Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31501) #71562240 válasza krichd1 (#31499) üzenetére


#71562240
törölt tag

Köszi, igyekszem is "meghallgatgatni". "Olvasgatgatom" róla, hogy a HD felfogását viszi tovább, nem a sima Solo-ét - biztos igaz.

(#31498) .DLL: Az utóbbi időben nagyon túlszaporodtak a tarajos punk goethék, akarom mondani foltos salamanderek, akarom mondani szandimandi..., vagy hogy is... a lényeg, hogy védett állat, és ez baj.

[ Szerkesztve ]

(#31502) #71562240 válasza Nigér (#31491) üzenetére


#71562240
törölt tag

Egy gondolat bánt engemet:
Szövet párnák közt hallani meg,
Miként hervad el a hangvirág,
melyet száraz karakter foga rág...

Jobb az olyan párna, amilyennel tervezték a fejhallgatót.

[ Szerkesztve ]

(#31503) Nigér válasza #71562240 (#31502) üzenetére


Nigér
őstag

Király vers, adok érte egy 1 000 000 fontos hangjegyet ;]

Amúgy jól elvagyok a gyári párnáival, csak ha órákat a fejemen van akkor megesik hogy enyhén aláizzadok.
Ezért próbálnék ki szövetpárnát.
Meg persze arra is kíváncsi vagyok, amit itt sokan mondtak, más fejesekkel kapcsolatban, hogy hova, milyen irányba változik a hangja.

(#31504) #71562240 válasza Nigér (#31503) üzenetére


#71562240
törölt tag

No persze, a várhatóan létrejövő karakterváltozást ábrázoltam a kiszáradás metaforájával.
Eltűnik belőle az energia, a mély, a közép, azaz - kis sarkítással - ciripelni kezd, mint a KisTücsök (fején a megveendő Q701-es, kívülről hallgatva).

Amikor korábban szó volt a topikban ilyesmi cserékről, az jobbára olyan fejhallgatókra vonatkozott, amelyek fel vannak erre készítve a konstrukciójukban, és a különféle anyagú párnáik is úgy lettek megtervezve, hogy minél inkább kompenzálják az anyagok hangkülönbségeit. Az a Sony azonban tudtommal nem így lett tervezve, tehát (tudtommal) nem találnál őhozzá tervezett szövetpárnát, így valamiféle fusi megoldás az említett kiszáradást hozná magával, mivel ahhoz a műbőr borításhoz tervezték - illetve azt a műbőr borítást tervezték hozzá, okkal. Persze te is ezért kérdezted, hogy van-e hozzá gyárilag. Úgy tudom, nincs.

(#31505) Quintero


Quintero
tag

Egy olyan kérdés hogy megéri-e a Denon AH-D510 12e-ért (Szerintem bemutató modell MM-ben és az soha nem vennék de tuti be van járatva :D) vagy vegyem a HD2000-et 7e-ért. Mennyi a hangzásbeli különbség akár PC-n akár Huawei Y300-on.

(#31506) Dorien válasza Quintero (#31505) üzenetére


Dorien
veterán

Ha ki van állítva, akkor miért nem hallgatod meg? Kinézetre szebb, mint a HD2000, hangra meg valószínűleg mélytúlsúlyos, mint a többi Denon.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31507) Quintero válasza Dorien (#31506) üzenetére


Quintero
tag

Meg is hallgattam csak nem vágom hogy szól a másik :D így hirtelen nem volt rossz.

(#31508) jippa válasza jippa (#31479) üzenetére


jippa
aktív tag

Senki semmit? Lehet, h csak nekem izgalmas :D ;]

AIWA HP-500

innerfidelity Tyll véleménye kabeer moddolt példányáról: Link

driver: link

frekvenciamenet: link

specifikáció: Link (15-25000Hz!)

egyéb:
- 1977/78
- a szokásos 12 helyett 6 mikron vastag membrán
- a szokásos 14 helyett 8 párhuzamos alu vezeték fut a membránon
- az átlagosnál jobb basszus stock állapotban

(#31509) .DLL válasza jippa (#31508) üzenetére


.DLL
veterán

Nem-nem, erős keresésbe kezdtem a neten hogy legyen egy jó tippem, de sajnos semmi (direkt nem mentem fel a nagy Round-up-ba, bár valószínűleg még úgy sem lett volna könnyű) :)

