Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46351) StefanBraun válasza kymco (#46347) üzenetére


StefanBraun
aktív tag

Én is kipróbáltam JB 2.9.9 et.....nemvált be sajna.A top favorit rom nálam hosszu ideje wajkiui 2.5.27 Eddig egy rom sem tudta nálam sebességben és stabilitásban legyőzni ! :K

(#46352) AlienM válasza Shyciii (#46344) üzenetére


AlienM
tag

Szia, így bejött.
Reboot system now
Apply sdcard:update.zip
Wipe data/factory reset
Wipe cache partition
Ezek közül lehet választani.
Hibaként pedig azt írja ki, hogy:
E: Can't mount CACHE: recovery/command
E: Can't mount CACHE: recovery/caller
E: Can't mount CACHE: recovery/log

(#46353) kymco válasza StefanBraun (#46351) üzenetére


kymco
veterán

Jó volt visszatérni a wiui 2.5.27-hez. Gyors, kényelmes. A JB-ICS features-ök pedig nem hiányoznak egyelőre.

www.refujvaros.hu

(#46354) YAS-dude válasza TcMano (#46346) üzenetére


YAS-dude
őstag

Persze, hogy tévedsz. A rádióadások vételéhez kell az antenna. Ott akad el a dolog, hogy be sem fogja az fm tuner a petőfit a fülhallgató vezetéke nélkül.

(#46355) Kbali válasza YAS-dude (#46354) üzenetére


Kbali
nagyúr

Van egy hekkelt FM app, ami tud füles nélkül is rádiót, csak sokkal gyengébb minőségben, neki pedig ez van fenn.

(#46356) w333


w333
félisten

Valaki azt megtudná nekem mondani hogy a Wiui 2.5.27 hogyan tudnék több szabad ramot előcsalogatni ?
Egyáltalán mi is határozza ezt meg ? ... mert pl. wiui 2.2.3 alatt van 200 MB szabadon, és a wiui 2.5.27 alatt pedig 250 MB ...

Ugyanazok a programok meg minden, mégis ha összeadom a szabad+használt ram-ot akkor kb. egy 40 MB eltérés van ... :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#46357) grunge


grunge
addikt

heh sorry, rossz oldalra ment....

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#46358) StefanBraun válasza w333 (#46356) üzenetére


StefanBraun
aktív tag

Nekem ha elindítom a telót 290 a free mem,utána tartós használat közben sem esik le 200-220 alá.Ha csinálok egy task killert pl akkor ismét 290.De mihez kell a több mint 250 mem azt nemértem?Nálam 200 free mem el is hasít minden!Egyébként én mindig használom az autokiller memory optimizer programot ami nálam nagyon bevált!

[ Szerkesztve ]

(#46359) evitiguF


evitiguF
senior tag

Üdv!

vettem a Defymbe egy 16gb-os memkártyát, feltettem a cm7.2-t, rendszer tökéletesen működik, egy problémám viszont akadt.
Beállítottam, hogy a programok a memkártyára települjenek, van, ami hajlandó is oda települni, van, viszont ami nem. Ezzel még nem is lenne gond sőt...
A problémám az, hogy ami nem a telefon belső memóriájára települ, ott nem hajlandó az adott programot widgetként kezelni. Ha áthelyezem belső memóriára, akkor minden rendben van. Kérdésem az lenne, hogy van valami módszer arra, hogy telepítésnél választható legyen, hogy az adott programot hová szeretném telepíteni?

(#46360) grunge


grunge
addikt

Flashelés ota ugy vettem észre hogy az akksi nem birja anynira, ez normális? Kipróbáltam a Defy fórum 1. posztjának alapján a Battery Calibration app-ot. Feltöltöttem 100%-ra, majd batter calibraiton. Egyből kiirta hogy successfull és maradt is 100%-on a cucc: 41**mV-on. Jól csináltam vagy elronottam valamit?

159 SW 1.9 jtdm <3

(#46361) StefanBraun válasza evitiguF (#46359) üzenetére


StefanBraun
aktív tag

Én az App 2 SD programot használom.Ha feltelepítek egy programot akkor felajánlja egyből hogy áthelyezem e az sd re.A widgetek ha jól tudom általában nem működnek sd ről.De ha rosszul tudom javitsatok ki.

(#46362) StefanBraun válasza grunge (#46360) üzenetére


StefanBraun
aktív tag

Romcsere után kell pár lemerítés- feltöltés hogy helyreálljon a rend.

