Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26801) PR0JECTNR56 válasza sadamsa (#26800) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az X1-et kötelező kipróbálni megvétel előtt saját cuccaiddal, mert közel sem annyira univerzálisan kellemes hangú mint pl. a topik általában ajánlott lejátszói (mondom mindezt úgy, hogy én is X1-et használok).
A forgalmazónál rákérdeztem anno én is, itt megtudod hallgatni élőben mit is tud.

Általánosságban elmondható róla, hogy a hangja popra bőven megfelelő, ami a negatívuma a karakterének és többször is előjön tapasztalataim szerint, hogy helyenként dinamikaszegény, rideg hangja van túl éles magasakkal, nagyon oda kell figyelni arra is, hogy mivel hallgatod és ha az a valami, amit használsz fülhallgató, akkor milyen illeszték van rajta.

(#26802) Tulku válasza sadamsa (#26800) üzenetére


Tulku
veterán

Ezek a kritériumok egy kiegyenlített hangú, komoly játékos ismérvei...X1 helyett sajnos feljebb kell keresgélned...fentebb vett egy fórumtárs X3 II-t de az 70 ezer forint. Ha használt is szóba jöhet ki lehet próbálni az Ihifi 770c_t vagy valamilyen használt Cowon-t tudnék javasolni...

Sansa Clip-eknek van elfogadható hangjuk, de őszintén szólva én ezt vokális, klasszikus zenén nem tudom alátámasztani, nekem kissé karcsúnak tűnt egy Cowon D2-vel szemben.

Be kellene határolni a rá fordított összeget is...mert tudok ajánlani használtan nagyon kiegyenlített darabot, de az 100 fölött van...

(#26803) bucsher válasza sadamsa (#26800) üzenetére


bucsher
őstag

X1 felejtős. Sansa Clip, vagy följebb X3 / DX50

In the pipe - five by five!

(#26804) wolfman válasza sadamsa (#26800) üzenetére


wolfman
veterán

Sansákról annyit tudok elmondani, hogy ha sport közben vagy bicajozáskor amikor úgy is van szélzaj szóval nem tökéletes a csend körülötted, akkor tökéletes a hangja, nem is kell több. De ez direkte egy nagyon jó, utcára való kütyü (szoftveresen, úgymond oprendszerileg erősen kifogásolható azért). Ha nyugodt környezetben fogod hallgatni otthon vagy munkahelyen és nagyon számít a minőség, akkor inkább feljebb keresgélj.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#26805) Tulku válasza wolfman (#26804) üzenetére


Tulku
veterán

Nagyon erős szélzaj esetén pedig akár egy ipod is tökéletes választás :D

(nem gúnyolódni akartam, csak így reggel elkapom a magas labdákat...)

(#26806) Bodz válasza Tulku (#26798) üzenetére


Bodz
nagyúr

Csak a szokasos gyartoi kamu... :)

(#26807) AGE-T válasza Tulku (#26805) üzenetére


AGE-T
senior tag

Jók azok az ipod classicok, nekem tetszett mindig is :)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#26808) Tulku válasza AGE-T (#26807) üzenetére


Tulku
veterán

Jó, de nálad mindig erős a szélzaj... :D

(#26809) AGE-T válasza Tulku (#26808) üzenetére


AGE-T
senior tag

Szélzaj, meg a légkalapács egy kis építkezési zajjal kombinálva, imádom ezt a Techno stílust! :D

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#26810) sadamsa


sadamsa
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat! :)
Fiio-t kipróbálom. Többit nem igen tudom kipróbálni igaz?
Jelenleg van lehetőségem USA-ból vásárolni (családtag megy ki), ennek függvényében ugye más árakat kapok.
IHIFI770C 105 $
DX 50 200 $
Cowon M2 160 $
Cowon X9 160 $
Cowon D2 150 $
Fiio X3 II 200 $
Fiio X5 II 350 $
Fiio X5 I 270 $

Ilyen árak mellett van valami tanácsotok?

Ha Cowon akkor jól sejtem, hogy az M2, illetve az X9 újabb széria, és jobb választás?

Zenét illetően van aki house-t, trance-t, pop-ot hallgat és talált olyat forrást, ahonnan ezek FLAC-ban elérhetőek? Ncoreon szinte semmi.

Köszönöm

(#26811) Tulku válasza sadamsa (#26810) üzenetére


Tulku
veterán

"Zenét illetően van aki house-t, trance-t, pop-ot hallgat és talált olyat forrást, ahonnan ezek FLAC-ban elérhetőek? Ncoreon szinte semmi."