Nagyon tetszetős darab! És hogy szól nálad? :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31510) jippa válasza .DLL (#31509) üzenetére


jippa
aktív tag

a kicsatoló trafón keresztül megy rá a csöves, mert egyszerűen ezeket nagy orthokat az OTL nem bírja közvetlenül meghajtani, ezt vodkaboy a dac topikban már el is magyarázta, hogy miért nem

a roundupon nagyon dícsérik ezt a fejest, nem is akarom mondani, hogy mikhez hasonlítgatják ott

Amit én mondok - összvissz 4 óra hallgatás után, hogy ennek van eddig a legjobb tere a nagy ortho-k közül, ez az öblös kialakítású tok kiérződik a hangjából. Valószínűleg ezzel függ össze az is, hogy tényleg nagyon jó mély van benne, öblösek a nagy dobok, ahogy kell. A középső és a felső traktus egy ilyen nagy orthonál mindig szuper, arról kár is többet mondani.

A DUAL DK830-al fogom összehasonlítani, mert az utóbbi 1-2 hónapban az a kedvencem.

szerk: csodaszép ez a fejhallgató, hihetetlen minőségérzetet sugároz magából, tiszta fém az egész

[ Szerkesztve ]

(#31511) Nincsijennév


Nincsijennév
csendes tag

Sziasztok. OFF-ba teszem, de azért olvassa el mindenki plz:
Csak annyi, hogy vki közületek esetleg tudja-e, mi van fi:zi'k-kel mostanság. Köszönöm előre is. Ugyanis privátokra nem válaszol nekem, a megadott telefonszám meg "ezen a számon pf. nem található".
Szeretném elérni őt mindenképp.
Az adatlapján az aktivitásnál gyakran azt látom, hogy be van lépve, de ettől még nem sikerül elérnem -- nem is értem, mi van most akkor.
Köszönöm, ha bárki tud vmit.

(#31512) vodkaboy22 válasza jippa (#31508) üzenetére


vodkaboy22
addikt

És még van k...ped betenni hogy csorogjon a nyálam?! :DD
De most komolyan következő hét kedd-en feléd leszek kocsival. Beugorhatok csak egy 30 perc hallgatózásra kedd délután este? :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31513) Gish


Gish
csendes tag

Hali. Egy fejhallgatót keresnék, az alábbi megkötésekkel.

- Alapvetően telefonhoz szeretném használni, és ezért számomra buktató a hosszú kábel. Szóval, amennyiben lehet 1.2-1.5 méter körüli kábelezésű fejes kellene. (a telefon maga pedig egy Sony Xperia L)
- Mély párti vagyok, jó volna a kiemelkedő (brutál) mély. Közép és magasban elég, ha közepes, de azért lehet ott is kiemelkedő.
- Egy oldalas legyen a kábelezése, NE kettő.
- Zárt és Circumaural kialakítás
- Értelmes színben kapható legyen. :D ez nálam a fekete. :D
- "vastag" vezeték. Nem kell centi vastag, de ne vékony legyen. Régen volt egy K 511-em, annak a kábelét imádtam.
- És az ár: 40k-m van erre a célra. +/- pár ezer Ft.

Előre is köszönöm.

(#31514) jippa válasza vodkaboy22 (#31512) üzenetére


jippa
aktív tag

úgy vártam ezt a fejhallgatót, mint egy gyerek, úgyhogy ki se bírnám, hogy ne mutassam meg

a tali dolgot egyeztessük pü-ben, mindig szívesen látlak

(#31515) #71562240 válasza jippa (#31508) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nekem is izgalmas!

(#31516) KisTücsök válasza #71562240 (#31504) üzenetére


KisTücsök
addikt

"ciripelni kezd, mint a KisTücsök (fején a megveendő Q701-es, kívülről hallgatva)."

Fog is. Jövőhéttől. :K
___

Bár nem terveztem ennyi rákölteni, a hangfalas rendszeremből meg leginkább pénzt akartam kivenni, nem elkölteni az egészet egy fejes láncra :DDD, de majd meglátjuk... Izgatja a fantáziámat, mit is lehetne kihozni ebből. Ahogy olvasgatom, meghálálná ez a 701-es egy 50-80k-s dac meg max 50k-s erősítő társaságát? Valaki esetleg hallotta már MomentDAC-cal meg X-Szekeressel? Így, együtt.

Úgye, láncban kéne gondolkodni, de többféle dac meg erősítő kipróbálására lehetőségem nem lesz sajnos.