(#46363) grunge válasza StefanBraun (#46362) üzenetére


grunge
addikt

Okéj, megpróbálom evvel! :R

159 SW 1.9 jtdm <3

(#46364) Kbali válasza w333 (#46356) üzenetére


Kbali
nagyúr

De most pont azt írtad, hogy a 2.5.27-ben több RAM-od van. Egyébként Wajk az újabb verziókban van, hogy a systembe tesz több "tuning" app-ot, ami esetleg jobban fogyaszt memóriát.
Amúgy, ha visszaolvasol, örülhetünk, mert az ICS, JB alapú romok alapból nem hagynak csak max 100-150 mega memóriát.

(#46365) kymco válasza Kbali (#46364) üzenetére


kymco
veterán

Én sem igazán értem a problémáját, és attól tartottam, hogy szövegértési problémáim vannak.

www.refujvaros.hu

(#46366) TcMano válasza Kbali (#46349) üzenetére


TcMano
tag

Hali!

Köszönöm a reagálásokat! Most, hogy mondod állítgattam valamit az autórádión, majd megpróbálom. A bt rádióra meg rákeresek. Nem értem miért esett nehezükre egy darab drótot behúzni a készülékházba antenna gyanánt? :(((

94-óta Motorola, két kicsi kilengéssel.

(#46367) w333 válasza Kbali (#46364) üzenetére


w333
félisten

Jelenleg Wiui 2.2.3 van fent de én is ugy látom hogy a 2.5.27 verzió ahoz képest hogy 1000mhz-en megy a proci jóval gyorsabb, stabilabb és gördülékenyebb mint a 2.2.3 verzió ami ugye alapból 1100 mhz- en megy :D

Full wipe után rakom is fel :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#46370) Kbali válasza TcMano (#46366) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kevés készülékben van a mai napig

(#46371) kano válasza tavaszi (#46369) üzenetére


kano
nagyúr

És??? Van sok eladó Defy.
A linkelést azért még gyakorolni kellene.

grunge
Nincs sok értelme az akku kalibrálásnak.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#46372) polcsa


polcsa
aktív tag

Mindjárt két bejegyzés is törölve lett?
Mi volt itt?

[ Szerkesztve ]

(#46373) Kbali válasza polcsa (#46372) üzenetére


Kbali
nagyúr

hirdetés volt, ráadásul kétszer, rosszul :)

(#46374) w333 válasza w333 (#46367) üzenetére


w333
félisten

Felraktam a Wiui 2.5.27 verziót nagyon gyors, és atomstabil :K

Szabad memória olyan 280-240 MB/RAM

Kb. 4 órája kőkeményen nyúzom eddig a legjobb aksi-ban most vagyok 80% -on

Egy kicsit átalakítottam alapból launcher pro plus- al települt és a finom beállítások-nál mindent gyors-ra állítottam így minden gyorsan reagál és pattogós az egész ... :R

Véleményem szerint az eddigi legjobb és leggyorsabb rom az összes közül így készülék cseréig biztos hogy nem cserélem le :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#46375) pallacko válasza w333 (#46374) üzenetére


pallacko
tag

Milyen finombeállításokra gondolsz?

iPhone 8+, iPhone X, iPad Air 2019, Apple watch S4, GitUp Git2P sportkamera, DJI Osmo Pocket

(#46376) gkrisz78 válasza w333 (#46374) üzenetére


gkrisz78
tag

Ebben a Wiui-ban hogyan lehetne beállítani, hogy a keresőgombra felhozza a keresést? Jelenleg nem csinál semmit ez a gomb, csak hosszan nyomva a kamerát indítja el.

Xiaomi Mi A1 + Xiaomi Huami Amazfit Bip

(#46377) StefanBraun válasza gkrisz78 (#46376) üzenetére


StefanBraun
aktív tag

Somi oldaláról szedd le a 2.5.27 et abban a kereső gomb már működik jól !! És ott működik a voice search is !

(#46378) Narxis


Narxis
nagyúr

Somi-Mokee OS-ra flashelhető genie widget van? Mert én Google-el nem találtam csak ilyen teljesen átlátszó ICS stílusút de nekem az eredeti GB-s kellene.

Thanos was right.

(#46379) somi52 válasza Narxis (#46378) üzenetére


somi52
őstag

szedd le újbol a mokeeosv1.10.448.hu
.zippet beleraktam erre gondoltál?
[link]

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#46380) Narxis válasza somi52 (#46379) üzenetére


Narxis
nagyúr

Erre, köszi!