Ilyet nem kérdezünk csak privátban...és akkor is nem tudom a válasz :)

Én ezek közül a D2, X3 II, X5, DX50 termékeket hallgattam:

D2 hasonló hangkarakter mint a DX50, az utóbbi talán kifinomultabb hangzás, nagyobb hangszerekkel...mindkettőre igaz, hogy kissé színez, de jóindulatúan teszi, még klasszikus zenén sem igazán markáns...inkább dögös hangzásúnak mondanám őket, sokáig hallgatható hang karakterrel...

Fiio-k más hangkép...kisebb hangszínpad (ami nem olyan biztos hogy rosszabb, de aki fülesen nőtt fel az ezt kevéssé szereti) szárazabb, precízebb hangkép, Tere, mélyei, előadás módja az X5-nek egyértelműen kiforrottabb, de az X3 II sem szégyenkezik...méretét meghazudtoló hang.
Kezelhetőségben a D2 a legrosszabb, nálam az asztal sarkán végezte, ez indította el őrületemet, addig meg voltam vele boldogan... Fiiok tárcsa kezelését szokni kell, DX50 szerintem a legkezelhetőbb...

Többit nem ismerem nem hallottam, de egy meghallgatás sosem árt...hiába írja le XY hogy ez meg az milyen jó, ha te egy teljesen más karaktert részesítesz előnyben...

(#26812) AGE-T válasza sadamsa (#26810) üzenetére


AGE-T
senior tag

Ezekből amit ismerek és Nem ajánlom az adott stílushoz: dx50, x5 I-II. Én is hasonló szílusokat hallatok, és nem illenek a témához.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#26813) Tulku válasza AGE-T (#26812) üzenetére


Tulku
veterán

Azokhoz esetleg ipod? :)

(#26814) sadamsa válasza AGE-T (#26812) üzenetére


sadamsa
csendes tag

Ó pedig pont a DX 50 felé kezdett húzni a szívem. Neked mi vált be ezekhez a zenékhez? (Kiegészíteném a house, trance, pop listát pl punk rockal, meg Example-el (mi a stílusuknak a neve?))

(#26815) AGE-T válasza sadamsa (#26814) üzenetére


AGE-T
senior tag

Dx90 volt az ultimate megoldás, a nagyon jó erősítő miatt. A jó mélyek visszaadásához kell! Dx50 nagyon más karakter, ne tévesszen meg a külseje. Szerintem próbálj meg minél többet meghallgatni, és az alapján döntsd el melyik tetszik, ha van rá lehetőséged persze. Ha kisnpénzből akarod megúszni, akkor talán Cowon. Nálam egy s9 majd egy j3 volt nagyon sokáig. És boldog voltam :)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#26816) zack válasza sadamsa (#26810) üzenetére


zack
nagyúr

IHIFI 770C-m van, a 2. generáció, ami minőségibb komponensekből áll. [Moderálva]
Ár érték arányban a felsoroltak közül szinte biztos, hogy a legjobb.
Kérdés az, mennyit szánsz rá, lenne e helye máshol a többire szánt +30-50k-nak.

[ Módosította: pepe091 ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26817) sadamsa


sadamsa
csendes tag

Fiio X1, X3, X5 -akat kipróbáltam.
X1 nem sok különbséget hallottam egy telefonhoz képest, persze jobb, illetve nekem túl sok volt a mély.
X3 nagyon jó volt olyan részleteket hallottam a zenében amiket még soha (eddig csak telefonon hallgattam zenét, még hifit sem sokat hallgattam, mondjuk FLAC-ot sem hifin, de a lényeg, hogy nagyon tetszett.
X5 le sem akartam tenni, annyira kényeztette a fülemet :DD .
Szóval X3 és X5 eddig tetszik, az X5-ben valahogy lágyabbak voltak a hangok, kiegyensúlyozottabbak. (am nem értek a dologhoz, csak próbálom valahogy kifejezni, amit éreztem hallgatás közben :P )

Ha az X3 és X5 tetszik, melyik lehet még a nekem való? Hátha van valakinek tapasztalata.