(#31517) KisTücsök válasza KisTücsök (#31516) üzenetére


KisTücsök
addikt

Azért ilyenkor már nem erősségem a helyesírás.

(#31518) #71562240 válasza KisTücsök (#31516) üzenetére


#71562240
törölt tag

Próbálj HiVoxot is. Lupus, Bubo.

(#31519) zsocy válasza jippa (#31508) üzenetére


zsocy
őstag

Tényleg nagyon szép darab!

Honnan veszed ezeket a régi orthokat ha szabad kérdeznem? Többnyire nyitva tartom a szemem a hirdető oldalakon (külföldön is), de nem igazán találkozom hasonlókkal. Egyre jobban izgatnak a hasonló cuccok, ezekben vót még anyag! :)

(#31520) Dorien válasza Quintero (#31507) üzenetére


Dorien
veterán

Nomono-nál meghallgathatod a HD2000-et. Vagy a győri Hangszerdiszkontban. Ott Invotone néven fut.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31521) Nigér válasza #71562240 (#31504) üzenetére


Nigér
őstag

Szerinted (és mások véleményére is kíváncsi vagyok természetesen!) érdemes erről váltani pl. az itt sokat ajánlott 770-es, 880-as stb Beyerekre?
És most nem csak a plüss párnák miatt kérdem.

(#31522) Nigér válasza Nincsijennév (#31511) üzenetére


Nigér
őstag

Igen, ez engem is érdekel.
A hangbarlang.hu is már kb 3-4 hónapja nem elérhető...
Elnézést a dupláért, az előzőt már nem tudtam szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#31523) fattyu válasza jippa (#31514) üzenetére


fattyu
veterán

grat :D én is kiváncsi lennék rá :D Monjuk vodkával is randizni kell mert kettővel is forrasztás gond van.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#31524) Dorien válasza Nigér (#31521) üzenetére


Dorien
veterán

Valószínűleg igen. Főleg valami nyitottra: DT880 / DT990
Hallgass meg párat.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31525) #71562240 válasza Nigér (#31521) üzenetére


#71562240
törölt tag

Attól függ.
(A Sony-d egy jó fejhallgatónak számít a kategóriájában.)

(#31526) Nigér válasza Dorien (#31524) üzenetére


Nigér
őstag

Az lesz, de ami nekem közel lenne: hangbarlang, az mintha nem is létezne, nem elérhető.
Akkor fejhallgatópláza.

Kammerer: Akkor a következő kategóriából, szintből, mik lehetnek érdekesek?

(#31527) #71562240 válasza Nigér (#31526) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az általában ajánlott típusokat ismered, olvasván a topikot. Hogy konkrétan neked mik lehetnek a legérdekesebbek, az a te konkrét igényeidtől függ, amikről nem írtál semmit. Hogy megismerhesd az igényeidet, ahhoz is a kipróbálásos-meghallgatásos tapasztalat segít hozzá. Ha ismered az igényeidet, fogalmazd meg.

[ Szerkesztve ]

(#31528) csƵ válasza Gish (#31513) üzenetére


csƵ
őstag

AKG K551

(#31529) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Mivel itt sokan vannak, akik AIMP3-at használnak, belinkelem a topikjába írt kérdésemet: [link]

(#31530) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Sziasztok!

Idén már 3 fülhallgatóm tönkrement kábeltörlés miatt amiből elegem van.

Szóval áttérnék fejhallgatóra. Kinéztem egy Superlux 668B-t, látom ennek cserélhető a kábele. Nos nekem utcára kéne, az hogy félig nyitott így problémát jelentene?

Nagyon sokat hallgatok zenét, főleg telefonról, mp3, de keményebb metal zene szóval sok mély van benne. A sziszegős magas gondolom itt nem zavarna, bár nem tudom gyakorlatban ez hogy hangzik.

Vagy ha esetleg tudtok valami jobb megoldást, cserélhető kábellel, 10K alatt azt is szívesen fogadom. A lényeg még hogy fekete legyen és kényelmes, továbbá mélyekből legyen több a metal zene miatt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31531) Gish válasza csƵ (#31528) üzenetére


Gish
csendes tag

Kábel hosszára 3 métert írnak, ami nekem buktató sajnos. Oké, máshol már találtam értelmes hosszt, úgyhogy még ízlelgetem, és köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#31532) Gish válasza csƵ (#31528) üzenetére


Gish
csendes tag

Bocs, az előzőt már nem tudom módosítani. A K551 mikrofonja mennyire megbízható? Menet közben mennyire használható telefonálásra, esetleg játék közben?

