használ 20+ éves Beyereket. Ráadásul minden alkatrész gyorsan cserélhető és beszerezhető... :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31207) Silent77 válasza vodkaboy22 (#31206) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi, néztem anno, amúgy is vigyázok rá nagyon. :B
Azt hittem a csavart kábel zavaróbb lesz, de nekem jobban tetszik mint az egyenes.
Első nap még szorított, de már másnap tökéletes volt, nagyon kényelmes.
Párom is megjegyezte, sőt a gyerekek is, ezt akarják használni állandóan.
Néha azért megengedem nekik, de ott a HD2000 az nekik lett véve. ;]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#31208) makoss válasza Silent77 (#31204) üzenetére


makoss
veterán

Gratula!
Én meg komolyan elgondolkozom inkább a Takstar Pro 80 fejhallgatón, a xonar U7-et már megrendeltem, remélem nem bánom meg! :U :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#31209) #71562240 válasza niof (#31205) üzenetére


#71562240
törölt tag

Köszönjük az írást a "színpadikus" fejhallgatóról.
Az ajánlóban olyanok vannak, amelyek listaára 30ezer alá befér.

(#31210) barabali


barabali
csendes tag

Hello!

Nem találtam megfelelő topikot, de remélem itt is tudtok segíteni.
A superlux hd-681evo rövidebb kábele megtörhetett valahol a csatlakozónál. Vettem egy másik 1,5m-es jack hosszabbítót 500ft-ért (euronicsban), de nagyon merev volt, pár nap után meg is tört.
Tud valaki ajánlani valami korrektebbet? (akár picit drágábban is)
Ahogy néztem jack hosszabbítóból nincs sok 1-1,5m-es, egyelőre ezt találtam: [link]

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#31211) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok!

Ha valakit érdekel, akkor jövő hónap elején tudok szerezni 1 db AKG K3003-as fülest(ezüst), újat, garisat, bolti ár 60 százalékárt kb. Természetesen személyes átvéttel,kipróbálási lehetőséggel(hozott anyagból) illetve lehetőleg tag és ettől feljebb levő titulusban levő embernek adnám el. További kérdések jöhetnek pü-ben.

(#31212) Baga1983 válasza Baga1983 (#31211) üzenetére


Baga1983
senior tag

Bocs, későn vettem észre hogy van külön fülhallgató topik is. :R

(#31213) DEJVID válasza barabali (#31210) üzenetére


DEJVID
őstag

Általában a fejhallgatóból kilógó fix rész szokott megtörni.

(#31214) Exodius


Exodius
őstag

Srácok!

Az Audio Technica ATH-M30 és M30x közt van különbség, mert láttam hogy az M30 ajánlott és a leírtak alapján az M30x ugyanaz csak a pánton és kagylókon változtattak kicsit. Illetve tudom hogy az M50x basshead, viszont mi a helyzet az M40x-el meg M20x-el? Ezekről tudnátok bővebben írni jellemzőket, hogy mire jók mik az előnyök/hátrányok? Eredetileg úgy voltam vele, hogy gyűjtögetek AKG K550-re, de már lemondtam róla (igen, gyenge vagyok :D), így inkább megnézem ezeket, a Sennheiser HD 555-öshöz képest biztosan előrelépés lenne akármelyik. Meg olcsóbbak is mint az AKG K550 és lehet azt az összeget ami kimaradt, elraknám egy Musiland Dragonra vagy 03-asra. Ez a Beyerdynamic DTX 501P is szimpinek tűnik, úgyhogy ha arról is van rövid leírástok, azt megköszönném.

Akkor kösz még egyszer a válaszokat....ha majd lesznek. :D

(#31215) tal-garius válasza Exodius (#31214) üzenetére


tal-garius
aktív tag

K551? 30ért ha lehet még kapni jobb vétel szerintem. Később csak bánni fogod, hogy nem azt vettél. Aztán mehet gyűjtés Musilandra. szerintem.