Housos zenét hallgattam rajtuk am, mindegyiken ugyanazat (Trentemoller - You & I)

(#26818) AGE-T válasza sadamsa (#26817) üzenetére


AGE-T
senior tag

Akkor ne is keresgélj tovább, ha tetszett, megérkeztél! :DDD Nem kell elindulni a leejtőn :P

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#26819) Tulku válasza sadamsa (#26817) üzenetére


Tulku
veterán

Hiába mondod mit hallgatsz ha a zenében más hangzást részesítesz előnyben...ha tetszett az X5 akkor a hűvös mély stílust szereted...ne késlekedj...90-ért vehető az extrémnél!

(#26820) sadamsa


sadamsa
csendes tag

Nem unta meg valaki az X5 I-II-jét vagy DX50-jét, DX90-jét. Ha jó áron megválna a kiválasztott modelltől, akkor, inkább a használtat választanám. :) Az X5 bejött, de azt hiszem mindenképpen ki akarom próbálni "a másik oldalt" is, hátha jobban tetszik:).

(#26821) Bukk900


Bukk900
őstag

Sziasztok!

Mp3, flac és spotify zenehallgatáshoz keresek hordozható megoldást. Olvastam itt, hogy a legjobb mobiltelefonok is egy Sansa clip szintjét tudják, viszont attól jobbat szeretnék költséghatékonyan.

Valaki hasonlította már össze az itt népszerű (Ihifi770C, Fiio X3, X5, DX50) lejátszókat egy otg képes mobiltelefon + kis méretű külső DAC párossal? Így elérhető hasonló hangminőség?
Ilyen belépőkategóriásokra gondolok, mint a Cozoy, Dragonfly, HRT dsp, mDAC, Fiio E10k.

(#26822) kemcso válasza Bukk900 (#26821) üzenetére


kemcso
Ármester

Az E10K sztem semmit se hozott nekem a telefonhoz képest, azt próbáltam. A többit nem, de minden valószínűség szerint a X3II szintjét nem fogják elérni

(#26823) #16820480 válasza Bukk900 (#26821) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezek nem hiszem, hogy sokat tudnának hozni a hangon, már csak a méretük miatt sem. De ha kell a spotify, akkor muszáj lesz valami ilyen megoldást találni.

(#26824) Bukk900


Bukk900
őstag

Köszönöm a válaszokat, a komolyabb dac-ok már az X3 árában vannak (ha lesz lehetőségem ezt meghallgatom valahol). E10k-t ismerem, nekem az is előrelépés, mobiltelefonok hangminőségével foglalkozó topikot nem találtam, van ilyen?

(#26825) Tulku válasza Bukk900 (#26824) üzenetére


Tulku
veterán

"mobiltelefonok hangminőségével foglalkozó topikot nem találtam, van ilyen?"

ha szarkasztikus akarok lenni akkor az lenne a válasz, hogy nincs ilyen, mert nincs nekik ilyen paraméterük...de nem teszem, én nem ilyen ember vagyok.

Inkább: szerintem eget verő különbség nincs, mindegyik egy mosott, erősen színezett, középhiányos hangképet rajzol, ami az emberek többségének teljesen megfelel. Ha már elkezdesz keresgélni, elvesztél, mert az azt jelenti, hogy mozgolódik benned valami (na ha már külső dac-ban gondolkodsz pláne...) és biztosíthatlak hogy egy valamire való dap lesz a vége..valamire való fülessel...

És a szamszárikus létfolyam beindul.... :)

(#26826) Tim82 válasza Bukk900 (#26821) üzenetére


Tim82
nagyúr

E10K-nál nekem nem volt wow-érzés, amivel azért a Cowon D2-m így öt év után is néha meg tud lepni egy-egy új zenénél, illetve fülesnél/fejesnél.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26827) Tulku válasza Tim82 (#26826) üzenetére


Tulku
veterán

Jó az a D2 nagyon...csak a kezelése horror...

(#26828) Tim82 válasza Tulku (#26827) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én azért nem verem szét az asztal sarkán. :P Elnézem a hülyeségeit a hangjáért cserébe. Hosszú ideig csak ezen hallgattam zenét, csak kb. háromnegyed éve álltam át részben az itthoni PC-DAC/amp-fejeses zenehallgatásra.

Most gondolkodom bele új akkun, meg lassan kevés az a 32 GB SDHC is háttértárnak.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26829) bucsher válasza Tulku (#26825) üzenetére


bucsher
őstag

Ó, azért vannak óriási különbségek. Az én jiayum például közép-magas kiemelt éles fárasztó borzalmas hangképpel rendelkezik :DDD PC-speaker hang (c) Ati

In the pipe - five by five!