(#31533) csƵ válasza Gish (#31532) üzenetére


csƵ
őstag

Nem tudom, de szerintem nem lehet ótvar.

(#31534) Bodz válasza S. Szabi (#31529) üzenetére


Bodz
nagyúr

(#31530) Iscariah: Utcára nem jó a félnyitott. Cserélhető kábelesből ott van pl. a zárt Superlux HD661 picivel 10 felett.

[ Szerkesztve ]

(#31535) S. Szabi válasza Bodz (#31534) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ami ebben a mappában van, minden?

(#31536) Apollyon válasza Bodz (#31534) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szia!

Igen igazad van zárt kell, köszönöm a tippet! Tudom még ennél is több pénzt kellene rá szánni, de szerintem utcai/konditermi mp3 hallgatásra nem sok értelme van.
Bár még körülnézek, de szerintem ez a 661 lesz!

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31537) Bodz válasza S. Szabi (#31535) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ha nem érdekesek a skinek és azok beállításai, eq, album art, stb, akkor igazából elég 2 fájl is azt hiszem: AIMP3.ini, AIMP3ac.ini. De szerintem másold az egész mappát, akkor mindent úgy kapsz majd vissza ahogy volt.

(#31536) Iscariah: Mellé biztosan nem fogsz vele, igen jól szól az áráért, könnyen is hajtható, meg nem sok cserélhető kábeles zárt van olcsón.

[ Szerkesztve ]

(#31538) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Nekem is a kábelekkel van bajom Megjavítottam múlthéten, és mostanra eltört máshol.

Esetleg valaki tudna ajánlani egy vezeték nélküli fejhallgatót 12 ezer ft-ig? Az igaz hogy Bluetooth-os fülesekkel nem jó filmet nézni mert késhet a hang? " gondolom ez hangminőségtől függ"
Ebből kifolyólag Wifi-s 2,4ghz-s fülesben gondolkodom. Ezek párosíthatóak okos telefonokhoz is?
Bluetoothos fülesekre is panaszkodnak, hogy nem minden telefon kezeli / ismeri fel. Utóbbi csak júzer error?

Láttam még infrás füleseket is. Ezekről semmit nem tudok.

Ti mit használtok? Mit ajánlanátok?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#31539) Mittu88 válasza Mittu88 (#31470) üzenetére


Mittu88
senior tag

Valaki tud ezekre választ? :)

(#31540) Bodz válasza Mittu88 (#31539) üzenetére


Bodz
nagyúr

És mi honnan tudjuk, hogy a mókus még mér nem tesztelte? :) Gondolom nem kapott, vett, ennyi.
A Retro DJ nem koppintás, hanem ugyanattól a tajvani cégtől veszi a Maxell és a Fischer is.

[ Szerkesztve ]

(#31541) madle


madle
őstag

A Bose mint hangtechnikai cég csúcsminőségű termékeket gyárt? Vagy csupán ilyen "hype" termékekről van szó mint a Beats esetében? Nem úgy értem, hogy gagyi nagyon drágán. Hanem minőség, baromi drágán. Mármint, hogy túlárazottak e a termékeik a tudásukhoz képest.

Előbbi hsz-ekben láttam egy fejest és kinézetileg nagyon tetszik. Around Ear AE2 lenne.
Megér 40k-t?

(#31542) Quintero válasza Dorien (#31520) üzenetére


Quintero
tag

Ja vágom csak Se Győr Se Pest nincs közel :D Azért vagyok érdeklődő. 200+ km meg nem ér meg.Ha arra járok akkor már egybe vennék egy fejhallgatóplázás megahallgatást úgy az igazi.

(#31543) Freeman007 válasza Stonerice (#31538) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Szia, itt vezeték nélkülit nem fog ajánlani senki, ezen topik lakóinak elsődleges szempont a hangminőség és a vezeték nélküliek nem a hangminőségükről híresek, főleg nem 12k-s ársávban.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#31544) Nigér válasza #71562240 (#31527) üzenetére


Nigér
őstag

Oké, köszi:
Majd valamikor írok erről egy hsz-t de nem most mert kicsit be vagyok baszcsizva. :U

(#31545) jippa válasza zsocy (#31519) üzenetére


jippa
aktív tag

Nincs titkos ortho lelőhely. :N A legnagyobb aukciós oldalon mindig lehet venni planar fejhallgatókat, de igazi különlegességet csak kb. 4-6 havonta tesznek fel és azok is irreális áron mennek el. Az igazi ritkaságok beszerzéséhez rengeteg türelem, scrollozás, vakmerőség és persze sok pénz kell. Mikor nincs paypal és 400USD-t előre el kell utalni Argentínába, vagy 350EUR-t Bulgáriába, akkor azért görcsbe tud rándulni az ember gyomra.