(#31216) barabali válasza DEJVID (#31213) üzenetére


barabali
csendes tag

Természetesen n is erre gondoltam először, de a 3m-es kábellel jól működik és az újjal is jó volt amíg meg nem tört a kábel.

(#31217) .DLL válasza Exodius (#31214) üzenetére


.DLL
veterán

"Sennheiser HD 555-öshöz képest biztosan előrelépés lenne akármelyik."

Egyrészt: ezt miből gondolod? Nem találom az ATH M sorozat széleskörű dicséretét, és az HD555 595-té moddolva nem szól rosszul.
Másrészt: egyik körte másik alma... nyitott-zárt. De a zártak között is elég különböző karakterű fejesekről van szó, vagy ez a része mindegy?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31218) Exodius válasza tal-garius (#31215) üzenetére


Exodius
őstag

Nagy különbség van a 2 között? Tudom hogy az 551 olcsóbb, csak furcsa. :O

(#31219) Exodius válasza .DLL (#31217) üzenetére


Exodius
őstag

A jellemzőket, pajti. Ha leírjátok hogy ezek a hátrányok, akkor gyűjtök tovább. Kinek vannak tapasztalatai az M-seriáról (kivéve az M50-et)? :) Amúgy moddingolva van. ;)

(#31220) #71562240 válasza Exodius (#31214) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az M40-ig hátralépés. A HD555 kb. az M50-nel egy szint, persze más (nyitott) karakterrel.

(#31221) zsocy válasza Exodius (#31218) üzenetére


zsocy
őstag

Az 551 az ugyanaz mint az 550 csak mikrofonos, és ettől kicsit más kábel van hozzá. Van aki hallja ezt a különbséget, van aki nem,de nem óriási a difi. Plusz asszem még a színe is más, 551 lehet fekete és fehér is. Amúgy 550kb=551, és tényleg jó vétel 30 körül.

(#31222) .DLL válasza Exodius (#31219) üzenetére


.DLL
veterán

K551 előrelépés lenne, tisztább, kevésbé fedett konkrét hangja van, persze nem olyan széles a tere, mint a nyitott Seninek, de zárthoz képest nagyon jó az is, és szerintem ez lenne hasonló karakter mint az 555.
Az M szériában szinte mindnek igen színezett hangja van.

(P.H.)

(#31223) Exodius válasza .DLL (#31222) üzenetére


Exodius
őstag

Ezek szerint akkor rosszul színeznek, mert a Beyer-ek is színeznek azok mégis királyak? :) Mondjuk akkor kissé átverés az M-széria, mivel hogy monitor fejesek, de ha színeznek akkor.....csalnak? :O :)

(#31224) .DLL válasza Exodius (#31223) üzenetére


.DLL
veterán

Nem Mastering fejesek :D

(P.H.)

(#31225) #71562240 válasza Exodius (#31223) üzenetére


#71562240
törölt tag

Minden fejhallgató színez, többé-kevésbé, jobban-rosszabbul, hazugabban-kevésbé hazugan, kellemesebben-kellemetlenebbül, ügyesebben-ügyetlenebbül, ződulti-pirosulti, fedáksári.
Aztán hogy mimindendéle fejhallgatóra ráírják a marketingesek, hogy monitor... Akinek nem marketinge, ne vegye magára.

(#31226) krx21 válasza #71562240 (#31225) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, de a túlzott "steril", színezetlen hangzás sem jó szerintem... Túl száraz, élet nélkülinek hat, hiányzik belőle a muzikalitás... Vagy Te hogy látod?
Igazából minden élőzenei előadás helyszíne is színezi a hangot...

[ Szerkesztve ]

(#31227) #71562240 válasza krx21 (#31226) üzenetére


#71562240
törölt tag

Úgy van, a hangversenytermek is színeznek. Ezért mondogatom, hogy a hangverseny korrekt helyszíne a minden lehetséges zajtól távol eső végtelen termőföld, szélcsendben, alkonyatkor, napnak háttal - meg a süketszoba.