Hmm... nem tom leszedni, sztem karbantartanak.

Thanos was right.

(#46381) StefanBraun válasza pallacko (#46375) üzenetére


StefanBraun
aktív tag

Wajkiui romban van finomhangolás ahol megadhatod az ablak animációk sebességét vagy pl van benne kompatibilis mód funkció is és még egy pár beállítási lehetőség ami hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

(#46382) somi52 válasza Narxis (#46378) üzenetére


somi52
őstag

behalt a minus muki hu [link]

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#46383) Narxis válasza somi52 (#46382) üzenetére


Narxis
nagyúr

Köszi!

Thanos was right.

(#46384) Nyiaz


Nyiaz
aktív tag

Korábban írtam hogy eldobja a wifi-t a döfi. Nos most úgy látom ez a routertől függ, lecseréltem a linksys routeremet egy tp-link-re és ezzel már nincs ilyen probléma.

(#46385) hodostamas


hodostamas
addikt

Kár hogy a Defyt nem 256MB RAM-al adták ki. Ha ennyire fontos mindenkinek hogy min 200-300MB szabad ram legyen, akkor felesleges benne az 512.. azért van hogy tele legyen. :W

(#46386) baal-amiga válasza StefanBraun (#46358) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Szerintem fölösleges azzal foglalkozni, hogy 200 vagy 130 mega marad-e szabadon. Nálam 500 megányi cucc van a telóba telepítve, értelemszerűen egy rakás elindul, ha tetszik, ha nem, de nem sok vizet zavar, amúgy is újra futni fug, de nem lesz aktív. Geminivel párat átállítottam, hogy ne induljon bootkor, néha nyomok egy tisztítást a widgetjével; sosem volt olyan gondom, hogy valami nem indult volna el.
A wiuinak nagyon jó a memóriakezelése.

[ Szerkesztve ]

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#46387) kymco válasza w333 (#46374) üzenetére


kymco
veterán

Azt hiszem én is befejezem az ámokfutásom, a heti két-három romolást. Sok időmet vette el, és nem adtak annyi pluszt az új romok, amennyit belefektettem, sőt....
Az az érdekes, hogy az ics/jb-re térve megszoktam, hogy az alkalmazás lassan indul, hogy mikor tele a memória, döcögős a launcher is. De most visszatérve a wiui 2.5.27-re látom, hogy mennyire nem valók az ics/jb romok erre a vasra. Pöpecül megy, és nincs olyan ics/jb feature, ami hiányozni fog.

www.refujvaros.hu

(#46388) TcMano válasza Kbali (#46349) üzenetére


TcMano
tag

Helló!

Bekapcsoltam az aux bemeneteket és továbbra sem müxik. :o A füles sem akarja az igazat.
Megpróbáltam felrakni a WR1.6 - ot de boot loop-os lett. A 2.2 es rendszer felrakáshoz mi mi kell?

Üdv

94-óta Motorola, két kicsi kilengéssel.

(#46389) sanyirigo válasza TcMano (#46388) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Szia!

Itt minden le van írva, az 1.-2.7-ig lépéseket kell végrehajtanod.

Ha magyar 2.2-őt szeretnél, akkor tovább kell lépni a következő pontokra a leírásban.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Pixel 7

(#46390) Kbali válasza TcMano (#46388) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nemtom - nekem a gyári kihangosítón az autóban még külön ki kell választani a BT-s menüben, hogy ne csak a telefonálást vigye, hanem a médiát is, akkor szól pl. a zene is az autó hangszóróin - ez független a sima AUX csatornától.

(#46391) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sziasztok!

Egy ideje nem követem figyelemmel a topicot, viszont meglepődve láttam, hogy már van CM9 és CM10 is a Defy-re. Kérdésem, hogy érdemes felrakni a CM10-et? Kellően stabil és gyors? Vagy még inkább várjak, mert bugos?
Jelenleg a FuZZ féle CM7.2 fut a Defy-men, amivel nincs is semmi bajom, csak hajt a kíváncsiság, hogy milyen lehet a CM10. Vagy csalódást okozna, mert lényegi plusz újítást, szolgáltatást nem ad?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#46392) kymco válasza Zsombe (#46391) üzenetére