(#31546) csibuka85


csibuka85
senior tag

Sziasztok srácok a segítségeteket szeretném kérni. Vettem egy RAZER TIAMAT 7.1 es fülest és hozzá egy Creative Sound Blaster Z hangkártyát ami 5.1 es. Hogy tudnám összehozni hogy jól szóljon a füles ? Válaszokat és a segítséget előre is köszönöm szépen.

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#31547) Kroni1 válasza madle (#31541) üzenetére


Kroni1
veterán

jó a bose, csak kicsit tulárazott. annyiért itt biztos tud neked más mondani jobb hangú alternatívát..

(#31548) Ear001 válasza madle (#31541) üzenetére


Ear001
addikt

Jórészt hype, de van egy- két technológia amiben az élmezőnyben van.

(#31549) .DLL válasza csibuka85 (#31546) üzenetére


.DLL
veterán

Sehogy. :O :DDD
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Mai FÜLhallgatós találkozóról, ami egy mini fejes tali is volt.

A nap kedvence számomra: AKG K545: pontosan az a karakter amit szeretek az arányokat tekintve. Ütős mély, részletes magasak, jó tér. Nem K551 szint, de csak méretben kisebb a színpada, "tudásban" nem.
Kis méret, nagyon jó anyagok és kényelem, cserélhető kábel. Volt, hogy valami zavart éreztem az erőben, de nem tudom megfogalmazni, néha 1-1 rész lehetett volna transzparensebb, máskor meg semmi baja, minden teljesen átlátható volt (leginkább ez). Szóval zártba, utcára ez eléggé kéne (ha feltételezzük, hogy nem ismerem a Soundmagic E30-at)

Beyer DT770 Pro 80Ω: Hasonló karakter, mint a fenti, mondjuk amaz inkább U, ez inkább V, de mindkettőnél nagyon rendben van a középtartomány is. Ennek sokkal finomabbak a magasai, mint a fentinek, egyáltalán nincs az a sztereotíp éles Beyeres magas, szinte nyugodt hangja van (a K545 inkább pörgős, villogós). Kellemes, sokáig hallgatható, ugyanakkor részletes, fickós, dögös; a mélyek is testesek, puhák, ehhez nyilván hozzájárult a bőr párna is, ami nagyon jó szigetelés eredményezett. Szóval bátran ajánlható bárkinek, egy komoly fejhallgató nyugodt testes hanggal, 45e-ért nagyon éri.

ATH AD-1000X: A tér bajnoka. Ebben lenyomta a Q701-et is. Champ-ról hajtottuk mindkettőt, forrás AK100. :) Mély jó, testes, szinte lineáris a középtartománnyal, egész a felső közepekig, ahol elmegy felfelé, ettől nagyon szellős lesz a hangja. Tetszett. Szerintem nem fárasztó, én legalábbis meg tudnám szokni, mivel térb*zi vagyok. (De azért lehet hogy DT990 600Ω-ot választanék :D )

Q701 bész mod: Wow, mélységes (mármint annak aki ismeri a K701 átlagos hangját) :) Az AD után már szinte V karakterűnek tűnt. Sajnos a módosítatlannal nem hallgattam össze, kíváncsi vagyok a mély minősége, pontossága változott-e a módosítástól, állítólag nem. Aki a részleteket kedveli az inkább ezt vegye, mint az AD-t, a magasak sokkal finomabbak szerintem. (illetve végülis abban is megvan, de a felsőközép mindig belóg a képbe) Úgylátszik menthetetlenül V kedvelő vagyok.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31550) S. Szabi válasza .DLL (#31549) üzenetére


S. Szabi
őstag

Akkor lehet jó lecserélni a Beyer DT770 Pro 80Ω gyári szövet párnáját bőrre? Vagy biztos, hogy gyári 80 Ohm-os változat volt? Vagy valami másik kiadása? Kábele egyenes volt, vagy spirál?

De az is lehet, hogy ezen is le volt cserélve a gyári szövet bőrre a tulajdonosa által.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.