Fejhallgatóban én is ambivalens vagyok a sterilebb-igazmondóbb és a színesebb-élettelibb karakter közötti választásban, de lehetőleg a sterilebbet, visszafogottabbat igyekszem választani, ha választani kell. De mondom, ambivalens vagyok, mert a hifi nem működik csalás nélkül, hiszen az élő hangszereket csak élő hangszerekkel lehet megszólaltatni, ezek kirívóan tökéletlen pótlékaiként a hifi berendezéseknek így-úgy csalniuk kell, hogy esélyt adjanak az eredeti élmény illúziójának megteremtésére. Különösen a fejhallgatóknak kell csalniuk óhatatlanul, hiszen azok eleve csak illúziószerűen hangsugárzók.

(Most sokan megijedtek a kérdésed kapcsán, hogy mekkora monológ következik, de csak ekkora.)

(#31228) krx21 válasza #71562240 (#31227) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, egész rövid voltál most... ;]
Ezért tulajdonképpen a hangzás kicsit szubjektív... Persze vannak objektíven is mérhető minőségi jellemzők is...

(#31229) thesound


thesound
őstag

Kammerer: Az utolsó mondatod nagy igazság. :-P

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#31230) .DLL válasza krx21 (#31226) üzenetére


.DLL
veterán

Nem feltétlenül. Mikor meghallgatsz két fejest aminek hasonló a karaktere, mégis az egyik pl. sokkal jobb dinamikában, akkor jön a huh, ez de "élő"! És ha kiegyenlített, sem száraz, hanem élvezetes (ha amúgy bejön). Visszaváltva a másikra, keresed, hogy mi hiányzik, minden a helyén van, tartományok OK, de mégis laposhal az egész. Persze a mihez képest itt is sokat számít (mind emberben mind technikában).

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31231) #71562240 válasza .DLL (#31230) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nehéz a tipizálás, túl sok a paraméterváltozó ahhoz, hogy igazándiból típusokat tudjunk elkülöníteni. Ahogy (ha jól emlékszem) D.L. mondotta: A zebra és a villamos sem csak abban különbözik, hogy az egyik függőlegesen csíkos, a másik pedig vízszintesen sárga.

(#31229) thesound Van olyan, amelyik nem?! :Y

[ Szerkesztve ]

(#31232) .DLL válasza #71562240 (#31231) üzenetére


.DLL
veterán

A krokodil pedig egymagában zöldebb, mint hosszabb. Tudniillik zöld hosszában is, és zöld keresztben is, viszont csak hosszában hosszú.

(P.H.)

(#31233) #71562240 válasza .DLL (#31232) üzenetére


#71562240
törölt tag

És a szandimandi, - akarom mondani szalamandra?

(#31234) .DLL válasza #71562240 (#31233) üzenetére


.DLL
veterán

Az kevésbé zöld, sőt viszonylag ritkán az, így már inkább hosszú, de nem annyira mint a villamos.

(P.H.)

(#31235) Exodius


Exodius
őstag

Hozzátok van felirat? :D

(#31236) zsocy válasza Exodius (#31235) üzenetére


zsocy
őstag

Lehet a csütörtök tiszteletére mindenki elfogyasztott egy jó kis holland muffint, felrakta a fejest, és hülyeségeket írogat :)

(#31237) Nigér válasza #71562240 (#31231) üzenetére


Nigér
őstag

Asszem ehhez gőzekének győzikének is lenne 1-2 szava... :))

(#31238) Ear001 válasza krx21 (#31226) üzenetére


Ear001
addikt

Azt is torzítás, tökéletlenség okozza.

(#31240) Falcon C.