kymco
veterán

A quarx féle cm10 elég jó, én max olyan bugot fedeztem fel, hogy elfelejti az alapértelmezetté tett swiftkey billentyűzetemet és visszaáll újraindításkor a gyárira.
És időnként az alternatív címtár kezelőm alapértelmezésével is hasonlóan bánik és megkérdezi időről időre, hogy mivel nyissa meg a címtárat.
Ezek nem olyan bosszantó bug-ok, működik minden rendesen. Csak a nagyobb memóriaigény miatt az alkalmazások indítása, a launcher futása időnként akadozik. Most, hogy visszatértem a GB vonalhoz a JB-ről érzem a sebesség különbséget a GB javára. Beszélhetnék, hogy a szabad memória jóval nagyobb a GB-ben, de ez önmagában nem mond sokat, mert akár jobban is kihasználva, gyorsíthatna is a rendszeren, de nem. Nem olyan fürge a telefon, az alkalmazások betöltése lassul, képernyő váltások sem olyan fürgék.
Én most visszatérve a GB-re meglepődtem, hogy mennyire is gyors.
A pluszok pedig nekem nem adnak olyan sokat. Tudom telepíteni a divatos ics-t igénylő launchereket, nekem ezek nem kellenek, futhat rajta a chrome, nem nem olyan szimpatikus, mint az opera.

www.refujvaros.hu

(#46393) aranymedve


aranymedve
csendes tag

Sziasztok!

Felraktam a Wiui 2.5.27-et, és egyetlen gondom van vele, ami miatt már sokszor le lett gyalulva a telefonról: nem találok rá olyan témát, ahol a listákban a betűk és a hátterek rendesen elválnának egymástól, így viszont olvashatatlan világosszürke alapon fehér betű kombó. Tudna valaki egy minden szempontból használható témát linkelni?

Erre gondolok:

Előre is köszönöm!

(#46394) kymco válasza aranymedve (#46393) üzenetére


kymco
veterán

Engem is érdekelne...

www.refujvaros.hu

(#46395) StefanBraun válasza aranymedve (#46393) üzenetére


StefanBraun
aktív tag

Beírod guugliba : miui theme collection. Találati listában lesz sok miui témával kapcsolatos oldal képekkel illusztrálva ahol kitudod választani a neked megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

(#46396) aranymedve válasza StefanBraun (#46395) üzenetére


aranymedve
csendes tag

Ezt már én is megtaláltam, de ha jól tévedek, akkor sosincs kirakva pont a lista képernyőképe, hogy választani lehessen. Amúgy ez angol fórumokon is gyakori kérdés, és megoldást még nem találtam rá, hogyan lehetne olvashatóvá tenni.

Nagyjából ezért próbálkozom itt, hogy ajánlanátok-e egy konkrét témát, amivel ez nem probléma.

(#46397) baal-amiga válasza aranymedve (#46393) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Dark, Blue Dado, Mibadge, Fresh, Simple blue, oppo, MeeUI témákat használom, keverve. Most nem nézegetem végig, de valamelyik kontrasztos, tuti.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#46398) aranymedve válasza baal-amiga (#46397) üzenetére


aranymedve
csendes tag

Nagyon köszönöm, kipróbálom mind! :R

(#46399) R19


R19
senior tag

Wiui 2.5.27-et használok pár napja.
Vannak benne jó dolgok, de akad pár gondom is. Az akksi használatot nézve az android rendszer 14-15%-os értéke nagyon magas, merül is az akksi rendesen.
A korábbi általam próbált romokon ez az érték 3-4% volt.
Az lgCamera videó közben jócskán szaggat, sajnos a MIUI kamera sem teljesen egyenletes.
A GPS net elérés nélkül nagyon lassan talál fixet. Összehasonlításként a WR 1.6 kb. 15 mp. alatt 6-8 fixet fog.

Azt tudom, hogy nagy szórás van a Defyk között, lehet, hogy az enyém nem "szereti" a MIUI/WIUI vonalat?

Aki ezt a romot használja adjon tippeket a fenti problémák megoldására.

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#46400) grunge válasza R19 (#46399) üzenetére


grunge
addikt

Nekem 25%-ot esett a battey CM 7.2-vel ma reggel óta, alig használtam ,nem is telefonáltam vele. Bejötte ma céghez és bekapcsolta ma wifi-t meg párszor felmente netre, ennyi. Kissé sokallo ma dolgot. Ugy vettem észre hoyg a camera 360 is sokkal jobban foygasztja az akksit mostanában. hm nem igen tudok evvel mit kezdeni egyelőre.

159 SW 1.9 jtdm <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.