(#26830) #16820480 válasza Bukk900 (#26824) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nincs külön ilyen topik, mert annyira nincs is értelme szerintem. A MA tesztekben szokott lenni mérés, amivel a midnenféle torzításokat mérik, abból már azért a nagyon gyengék már látszanak. De amúgy a telefonok többsége éppen út közben hallgatható szintet hoz, semmi egyebet.

Amúgy vannak olyan lejátszók, amiken droid van (Sony-nak például), de sajna ezeket jellemzően nem frissíti a gyártó, szóval nem feltétlen olyan jó megoldások.

(#26831) Bukk900 válasza Tulku (#26825) üzenetére


Bukk900
őstag

Ha 21k-ért ez is jobb egy telefonnál, akkor lehet, hogy dap lesz a vége. :D

(#26832) kemcso válasza Bukk900 (#26831) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez nem 21e hanem 26e (áfa-vám), akkor meg az iHifi 770-ből van az aprón eladó, amit meg is tudsz hallgatni mielőtt megveszed, hogy tényleg jobb-e ;)

(#26833) Tulku válasza kemcso (#26832) üzenetére


Tulku
veterán

Így van...minek kettő összegumizva.

Meg kell fülelni, ha bejön, megvenni...

(#26834) flash-


flash-
veterán

ibasso dx50 ben amugy az igazi gyári Galaxy s3 akksi van ,vagy csak utángyártott?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#26835) bucsher válasza flash- (#26834) üzenetére


bucsher
őstag

Az igazi nem tudom milyen, de nekem egy Pisen márkájú 2100mAh-os egységgel a gyomrában érkezett a DX50.

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#26836) wolfman


wolfman
veterán

Megjött az X3 II harcosom. Tegnap el is mentem vele tekerni egyet. Újra szeretek zenét hallgatni. :D Az utolsó 10 percben már ugráltam a bicajon. :) Mondjuk ebben szerepe van annak is hogy egy ideje már nem volt semmi hordozhatóm.

Szép hangja van, nagyon gyors, masszív, bár a tekerője pontossága és a középső gomb nyomáspontja tényleg nem az igazi.

KÉRDÉS: Van olyan opció a menüben, hogy lejátszáskor ugráljon-e a könyvtárak között. Ezt hogyan kell érteni?
1.: A jelenlegi könyvtárban található könyvtárakba is belép és azokat is lejátsza vagy
2.: A teljes memóriakártyán lévő könyvtárba belép, visszafelé/felfelé is lépve?

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#26837) Tulku válasza wolfman (#26836) üzenetére


Tulku
veterán

Megy mint az árvíz...mindenen áthatol...bekapcs, folyamatosra állítod és leveszed a fülest a fejedről ha kifogyott a szufla a játékosból :)

Ez a gapless egy továbbfejlesztett változata, nem áll meg mappa végén, hanem megy tovább....következő mappa számaira...

(#26838) wolfman válasza Tulku (#26837) üzenetére


wolfman
veterán

De úgy értem, hogy ha én benne állok X banda nevével fémjelzett mappában, azon belül ugye külön az albumok. Belemegyek egyikbe elindítom, akkor biztos végigmegy a többi mappán is, de ilyenkor visszább átlép más együttesek mappájába vagy csak ebben marad? Azért kérdezem ezt mert épp most még a telefonom kártyája van benne, aztán van itt minden mindenfelé, és csináltam egy zene mappát, de ezen kívül már nem kéne játsszon.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#26839) Tulku válasza wolfman (#26838) üzenetére


Tulku
veterán

Erről fogalmam sincs, próbáld ki...

Jótanács...ugyan a legfrissebb firm-ek kezelik azt hogy más készülék által fat32-re formázott kártyát is egyen, de tanácsos játékossal formázni a kártyát aztán rátenni a zenéket....

(#26840) wolfman


wolfman
veterán

Felmentem a Fiio honlapra, de nem találom, hogy mi a különbség egyes fw-ek között. Nekem még az 1.1 van rajta, de az 1.3 a legfrisebb ahogy látom.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#26841) Tulku válasza wolfman (#26840) üzenetére


Tulku
veterán

Mindenképp frissíts!