Falcon C.
aktív tag

A 30000Ft alatti ajánló alapján vettem egy Maxell Retro DJ-t. Az eddig használt Geniushoz képest és és föld! :) Tényleg a mélyekben túlsúlyos, de korrigáltam a hangfal beállításokkal. Köszönöm az összefoglalót és az ajánlást!

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#31241) atala


atala
addikt

Én is éppen akartam írni, hogy megjött a Maxell Retro Dj. Első hallásra, meglepően sok a mély, és a magas, amit én nagyon szeretek. Én egy kicsit öblösnek hallom a hangját, de szerintem a bejáratás után sokat fog javulni.
Ár/érték aránya tényleg jó.
Köszönöm, hogy ajánlottátok ezt a fülest, a lányom nagyon fog neki örülni. :)

(#31242) margithid válasza Falcon C. (#31240) üzenetére


margithid
veterán

Nekem Retro Dj nem jött be, kényelmetlen. Ami viszont teljesen más kategória kényelemben az az AKG K511!
Szerintem hangzása is jobb. Árban pedig nem sokkal drágább.

(#31243) Falcon C. válasza margithid (#31242) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Mintha nekem gyártották volna, szinte rám öntötték, annyira kényelmes, hogy ebben akartam aludni, de az asszony végül lebeszélt róla. :) Soha többé nem veszek olyan fejhallgatót, aminek (csak) műanyag a pántja. Eddig kettő törött el a fejemen. :B Emellett, így hónap vége felé nem volt mindegy, hogy ötezer és pár száz, vagy nyolcezer plusz posta a számla vége. :O

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#31244) margithid válasza Falcon C. (#31243) üzenetére


margithid
veterán

Persze, mindig a saját tapasztalatok a mérvadóak!

(#31245) Ununqatrium


Ununqatrium
aktív tag

Sziasztok.

A JBL J88 párnacsere után két hétig bírta, megint szétment. Meguntam, nem fogom havonta hetekre nélkülözni. Kár, bejön a hangja. Kérnék néhány javaslatot legalább ilyen jó hangzású, circumaural fejesre. Fontos kritérium, hogy mélyben ennyit mindenképp tudjon, valamint az alacsony torzítás nagy kakaón. Felső árhatár 45 ezer.

Köszi.

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#31246) fagy53 válasza margithid (#31244) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ez is a normális, hiszen magának vette és tetszik neki.
Nyilván számára is ez lesz a mérce, ha talál egy jobbat azt is ehhez viszonyítja, nincs itt semmi baj!
Más kérdés, hogy nekem sem az a véleményem a két fejesről mint neki, mivel mindkettőt felpróbáltam pusztán a kényelmi szempontok okán és rögtön levettem a Maxell-t, míg az AKG tökéletes volt.
Ez csak egy rövid próba volt, ahol a Retro DJ nyomta a fejtetőmet és így azonnal megbukott, de ez az én véleményem és az én fejem, másnak más véleménye és más feje lehet.... :D

(#31247) tal-garius válasza Ununqatrium (#31245) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Kicsit színezett, V hangú Takstar pro 80? Én biztos azt vettem volna, ha több mélyre vágynék, mint a K550-esem amit tud. Vagy végső esetben brutális méllyel M50-es Audio Technika. Olcsóbbak is mint 45e.

(#31248) Ununqatrium válasza tal-garius (#31247) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

Köszi. Az M50-nel már kacsingatok egy ideje, csak azt olvastam, hogy gyakran visszafogottak a mélyei. Van esetleg e téren összehasonlítási alapod (vagy itt bárkinek) a J88-al szemben? Ha nem szegényesebb az alsó tartomány, el van döntve. Brutálisan masszívnak tűnik.

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#31249) RetepNyaraB válasza Ununqatrium (#31248) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az M50 beats-et megszégyenítően basshead.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#31250) Ununqatrium válasza RetepNyaraB (#31249) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

Akkor ezzel meg is volnánk. Köszöntem :R

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.