Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46801) pillevas


pillevas
csendes tag

Off: Tud valami arra megoldást hogy ha az IGO 8.4.3.179971 verzióját használom a lent említett ROMmal. Probléma: Kikapcsolom az adatforgalmat (felső menüben), de ha leindítom a progit még is felkúszik netre sőt engedi a többi programot is netezni :( Ez külföldön gond lehet :(

Gigabyte GA-H270N-WIFI; Intel Core i3-7100; Cougar QBX Kaze; Samsung Galaxy A40

(#46802) Halo válasza pillevas (#46801) üzenetére


Halo
senior tag

droidwall - ezzel is be lehet állítani, mi használhatja a mobilnetet.
vagy nézz szét a playen, ill. "mobilnet letiltás" szavakkal történő keresés a Defy topikokban.

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#46803) cabal


cabal
tag

Hi!

Nekem is megrepedtek a telefon elő- és hátlapját összetartó fülek. Érdemes futni pár kört a garancia körül (2011. januári a telefon) vagy rendeljek rögtön ebay-ről cuccost, esetleg van valaki, aki jó áron vállal ház cserét? (Ha ez esetben nem kell várnom heteket.)
Ha ebay, akkor ismer valaki még ma is működő megbízható kereskedőt? Az onnan származó készülékház szintén GorillaGlass-os?

Köszi a válaszokat!

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#46804) fuze


fuze
őstag

Feketeség elleni gyógyír:

MIUIv4 téma CM10-es rendszerekre Szerintem nagyon zsír :)

Úgy látom igényesen le van tervezve. Talán a statusbaron felül kicsit sok a narancssárga, de az még belefér :)

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#46805) defygaben77 válasza cabal (#46803) üzenetére


defygaben77
tag

Ha esztétikailag nem zavar, szerintem ne cseréld (cseréltesd)! Nekem anno szervízben, garanciában, külön kérés nélkül cserélték. Azóta újra megrepedt a 6-ból 5! Nem esett le, tehát nem attól. Egyszerűen szerintem előbb-utóbb megrepednek. Viszont semmi működésbeli gondot nem okoz, a vízállóság is megmarad, teszteltem! :)

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#46806) -Zola0808- válasza kano (#46787) üzenetére


-Zola0808-
tag

Én a vodától rendeltem és 990-ért kihozták. 500 mA-es.

" A hülyeségnek és a Szovjetuniónak nincs határa!" (Hofi)

(#46807) pillevas válasza Halo (#46802) üzenetére


pillevas
csendes tag

Megtaláltam: Beállítások/ személyes/ sajáthely /Automatikus AGPS ezzel adsz neki engedélyt :)

Gigabyte GA-H270N-WIFI; Intel Core i3-7100; Cougar QBX Kaze; Samsung Galaxy A40

(#46808) p00h


p00h
tag

Nemtom jó helyen kérdezem e, de másnak volt olyan problémája h whiterabbit alatt fagynak a játékok? Friss bootolás után hibátlanul mennek, de ha már eltelik pár óra, vagy már egyszer futtattam 1 játékot, akkor úgy kell elképzelni h töltőképernyőnél teljesen meghal, semmire nem reagál akksi kiszedés segít. Néha betölti menüt, első pályát, de már a menü is rettenetesen akadozik, a hang csak darabosan jön, vagy a kép hal meg de zene van. Egyszer-kétszer launcher is lefagy tőle. Eleinte azt hittem azzal van a baj, de másik launcherrel is fennáll. Cut the rope experiments és Angry Birds Spacenél tapasztaltam. Egyszer újraraktam romot, de nem segített. Lehet agresszív progikilővési beállítás v másik alaptweak okozza? Emlékszem telepítésnél kiírt vmit h egyes usereknek gondot okozhat az alábbi tweak, de már nemtom mi volt.
zöldlencsés sima defy!
Kössz előre is!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#46809) Davebowman


Davebowman
senior tag

Mennyivel jobb a WR1.7 mint az 1.6? Mivel tud többet?

Vargalex 1.1.7

(#46810) FearTomi válasza MTbc (#46798) üzenetére


FearTomi
őstag

Nem vagyok egy nagy szakértő, de nem az van, hogy nem lehet downgradelni? Csak azért, mert ha a CM9-re rápakoltad a CM7.2-t akkor az downgrade :U

[ Szerkesztve ]

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#46811) hargitomi válasza FearTomi (#46810) üzenetére


hargitomi
tag

Asszem csak gyári 2.2ről nem lehet 2.1re. Itt nagyon simná lehet, csak wipe data, azt mehte neki :D

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#46812) MTbc válasza FearTomi (#46810) üzenetére


MTbc
senior tag

Lehet, de már mindegy ráraktam egy gyári sbf-et és holnap kezdem előröl!