(#26842) PR0JECTNR56 válasza wolfman (#26840) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Stable firmware version FW1.3 for X3 2nd gen

The following changes and improvements were made to FW1.3 compared to FW1.1:

1. Pressing the Back button from the Now Playing screen will now always take you to the folder / album / etc. from which the current song is selected. This is true even after navigating to the main menu or powering the X3 off and back on;
2. Added support for M3U playlists without the "#EXTM3U" header;
3. Removed the 5800 song limit of media library;
4. Added Russian and Thai language UI support.
5. Improved gapless playback of single music files split by CUE sheets;
6. Fixed issue where the genre tag of AAC files (.m4a) was read incorrectly;
7. Fixed issue where the X3 has trouble entering standby if a micro SD card or OTG storage was removed while music was playing;
8. Fixed issue where the headphone output made noises if the volume is changed using the volume keys when the player is acting as USB DAC;
9. Fixed issue where certain situations caused the player to play songs without sound;
10. Fixed issue where in USB DAC mode holding a volume button while the screen is off caused problems in the sound output;
11. Fixed issue where certain music files caused the player to hang;
12. Fixed issue where resetting an EQ setting did not take effect (sliders update but sound doesn't change) until another preset was selected;
13. Optimized sorting of songs within ISO image files;
14. Corrected translation of certain terms in the UI;
15. The default function of the multifunction output has been changed to line out, to cater to the majority of users using it as line out;
16. Equalizer may now also be used with line out and coaxial output;
17. Fixed issue where unplugging and replugging earphones 2-3 times quickly while a song was playing caused popping sounds through the earphones;
18. Fixed issue where there would be no sound on playback if connections to the headphone out / line out were broken and reconnected / changed within one second;
19. Enabled correct splitting of music files by CUE files with indexes of over 99 minutes;
20. Various other bug fixes and stability improvements.

[ Szerkesztve ]

(#26843) Tulku válasza PR0JECTNR56 (#26842) üzenetére


Tulku
veterán

Fiio szoftveresen nagyon ott van...

A nagy Astellkern lejátszóm nem hajlandó visszafelé tekerni...ennyi...

(#26844) bozont válasza wolfman (#26838) üzenetére


bozont
veterán

Valószínűleg igen, vagy egy olyan opció a menüben, hogy "Play through folders", de azt nem lehet beállítani hogy melyiken belül.
A legegyszerűbb, ha PC-n készítesz lejátszási listát, vagy ömlesztve beteszed egy könyvtárba a zenéidet és kikapcsolod ez említett opciót.

[ Szerkesztve ]

(#26845) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Elméletileg megvan a Fiio X1 utódja:

"2.0 inch 320*240 TFT, build in 8G Flash, supports up to 64g Micro SD card, 35mW output power and individual DAC CS42L51 from Cirrus Logic, available in DEC."

Mindez pedig decemberbe várható 55$-os ár körül.

(#26846) Tulku válasza PR0JECTNR56 (#26845) üzenetére


Tulku
veterán

Méret, kinézet eddig sem volt baj az X1-nél...

Hang hogy fest majd?....

(#26847) wolfman válasza PR0JECTNR56 (#26845) üzenetére


wolfman
veterán

Na és azzal az öngyújtóval, hogyan fogsz zenét hallgatni? :D

Megvan az első problémám a lejátszóval. Ha beállítom, hogy a zenéket véletlenszerűen játssza le, akkor annyit tesz, hogy 1-2 szám kihagyásával folyamatosan megy előre a playlistben szóval ha bejön egy album akkor ugrál benne előre (tuti hogy végigviszi, majd a köv könyvtárban ugyan ez és így tovább. :( Eléggé zavaró. Na hátha most az 1.3-as firmware-el nem.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#26848) bucsher válasza Tulku (#26846) üzenetére


bucsher
őstag

De eltűnt az a béna tekerő :C

In the pipe - five by five!

(#26849) PR0JECTNR56 válasza Tulku (#26846) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Decemberben megtudjuk, bár szerintem az érintőgombos megoldás visszalépés kezelés terén, remélhetőleg hangban tényleg tudnak majd valamit mutatni.

(#26847) wolfman: Csak rágyújtasz egy nótára és meg is vagy. :DDD

(#26850) K1LLMy53Lf válasza PR0JECTNR56 (#26849) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

hát nagyon kíváncsi leszek rá, ha tényleg $55körül lesz, akkor tuti rendelek egyet és összevetem a mostani xDuoo X2-vel.

(azt ugye jól tudom, hogy az X1 köröket vár a Sansa-ra? :) )

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.