(#46813) kymco válasza MTbc (#46812) üzenetére


kymco
veterán

Ez lett volna a következő ötlet...

www.refujvaros.hu

(#46814) unyadavid


unyadavid
senior tag

Kicserélték a telómon az előlapot és most volt, hogy egy lemosás után (csap alatt, majd megtörlöm) bepárásodott a kijelző aljánál majd egy pár óra múlva ez eltűnt. (az előző előlapnál ilyen nem fordult elő) Ez mitől lehetett?

(#46815) Nyiaz válasza unyadavid (#46814) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Tömítés.

(#46816) kymco válasza unyadavid (#46814) üzenetére


kymco
veterán

Elvesztette a csepp/vízállóságát? Szerviz után ilyen megtörténhet ez.

www.refujvaros.hu

(#46817) unyadavid válasza kymco (#46816) üzenetére


unyadavid
senior tag

mondjuk szerencsére nem ázott be, legalábbis nincs semmi baja, de majd óvatosan bánok vele.

(#46818) FearTomi válasza unyadavid (#46814) üzenetére


FearTomi
őstag

Na de minek rakod csap alá?:)

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#46819) csabi94 válasza FearTomi (#46818) üzenetére


csabi94
őstag

Defy-t így szokás tisztítani. Nem tudtad? ;]

Más: elegem lett a CM10 lassúságából, és felrakok valami régebbi romot. :)

(#46820) CoolBoy323 válasza unyadavid (#46817) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

vidd vissza!!

vízálló a szervíz véleménye szerint, és annak is kell lennie, ha csak külön nem írták le!

így a por is be fog menni előbb-utóbb...

(#46821) pandor


pandor
tag

A párom már egy ideje a Defy hálózati töltőjével tölti az Amazon Kindle olvasóját. A Kindle-t egyébként csak USB-n lehet tölteni számítógépről, azaz USB-szabvány szerinti áramot vár. Megfelel ennek a Defy adaptere (amibe ugye szintén USB kábel illeszkedik)?

Köszönöm a segítséget (mielőtt még leamortizálnám az olvasót)

(#46822) kano válasza pandor (#46821) üzenetére


kano
nagyúr

Igazából itt a feszültség a lényeg (hogy 5V legyen mindkettő). Van egy mA érték amit a Kindle fel tud venni (amivel tölteni lehet), de nagyobb mA értékkel nem tudod tölteni hiába 6A-es a töltőd. Elviekben a töltő áramot az elektronika szabályozza. Nyilván kisebb lehet bizonyos határon belül.
Persze, ha mindig max-on tölti az ember elképzelhető, hogy az akksi előbb elfárad, de ez gyakorlatilag lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#46823) pandor válasza kano (#46822) üzenetére


pandor
tag

Másképp fogalmazva a kérdést: a szabvány Defy adapter USB kimenetén ugyanolyan áram (feszültség/erősség) jelenik meg mint egy akármilyen asztali-szg/laptop szabvány USB kimenetén?

Ha jól értem válaszodból, a feszültség azonos az erősség nem feltétlenül, de ezt a fogadó eszköz (Kindle) kezeli. Azaz, használható a Defy adapter Kindlte töltéséhez...

(#46824) kano válasza pandor (#46823) üzenetére


kano
nagyúr

A Kindle-t nem ismerem (kimenet szempontjából), de ha az is 5V-os akkor elvileg nem lehet gondja. Azt találtam neten, hogy egy USB portnak a max áramleadása 500 mA. A Defy töltője pedig 850mA-es, de elvileg a Kindleben a maximális töltőáramot elektronika fogja szabályozni, így nem lehet baja.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#46825) evitiguF


evitiguF
senior tag

Üdv!

feltettem a CM10-et a Defy-mre, most tesztelgetem pár napig, de máris belefutottam egy problémába:
Usb-vel ha összekötöm a géppel, nem látja a memóriakártyát. Először az USB debuggingot sem tudtam ki/be kapcsolni, egy reboot megoldotta ezt a problémát, de így sem látja a gép :(
van egy olyan opció, hogy usb kapcsolat során hogyan kezelje a memóriakártyát. MTP, PTP Mass Storage, itt hiába pipálok ki akármit, nem jegyzi meg a beállítást.
Próbáltam azt is, hogy megformáztam az sd kártyát, de nem segített. Valakinek ötlet?

(#46826) pandor válasza kano (#46824) üzenetére


pandor
tag

Köszönöm a válaszokat. Én az alábbit találtam az Amazon töltőjéről, eszerint azonos a Defy és az Amazon töltője.

Amazon's charger may cost a couple of dollars more than a generic but it comes with Amazon's logo and some peace of mind. For anyone going 'generic', here are the Amazon adapter's specs:

INPUT (AC): 100-240V, 50/60Hz
OUTPUT (DC): 4.9V, 0.85A

(#46827) kano válasza pandor (#46826) üzenetére


kano
nagyúr

Igen, akkor a Defy-jé tökéletes lesz ehhez. :K

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#46828) Dino69


Dino69
aktív tag

Én nem is értem miért erőltetitek annyira a CM10-et. Nekem is tetszene a design, meg úgy minden miatt, de se a telefon nem bírja normálisan, se a rom még nincs normális állapotban.
Már annyi mindent próbáltam én is, mert persze izgat a high-tech kinézet, de elfogadtam hogy a telefon nem az...
Most jelenleg WR 1.7 van fent, ami eddig hibátlanul üzemel, leszámítva hogy ebben is szétfagy a wifim. De mindegyik romnál szétfagyott, így már nem erőltetem :)

(#46829) buszospeter


buszospeter
tag

Sziasztok!

WR 1.7 van jelenleg a defyn és azt a furfangot produkálja, hogy ha beállítok egy egyedi csengőhangot egy contacthoz akkor csak egyszer játsza le.

Pontosabban:
pl. egy 5mp hosszú dallamot NEM ismétel egészen addig amíg aztán átkapcsol hangpostára hanem csak egyszer szól és utána csak rezeg.

Ötlet, hogy ez mitől lehet?

Üdv
buszospeter

_____Üdv, buszospeter_____

(#46830) evitiguF


evitiguF
senior tag

CM10ről vissza lehet állni wr1.7re ugye? :)

[ Szerkesztve ]

(#46831) szabof1 válasza MTbc (#46798) üzenetére


szabof1
őstag

Problémás esetben legjobb a gyári romról elindulni. Tedd fel pl. a 2.2 CEE sbf-et (felkészüléses leírás).

Közben olvasom, hogy már felraktál egy gyári romot. :)

[ Szerkesztve ]

(#46832) Z0C! válasza evitiguF (#46825) üzenetére


Z0C!
őstag

dual mount sd card progi :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#46833) somi52


somi52
őstag

Az elsô cm7. Hu fm ràdiò

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#46834) Heimdallr75 válasza somi52 (#46833) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Hát így a képet elnézve a fordító vehetne pár magyar órát :D (és nem a google translatortól)

الغريبة في هذا الكوكب

(#46835) somi52 válasza Heimdallr75 (#46834) üzenetére


somi52
őstag

Hát igen fordìtva kellett volna ìrni beàllìtàsok törlése

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#46836) Heimdallr75 válasza somi52 (#46835) üzenetére


Heimdallr75
őstag

:R

الغريبة في هذا الكوكب

(#46837) feketepeti válasza pandor (#46823) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Az USB töltők tetszőlegesen keverhetők, használhatók, egy rendesen megszerkesztett eszköznek, nem lehet baja egyiktől sem, legfeljebb egy nagyobb kapacitású, nagyobb töltőáramra tervezett eszköz, lassabban fog feltöltődni, ha kisebb a töltőáram.

Az USB portok 500mA-t tudnak meghajtani, ennél a legtöbb telefon, pláne tablet töltője erősebb, 800-2000mA.

De egy 2000mA-es töltőre is rá lehet dugni nyugodtan a Defy-t is, nem fog 2A-el töltődni.

A gyengébb töltőáram annyiban lehet kedvező hatással az élettartamra, hogy kevésbé melegszik tőle az akksi a töltés során, márpedig a Lithium akksik egyik legnagyobb ellensége a meleg.

(#46838) YAS-dude válasza somi52 (#46835) üzenetére


YAS-dude
őstag

Szerkeztés szó sem létezik

(#46839) pallacko válasza lmisi (#46770) üzenetére


pallacko
tag

Most akkor megy valakinek ez a ceruzaelemtöltős akksis mutatvány defyn? Nekem nem :(

iPhone 8+, iPhone X, iPad Air 2019, Apple watch S4, GitUp Git2P sportkamera, DJI Osmo Pocket

(#46840) pallacko válasza pallacko (#46839) üzenetére


pallacko
tag

(Bocs lejárt a szerk)
Vagy valaki tesztelje le, valamelyik "villanyász" hogy hány ceruzaelem kell hozzá...

iPhone 8+, iPhone X, iPad Air 2019, Apple watch S4, GitUp Git2P sportkamera, DJI Osmo Pocket

(#46841) csabi94 válasza pallacko (#46839) üzenetére


csabi94
őstag

Nekem sem ment. :(

(#46842) defygaben77 válasza pallacko (#46840) üzenetére


defygaben77
tag

Valaki mint, ha azt írta volna, hogy 4 db ceruza elemmel kb. 3x lehet feltölteni a Defy aksiját!

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#46843) szepsuti


szepsuti
aktív tag

sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Wiui 2.5.27-et szeretném feltenni a telefonomra,de nem sikerül. Amint feltelepítem, újraindul a telefon, M logoig eljut, és 2-3 másodpercen belül errort dob. Ezt eljátszotta velem először. Még sosem cseréltem ROM-ot rajta, ez az első alkalom. Előzőleg csak rootolva volt a telefon és magyar nyelvű CM mod-ot tettem a gyári szoftverre.

Miután megkaptam az errort, feltettem egy német tmobile romot, gyárit, rsd-vel. Megnyugodtam, hogy működik. Majd ezt a romot:
DEFYPLUS_U3_4.5.1-134_DFP-231_CEE_ROOTED_No_Signed

újra feltettem a custom recovery-t, hogy telepíteni tudjam a WIUI-t(zip fájlból). Meg is történt, de ugyanúgy error fogadott.
err a5,70,00,00,23
minden rom telepítése előtt megvolt a wipe természetesen. Nem tudom mit hibázok el, a leírások alapján csináltam mindent.

Segítségeteket köszönöm!

Most visszatettem a CEE-t, hogy használni tudjam.

[ Szerkesztve ]

(#46844) szepsuti válasza szepsuti (#46843) üzenetére


szepsuti
aktív tag

Kimaradt, hogy Defy+-om van.

(#46845) pallacko válasza defygaben77 (#46842) üzenetére


pallacko
tag

Szia
Igen ennek a hozzászólásnak a legvége is erről tanuskodik, Imisi hozzászólásában:
[Ceruzaakku]

[ Szerkesztve ]

iPhone 8+, iPhone X, iPad Air 2019, Apple watch S4, GitUp Git2P sportkamera, DJI Osmo Pocket

(#46846) kymco válasza szepsuti (#46843) üzenetére


kymco
veterán

Biztos, hogy a pluszos wiui-t töltötted le?

www.refujvaros.hu

(#46847) sesshou


sesshou
senior tag

Az mit jelent hogyha kb 80-85% ig feltölt az aksim defy+ban és aztán óránként max 1-2 százalék persze annyi idő alatt merül is annyit hogy így max 86% ig tölt fel a telefon.

(#46848) sesshou válasza sesshou (#46847) üzenetére


sesshou
senior tag

Aksi haldoklás vagy vagy valamilyen szoftveres hiba?

(#46849) pillevas válasza unyadavid (#46817) üzenetére


pillevas
csendes tag

Ugyan ez volt nekem is. mondjuk nekem kicsit többet volt vízben :) És egy elég nagy folt volt a kijelző alatt. Azóta óvatosabb vagyok. Én levetem a hátlapot és a meleg kocsiban hagytam kiszáradni. Talán segít. :K

Gigabyte GA-H270N-WIFI; Intel Core i3-7100; Cougar QBX Kaze; Samsung Galaxy A40

(#46850) pillevas válasza pallacko (#46845) üzenetére


pillevas
csendes tag

Sajnos még nem volt időm tesztelni a , pedig készen van. De ha azt veszed hogy kb1,2v a cella fesz a ceruza akkun akkor 4x1,2=4,8V. Három akku kevés lesz. De az alkáli elem is csak 1,5V.

Gigabyte GA-H270N-WIFI; Intel Core i3-7100; Cougar QBX Kaze; Samsung Galaxy A40

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.